Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 21:26:10

Автор Тема: Генерал Стою Неделчев (Чочоолу)  (Прочетена 11219 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чок觧

  • Гост
Генерал Стою Неделчев (Чочоолу)
« -: Януари 10, 2019, 12:07:14 »

Република България - дела трябват , не думи !
Един голям български мъж, достоен да се нарече БЪЛГАРИН, дълбок поклон пред светлата му памет!
Легендарният генерал Стою Неделчев (Чочоолу)
През лятото на 1978 г. млада семейна двойка се разхожда в квартал „Изгрев“ в Пловдив. Нападат я тълпа цигани с цел грабеж. Мъжът оказва съпротива и е заклан заедно със съпругата си, която е бременна в третия месец. Милицията така и не залавя убийците.
Закланият младеж е племенник на ген. Стою Неделчев-Чочоолу, който по това време командва армейските части в Старозагорски окръг. Той пристига в Карлово, където се намира танкова бригада, нарежда два батальона да се отправят към Пловдив и повежда колоната. Хората му обграждат квартал „Столипино“, който се населява от 50 хиляди цигани.
Събарят една къща, а генералът довежда до знанието на обитателите на квартала, че ако до сутринта не му предадат убийците, ще започнат да събарят и другите.
Понеже се стъмва, той издава заповед никой да не се показва навън преди да се разсъмне, защото ще стрелят на месо. Идват тежко въоръжени милиционери и започват да претърсват домовете. Група мъже на млада и средна възраст, въоръжени с брадви и ножове, оказват съпротива, но направо са пометени от милиционерите, които прибягват и до брутални действия!
Всеки, у когото е намерен нож, брадва или нещо друго, което може да се използва като оръжие, е арестуван и затворен в мазетата на пловдивската община. Там попадат и жени, които отправят клетви към блюстителите на реда и военните.
При акцията са открити крадени вещи, пари, за които тези, у които са намерени, не могат да дадат обяснение за техния произход.
„Столипино“ изтръпва в панически страх. След няколко дни някой „пропява“ на милицията кои са убийците и те са заловени. Ген. Чочоолу иска да му ги предадат и лично да ги разстреля, но милицията успява да ги опази и ги предава на прокуратурата. Оказва се, че това са 9 мъже на възраст от 23 до 36 г. Съдът осъжда 4 от тях на смърт, а останалите получават от 17 до 25 г. лишаване от свобода.
Случилото се така наплашва обитателите на „Столипино“, че до 1992 г. никой от тях не си позволява да извърши дори най-дребното престъпление
« Последна редакция: Януари 17, 2019, 22:54:39 от Чок觧 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #1 -: Януари 10, 2019, 22:51:29 »
Столипино е Столипиново, но общо взето така беше.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #2 -: Януари 10, 2019, 23:00:54 »
Ами... ето го начинът!!!
Само да видим откъде да намерим такъв смелчага!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #3 -: Януари 10, 2019, 23:08:18 »
Ами... ето го начинът!!!
Само да видим откъде да намерим такъв смелчага!
А танкова бригада?

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #4 -: Януари 10, 2019, 23:22:48 »
Той, ако е такъв юнак, колко му е да си намери бригада.
Е... у нас едва ли, че цялата ни армия може да се помести на стадион "Васил Левски", а техниката ѝ на паркинга около него!!!

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #5 -: Януари 11, 2019, 00:21:52 »
Той, ако е такъв юнак, колко му е да си намери бригада.
Е... у нас едва ли, че цялата ни армия може да се помести на стадион "Васил Левски", а техниката ѝ на паркинга около него!!!
За това и ми е думата! Само тихо, да не чуе малцинствената група, че и на военния министър може да се опре!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #6 -: Януари 11, 2019, 09:05:56 »
Да, ставаха такива неща. Същият вдигна Техническа батарея на 26180  да развърне "потока"  и да опъне палатки за изпращането на племенника му. Но му се прощаваше.

Момчетата, с които преминах донаборната, парашутисти  в Пловдив, покрай Възродителния, претърсваха Столипиново - събираха им молитвените килимчета и ковьорчетата с минарета и джамии и ги горяха най-героично в дворовете им.

Намирам тъпанарското ви въодушевление от колективни фашизоидни репресии с участието на БНА или на БА за твърде обезпокоително. И позорно.

Чок觧

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #7 -: Януари 11, 2019, 09:21:47 »
Да, ставаха такива неща. Същият вдигна Техническа батарея на 26180  да развърне "потока"  и да опъне палатки за изпращането на племенника му. Но му се прощаваше.

Момчетата, с които преминах донаборната, парашутисти  в Пловдив, покрай Възродителния, претърсваха Столипиново - събираха им молитвените килимчета и ковьорчетата с минарета и джамии и ги горяха най-героично в дворовете им.

Намирам тъпанарското ви въодушевление от колективни фашизоидни репресии с участието на БНА или на БА за твърде обезпокоително. И позорно.

Искаш да кажеш , че българските цигани "някой" ги е ислямизирал ? И че срещу тази ислямизация , подпомогната с бая пари , България не е трябвало да се бори , па макар и с по-груби средства ?
И "фашизоидните репресии" са били против едно ужасяващо престъпление , извършено от група от определен етнос  и подкрепяна от членовете на този етнос ! Трябвало е наистина груба сила , за да изкарат престъпниците - изнасилвачи и убийци от гетото ! Друго решение е нямало ! А отпосле да се дава акъл "какво е можело да се направи" , смятам за абсолютно тъпо ! Така , че не се опитвай !
И не смесвай случая на Чочоулу с Възродителния процес години по-късно - на това му се вика манипулация !

Неактивен Safiren

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 5
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #8 -: Януари 11, 2019, 10:23:16 »
Виж ти какви интересни неща научаваме за близкото и далечно минало. Чоки ни навежда на мисълта, че циганите всъщност не са били толкова "интегрирани", народната милиция не е била толкова способна да залови извършителите. И в крайна сметка се оказва, че възхваляването и преклонението на много хора към истории с главни герои бабаити, не е от вчера.
Чоки, потърси и една много сходна история с Арлин Антонов в Пазарджик, там отново е намесено младо семейство и цигани.

