Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:49:03

Автор Тема: Нинова, води си записки!  (Прочетена 5606 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Нинова, води си записки!
« -: Януари 23, 2019, 02:54:39 »
https://duma.bg/sandars-tramp-ikonomikata-e-chudesna-samo-za-miliarderite-n183590

Нинова, докато си готви словото за конгреса, да си води записки. Какво говорят истинските леви лидери.

Но пък, разбира се, може винаги да ни обясни колко е вредна Истанбулската конвенция.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #1 -: Януари 23, 2019, 03:41:29 »
Ти пък винаги можеш да ни обясниш колко е полезна.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #2 -: Януари 23, 2019, 05:39:06 »
Нинова, докато си готви словото за конгреса, да си води записки. Какво говорят истинските леви лидери.
Мдааа, интересна идея. Тази, че Бърни Сандерс е ляв лидер, имам предвид. "Левият лидер" в организацията, която го продаде за жълти стотинки с надеждата да направи госпожа Клинтън президент. И той "клекна". След това може да говори каквото си ще, може да има подбран по цвят политически антураж (колко политкоректно е събрана групата около него на снимката в материала, нали?!), може да твърди, че две и две е четири и всичките му цифри да са верни.
Но предалият веднъж ще предаде пак. Пастирът, предал стадото, няма право на връщане. Инак, нека си приказва, лошо няма. Стига някой от стадото да е останал да го слуша, ама едва ли.

Пешо

  • Гост
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #3 -: Януари 23, 2019, 08:52:44 »
Горките американци -направо да ги ожали човек...

Пешо

  • Гост
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #4 -: Януари 23, 2019, 08:55:22 »
Нинова, докато си готви словото за конгреса, да си води записки. Какво говорят истинските леви лидери.
Мдааа, интересна идея. Тази, че Бърни Сандерс е ляв лидер, имам предвид. "
Не само ляв, ами ИСТИНСКИ ляв  :bounce-946: :bounce-946:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #5 -: Януари 23, 2019, 09:05:27 »
Ляв ли е Бърни, не толкова ляв ли е или направо е десен?
Всеки да му слага етикет по своите си мерки.
Полезно би било да го прочетат и да си водят записки. Не само Нинова.

ние също.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #6 -: Януари 23, 2019, 10:31:20 »
Разбира се, Нинова е много заета. Предконгресно.

Но аз не се надявам дори спийчрайтърите на Позитано да преодолеят налегналия ги съклет и да си упражнят перцата. Като използват текста на Сандърс за основа и просто заменят САЩ с България и американските данни за неравенството и ефектите му с българските, например.

Впрочем, аз дори не съм сигурен, че на Позитано разполагат с тези статистически данни, макар били те и публични. За способността им да ги "прочетат" и анализират намирам за неприлично дори да се споменава. То се видя какво е нивото по текста на "Визия за България" в първата и редакция. Тръпна в очакване за поредната, конгресната.

Разбира се, също така, вие тук можете, по избор, да ни обясните колко е не-ляв Сандърс, а така също и колко е кисело гроздето на високата асма. С еднакви успех и основание. То и това е част от убожеството на самопровъзгласилото се за изключително и истинско ляво.

Неравенство, бедност, експлоатация, социално изключване, ефекти, въздействие ... Абе, що ви е на баир лозе! Я да си нарепаме ний джендърите, нихната мама, и Станишев марш от листата. Мангали и педали ни дайте вий на нас, пък ний си знайм що.

Ами така ще е. Докато си мислят някои, че могат да бият ГЕРБ на техен терен, щото са по-добри в тяхното, така ще е.

Как кое "тяхното"! Не рече ли се вече на тоз форум кое е? Простотията, уважаеми, простотията.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #7 -: Януари 23, 2019, 11:28:29 »
Добре, че всичко ни е наред в страната, та останаха само такива проблеми за решаване: добра ли е Нинова за БСП и за света като цяло и дали на Станишев ще му отредят място в изборния списък.
Определянето на точната степен на „лявост“ на отдавна забравения и в родината си Бъ Сандърс също е ценна находка за отегченото от липса на истински проблеми население.
« Последна редакция: Януари 23, 2019, 11:34:02 от аменеменема »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #8 -: Януари 23, 2019, 12:45:03 »
Определянето на точната степен на „лявост"

Наистина, вече стават досадни тези постоянни хленчове за "ляво", "автентично ляво" и т.н. и говорят само за дълбоко непознаване на политологията. Във всяка политическа идеология има ляво и дясно. Ляв е бил Ернст Рьом, болшевиките са се делили на леви и десни, семейство Клинтън са леви. Колко време ще дъвчем тази изтъркана тема? Като социаллиберална партия БСП и Нинова са даже неприлично леви. Те даже марксизма не са прегърнали, а някои хора искат да ги направят болшевики.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #9 -: Януари 23, 2019, 12:46:04 »
Quote (selected)
Впрочем, аз дори не съм сигурен, че на Позитано разполагат с тези статистически данни, макар били те и публични. За способността им да ги "прочетат" и анализират намирам за неприлично дори да се споменава. То се видя какво е нивото по текста на "Визия за България" в първата и редакция. Тръпна в очакване за поредната, конгресната.
айде, пак същата работа като на оня международния ден, свързан с жените. ако ги смяташ за толкова важни тези данни - насочи ги към тях. прати им едно писмо, мейл, звънни един телефон. направи нещо.

сегашната ти поза тип "кибича отстрани, гледам сеир и се правя на умен" не приляга на патоса ти "колко много съм правил и правя за партията". прямо наоборот - сега си злобно чиче, съскащо и плюещо.

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: Нинова, води си записки!
« Отговор #10 -: Януари 23, 2019, 16:28:42 »
Засега съм видяла само един български истински ляв, Модерния Ляв, и той е майстор на това, което прави. Ся, какви ги приказва е съвсем друга бира, освен това той не работи основно с устата си, така че му е простено! Пък и ми е съгражданин, майните трябва да се подкрепяме! :nuts: