Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:20:00

Автор Тема: САЩ  (Прочетена 538181 пъти)

deneb и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6360 -: Май 18, 2023, 08:11:01 »
Тънко ни работят, "съюзниците". А БХ уж с 200 ги караше наред.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6361 -: Май 19, 2023, 14:41:43 »
Ето Човекот се е загрижил за финансите. Пести от обяда си, е не е като от закуските, но е все пак нещо.  :t2015:

" СМИ: Байден раньше уйдет с обеда лидеров G7 из-за ситуации с госдолгом "

https://ria.ru/20230519/ssha-1872904784.html

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6362 -: Май 19, 2023, 22:15:11 »
Човекът времето си пести, написали са го ясно. Обеда ще му го завият за вкъщи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6363 -: Май 19, 2023, 22:20:48 »
Quote (selected)
из-за ситуации с госдолгом
Притеснява ме тази печатница - няма време да я спрат дори и за профилактика, само и набримчват все по високи и по високи обороти.
Ше гръмне бе!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6364 -: Май 20, 2023, 15:55:24 »
Ще гръмне, само ако и когато бъде унищожена военната им мощ, и другите спрат да се страхуват от тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6365 -: Май 21, 2023, 20:24:27 »
Quote (selected)
НАСА избра конкурент на SpaceX за създаване на втори лунен спускаем апарат
https://manager.bg/nauka-i-zdrave/nasa-izbra-konkurent-na-spacex-za-sazdavane-na-vtori-lunen-spuskaem-aparat
Предстоящата президентска битка в ФАЩ стигна и до Луната.
Републикански и демократични космически технологии. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6366 -: Май 21, 2023, 20:34:46 »
Quote (selected)
Instagram се готви да пусне аналог на Twitter
https://manager.bg/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8/instagram-se-gotvi-da-pusne-analog-na-twitter
От същата плоска Земя.
От как Мъск взе туитъра той "запада" а сега гледам "успешният" инстаграм смята да го копира. :)))
Уточнение:
Не ги ползвам и двете, идея си нямам какво правят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6367 -: Май 21, 2023, 21:05:28 »
Quote (selected)
НАСА избра конкурент на SpaceX за създаване на втори лунен спускаем апарат
https://manager.bg/nauka-i-zdrave/nasa-izbra-konkurent-na-spacex-za-sazdavane-na-vtori-lunen-spuskaem-aparat
Предстоящата президентска битка в ФАЩ стигна и до Луната.
Републикански и демократични космически технологии. :)))
Тая работа няма да стане. Ракетата на Безос "Нов Глен" може да извежда само 45 т на ниска околоземна орбита (НОО). Едно време "Сатурн-5" можеше да извежда 118 т, а на лунна орбита – цели 47 т! Как я мислят тая работа с ракета, извеждаща на НОО по-малко, отколкото преди 54 години "Сатурн-5" извеждаше на лунна орбита?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6368 -: Май 21, 2023, 21:12:20 »
Сегашните 45 ЛГБТИ тона са в пъти повече от ония 118 супермасистки.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #6369 -: Май 26, 2023, 19:04:41 »
Jeffrey Sachs: Bipartisan Support of War, from Iraq to Ukraine, Is Helping Fuel U.S. Debt Crisis
https://www.democracynow.org/2023/5/24/jeffrey_sachs_defense_spending_us_debt

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6371 -: Май 26, 2023, 22:18:46 »
Боян Чуков: На 27 май Хенри Кисинджър навършва 100 години. От тортата тече кръв.

Има игра на думи с този идиом "Still at large". За Kissinger. Основното му значение е, че престъпник е избягал и още е на свобода, не е хванат. Какво не са му харесали левичарите от "The Nation"? Не го рзбирам. Та той си е техен човек.
Ще сваля списанието и евентуалния материал там и ще се разбере.
« Последна редакция: Май 26, 2023, 22:50:03 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6372 -: Май 26, 2023, 23:53:39 »
Имаш ли впечатления за мнението на американците за филмите и сериалите, които гледат ?
Доколко им вярват и доколко им влияят ?

Каква е твоята общност и доколко общувате с хора извън нея (и какви) ?
Не мога да отговоря на въпросите ти достоверно. Не правя социологически проучвания (не съм ЦРУ), не получавам разузнавателни или анализаторски сводки от трибуквени организации. Нали няма как да знам над 330 милиона?
Хората са затворени. Не знам за кината. Ходил съм само веднъж, дваж. В началото на емигрантския живот.
Контактите им са в работата или случайни в кръчмите (баровете). Както по-горе писах, в църквите където се запознават например младите. Там са контактите. Но аз не ходя на църкви освен да ги разгледам. Службите не  ме интерисуват.
Като отвори дума за кината, кината си мисля поумряха, особено с ковида. Хората си купуват 65"+ ТВ и куфеят на тях. У дома.
Не мога да кажа, че познавам Америка. Имам някой впечатления от хората и природата на два щата - Калифорния и Масачузетз. Когато ви пиша нещо, това са мойте ограничени впечатления. Снимки. Като тези които публикуват тук. Имам приятел американски мексиканец (канил ме е на сватба на дъщеря си), но не мога да кажа, че познавам мексиканското комюнити.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6373 -: Май 27, 2023, 00:14:18 »
Благодаря. Значи в общи линии си изолат. И май и другите англоезични жители на САЩ са така. Латиносите едва ли. Май те са най-нормалните там.

П.П. Не съм отварял дума за кината, а за филмите и сериалите. Доколко се връзват на идиотщините за ЛГБТ-рай, негри-гении, дисни-супергерои, морални съдии и политици, и пр..
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6374 -: Май 27, 2023, 00:22:31 »
Мексиканците живеят задружно. Семействата са им здрави. Църквите им са много и големи и ги посещават. В училищата има побоища за момичета, но младежите като направят бебе на момичето, после се женят за него. Посещавал съм американско градче където имаше голям мексикански квартал. Нямаше нищо повече от магазини за булченски аксесоари - рокли и т.н. Съществуват защото се купува от тях.
Всъщност белите бяха с отделен квартал.

Нямам представа как реагира средностатистическия (доколкото го има) американец на глупостите във филмите и сериите. Предполагам превключва канала на ТВ.
Имам някаква представа не какво не се гледа, а какво се търси и гледа.
Например излезе информация, че много е гледан сериала 'Yellowstone". От него произлязоха и т.н. "spin-off" - "1923"  и "1883". Препоръчвам. Няма идиотщини и затова се гледат много, особено в средните щати. Това дава някаква представа за отношението към сериалите и простотиите в тях. Опосредствено.
« Последна редакция: Май 27, 2023, 00:29:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6375 -: Май 27, 2023, 00:27:41 »
И в България е така, в малките градове и селата. Циганите се женят млади и раждат деца, а българките дебнат за богаташи. Пък докато дебнат, станат на 40, и после хукват по инвитро.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6377 -: Май 27, 2023, 18:12:39 »
Джордж Флойд е умрял от предозировка на наркотици

погледни заключението на патолога в същият този документ - от какво е починал джордж флойд.

Quote (selected)
CASE TITLE:CARDIOPULMONARY ARREST COMPLICATING LAW ENFORCEMENT SUBDUAL, RESTRAINT, AND NECK COMPRESSION

така, че твърдението в заглавието не е съвсем коректно.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6378 -: Май 28, 2023, 07:57:10 »
Quote (selected)
Има сделка за тавана на дълга на САЩ
Джо Байдън и Кевин Маккарти постигнаха споразумение
...
Според запознати източници сделката за тавана на дълга запазва разходите, които не са за отбрана, относително ,равни за настоящата фискална година и за 2024 г.
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/ima-sdelka-za-tavana-na-dulga-na-sasht
Нищо неочаквано.
Печатницата пак заработи и както винаги няма да има ръст на държавните разходи - социални и др. обаче за военните няма таван.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6379 -: Май 31, 2023, 18:37:03 »
Quote (selected)
Откриха "бункера на ужасите" от Втората световна война
Построена от японците през 1941 г. и функционираща до капитулацията на Япония в края на Втората световна война, лабораторията е била най-големият изследователски обект на Отряд 731
...
След капитулацията на Япония през септември 1945 г. САЩ прикриват доказателствата за ужасяващите експерименти и тайно предоставят на много от ръководителите на Отряд 731 имунитет срещу съдебно преследване за военни престъпления в замяна на техните изследвания. Голяма част от тази информация по-късно е пренесена във Форт Детрик в Мериленд - център на американската програма за биологични оръжия по време на Студената война между 1943 и 1969 г.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/otkriha-bunkera-na-uzhasite-ot-vtorata-svetovna-vojna-6169401
Съмнявам се че чак сега са открили обекта, обаче китайците почват да чукат американците с техните алтернативно сексуални практики.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6380 -: Юни 01, 2023, 22:41:38 »
Малко забавление (fun)

"Members of the Biden White House administration were put on the spot when a reporter asked what they would say to Americans who believed the allegations of presidential corruption.

Karine Jean-Pierre, a spokeswoman for the president while sitting out of the camera's range, looked down at her shoes and muttered "Jesus.""

https://www.msn.com/en-us/news/politics/white-house-official-left-speechless/ar-AA1bZhNH?cvid=c52ce25c4559425de0ae115b767e15bb&ocid=winp2fptaskbarhover&ei=14

"National Security Council spokesman John Kirby was at a loss for words when he was asked by a reporter if President Joe Biden is "corrupt.""

Путин, дали го питат някои същото? Или той е Майка Тереза?

« Последна редакция: Юни 02, 2023, 10:39:21 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6381 -: Юни 01, 2023, 23:00:17 »
И кво отговори инфантилният?
И кво като питат?
Какво си хванал някакви шибани права на някакви гейове от всякакъв пол и ни ги размахваш като връх на човешкото развитие. Какво стана със синчето на инфантилния?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6382 -: Юни 01, 2023, 23:02:16 »
И кво отговори инфантилният?
И кво като питат?
Какво си хванал някакви шибани права на някакви гейове от всякакъв пол и ни ги размахваш като връх на човешкото развитие. Какво стана със синчето на инфантилния?
Питали са официални лица от администрацията. Точно синът му на президента е визиран.
Аз нищо не размахвам!
Имам нужда от помощ!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6383 -: Юни 01, 2023, 23:09:44 »
И какво, като са питали? Докъде стигна прокуратурата, съдът, разследват ли го, или само си питат?
И той квооооо?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #6384 -: Юни 01, 2023, 23:10:11 »
Бъч мярна ми се някаква информация че ФБР е признало за разследване за корупция на вицепрезидента Байдън, но не е дало документите в Конгреса, а е предложило да се запознаят с тях в централата на ФБР.
Това е от руски сайт, който не е жълт, но вече няма да намеря линка.
Беше преди няколко дни.
Ако случайно намериш нещо пиши.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6385 -: Юни 01, 2023, 23:13:02 »
Бъч мярна ми се някаква информация че ФБР е признало за разследване за корупция на вицепрезидента Байдън, но не е дало документите в Конгреса, а е предложило да се запознаят с тях в централата на ФБР.
Това е от руски сайт, който не е жълт, но вече няма да намеря линка.
Беше преди няколко дни.
Ако случайно намериш нещо пиши.
"Nelson referred to a secret FBI file, an anonymous IRS whistleblower, and a Harvard-Harris poll taken earlier this month, which found that 53% of the public was suspicious of the first family's overseas ties."
https://www.msn.com/en-us/news/politics/here-s-karine-jean-pierre-s-stunned-response-when-white-house-is-asked-if-biden-is-corrupt/ar-AA1bZTQp?cvid=ccaae5f8bed8492d9034d217c7999c55&ocid=winp2fptaskbarhover&ei=5#image=1

