Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:47:33

Автор Тема: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.  (Прочетена 31415 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Току що чух по НОВА, че представителя на ЕС в Булгаристан е коментирал темата, че ..."не са били разбрани!!!Анкетата е била за да се разберат отношенията на малките към ...новите технологии!!!"
Абе мама ви джендърска еврогейска!
Как проверявате 9 годишно дете, какво му е отношението към нови технологии, чрез анкета:
Quote (selected)
Какъв се чувствате
А. Момче
Б. Момиче
В. Друго
Г. Не искам да посочвам

Да ме извинят дамите с нежни уши и девствено съзнание, но не мога да не ударя една српска, антиджендърска, щото то бива, бива, ама да ни правят на по глупави от самите тях ми иде твърде лично. Сравнявам го само със случай Цвъ да ме определи за аналфабет, искайки да ме обиди на "задник", заблуден от началото на току що наученият незнайно как нов термин.
п.с. Бога ми, до преди десетина години се срамувах и на ум да произнасям попръжня!
п.п.с. моля да ме извините за дребни неточни цитирания, но европредставителят ме взриви и не ми бе до проверка на точните цитати.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2019, 19:36:16 »
Цялата анкета е била заради този въпрос.
Всичко друго е бла, бла.
Какво отношение мигат да имат 9 годишните към технологиите освен таблета.
В последно време имам наоколо едно такова.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2019, 19:41:27 »
в тази тема, ако не заклеймиш евро...... не може да се пише, нали?
ади, да бягам аз :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2019, 19:53:50 »
Лилиан,
Знаеш ли, заклеймявал съм и продължавам еврогейовете. Не си ли забелязала? Ами забележи!
Винаги съм подчертавал, че съм ЗА ЕС, но не този ЕС на тези гейове. И това ли не си забелязала? Ами забележи!
И трето - твоя си работа дали ще забележиш или не. Даже ще бъда учуден, ако успееш да забележиш .
Но ако обичаш - писна ми от такива като теб да ми слагат в устата мнения, които не съм изказвал.
Което пък, го приемам като опит /макар и нескопосан/ за манипулация!
Е, тогава ставам грубо невъзпитан!
Нали не искаш това?
Или пък се лъжа?
Лилиан?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2019, 20:03:57 »
"Какъв се чувствате
А. Момче
Б. Момиче
В. Друго
Г. Не искам да посочвам"
Таквиз да ги нямаме! В анкетата има грешка, джендърен предразсъдък още в първата линия! Кавъв е този въпрос "Какъв се чувствате?" Правилно и политкоректно е да се пише "Какъв/каква/какво се чувствате или чувствате ли се изобщо нещо, което искате да посочите?"
Ето така дечинките ще се научат на политкоректност, а също и да попържат на няколко братски/сестрински езика, щото докато вденат какво ги питат и времето се оттекло, технологията се сменила и този таблет вече за чеп за зеле не става, не че преди това е ставал!
 :nuts: Истина, истина ви казвам!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2019, 20:16:34 »
"Какъв се чувствате
А. Момче
Б. Момиче
В. Друго
Г. Не искам да посочвам"
Таквиз да ги нямаме! В анкетата има грешка, джендърен предразсъдък още в първата линия! Кавъв е този въпрос "Какъв се чувствате?" Правилно и политкоректно е да се пише "Какъв/каква/какво се чувствате или чувствате ли се изобщо нещо, което искате да посочите?"
Ето така дечинките ще се научат на политкоректност, а също и да попържат на няколко братски/сестрински езика, щото докато вденат какво ги питат и времето се оттекло, технологията се сменила и този таблет вече за чеп за зеле не става, не че преди това е ставал!
 :nuts: Истина, истина ви казвам!