Чок觧

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #9 -: Януари 11, 2019, 10:29:33 »
Quote (selected)
Чоки, потърси и една много сходна история с Арлин Антонов в Пазарджик, там отново е намесено младо семейство и цигани.

Това пожелание ли е или констатация ? Защото аз съм публикувал интервюто на Арлин Антонов тук . http://62.44.102.29/index.php?topic=426.0

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #10 -: Януари 11, 2019, 10:46:33 »
Колко "толкова интегрирани" би трябвало да са били циганите?

Дотолкова, доколкото в света някой е успял да интегрира големи и компактни цигански маси, нашите бяха прилично интегрирани. Кога с тояга, кога с морков, докарваха го до 8-ми клас, мъжете - трудоваци, жените раждаха, повечето работеха, безплатно висше образование за малцината от тях, които искаха и можеха.

Това бяха подходите, с които социалистическа България интегрираше циганите. Може би са били сбъркани.
 Правилни може би са били интеграционните подходи, проявени през Средновековието от Англия, Швейцария, Дания, Холандия?
Или от нацистка Германия по време на Втората световна война? Поне по-ефективни, нали?
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 12:05:34 от Bacho Кольо »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #11 -: Януари 11, 2019, 11:08:59 »
О примерно в Южна африка сигурно могат да се намерят и по "вдъхновяващи"  примери.

Чок觧

  • Гост
Цвета Кирилова - Искам да запитам...
« Отговор #12 -: Януари 11, 2019, 11:09:45 »
Цвета Кирилова
Питам как вървят преговорите между България и Индия за завръщането на циганите в родината им?
Искам да видя поне 100 роми (цигани) да държат в ръцете си националния трибагреник, да пеят безупречно националния химн на България, да играят поне 3 български народни хора, да протестират пред парламента в защита на българската национална кауза и ще повярвам, че интеграцията, започнала с едро финансиране преди повече от 30 години, едва днес е започнала да се случва.
Междувременно искам да попитам как се развива правителствената политика и на какъв етап са преговорите на България с Индия по отношение на решението на индийското правителство да приеме циганите, разпиляни по света, на своя територия, давайки им уникалната възможност да поддържат своята индийска идентичност. Със скорошно изявление на правителството, Индия покани циганите да се приберат в Родината си и призова националните правителства на държавите, в които пребивават ромски общности, да й съдействат.
В този ред на мисли, бих искала да поставя няколко въпроса:
– Докъде са стигнали разговорите между българските и индийските власти за уточняване на процедурата за изчерпателно информиране на ромската общност в България за тази възможност?
– Какви са условията циганите да се приберат в Родината си и има ли политическа воля от страна на България за съдействие на индийското външно министерство?
Колко цигани у нас вече са проявили интерес към поканата и какво се изисква от наша страна, за да дадем възможност на циганите да упражнят изконните си права да се завърнат в Индия?
Що се касае до вътрешната ни политика заявявам, че мнозинството не може да издържа повече непоносимата тежест да влачи на плещите си здрави и прави хора, които от една страна отказват да работят, отказват да се обучават, както ги задължава Конституцията на РБ, абдикират от отговорността като гражданин на държавата ни да се интегрират в общността, да говорят български език, и да допринасят добавена стойност към прогреса и развитието на страната ни.
Софийското равно поле напролет ги очаква. Задължителна почасова трудова заетост и основно обучение минимум 3 пъти в седмицата. Драстично орязване на социалните помощи. Хайде стига с този Аll Inclusive 30 години. Няма ги бачкаторите, избягаха зад граница. Докато бяха тук, това източване на социалната система почти не се усещаше.
Сега е останала една шепа хора, които издържат двойно повече от онези, които са научили схемата как да източваш държавата.
ОТКАЗВАМ ДА ИЗДЪРЖАМ ПОВЕЧЕ ТОВА БЕЗОБРАЗИЕ И, АКО НЕ БЪДАТ ПРЕДПРИЕТИ АДЕКВАТНИ МЕРКИ, НАЙ-ОТГОВОРНО ЗАЯВЯВАМ, ЧЕ СПИРАМ ДА ПЛАЩАМ ДАНЪЦИТЕ СИ НА ДЪРЖАВАТА, КОИТО ОЩЕ ДОКАТО СЪМ ГИ ВНЕСЛА, НЕПЪЛНОЛЕТНАТА ГИ Е ИЗНЕСЛА!
Да ми щрака с пръсти някой за моя сметка, а аз да работя като вол, това няма да стане. Да е ясно
https://frognews.bg/obshtestvo/aktualno/pitam-kak-varviat-pregovorite-mejdu-balgariia-indiia-zavrashtaneto-tsiganite-rodinata.html

Чок觧

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #13 -: Януари 11, 2019, 11:13:26 »
О примерно в Южна африка сигурно могат да се намерят и по "вдъхновяващи"  примери.
Да , там "циганите" са взели власта и методично избиват белите фермери , които работят и им изкарват прехраната . А после като почнат да гладуват , ще тръгнат към Европа , като на й-близка дестинация , да живеят на социални помощи .

Изтреблението на белите в ЮАР  https://anonybulgaria.wordpress.com/2013/11/30/%D0%B8%D0%B7%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D1%8E%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0/
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 11:16:41 от Чок觧 »

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #14 -: Януари 11, 2019, 11:16:29 »
...

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #15 -: Януари 11, 2019, 11:22:40 »
Quote (selected)
Тогава Авраам рече: Да се не разгневи Господ и аз ще продумам пак, само тоя път. Може да се намерят там десет. И той каза: Заради десетте няма да го погубя.
(Битие, 18:32)

Старозаветният Бог, в гнева си, би пощадил град заради десет праведника. Вие сте готови да бастисате махалата зради десет грешника. Да, едва ли са само десет грешниците в Столипиново. Но сигурно има там и невинни. Но вие сте готови и тях да похарчите, с правата им, заради виновни. Чудя се, ако кварталът не е ромски, а български, каква ще ви е мярата. Същата? Не мисля.

