Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:03:53

Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 202230 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #120 -: Ноември 16, 2019, 21:11:49 »
...като е пряко избрана, тя ще се подчинява на волята на мнозинството партийни членове...

... и след избора си да прави каквото си иска, щото се има не за полубог, ами за цял бог - с такива?  ???

ти вече избръмча. цитираш ме как ти пиша, че като резултат от пряк избор тя ще се подчинява на волята на мнозинството от избирателите си, и си плющиш дивната глупост, че щала да прави каквото си иска.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #121 -: Ноември 16, 2019, 21:33:27 »
Ами добри мисли ти идват първо на ум!
Ти да не би да не си българин? Обикновено щото ценят втория акъл на българина- знаеш го, нали?
А форумчето ВЕЧЕ е развалено. Просто все още не всички го виждат.
Кептън Бъди, Чоки, Хексето, Дузов, Касапина ...да не изреждам - не пишат вече и са прави. Що да се осмърдяват?
« Последна редакция: Ноември 16, 2019, 21:36:20 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #122 -: Ноември 16, 2019, 21:34:41 »
1. Нинова е доста зле като председател на БСП.
2. Днес БСП не може да излъчи нищо по-добро от Нинова.

Ми аз бих гласувал за партия, водена от Миков. Още повече за Овчаров. За Корни не. Също бих гласувал за Пламен Юруков, а за Малтинчо не. Ма явно партиите органично не понасят моя тип хора и ги отхвърлят като чуждо тяло.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #123 -: Ноември 16, 2019, 22:00:24 »
Насред говорилнята...аз съм правила анализ на  данните в прикачения файл...анализ, който вероятно ще се размине с този на някои тукашни анализатори (за протокола - познавам района и съм наясно с проблемите му)

За да избегнем споровете, нашето семейство възнамерява да зачезва от кочината и то въпреки оптимистичния извод от анализа на горните данни...не вярваме в чудеса :smokin:

Интересен е въпросът, в кои точно секции са налични т. нар. "общински жилища", например ...важно е за пълнота на анализа
« Последна редакция: Ноември 16, 2019, 22:07:31 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #124 -: Ноември 16, 2019, 22:05:26 »
Мишо Миков е ляв, свестен, умен и с чувство за хумор другар. Махнаха го хора, които имат "други" качества - "нищо лично", както рече, самодоволен от свършеното, единият. Просто бизнес.

Моето впечатление бе, че Миков, в стремежа си да не хвърля партията в битки, които тя не е готова да спечели, "излъчи сигнал" на инертен и нерешителен лидер. Но кукловодите са нетърпеливи за власт и облаги. Искаха си куклата начело. И си я получиха, халал да им е. И да не бие ГЕРБ, разчитаха тъй да ги ръфа, че да принуди Борисов да преговаря с тях. За интереса им, вий какво си мислите друго. В това ръфане, обаче, тя изразходва и малкото останали на БСП сили. Извън калабалъка, тръгнал след Радев, който осигури победата му и прикри сакатлъка и, се вижда, че БСП не е в организационно и политическо състояние да побеждава. Още не. Не искам да река другото - вече не е. БСП е партия, разберете го. В боя тя влиза като партия. Ако не е готова като партия за бой, не е готова и по никой друг начин. А да я подготвят за бой не е работа на кибиците наоколо. Работа на партийните членове и ръководства е. Предстои и на БСП пълен цикъл отчети и избори. От това как ще ги проведе зависи и готовността и за 2021. И това как ще се управлява и накъде ще върви страната.
Прочее, кибици, ако имате идеи за страната си, повече от присъщото ви джендъри, европедали, песоглавци, роми и мигранти - на сапун, то идете и се запишете в БСП и и помогнете в това. Може пък вашият начин да е по-добър от моя.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #125 -: Ноември 16, 2019, 22:06:15 »
Ми аз бих гласувал за партия, водена от Миков. Още повече за Овчаров.

