Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 24, 2024, 18:51:49

Автор Тема: Турция  (Прочетена 23282 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9524
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #240 -: Май 16, 2023, 14:25:27 »
Заплатите у нас са друга тема.И зависят от много и най-различни фактори. Спорили сме с теб не веднъж за заплати и доходи. Но не е тук мястото.
---

Не са друга тема и не са само у нас. Така е и навсякъде в западния свят, от тая и от оная страна на атлантика. Как може в Турция да гледат многобройна челяд и жената да не работи, а на запад не става?
Заплатата = Ердоган в нашия разговор, там той изтънко манипулира да не работят, тук заплатата изтънко манипулира да работят. Кажеш ли Ердоган, разбирай заплата в тоя точно казус.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #241 -: Май 16, 2023, 14:30:46 »
Кайле, не Ердоган притиска туркините. Той само насърчава тежкия традиционен патриархат в страната си, наричайки го ''нашите традиционни семейни ценности''.
Не англосаксите подтискат "демокрацията", те само насърчават джендъризма, в съчетание с нямането на избор освен "нашите евроатлантически ценности".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #242 -: Май 16, 2023, 14:42:29 »
Позволявам си само да отбележа, че преди 1990 у нас се считаше за неприемливо, ако една жена, била тя омъжена и с деца, не работи. За работещите родители имаше освен дневни градини и ясли и седмични такива. Не пожелавам никому да си вижда детето един-два дни в седмицата. Днес никой у нас не се интересува работи ли една омъжена жена, или не.
-----
В Турция майчинските са 4 /четири/ месеца. ''Мека'' ли да го нарека принуда, една жена да си остане вкъщи. Детските градини са само частни, съответно платени.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #243 -: Май 16, 2023, 14:49:18 »
Не англосаксите подтискат "демокрацията", те само насърчават джендъризма, в съчетание с нямането на избор освен "нашите евроатлантически ценности".
Стига с тоя ''джендъризъм'', че ми писна. Хвърляте го като аргумент за щяло и нещяло. У нас традиционно няма почва за трети, пети и хичнайсти пол. А г-жа Нинова щяла да бори джендър идеологията в училище. Не съм чула някой да пропагандира такава в нашите училища. И никой не е опрял никому пистолет в главата, да подписва оная прословута ИК, дето нямам и намерение да я чета. У нас трябва да се спазват българските закони, така щото жертвите на физическо и психическо насилие трябва да бъдат адекватно защитени.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #244 -: Май 16, 2023, 15:01:32 »
Quote (selected)
Не съм чула някой да пропагандира такава в нашите училища.
Из нета имаше доста информации и няма да се затиря сега да ти ги търся, само щото ти не си ги била чула.
Да си!
Но само ако настояваш - ще си направя труда, макар, че сега си имам доста времеемки лични проблеми за решаване.
Все пак, мога да те уверя, че ако се натискаш толкова аз да ти свърша работата по ограмотяването - няма проблем, само че след това да няма квич?
Добре помисли.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #245 -: Май 16, 2023, 15:13:54 »
Първо и преди всичко ще скочат родителите. И ще се разчуе в социалните медии. Решавай си личните проблеми, това винаги е на първо място. Другото е между другото.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Турция
« Отговор #246 -: Май 16, 2023, 15:20:14 »
Първо и преди всичко ще скочат родителите. И ще се разчуе в социалните медии. Решавай си личните проблеми, това винаги е на първо място. Другото е между другото.

И отново - защо, Елена?
https://svobodnoslovo.eu/bulgaria/i-otnovo-zashto-elena/110346

AnonimusBG

  • Гост
Re: Турция
« Отговор #247 -: Май 16, 2023, 15:23:32 »
Ердоган печели вота в повечето райони, засегнати от земетресението в Турция
https://glasove.com/novini/erdogan-pecheli-vota-v-povecheto-rayoni-zasegnati-ot-zemetresenieto-v-turtsiya

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #248 -: Май 16, 2023, 15:27:11 »
Елена Йончева и Сергей Станишев също са родители. Не мога да не им се чудя на акъла. Но за сега ще спра, че ще дойде принца  :t1244: с ония табелки :t1233:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9524
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #249 -: Май 16, 2023, 15:27:49 »
Здраве, у нас имаше градини и ясли за децата, сега ги няма. И спри да подскачаш от клон на клон. Говорим за избора, който демокрацията, твърдиш, давала, а Ердоган, твърдиш. не дава.
И ти доказах, че демокрацията е не по-малко зло от Ердоган, щото също не дава избор.
Съсредоточи се върху поанта.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #250 -: Май 16, 2023, 15:38:39 »
Кайле, места в градини и ясли няма за всички желаещи само в София. Дори във Варна вече недостигът е по-скоро за определени райони и градини и все по-малко са децата за които няма изобщо места. Не знам как е в Пловдив. Във всички останали селища у нас места в ясли и градини има предостатъчно.
-----
Какво предлагаш срещу ''демокрациата''?

Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #251 -: Май 16, 2023, 15:40:32 »
Quote (selected)
И ще се разчуе в социалните медии.
Разчу се. Даже се размириса!
Много даже!
Виж, ако си глуха и без обоняние - извинявай, не е проблем човек да има малформации.
Проблем е, когато започва безграмотно да ги налага над другите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #252 -: Май 16, 2023, 15:43:12 »
Quote (selected)
И ще се разчуе в социалните медии.
Разчу се. Даже се размириса!
Много даже!
Виж, ако си глуха и без обоняние - извинявай, не е проблем човек да има малформации.
Проблем е, когато започва безграмотно да ги налага над другите.
Ще ме светнеш ли какво налагам, че ми стана интересно?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #253 -: Май 16, 2023, 15:50:29 »
А, и кьорава освен това!
Quote (selected)
Ще ме светнеш ли какво налагам, че ми стана интересно?
Quote (selected)
Стига с тоя ''джендъризъм'', че ми писна. Хвърляте го като аргумент за щяло и нещяло. У нас традиционно няма почва за трети, пети и хичнайсти пол. А г-жа Нинова щяла да бори джендър идеологията в училище. Не съм чула някой да пропагандира такава в нашите училища.
п.с. да ме извинят модераторите за джиджосването на текста, но то в интерес на хората в неравностойно положение.
Само за туй!
 :bigok:

ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9524
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #254 -: Май 16, 2023, 16:01:00 »
Говорехме за липсата на избор, съсредоточи се.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #255 -: Май 16, 2023, 16:15:38 »
Аз започвам вече искрено да съжалявам Здравка. Комунизъмът даже не й е толкова отнел, колкото 33 годишните й фаворити. И ся се налага да се гъне, гърчи и да забравя, забравя, забравя....В интерес на истината съм дълбоко убедена, че при рязка смяна на ситуейшъна /нещо, което със сигурност ще стане/, Здравка отново ще забрави. Има богат експириънс. Друга тема е, дали ще бъде позволена на подобни хора удобната амнезия :smokin:

п. п. Мога да се изразя и много по-директно какво всъщност мисля за подобни люде :nuts:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #256 -: Май 16, 2023, 21:33:56 »
Асол, нито се гъна, нито се гърча, нито има какво специално да забравям. Все повече затвърждаваш у мен усещането, че през последните години нещо, или някой  много жестоко те е разочаровал, за това си го изкарваш на мен. Не знам какво ти се е случило и дълбоко не ме нито засяга, нито интересува, за твоите несбъднати планове и очаквания аз вина нямам.
P.S. Силата ти не е в психоанализата. Гледай си инженерството и я карай по-спокойно. Не сме по на 30, уви, трябва да обръщаме повече внимание на здравето си.
« Последна редакция: Май 16, 2023, 21:51:39 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #257 -: Май 16, 2023, 21:39:09 »
 :t1207: :t1233: :bored:
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #258 -: Май 16, 2023, 21:50:09 »
Quote (selected)
Цитат

    Стига с тоя ''джендъризъм'', че ми писна. Хвърляте го като аргумент за щяло и нещяло. У нас традиционно няма почва за трети, пети и хичнайсти пол. А г-жа Нинова щяла да бори джендър идеологията в училище. Не съм чула някой да пропагандира такава в нашите училища.

Аз не съм в течение на разговора тук, тъй като само наминавам ...

Но тъй като иде реч за "джендъризъм", бих искала да поздравя един колега /с когото не се долюбваме много!/, но който е дал първото кратко и ясно описание на връзката между "насилието над жени" и "джендъризма" в Истанбулската конвенция:

Дефинирането на Истанбулската конвенция само като борба с домашното насилие е откровена лъжа!