Само дето днешните роми не са предишните цигани. И този тип бабаитлъци възпаляват бабаитите от другата страна. Да развеят знамената на Халифата. Или пък да поискат МИТ да помогне, по стара османска дружба. Защото Ердоган рече, че ще закриля мюсюлманите на Балканите.

Но на вас, разбира се, не ви пука. Затова сте и бабаити. Клавиатурни. Проблемът е, че клавиатурният, виртуален, бабаитлък създава среда за изява на ефективния. Чоки ще си седи в Израел, а тук други ще метат грънците, като се разиграят атовете.

Когато полицията си върши работата срещу криминални елементи е едно. Когато армията участва в колективни репресии е съвсем друго. То се възприема в определени среди като начало на газават в джихада. Но на вас и за това да не ви пука. Пак друг ще опере пешкира.

А, да. Знам ви бабаитските философии. Че циганите са страхливи, тъпи и пр. и пр. Замислете се, обаче, този който е готов и нахъсен да убие човек с ритници, как ще е с Калашников в ръка. Какво рискува, впрочем. За тероризъм наказанието е същото като за предумишлено убийство с особена жестокост. Ако вместо един убие десет, и смъртно наказание да върнете, него десет пъти ли ще го обесите? Няма да ви излезе сметката око за две, зъб за чене. 

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #16 -: Януари 11, 2019, 11:33:40 »
О примерно в Южна африка сигурно могат да се намерят и по "вдъхновяващи"  примери.
Да , там "циганите" са взели власта и методично избиват белите фермери , които работят и им изкарват прехраната . А после като почнат да гладуват , ще тръгнат към Европа , като на й-близка дестинация , да живеят на социални помощи .

Изтреблението на белите в ЮАР  https://anonybulgaria.wordpress.com/2013/11/30/%D0%B8%D0%B7%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2-%D1%8E%D0%B6%D0%BD%D0%B0-%D0%B0%D1%84%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%B0/
По скоро бих казал че са получили плата по заслугам. В ЮАР.
И не не мисля, че има нещо извънредно там. Виж какво е станало с плантациите в Южните щати след войната между севера и юга.
 
Както и да е. Само два момента и преставам.
Първо разходи се до Русе. Аз минах от там и бях шокиран когато за да видя познат минах през болница и там се говореше основно на турски.
 
Няма оправдание за действията на шкембелията. А това дето е юрнал местните врасти през януари да разрушават къщи и да оставят хора на улицата си е за разстрел.
И ще си плати. И той и Боко. Циганите не са изпаднали чак като българите. Имат най-малкото чувство за общност.
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 11:36:44 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #17 -: Януари 11, 2019, 11:39:07 »
днешния румпет, не погледов, а абевеев, от газетата /цък/:
Quote (selected)
Румен Петков коментира и напрежението във Войводиново – в селото започнаха протести и събаряне на незаконни ромски къщи след като двама младежи от ромската махала пребиха командос на Богоявление.

„Не може всеки път, когато двама цигани посегнат на редовен човек, ние да сме смаяни от факта, че има незаконни постройки”, каза лидерът на АБВ.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #18 -: Януари 11, 2019, 11:45:12 »
пак от газетата, съседната тема /цък/. след като преодолях смущението си от "Ромският активист Лилияна Ковачева" /тази простотия с мъжкия род за жени не я разбирам, честно/ видях, че вече се жалват от това, че каракачанов ги бил нарекъл нагли. иначе циганите се модернизират:
Quote (selected)
Това, което ми потвърдиха в социалните мрежи е, че очаквам 200 души да бъдат на протеста.

прогнози колко човека ще бъдат? аз залагам на <=20.

още една мисла на активистката:
Quote (selected)
„Ако ние сме убедени и искаме нашите деца да бъдат образовани, трябва да в началото да бъде принудително, за да осъзнаят смисъла на образованието”, смята още Ковачева.

Чок觧

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #19 -: Януари 11, 2019, 11:58:15 »
Quote (selected)
Тогава Авраам рече: Да се не разгневи Господ и аз ще продумам пак, само тоя път. Може да се намерят там десет. И той каза: Заради десетте няма да го погубя.
(Битие, 18:32)

Старозаветният Бог, в гнева си, би пощадил град заради десет праведника. Вие сте готови да бастисате махалата зради десет грешника. Да, едва ли са само десет грешниците в Столипиново. Но сигурно има там и невинни. Но вие сте готови и тях да похарчите, с правата им, заради виновни. Чудя се, ако кварталът не е ромски, а български, каква ще ви е мярата. Същата? Не мисля.

Само дето днешните роми не са предишните цигани. И този тип бабаитлъци възпаляват бабаитите от другата страна. Да развеят знамената на Халифата. Или пък да поискат МИТ да помогне, по стара османска дружба. Защото Ердоган рече, че ще закриля мюсюлманите на Балканите.

Но на вас, разбира се, не ви пука. Затова сте и бабаити. Клавиатурни. Проблемът е, че клавиатурният, виртуален, бабаитлък създава среда за изява на ефективния. Чоки ще си седи в Израел, а тук други ще метат грънците, като се разиграят атовете.

Когато полицията си върши работата срещу криминални елементи е едно. Когато армията участва в колективни репресии е съвсем друго. То се възприема в определени среди като начало на газават в джихада. Но на вас и за това да не ви пука. Пак друг ще опере пешкира.