Без да обсъждам качествата им, ще напомня, че Миков скоро ще удари шейсетака, а Овчаров - седемдестака. Не са престарели по моите разбирания, ама погледнете ги през погледа на тридесетгодишните българи, тия хора на които би трябвало да разчита БСП,  за да възроди себе си и България.
Какво ще видят те. С какво ще ги заинтригуват Миков и Овчаров.

П.С. личното ми мнение е, че Овчаров е човек с качества, а от Миков не става чеп за зеле, но и двамата са еднакво неподходящи да са начело на БСП в този момент.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #126 -: Ноември 16, 2019, 22:08:27 »
Чудя ви се на акълите. Стига най-сетне, щото и този форум ще се окъка до козирките.

Признавам, до някъде си мислех, че БСП би могло да бъде алтернатива. Вероятно заради смислените една, две позиции по екстремни теми. Инак, те са същата слуз без физиономии, същите сополи залепени на полюлея както "противниците" им и най-вече, играят за същият световен карценом. Каквото и да приказват, каквито и арлекински боеве за пред плебса да имитират. Всичките са от едно и също котило.

Представете си как тялото на Кукловода има множество ръце и зад сцената, изпод прикритието ги размахва с нанизани на пръстетата различни куклички. И ние сите гледаме, преглъщаме на сухо и подквичаваме: - "Само Левски!", "Само ЦСКА!", "Само Славия!" и т.н.

Боже, каква гротеска!
« Последна редакция: Ноември 16, 2019, 22:12:36 от Eisblock »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #127 -: Ноември 16, 2019, 22:08:51 »
Насред говорилнята...аз съм правила анализ на  данните в прикачения файл...анализ, който вероятно ще се размине с този на някои тукашни анализатори (за протокола - познавам района и съм наясно с проблемите му)

За да избегнем споровете, нашето семейство възнамерява да зачезва от кочината и то въпреки оптимистичния извод от анализа на горните данни...не вярваме в чудеса :smokin:

Намирам един файл с документ от 9 страници, съдържащ данните от секциите. Това ли е? Анализът де е?  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #128 -: Ноември 16, 2019, 22:09:22 »
Quote (selected)
Ми аз бих гласувал за партия, водена от Миков. Още повече за Овчаров.

Сори, мен, но това ще да е някакво раздвоение на личността.....меко казано.... :D :D :D

Не, драги, това не е анализът МИ. Виж колко съм юбава - давам ти материал за твой анализ :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #129 -: Ноември 16, 2019, 22:17:31 »
Quote (selected)
За да избегнем споровете, нашето семейство възнамерява да зачезва от кочината и то въпреки оптимистичния извод от анализа на горните данни...не вярваме в чудеса :smokin:

А жалко. Единственото чудо на тези избори, сътворено от БСП, бе в София. Безценно за БСП ноу хау (и хич не се шегувам!). По моята "математика", основание за надежда.

И точно в тоз момент ти, която си била част от това, се отказваш. Не е добре това. Не за теб. За БСП не е добре.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #130 -: Ноември 16, 2019, 22:21:35 »
Фирмин, достатъчно съм възрастна за да не вярвам в чудеса! Нямам никакво намерение да провалям живота  и на детето си..имам изключително ниско мнение за българския народ...може и да опровергае някого..но това няма  да стане в моя живот
« Последна редакция: Ноември 16, 2019, 22:24:49 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #131 -: Ноември 16, 2019, 22:23:21 »
Quote (selected)
Не, драги, това не е анализът МИ. Виж колко съм юбава - давам ти материал за твой анализ :nuts:

Не знам дали методът, който използвам, ще сработи на ниво секции и в обхвата на район. Е, то аз нямах големи надежди, че ще работи и на ниво общини, след като го бях приложил за ниво многомандатни райони, но ме опроверга, дяволът - работи и още как! Така че, ще видя какво мога да направя и ако се получи нещо смислено, ще ти напиша нещо и ще ти го изпратя.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #132 -: Ноември 16, 2019, 22:25:08 »
Фирмин, достатъчно съм възрастна за да не вярвам в чудеса! Нямам никакво намерение да провалям живота  и на детето си

Твое право и дълг е да се погрижиш за семейството си. По никакъв начин не бих те укорил за това.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #133 -: Ноември 16, 2019, 22:26:05 »
Цитат на: Firmin
Прочее, кибици, ако имате идеи за страната си, повече от присъщото ви
джендъри, европедали, песоглавци, роми и мигранти - на сапун ...

