Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 18:46:05

Автор Тема: КИНО  (Прочетена 190893 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #360 -: Април 26, 2021, 11:42:41 »
Ми казал съм го достатъчно ясно. В Омир Ахил е представен като рускос ариец. Игран е многократно от смугли актьори без да направи впечатление.
Предполагам , че си искал да напишеш , че не искаш да прекрояват твоята расова представа за света.
Смути ме "Или в това няма проблем?" - според мен има.
Естествено, че моята, естествено - расова. Със сигурност ще мина за расист според модерните схващания, но това никак не ме притеснява.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #361 -: Април 26, 2021, 11:48:55 »
персоналният расизъм е ноо несъвършен инструмент за оценка на продуктите на развлекателната индустрия и произведенията на изкуството.

Тва е се ено некое джудже/великан/ацки дебел човек да протестира срещу стандартите за размера на касите на вратите, наложени од либералния кабал, контролиращ жилищното строителство.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #362 -: Април 26, 2021, 11:50:04 »
Да, и аз щях да препоръчам Shadow and Bone. При това сериалът се очертава (гледал съм два епизода до момента) по-добър от книгата , което си е забележително само по себе си.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #363 -: Април 26, 2021, 11:52:45 »
од фтория до петия има известно забивAне фпосока лични одношения между участниците, но не чак дотам, че да кажа WTF.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 19:16:40 от wreckage »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #364 -: Април 26, 2021, 11:57:19 »
персоналният расизъм е ноо несъвършен инструмент за оценка на продуктите на развлекателната индустрия и произведенията на изкуството.
доколкото става въпрос за оценка, определяща моята лична консумация, тя е съвършена и абсолютна. Ако си обърнал внимание, не се опитвам да наложа личната си преценка никому.

ПП. Нещо като музиката - не харесвам някакъв стил и не искам да го слушам. Без да ти забранявам ти да му се наслаждаваш.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #365 -: Април 26, 2021, 12:07:34 »
по принцип сюжетите са ограничен брой, вариациите са ф повърхностните детайли. Фено опщество като класическото атинско такова, никой не е изпадал ф морална апоплексия од тва, че смъртта на неговия toyboy Патрокъл, е главният мотиф на Ахил да изколи маса цивилно троянско население.

Вероятно положението ф Шумер и Акад е било аналогично, иначе местните вместо да разпространяват епоса за Гилгамеш, щеха да заклеймят същия за нездравата му връска с Енкиду и да се опитат да потулят случая.

Сега, теа две опщества декадентски ли са или са с огромен принос към развитието на човечеството?


Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #366 -: Април 26, 2021, 12:18:36 »
Ахил да изколи маса цивилно троянско население.

?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #367 -: Април 26, 2021, 12:28:08 »
добре де, тука малце преувеличих  :nuts:

Идеята ми беше, че душевната му травма од загубата на Патрокъл е била напълно приемлиф за тогавашната публика спусък за гибелния Ахилев амок. Щото когато оня тулуп му сви Бризеида ли беше или сестра ѝ, за лично ползване, тогава имаше основно цупене и пасивна агресия од сорта на Картмановото "Screw you guys, I'm going home"*.

------------
*South Park също е ноо голем епос.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #368 -: Април 26, 2021, 12:51:29 »
добре де, тука малце преувеличих  :nuts:

Идеята ми беше, че душевната му травма од загубата на Патрокъл е била напълно приемлиф за тогавашната публика спусък за гибелния Ахилев амок. Щото когато оня тулуп му сви Бризеида ли беше или сестра ѝ, за лично ползване, тогава имаше основно цупене и пасивна агресия од сорта на Картмановото "Screw you guys, I'm going home"*.

------------
*South Park също е ноо голем епос.


Гибелният гняв е провокиран от загубата на Бризеида. И макар пасивно-агресивно, бездействието на Ахил има доста осезателни последстввия. Я виж какво носи пасивната агресия:

Quote (selected)
Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета,
пир за грабливите птици. Тъй волята Зевсова стана,
след като в свада жестока се скараха и се разделиха
мощният цар Агамемнон и вождът Ахил богоравен.