Мне - пита се - ако изобщо, как се възприемате полово?
Нашите въпросници в 10 клас са с доста по-големи възможности за избор - 32 или 33 не помня вече, щото и аз като другите отбелязвах по повече от един отговор  :yes-1289:
А в домовете за грижи за възрастни дават ли такива въпросници, няма как някой да не знае?  :image008:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2019, 20:20:21 »
67,
цитирах по памет и още не съм си направил труда да проверя точно така ли бяха формулирани въпросите, но претендирам, че не съм изменил смисъла, ако има разлика.
Нека не се хващаме за буквата, а за смисъла.
Днес вечерта при "корифея" Кошлуков, по БНТ имаше един джендър, Виктор Лилов, който се опитваше неумело да омаловажава анкетата, и да се опитва да отклонява темата.
Що нецензурни изрази чу по добрата половина от семейството - нямам думи!
Но - срещу себе си имаше един сговорчив Кошлуков и една забележителна, с физиката си естествено дама- депутат от "Вола".
Е, срещу такива "безпристрастни джурналисти" и "ерудирани депутати", джендъра си разиграваше катъра на воля. Което май бе и целта на занятието.
Онова, за изказването на представителя на ЕС ми дойде в повече. Като представител от другите части на същата дъга, иначе тъй красива, когато там не се намесват претендиращи да са представители на хомо сапиенс.
То какво ли аслъ, от природата, е станало по хубаво, при човешка намеса?
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 20:25:32 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2019, 20:21:55 »
Сааджънт, дали наскоро не отбелязвахме нещо по въпроса?
Ако настояваш - няма проблем!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #8 -: Февруари 22, 2019, 20:26:24 »
Сааджънт, дали наскоро не отбелязвахме нещо по въпроса?
Ако настояваш - няма проблем!

Кво - че не мога да цитирам 67 ли, м?
Аре у лево!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2019, 20:28:41 »
А, цитирай си!
Кой те спира?
Пък и аз съм си в политическото лево, няам проблем.
Ти у кое лево си - цветното?
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 20:36:50 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #10 -: Февруари 22, 2019, 20:30:02 »
Чак ся забелязах!
Ама ноо ти оди аватара, шъ знайш!
Малко кюлотено, ама кой шти забележи.
При зор!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #11 -: Февруари 22, 2019, 20:43:51 »
67,
цитирах по памет и още не съм си направил труда да проверя точно така ли бяха формулирани въпросите, но претендирам, че не съм изменил смисъла, ако има разлика.
Нека не се хващаме за буквата, а за смисъла.
Вежливо възразявам. На децата трябва да се показва, че зад тази буква смисъл няма, а само празнодумие. Колкото по-ясно им се показва, те толкова по-добре се ориентират. Моето и другарчетата му казват, о, това е бла-бла-бла, и подминават. Ако целта на упражнението е да им остане идеята, че има и други версии на половата идентичност - като направиш упражнението смешно, идеята му също отива в киреча.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2019, 20:50:13 »
И аз вежливо възразявам. На твоето - да, ама на 9 годишни???
Макар, че 9 годишната ми внучка, за 14 февруари бе доволна, че получила 4 /четири/ "валентинки" /така им викаха в училище листчетата, на които децата рисували свои поздравления към свои съученици/.Официално класно занимание в размер - два учебни часа.
На 9 години, даже още няма.
Миии, не знам!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2019, 20:51:18 »
67,
цитирах по памет и още не съм си направил труда да проверя точно така ли бяха формулирани въпросите, но претендирам, че не съм изменил смисъла, ако има разлика.
Нека не се хващаме за буквата, а за смисъла.
Вежливо възразявам. На децата трябва да се показва, че зад тази буква смисъл няма, а само празнодумие. Колкото по-ясно им се показва, те толкова по-добре се ориентират. Моето и другарчетата му казват, о, това е бла-бла-бла, и подминават. Ако целта на упражнението е да им остане идеята, че има и други версии на половата идентичност - като направиш упражнението смешно, идеята му също отива в киреча.
:aplause:
Повечето родители нямат време за децата си, за такива стратегии даже не помислят.
Винаги е по-лесно да направиш противника смешен отколкото да го победиш в битка на живот и смърт, ако не си изтървал времето преди битката.
Ние го пропиляхме, сега ще трябва да се бием и който той/тя/то!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2019, 20:54:31 »
Начи, тва, което се недооценява тука, е сляпото копиране на секви формуляри и въпросници на запад от Белград, които завършват с неизменните въпроси - имате ли някакво увреждане, каква е половата ви ориентация и т.н. Тъпаците, които са съставили, а и онези, които впоследствие са превеждали анкетата, са си за еване.

