Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 16:55:09

Автор Тема: линията на Карман  (Прочетена 23310 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #60 -: Юни 23, 2019, 23:42:55 »
Quote (selected)
напротив, имаш. имаш огромен проблем, ако си видял нередност и не си направил необходимото, за да стане тази нередност достояние на всички възможни върхове на партията.

Отново грешиш. Анализът е представен на човек на достатъчно висока позиция в партията. Твърде редуциран вариант, но съдържащ същественото, е предоставен и на човек извън партията, отново на достатъчно висока позиция. Представен е и на човек бил на най-високата позиция в партията. Все хора, предоставянето на които е свързано с минимален риск да попадне където не трябва.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #61 -: Юни 23, 2019, 23:43:08 »
Много е секретен твоя анализ.
Къде трябва да получа допуск за да го прочета?
Става въпрос за пари или той е съвършено секретен?
:t0328: :t10502:
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:35:32 от Ной »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #62 -: Юни 23, 2019, 23:44:20 »
Quote (selected)
Даже не и въпрос, дадох директен картбланш что надо делать, освен да изгоним Корнела (т.1).

Неправилно поставяш въпроса. Само по себе си "изгонването на Корнела" няма ни смисъл, ни стойност. Ако няма промяна в БСП, ако всичко това, което направи възможно Корнела в БСП не се промени, то Корнела съвсем скоро ще бъде заменена с някоя Корнела-2, Корнела-3 и така до пълна победа на здравите сили над здравия разум. Очевидно, в това си идейно и организационно състояние, БСП ще си учи уроците по трудния начин.
Защо е това поредно вайкане в стил старите баби: Вай, Вай, Вай!
Явно картбланш ти е чужда думичка, то си е чуждица, ама не е парфюм.
Да опитаме така:
Дай методика, така щото да не осерете за переден път.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #63 -: Юни 23, 2019, 23:48:20 »
Quote (selected)
напротив, имаш. имаш огромен проблем, ако си видял нередност и не си направил необходимото, за да стане тази нередност достояние на всички възможни върхове на партията.

Отново грешиш. Анализът е представен на човек на достатъчно висока позиция в партията. Твърде редуциран вариант, но съдържащ същественото, е предоставен и на човек извън партията, отново на достатъчно висока позиция. Представен е и на човек бил на най-високата позиция в партията. Все хора, предоставянето на които е свързано с минимален риск да попадне където не трябва.
очевидно не е достигнал докъдето трябва. следователно си се провалил. и знанията ти не са стрували пукната пара. щото не са довели до резултат. представил си се като безполезник.

навремето в едни учебници пишеше, че основната цел на всяка партия е победа в изборите, защото така ще може да осъществи останалите си политики. е, ти си се провалил в постигането на основната цел. и си се провалял системно, поне десетилетие.

иначе мнението му тежало. то и мнението на чистачката тежи, като дойде ред за закупуване на почистващи препарати.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #64 -: Юни 23, 2019, 23:54:18 »
Quote (selected)
Защо е това поредно вайкане в стил старите баби: Вай, Вай, Вай!
Явно картбланш ти е чужда думичка, то си е чуждица, ама не е парфюм.
Да опитаме така:
Дай методика, така щото да не осерете за переден път.

micky, картбланш не ми е чужда думичка. Просто ти не си в положение да даваш картбланш. Не можеш да ми предоставиш право, което самият ти не притежаваш.

Освен това, боя се, осирането за пореден път е неминуемо. Пропиляно бе ценно време. Системата е прекалено инертна, за да се предприеме нещо ефективно до изборите наесен. "Титаник" напредва към айсберга. За пореден път.

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #65 -: Юни 23, 2019, 23:55:51 »
Quote (selected)
напротив, имаш. имаш огромен проблем, ако си видял нередност и не си направил необходимото, за да стане тази нередност достояние на всички възможни върхове на партията.

Отново грешиш. Анализът е представен на човек на достатъчно висока позиция в партията. Твърде редуциран вариант, но съдържащ същественото, е предоставен и на човек извън партията, отново на достатъчно висока позиция. Представен е и на човек бил на най-високата позиция в партията. Все хора, предоставянето на които е свързано с минимален риск да попадне където не трябва.

Ти представяш ли си какви секретни глупости пишеш и къде ще стигнете с тези хора извън партията на достатъчно висока позиция.
Отделно и човекът на най-висока позиция при който представянето е свързано с минимален риск да попадне където не трябва.
Но попада при  теб. Въпреки че ти не го разгласяваш.
Даже аз идиота почти се досетих за какво става въпрос.
Фирмин майна. Цъкни вефа да чуем Кидика.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #66 -: Юни 23, 2019, 23:57:22 »
Quote (selected)
иначе мнението му тежало. то и мнението на чистачката тежи, като дойде ред за закупуване на почистващи препарати.
Да, така е. И в този ред от мисли, ти по какво точно беше експерт, да ми припомниш, та да знам на кое твое мнение да се доверя?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #67 -: Юни 24, 2019, 00:00:56 »
Quote (selected)
Ти представяш ли си какви секретни глупости пишеш и къде ще стигнете с тези хора извън партията на достатъчно висока позиция.
Отделно и човекът на най-висока позиция при който представянето е свързано с минимален риск да попадне където не трябва.
Но попада при  теб. Въпреки че ти не го разгласяваш.
Даже аз идиота почти се досетих за какво става въпрос.
Фирмин майна. Цъкни вефа да чуем Кидика.