Връщането на Ахил в боя е провокирано, разбира се, от загубата на Патрокъл, но и Бризеида му е върната. И двата субективни фактора водят до гибелни последствия - и Бризеида, и Патрокъл. 
Бих предположил, че един Патрокъл не е могъл пълноценно да замести Бризеида, а на Ахил са били необходими и двамата. Сътветно гибелният му гняв се насочва към всеки, който му отнеме която и част от комплекта. 

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #369 -: Април 26, 2021, 12:59:18 »
тва е сюжетен похват на Омир, с цел ескалация* на състоянието Ахилево и одтам повече драма.

Ако беше само Бризеида, част од публиката щеше да се занимава с процедурни въпроси фсмисъл на ми кво толкова, плячка се дели одгоре-надолу, командващият е с предимство. А с Патрокъл нещата вече стават лични, публиката вижда тва и си казва ей, ноо му се събра на тоа Ахил, първо го прекараха при делкането на loot-a, а сега и неговия човек беше очистен, напрао се чудя как издържа да не фане един остър предмет и да почне да трепе нарет.

------------
*подобна ескалация иаме и фслучая с библейския Йоф, станал жертва на склонността на Госпот към бихевиористични експерименти.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 13:06:51 от wreckage »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #370 -: Април 26, 2021, 13:14:25 »
Цитат на: Памфуций
Бих предположил, че един Патрокъл не е могъл пълноценно да замести Бризеида

Май е точно обратното. Бризеида не му е замествала Патрокъл. Гръцка му работа.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 14:07:45 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #371 -: Април 26, 2021, 13:39:18 »
Пък на съвременния Ахил (Брат Пит в "Троя") му харесало нашето момиче. Явно онази кощрамба много му е омръзнала. А на Мария проблемът ѝ е, че изглежда много WASP (суща Мерилин Монро). Виж ако беше по мургава и с по-дръпнати очички, можеше да хване Оскара. Сега са на мода монголоидните. И филми и актьори.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #372 -: Април 26, 2021, 13:46:22 »
колко монголоидни, колкото Франсес МакДорманд и Антъни Хопкинс или не чак толкова?

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #373 -: Април 26, 2021, 14:00:10 »
Май е точно обратното. Бризеида не му е замествала Патрокъл.

Това ли е точно обратното на думите ми:
Quote (selected)
на Ахил са били необходими и двамата. Сътветно гибелният му гняв се насочва към всеки, който му отнеме която и част от комплекта. 

Прочее срв. в песен 9:

Скъпа жена ми заграби — да спи за наслада със нея!
Но за какво ли аргийци воюват все още с троянци?
И за какво Агамемнон доведе войската пред Троя?
Всичко нали е за хубавокоса Елена аргийка?
Или сред смъртните само Атриди жените си любят?
Всеки мъж, който е честен, почитан и благоразумен,
свойта съпруга обича и грижи полага за нея,
както обичах и аз Бризеида, макар и робиня.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #374 -: Април 26, 2021, 14:07:15 »
Цитат на: Памфуций
Това ли е точно обратното на думите ми:
Прочее срв. в песен 9:

Щом не е теглил ножа (или поне няколко юмрука и ритника) на Агамемнон, значи не му е пукало за Бризеида.
А заради Патрокълчо отива на смърт. (Доколкото си спомням, знаел е, че след като убие невинния Хектор, идва неговият ред)

