Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 23:26:49

Автор Тема: Светът напълно изглупя и положението е безнадеждно  (Прочетена 164430 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
26-годишният италиански лекоатлет Андреа Папи е бил убит от мечка. Това е категоричният извод от направената аутопсия на тялото на младия мъж. Трупът на Папи беше открит до горски път край град Контре (Франция). По тялото му е имало видими рани по корема, дълбоки драскотини и ухапвания. Направените изследвания на нараняванията са показали наличие на ДНК от мечка.

Мечките нямат място в горите на Европа, природозащитниците прекаляват! Но те за това са финансирани, да ни тормозят, същото е и с бездомните кучета у нас, как пък не изядат някой кучелюбец!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил


"If you have a child that is 12+ in Canada, your children are not your own.

They are protected by law, even AGAINST their parents' wishes, to:
- make their own vaccination choices; 💉
- get a sex change; ⚧️
- and now working towards this...
MAID = assisted suicide...💀"

https://www.bitchute.com/video/z5h7kKC6ud6t/

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
 :lol:

Обаче имаме тема "Карикатури".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 718
    • Профил
Мечките нямат място в горите на Европа, природозащитниците прекаляват! Но те за това са финансирани, да ни тормозят, същото е и с бездомните кучета у нас, как пък не изядат някой кучелюбец!
Честно казано, не съм сигурен това ирония ли е, сарказъм, или искрено виждане? Къде точно е мястото на мечките, ако не в горите на Европа? Мечките са били там (и тук) много преди нас. Ние сме в тяхна територия, и ако в днешно време възрастен човек е атакуван от мечка, вината е винаги в човека. Ако не знае как да се държи сред дивата природа, да си стои в (примерно) парижкия апартамент и да се радва на плъховете, хлебарките, и подобна фауна.

А пък сравнението с бездомните кучета е напълно не на място -- те не са диви животни, и са в това положение заради егоистични и неграмотни човеци. Не е вината на кучетата, че полуумните и корумпирани български управници не могат 30 години да се справят с един лесен проблем. Колко пъти съм виждал в София или Варна бременни кучки с медальон на ухото.

В по-дивите американски щати от време на време хора биват убивани от мечки, бизони, карибу, и какво ли не. Обикновено се оказва, че е някой идиот. Където аз живея, има мечки, пуми, койоти, гърмящи змии. Стоя на една фотография разстояние от тях, заобикалям ги, и им давам път.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Звездоброецо,  :t2015:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Честно казано, не съм сигурен това ирония ли е, сарказъм, или искрено виждане? Къде точно е мястото на мечките, ако не в горите на Европа? Мечките са били там (и тук) много преди нас. Ние сме в тяхна територия, и ако в днешно време възрастен човек е атакуван от мечка, вината е винаги в човека. Ако не знае как да се държи сред дивата природа, да си стои в (примерно) парижкия апартамент и да се радва на плъховете, хлебарките, и подобна фауна.

От къде да почна - сериозен съм, първо, в Европа няма дива природа, от векове, всичко е изкуствено създадено или култивирано, както и изкуствено се заселиха и равъдиха тия мечки. Преди нас тука е имало и други големи хищници, и тях ли да развъдим, щото са били тук преди нас?

А че винаги човекът бил виновен, ако го нападне мечка, е толкова невярно, чак глупаво твърдение.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Не са мечките, глиганите и вълците изкуствените. Нито пък кучетата. Ние сме изкуствените и злите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
От къде да почна - сериозен съм, първо, в Европа няма дива природа, от векове, всичко е изкуствено създадено или култивирано
Това просто няма как да е вярно.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
От къде да почна - сериозен съм, първо, в Европа няма дива природа, от векове, всичко е изкуствено създадено или култивирано
Това просто няма как да е вярно.

Нали живееш във Франция, поинтересувай се, кой и кога е създал френските гори, които сега са повече, от колкото през средновековието?!