А, да. Знам ви бабаитските философии. Че циганите са страхливи, тъпи и пр. и пр. Замислете се, обаче, този който е готов и нахъсен да убие човек с ритници, как ще е с Калашников в ръка. Какво рискува, впрочем. За тероризъм наказанието е същото като за предумишлено убийство с особена жестокост. Ако вместо един убие десет, и смъртно наказание да върнете, него десет пъти ли ще го обесите? Няма да ви излезе сметката око за две, зъб за чене.
Не знам откъде ги измисли всичките тези глупости - човек едно ти разправя , ти - друго разбираш !
Твоя старозаветен бог ми е през ... аз съм атеист ! И едно е Бог да решава (Бог - високо) , друго е човек да решава тук , долу , на място ! Щот при всичките тези войни и кланета , " В името на Бога" - къде и бил Господ да ги спре ?
Никой , или поне аз не съм искал "да се бастисва цяла махала" , заради няколко души ! Но когато силите на милицията/полицията не стигат да се справят със положението - трябва да се включи войска или жандармерия , за да се принудят престъпниците да излязат и да се предадат или да ги предадат ! Тогава , по времето на Чочоулу е било възможно да се постъпи по този начин , сега времената са други и трябва да се търси друго решение Но 30 години безхаберие и неглижиране на проблема не е  оправдание , сега да не се предприема нищо ! И няма нужда от философстване , а от дела ! Щото ако се разровим и стария завет , ще намерим и други примери , освен този на Авраам . Ама да не откриваме Библейски раздел във Форума .
 На мен не ми бери гайлето , че си седя в Израел - 46 години като съм живял в България не съм бил с ръце , пъхнати в задника ! И съм учил , и съм работил и съм служил в Строителни войски - 20 българчета и по 100 турчета и циганчета - познавам им табиетите и на едните , и на другите .
 А ако ще се плашим "какво ще се случи , ако защитим децата си , семействата си , Родината си с " газават в джихада" - по-добре да легнем и да мрем !
Със страхливци и нихилисти Родина не се брани !
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 12:02:45 от Чок觧 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #20 -: Януари 11, 2019, 11:58:53 »
Виж ти какви интересни неща научаваме за близкото и далечно минало. Чоки ни навежда на мисълта, че циганите всъщност не са били толкова "интегрирани", народната милиция не е била толкова способна да залови извършителите. И в крайна сметка се оказва, че възхваляването и преклонението на много хора към истории с главни герои бабаити, не е от вчера.
Чоки, потърси и една много сходна история с Арлин Антонов в Пазарджик, там отново е намесено младо семейство и цигани.

Я, поздравления за първия ви коментар.

Доста време ви трябваше да се престрашите :)
the lamers club honourable member …

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #21 -: Януари 11, 2019, 13:04:50 »
Фирмине, общо взето имам 50:50 отношение към теб. И това не е нужно да те интересува. Но...

- Лошите 50% са точно тези разбирания, зад чиято маска сега се наводнява Европа с ДРУГА КУЛТУРА, несмилаема, не интегрираща се и пр., както са тукашните цигани. Защитаване на техните права да убиват, да изнасилват, да колят, да грабят, да съсипват което успеят да награбят, са все отличителни черти на ВСИЧКИ тези които стоят зад разрастващите се безчинства. Изключенията всред индо-българите тук има, малко са и те трябва да се подкрепят. Но останалите?

- Да легнем пред тях и да мрем ли? Та нали ако ни унищожат, те ще умрат от глад? Същото върви в Европа - и най-гадното е, че тези масови престъпления на нахлуващите, "поканени" уж орди се крият, неглижират се и се подкрепят точно от ЛЕВИТЕ, ЗЕЛЕНИТЕ и АНТИФА. Знаеш какво е АНТИФА - терористи, престъпни екстремисти криещи се под маската на "антифашисти"!!! Но когато става дума за истинските ФАШИСТИ в съвремието - бандеровците и 404, всички тези слуги на мамона - на истинските Играчи зад кулисите, се правят на разсеяни.

И затуй, когато някой се изтъпани и започне да раздава определения за фашисти, десни екстремисти и пр. простотии, на нормалните хора им се вдига злъчката в гърлото. И да, знам твоето верую - беше се изцепил преди време със сапьорната лопатка... Интересно е кому служиш в момента? Не, че очаквам отговор или пък се интересувам. Но за твоята Нинова, ако нямам какво друго да отбележа е, че тя се разграничи от слугите на НСР и ЕАТЦ - вашият там при социалистическия конгрес неотдавна, със Станишев начело! Само за това, тя заслужава уважение. И ако на някои не е светнала лампата под шапката, никога не е късно да разбере каква роля играят тези изброени по-горе "леви" и тази цялата пасмина на запад зад тях, в услуга на истинското МРАКОБЕСИЕ, на Паразитите тръгнали усилено да унищожат Европа, а и в частност България.

Циганите са една фасета използвана, насъсквана подготвяна за една вероятна "историческа роля" на палачи - и това се прави от десетилетия!

Та ти, с кои си все пак? И не почвай да ни разправяш кое-как, воден от нагнетените чудовищни лъжи в съзнанията от над 100 години - от същите, срещу които социалистите и комунистите би следвало да поведат народите...

Но сега "левите" се превърнаха просто в обикновени колаборатори!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #22 -: Януари 11, 2019, 13:36:24 »
Айс, ти (и другите) каквото и да пишем, той пак ще си държи на лицемерната толерантност към диващините на мангалите. Прави се, че не раязбира разликата между "циганин" и "мангал".
Такава фанатична защита говори за генетична близост впрочем.
Ако всички противници на Корнелия са като него, май ще трябва да гласувам за БСП (за първи път).
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #23 -: Януари 11, 2019, 13:51:19 »
Quote (selected)
Тогава Авраам рече: Да се не разгневи Господ и аз ще продумам пак, само тоя път. Може да се намерят там десет. И той каза: Заради десетте няма да го погубя.
(Битие, 18:32)

Старозаветният Бог, в гнева си, би пощадил град заради десет праведника. Вие сте готови да бастисате махалата зради десет грешника. Да, едва ли са само десет грешниците в Столипиново. Но сигурно има там и невинни. Но вие сте готови и тях да похарчите, с правата им, заради виновни. Чудя се, ако кварталът не е ромски, а български, каква ще ви е мярата. Същата? Не мисля.