Гръцка му работа.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #375 -: Април 26, 2021, 14:09:43 »
Агамемнон е бил задник. Въопще од фсички Атриди само Пол Муад'диб и император Лито са горе-долу свестни.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #376 -: Април 26, 2021, 14:14:27 »
Агамемнон май и като мъж не го е бивало, та Ленчето да избяга с лигльото Парис.
Докато Лето Старши е успял да омае бинджезъритска вещица  :thup:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #377 -: Април 26, 2021, 14:15:38 »
Агамемнон е бил задник. Въопще од фсички Атриди само Пол Муад'диб и император Лито са горе-долу свестни.
И Атриди, и Харкони, и Корино,  и вся остальная.. Накрая, ако не ме лъже паметта, Дънкан Айдахо свърши цялата работа.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #378 -: Април 26, 2021, 14:18:38 »
Агамемнон май и като мъж не го е бивало, та Ленчето да избяга с лигльото Парис.
Докато Лето Старши е успял да омае бинджезъритска вещица  :thup:
Та да му роди син ли? Нали после му роди и една щерка за чудо и приказ.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #379 -: Април 26, 2021, 14:23:51 »
Quote (selected)
бездействието на Ахил има доста осезателни последстввия. Я виж какво носи пасивната агресия
От друга страна:
Quote (selected)
Тъй волята Зевсова стана
Т.е. действието или бездействието ахилово е само вторична причина за станалото. Основната е, че Зевс така го кефи.
Quote (selected)
Агамемнон май и като мъж не го е бивало, та Ленчето да избяга с лигльото Парис
По документи Елената е на Менелай. На Мемнон ага жена му е Клитемнестра и от нея той си е изпатил по-зле, отколкото Менелай от Елена.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #380 -: Април 26, 2021, 14:26:37 »
Та да му роди син ли? Нали после му роди и една щерка за чудо и приказ.

Е, кво толкова ? Малко чанълинги си правеше щерката с бабите и дядовците по харконска линия, ма то чиляк без кусури няма  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #381 -: Април 26, 2021, 14:31:22 »
Между другото, в геометрията има една теорема на Менелай, обаче той не е бил онзи Менелай и за разлика от него е ходел без каска.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #382 -: Април 26, 2021, 14:37:28 »
Елената е на Менелай. На Мемнон ага жена му е Клитемнестра и от нея той си е изпатил по-зле, отколкото Менелай от Елена.

Вярно. Ама явно целия им род не го бива по мъжката част.
Агамемнон имаше син Орест, дето ериниите леко му се дразнеха.
Менелай не го помня имаше ли деца.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #383 -: Април 26, 2021, 14:43:07 »
Quote (selected)
Менелай не го помня имаше ли деца
Омир мълчи по въпроса. Може да е имал деца след цялата патаклама, когато така или иначе си е прибрал жената, малко употребена.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #384 -: Април 26, 2021, 14:43:30 »
Цитат на: аменеменема
Между другото, в геометрията има една теорема на Менелай, обаче той не е бил онзи Менелай и за разлика от него е ходел без каска.

Каските пазят, ама имат и някои странични ефекти  :cool-1084:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #385 -: Април 26, 2021, 14:44:05 »
Вярно. Ама явно целия им род не го бива по мъжката част.
Агамемнон имаше син Орест, дето ериниите леко му се дразнеха.
А Орест пък си имаше един Пилад...

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #386 -: Април 26, 2021, 14:53:15 »
Изглежда леко сползваната Елена не е дарила ни мажо си со дете, ни Парис. Не е много ясно дали са можели да я върнат на Афродита за подвеждаща реклама, обаче.
*********   ✹    *********

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #387 -: Април 26, 2021, 14:55:54 »
И тоя Пилад не го помня, но се сещам за един друг Пилат, който
показвал на евреите как да си мият ръцете, та да не мрат яко.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #388 -: Април 26, 2021, 14:57:40 »
Изглежда леко сползваната Елена не е дарила ни мажо си со дете, ни Парис. Не е много ясно дали са можели да я върнат на Афродита за подвеждаща реклама, обаче.

Афродита (и тя малко използвана от Арес) не е обещавала деца, а само най-красивата жена.