Освен това, звучите ми човеконенавистно, животните не са ни приятели, те са ни конкуренти за жизненото пространство, не ги очовечавайте, те не изпитват човешки чувства, нямат човешки мисли, ако са гладни ще ви изядат.

Цял живот съм имал котки, обичам котките, и сега си имам, но котето не е човек.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Maximus II
звучите ми човеконенавистно

Ти пък ми звучиш като психопат.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Цитат на: Maximus II
звучите ми човеконенавистно

Ти пък ми звучиш като психопат.

Знаеш ли какво е психопат? Едва ли.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Нейросеть изобразила поговорки так как она понимает их смысл.
Смонтировал для вас ролик.


Ще се посмеете, може би и малко стреснете. Това е ИИ, на практика е ИД - изкуствен дебил. Няма да е добре това да ни управлява и замества по работните места.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Цитат на: Maximus II
звучите ми човеконенавистно
Ти пък ми звучиш като психопат.
Знаеш ли какво е психопат? Едва ли.

Ако беше по-наблюдателен, нямаше да задаваш глупави въпроси  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
 В сайта на 24 Часа попаднах на многозначително четиво:

Пътуването с влак отказа американска преподавателка от живот в България


https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/14215645?fbclid=IwAR1zx2TPnjfs4Xyt7tM3w-QitJD-30ztjuL0GZzbil7cOe0pJWqmx5fLgdo

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
В сайта на 24 Часа попаднах на многозначително четиво:

Пътуването с влак отказа американска преподавателка от живот в България


https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/14215645?fbclid=IwAR1zx2TPnjfs4Xyt7tM3w-QitJD-30ztjuL0GZzbil7cOe0pJWqmx5fLgdo
Браво на мацето. С пътнически влак!!! Решила да си търси емоции. Е, намерила ги е.
В Die Hard 3 героят на Джереми Айрънс беше накарал героя на Брус Уилис да застане в центъра на Харлем, гол, само по патлак, прикриващ се с две табели, на които пишеше: "I hate niggers."

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Българското посолство в сащите има ли такъв телефон и ще викнат ли полиция след 30 минути заради обаждане там?


И ако няма, на каква основа следва да го третирам това?

Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Тогава станах и излязох от купето. Премахнах намордника от кучето ми, въпреки че то не хапе, мъжът не го знаеше и се надявах, че това ще го сплаши и ще деескалира ситуацията, разказа още тя.

Докато са на платформата, Ариел разказва как мъжът се изплюва върху лицето ѝ и вади електрошок от раницата си: „Понеже вече се бях подготвила ментално, че нещо щеше да се случи и си бях казала да не се панирам, след като той ме наплю, аз вече държах лютивия ми спрей. Напръсках го, обърнах се, взех кучето си и му казах „Армани, тичай!“
Да!
Наистина имаме проблем с правосъдието.
Ако работеше каката вече да е с обвинение опит за посегателство върху живота и здравето на 300 човека ( според нейните чистосърдечни признания ).
Това щеше да е една добра "емоционална подкрепа".
А ако българин го беше направил в сифилизования свят вече да е в Гуантанамо като терорист.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Die Hard 3

само за протокола - трябва да е от втория филм. третият беше с тимъти олифант като злодея, дето хакна цялата държава, а не само един град.
the lamers club honourable member …

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
По-изсмукан от пръстите сценарий за холивудска боза не бях чел. Кондуктурът лош, тя не разбира български, но разбира, че говорят за нея, един злодей я заплюва и я гони с шокер, друг се присъединява с палка, преследват я из вагона, всички пътници без изключение се включват в конспирацията и случаят е потулен. I mean, come on.
Само да не пробутват на народ, бил 500 години в робство, думичката "расизъм", че ще стане много лошо.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Колко хиляди българи отидоха да работят в САЩ и след това се отказаха?!?
Не знам дали са пътували с влак из щатите и дали са имали кучета...