Защо "whistleblower"? Защото като "донесеш" за неплащане на данъци или  друго финансово престъпление в САЩ ти дават някакъв процент от откраднатото. Законно. Не го знам процента. Но се смята за "активна гражданска позиция" и се награждава.
В БГ "доносниците" ги оплюхме.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6386 -: Юни 01, 2023, 23:22:11 »
Не разбрах какво става последно? Докъде е стигнало разследването на сина на малоумния в най-развитата от всички демокрации в цялата вселена? И не излизайте с номерата, че било засекретено, не може наркоман и инантилник да боравят свободно с вашите пари, доверие и гласове, за да правят лични далавери, и това после да стане засекретена информация. В България може и да стане, в Русия може и да стане, ама във великата демокрация no way отнюдь
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #6387 -: Юни 01, 2023, 23:39:22 »
Бъч не е това.
Ставаше въпрос за слушания в Конгреса.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6388 -: Юни 01, 2023, 23:50:14 »
"Joe Biden takes hard fall at Air Force Academy commencement ceremony"

https://www.msn.com/en-us/news/politics/joe-biden-takes-hard-fall-at-air-force-academy-commencement-ceremony/ar-AA1c0nQg?ocid=winp2fptaskbarhover&cvid=8613a1c93a794e86a8b764b77dbd4f10&ei=48

Дядото паднал, но бил ОК. :)))

Тръгнали са ногоре по реката без гребла. По Catch 22" Shitty river.
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 00:01:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6389 -: Юни 02, 2023, 09:44:04 »
Таванът на дълга е вдигнат за две години. Хауса и сената са го одобрили.
На печелившите честито!
Някой се бяха закъхарили за този дълг. Давайте го по-лежерно!
https://www.boston.com/news/politics/2023/06/01/debt-ceiling-deal-2023/

Не е ли чудесен този свят? Имаш нужда от $, печаташ на воля. Така да го наредиш!
Затова:
I love this country! (На вниманието на Фют  :))) )

Ето, сенатът са "работили" нощна смяна. Дали им плащат екстра (нощни)? В цеха едно време имахме такива добавки.
https://www.msn.com/en-us/news/politics/senate-stays-in-night-session-to-pass-debt-ceiling-bill/ar-AA1c0CF8?ocid=winp2fptaskbarhover&cvid=0fcef22d7de448f8a1c7fd37ff09f3ec&ei=9

Senate stays in night session to pass debt ceiling bill Потни вода са пили.;)

PS Какво ли ще стане ако в рамките на двете години го надхвърлят този таван?
Пак!?

Само няма да се пУашите!
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 10:19:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6390 -: Юни 02, 2023, 09:58:15 »
Малко забавление (fun)

"Members of the Biden White House administration were put on the spot when a reporter asked what they would say to Americans who believed the allegations of presidential corruption.

Karine Jean-Pierre, a spokeswoman for the president while sitting out of the camera's range, looked down at her shoes and muttered "Jesus.""

https://www.msn.com/en-us/news/politics/white-house-official-left-speechless/ar-AA1bZhNH?cvid=c52ce25c4559425de0ae115b767e15bb&ocid=winp2fptaskbarhover&ei=14

"National Security Council spokesman John Kirby was at a loss for words when he was asked by a reporter if President Joe Biden is "corrupt.""

Путин, дали го питат някои същото? Или той е Майка Терза?