Майна, хабер си нямаш ни от ВЕФ-а, ни от Кидика, а още по-малко - къде и кому.

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #68 -: Юни 24, 2019, 00:09:24 »
Quote (selected)
Баф ти нарциса! Брадчет, тва твоето е диагноза. Да знаеш...
То и аз съм надувка, ама до калашника и винтовката.

Пък аз - до МПЛ. Този инструмент е за предпочитане. Добре е да можеш да подушиш благоуханника, дето те нарича смърдялник. Е, нарцис, все пак, е по-добре. Откъм уханието.

И кое, всъщност, ми оспорваш? Че съм бил в първата редица, когато БСП е понасяла най-жестоките удари в тези 30 години? Че съм платил цената на това да съм сега какъвто съм бил преди? Но това е факт. И ти считаш, че от този факт аз извличам самонаслада? Нищо подобно. Вина. Вина е, което чувствам. Че 30 години подложих семейството си на всичко, което те изтърпяха покрай мен и участието ми в битките, които БСП води, за да видя партията днес увенчана с тази седесарска :t0328:. Че лиших и тях и себе си от неща, които няма как компенсирам в остатъка на живота си. Наистина, краят увенчава делото.

Quote (selected)
Защо да я дъвчем пак?


У нас … / Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« -: Юни 08, 2019, 21:46:18 »
Специално за др. Фирмин за да му е по-лесно да коментира.
2014 г. - 38 депутата в НС
2017 г. - 80 депутата в НС

2014 г. Евроизбори - 424 037 гласа
2019 г. Евроизбори - 474 160 гласа

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа

https://www.cik.bg/

Защо бягаш като бит гей от тези цифри или числа? Разбирай ги както искаш.
Просто прокоментирай защо е така според теб?

Аз естествено няма да те оставя на мира.

Quote (selected)
Майна, хабер си нямаш ни от ВЕФ-а, ни от Кидика, а още по-малко - къде и кому

Фирмине страх те е да коментираш за какво става въпрос.
Признай си че нямаш отговор на цифрите или числата и дотам.
Или имаш отговор?
Интересно е какво ще отговориш?
Или пак няма да отговориш и ще се скриеш като  :t0328:?
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:34:08 от Ной »

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #69 -: Юни 24, 2019, 00:39:40 »
Quote (selected)
Баф ти нарциса! Брадчет, тва твоето е диагноза. Да знаеш...
То и аз съм надувка, ама до калашника и винтовката.

Пък аз - до МПЛ. Този инструмент е за предпочитане. Добре е да можеш да подушиш благоуханника, дето те нарича  :t0328:. Е, нарцис, все пак, е по-добре. Откъм уханието.

И кое, всъщност, ми оспорваш? Че съм бил в първата редица, когато БСП е понасяла най-жестоките удари в тези 30 години? Че съм платил цената на това да съм сега какъвто съм бил преди? Но това е факт. И ти считаш, че от този факт аз извличам самонаслада? Нищо подобно. Вина. Вина е, което чувствам. Че 30 години подложих семейството си на всичко, което те изтърпяха покрай мен и участието ми в битките, които БСП води, за да видя партията днес увенчана с тази седесарска  :t0328:. Че лиших и тях и себе си от неща, които няма как компенсирам в остатъка на живота си. Наистина, краят увенчава делото.

Quote (selected)
Защо да я дъвчем пак?


У нас … / Re: социологията - има ли тя почва у нас / + анкета/
« -: Юни 08, 2019, 21:46:18 »
Специално за др. Фирмин за да му е по-лесно да коментира.
2014 г. - 38 депутата в НС
2017 г. - 80 депутата в НС

2014 г. Евроизбори - 424 037 гласа
2019 г. Евроизбори - 474 160 гласа

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа

https://www.cik.bg/

Защо бягаш като бит гей от тези цифри или числа? Разбирай ги както искаш.
Просто прокоментирай защо е така според теб?

Аз естествено няма да те оставя на мира.

Quote (selected)
Майна, хабер си нямаш ни от ВЕФ-а, ни от Кидика, а още по-малко - къде и кому

Фирмине страх те е да коментираш за какво става въпрос.
Признай си че нямаш отговор на цифрите или числата и дотам.
Или имаш отговор?
Интересно е какво ще отговориш?
Или пак няма да отговориш и ще се скриеш като бит гей?

Твоя си работа.
Защо те е страх да кажеш две думи за горните цифри или числа както ги възприемаш.
Специално пиша цифри или числа защото преди време ми направи забележка че питам за цифри, а се оказва че това са числа.
Слава Богу стана ми ясно каква е разликата между цифри и числа.
Но това не оправдава страха ти да кажеш две думи за цифрите или числата от ЦИК.
Защо си такъв страхливец7
Само заради това че не ти отърва ли?
Не мога да го разбера.
Ако бях на твойо място поне бих се дръпнал настрани, но наглостта ти е прекалена.
Така че тези цифри или числа ще те преследват постоянно, докато не ги прокоментираш.

« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:44:54 от Ной »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #70 -: Юни 24, 2019, 00:55:19 »
Позамих малко най-спорните моменти с бира. Не ви отива - всичките образовани и възпитани мъже, даже грамотни, а се наричате един друг с думички за първокласници! Едно време тук в Канадско, по-точно в Квебек, така образували псувните. Събирали се дърварите вечер край огъня и започвали да се надцакват кой ще каже най-люто някоя църковна дума: "чаша за причастие", "олтар", "причастие". Голям кураж се искало, та и при вас така!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #71 -: Юни 24, 2019, 00:56:39 »
 :t0328: :t0328: :t0328:
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 00:57:49 от Ной »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #72 -: Юни 24, 2019, 00:59:54 »
Quote (selected)
Така че тези цифри или числа ще те преследват постоянно, докато не ги прокоментираш.

Не е за теб това с числата. Намери си друго занимание. Не вярваш? Да ти покажа с твоите числа, тогава:

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа
2017 г. Парламентарни избори - 955 490   гласа
2019 г. Избори за Европарламент - 474 160 гласа

Айде, ходи си лягай. 

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #73 -: Юни 24, 2019, 01:03:50 »
Quote (selected)
Така че тези цифри или числа ще те преследват постоянно, докато не ги прокоментираш.

Не е за теб това с числата. Намери си друго занимание. Не вярваш? Да ти покажа с твоите числа, тогава:

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа
2017 г. Парламентарни избори - 955 490   гласа
2019 г. Избори за Европарламент - 474 160 гласа

Айде, ходи си лягай.

Бягаш от предишните цифри когато твоя човек беше на власт.
Quote (selected)
Специално за др. Фирмин за да му е по-лесно да коментира.
2014 г. - 38 депутата в НС
2017 г. - 80 депутата в НС

2014 г. Евроизбори - 424 037 гласа
2019 г. Евроизбори - 474 160 гласа

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа

https://www.cik.bg/

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #74 -: Юни 24, 2019, 01:04:20 »
Бел. Ной: Каква е връзката с казармените похождения на Фирмин и темата? Отворете си темичка: "Когато бях войниче и танкове пасях, бях много благодарен, началствата траях!"
Това ли е начина да питаш някой колега форумец дали е мъж, или педераст?
Отворете си темичка...
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 02:36:09 от micky »
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #75 -: Юни 24, 2019, 01:06:30 »
Позамих малко най-спорните моменти с бира. Не ви отива - всичките образовани и възпитани мъже, даже грамотни, а се наричате един друг с думички за първокласници! Едно време тук в Канадско, по-точно в Квебек, така образували псувните. Събирали се дърварите вечер край огъня и започвали да се надцакват кой ще каже най-люто някоя църковна дума: "чаша за причастие", "олтар", "причастие". Голям кураж се искало, та и при вас така!

Пращай ме в Оймякон ако мислиш че съм го заслужил, но ми цитирай къде съм виновен моля те.

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #76 -: Юни 24, 2019, 01:09:24 »
Quote (selected)
Така че тези цифри или числа ще те преследват постоянно, докато не ги прокоментираш.

Не е за теб това с числата. Намери си друго занимание. Не вярваш? Да ти покажа с твоите числа, тогава:

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа
2017 г. Парламентарни избори - 955 490   гласа
2019 г. Избори за Европарламент - 474 160 гласа

Айде, ходи си лягай.

Изпуснал си парламентарните избори 2014 г.
Защо ли?

Неактивен 67

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1344
    • Профил
    • Критиканзер
Re: линията на Карман
« Отговор #77 -: Юни 24, 2019, 01:09:49 »
Някои лични бележки от пречетеното.
Стефан Данаилов да се скъса откъм гърба, не може да върне времето и да изживее ремсистките си години. Все пак той е на 5 годинки, когато РМС прекратява съществуването си. Да му се вменява вина на Ламбо за пропуснатите ремсистки подвизи ми се струва некоректно.

Относно Фирминовия анализ - България е страната на черните лебеди. Това обяснява и анализа, това обяснява и резултатите му, и резултатите от (не)прилагането му. Няма такава ЛОГИЧНА система, която да обясни българската политическа действителност, просто няма. Има почтено наречената организация "Стани да седна!", има граждани цветущи основно в селскостопанските райони, има(ше) партия на социално слабите и немощните (ако правилно помня) и партия "Български орел" в момента, в който най-популярният виц беше за камилско око върху картофено пюре и орел с ориз.
Това обяснява защо Фирмин може и да поддържа БСП жива, но не и здрава.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #78 -: Юни 24, 2019, 01:11:53 »
Пращай ме в Оймякон ако мислиш че съм го заслужил, но ми цитирай къде съм виновен моля те.
Затрила съм ти пост? Мисля, че не съм, сега ще проверя!
П.П. Не съм! Всичко си е наред, бирата е от цитати в мненията. Негоже да махна лошите думички в основното мнение и да ги оставя в цитираните секции, нали така?!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #79 -: Юни 24, 2019, 01:14:25 »
Quote (selected)
Бягаш от предишните цифри когато твоя човек беше на власт.