Никого не щем на сапун. Но и брадати "майки" не щем в нашата държава.
Нито искаме да ни командват гербопитеци, "джендъри, европедали и песоглавци".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #134 -: Ноември 16, 2019, 22:30:09 »
Фирмин, достатъчно съм възрастна за да не вярвам в чудеса! Нямам никакво намерение да провалям живота  и на детето си..имам изключително ниско мнение за българския народ...може и да опровергае някого..но това няма  да стане в моя живот
В смисъл провеждате евакуация?
За едно НГВС питам...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #135 -: Ноември 16, 2019, 22:46:11 »
...
За да избегнем споровете, нашето семейство възнамерява да зачезва от кочината и то въпреки оптимистичния извод от анализа на горните данни...не вярваме в чудеса :smokin:
....
Заминавате за Русия, нали ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #136 -: Ноември 16, 2019, 23:04:33 »
...
За да избегнем споровете, нашето семейство възнамерява да зачезва от кочината и то въпреки оптимистичния извод от анализа на горните данни...не вярваме в чудеса :smokin:
....
Заминавате за Русия, нали ?
Ще бъде ли достатъчно учтиво, ако ти кажа, че това не е твоя работа? И теб кво те бърка, къде аз ще отивам? Щото на мен ми е достатъчно, че няма да живеем в свинарник...аз не успях в санирането му...на теб ти пожелавам попътен вятър!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #137 -: Ноември 16, 2019, 23:59:30 »
Ага, понял, очевидно. Нали за некавалерско отношение скочи? Обяснявам ти убегналия ти факт, че под "една" се е имало предвид една измет, а не една жена. 
Дреме му на аватара ми иначе.

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #138 -: Ноември 17, 2019, 00:16:02 »
Ми аз бих гласувал за партия, водена от Миков. Още повече за Овчаров.

Без да обсъждам качествата им, ще напомня, че Миков скоро ще удари шейсетака, а Овчаров - седемдестака. Не са престарели по моите разбирания, ама погледнете ги през погледа на тридесетгодишните българи, тия хора на които би трябвало да разчита БСП,  за да възроди себе си и България.
Какво ще видят те. С какво ще ги заинтригуват Миков и Овчаров.

П.С. личното ми мнение е, че Овчаров е човек с качества, а от Миков не става чеп за зеле, но и двамата са еднакво неподходящи да са начело на БСП в този момент.

Че Аденауер, Чърчил или Рейгън да не би само наборите им да са ги подкрепяли?

Неактивен хикса

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 247
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #139 -: Ноември 17, 2019, 00:28:08 »
Банши, ма ти не гледай, че Мики нещо се опитва да намеква на аватара ти, грозен е, да знаеш.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #140 -: Ноември 17, 2019, 00:37:38 »
Тези дни яко вдигате рейтинга на форума.
 :yes-1289:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #141 -: Ноември 17, 2019, 00:40:27 »
Тези дни яко вдигате рейтинга на форума.
 :yes-1289:

Кво чакаш - инвестирай в реклами!  ;D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #142 -: Ноември 17, 2019, 00:44:02 »
Банши, ма ти не гледай, че Мики нещо се опитва да намеква на аватара ти, грозен е, да знаеш.