Captain Buddy –  :t2015: :notworthy:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Турция
« Отговор #259 -: Май 28, 2023, 17:30:48 »
Тук можем да наблюдаваме междинните резултати от II тур на турските президентски избори:

https://www.haberturk.com/secim/secim2023/cumhurbaskanligi-secimi-2-tur

При 43% преброени – 57% на 43% за Ердоган...
При 55% преброени – 56% на 44% за Ердоган...
При 61% преброени – 55% на 45% за Ердоган...
При 75% преброени – 54% на 46% за Ердоган...
При 87% преброени – 53% на 47% за Ердоган...
При 94% преброени – 52% на 48% за Ердоган...
« Последна редакция: Май 28, 2023, 19:29:26 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Турция
« Отговор #260 -: Май 28, 2023, 19:38:06 »
При 99,4% преброени – 52% на 48% за Ердоган...
« Последна редакция: Май 28, 2023, 21:37:04 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23741
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #261 -: Май 28, 2023, 19:42:01 »
И там избор между чума и холера.
Побърка се тоя свят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Турция
« Отговор #262 -: Май 28, 2023, 19:47:42 »
Смъртността от чумата е много по-висока от тази при холерата.
Холерата Ердоган е за предпочитане пред чумата Кълъчдароглу.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #263 -: Май 28, 2023, 19:54:49 »
турска баклава срещу бисквити "Нуланд"
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8812
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #264 -: Май 28, 2023, 20:21:41 »
Ердоган спечели, турците избраха Турция, пред евроатлантизма и глобализма. Де толкоз акъл и у българите!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #265 -: Май 28, 2023, 20:25:51 »
Това беше логично.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9524
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #266 -: Май 28, 2023, 20:51:32 »
Интересно как броят толкова бързо гласовете. За два часа бяха преброили половината, за 4 - всички. Да не гласуват машинно...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #267 -: Май 28, 2023, 21:12:04 »
ЗаминА си у къщи гаурляйтера на краварите там - ич не го знам!
Като ги знам колко са схематичи краварите, като нищо Мустафата ше изпратят - зер, резултати постигнала.
Жалка работа, да са ни сахиби такива - това е характеристика и за раята!
 :t2618:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23741
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #268 -: Май 28, 2023, 21:18:29 »
Мустафата е кюрдка да я пратят в "свободната" част на Сирия, вервам ИДИЛци ще и се зарадват.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11145
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #269 -: Май 28, 2023, 21:21:44 »
Мустафата е кюрдка да я пратят в "свободната" част на Сирия, вервам ИДИЛци ще и се зарадват.
Кюрдка, ама "наша" кюрдка, която през прилично сапунисване и напудряне, поне ония елементари краварите ше си представят, че е приемлива за баш кюрдите и вся остальная..
Уви, ония не са ние, колкото и жалко да звучи това.
 :cool-1084:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Турция
« Отговор #270 -: Май 28, 2023, 21:23:04 »
Тия са били империя преди 150 години и не го забравят.
А ние май последния път при Клокотница при Иван Асен II ако не се лъжа.
И едва ли някой помни коя година е било това.
Па и едва ли му пука.
Одрин 1913 г. е едно малко изключение.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Турция
« Отговор #271 -: Май 28, 2023, 21:28:42 »
А има и още едно изключение.
В края на 70-те, началото на 80-те промишлеността на БГ е повече от промишлеността на Турция и Гърция ако се смятат заедно.
Това за простия Тодор Живков според Пешо.
За сегашното състояние естествено няма какво да се каже.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Турция
« Отговор #272 -: Май 28, 2023, 21:42:49 »
Интересно как броят толкова бързо гласовете. За два часа бяха преброили половината, за 4 - всички. Да не гласуват машинно...
Не, с хартиени бюлетини гласуват. Гласоподавателят удря печат, вместо да поставя X или V с химикал. Просто организацията явно е много добра, особено от РИК нагоре.




Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4345
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #273 -: Май 28, 2023, 21:45:47 »
Когато през 70-те   започват да строят първия мост над Босфора, от Димитровград за Истанбул е тръгвала една ж.п. композиция цимент дневно. Сега поне 60 % от цимента, влаган  у нас е турски.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Турция
« Отговор #274 -: Май 28, 2023, 21:50:08 »
Когато през 70-те   започват да строят първия мост над Босфора, от Димитровград за Истанбул е тръгвала една ж.п. композиция цимент дневно. Сега поне 60 % от цимента, влаган  у нас е турски.