Не е (предполагам, Станишев) мой човек. Но когато беше, "на власт" в БСП, БСП спечели избори, вкара страната в ЕС, на два пъти беше в изпълнителната власт, от които единият - цял мандат.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #80 -: Юни 24, 2019, 01:21:08 »
Quote (selected)
вкара страната в ЕС
Кой точно вкарал България в геджурата?!
А да се сещаш за една Мегленка?
А да се сещаш за едни реактори?
И тук млъквам, щото модераторката ни е туканка и така или иначе ще има  :t0328:
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #81 -: Юни 24, 2019, 01:41:50 »
Quote (selected)
Така че тези цифри или числа ще те преследват постоянно, докато не ги прокоментираш.

Не е за теб това с числата. Намери си друго занимание. Не вярваш? Да ти покажа с твоите числа, тогава:

2016 г. Президентски избори - 2 063 032 гласа
2017 г. Парламентарни избори - 955 490   гласа
2019 г. Избори за Европарламент - 474 160 гласа

Айде, ходи си лягай.

2014 г. Парламентарни избори - 505 527   гласа
https://results.cik.bg/pi2014/rezultati/index.html

Жив и здрав.
Лека ти нощ и хубави ПЕС-овски сънища.

AnonimusBG

  • Гост
Re: линията на Карман
« Отговор #82 -: Юни 24, 2019, 01:57:45 »
Фирмине никога не тръгвам да споря ако не зная че цифрите(числата) не са на моя страна.
Не ти прави чест да отричаш очевидното.
По-добре се дръпни настрани и си замълчи.
Аз или си признавам че не съм прав или се дърпам настрани.
Когато зная че съм прав ми е все тая кой ще ме убеждава че не съм прав.
Най-доброто за опонентите ми е поне да замълчат иначе ги разкъсвам.
Въпреки че съм страдал заради това.
Гледай си 53-годишния организъм и не се бъркай на по-старите в канчето.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #83 -: Юни 24, 2019, 07:16:25 »

Абе, къде е Асол?!

Къде очакваш да е при подобна ситуация  :m1731:
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #84 -: Юни 24, 2019, 07:41:35 »
Освен това, боя се, осирането за пореден път е неминуемо. Пропиляно бе ценно време. Системата е прекалено инертна, за да се предприеме нещо ефективно до изборите наесен. "Титаник" напредва към айсберга. За пореден път.
кое му е ценното на времето по-специално в твоя случай? десет години се ослушвал като мишка в триции, "анализи" правил, даже ги и показвал... някъде, но не и където трябва и на когото трябва.

и изведнъж, видиш ли, след десет проспани години, фирмин почва да се набира по нанагорнището и времето да му е ценно. е нема такова лицемерие, неее.

ти наистина ли си мислиш, че десет не просто проспани, а десет разрушителни години могат да се изтрият ей-така?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #85 -: Юни 24, 2019, 07:46:10 »
Относно Фирминовия анализ - България е страната на черните лебеди. Това обяснява и анализа, това обяснява и резултатите му, и резултатите от (не)прилагането му.
чакай, чакай. съгласен съм с теб, но това обяснява само, че фирмин няма анализ. щото той твърдеше, че предвиждал резултатите, а черните лебеди не се поддават на прогнози. те затова са черни лебеди.

след събитието, от друга страна, когато знаеш какво е станало, можеш да намериш и обяснение.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #86 -: Юни 24, 2019, 07:46:33 »
Не е (предполагам, Станишев) мой човек. Но когато беше, "на власт" в БСП, БСП спечели избори, вкара страната в ЕС, на два пъти беше в изпълнителната власт, от които единият - цял мандат.
и последиците от въпросният цял мандат още не могат да бъдат преодолени, или ти и това не виждаш? що не си приложиш анализа за периода от 2009 насам?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23745
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #87 -: Юни 24, 2019, 07:49:36 »
Темата пак опря до "анализите" на Фирмин, и други близки срещи с непознатото и необятното. Всеки уважаващ себе си човек, ако има някакви знания, нещо полезно за околните се опитва да го популяризира и обратното, ако е направил някаква глупост се опитва да я скрие, "засекрети". Някакъв фактор от БСП получил секретен анализ от друг "фактор" и я архивирал в кръглата папка до бюрото, ако я беше прочел щеше да разбере как Барон Мюнхаузен е успял да се изтегли от блатото с коня, даже и  каруца би могъл да придвижи по същата физикаирмика. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11158
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #88 -: Юни 24, 2019, 10:36:15 »
Мазохисти!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #89 -: Юни 24, 2019, 10:41:10 »
...... Едно време тук в Канадско, по-точно в Квебек, така образували псувните. Събирали се дърварите вечер край огъня и започвали да се надцакват кой ще каже най-люто някоя църковна дума: "чаша за причастие", "олтар", "причастие". Голям кураж се искало, та и при вас така!
Големи чешити сте вие там, в квебекско. Четох едно романче за тамошни истории, в което силно се употребяваше проклятието 'tabernacle'  :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #90 -: Юни 24, 2019, 10:52:11 »
Quote (selected)
Даже не и въпрос, дадох директен картбланш что надо делать, освен да изгоним Корнела (т.1).