Само дето днешните роми не са предишните цигани. И този тип бабаитлъци възпаляват бабаитите от другата страна. Да развеят знамената на Халифата. Или пък да поискат МИТ да помогне, по стара османска дружба. Защото Ердоган рече, че ще закриля мюсюлманите на Балканите.

Но на вас, разбира се, не ви пука. Затова сте и бабаити. Клавиатурни. Проблемът е, че клавиатурният, виртуален, бабаитлък създава среда за изява на ефективния. Чоки ще си седи в Израел, а тук други ще метат грънците, като се разиграят атовете.

Когато полицията си върши работата срещу криминални елементи е едно. Когато армията участва в колективни репресии е съвсем друго. То се възприема в определени среди като начало на газават в джихада. Но на вас и за това да не ви пука. Пак друг ще опере пешкира.

А, да. Знам ви бабаитските философии. Че циганите са страхливи, тъпи и пр. и пр. Замислете се, обаче, този който е готов и нахъсен да убие човек с ритници, как ще е с Калашников в ръка. Какво рискува, впрочем. За тероризъм наказанието е същото като за предумишлено убийство с особена жестокост. Ако вместо един убие десет, и смъртно наказание да върнете, него десет пъти ли ще го обесите? Няма да ви излезе сметката око за две, зъб за чене.
да живееш! :aplause:

Чок觧

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #24 -: Януари 11, 2019, 19:22:02 »
Quote (selected)
Тогава Авраам рече: Да се не разгневи Господ и аз ще продумам пак, само тоя път. Може да се намерят там десет. И той каза: Заради десетте няма да го погубя.
(Битие, 18:32)

Старозаветният Бог, в гнева си, би пощадил град заради десет праведника. Вие сте готови да бастисате махалата зради десет грешника. Да, едва ли са само десет грешниците в Столипиново. Но сигурно има там и невинни. Но вие сте готови и тях да похарчите, с правата им, заради виновни. Чудя се, ако кварталът не е ромски, а български, каква ще ви е мярата. Същата? Не мисля.

Само дето днешните роми не са предишните цигани. И този тип бабаитлъци възпаляват бабаитите от другата страна. Да развеят знамената на Халифата. Или пък да поискат МИТ да помогне, по стара османска дружба. Защото Ердоган рече, че ще закриля мюсюлманите на Балканите.

Но на вас, разбира се, не ви пука. Затова сте и бабаити. Клавиатурни. Проблемът е, че клавиатурният, виртуален, бабаитлък създава среда за изява на ефективния. Чоки ще си седи в Израел, а тук други ще метат грънците, като се разиграят атовете.

Когато полицията си върши работата срещу криминални елементи е едно. Когато армията участва в колективни репресии е съвсем друго. То се възприема в определени среди като начало на газават в джихада. Но на вас и за това да не ви пука. Пак друг ще опере пешкира.

А, да. Знам ви бабаитските философии. Че циганите са страхливи, тъпи и пр. и пр. Замислете се, обаче, този който е готов и нахъсен да убие човек с ритници, как ще е с Калашников в ръка. Какво рискува, впрочем. За тероризъм наказанието е същото като за предумишлено убийство с особена жестокост. Ако вместо един убие десет, и смъртно наказание да върнете, него десет пъти ли ще го обесите? Няма да ви излезе сметката око за две, зъб за чене.
да живееш! :aplause:
МНОГО СЪМ ТЕ НАДЦЕНИЛ ! :t26102: :t2102:

Пешо

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #25 -: Януари 11, 2019, 19:29:43 »
Quote (selected)
Тогава Авраам рече: Да се не разгневи Господ и аз ще продумам пак, само тоя път. Може да се намерят там десет. И той каза: Заради десетте няма да го погубя.
(Битие, 18:32)

Старозаветният Бог, в гнева си, би пощадил град заради десет праведника. Вие сте готови да бастисате махалата зради десет грешника. Да, едва ли са само десет грешниците в Столипиново. Но сигурно има там и невинни. Но вие сте готови и тях да похарчите, с правата им, заради виновни. Чудя се, ако кварталът не е ромски, а български, каква ще ви е мярата. Същата? Не мисля.

Само дето днешните роми не са предишните цигани. И този тип бабаитлъци възпаляват бабаитите от другата страна. Да развеят знамената на Халифата. Или пък да поискат МИТ да помогне, по стара османска дружба. Защото Ердоган рече, че ще закриля мюсюлманите на Балканите.

Но на вас, разбира се, не ви пука. Затова сте и бабаити. Клавиатурни. Проблемът е, че клавиатурният, виртуален, бабаитлък създава среда за изява на ефективния. Чоки ще си седи в Израел, а тук други ще метат грънците, като се разиграят атовете.

Когато полицията си върши работата срещу криминални елементи е едно. Когато армията участва в колективни репресии е съвсем друго. То се възприема в определени среди като начало на газават в джихада. Но на вас и за това да не ви пука. Пак друг ще опере пешкира.

А, да. Знам ви бабаитските философии. Че циганите са страхливи, тъпи и пр. и пр. Замислете се, обаче, този който е готов и нахъсен да убие човек с ритници, как ще е с Калашников в ръка. Какво рискува, впрочем. За тероризъм наказанието е същото като за предумишлено убийство с особена жестокост. Ако вместо един убие десет, и смъртно наказание да върнете, него десет пъти ли ще го обесите? Няма да ви излезе сметката око за две, зъб за чене.
да живееш! :aplause:
Изцяло съм съгласен с Фирмина. Ще взема да го разблокирам.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #26 -: Януари 11, 2019, 19:52:36 »
Quote (selected)
Изцяло съм съгласен с Фирмина. Ще взема да го разблокирам.

Firmin е на път да онемее. От потрес. Потрес от това тук:

http://epicenter.bg/article/Akademitsi-zastavat-zad-vitsepremiera-Krasimir-Karakachanov/172651/2/0

Господ да им прости на тези "академици". Ако това е народната свяст, на нас пък Господ да ни е на помощ.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #27 -: Януари 11, 2019, 20:04:39 »
Ако всички мангалолюби онемеят, ще е мн. добре.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #28 -: Януари 11, 2019, 20:12:11 »
Quote (selected)
Изцяло съм съгласен с Фирмина. Ще взема да го разблокирам.