Относно децата и секса (офтопик) - навремето беше достатъчно бабите да казват да се пазим от циганите да не ни отвлекат и да не разговаряме със сами чичковци и дядовци. Беше достатъчно, но я нямаше тая изложеност на секс отвсякъде - тв, интернет, квото се сетите.

И, да, с децата трябва да се говори за секс, за рисковете от анонимни запознанства, за опасностите от педофили и т.н. А информираността за това няма да се случи, ако чакат часовете по полова просвета след 16 годишна възраст, просто щото към тоя момент между 50 и 75% вече са опитали за кво иде реч.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2019, 20:59:24 »
И аз вежливо възразявам. На твоето - да, ама на 9 годишни???
Макар, че 9 годишната ми внучка, за 14 февруари бе доволна, че получила 4 /четири/ "валентинки" /така им викаха в училище листчетата, на които децата рисували свои поздравления към свои съученици/.Официално класно занимание в размер - два учебни часа.
На 9 години, даже още няма.
Миии, не знам!
Те сега са ранозрейки! Пък и по-добре аз да му го разказвам, нежели някоя/някое/някой, дето сам не се е определил какъв/каква/какво е!

Банши, ние всички трябва да застанем гръб до гръб (децата в средата) и да използваме каквото можем! Настанало е време разделно. Дядовците и бабите ми вероятно се въртят като пропелери в съответните си гробове при мисълта, че аз РАЗМИСЛЯМ дали правнуците им ИМА СМИСЪЛ да ходят в университет изобщо, защото средата там е отровна в повечето от нетехническите факултети, а вече и в някои от тях е така. Когато детенцето вместо редове на Фурие ще учи редове на полови разнообразия и вместо да гризе гранита на науката, ще ходи на факелни сборища - за какъв дявол аз още и ще плащам за това?!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2019, 20:59:55 »
Сержанте, за секс трябва да се говори, не споря.
Трябва обаче повече да се говори за хората около теб, за семейството, родното място, за задължението на всяко същество да се възпроизведе и отгледа здраво поколение.
Секса е път, метод, не трябва да се издига до единствената цел.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #17 -: Февруари 22, 2019, 21:01:54 »
Сержанте, за секс трябва да се говори, не споря.
Трябва обаче повече да се говори за хората около теб, за семейството, родното място, за задължението на всяко същество да се възпроизведе и отгледа здраво поколение.
Секса е път, метод, не трябва да се издига до единствената цел.