Неправилно поставяш въпроса. Само по себе си "изгонването на Корнела" няма ни смисъл, ни стойност. Ако няма промяна в БСП, ако всичко това, което направи възможно Корнела в БСП не се промени, то Корнела съвсем скоро ще бъде заменена с някоя Корнела-2, Корнела-3 и така до пълна победа на здравите сили над здравия разум. Очевидно, в това си идейно и организационно състояние, БСП ще си учи уроците по трудния начин.
Наистина е тъпо всичко да се свежда до конкретната личност, била тя Нинова или Станишев. Затова, Firmin, нека поставим въпроса така:
В идейно отношение БСП трябва да направи:
1...
2....
3....

В организационно отношение:
1...
2...
3...

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #91 -: Юни 24, 2019, 11:05:59 »

Относно Фирминовия анализ - България е страната на черните лебеди. Това обяснява и анализа, това обяснява и резултатите му, и резултатите от (не)прилагането му. Няма такава ЛОГИЧНА система, която да обясни българската политическа действителност, просто няма. Има почтено наречената организация "Стани да седна!", има граждани цветущи основно в селскостопанските райони, има(ше) партия на социално слабите и немощните (ако правилно помня) и партия "Български орел" в момента, в който най-популярният виц беше за камилско око върху картофено пюре и орел с ориз.
Това обяснява защо Фирмин може и да поддържа БСП жива, но не и здрава.
Не бива да се крием зад (полу)свръхественото. Нищо Талебско няма в България. Всичко, включително и партията на камилското око, бе лесно предвидимо и обяснимо. Съвсем логично. На някои може да им е дошло изневиделица, но феноменът Борисов-Герб можеше уверено да се предскаже още през 2005. Другият феномен - бедни десни - също е лесно обясним с факти от близкото минало.
Имаше и 'партия на безпартийните', което също беше лесно обяснимо и предвидимо. С оглед на избилстващите напоследък внушения, че партиите и политиците са някаква обособена 'класа', очаквам други подобни екзотични феномени.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #92 -: Юни 24, 2019, 11:17:32 »
Quote (selected)
чакай, чакай. съгласен съм с теб, но това обяснява само, че фирмин няма анализ. щото той твърдеше, че предвиждал резултатите, а черните лебеди не се поддават на прогнози. те затова са черни лебеди.

Не е вярно. Не е вярно.  И не е вярно.

Първо, не е вярно, че Firmin няма анализ. Той има такъв и го е представил, макар и на ограничен кръг избрани от него.

Второ, не е вярно, че черните лебеди не се поддават на прогнози. Анализ, основан на Дебелите опашки дават такава възможност. В анализа на Firmin, обаче, това не се налага.

Трето не е вярно, че черните лебеди са масов феномен. Всъщност много от черните лебеди са по-скоро прояви на Краля Дракон.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #93 -: Юни 24, 2019, 12:39:12 »
В идейно отношение БСП трябва да направи:
1.... Стриктно съответствие на решенията и инициативите с уставните норми, определящи идейно-политическия облик на партията и програмните документи
2.... Насърчаване на идейната дискусия
3.... Фокусиране и консолидиране на партийната дейност около възприетите с партиен консенсус принципи, ценности и публични политики
4.... Усилване, в съответствие с уставните норми, на връзките с партиите от семейството на ПЕС, участие в европейски и международни дискусионни форуми
5.... Изготвяне на партийни становища и позиции (политически платформи) по основни обществени политически проблеми - в страната, в региона и в ЕС.

В организационно отношение:
1... Проверка на членството
2... Електронна база данни на членовете на БСП, до ниво ОПО, включително
3... Радикално подобрение на дейността на Националния политически институт "Димитър Благоев" - особено по отношение на изпълнение на възложените му аналитични функции. Анализ на организационното състояние и социалната структура на организациите, с отчитане на социалната спецификата на местните общности, от които те са част. Създаване на адекватна "организационно-политическа карта" на структурите на БСП в страната.
4... Разработване на типови и иновативни модели за партийна работа - до ниво ОПО, включително, както и на типови модели за планиране и ориентирано към резултати управление на изпълнението. Същото и по отношение на работа със структурите на гражданското общество по места.
5... Възстановяване на системата за обучение на кадрите. Изработване на стандарти за обучение на кадрите. Създаване и поддържане на банка кадри.
6... Прилагане на многообразието от уставни форми - идейно-политически и професионално-творчески партийни структури (дискусионни клубове, обединения и федерации) - за активизиране на партийния живот и идейните и политически дискусии в партията
7... Стриктно съответствие с уставните норми и изпълване със съдържание на дейността на колективните органи на партията - местни и национални - при използване на пълния им кадрови капацитет.

