Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:08:40

Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 202273 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #600 -: Ноември 24, 2019, 13:46:17 »
острилката на БСП.

Защо ли ми идват наум едни неприлични асоциации? :nuts:
ПП За да се дърляте на/д ниво с фирмина, требват определен набор от познания, каквито по стечение на обстоятелствата повечето нямат.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #601 -: Ноември 24, 2019, 13:47:35 »
Има и по-достоверни източници

Кое му е по-достоверното? Въпросът тук е, че някои слагат каруцата пред коня. Решенията за кандидати на такива избори се обсъждат и взимат много преди създаването на "инициативни комитети".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #602 -: Ноември 24, 2019, 13:51:42 »
Но съм съгласен че без подкрепата на Нинова, още повече че не знаем кой щеше да е техен кандидат може би нямаше да стигне балотажа.
Няма как да го преценя щото съм от авиофеновете - моят глас, а и на родата респективно бяха ясни.
По-скоро Джидже може да се пробва.

Ще се пробвам.  :D И то от 1-во лице, ед. число, което означава, че единствено за себе си. Въз основа на спомените си от месец август от годината на президентските избори.

Когато бях още "тъмно синя"!!!  :cool-1084:

Името на Радев вече се носеше – за мен едва ли не като мълва, тъй като изобщо не ме интересуваше като "ляв" кандидат. Забележете, сложила съм "ляв" в кавички!

И един ден реших да пусна телевизора ... където в момента говореше Радев. Бяха ми необходими не повече от няколко думи от негова страна, за да реша, че това е МОЯТ КАНДИДАТ. Заслушах се. Защото за мен вече нямаше "ляво", нямаше "дясно" ...  :nuts:

Имаше един достоен, прям и открит български гражданин, който говореше истини. Забележете – ГОВОРЕШЕ, а НЕ четеше нещо, написано от друг, както прави и до ден днешен! И няма как друг да му пише словата, тъй като /поне за България!/ при Румен Радев те са уникални: без куртоазия, без лицемерие, без поза, без парвенющина, без комплексарство!!! Но най-важното – без втръсналите до болка на всички клишета!!!

Беше един чисто мажоритарен кандидат, подкрепен от левицата.
И да е жива и здрава Корнелия, че го откри!!!  :bravo-1290:

« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 13:59:40 от Джиджи »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #603 -: Ноември 24, 2019, 13:55:49 »
Quote (selected)
Никакви! Нито един член на ръководството на БСП има някакъв шанс в големи национални избори - президент, кмет на София и т.н. И там прекрасно го разбират. Затова отдавна и за дълго напред ще предлагат само независими кандидати. И Мая Манолова нямаше теоретичен шанс, защото колкото и да се опитваше да се дистанцира, завинаги остава острилката на БСП.
Това също са глупости.
Това, че Манолова не е кмет на София се дължи на гуцитата в БСП. И на Съсела.
Без тяхната активация БСП щеше да спечели евроизборите, а след това и кметските в София.
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 13:57:56 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #604 -: Ноември 24, 2019, 13:57:52 »
Това, че Манолова не е кмет на София се дължи на гуцитата в БСП. И на Съсела.

Мая Манолов Е гуцитата и Съси. В случай, че не си наясно.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #605 -: Ноември 24, 2019, 14:02:20 »
острилката на БСП.

Защо ли ми идват наум едни неприлични асоциации? :nuts:
ПП За да се дърляте на/д ниво с фирмина, требват определен набор от познания, каквито по стечение на обстоятелствата повечето нямат.

Не става дума за "вътрешна информация". В случая, по-скоро, разузнаване от явни източници.  :D Просто внимавам какво казват и какво пишат хората. Особено тези, които играят ролята на неформални говорители или на "гръцки хор", в по-добрия смисъл. Както, разбира се, и формалните говорители.  ???

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #606 -: Ноември 24, 2019, 14:07:52 »
острилката на БСП.
ПП За да се дърляте на/д ниво с фирмина, требват определен набор от познания, каквито по стечение на обстоятелствата повечето от вас нямате.
:D
Е, тоя път няма как да не ти дигна палче.  :thumbs_up-3334:
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 14:10:58 от Джиджи »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #607 -: Ноември 24, 2019, 14:08:14 »
От правна гледна точка, номинацията на Радев е от инициативен комитет, в който специално е поканен Стефан Данаилов. От историческа гледна точка, кандидатурата му е от Михо Михов, респективно след това Георги Първанов, след това е подложен на гласуване и в БСП. "Кандидатура на Нинова" става след като печели изборите безапелационно. Точно такава "кандидатура на Нинова" щеше да се "окаже" и Мая Манолова, ако беше спечелила на изборите. Корнелия Нинова е нагла и безпардонна в това отношение, всички успехи са от нея, всички проблеми са от другите.
Инерцията е предположение, а последователните успехи на изборите са аргумент, ако е много трудно да се разбере. 433 хил е последният факт в редичката.