Твоят нали си е хубав. :)) 
Гледал ли си Thumbelina на Дисни, там дето насекомите се възмущаваха колко е грозна Палечка?

https://youtu.be/lkCPlKANPzs?t=2m20s

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #143 -: Ноември 17, 2019, 00:44:32 »
НГВС-то, нищо не каза за сделката...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #144 -: Ноември 17, 2019, 00:53:37 »
Тези дни яко вдигате рейтинга на форума.
 :yes-1289:

Кво чакаш - инвестирай в реклами!  ;D
Извън правомощията ми е.
Иначе заключението ти, че с Нинова начело БСП ще изгуби следващите избори е 100% вярно.
ГЕРБ извади голям късмет с нея.
Върви му на Баце и това е.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #145 -: Ноември 17, 2019, 04:25:23 »
Quote (selected)
грозен е, да знаеш.
Е, за Миков не бях съгласен, но иначе аз съм разчупен човек!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #146 -: Ноември 17, 2019, 09:32:21 »
...
За да избегнем споровете, нашето семейство възнамерява да зачезва от кочината и то въпреки оптимистичния извод от анализа на горните данни...не вярваме в чудеса :smokin:
....
Заминавате за Русия, нали ?
Ще бъде ли достатъчно учтиво, ако ти кажа, че това не е твоя работа? И теб кво те бърка, къде аз ще отивам? Щото на мен ми е достатъчно, че няма да живеем в свинарник...аз не успях в санирането му...на теб ти пожелавам попътен вятър!
Напротив, моя работа е. След като си го обявила публично (тук е форум, нали), значи е редно и прилично да взема отношение.
И въобще не ме бърка. Дори в известна степен ме радва, щото потвърждава заключението ми, че русофилът-социалист е човек, който взема онази част от Русия, дето му е в сърцето и заминава на Запад.
И съвсем учтиво ще ти напомня, че в кочина живее онази, която се чувства свиня.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #147 -: Ноември 17, 2019, 10:34:53 »
Тези дни яко вдигате рейтинга на форума.
 :yes-1289:

Кво чакаш - инвестирай в реклами!  ;D
Извън правомощията ми е.
Иначе заключението ти, че с Нинова начело БСП ще изгуби следващите избори е 100% вярно.
ГЕРБ извади голям късмет с нея.
Върви му на Баце и това е.
Бе незнам.
Нещо баце ви не ви верва.
Напоследък съ нерви кат улезнал в критическата.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #148 -: Ноември 17, 2019, 10:41:30 »
Quote (selected)
Пленум на "Позитано" 20 отчита резултатите от месния вот и чертаен план за пряк избор на лидер

Грешчица по Фройд в Епицентърчето  :cool-1084: Някой чел ПИК и се притеснил, навярно.  8) Сладури.  ???

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #149 -: Ноември 17, 2019, 10:44:39 »
Кви времена, А?
А до скоро, нема и век "на запад" заминаваха каторжници, бездомници и проч нещастници.
 
Впрочем ко натиснат Боко за сериозно последно 10, в смисъл не 4-5 а 40-50 милиарда и то доларе, тоест да монтират реактор .... най убаво сички да се изнасяме. Мене покрай покрай американски (експериментален) реактор не ми се живее. Покрай Об или Амур се че се намери место.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #150 -: Ноември 17, 2019, 10:50:24 »
Е, то и около руски реактор с американско гориво чиляк може си припоти ...  :nuts:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #151 -: Ноември 17, 2019, 11:00:16 »
"Не ме пращай мамо в Америка", от началото на 20 век  https://youtu.be/EWYu1rZwoR4

Верно, това за "кочината" не попада ли под санкциите за ксенофобия, дори и да е от "вътрешни чужденци", някои и още нетръгнали?
---

Мики да не изскочи пак с ръкавицата, като един Грушницки?  :D


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #152 -: Ноември 17, 2019, 11:02:41 »
БЕ да нема некъф пилотен проект на СЗО? За отказване от НЕТа.
Що този аватар ..... :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #153 -: Ноември 17, 2019, 11:06:53 »
че русофилът-социалист е човек, който взема онази част от Русия, дето му е в сърцето и заминава на Запад.