Като за начало и ad hoc ...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #94 -: Юни 24, 2019, 12:48:49 »
ама си ги наредил - мамата си трака. сега остава и да споделиш по тези точки какво не ти харесва. мен особено ме впечатли първата ти идейна точка и не се сещам в какво можеш да обвиниш нинова относно нея.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #95 -: Юни 24, 2019, 12:55:13 »
Ми добре ги е наредил. Можело значи и без вайкане. :way_to_go-1308:
Стегнато, леко казармено, което пък не е лошо.
А ся, Нинова какво точно не изпълнява от въпросния план-програма е вече друг въпрос.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #96 -: Юни 24, 2019, 13:10:34 »
2.... Насърчаване на идейната дискусия


 :b0230:

Смях в залата! Какво има да дискутирате, бе либерали? Кое извращение да добавите в ИК ли?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #97 -: Юни 24, 2019, 13:26:47 »
иначе това
Quote (selected)
3... Радикално подобрение на дейността на Националния политически институт "Димитър Благоев"
ме изпълни с умиление, не знаех, че тази структура още съществува. така де, трудно е човек да си го представи съществуването при положение, че в ръководството са хора, пренесли се в по-добрия свят /цък/:
Quote (selected)
Директор ЦСИ – проф. д.ф.н. Александър Лилов;

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #98 -: Юни 24, 2019, 13:46:36 »
Quote (selected)
Смях в залата! Какво има да дискутирате, бе либерали? Кое извращение да добавите в ИК ли?

През половинвековния си живот съм се убедил, че срещу извращенията обикновено пръскат слюнки и си поплюват брадите от възмута най-извратените и изчанчени типове, които бихме си въобразили. Това, разбира се, нека не се тълкува по никакъв начин като интерес, дори научен, към сексуалните предпочитания, мокрите сънища и практики на лице, избрало да се назове ... otvrat. Банален, прочее, христоматиен даже, бихме казали, пример.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #99 -: Юни 24, 2019, 13:47:04 »
Е защо? Точно тук Фирмин е много прав - барем сайта да си оправят.
Някой плаща домейн, хостинг, навярно и "поддръжка", а там - трагедия...
Ако НПИ-то не бачка, на такова мяза щото, барем да спрат домейна, или да пренасочват на някъде. Към Дума.бг да речем...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7420
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #100 -: Юни 24, 2019, 13:56:17 »
Казано без увъртания, всичко се свежда до:

4.... Усилване, в съответствие с уставните норми, на връзките с партиите от семейството на ПЕС ...

Т.е., "изпълняваме командите на Началниците от ПЕС, най-вече за "бежанците" и ИК".

П.П. Под "бежанци" се имат предвид ислямските нашественици. Защо са вманиачени по ИК, всички знаем.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #101 -: Юни 24, 2019, 14:03:55 »
НПИ е структура с ясно определени от Устава на БСП функции и задачи. Съгласно уставната норма, Директор на НПИ е по право председателят на Комисията по политическото образование към НС на партията. Ако може да се вярва на сайта на БСП, когато някой въобще реши да обнови съдържанието му, това ще да е Ивелин Николов, той и Главен редактор на "Дума". Не коментирам ефикасността на такова съвместяване, само констатирам.

Ако НПИ не е ефективен в изпълнение на възложеното му от Устава, малко ми е трудно да се сетя или да си представя друга структура или лице, което е поело функциите му. Зли езици сочат лицето Росен Карадимов и, евентуално, някакъв там "Институт за нов икономически напредък" или нещо около него, което обслужва аналитично Нинова. Честно казано, дори не смея да питам дали Карадимов е член на БСП. Мисля си, че отговорът много ще ме ядоса.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #102 -: Юни 24, 2019, 14:16:53 »
че срещу извращенията обикновено пръскат слюнки и си поплюват брадите от възмута най-извратените и изчанчени типове, които бихме си въобразили. Това, разбира се, нека не се тълкува по никакъв начин като интерес, дори научен, към сексуалните предпочитания, мокрите сънища и практики на лице, избрало да се назове ... otvrat.

Некои уточнения : първо, ти, като виден столичен либерал, трябва да се бориш за правата на всеки, независимо колко извратен е той ; второ, otvrat означава "от вратата". За кратко - отврат ; Демек, почва ги от вратата. Либералите.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #103 -: Юни 24, 2019, 14:21:26 »
Quote (selected)
кое му е ценното на времето по-специално в твоя случай? десет години се ослушвал като мишка в триции, "анализи" правил, даже ги и показвал... някъде, но не и където трябва и на когото трябва.

Драги, не аз, а Нинова предаваше държавата на "Фронтиер", видно от СРС-тата. Не аз, а Нинова беше бордовак в Пловдивския панаир, когато Гергов го "приобщи" или пък когато се плати на Хохогер, а той - на Моника. Не аз, а Нинова приватизира Техноимпекс, източи го, а после цъфна на Позитано с десет стека цигари в ръка, да я приемат в бесепету. Не аз, а Нинова, през тези години - преди и след 2009 бе на високи длъжности в изпълнителната власт, а после - в партията, в парламентарната група и накрая, пак с благословията на триумвирата Овчаров-Гергов-Янков и на върха и. През всичките тези години ни веднъж не съм дал повод с работата си партията да се срамува заради мен, а напротив - мисля, имаше с какво да се похвали. Така че, въобще не ме питай аз къде съм бил и какво съм правил - твърде безсрамно е да прескачаш Нинова с този въпрос, скоквайки по мен. Джам прозрачно е и къде съм бил и какво съм вършил. Документирано надлежно. Трикратно проверявано от когото и когато трябва. И сенчица на съмнение да бе паднала връз мен, отвял ме би ветрецът кат перце, ако и 120-те ми килограма.