тва са глупости! историята можеш да я видиш по-горе, както номинацията на радев от страна на нинова, така и врескотенето на вътрепартийната опозиция по случая. от правна гледна точка имаме кандидат, издигнат от инициативен комитет и подкрепен от бсп. която подкрепа беше ключова за успеха му. михо михов и георги първанов не са номинирали нищо. гоце номинира калфин, ако си забравил, тва от правната ти гледна точка.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #608 -: Ноември 24, 2019, 14:12:15 »
Това, че Манолова не е кмет на София се дължи на гуцитата в БСП. И на Съсела.

Мая Манолов Е гуцитата и Съси. В случай, че не си наясно.
И?
Фандъкова щеше да загуби изборите в София.
Това какво променя?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #609 -: Ноември 24, 2019, 14:14:04 »
Quote (selected)
Никакви! Нито един член на ръководството на БСП има някакъв шанс в големи национални избори - президент, кмет на София и т.н. И там прекрасно го разбират. Затова отдавна и за дълго напред ще предлагат само независими кандидати. И Мая Манолова нямаше теоретичен шанс, защото колкото и да се опитваше да се дистанцира, завинаги остава острилката на БСП.
Това също са глупости.
Това, че Манолова не е кмет на София се дължи на гуцитата в БСП. И на Съсела.
Без тяхната активация БСП щеше да спечели евроизборите, а след това и кметските в София.

 :t10502: Абсолютно хабер си нямаш!  :t10502:
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 18:53:17 от Ной »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23477
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #610 -: Ноември 24, 2019, 14:15:32 »
Quote (selected)
Това какво променя?

Черна точка в имиджа на Жипките - не са достатъчно добри за нашите пътища.
Иначе за София и софиянци нищо.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #611 -: Ноември 24, 2019, 14:18:11 »
Quote (selected)
Това, че Манолова не е кмет на София се дължи на гуцитата в БСП. И на Съсела.
Без тяхната активация БСП щеше да спечели евроизборите, а след това и кметските в София.
Практически единственото място, където БСП получава повече гласове спрямо 2015 г е София (другото място, макар и със символичен размер е Русе). Тоест "гуцитата". При здравите сили нещата са по-различни. В Крушовица например, кандидатът на БСП не е стигнал и до балотаж, а в общинския съвет БСП и коалиция са класирали цели 2 човека (13.60%).  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #612 -: Ноември 24, 2019, 14:20:21 »
Quote (selected)
Абсолютно хабер си нямаш!
Е ти моеш ми пратиш.
Кат "изпраскаш на масата партийната книжка" или както там обещаваше, ма едва ли.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #613 -: Ноември 24, 2019, 14:23:31 »
Това, че Манолова не е кмет на София се дължи на гуцитата в БСП. И на Съсела.

Мая Манолов Е гуцитата и Съси. В случай, че не си наясно.
И?
Фандъкова щеше да загуби изборите в София.
Това какво променя?

За невежите - нищо. За просветените - всичко.

Нали си спомняш как, воден от "здравия" си смисъл, ми философстваше как дали са 3 или 4 от 11 съветниците няма никакво значение. Това бе от незнанието ти. Защото, както ти доказах, разлика има и тя е качествена - 4 от 11 е блокираща квота при квалифицирано мнозинство от 2/3, което се изисква при ключови, стратегически за общината, решения, а 3 от 11 не е.

Така е и тук. Не можеш да оцениш ценността на такава победа в София, защото нямаш разбиране, измерител, за значението и. А това е невежество. И слабост. Защото знанието, което ти липсва, е сила, която не ти достига. Да пренебрегваш този дефицит не е лукс, който можеш да си позволиш, ако се занимаваш с политика и съдби на хора зависят от решенията ти и от това дали се справяш.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #614 -: Ноември 24, 2019, 14:28:32 »
Quote (selected)
Абсолютно хабер си нямаш!
Е ти моеш ми пратиш.
Кат "изпраскаш на масата партийната книжка" или както там обещаваше, ма едва ли.

Ти не си на тази маса, драги. Аз ще оставя партийната си книжка, но знанието и опитът ми ще си тръгнат с мен. Партията ще загуби опитен, закален и проверен в реални битки боец. Но пък може в замяна да придобие десетима като теб - свежи и невежи повърхностни лаладжии. Дано и излезе сметката така. Ма едва ли.  ???