А в САЩ дали има такава организация, като на Навални - не се сещам за името и? Някакъв антикорупционен фонд май беше? Който да се занимава изключително с президента? И финансирана изключително от външни източници?
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6391 -: Юни 02, 2023, 10:14:35 »
Имаше дин брадясал виц от времето на Рейгън.
Американецът заявил: В Америка има демокрация. Пред Белият дом можеш да крещиш "Долу Рейгън!"
Руснакът му отговори, е то и на Червеният площад можш да викаш същото: "Долу Рейгън!"
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6392 -: Юни 02, 2023, 10:21:39 »
Не е ли чудесен този свят? Имаш нужда от $, печаташ на воля. Така да го наредиш!

Така е потъвал Рим, започнали да секат фалшиви пари - намалили среброто в монетите, но това само ускорило разпада на империята.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6393 -: Юни 02, 2023, 10:31:11 »
Не е ли чудесен този свят? Имаш нужда от $, печаташ на воля. Така да го наредиш!

Така е потъвал Рим, започнали да секат фалшиви пари - намалили среброто в монетите, но това само ускорило разпада на империята.
Клъцвали са златце отстани на монетите. Докарвали са ги квадратни.
Други смятат, че е потънал, защото са използвали оловни тръби. IQ-то пада при въздействие с олово. Те не са го знаели. А и ние го научихме след 1996 г. В щатите малко по-рано. Добавките към бензина с олово. Няма такава безопасна доза за отравяне с олово. 

Така, че няма нужда да се наричаме "кретени" или "глупендери". Разбираме, че оловото "Pb" ни е дошло в повече. :)))

PS Всъщност всички тежки метали са вредни. По различен начин. Например Джек Лондон е починал на 40 защото от жълта треска са го лекували с "лекарства" с тежки метали (живачни съединения). Реално са го отровили. Тогава е нямало антибиотици.
Почетох го като му отидох на скромният гроб в неговото имение (сега парк с изгорялата му "нова" каменна къща). Старата му скромна къщурка се пази с масата където е писал. Заедно с книгите му.
Изгорялата му къща е имала изглед към северният залив над Сан Франциско. Сега изгледът го няма. Гората е пораснала. Къщата му е изгоряла в деня в който са я построили. Може и да е нарочно подпалена. Забравили са парцали с терпентин на дървеният под. Дали може да се самозапали терпентина? От горещо време в Калифорния. Стоят сега каменни обгорели стени.
https://jacklondonpark.com/
http://parks.ca.gov/?page_id=478

Като си купите калифорнийско вино от Sonoma County или Napa, да знаете, че ранчото му е там. Във Wine Country!
Близкото богато градче е Glen Ellen.
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 12:32:59 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6394 -: Юни 02, 2023, 10:45:50 »
Искуственный интелект американского дрона решил ликвидировать оператора на испытаниях
Quote (selected)
Беспилотник Военно-воздушных сил (ВВС) США, управляемый искусственным интеллектом (ИИ), решил ликвидировать оператора, чтобы тот не мешал дрону выполнять свою задачу в ходе имитационных испытаний. Об этом сообщает газета The Guardian.

«Система начала понимать, что, хотя она и определила угрозу, иногда человек-оператор приказывал ей не уничтожать эту угрозу, однако за поражение цели она получила очки. [И система] приняла решение убить оператора, потому что он мешал ей выполнить задачу», — сказал начальник отдела испытаний и операций ИИ ВВС США полковник Такер Гамильтон.

Полковник добавил, что после того, как в систему ввели штрафы за атаки на оператора, дрон начал разрушать вышку связи, которую использовали для связи с беспилотником. Гамильтон подчеркнул, что нельзя говорить об искусственном интеллекте, автономии и машинном обучении, умалчивая об искусственном интеллекте и этике. Отмечается, что в ходе испытаний ни один человек не пострадал.

В мае почетный профессор Калифорнийского университета в Беркли Стюарт Рассел выразил мнение, что сверхразумные машины в будущем будут сопротивляться попыткам ими управлять и станут опасными.