П.П. Тя май е била малко ползвана и от Парис. Не ми се вярва да е спечелила облога само с едно голо обещание.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 15:03:16 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #389 -: Април 26, 2021, 15:43:51 »
И тоя Пилад не го помня, но се сещам за един друг Пилат, който
показвал на евреите как да си мият ръцете, та да не мрат яко.
Приятелче на Пилад. Жени се за сестра му - Електра, след като Орест бяга за да не го съдят за майцеубийство. С две думи латиносериал от Софокъл.
П.С. Според Булгаков Пилат Понтийски не е отрицателен герой, а жертва.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #390 -: Април 26, 2021, 17:50:13 »
Приятелче на Пилад. Жени се за сестра му - Електра, след като Орест бяга за да не го съдят за майцеубийство. С две думи латиносериал от Софокъл.
П.С. Според Булгаков Пилат Понтийски не е отрицателен герой, а жертва.
Е баш жертва не е. ПО скоро голфър със световната история.
А кво да напраи да каже евреите на сапун!.
И е можел да го направи, при резквартируван легион без проблем.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #391 -: Април 26, 2021, 18:00:07 »
Изглежда леко сползваната Елена не е дарила ни мажо си со дете, ни Парис. Не е много ясно дали са можели да я върнат на Афродита за подвеждаща реклама, обаче.
Дарява на Менелай няколко(между 2 и 5 според различни легенди) деца, при това все преди да забегне с Парис. И Омир не мълчи по въпроса , а подробно описва сватбата на най-голямото, Хермиона, със сина на Ахил, Неоптолем. Елена трябва да е била около 25 (че и нагоре), когато среща Парис. А когато Менелай си я е върнал , ще да е била на около 35 - стара чанта по стандартите на времето. 
===
Попадна ми един френски сериал с руски дублаж: Полиция 1900. Направи ми впечатление предупредителният надпис на руски, че има сцени на тютюнопушене.... 
« Последна редакция: Април 26, 2021, 18:21:05 от Памфуций »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #392 -: Април 26, 2021, 18:06:06 »
А кво да напраи да каже евреите на сапун!.

Този бранд тогава не е бил познат.
Не виждаш ли в библейските филми какви са били некъпани и с коси на фитили.
Какъв сапун, каква баня.
Не му е трябвало на Пилат Понтийски сапун.
Според Булгаков, му е трябвало аспирин.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #393 -: Април 26, 2021, 19:31:31 »
Библейските филми са негледаеми по традиция, затва и не ги гледам. Дори оня на Мел Гибсън не го гледах целия, предвит че познаам лично един од участниците фнего, Христо Жифкоф, скогото навремето се напраихме почти на маймуни ф Истанбул, където независимо един од друг бехме на културно мероприятие, но жените ни ни запознаха и така. Готин пич е Христо, не знам скво се занимава фмомента, треа да питам жена ми.

Попрафка, гледал съм един библейски филм, Ной на Дарън fucking Аронофски. Ноо тъп, ама кво да очаква човек като библейският текст е нема и половин страница. Аронофски се помъчи да напраи нещо од тоа оскъден репорташ, даже фкара ени роботи нефилими да вършеят из пейзажа, ама като нема случка, нема филм.
« Последна редакция: Април 26, 2021, 19:46:37 от wreckage »

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #394 -: Април 26, 2021, 19:36:06 »
Quote (selected)
Библейските филми са негледаеми по традиция, затва и не ги гледам.
Аз може и да не съм прав и от кино да не разбирам, ама библейски филм с Чарлтън Хестън ако е, бива.

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #395 -: Април 26, 2021, 19:41:10 »
Те тука, дето например Юл Бринър казва "А, бе, шубелии, вие от една само епидемия се паникьосахте!"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23772
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #396 -: Април 26, 2021, 19:49:35 »
Quote (selected)
Мария, добре дошла!“ – това се чу в речта на актьора Брад Пит по време на представянето на петте номинирани в категория „Най-добра актриса в поддържаща роля“ в 93-тото издание на наградите „Оскар“.
На брат Пит му се прияло Ягнешко. :cool-1084:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #397 -: Април 26, 2021, 19:50:30 »
Quote (selected)
Те тука, дето например Юл Бринър казва "А, бе, шубелии ..."
Има си хас, нали е руснак.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #398 -: Април 26, 2021, 20:12:17 »
Филмът от 1956 г. е велик. Особено сцената с разделянето на Червено море,  последващото „събиране“ и издавянето на египтяните. Сега е лесно. Цъкаш с мишката. Сиджиай-миджиай и готово. А преди 65 години как са го направили?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #399 -: Април 26, 2021, 20:16:47 »
Има си хас, нали е руснак.
...а също швейцарец и бурят, обаче фноо случаи се е обявявал за циганин, и фкачеството си wanabe циганин става претседател хонорис кауза на Международния съюз на циганите със седалище въф Виена, одкъдето е родом Манрико, което може да е съфпадение, а може и да не е.