Малий, ама ти нищо друго ли освен примитивни клишета не можеш да сътвориш? Видно е, че имаш никви претенции, а не можеш да схванеш колко тъпо нещо си казал.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #154 -: Ноември 17, 2019, 11:22:00 »
"Не ме пращай мамо в Америка", от началото на 20 век  https://youtu.be/EWYu1rZwoR4

Верно, това за "кочината" не попада ли под санкциите за ксенофобия, дори и да е от "вътрешни чужденци", някои и още нетръгнали?
---

Мики да не изскочи пак с ръкавицата, като един Грушницки?  :D

Че откога истината се превърна в ксенофобия? Знам, че ти е неприятно, но лицемерието не е моя черта. При това съм постоянна в позициите си и поне сто пъти съм казвала, че отдалече се готвим да освобождаваме жизнено пространство на щастливите обитатели на кочината. Не намирам никакви причини да се възмущаваш от подобно човеколюбиво намерение.... и разбирам всички, които си биха камшика от тук...някои все още ни задържат съвсем простички неща, но и това е до време - за децата нямаа време :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #155 -: Ноември 17, 2019, 11:29:10 »
Това кой къде живее или е живял, или мисли да живее, едно че няма никакво значение за мен. И второ - не го освобождава от задължението да не нарича България или друга държава "кочина". Свинско е.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #156 -: Ноември 17, 2019, 11:32:38 »
И второ - не го освобождава от задължението да не нарича България или друга държава "кочина". Свинско е.

А как е приемливо да наричаш една кочина? И ще трепка ли сърето ти от патриотична радост ако наричаме България цветуща градина?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #157 -: Ноември 17, 2019, 11:32:53 »
Е за мен пък други неща са свинство..нещата е редно да се наричат с истинските им имена...нищо няма да се промени, ако по навик си криеш главицата и сипеш лицемерни патриотарски клишета. Наоколо се носи срашна смрад, но аз съм оптимист...някои свикват и с такива работи. Седемвековни традиции не се губят лесно  :smokin:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #158 -: Ноември 17, 2019, 11:42:26 »
"Патриотарско клише" ли мислиш, че  е "истинското име" на нетърпимостта към тъпи ксенофобски клишета?
Ма то, за да се почувстваш българин, трябва да поизлезеш от България, така че - успех. 
Нали същността на българите е да са номади, исторически. :))

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #159 -: Ноември 17, 2019, 11:46:56 »
"Патриотарско клише" ли мислиш, че  е "истинското име" на нетърпимостта към тъпи ксенофобски клишета?
Ма то, за да се почувстваш българин, трябва да поизлезеш от България, така че - успех. 
Нали същността на българите е да са номади, исторически. :))

Няма нужда да се напъваш - повтарянето на лицемерни фрази с нищо не подобрява твоя живот и този на всички около теб. Е, това е при условие, че не си под мафиотското крилце..иначе редниците на капото екстра си живуркат. Упех и на теб! Ся ти е ред и ти се пада да се проявиш като герой...когато не си заета, например :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #160 -: Ноември 17, 2019, 11:49:54 »
Ма то, за да се почувстваш българин,

Това, да се почувстваш българин, не е много за хвалба. Далеч по-добре е да опиташ да подтискаш вродените си български си качества.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #161 -: Ноември 17, 2019, 11:51:36 »
че русофилът-социалист е човек, който взема онази част от Русия, дето му е в сърцето и заминава на Запад.... вместо да постъпи като русофоба - да зае@е всичко в България и да помъкне със себе си само злоба и комплекси.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #162 -: Ноември 17, 2019, 11:51:46 »
Това кой къде живее или е живял, или мисли да живее, едно че няма никакво значение за мен. И второ - не го освобождава от задължението да не нарича България или друга държава "кочина". Свинско е.