Ами добре, дай ми примерна презентация като за седемгодишна за рисковете от тва некой дедо да те отвлече и да те пипа по шушито.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #18 -: Февруари 22, 2019, 21:04:47 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #19 -: Февруари 22, 2019, 21:07:09 »
Не мога, не съм те закарал там където си.
Ако наистина мислиш за седемгодишната, а не за това да и купиш........... и да не те откъсва от любимия интернет и форумите отиди на друго място.
Няма друг начин и ти го знаеш, но не ти стиска да признаеш какво си сбъркал и се надяваш да ти се размине.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #20 -: Февруари 22, 2019, 21:08:30 »
Quote (selected)
Те сега са ранозрейки!
Аз това за ранозрейките не само го знам, ами го и виждам с очите си. При нашите по тъмнозелени браточки.
И ако това е целта на занятието - още веднъж, въпреки че получих нишан от саржънта и лилиан - бемтийеврогейскиятсъюз.
За разкамбването на мамковината -блеех, за разграбването на това, което и аз съм го строил - проспах го, за тъпащината която десет години се търпи в същата нещастна мамковина - стискам зъби, за всякакви криви еврогейски краставици се смея през сълзи, но посегнат ли на децата - ще си кОпам манлихерата, пък...кой как се случи насреща.
Поне едно гарантирам - на първия не бих заложил много.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #21 -: Февруари 22, 2019, 21:09:13 »
Quote (selected)
да, моля?
А, надявам се да сме се разбрали!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #22 -: Февруари 22, 2019, 21:10:24 »
Не мога, не съм те закарал там където си.
Ако наистина мислиш за седемгодишната, а не за това да и купиш........... и да не те откъсва от любимия интернет и форумите отиди на друго място.
Няма друг начин и ти го знаеш, но не ти стиска да признаеш какво си сбъркал и се надяваш да ти се размине.
Стой така! В дадения случай любимият интернет е даже голямо помагало! Наскоро си хортувахме с Ванче, че децата понякога смятат външните авторитети за по-авторитетни, или поне решават, че ако тати е рекъл така, а в интернета пише същото, абе дай да пробваме да му вярваме.
Така че с интернетна помощ може много да се направи, освен че има купища интересни филмчета за дребни човечета, правени с мерак и добри намерения. Остава да се намерят!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #23 -: Февруари 22, 2019, 21:12:14 »
За разкамбването на мамковината -блеех, за разграбването на това, което и аз съм го строил - проспах го, за тъпащината която десет години се търпи в същата нещастна мамковина - стискам зъби, за всякакви криви еврогейски краставици се смея през сълзи, но посегнат ли на децата - ще си кОпам манлихерата, пък...кой как се случи насреща.
Поне едно гарантирам - на първия не бих заложил много.
Ти нали виждаш на Банши брадвата? Е, и аз имам такава, но имам и фино длето, и "кози крак". Не че нямам манхилера, но тя ще е за последния от последните редути!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #24 -: Февруари 22, 2019, 21:19:39 »
Quote (selected)
Остава да се намерят!
Все си мисля, че това е за професионалисти. Насреща са такива щото.
Да не говоря за други, но моите малки възможности са да дудна по форумите. Колкото мога и както мога. Белким някой ги чете. Твърде ласкателно ще е да си мисля, че и моите простотии ще чете някой, но пет да са, двама да са, все си мисля, че и аз нещо съм направил внучетата ми да не отидат у леву.И техните - също.
А това, че не се намират професионалисти да удрят по зъбите насрещните такива, ми е доста болно, но друго не мога.
Виж, за манлихерата съм сериозен.
Поне така си мисля.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #25 -: Февруари 22, 2019, 21:19:44 »
за 67
Винаги външният свят е бил по-голям авторитет от родителите, това даже по наше време,
знаят го даже психолозите, новото - външното от семейството винаги е интересно.
Обаче имаше и семейство, дом, място където да се приберш след като са те набили на улицата, сега  няма дом, ти си САМ/А/О и уязвим/а/о.
Разрушаваме последното човешко убежище - семейството/пещерата и се връщаме към маймуните на волята на природата или както сега и викат НПО.
Интернет или улицата все тая, и на двете места има добро и лошо.

Сержанта, забравих.
Сега защо искаш да угнетиш 70-годишният, той също има право на самоопределение.
Законите и моралът му пречат и той ще се бори за защита на Стамбулската конФекция.
Ти ще я подкрепиш ли? :ouch-2144:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #26 -: Февруари 22, 2019, 21:19:55 »
....
Повечето родители нямат време за децата си, за такива стратегии даже не помислят.
....
и защо така, с какво са заети?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #27 -: Февруари 22, 2019, 21:22:11 »
....
Повечето родители нямат време за децата си, за такива стратегии даже не помислят.
....
и защо така, с какво са заети?