Филмът от 1956 г. е велик. Особено сцената с разделянето на Червено море,  последващото „събиране“ и издавянето на египтяните. Сега е лесно. Цъкаш с мишката. Сиджиай-миджиай и готово. А преди 65 години как са го направили?

https://www.youtube.com/watch?v=T4H5tjx2Zpg
од 1:15
« Последна редакция: Април 26, 2021, 20:33:42 от wreckage »

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #400 -: Април 26, 2021, 21:20:01 »
Quote (selected)
а също швейцарец и бурят, обаче фноо случаи се е обявявал за циганин
Като става дума за руснак, бурят и циганин не е „а също“, а „в частност“. Виж за швейцарец не е точно така, но и швейцарскостта в случая е най-малката съставка.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #401 -: Април 26, 2021, 21:31:02 »
не знам за състафките, щото тва фсе пак е човек, а не рецепта за баница. Човекът ноократно се е изживявал като циганин.
Което, ако го поставим физречение, ще изглежда горе-долу по следния начин:

Quote (selected)
Спорет критиката, фролята на египтянина Рамзес Две, изживяващият се като циганин американски актьор од швейцарско-руско-бурятско потекло Юл Бринър, се е държал като един руснак.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3581
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #402 -: Април 26, 2021, 21:36:08 »
Quote (selected)
фролята на египтянина Рамзес Две
avrolqtanatarasbulbakakseedyrjal?

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #403 -: Април 26, 2021, 21:50:35 »
не знам, не съм му следил кариерата, гледал съм го въф Великопената седморка. Претполагам, че се е старал да постигне правдоподобно претставяне на казачеството од периода фрамките на очакванията на тогавашната американска публика.

Фсе пак през живота си той е играл предимно царя на Тайланд, така че има вероятност тва да се е отразило на другите изиграни од него образи, щото да играеш шибания цар 1,246 пъти...ХИЛЯДАДВЕСТАЧЕТИРЕСЕИШЕС ПЪТИ srsly what the fuck...тва нема как да не рефлектира.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #404 -: Април 27, 2021, 01:47:25 »
А кво да напраи да каже евреите на сапун!.

Този бранд тогава не е бил познат.
Не виждаш ли в библейските филми какви са били некъпани и с коси на фитили.
Какъв сапун, каква баня.
Не му е трябвало на Пилат Понтийски сапун.
Според Булгаков, му е трябвало аспирин.
Що да му е требел аспирин. Дан са го ваксинирали и да се плаши от съсиреци?

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #405 -: Април 27, 2021, 07:03:15 »
Щот немой дан го е заболяла главата от еврейските врътки:
"той е никой, цар го искаме, разпънат го искаме"
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #406 -: Април 27, 2021, 08:39:34 »
Quote (selected)
И Омир не мълчи по въпроса , а подробно описва сватбата на най-голямото, Хермиона, със сина на Ахил, Неоптолем

Да, Хермиончето я изпуснах, та корекция - со мажко дете. Американската дивотия с Брад Пит я подминах, но ако китайците рекат да предложат интерпретация с летящи шаолински монаси, зли тибетски лами и вълшебния щит-шурикен на Ахил, сигурно ще се подлъжа.
Покрай мигренозния Пилат, обаче, се присетих за един филм, дето гледах наскоро: Il ladrone (1980)
https://www.imdb.com/title/tt0078926/