Пешо и Здравка едва ли го знаят.
И да го знаят едва ли им е удобно да го признаят.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #275 -: Май 28, 2023, 21:50:26 »
The state Anadolu news agency showed Erdogan at 52.1%, and his challenger, Kemal Kilicdaroglu, at 47.9%.
-----
Първата ми информация беше за победа на Калъчдароулу, но явно не е вярно. При почти 5% разлика няма начин нещо да се промени. Е, комшиите знаят най-добре, кое е най-добро за тях.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #276 -: Май 28, 2023, 21:53:21 »
Абе, вярно ли е, че новоизбраният президент на Турция ще се казва Кемал Калъчдароулу? Или съм получила грешна информация?
Ще, когато набере 50+1%. За сега ще почива!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4345
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #277 -: Май 28, 2023, 22:05:41 »
Ако Ердоган победи с процент - два, означава, че никак няма да е лесно оттук нататък.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8841
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Турция
« Отговор #278 -: Май 28, 2023, 22:10:09 »
Разликата е 4%, не процент-два.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #279 -: Май 28, 2023, 22:14:30 »
За сега Ердоган има много комфортна преднина от над 4%. Няма как да бъде преодоляна такава разлика, мисля. Интересна е картата по региони. Европейска Турция, Истанбул, Измир, курортното крайбрежие, кюрдските провинции и тези край границата със Сирия са гласували за Калъчдароулу. Цялата вътрешност на страната - за Ердоган. Анкара беше на кантар, с лек превес на Калъчдароулу, но и Централен Анадол е в жълто, което означава, че като цяло Ердоган печели и там.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9524
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #280 -: Май 28, 2023, 22:15:51 »
Няма значение кой къде за кого гласувал, победителите не ги съдят, освен ако утре западната преса не излезе пак с номера за дългата ръка на Кремъл.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #281 -: Май 28, 2023, 22:17:52 »
Няма значение кой къде за кого гласувал, победителите не ги съдят, освен ако утре западната преса не излезе пак с номера за дългата ръка на Кремъл.

Това е твърде вероятен сценарий - не толкова за дългата ръка, а че ще се предизвикат протести, че изборите са манипулирани.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #282 -: Май 28, 2023, 22:20:57 »
Турция е интересна страна. С доста разлики в различните части на страната. Но да, като цяло за света кой колко в отделните провинции няма особено значение. Само за такива като мен, които поназнайват това онова от чисто любопитство.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #283 -: Май 28, 2023, 22:21:08 »
Бе ще разделим и Турция. Не е дошло времето. И САЩ, и Канада ... .

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #284 -: Май 28, 2023, 22:23:14 »
Цитат на: Zdravka
Анкара беше на кантар, с лек превес на Калъчдароулу

И в Истанбул преднината на Калъча е малка.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #285 -: Май 28, 2023, 22:28:00 »
 Истанбул може да бъде сметнат за умален модел на страната. Макар, че при към 20 млн. население, колко да е умален. И там отделните райони на града не си приличат един с друг. Едва ли има карта за гласуването по райони там а ми е интересно.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: Турция
« Отговор #286 -: Май 28, 2023, 22:36:07 »
Ъхъ
Ако махнеш Диарбекир(Курдистан).

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4345
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #287 -: Май 28, 2023, 22:49:52 »
Мога ли да попитам в коя страна няма разлика в политическите предпочитания по региони.
България?
Ами  САЩ?
Украйна през 2010:
Десният бряг на Днепър  За НАТО 95% : 5 % против
Левият бряг на Днепър  За  НАТО 10% : 90 % против

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7419
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #288 -: Май 28, 2023, 22:59:50 »
Цитат на: Zdravka
Истанбул ... към 20 млн. население

5 млн. избиратели. От общо за Турция 64 млн..

Блазе им, че не са като нашите столични идиоти от 23 и 24 МИР.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2248
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #289 -: Май 29, 2023, 08:56:28 »
Все се надявам да ме изненадат, а то все същата банална, тъпа пропаганда:

Bother

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #290 -: Май 29, 2023, 10:36:03 »
Няма нужда някой да се намесва отвън за манипулиране на изборните резултати в Турция. Ние, да, да и ние в т.ч., в тази част на света не знаем как да правилно да ползваме преимуществата на демокрацията. Така ни се е случило испокон веков, да бъдем управлявани еднолично от нечия ''силна ръка''. Император, цар, падишах, президентски ''републики''... все тая. Предпочитаме да сме умерено но постоянно сити, вместо свободни, но с риск сами да се оправяме с живота и свободите си. Е, ние не се справяме никак добре с демокрация по български. Наличие на кофти манталитет и липса на традиции. Може би комшиите са по-умни и по-предпазливи, знам ли  :think:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #291 -: Май 29, 2023, 10:48:46 »
Ние, да, да и ние в т.ч., в тази част на света не знаем как да правилно да ползваме преимуществата на демокрацията.