Firmin е на път да онемее. От потрес. Потрес от това тук:

http://epicenter.bg/article/Akademitsi-zastavat-zad-vitsepremiera-Krasimir-Karakachanov/172651/2/0

Господ да им прости на тези "академици". Ако това е народната свяст, на нас пък Господ да ни е на помощ.
потресена съм и аз
къде живеем, Господи...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #29 -: Януари 11, 2019, 20:14:56 »
Айс, ти (и другите) каквото и да пишем, той пак ще си държи на лицемерната толерантност към диващините на мангалите. Прави се, че не раязбира разликата между "циганин" и "мангал".

Само да вметна: циганите в България, които едва ли не отказват да ги наричаме „роми”, се дразнят ужасно, когато ние ги наричаме „мангали” и смятат това за дискриминационно отношение от наша страна. И държат да запазят обръщението „мангал” само за помежду си, тъй като било дружеско, а не дискриминационно.  :ive_got_it-1379:

/От изказване на българска журналистка–циганка по време на официална конференция в рамките на „Десетилетието на ромското включване”, което няма как да цитирам тук с линк, тъй като превеждах на кабина, а и беше много отдавна./
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 20:28:09 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #30 -: Януари 11, 2019, 20:18:35 »
потресена съм и аз
къде живеем, Господи...
В България!  :light_bulb-1377:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #31 -: Януари 11, 2019, 20:20:29 »
Quote (selected)
Quote (selected)
А танкова бригада?
Мда, това е проблем.
Също такъв проблем е да се намери някой Чочоолу днес.
Фирминовци да искаш!
Не, че одобрявам Чочооулу, знам и други негови селски изпълнения.
Но ги предпочитам пред другите.
Фирмените.
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 22:08:30 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #32 -: Януари 11, 2019, 20:25:49 »
Терминът е "кафълавъ", номерче. Използван е от белите расисти за обозначаване на бели, които не са расисти, в ЮАР. Как свърши там историята, надявам се, да знаеш.

Чоки, с тези, дето ги цитираш, как да те вземе насериозно човек? Тая госпожа предлага да депортираме български граждани в Индия ли? И ти си за? Както ти дойде на акъла, че е добре юначетата от ВМРО да "минат" през махалата на Войводиново. Ама не си оригинален, драги. За марша на оранжистите чувал ли си? Ако не си, поинтересувай се. И за ефекта.

Арлин Антонов и акцията в Пазарджик. След толкова години, с оглед героическия и характер и общественото и значение на добра практика, що не вземе някой да напише книга, с документално изследване, с разкази на участници и очевидци. Да се изучава в школата на МВР като тактически шедьовър на защитата на обществения ред. Може пък и да има, пък аз да не знам.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #33 -: Януари 11, 2019, 20:28:01 »
Quote (selected)
Quote (selected)
А танкова бригада?
.......
Не, че одобрявам Чочооулу, знам и други негови селски изпълнения.
Но ги предпочитам пред другите.
Фирмените.
Фирмин не ти причинява нищо, нито е насочил агресивен към теб
ти защо го правиш, не е ли по-добре просто да изкажеш мнение по темата?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #34 -: Януари 11, 2019, 20:31:21 »
Quote (selected)
Арлин Антонов и акцията в Пазарджик. След толкова години, с оглед героическия и характер и общественото и значение на добра практика,
четох едно негово предълго интервю за причините за нахлуването в квартала в Пазарджик
и за това какво са открили там
грам не можах да му повярвам, жалко ,че не го откривам сега
но ще потърся още
п.п. ето един откъс
Quote (selected)
Заварихме в циганските къщи на махала „Токайто“ над 70 български момичета между 13 и 16 години, вързани за леглата, които са били „обучавани“ за проститутки. Под „обучавани“ разбирайте – по цял ден им се изреждат от махалата и това се филмира. Заплашват ги, че ще убият родителите им, че имат хора в полицията и гъкнат ли, ще стане много лошо“, спомня си потресен самият Арлин Антонов.
http://www.pan.bg/view_article-49-459778-eto-kak-polkovnik-arlin-antonov-i-negovite-bareti-se-spraviha-s-ciganite-pr.html
след разследването обаче, са обвинени само 4-5 човека, а продължението на историята всеки я знае
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 20:38:56 от Lillian »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #35 -: Януари 11, 2019, 20:42:29 »
Quote (selected)
However, despite this, it does seem that the generalization presented by this use of Kaffir was considered offensive by those to whom it was used to refer and it certainly came to be used increasingly with derogatory intent over time. The derogatory use of the word eventually became so dominant that its meaning acquired strongly negative implications, as is observable in the development of its slang use as an adjective with negative meanings that range from ‘inferior’ and ‘of a poor quality’ to ‘inept’ and ‘dishonest’. The purely negative association that surrounds the later use of Kaffir can also be observed in derogatory and highly offensive compounds such as ‘kaffir-lover’ and ‘Kaffirboetie’, both pejorative terms for a white person who is considered too friendly with or sympathetic to black people, and in the use of ‘white kaffir’ as an insulting term for a white person who behaves in a way that the speaker associates with black people or who is considered a ‘kaffir-lover’. With uses such as these, the derogatory usage of Kaffir became firmly entrenched in the early 20th century and from approximately 1950, under apartheid in South Africa, the word was widely used by right-wing white people in a tone and context that was consciously offensive and demeaning to black Africans.