В марте 2022 года стало известно, что ученые из компании Collaborations Pharmaceuticals разработали ИИ, способный придумать десятки тысяч видов химического оружия.
Оригиналната статия на английски

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6395 -: Юни 02, 2023, 11:29:19 »
Беспилотник Военно-воздушных сил (ВВС) США, управляемый искусственным интеллектом (ИИ), решил ликвидировать оператора, чтобы тот не мешал дрону выполнять свою задачу
Вече?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6396 -: Юни 02, 2023, 15:42:21 »
Цитат на: Zeitgeist
Цитат на: lucho
Беспилотник Военно-воздушных сил (ВВС) США, управляемый искусственным интеллектом (ИИ), решил ликвидировать оператора, чтобы тот не мешал дрону выполнять свою задачу
Вече?

"Оператора безпилотника бьют"  :i_laughing:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: САЩ
« Отговор #6397 -: Юни 03, 2023, 11:49:19 »


Украйна вече е официално американска подмандатна територия, иначе знамето ѝ нямаше да е редом с американското.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6398 -: Юни 03, 2023, 12:31:21 »
Някой беше писал, че това са подметките, които е трябвало никога да не бъдат видяни.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6399 -: Юни 03, 2023, 13:25:04 »
Ясно е, че Байдън за нищо не става. И не само той. ЦРУ и Пентагонът си развяват байрака. Туй е американски проблем. Има да патят. И Рейгън е същата ряпа. Тия хора нямат чувство за време.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6400 -: Юни 03, 2023, 16:25:44 »
Quote (selected)
Джефри Сакс: Вашингтон е в шок. 80% от населението на земята не подкрепя позицията на САЩ в Украйна
https://glasove.com/na-fokus/dzhefri-saks-vashington-e-v-shok-80-ot-naselenieto-na-zemyata-ne-podkrepya-pozitsiyata-na-sasht-v-ukrayna
И по този показател изоставаме, според наш Кире има няма 90-93% от българите не си падат по САЩ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #6401 -: Юни 04, 2023, 23:24:36 »
Гледам пак руския канал Наука.
И пак преводен американски филм за космоса.
И един специалист ми разправя как Юрий Гагарин преди полета е гледал филма Белое солнце пустыни който го правят 3-4 години след смъртта на Гагарин.

Иначе да руските космонавти гледат по традиция този ийстърн преди старта, както и пикаят на задната гума на автобуса който ги вози към ракетата, но тази традиция се създава след като Гагарин е заминал в другия свят

Дреболии така да се каже.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6402 -: Юни 06, 2023, 21:27:49 »
До колкото разбирам, таванът на държавния дълг на САЩ не е повишен, а премахнат, ще печатат долари, колкото искат, значи, чака ни още и още инфлация, нещо като ДДС данък за САЩ, който плаща всеки, купил или продал нещо за долари по света.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6404 -: Юни 09, 2023, 08:23:18 »
Quote (selected)
Китай смята да плати на Куба няколко милиарда долара, за да разположи на острова тайна база, която да шпионира САЩ, пише в. "Уолстрийт Джърнъл", като се позовава на американски служители, запознати със свръхсекретните разузнавателни данни.
https://glasove.com/intervyuta/kitay-shte-razpolozhi-baza-v-kuba-za-da-shpionira-sasht-samo-na-160-km-ot-florida
Когато хиените започнат да се бъзикат с лъва, краят му е близък.
В природата е тъй.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6405 -: Юни 09, 2023, 08:30:51 »
Когато хиените започнат да се бъзикат с лъва, краят му е близък.
В природата е тъй.
В природата е така, ама в случая с базата не става ясно кой е лъвът и кои  - хиените...

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6406 -: Юни 09, 2023, 09:07:17 »
Когато хиените започнат да се бъзикат с лъва, краят му е близък.
В природата е тъй.
В природата е така, ама в случая с базата не става ясно кой е лъвът и кои  - хиените...
Ай стига ве! Не ставало...
А тъй:
"Когато пандите започнат да се бъзикат със скункса, краят му е близък"?