Винаги ми е било любопитно да узная кои по-точно са "преимуществата" на буржоазно-либералната демокрация. Сравнени, разбира се, с други форми на класови демокрации.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #292 -: Май 29, 2023, 11:48:46 »
Винаги ми е било любопитно да узная кои по-точно са "преимуществата" на буржоазно-либералната демокрация. Сравнени, разбира се, с други форми на класови демокрации.
Тц, тц, тц...С Рим на римските граждани и с Атина ли да сравнявам? Щот' пък и атиняни нали бащи на пустата му и демокрация. Щото майки тя нямала. Било неприлично почтените матрони да излизат от вкъщи. Само хетерите ветреели хитони по стъгди, упс, агори, ма и те нямали право да гласуват. И като се е почнАло от там, та чаак до Бастилията, гилотината, терора...
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #293 -: Май 29, 2023, 11:56:07 »
Винаги ми е било любопитно да узная кои по-точно са "преимуществата" на буржоазно-либералната демокрация. Сравнени, разбира се, с други форми на класови демокрации.
Тц, тц, тц...С Рим на римските граждани и с Атина ли да сравнявам? Щот' пък и атиняни нали бащи на пустата му и демокрация. Щото майки тя нямала. Било неприлично почтените матрони да излизат от вкъщи. Само хетерите ветреели хитони по стъгди, упс, агори, ма и те нямали право да гласуват. И като се е почнАло от там, та чаак до Бастилията, гилотината, терора...

Абе въпросът беше за буржоазно-либералната демокрация, а не за античната такава, ама карай.

Може да стане интересен разговор, но не и тук според мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1271
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #294 -: Май 29, 2023, 12:15:45 »
 ;)
Абе въпросът беше за буржоазно-либералната демокрация, а не за античната такава, ама карай.
Въпросът беше за сравнение между буржоазно либералната демокрация и класовите такива. Е, аз почнах от извора. Спирам, че става спам и ще дойдеш със стирката.
----
Имам молба. Ако е възможно сложи един вдигнат палец в емотиконите, без хилещо се жълтурче. Чисто и просто.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #295 -: Май 29, 2023, 12:28:01 »
Всъщност въпросът е, че източното православие заедно с мюсюлманските вероизповедания и другите по-древни религии /интересно е географското им разположение!!!/застават срещу сектите, наречени уж християнски, които дори са си възпроизвели наместници на Господ. Когато последните излязат извън контрол, Вселенската мъдрост размахва камшика :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #296 -: Май 29, 2023, 12:33:04 »
С Рим на римските граждани и с Атина ли да сравнявам?

С която искаш я сравнявай. Дори със средновековната аристократична и социалистическата. Това са все класови демокрации, които работят прекрасно за управляващите класи. И те (а не целият народ) са ползвали всички преимущества на своите демокрации. Защото са създадени от тях и само за тях. Надкласова демокрация може да има само в безкласово общество.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #297 -: Май 29, 2023, 12:33:44 »
Имам молба. Ако е възможно сложи един вдигнат палец в емотиконите, без хилещо се жълтурче. Чисто и просто.

Ами има такъв - натисни на хилещото се жълтурче и ще видиш :thup:
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #298 -: Май 29, 2023, 12:39:14 »
А сега сериозно по отношение на Турция. След опита за реднешки преврат срещу Ердоган, той се зае да си почисти кочинката. Започна откъдето трябваше - армията/човекът познава историята на държавата си!/. И ся е добре, щото армията е най-добрия социален асансьор на редовите му избиратели. Не като пушечно месо, а като социална реализация. Предполагам, че последното може да се схване и от блондинки :nuts:


« Последна редакция: Май 29, 2023, 13:07:15 от Aсол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Турция
« Отговор #299 -: Май 29, 2023, 13:06:28 »
С Рим на римските граждани и с Атина ли да сравнявам?

С която искаш я сравнявай. Дори със средновековната аристократична и социалистическата. Това са все класови демокрации, които работят прекрасно за управляващите класи. И те (а не целият народ) са ползвали всички преимущества на своите демокрации. Защото са създадени от тях и само за тях. Надкласова демокрация може да има само в безкласово общество.
Възхищавам се на търпението ти, толкова години да обясняваш прости истини от марксизма, на публика която си пада по драстични класови общества.
Подобно на бедните американци, които се смятат за милионери изпаднали във временно затруднение, нашият прекариат иска класово общество с неприлично богато малцинство и крайно бедно мнозинство с непоклатимата вяра, че са само временно в бедното мнозинство и е въпрос само на време да преминат към неприлично богатото малцинство.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."