Накой с оцеляване, други с ФБ.
Въпрос на предпочитания.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #28 -: Февруари 22, 2019, 21:23:24 »
Quote (selected)
Банши, ние всички трябва да застанем гръб до гръб (децата в средата) и да използваме каквото можем!
Аз сега влизам, 67... Обаче знаеш какво мисля по въпроса.  :)

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #29 -: Февруари 22, 2019, 21:23:54 »
Quote (selected)
Когато детенцето вместо редове на Фурие ще учи редове на полови разнообразия и вместо да гризе гранита на науката, ще ходи на факелни сборища - за какъв дявол аз още и ще плащам за това?!
Така си е.
Но някой има интерес от това.
Както казваше Ленин:
 "Ищи того, кому это выгодно"
Quote (selected)
"КОМУ ВЫГОДНО?"
Есть такое латинское изречение "cui prodest" (куй продэст), — "кому выгодно?". Ко­гда не сразу видно, какие политические или социальные группы, силы, величины от­стаивают известные предложения, меры и т. п., следует всегда ставить вопрос: "Кому выгодно?".
Не то важно, кто отстаивает непосредственно известную политику, — ибо для за­щиты всяких взглядов при современной благородной системе капитализма любой богач всегда сможет "нанять" или купить, или привлечь любое число адвокатов, писателей, даже депутатов, профессоров, попов и так далее. Мы живем в торговое время, когда буржуазия не стесняется торговать и честью и совестью. Бывают и простачки, которые по недомыслию или по слепой привычке защищают господствующие в известной бур­жуазной среде взгляды.
Нет, в политике не так важно, кто отстаивает непосредственно известные взгляды. Важно то, кому выгодны эти взгляды, эти предложения, эти меры.
Тоест нищо ново под слънцето:
Quote (selected)
Из истории Древнего Рима. Автор выражения — знаменитый римский юрист Кассиан Лонгин Равилла (I в.). Как сообщают древние авторы, он рекомендовал судьям при разборе дела всегда искать, кому может быть выгодно данное преступление: как правило, этот путь рассуждений ведет к обнаружению или самого преступника и (или) того, кто за ним стоит, направляет его действия.
Стало широко известно благодаря речи «В защиту Милона», произнесенной римским государственным деятелем, писателем и оратором Цицероном (Марк Туллий Цицерон, 106 — 43 до н. э.).
Смысл выражения: во всяком преступлении, запутанном деле, хитро- сплетении интриг и прочем всегда надо искать того (тех), кому выгодна сложившаяся ситуация.



"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #30 -: Февруари 22, 2019, 21:24:13 »
Quote (selected)
Въпрос на предпочитания.
И фалшиви "приоритети".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #31 -: Февруари 22, 2019, 21:26:31 »
Quote (selected)
Въпрос на предпочитания.
И фалшиви "приоритети".
Оцеляването винаги е приоритет.
За ФБ не знам не ползвам.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #32 -: Февруари 22, 2019, 21:30:40 »
Quote (selected)
....
и защо така, с какво са заети?

Quote (selected)
Накой с оцеляване, други с ФБ.
Въпрос на предпочитания.
тези, дето нямат време за децата си, не са заети с никакво оцеляване
заети са с егоизъм и глупост
после са сърдити на анкети, конвенции и наркопласьори
аз смятам за най-голям грях да предпочетеш себе си пред детето си, но за жалост често виждам подобни неща напоследък

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #33 -: Февруари 22, 2019, 21:37:45 »
Quote (selected)
....
и защо така, с какво са заети?

Quote (selected)
Накой с оцеляване, други с ФБ.
Въпрос на предпочитания.
тези, дето нямат време за децата си, не са заети с никакво оцеляване
заети са с егоизъм и глупост
после са сърдити на анкети, конвенции и наркопласьори
аз смятам за най-голям грях да предпочетеш себе си пред детето си, но за жалост често виждам подобни неща напоследък
Излез от зоната си на комфорт и се огледай.
Моите отрочета вече са достатъчно големи да са далеч от мен.
Днес писах,че около мен има едно 9 годишно, самотен родител с някаква заплата, работи за да плаща разходите, няма близки, ако не помагаш и двамата с детето са в киреча.
Не е въпрос на избор, понякога животът е такъв.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #34 -: Февруари 22, 2019, 21:50:48 »
знам някакви неща за самотното родителство
но ,пак си позволявам да настоявам, че  винаги имаш време за детето си, даже това не е точният израз
ти и детето ти сте едно цяло, то е твоята задвижваща сила
и пиша тези неща в контекста на темата - ако сме родители, нашите деца ще знаят отговорите на горните въпроси