Ако аз съм "мишка в трици", нетърпелив съм да узная ти, мишеловът, из кои небеса летя и оглася с писък, оперен.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #104 -: Юни 24, 2019, 14:26:12 »
Quote (selected)
Некои уточнения : първо, ти, като виден столичен либерал, трябва да се бориш за правата на всеки, независимо колко извратен е той ; второ, otvrat означава "от вратата". За кратко - отврат ; Демек, почва ги от вратата. Либералите

Ага ... Тебе, дорогой, дадим от ворот поворот.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #105 -: Юни 24, 2019, 14:29:11 »
Quote (selected)
П.П. Под "бежанци" се имат предвид ислямските нашественици. Защо са вманиачени по ИК, всички знаем.
кви ислямски нашественици?
Броят на ислямските нашественици у нас е нула и продължава да спада.
И кой е фманиачен по ИК, тоа който денонощно я коментира или тоя, на когото документът не му праи никакво фпечатление?
И защо слет като фсички знаете тези очевидно неверни неща, не се стремите да се коригирате?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #106 -: Юни 24, 2019, 15:09:22 »
Quote (selected)
кое му е ценното на времето по-специално в твоя случай? десет години се ослушвал като мишка в триции, "анализи" правил, даже ги и показвал... някъде, но не и където трябва и на когото трябва.

Драги, не аз, а Нинова предаваше държавата на "Фронтиер", видно от СРС-тата. Не аз, а Нинова беше бордовак в Пловдивския панаир, когато Гергов го "приобщи" или пък когато се плати на Хохогер, а той - на Моника. Не аз, а Нинова приватизира Техноимпекс, източи го, а после цъфна на Позитано с десет стека цигари в ръка, да я приемат в бесепету. Не аз, а Нинова, през тези години - преди и след 2009 бе на високи длъжности в изпълнителната власт, а после - в партията, в парламентарната група и накрая, пак с благословията на триумвирата Овчаров-Гергов-Янков и на върха и. През всичките тези години ни веднъж не съм дал повод с работата си партията да се срамува заради мен, а напротив - мисля, имаше с какво да се похвали. Така че, въобще не ме питай аз къде съм бил и какво съм правил - твърде безсрамно е да прескачаш Нинова с този въпрос, скоквайки по мен. Джам прозрачно е и къде съм бил и какво съм вършил. Документирано надлежно. Трикратно проверявано от когото и когато трябва. И сенчица на съмнение да бе паднала връз мен, отвял ме би ветрецът кат перце, ако и 120-те ми килограма.

Ако аз съм "мишка в трици", нетърпелив съм да узная ти, мишеловът, из кои небеса летя и оглася с писък, оперен.
и къде точно си отговорил на въпроса, който иначе си цитирал? къде? ти го питаш що е спал десет години, той ти вика: утре е вторник, пък преди 20 години на тази дата беше сряда.

дай по същество, ако обичаш. кое точно му е ценното на времето, след като си прекарал десетилетие в сладък сън?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #107 -: Юни 24, 2019, 15:37:42 »
Quote (selected)
дай по същество, ако обичаш. кое точно му е ценното на времето, след като си прекарал десетилетие в сладък сън?

Я не ми се прави на отворко, че ме разсмиваш. Не съм прекарал десетилетието в сладък сън, а в работа и поради това знам цената на времето.

По същество, пясъкът изтича в часовничето за подготовката на местните избори. До тях остават четири месеца, два от които - отпускарски. Но Нинова, с безхаберието на заека от езоповската басня, нехае - сякаш нейно е цялото време на света.

И защо не, впрочем. Конформистката и клиентела ще сподели с нея резултата от предстоящия избор. Какъвто и да е той, ще бъде интерпретиран бодряшки на аналитичното ниво на AnonimusBG - по-висок е от този от 2015 (А дано, де*). А то ще рече - уверена стъпка от тежък партиен възход. Ура, другари!

---------------
*Ако нещо се обърка, виновните са named, blamed and shamed в аванс - т.нар. "вътрешнопартийна опозиция". Разбира се, колко по-неудобно е да си признаеш, че си негодник, некадърник и невежа, неспособен да поведе организацията си за достойно представяне на местния избор. А другото е лесно - Нинова ги сочи гневна, ти и ръкопляскаш френетично. (Малък технически проблем, обаче ... Скоро след това те чакат отчети и избори в партията. Пълен цикъл.)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #108 -: Юни 24, 2019, 15:41:00 »
Офтопик. Един "гост", дето ми надзърта през рамото, ме попита защо съм прибавил преброяването към изборите в списъка с политическите събития на 2021. А познайте, де. Нали сте ми саде аналитици тъдява.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #109 -: Юни 24, 2019, 15:48:34 »
Но Нинова, с безхаберието на заека от езоповската басня, нехае - сякаш нейно е цялото време на света.