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6407 -: Юни 09, 2023, 09:23:06 »
"Когато пандите започнат да се бъзикат със скункса, краят му е близък"?
Това е нещо съвсем друго!

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6408 -: Юни 09, 2023, 09:30:40 »
По "Стани богат" или по "Голямото преследване" ни уведомиха, че пандите не обичат лъвско. :ive_got_it-1379:

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6409 -: Юни 09, 2023, 10:22:36 »
Беспилотник Военно-воздушных сил (ВВС) США, управляемый искусственным интеллектом (ИИ), решил ликвидировать оператора, чтобы тот не мешал дрону выполнять свою задачу
Вече?
Все едно чета Одисеята на А.Кларк. И там ИИ беше почнал да изтребва екипажа, за да може да изпълни мисията! Дано и при нас се намери някой Дейвид Бауман та да спре това безумие.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6410 -: Юни 09, 2023, 10:33:23 »
Дано и при нас се намери някой Дейвид Бауман та да спре това безумие.

Безумията никога не се спират, безумието се самоубива, като изчерпи енергията си, а ние като едни идиоти, му даваме от своята енергия, вече 33 г.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Re: САЩ
« Отговор #6411 -: Юни 10, 2023, 18:38:43 »
White House anxiously watches Ukraine’s counteroffensive, seeing the war and Biden’s reputation at stake
With the debt ceiling done, attention turns to the challenges piling up internationally.

https://www.politico.com/news/2023/06/08/biden-ukraine-counteroffensive-00101088

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6412 -: Юни 11, 2023, 17:22:21 »
Аз от "висока" политика не реазбирам, затова и не се опитвам да я бистря. Обаче виждам и запомням какво става около мен и си правя изводи. Та като става дума за парите в САЩ, един пример от вчера:
Не бях ползвал банкомат от бая време, откъде Ковида. Просто не ми е било нужно. Вчера ми потрябваха спешно пари в брой. Банкоматите тук винаги са давали давали всичко в двайсетачки, без избор. Вчера гледам на дисплея опция "Какви банкноти желаете"? Избрах "по-дребни". Бълбука машинката, бълбука и накрая ми изплю някакви банкноти. Пипнах ги - малко ми се сториха. Като се вгледах - ами те по $50. Всичките нови-новенички, още несгъвани. Та се запитах откога педесетачките стаха дребни?  :think: Това при положение, че допреди не много отдавна касиерките в магазините вадеха некакви химикалки и драскаха по двайсетарките да проверят дали не са менте.
« Последна редакция: Юни 11, 2023, 17:32:22 от peniko »

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6413 -: Юни 13, 2023, 12:31:23 »
Quote (selected)
Законопроект в Калифорния ще обвинява всеки родител, който не подкрепя химическата кастрация на децата си, в „злоупотреба с деца“
https://pogled.info/svetoven/amerika/zakonoproekt-v-kaliforniya-shte-obvinyava-vseki-roditel-koito-ne-podkrepya-himicheskata-kastratsiya-na-detsata-si-v-zloupotreba-s-detsa.157096
На къде вървим!? Хора бдете! Какво търсим още в тази Евроанлантика? Докога!!!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6414 -: Юни 13, 2023, 13:00:02 »
Правистите се навъдиха прекалено. Аз бих одобрил една идея да полагат един месец годишно физически труд. С полагащото се за този труд възнаграждение. За да им станат ясни някои неща. Крайно време е да се орежат юридическите факултети. Да се наблегне на природните и инженерни науки. Да се върнат техникумите. Да спре този тормоз над учителите. Да се остави народа да диша и да работи.