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Die Hard 3

само за протокола - трябва да е от втория филм. третият беше с тимъти олифант като злодея, дето хакна цялата държава, а не само един град.
Тц! Третият е. Джеръми Айрънс уж отмъщаваше за брат си (Алън Рикман R.I.P.) от първия филм, като разкарваше Брус Уилис и Самюъл Джаксън из целия град  - Simon says. Накрая вдигна цялата нюйоркска полиция на крак да обезвреждат бомби по училищата, през което време той ограбваше Федералния резерв.
Този с Тимъти Олифант е Die Hard 4. Въобще нелоша серийка са тия Умирай трудно. Много хумор. Става за убиване на време, без да те напряга кой знае колко.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
[quote author=ddantgwyn link=topic=715.msg260777#msg260777  Въобще нелоша серийка са тия Умирай трудно. Много хумор. Става за убиване на време, без да те напряга кой знае колко.
Съгласен. С кеф ги гледам по 20 пъти. Е , с изключение на 6.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
В сайта на 24 Часа попаднах на многозначително четиво:

Пътуването с влак отказа американска преподавателка от живот в България


https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/14215645?fbclid=IwAR1zx2TPnjfs4Xyt7tM3w-QitJD-30ztjuL0GZzbil7cOe0pJWqmx5fLgdo
Много мразя расизмът и негрите! ;)
Каката не е намерила верната църква да се помоли. Цветните много са ги разглезили. Като отидеш в друга държава се съобразяваш с нейните правила.
На много места в САЩ се допускат само сервизни кучета - такива които водят инвалиди (слепи). Пише го по вратите. На магазини например. Пътувал съм само в "community" влакове и не съм виждал кучета. Трябва да се види какво казват правилниците на БДЖ. Това, че кучето имало намордник не важи!
Напомня ми случаи, като ходя по паркове например и има табела $5000 глоба за пуснато куче без каишка и някой с пуснато куче  ти казва: "То не хапе" било "friendly". Смех...
Вадя си телефона, без да се обяснявам да се обадя на "animal control". Изненада... Бързо си връзват кучето.

Ей! Да си обгрижвате черните! Третирайте ги като застрашени видове! Така е в щатите. Току се намери някой зъл полицаи  (white trash) та застреля някой "невинен" цветен. :ouch-2147: И после ядове.   :angryfire:
Колко добре си беше в Сиатъл - 2021, та си направиха в центъра "Свободна зона" или в Портланд Орегон, като се разбиваха магазини? От кого мислите? От "братята".

PS Това с плюенето не е правилно. Не го одобрявам. Може да няма салфетка черното девойче. Дошло е тук да отваря окото на бедните аборигени и такова отношение... Мисионерства...


« Последна редакция: Април 13, 2023, 17:03:39 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Тъжна картинка е РБ след 30 години демокрация. Потресен съм от слугинското отношение на властите, оставили без последствие инцидента. Не по-малко жалко е и отношението на продажната преса и журналистика, отразила инцидента, без да го осъди!

"Качих се на влака, купих билети за мен и за кучето ми и кондукторът ми каза, че не мога да седна на мястото ми. Изпрати ме най-отзад на влака, където трябваше да стоя за 6-часовото пътуване", споделя Ариел пред bTV. Бедната тя! Трябвало да спазва правилника.

Към този стейтмът на „пострадалата“ защо липсва цитат от правилника на БДЖ относно превоз на домашни любимци, който ясно постановява:

„Големите домашни, ловджийски и служебни кучета се превозват само на платформата на последния вагон. На кучетата трябва да има поставен намордник и да имат ветиринарно свидетелство. За превоза им се заплаща 1/2 билет втора класа за съответната категория влак.“

Редно е след този цитат от правилника да последва осъждане на нарушението му.
Да бе! В 24 Часа, в Нова ТВ, моля не се шегувайте!