Вие със Сергей биехте на всички общински избори, защото бяхте хаберни и мобилизирани. Нинова пак ще ви измъкне, за да се задаваиш туканка от злобичка.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #110 -: Юни 24, 2019, 15:58:34 »
Не съм прекарал десетилетието в сладък сън, а в работа и поради това знам цената на времето.

По същество, пясъкът изтича в часовничето за подготовката на местните избори. До тях остават четири месеца, два от които - отпускарски. Но Нинова, с безхаберието на заека от езоповската басня, нехае - сякаш нейно е цялото време на света.
аха, изпълнил си буквално сентенцията "кипи безсмислен труд". правил си анализи, на които никой не е обръшал внимание. и така десет години, след което изведнъж се разтърчаваш и четирите месеца не ти достигат.

по същество - кажи на ръководството на партията си, че времето не достига, не на нас. и им обясни как вътрешнопартийната опозиция, част от която си и ти, прави всичко възможно времето да не стигне, та да има после за какво да смърди.

кажи им. ако имаш смелост.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #111 -: Юни 24, 2019, 16:05:08 »
Quote (selected)
Вие със Сергей биехте на всички общински избори, защото бяхте хаберни и мобилизирани. Нинова пак ще ви измъкне, за да се задаваиш туканка от злобичка.

Всъщност, биехме с Жан. А после просто се биехме, за да удържим натиска. По туй същото време, през 99-та, например, както вече съм писал тук, Нинова е била много заета. Да приватизира Техноимпекс. Както и да си купи апартамент, новодомчицата сладка, осребрявайки. Дано на тез избори някоя далаверка - нечия или нейна - да не и попречи. Да ни измъкне, разбира се. И си много дребничък, драги, нюню, че да ми пишеш за моя "злобичка". Айде, къш, къш ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10101
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #112 -: Юни 24, 2019, 16:14:09 »
Всъщност, биехме с Жан.

Остави го ти Жан. Тогава още ползвахте авантата на БКП. Кажи за Станишев и Миков. Колко областни града взехте със Станишев и Миков, а?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11158
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #113 -: Юни 24, 2019, 17:17:15 »
Quote (selected)
Некои уточнения : първо, ти, като виден столичен либерал,
Некои уточнения.
Да не се обиждаме на "съгражданин", фсе пак!
И "либерал" иде ф повичи, макар да е по верно.
Можеше по голяма нужда за  географско и политическо ситуиране и по простичко - "провинциален дървен философ"!
Са, нас другите, като само читатели, що да ни подлагате на епистоларен тормоз с некоректни формулировки, а?
 :t0328: и  :t0328: в  :t0328: докато  :t0328:!
Нъл тъй?
« Последна редакция: Юни 24, 2019, 17:19:31 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #114 -: Юни 24, 2019, 17:20:27 »
Quote (selected)
Некои уточнения : първо, ти, като виден столичен либерал,
:t0328: и  :t0328: в  :t0328: докато  :t0328:!
Иха! Това все едно аз съм го писал, под зоркия поглед на Ной. :)
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11158
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #115 -: Юни 24, 2019, 17:31:35 »
Аз иначе възприемам бързо, Мики!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #116 -: Юни 24, 2019, 18:01:33 »
Quote (selected)
Некои уточнения : първо, ти, като виден столичен либерал,
:t0328: и  :t0328: в  :t0328: докато  :t0328:!
Иха! Това все едно аз съм го писал, под зоркия поглед на Ной. :)
Някъде дълбоко в твърдата ми македонска глава звучи вечният македонски израз: "Со кротце, со благо...", Мики, ти си знаеш!
И никакви Сибириади!!!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #117 -: Юни 24, 2019, 18:23:26 »
Някъде дълбоко в твърдата ми македонска глава звучи вечният македонски израз: "Со кротце, со благо...", Мики, ти си знаеш!
И никакви Сибириади!!!
Ако погледнеш внимателно нагоре от снощните (по нашенско - нощескашните) постове има един много интересен където излиза че буквално съм те модерирал.
Или не си го забелязала, или не си му обърнала внимание, но при старата модерация сега щях да съм разписан.
В което има логика, но за мое оправдание - просто идиотски обърках копчетата "цитат" и "промени".
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #118 -: Юни 24, 2019, 18:31:21 »
Ако погледнеш внимателно нагоре от снощните (по нашенско - нощескашните) постове има един много интересен където излиза че буквално съм те модерирал.
Или не си го забелязала, или не си му обърнала внимание, но при старата модерация сега щях да съм разписан.
В което има логика, но за мое оправдание - просто идиотски обърках копчетата "цитат" и "промени".
Е, та, като си ме модерирал, аз нещо да съм се изменила?  :smokin: Целта на модерацията поне в този форум и от моя гледна точка е да не се обиждаме на лични основания докато си разменяме къде идеи, къде моабети, къде полезни справки, къде напълно откачени мисли. Ставали са грешки, стават грешки и ще стават грешки, щото всички сме живи хора (така де, неумрелите на Тери Пратчет също са в категорията) и от това няма отърване. Наздраве за което!  :beer-405:

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: линията на Карман
« Отговор #119 -: Юни 24, 2019, 18:59:24 »
Адаптивна модерация. :beer-405:
Както би казал колегата Енгелс - с изкуствен интелект!
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!