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #35 -: Февруари 22, 2019, 21:52:37 »
тези, дето нямат време за децата си, не са заети с никакво оцеляване
заети са с егоизъм и глупост
после са сърдити на анкети, конвенции и наркопласьори
аз смятам за най-голям грях да предпочетеш себе си пред детето си, но за жалост често виждам подобни неща напоследък
Сит на гладен не вярва, Лилиан! Наоколо имам примери, където родителите бачкат по на три работи да осигурят хляб и покрив, нямат време за ФБ и вечер мисълта им е как да се доберат до леглата. В класа на малкото имаше сладурана, която не искаше да си свали подгизналите ботуши, защото беше с две различни чорапчета, изтрити, ама наистина изтрити от носене, както и ботушите й, вероятно трето поколение. Не, родителите й не пушеха, не пиеха, просто работеха на минимална заплата когато и където паднеше. Но на майка й и беше стигнало сърце за две панделки и розова блузка! Малко голямшка, ама розова.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #36 -: Февруари 22, 2019, 21:54:18 »
Какво време за детето?
Младите са облъчвани денонощно,че имат право да.......... и ни дума че имат задължения.
Проблем е че трябва да ходят на работа да си изкарат прехраната, за нещастието да се грижат за близък, дете или родител забрави.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #37 -: Февруари 22, 2019, 22:01:00 »
Quote (selected)
Сит на гладен не вярва, Лилиан!

боя се, че се оформя нова традиция - да бъда поучавана и смъквана от облаците, където живея като принцеса :image008:
няма лошо, добре е, че изглеждам сита, въпреки диетата ми
но си давайте сметка, че всъщност говорите от собствените си покриви

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #38 -: Февруари 22, 2019, 22:06:07 »
Quote (selected)
Сит на гладен не вярва, Лилиан!

боя се, че се оформя нова традиция - да бъда поучавана и смъквана от облаците, където живея като принцеса :image008:
няма лошо, добре е, че изглеждам сита, въпреки диетата ми
но си давайте сметка, че всъщност говорите от собствените си покриви
От все сърце се радвам за всички сити! Защото едва когато имаш достатъчно за най-необходимото, можеш да се огледаш и да подадеш ръка или да отидеш да буташ обществения интерес. Просто имаш сили за това! И тази енергия не трябва да се пилее! Сериозно го казвам!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #39 -: Февруари 22, 2019, 22:08:20 »
Всеки гледа от височината на своята кула, само че някой гледат, други виждат.
Едно от лошите неща  у нас е еснафлъка.
Аз не съм добре, ама се оправям значи съм хитър, тоя щом не се оправя значи е смотаняк ( лузър ) и не мога да го мисля.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #40 -: Февруари 22, 2019, 22:17:14 »
ОХтопик,
диетата с чеснови кралски скариди трябва да се редува с такава - с червена риба тон. Иначе разслабва.
« Последна редакция: Февруари 22, 2019, 22:19:41 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #41 -: Февруари 22, 2019, 22:32:14 »
що ли да не завърша с Валери Петров -Тъжен миг
...
Не ми е хубаво и даже,
направо доста ми е зле.
Какво в утеха ще ми каже
това разкаляно поле?

Какво тез къщи с балкони,
неогласявани от смях,
таз Витоша под небосклони,
останали без чудо в тях?

И пошла песничка долита
в ръждиво-охрения час
и в опит за самозащита
с усмивка сам си казвам аз,
че мислите ми натежали
навярно истински не са,
защото иначе едва ли
бих смогвал да ги понеса.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #42 -: Февруари 22, 2019, 22:36:39 »
Поетите са самотници, те не са от тоя свят, не могат да са авторитет тук.
Можем да ги харесваме, обожествяваме, но не и да ги следваме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #43 -: Февруари 22, 2019, 22:41:02 »
 :D
И Ботев ли?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #44 -: Февруари 22, 2019, 22:42:28 »
Да и Ботев.
Поетът Ботев рязко контрастира с човека Ботев и това което е сътворил извън поезията.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #45 -: Февруари 22, 2019, 22:49:24 »
що ли да не завърша с Валери Петров -Тъжен миг
...
Не ми е хубаво и даже,
направо доста ми е зле.
Какво в утеха ще ми каже
това разкаляно поле?