КАКВО е по-точно и ЧИЕ е туй задължение?!  :nuts:
Да си заравяш главата в пясъка и да казваш на черното бяло?! :t0115:

Е, това вече наистина е СВИНСКО ...   :t0120:

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #163 -: Ноември 17, 2019, 11:53:01 »
Има и българи, с които се гордея и ми е приятно, че сме от една държава. Ти не познаваш ли такива? Горкия ти.

Асол, ти си тази, която се напъва с тия повторения "лицемерие, та лицемерие". Възпитана съм просто, през повечето време, де. :)

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #164 -: Ноември 17, 2019, 11:56:19 »
Джиджи,

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #165 -: Ноември 17, 2019, 11:58:01 »
Има и българи, с които се гордея и ми е приятно, че сме от една държава. Ти не познаваш ли такива? Горкия ти.

Асол, ти си тази, която се напъва с тия повторения "лицемерие, та лицемерие". Възпитана съм просто, през повечето време, де.

Абсолютно грешна трактовка на понятието ВЪЗПИТАНИЕ:nuts:
И съм абсолютно съгласна с Асол за ЛИЦЕМЕРИЕТО.  :yes-1292:
Но засега ...  :i_miss_you-1316:
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 12:01:23 от Джиджи »

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #166 -: Ноември 17, 2019, 12:02:00 »
Има и българи, с които се гордея и ми е приятно, че сме от една държава. Ти не познаваш ли такива? Горкия ти.

Асол, ти си тази, която се напъва с тия повторения "лицемерие, та лицемерие". Възпитана съм просто, през повечето време, де. :)

Бъркаш възпитанието с лицемерието.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #167 -: Ноември 17, 2019, 12:03:47 »
Ти бъркаш голите твърдения с доказаните факти.  :D

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #168 -: Ноември 17, 2019, 12:13:25 »
Има и българи, с които се гордея и ми е приятно, че сме от една държава.

Това "чувство" не знам как да го опиша. Твърде възвишено е за мен. Какво общо има държавата, ако се гордееш с дадена личност? Гордееш се с Пешо, заради постиженията му ли, или защото говори на твоя език? Защото геният няма националност. Той е личностна категория. Гордеенето със сънародници е дълбок малоценностен комплекс. Той само показва, че ти си никой и искаш да се отъждествяваш с някой голям само защото е от твоят държава.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #169 -: Ноември 17, 2019, 12:18:13 »
Във връзка с възприемането на новата социал-национална консервативна линия, на промяна подлежи и музикалната символика на БСП. Новият химн с който ще се откриват пленуми и конгреси би трябвало да е:
Всемогъщи прави Боже,
молим Нинова пази!
Дай и сили, за да може
зли поврази да срази!

 :image008:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #170 -: Ноември 17, 2019, 12:19:39 »
Quote (selected)
Това "чувство" не знам как да го опиша.

Не се терзай...класиците ни отдавна са го описали. Просто към днешна дата трябва само да ги преписваме....не че ще има голяма  файда ...както показва родната ни "героична" история :D

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #171 -: Ноември 17, 2019, 12:21:53 »
Има и българи, с които се гордея и ми е приятно, че сме от една държава.

Това "чувство" не знам как да го опиша. Твърде възвишено е за мен. Какво общо има държавата, ако се гордееш с дадена личност? Гордееш се с Пешо, заради постиженията му ли, или защото говори на твоя език? Защото геният няма националност. Той е личностна категория. Гордеенето със сънародници е дълбок малоценностен комплекс. Той само показва, че ти си никой и искаш да се отъждествяваш с някой голям само защото е от твоят държава.

Верно ли гордеенето със сънародници, хора с които споделяте минало, случки, култура, място на израстване, било малоценностен комплекс?
И с какво има общо една държава, ако не с хората? "С картинки в твоем букваре, с хороших и верных товарищей, Живущих в соседнем дворе"?

С тебе явно сме от различни планети, макар и от една държава, което не пречи да си обменяме мисли на български, по-скоро заради "слушателите" в дискусията.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #172 -: Ноември 17, 2019, 12:26:51 »
Quote (selected)
Защото геният няма националност. Той е личностна категория.