P. S. По мое скромно мнение фондация „Фулбрай“ се занимава с издирване талантливи деца и съответното им обучение на бъдещи еничари в РБ. Няма да цитирам, с какви ведомства работи с тясно сътрудничество. Кой разбрал, разбрал.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Die Hard 3

само за протокола - трябва да е от втория филм. третият беше с тимъти олифант като злодея, дето хакна цялата държава, а не само един град.
Тц! Третият е. Джеръми Айрънс уж отмъщаваше за брат си (Алън Рикман R.I.P.) от първия филм, като разкарваше Брус Уилис и Самюъл Джаксън из целия град  - Simon says. Накрая вдигна цялата нюйоркска полиция на крак да обезвреждат бомби по училищата, през което време той ограбваше Федералния резерв.
Този с Тимъти Олифант е Die Hard 4. Въобще нелоша серийка са тия Умирай трудно. Много хумор. Става за убиване на време, без да те напряга кой знае колко.

прав си, вторият беше за летището в ню йорк.

градацията беше сграда - летище - град - държава.

и като я минаха, отидоха направо на друг континент  :cool-1084:

и да, серията си заслужава гледането. спомням си репликата на брус уилис, когато свали хеликоптера с полицейската кола :notworthy:
the lamers club honourable member …

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1631
    • Профил
Наглото поведение на американката с кучето във влака и слугинското отношение на българската полиция към случая ми припомни още една друга случка от началото на пълзящата американска окупация на РБ. Тогава при ПТП американски военнослужещ уби човек. Бързата намеса на посолството му го освободи от полицията и спешно беше изведен извън страната!
Обикновени слуги управляват, дами и господа.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
P. S. По мое скромно мнение фондация „Фулбрай“ се занимава с издирване талантливи деца и съответното им обучение на бъдещи еничари в РБ. Няма да цитирам, с какви ведомства работи с тясно сътрудничество. Кой разбрал, разбрал.

На учители по английски също са давали стипендии.

По-горе съм направил грешка. Правилното е "commuter train". Нe e "community". Бил съм разсеян. Сега като си отворих "Загорка", и на варени уши, няма да правя грешки.  :lol:

Моят другар Бъди е вдигнал ръце от мен и е пропуснал да ме поправи с червения химикал.

Едно птиченце ми каза, че "Оракълът от Омаха" Бъфет си е продал акциите от TSMC. Как Капитан Бъди ще го коментира последното?
Става дума за над $4 ярда. В края на миналата година. Войната там май не е далече. "Братята" американци казаха, че по-скоро ще бомбардират заводите им (TSMC), нежели да ги оставят на континентален Китай.

PS Да не останете с грешно впечатление! Съгласен съм абсолютно с Бъди.
« Последна редакция: Април 13, 2023, 20:18:34 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Оракълът от Омаха" Бъфет си е продал акциите от TSMC.
Оказа се че не само няма недостиг, ами има свръхпредлагане на чипове, цените падат, печалбите също.
Бъфет обра каймака миналата година сега за дребни проценти не си залужава.
Кой ли организира психозата за дефицит?
Оракулска работа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Истината зад легендата – какво знаем за предателството на Юда
Кой всъщност е Юда Искариотски - апостолът, предал Иисус Христос
...
Евангелието от Юда

През 1978 г. в Египет бил открит древен текст, който може да промени напълно представите ни за Юда. Става въпрос за апокрифно евангелие, преведено от гръцки на коптски език най-вероятно в средата на II в. Текстът е написан от неизвестен автор от името на Юда Искариотски (някои учени смятат, че автор на евангелието е Ириней Лионски). В него той е представен като най-достойния сред апостолите и се намеква, че самият Иисус го помолил да извърши предателството, за да може да се освободи от оковите на физическото си тяло и да изпълни своята съдба – да спаси човечеството.