It is difficult to overstate the extent to which Kaffir is a word of great racial and political sensitivity in southern Africa today as a result of the offensive impact and derogatory intent of these later uses, but the fact that its usage is currently legally actionable as crimen injuria under South African law underlines its status as one of the most highly sensitive and potentially offensive words in the English-speaking world. For this reason, when people from southern Africa travel to parts of the world in which ‘Kaffir’ is not inseparably associated with racism, they can be shocked at its usage, even when it is used with a meaning that does not relate to southern Africa. For example, in many parts of the world, including Britain, one can find the fruit or leaves of the shrub Citrus histrix – commonly used as a flavouring, particularly in Thai and Indonesian cooking – referred to as ‘kaffir lime’: even though the meaning of ‘Kaffir’ in ‘kaffir lime’ does not directly relate to southern Africa, the perfectly everyday usage of this compound can be quite shocking and uncomfortable to South African ears.



Към културната дискусия тук относно дружелюбието на обръщението "мангал". И ... "мангалолюбите".

Впрочем, расистки обиди допустими ли са тук? Само се осведомявам.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #36 -: Януари 11, 2019, 20:48:29 »
Колкото и да не им харесва на някои които си покриват носа с кърпички минавайки покрай обреден дом да речем, реалностите са такива. Когато няма държава, законност и ред, на циганският терор отговорът може да е само един - също терор.
Грубо, неприемливо според най-най- правилните и съвременни разбирания, но то едно са разбиранията, съвсем друго реалиите.
Терор, НАТОвски терор имаше в Либия. Може би в отговор на терор от кадифето, но отговорът бе също терор!
Такъв имаше и в Ирак. Само че англо-американски. Може би също в отговор на терора на Саддам.

Кой знае, но фактите са такива - терор над населението на цяла страна и избити десетократно повече.
Избити, не бити, драги ми нежни душици.
Това му се вика "адекватен" отговор.Официално.
Вие какво искате?
Как и какъв да бъде адекватния отговор тук?
Съд?!?
Какъв съд драги ми защитници на "малцинствата"?
Къде е той и въобще какво е това понятие "съд" в туземните условия?
Вие откъде падате?
Ред, опазване на реда?!?
От кого драги защитници? От полиция? Че тя себе си не може да опази!
От закони? Произведени от онези в парламента?
Вие живеете ли в БГ драги?
Страшно ми приличате на един мой съсед.
Връща се 1992 г. след 5 годишен престой в легацията ни във Виена и отива до мазето си.
Връща се след малко и ми се жалва --" ооох, не мога да повярвам, оххх, не съм очаквал, ах, какво ниско, о, не направо ниЗко ниво......"някой срал пред вратата на мазето ми"!
Предавам дословно, а дано почувствате за какво иде реч!
Я слезте на земята уважаеми аристократи!
На българската, сегашната.
 
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 20:51:34 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #37 -: Януари 11, 2019, 20:51:05 »
Quote (selected)
Но за твоята Нинова, ако нямам какво друго да отбележа е, че тя се разграничи от слугите на НСР и ЕАТЦ - вашият там при социалистическия конгрес неотдавна, със Станишев начело!

Определено тези на "вашият там при социалистическия конгрес ... със Станишев начело" считам за свои другари, а "моята" Нинова - не. Това е факт. Според теб - позорящ ме. А според мен - не.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #38 -: Януари 11, 2019, 20:52:52 »
Quote (selected)
Вие какво искате?
ние/аз/ искаме само да се спазва закона, за всички еднакво

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #39 -: Януари 11, 2019, 20:56:04 »
А, закона!
Е, вече писах за него.
Законът е както законът при самоотбраната.
Имаш право да се защитаваш не като ти вкарва ножа, а вече като го вади.
Преди това може да се окаже, че се е шегувал!
Ти си се възползвай от този закон!
Но дано не ти се наложи.
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 20:59:31 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #40 -: Януари 11, 2019, 21:01:55 »
А иначе Чоки, Чочоолу е един много смел, всеотдаен и глупав човек.
От онези, за които Айнщайн бил казал "...но в никакъв случай глупав и работлив."
« Последна редакция: Януари 11, 2019, 22:07:56 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #41 -: Януари 11, 2019, 21:08:24 »
......
Ти си се възползвай от този закон!
Но дано не ти се наложи.
аз имам само две житейски правила - да не причинявам съзнателно зло и да спазвам закона
и двете ги спазвам, трудно донякъде
и да се пропагандира неспазване на закона, като начин за справяне са какъвто й да е проблем ми се вижда доста лоша идея
тези анархистични схващания са до голяма степен в основите на проблемите в обществото

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #42 -: Януари 11, 2019, 21:11:03 »
А, закона!
Е, вече писах за него.
Законът е както законът при самоотбраната.
Имаш право да се защитаваш не като ти вкарва ножа, а вече като го вади.
Преди това може да се окаже, че се е шегувал!
Мъдро!  :clap-3332:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #43 -: Януари 11, 2019, 21:11:48 »
Мисля, че приключихме, особено след последната Ви трактовка.
Моята е антагонистично различна.
По добре жив, па макар незаконен*, отколкото законен мъртвец.
*силно спорно е кой е незаконен.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоулу)
« Отговор #44 -: Януари 11, 2019, 21:16:06 »
......
Ти си се възползвай от този закон!
Но дано не ти се наложи.
аз имам само две житейски правила - да не причинявам съзнателно зло и да спазвам закона
и двете ги спазвам, трудно донякъде
и да се пропагандира неспазване на закона, като начин за справяне са какъвто й да е проблем ми се вижда доста лоша идея
тези анархистични схващания са до голяма степен в основите на проблемите в обществото

Ми тогаз да се въведе закон "Да не се ходи по покривите!", за да видим какво ще речеш ...

Чок觧

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоолу)
« Отговор #45 -: Януари 11, 2019, 21:20:37 »
Quote (selected)
Арлин Антонов и акцията в Пазарджик. След толкова години, с оглед героическия и характер и общественото и значение на добра практика,
четох едно негово предълго интервю за причините за нахлуването в квартала в Пазарджик
и за това какво са открили там
грам не можах да му повярвам, жалко ,че не го откривам сега
но ще потърся още
п.п. ето един откъс
Quote (selected)
Заварихме в циганските къщи на махала „Токайто“ над 70 български момичета между 13 и 16 години, вързани за леглата, които са били „обучавани“ за проститутки. Под „обучавани“ разбирайте – по цял ден им се изреждат от махалата и това се филмира. Заплашват ги, че ще убият родителите им, че имат хора в полицията и гъкнат ли, ще стане много лошо“, спомня си потресен самият Арлин Антонов.

