Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 11:30:34

Автор Тема: ГЕРБ увеличава преднината си пред БСП  (Прочетена 2778 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Quote (selected)
ГЕРБ увеличава преднината си пред БСП след изборите за Европейски парламент, като разликата достига почти 5% от всички анкетирани, сочи проучване на „Тренд“ за обществените нагласи към основните партии и институции през юни.
В реална изборна ситуация при парламентарен вот, преизчислявайки дела на деклариращите, че няма да гласуват, това би означавало дистанция между двете партии от близо 8%. ДПС запазва традиционното си влияние със 7,1% от всички интервюирани.
Новата ситуация в патриотичния лагер, която бе регистрирана на изборите за Европейски парламент, се повтаря и след изборите. Високият резултат за ВМРО на евровота е дал тласък на партията и при евентуални парламентарни избори, те биха имали самостоятелно представителство в Народното събрание. Същото важи и за Демократична България. Моментната снимка през юни сочи, че това ще са единствените пет формации, която ще прескочат изборната бариера от 4% при евентуални парламентарни избори.
„Обединени патриоти“ като коалиция продължава да има известна инерция (1,3%) при спонтанните отговори. Сходен резултат е отчетен и при „Воля“ (1,2%), и „Атака“ (1,1%).
Не се отчита съществена динамика в оценката за работата на основните институции. При парламента и правителството има минимална положителна промяна, дължаща се отново на резултатите от изборите за Европейски парламент и победата на основната управляваща партия.
През юни 20% от всички българи дават положителна оценка за дейността на парламента, докато 65% са на обратното мнение. При правителството съотношението между положителна и отрицателна оценка е 30% на 54%.  При президента се задържа негативната тенденция, но и този месец с минимални стойности. Положителната оценка за работата на държавния глава през този месец е 48%, а отрицателната 33%.
Мнозинството от българите (52%) не смятат, че са необходими предсрочни парламентарни избори, а 29% са на обратното мнение.

https://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/gerb-uvelichava-predninata-si-pred-bsp-sled-evrovota-284294/
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ГЕРБ увеличава преднината си пред БСП
« Отговор #1 -: Юни 20, 2019, 17:55:19 »
пръднината на герп ще продължи да се увеличава до пълно насищане.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ГЕРБ увеличава преднината си пред БСП
« Отговор #2 -: Юни 20, 2019, 18:02:38 »
Цитат на: wreckage
до пълно насищане
Бих внесъл съвсем дребна корекция - от една буква.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: ГЕРБ увеличава преднината си пред БСП
« Отговор #3 -: Юни 20, 2019, 18:15:05 »
айде да не прекаляваме

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: ГЕРБ увеличава преднината си пред БСП
« Отговор #4 -: Юни 20, 2019, 21:36:46 »
айде да не прекаляваме
:way_to_go-1308:
Разумно, щото и аз сЪ бях насочила нанекъде ...  :yes-1289:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: ГЕРБ увеличава преднината си пред БСП
« Отговор #5 -: Юни 20, 2019, 21:41:53 »
Цитат на: wreckage
айде да не прекаляваме
ф случая с ГерП е дори underestimation
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.