https://www.vesti.bg/lyubopitno/istinata-zad-legendata-kakvo-znaem-za-naj-golemiia-zlodej-v-istoriiata-6165882
Предателството като добродетел, Ян и Ин, тъмнина и мрак, кармична предопределеност.
Размиваш представите за добро и зло до пълно объркване на индивида, новоговор, новоистини...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Япония поиска извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН
Японското правителство поиска извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН във връзка с изстрелването на ракета от КНДР на 13 април
https://www.vesti.bg/sviat/iaponiia-poiska-izvynredno-zasedanie-na-syveta-za-sigurnost-na-oon-6165977
Междуконтиненталните ракети са като стандартните изстрелвани даже от частни баровци като Мъск, прелитат над държавите в неясната територия на "близкия космос".
Ежедневно над Япония прелитат много спътници и по някое време падат някъде.
Не че на Кимчето му дреме, ама спокойно може да каже че изстрелва спътници, неуспешно.
П.П. Не си спомням ООН да е забранявало балистичните ракети, освен на Северна Корея и Иран.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Истината зад легендата – какво знаем за предателството на Юда
Кой всъщност е Юда Искариотски - апостолът, предал Иисус Христос
...
Евангелието от Юда

През 1978 г. в Египет бил открит древен текст, който може да промени напълно представите ни за Юда. Става въпрос за апокрифно евангелие, преведено от гръцки на коптски език най-вероятно в средата на II в. Текстът е написан от неизвестен автор от името на Юда Искариотски (някои учени смятат, че автор на евангелието е Ириней Лионски). В него той е представен като най-достойния сред апостолите и се намеква, че самият Иисус го помолил да извърши предателството, за да може да се освободи от оковите на физическото си тяло и да изпълни своята съдба – да спаси човечеството.

https://www.vesti.bg/lyubopitno/istinata-zad-legendata-kakvo-znaem-za-naj-golemiia-zlodej-v-istoriiata-6165882
Ох, вести.бг....
Това са гностическите ръкописи от Наг Хамади, открити през 1945 г., написани на коптски, които съдържат няколко неканонични евангелия, включително и на Мария Магдалена, както и други гностически ръкописи, например  Пистис София, една съвсем различна космогония и разказ за сътворението на земята и човека. Намират се в Коптския музей.

AnonimusBG

  • Гост
Ако не се лъжа това са тъй наречените ръкописи от Мъртво море.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да,  мисля бяха Кумрански ръкописи.
Архив на секта, предполага се че това е евангелието на Юда, съвременната Библия би трябвало да сбор от всички евангелия, но не.
Включва само някой от тях и непълно, многократно е редактирана. Тората също ако и да твърдят че се преписва буква по буква и даже всеки символ трябва да е на същото място на страницата в копието като в оригинала.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Нормално е вижданията на губещите да отпадат от Евангелието на победителите.
Друг е въпроса кой, какво, кога и защо смята за истина.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Най-старите писания изчезнаха от музея в Багдат при "демократизирането".
"Някой" отмъкна повечето шумерски записи, останалите писани истории са стъпили на тях.
Преписвани и преразказвани като нова религия, всеки победител заявява че историята започва от него, следващия го изчегъртва ( като сега канселирането ) и пише нова "истина".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Да,  мисля бяха Кумрански ръкописи.

а аз мисля, че това бяха две отделни находки - ръкописите от Наг Хамади и кумранските.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Да, моя грешка, в рамките на 2-3 години са открити две значими хранилища на ръкописи за различни периоди от историята.
Кодекса на Юда е от Наг Хамади.
 
« Последна редакция: Април 14, 2023, 20:59:07 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
За любознателните: На нашия книжен пазар има три издания на "Евангелие от Юда", превод от копски през английски - две от 2006 г. на Хеликон и едно 2007 г. на Егмонт. И сега могат да се намерят отделни екземпляри на вторичния пазар. Струва си!

AnonimusBG

  • Гост
Т.е. има няколко източника на апокрифни Евангелия?
Аз знаех само за ръкописите от Мъртво море.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Не е така, кои са каноничните евангелия се е решавало на църковни събори, заглавието на вести.бг е смешно, как са разбрали че евангелието на Юда е истината, а на Марко например, не е!?