И защо ГРАМ не можеш да му повярваш ? И за журналистката от Русе ли не можеш да повярваш защото не е домашно насилие ? ? ?
И за закланата студентка от циганина ?
Или вярваш само на това , което ти отърва ? ? ? Трябва ли да дойде циганина в дома ти , да изнасили тебе или дъщеря ти , за да повярваш ? ? ?

« Последна редакция: Януари 11, 2019, 22:13:53 от Чок觧 »

Чок觧

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоолу)
« Отговор #46 -: Януари 11, 2019, 21:28:00 »
Quote (selected)
Господ да им прости на тези "академици". Ако това е народната свяст, на нас пък Господ да ни е на помощ.

Твърде е нагло и високомерно от твоя страна да поставяш тези академици в кавички , на които не можеш да се закачиш на малкия пръст ! :t2102:

Quote (selected)
Чоки, с тези, дето ги цитираш, как да те вземе насериозно човек? Тая госпожа предлага да депортираме български граждани в Индия ли

Пуснал съм публикацията за коментар , а не да коментираш мен . Ако знаеш нещо за такова споразумение , предложение - пиши , аз не съм чел или съм го пропуснал .

Quote (selected)
Както ти дойде на акъла, че е добре юначетата от ВМРО да "минат" през махалата на Войводиново. Ама не си оригинален, драги.

Къде съм писал такова нещо ? ? ? Писал съм армията , жандармерията или полицията да мине през селото , власта и да събере оръжието , не някакви гащници . Това , че ти така си го разбрал , защото така ти е удобно е друг въпрос !

Quote (selected)
Към културната дискусия тук относно дружелюбието на обръщението "мангал". И ... "мангалолюбите".
Впрочем, расистки обиди допустими ли са тук? Само се осведомявам.

Щом на българин може да се каже че е евреин *,  в този Форум, що на циганин да не се каже "мангал" , щом могат така да се наричат помежду си ? Аз съм чувал циганин да казва на друг циганин "мангафур" , ама беше много ядосан . Още повече , "обидата" не е отправена към някого лично , за разлика от моя случай .
_________________
Някои тъпо и упорито не искат да разберат , че да подвикваш подир някого , считащ себе си за българин и повтарял го нееднократно - "евреин" ("турчин" , "циганин") е обидно ! Колко трябва да си тъп , за да не проумееш такива елементарни неща ?
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 18:49:00 от Чок觧 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоолу)
« Отговор #47 -: Януари 11, 2019, 22:01:35 »
чоки,

оправи заглавието на темата - прякорът е чочоолу

Mr. Blue

  • Гост
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоолу)
« Отговор #48 -: Януари 12, 2019, 07:02:57 »
Последните два коментара на Сержанта и Чоки бяха изтрити, защото не бяха по темата .
Чоки е изпратил отговор на Сержанта на лични !
Старайте се дискусии, не свързани с темата да ги прехвърляте на Лични съобщения - там може да се карате, модератора не може да ги чете и трие .
                                                               И слава Богу!
                                                                         
« Последна редакция: Януари 12, 2019, 07:21:36 от Mr. Blue »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: Генерал Стоян Неделчев (Чочоолу)
« Отговор #49 -: Януари 12, 2019, 18:24:19 »
Чоки,
 ето ти цитат от една дама, чието мнение започвам все повече да уважавам и съм поствал тук нейно мнение.
Това, като аплауз за темата ти.
Quote (selected)
ЦЕНЗУРАТА Е СИМВОЛ НА РОБСТВОТО
Публикувано на 10.01.2019 / 18:16
Медиите в България и отчасти в света отдавна са поставени в зависимост от силните на деня. От тези, които решават пътя, по който трябва да върви нашето бъдеще. Които са решили вместо нас какво трябва да мислим, какво трябва да говорим и как трябва да живеем.

Доскоро свободните социални мрежи бяха притиснати да упражняват жестока цензура върху всеки инакомислещ, като се толерират само първични и елементарни постове, свързани с липсата на каквато и да било умствена дейност. Всеки, който се опитва да каже личното си мнение или да критикува общоприетата доктрина, бива блокиран и устата му бива затворена.

Днес заради публикацията ми за генерал Чочоолу – човек, за когото тези дни си спомняме и коментираме постъпката му, бях блокирана за 30 дни. Защото съм си позволила да напомня за този БЪЛГАРИН. Защото си позволявам да задавам въпроси, на които на някого не е удобно да отговаря.

Нашите данъци и пари отиват не за разбитите ни улици и за пенсии, а за издръжка на армията тролове и на службите, за които следенето на политическите противници и инакомислещите в Интернет стана основна задача и задължение. Идват избори и цензурата ще стане още по-страшна.

Опитват се всички да ни вкарат в клишета и калъпи, като се изрязва всичко, което не съответства на шаблона. С цел да се превърнем в сива мултикултуралистична маса, която е лесна за управление. Защото тогава ще бъдем удобни. Дори ще забравим да мислим.

От десетилетия ни втълпяват картинки на прегръдки, гълъби, мир, любов и обединена Европа. Е, аз искам картинки на разкъсани окови, гилотини и свобода. Искам от медиите да идва усещането за свобода, за мислене и за собствено мнение. Искам да бъдем свободни, защото за да спреш свободата, е необходимо само да затвориш устата на мислещите.

Елена Гунчева
https://svobodnoslovo.eu/%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b7%d1%83%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d0%b5-%d1%81%d0%b8%d0%bc%d0%b2%d0%be%d0%bb-%d0%bd%d0%b0-%d1%80%d0%be%d0%b1%d1%81%d1%82%d0%b2%d0%be%d1%82%d0%be/
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.