Какво тез къщи с балкони,
неогласявани от смях,
таз Витоша под небосклони,
останали без чудо в тях?

И пошла песничка долита
в ръждиво-охрения час
и в опит за самозащита
с усмивка сам си казвам аз,
че мислите ми натежали
навярно истински не са,
защото иначе едва ли
бих смогвал да ги понеса.


 :way_to_go-1308:

Аз само да допълня с малце от Евтим Евтимов, за едни познати тука, де, че са го чета за матурата :

Старея вече. Времето подсеща
да се въздържам повече сега.
Завържат ли се спорове горещо,
полека да отстъпвам. Без тъга.

Полека всичко аз да намалявам -
и виното, и хляба, и солта.
Големи крачки вече да не правя,
защото си отива младостта ...

:smokin:

Чок觧

  • Гост
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #46 -: Февруари 23, 2019, 07:59:30 »
:way_to_go-1308:

Аз само да допълня с малце от Евтим Евтимов, за едни познати тука, де, че са го чета за матурата :

Старея вече. Времето подсеща
да се въздържам повече сега.
Завържат ли се спорове горещо,
полека да отстъпвам. Без тъга.

Полека всичко аз да намалявам -
и виното, и хляба, и солта.
Големи крачки вече да не правя,
защото си отива младостта ...

:smokin:
Стига се бъзика с дъртаците ! :t26102:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #47 -: Февруари 23, 2019, 08:29:36 »
Чоки, мъ ти впрягаш ли се на тва rainbow-че?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Чок觧

  • Гост
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #48 -: Февруари 23, 2019, 09:33:04 »
Не , лаф да става ! :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #49 -: Февруари 23, 2019, 10:52:14 »
Да и Ботев.
Поетът Ботев рязко контрастира с човека Ботев и това което е сътворил извън поезията.

...мъдрости

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #50 -: Февруари 23, 2019, 11:10:32 »
Да и Ботев.
Поетът Ботев рязко контрастира с човека Ботев и това което е сътворил извън поезията.
Поетът Ботев написа "Борба" и "На прощаване".  Кое действие на човека Ботев "рязко контрастира" със съдържанието им?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #51 -: Февруари 23, 2019, 13:00:00 »
Ботев е един продукт, създаден от основоположниците на младата държавност, която освен от свобода и хляб се нуждае от поети и митове
"...ще го нaправя на бългaрския народ идол." пише Зaхарий Стоянов, после написва Опит за биография на Ботев, защото
"В рaзстояние на осем години за нaшия херой не са ставали ни панихиди, пaрастаси, ни пък какво годе друго възпоменание, като че нaродът, за който се е той борил, не съществувaше!..."
и защото държава не става само с граници, трябва минало, трябват герои
за истината да не мислим, нейното значение е силно преувеличено
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 13:02:23 от Lillian »

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #52 -: Февруари 23, 2019, 13:13:39 »
Да, това за продуктите е много актуално. Но ако ни е за истината наистина, поезията му е налице, че и белетристиката му. И написаното от съвременниците му за него.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #53 -: Февруари 23, 2019, 13:21:18 »
Quote (selected)
Банши, ние всички трябва да застанем гръб до гръб (децата в средата) и да използваме каквото можем!
Размишлявам, 67. Какво, ако опра гръб в Джузепе и почна да клеймя джендърите пред децата? Това ли им трябва на децата, за да се чувстват щастливи, в безопасност, закриляни от разумни хора и да не тръгват по лош път?
Имаш ли спомен нашите родители да са се притеснявали за нашата сексуална ориентация, като са гледали, че сме възпитавани в училище полово неутрално? С момченцата бродирахме в часовете по трудово, а после ритахме мач с тях в междучасията. После и с калашниците и противогазите на военното и нещо да ни е станало? :)
 