Ако нещо е старо, не значи че непременно е истина, и обратното. Тук има друго, всякакви драскачи са финансирани и промотирани, за да пишат против християнството, като Дан Браун, щом развенчава Христос, значи е истина. У нас още през комунизма разни теософи пробутваха богомилската ерес.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Тук има друго, всякакви драскачи са финансирани и промотирани, за да пишат против християнството,
Това ми беше мисълта.
Не се чувствам компетентен да казвам кое е правилно и кое грешно. В последните години зачестиха атаките срещу христянството уж в името на "истината" и това ме дразни.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
… Тук има друго, всякакви драскачи са финансирани и промотирани, за да пишат против християнството, като Дан Браун, щом развенчава Христос, значи е истина. У нас още през комунизма разни теософи пробутваха богомилската ерес.

май малко си противоречиш, може ли да се аргументираш?
the lamers club honourable member …

AnonimusBG

  • Гост
Не е така, кои са каноничните евангелия се е решавало на църковни събори,

Т.е. едни Евангелия на църковните събори са обявени за канонични защото за тях са гласували повече епископи отколкото за другите Евангелия?
И колкостотин години след Разпятието на Христа са го решили епископите?
И има ли нещо общо с това че Христовата вяра става официална религия на Римската империя.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Интересно, че доказано най-несъответстващата на съвременната наука част от Светото писание "Старият завет" признават всички религии и техните течения, възникнали на основата на юдаизма, а по отношение на "Новия завет" са водили, а някои продължават да водят и днес кървави войни.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
За любознателните: На нашия книжен пазар има три издания на "Евангелие от Юда", превод от копски през английски - две от 2006 г. на Хеликон и едно 2007 г. на Егмонт. И сега могат да се намерят отделни екземпляри на вторичния пазар. Струва си!
Мисля ще ви е интересно какво сме писали по въпроса преди 17 години.
https://old.segabg.com/article.php?issueid=2208&sectionid=5&id=0001001

Помня го, защото ми е на "bookmarks". Коментарите са безценни.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Благодарение на Бъч разбрах, че преди 17 години съм мислела по-трезво и съм знаела повече, докъде води затъпяването от фейса..
Самоцитирам се:
Добрютро на целата наука и богословие.
То това е ясно на всеки, който има очи да вижда, а не само да зяпа като теле железница.
За да разпънат Иисус, е бил необходим предател, иначе нямаше да го разпънат и да възникне християнството.
Предателството е необходимото условие, без него задачката няма решение.
А аз отдавна казвам, че Юда е по-велик и от Иисус, защото е знаел какво го чака през вековете занапред.
То да те разпънат за три дена и после да ти палят свещи две хилядолетия не е лоша сделка.
Обаче да знаеш, че ще останеш през вековете като предател и въпреки това да го направиш - ето за това се иска истинско мъжество и най-вече себеотричане, ЮДА Е ИЗВЪРШИЛ САМОЖЕРТВАТА, Исусовата е далеч по-малка.
Та нищо чудно Юда да е бил по-напреднал и от Иисус по духовния път...

и

Юда може да е невинен, но може и да е есей.
Нали има доста слухове, че Исус е готвен от тайна секта на есеите за изпълнение на мисията си и всъщност там се е затрил през липсващите години от живота му.
Та есеите освен дето него са готвели, са готвели определено и мизансцена и са изпипвали детайлите.
И пак продължава едно съмнение да ме гризе, че Юда е бил доста високо стъпало в духовната йерархия, а не просто един от учениците исусови.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Ерес!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Всеки следващ обвинява предния в ерес и неразбиране на божията мисъл.
Преди Христос и след него има много пророци, с Йоан даже са се засекли във времето.
Христо като по-млад и чаровен надвил  - досущ Кире срещу Баце.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Ерес!

чак пък ерес?

а и каква беше дефиницията за ерес?
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
а и каква беше дефиницията за ерес?
ABC.......RS.......XYZ
Цялата азбука би трябвало да е канонична без R и S :)))

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
а и каква беше дефиницията за ерес?
ABC.......RS.......XYZ
Цялата азбука би трябвало да е канонична без R и S :)))

:)))

но максимуса понякога е прекалено категоричен в твърденията си, така че след дефиницията за ерес, би трябвало да стигнем и до това какво е каноничен :think:

а ако е продължаваме в тази посока, може би е по-добре да е в нова тема?
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Няма да мирясате докато не вкарате всичко в канон/клише.
По някое време всеки канон се разпрашава или се надгражда докато се изгуби идеята на "бащите основатели". По тази причина всеки канон е пластичен и обтекаем съобразно духащият насрещен вятър.

Quote (selected)
Светът ще се измени до неузнаваемост. Какво замислиха в Германия
...
Този път, за общото благо, германците предложиха на миряните да бъде разрешено редовно да проповядват литургия и да извършват кръщения. В ответното писмо главният "надзорник" на спазването на правилното изпълнение на обредите кардинал Артур Рош заяви, че нито едното, нито другото е възможно.
Според него свещеникът има особен, свещен статут – оттам и правото да проповядва. По отношение на второто Рош отбеляза, че обикновен човек може да кръсти друг само при специални обстоятелства: когато има заплаха за живота и здравето.
https://pogled.info/svetoven/evropa/svetat-shte-se-izmeni-do-neuznavaemost-kakvo-zamisliha-v-germaniya.154759
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8817
  • Fuck the EU
    • Профил
Светът ще се измени до неузнаваемост. Какво замислиха в Германия

От 1054 г. все така, реформи, реформи, реформи... не ви ли писна, тия на север са луди по рождение, ние сме други. Манията за вечни реформи са психично отклонение!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Няма да мирясате докато не вкарате всичко в канон/клише.
По някое време всеки канон се разпрашава или се надгражда докато се изгуби идеята на "бащите основатели". По тази причина всеки канон е пластичен и обтекаем съобразно духащият насрещен вятър.

точно това се опитвам да обясня - че канонично не означава вечно и от там квалификациите за ерес изглеждат някак неуместно.
the lamers club honourable member …

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
То да те разпънат за три дена и после да ти палят свещи две хилядолетия не е лоша сделка.
Обаче да знаеш, че ще останеш през вековете като предател и въпреки това да го направиш - ето за това се иска истинско мъжество и най-вече себеотричане, ЮДА Е ИЗВЪРШИЛ САМОЖЕРТВАТА, Исусовата е далеч по-малка.

Всъщност саможертвата е ТРИДЕСЕТ СРЕБЪРНИКА.
Изборът е бил между Иисуа и Мамона. После Юда се разкаял и върнал парите, но вече било късно. Мандалото било хлопнало и името му останало завинаги като синоним на предател.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Всъщност така пишат каноните, а на практика какво точно е било е неясно. Моят прочит е не по-малко достоверен от твоя. Юда може и да не е върнал сребърниците, а да ги е хвърлил, щото пет пари не е давал за тях. Като актьор, като му приключи ролята и ходи да се освобождава от реквизита.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Такава постановка на ОПГ не попада ли някъде сред членовете на НК за съучастие в престъпление подбудителство?*
------------------
*Примерно чл 20. ал. 3 от НК
« Последна редакция: Април 15, 2023, 15:48:36 от Zmeja »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Всъщност така пишат каноните, а на практика какво точно е било е неясно. Моят прочит е не по-малко достоверен от твоя. Юда може и да не е върнал сребърниците, а да ги е хвърлил, щото пет пари не е давал за тях. Като актьор, като му приключи ролята и ходи да се освобождава от реквизита.
Мислиш, „е това и било шоу, представление за публиката? Представленията се правят с някаква цел. Каква е била целта на щоуто? Кому это выгодно?