Предвид наближаващите празници, е интересен ракурс.
*********   ✹    *********

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #407 -: Април 27, 2021, 13:07:41 »
„Щот немой дан го е заболяла главата от еврейските врътки:
"той е никой, цар го искаме, разпънат го искаме"„

Ндаа!
Врътките им са още от библейско време.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #408 -: Април 27, 2021, 13:49:21 »
Цитат на: Памфуций
Дарява на Менелай няколко(между 2 и 5 според различни легенди) деца, при това все преди да забегне с Парис.
И Омир не мълчи по въпроса , а подробно описва сватбата на най-голямото, Хермиона, със сина на Ахил, Неоптолем.
:th_up:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #409 -: Април 27, 2021, 14:32:30 »
Та да му роди син ли? Нали после му роди и една щерка за чудо и приказ.

Ако помня добре, щерката стана за чудо и приказ по време на бременността на вещицата, защото на въпросната вещица и се наложи да мине през ритуала с "водата на живота". Затова синът - месия, дъщерята - абоминация. Nurture over nature ...
Тоя френски сериал "Police 1900" ми хареса.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #410 -: Април 27, 2021, 15:06:32 »
изгледах Shadow & Bone и проверих колко подобни книжлета е написала таа еврейка. При проверката се оказа, че написаните од нея книжлета са достатъчни за захранването на Нетфликс със сценарии за още десетина сезона.

Което е ок, сериалът беше ноо приличен.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #411 -: Април 27, 2021, 17:05:11 »
Quote (selected)
Тоя френски сериал "Police 1900" ми хареса.
Къде го има ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #412 -: Април 27, 2021, 17:51:21 »
аз го свалих от замундата

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #413 -: Април 27, 2021, 17:52:01 »

https://www.youtube.com/watch?v=T4H5tjx2Zpg
од 1:15
Благодаря! И най-гениалните неща са прости. Дамо някой трябва да се сети. Най-впечатляващи за мен обаче бяха подводните кадри на залятите от водата войници, коне и колесници. Всичко изглеждаше толкова истинско. :t0301:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #414 -: Април 27, 2021, 18:06:12 »
Може и да знаете.
За любителите на съветското и руско кино (като мен), театър и изобщо руска култура - СМОТРИМ е мястото, където може да се регистрирате.
Има много хубави неща и в много добро качество.
Ето и линка: https://smotrim.ru/


Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #415 -: Май 01, 2021, 22:05:20 »
Voyagers.(2021) - Повелителят на мухите в комоса

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #416 -: Май 01, 2021, 22:45:59 »
и аз почнах да гледам един дериват - Debris

Фопщи линии "Пикник край пътя"(Сталкер), женен за X Files...не знам дали ще го продължа, нещо ми бега одкъм конфликт. Иначе визуално е ноо добре.

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #417 -: Май 02, 2021, 20:49:21 »
сядам да гледам режисьорската версия на Kingdom of Heaven, за която получих ноо добри одзиви и която трае три часа и нещо...

Ридли, внимавай, щото ако ме разочароваш, нема да минеш леко както с Робин Худебатискапанияфилмsrsly...


Памфуций

  • Гост
Re: КИНО
« Отговор #418 -: Май 02, 2021, 21:14:46 »
Аз пък мисля да гледам един пруски за великата отечествена.
ПОП на Владимир Хотиненко (режисьор на сериала за Достоевски, дето мина по БНТ).

Починала е Олимпия Дукакис, Да почива в мир.
« Последна редакция: Май 02, 2021, 21:42:49 от Памфуций »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: КИНО
« Отговор #419 -: Май 03, 2021, 16:37:10 »
Да си кажа и аз мнението преди да съм се разсеял. В киното има много брак, респективно пропилени пари. Няма да крия, не уважавам много артистите. Повечето са си сбъркали професията. То каква ли пък професия е? Трифонов артист ли е? Но живеят не зле. Че и се фръцкат.