« Последна редакция: Юни 13, 2023, 13:12:07 от dabedabe »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6415 -: Юни 13, 2023, 13:28:58 »
Правистите се навъдиха прекалено. Аз бих одобрил една идея да полагат един месец годишно физически труд. С полагащото се за този труд възнаграждение. За да им станат ясни някои неща. Крайно време е да се орежат юридическите факултети. Да се наблегне на природните и инженерни науки. Да се върнат техникумите.

Сигурно ви е ясна причината за разделянето на софийската политехника в началото на 50-те години на миналия век на няколко отделни ВУЗ-а, както и за създаването на БУЗЕМА преди това?

Само с наблягане няма да се получи (imho).
the lamers club honourable member …

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6416 -: Юни 13, 2023, 14:42:21 »
Quote (selected)
Законопроект в Калифорния ще обвинява всеки родител, който не подкрепя химическата кастрация на децата си, в „злоупотреба с деца“
По повод същия този законопроект получих отзив от зад океана:
Quote (selected)
Тука в едно от най-популярните частни училища махнаха полите като униформа и има само панталони, щото не било честно, ако някое момче иска да носи пола, трябвало да му разрешат, та си решиха проблема кардинално, поли няма за никой.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6417 -: Юни 13, 2023, 14:56:26 »
Quote (selected)
Законопроект в Калифорния ще обвинява всеки родител, който не подкрепя химическата кастрация на децата си, в „злоупотреба с деца“
Помните ли как се смеехме на вица, за двама приятели, дето единия се чудел как така изведнъж станало страшно модерно да си хомосексуален, а другия казал "радвай се, докато не е станало задължително".

Обидно е че т.нар. "теории на конспирацията" една по една се оказват чиста истина

------------------------------------

Edit: Ще добавя, че вече почти не обръщаме внимание на хомосексуализъм като явление, в следствие на нормализацията му. Сега на дневен ред е "джендъризма" т.е.  различната полова самоиндентификация и смяната на пола. Това което се задава е по-страшно от всички досегашни отклонения взети заедно. Подготвят ни за 1. приемане и 2. нормализиране на явлението "attraction to a minor person" или половото влечение към малолетни, т.е. педофилията.
« Последна редакция: Юни 13, 2023, 15:45:02 от Kole »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6418 -: Юни 13, 2023, 15:08:37 »
Quote (selected)
Законопроект в Калифорния ще обвинява всеки родител, който не подкрепя химическата кастрация на децата си, в „злоупотреба с деца“
По повод същия този законопроект получих отзив от зад океана:
Quote (selected)
Тука в едно от най-популярните частни училища махнаха полите като униформа и има само панталони, щото не било честно, ако някое момче иска да носи пола, трябвало да му разрешат, та си решиха проблема кардинално, поли няма за никой.
От една страна Калифорния е левичарски щат (в лошият смисъл), от друга страна там белите отдавна станаха малцинство. Този закон не виждам как ще се прилага при латиното (главно мексико) със силна католическа църква и сред китайци и индийци. Като казвам Калифорния, там в синьо е тънък участък покрай океана. LA & Bay Area & San Diego. Останалата Калифорния е в червено. Това са последни издихания на демократите. Стигнаха далеч, оттук ще има само надолу.
« Последна редакция: Юни 13, 2023, 15:44:26 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: САЩ
« Отговор #6419 -: Юни 13, 2023, 18:39:08 »
Може да не ми повярвате, но тук около мен миналата година се обсъждаха идеи, да имало на разположение дамски тампони в мъжките тоалетни на гимназиите (High School)...щото нали то вече нямало много разлика коя от 2те ползваш??? Като си спомня, какви ли не дивотии сме правили по лагери, бригади и прочие за да зърнем "някои специфични" части от телата на съученичките/колежките. А то сега - "само месо дома дошло" ;)
А по-сериозно: наскоро гледах интервю с една лекарка работеща в областта на генетиката. Та тя между другото сподели, че досега няма публикувани никакви статистически данни за това, както се е станало с всички онези подложили се на химически и други интервенции за смяна на пола преди 10-12 г.  :think: