Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 19:15:35

Автор Тема: Проф. Иво Христов: Циганите са като крокодилите .......  (Прочетена 8263 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
Едно манипулиращо заглавие , разминаващо се със съдържанието:


Проф. Иво Христов: Циганите са като крокодилите – не различават храната от този, който им я носи
От
Bul365 -
януари 8, 2019
Това е много сериозен проблем, който българските елити използват за краткосрочни политически цели, те го индуцират и задълбочават. Те нямат никакъв капацитет да го решат – интелектуален, експертен, нямат и това тъпо клише – „политическа воля“, следователно ще имаме тези резултати, които имаме.
Съжалявам, че съм лош пророк, но ще става все по-зле. Това каза в предаването „Лице в лице“ по БТВ политическият анализатор и депутат от БСП проф. Иво Христов по повод случая във Войводиново, където 33-годишен военен беше жестоко пребит от цигани на Богоявление.
Под краткосрочни дивиденти политическите елити разбират заиграване с големи цигански неграмотни маси, с техните тартори и използването им като машини за гласове, добави той.
Има една хубава американска шега: „Защо човек не гледа крокодил вкъщи – защото не различава храната от този, който му я носи“. И в този случай ще стане така, подчерта проф. Христов. (Къде проф. Иво Христов е казал това , което пише в заглавието ? ? ? )
Във Видинския регион например миналата година са родени 75-76 деца, което, грубо казано, са децата на три албански семейства. България си отива. Тази история с циганите е само външен образ на всичко, което се случва и което ние вече нямаме сила и желание да променим. Децата ни са навън и няма да се завърнат. Това е загубен капитал за България. Когато фактите говорят и най-отявлените либерали трябва да замълчат. Ние сме в активен задгробен живот в много отношения – като нация и като виталност, заяви политическият анализатор.
През последните 30 години в България върви отрицателна управленска селекция. Има желязна логика по върховете да се изтласкват все по-некомпетнтни хора, които да не виждат дълбочината на проблемите. Не водим политически разговор със залози за бъдещето, затова ще продължаваме да се движим като хамстери в затворен кръг. Това е комбинация от външни и вътрешни фактори, но не виждам промислена съпротива в България – защита на децата ни, училището ни и няакаква що годе масова почтеност. Основният политически проблем в България е „защо краде той, а не аз“, каза още проф. Иво Христов
http://bulgaria-365.eu/2019/01/08/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84-%D0%B8%D0%B2%D0%BE-%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D1%86%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BA%D1%80%D0%BE%D0%BA/?fbclid=IwAR1NtK8oqVaCBTNPorCN_Wauu2m2iXwT3FTYOxYQvOPl0NcFTmQnb_ot4KY

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Чоки, не мога да разбера защо тази тема е в раздел "Уводни".  :m1708:

А инак, проф. Иво Христов ше го чета утре на трезва "пресна" глава, защото си заслужава.  :way_to_go-1308:

Чок觧

  • Гост
Е що ? Бацето  може да е в "Уводните" , Иво Христов - не може ! Ти какво празнуваш , че ти е пияна главата или не си изтрезняла от Ивановден ? Зелева чорба нямаш ли вкъщи ?
 Казвай къде да я преместят ! :m1731:

Неактивен rover

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 41
    • Профил
"но не виждам промислена съпротива в България – защита на децата ни, училището ни и няакаква що годе масова почтеност"

за съпортивата - господин христов би трябвало да знае по-добре от повечето от нас. това, което ми тежи от толкова години вече, е втората част на цитата - за почтеността. ставало е дума и оттатък - страдаме от някаква особена шизофрения... ако някой краде - той е мръсник и подлец, ако ние крадем - ний сме способни и тарикати. в редките случаи, когато се спазват правила, то е защото неспазването им ще доведе до по-големи негативи.
няма убеденост сред хората, че почтеност трябва да има, дори не заради някакви висши идеали, не. просто когато има почтеност, качеството на живот е по-добро.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Е що ? Бацето  може да е в "Уводните" , Иво Христов - не може ! Ти какво празнуваш , че ти е пияна главата или не си изтрезняла от Ивановден ? Зелева чорба нямаш ли вкъщи ?
 Казвай къде да я преместят ! :m1731:
Баш си е на място. "Уводни" статии би трябвало да водят до някакво обсъждане, което може да се получи, а може и да не успее. Така че тук си му е мястото.
Само си мисля: защо всичките политически елити говорят за политическите елити в трето лице? Някакви митически политически сили, дето никой не ги е виждал и чувал, ама не са те самите.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Е що ? Бацето  може да е в "Уводните" , Иво Христов - не може ! Ти какво празнуваш , че ти е пияна главата или не си изтрезняла от Ивановден ? Зелева чорба нямаш ли вкъщи ?
Казвай къде да я преместят ! :m1731:
 

Не съм рекла, че трябва да се премести. Само се опитвам да си обясня какво значи „Уводни”.  Щото ми се струва, че само „уводни” е подвеждащо, поне що се отнася до мен.

Би могло да бъде например „уводни” или „програмни” материали/статии – тва, за НОВОДОШЛИТЕ, щото ше бъдат ногу!!! 
А аз вече ше си знам …   :roll-1076:


« Последна редакция: Февруари 20, 2019, 21:00:07 от Джиджи »