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #54 -: Февруари 23, 2019, 13:33:40 »
Виждам, че сте се заели да громите Джузепе, щото не му понася "еврокултурата" за педерасите и другите девиации. Аз, обаче, тези дни се вбесих кански за друго, дето се пробутва на децата ни (то заедно с другите евроценности е на път да разруши любимия ви ЕС, можете да сте сигурни. Лъжите и изнудването са до време!). Та...какво толкова много ме вбеси. Амии...да видим - по история в 7 клас се учат много странни неща. Учи си щерка ми и тъй като решила да я изпитват пожелание, ме помоли да я поизпитам на тема...ВСВ. И що да чуя! Че ВСВ била започнала с нападението над Полша и че Сталин и Хитлер си я били разделили. ПобЕснех! Последва връщане на кадрото...запознах я с малко предистория на "разделянето" на Австрия и Чехисловакия, например....Мюнхенския сговор и прочее. На другия ден се оказало, че не съм била единственият гнервиран родител, но и други са поправили пропуските в "учебника". Госпожата е възприела добре новонаученото...извън програмата :smokin:

Quote (selected)
Имаш ли спомен нашите родители да са се притеснявали за нашата сексуална ориентация, като са гледали, че сме възпитавани в училище полово неутрално?

Пък това са тежки глупости. Толкова полово неутрално сме възпитавани, че мъжете още помнят, че момиче не се удря и с цвете, че момиченцета се ухажват като се дърпат за плитките, че роклите са за момичета и прочее. Нима ти е толкова трудно да си припомниш това "неутрално" възпитание?
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 13:37:58 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #55 -: Февруари 23, 2019, 13:34:56 »
Да, това за продуктите е много актуално. Но ако ни е за истината наистина, поезията му е налице, че и белетристиката му. И написаното от съвременниците му за него.
обаче, рядко се случва да откриваме сами нещо
обикновено имаме, това което ни е дадено и забелязваме, това което ни е посочено
винаги съм се чудила, колко ли поети и писатели просто са изтлели в неизвестност
а за Ботев не исках да те разтревожа, по -скоро да го сравня с Шекспир ,примерно
него пък никой не знае дали е съществувал, но пък кой помни ,че Хамлет не е реално съществуващ човек?  8)

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #56 -: Февруари 23, 2019, 13:46:08 »
И от какъв зор ще сравняваш Ботев и Шекспир? Различно време, различни светове..единият анархист, другият дворцов интелектуал :nuts:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #57 -: Февруари 23, 2019, 13:54:00 »
ми де да знам, обърках се :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #58 -: Февруари 23, 2019, 14:37:53 »
Quote (selected)
Пък това са тежки глупости. Толкова полово неутрално сме възпитавани, че мъжете още помнят, че момиче не се удря и с цвете, че момиченцета се ухажват като се дърпат за плитките, че роклите са за момичета и прочее. Нима ти е толкова трудно да си припомниш това "неутрално" възпитание?
Това си е от дядовците и бабите ни още.
Ти си спомни родители и учители дали са се борили да възпитават в нас правилната сексуална ориентация? Подозирахме ги, че се борят да изкоренят всякаква сексуалност у нас, по-скоро. За да не ни пречи на учебния процес и спортните успехи.  ;D
Безуспешно, разбира се. Даже казват, че в католически държави, където е нещо подобно, по други причини, религиозни, също успяват винаги да постигнат обратния ефект.
« Последна редакция: Февруари 23, 2019, 14:42:03 от Banshee »

Неактивен SvSophia

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 514
    • Профил
Re: Темата за анкетата сред 9-годишните ученици.
« Отговор #59 -: Февруари 23, 2019, 15:11:09 »
Ето тук извадка от "ограмотителната" брошура - даже непредубеденият човек ще остане с впечатление, че целта е да се набива в главиците на ОСМОКЛАСНИЦИ!  "анален секс", "анален секс", а останалото е за камуфлаж
http://new.glasove.com/public/olmdsvhwew/upload/image/F19/53013917_608230539599950_2009960693557624832_n.png
« Последна редакция: Март 01, 2019, 19:49:01 от SvSophia »