Хахаха, кажи къде казвам, че се гордея само с гении? За нормални хора май си говорехме. Едни сънародници, за които се срамуваш и други, с които се гордееш. Хора с някои общи характеристики, които ги отличават от други групи хора с други национални характеристики, но не може да се каже, че са по-добри или по-лоши, като групи. Просто различни.
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 12:29:03 от Banshee »

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #173 -: Ноември 17, 2019, 12:27:15 »
Интересни са диалозите между леви съмишленички по идеи... :image008:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #174 -: Ноември 17, 2019, 12:30:22 »
Верно ли гордеенето със сънародници, хора с които споделяте минало, случки, култура, място на израстване, било малоценностен комплекс?

Верно! Щото иначе щеше да се гордееш със себе си, а не с някой друг. И какво значи "гордея се". Пред кого се гордееш? Пред себе си или пред чужденците? Какво изразяваш с гордеенето? Че си като човека, когото възхваляваш и трябва да те отъждествяват с него ли?

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #175 -: Ноември 17, 2019, 12:33:47 »
Quote (selected)
Щото иначе щеше да се гордееш със себе си, а не с някой друг.

Ми ако се гордееше със себе си, щеше да можеш да разбереш какво е да се гордееш с други, с които инаш нещо общо.
Но явно не можеш.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #176 -: Ноември 17, 2019, 12:40:56 »
Ми ако се гордееше със себе си, щеше да можеш да разбереш какво е да се гордееш с други, с които инаш нещо общо.

Ако се гордееш със себе си, ти се гордееш за себе си и хората ти викат, че си горделив. Нищо общо няма с твоята "гордост". Още повече с генерализацията ти. Няма съвършени хора. Дори Христос не е бил съвършен. Затова не можеш да се гордееш с някого просто така, щото бил българин.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #177 -: Ноември 17, 2019, 12:45:12 »
Не знам дали е гордост, според мен не е. По-близо е до моето разбиране за патриотизъм. Усещане за общност - нещо цяло, от което си част, споделяйки го с други. Приятно, топло чувство. Но едва ли е гордост. Гордостта, както виждам, във вашето разбиране, предполага афиширане, манифестиране, като задължително условие. За мен не е така.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #178 -: Ноември 17, 2019, 12:48:24 »
Не знам дали е гордост, според мен не е. По-близо е до моето разбиране за патриотизъм. Усещане за общност - нещо цяло, от което си част, споделяйки го с други. Приятно, топло чувство. Но едва ли е гордост. Гордостта, както виждам, във вашето разбиране, предполага афиширане, манифестиране, като задължително условие. За мен не е така.

Точно така. И за мен е така. И какво става, когато въпросната общност спадне под здравословните нива за съществуването на една държава..е, в такава ситуация се намираме днес. Пешо и Гошо колкото и да са съвършени и отдадени в един момент остават само двамата...насред прасетата ..нищо, че Банши ще се гордее с тях пред компа..:nuts:
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 12:51:19 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #179 -: Ноември 17, 2019, 12:53:03 »
Не знам дали е гордост, според мен не е. По-близо е до моето разбиране за патриотизъм. Усещане за общност - нещо цяло, от което си част, споделяйки го с други. Приятно, топло чувство. Но едва ли е гордост. Гордостта, както виждам, във вашето разбиране, предполага афиширане, манифестиране, като задължително условие. За мен не е така.

Точно така. И за мен е така. И какво става, когато въпросната общност спадне под здравословните нива за съществуването на една държава..е, в такава ситуация се намираме днес.

Мило, животът е дефинитивно нездравословен - завършва с летален изход. Но това не е основание за отчаяние и отказ да се живее. Писах ти и преди - тук е чертата. Ако не ги приемеш, каквито са, и не продължиш да им служиш и дори, при все това, което са, да ги обичаш, няма как да ги водиш. Това те прави лидер. Не другото - да обичаш себе си начело.