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #615 -: Ноември 24, 2019, 14:32:17 »
Фандъкова щеше да загуби изборите в София.

Нямаше да ги загуби! Не и срещу Манолова. Дори теоретично. Манолова е прекалено оцветена за доста хора, игра го открит ренегат, надскочи си сянката като си повярва, че е народна любимка, припозната от либералния център. И тъй като тука въпросът беше всички срещу герп, трябваше да се намери друг кандидат, който, както Радев, да обедини много по-широка периферия. Но съселите я наложиха, Нинова я прие с отвращение и резултатът е виден. Ако диванните "експерти" на БСП не се рееха в облаците, а познаваха реалната ситуация, никога нямаше да наложат Манолова.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #616 -: Ноември 24, 2019, 14:34:40 »

Ти не си на тази маса, драги. Аз ще оставя партийната си книжка, но знанието и опитът ми ще си тръгнат с мен. Партията ще загуби опитен, закален и проверен в реални битки боец. Но пък може в замяна да придобие десетима като теб - свежи и невежи повърхностни лаладжии. Дано и излезе сметката така. Ма едва ли.  ???
[/quote]

Партията ще загуби поредния троцкист, но както казах опонентите ти са достатъчно невежи за да се  усетят.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #617 -: Ноември 24, 2019, 14:38:00 »
Само сталинист е в състояние да разпознае тъй безпогрешно троцкиста.  ;D

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #618 -: Ноември 24, 2019, 14:41:46 »
И тъй като тука въпросът беше всички срещу герп, трябваше да се намери друг кандидат, който, както Радев, да обедини много по-широка периферия.
И аз това обяснявам на Фирмин, ама той не може нещо да си извади главата от WC-то.
Имаше един Бончо ли, Генчо ли, от намквоси София - той и сам добри проценти постигна, явно става за нещо.
Ама не да се юрнат - тоя Бончо/Генчо е НАШ кандидат, а просто се казва - тоя е пич, давайте нашите да гласуваме за него, няма да издигаме наши съселчета.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #619 -: Ноември 24, 2019, 14:42:00 »
Мая Манолова просто е друго лице на типажа "Корнелия Нинова". Типаж, който разчита на злоба и завист, не на нещо съзидателно и обединително. Може да привлече някакви гласове, но не и да спечели. Точно обратното на типа "Румен Радев".

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #620 -: Ноември 24, 2019, 14:49:18 »
Единственият въпрос по случая "Манолова - кандидат-кмет", на който не мога да си дам отговор е защо тя не искаше да бъде омбудсман.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #621 -: Ноември 24, 2019, 14:53:05 »
И тъй като тука въпросът беше всички срещу герп, трябваше да се намери друг кандидат, който, както Радев, да обедини много по-широка периферия.
И аз това обяснявам на Фирмин, ама той не може нещо да си извади главата от WC-то.
Имаше един Бончо ли, Генчо ли, от намквоси София - той и сам добри проценти постигна, явно става за нещо.
Ама не да се юрнат - тоя Бончо/Генчо е НАШ кандидат, а просто се казва - тоя е пич, давайте нашите да гласуваме за него, няма да издигаме наши съселчета.

Драги, "Фирмин" и с глава във WC вижда и знае повече отколкото ти би видял и узнал дори и от Космоса.

http://svetlaen.blogspot.com/

 ???

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #622 -: Ноември 24, 2019, 14:53:35 »
Единственият въпрос по случая "Манолова - кандидат-кмет", на който не мога да си дам отговор е защо тя не искаше да бъде омбудсман.
Защото след няколко месеца, ако искаше да остане омбудсман, публично трябваше да "целува ръка" и съответно още един мандат и край на всякакви надежди за политическа кариера по-нататък. Ако пък избегнеше целуването, година и нещо без да е под прожекторите също означава политическа смърт. В общи линии беше в ситуацията днес е рано, утре ще е късно.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #623 -: Ноември 24, 2019, 14:53:51 »
Мая Манолова просто е друго лице на типажа "Корнелия Нинова".

Мая Манолова първо е политически проект. Със своите известни инженери. Възхваляваният другар Паргов или е участник в проекта, или изигра ролята на полезен идиот. Тъй като лидерите на БСП са с ограничен капацитет, нямат никакъв политически или житейски опит, те все още не могат да осъзнаят ситуацията и търсят елементарни политически дивиденти навсякъде, където не могат да ги намерят. Хем да е независим, за да обере периферия, ама хем и да е "наш човек", за да можем после да го експлоатираме. Елементарно политическо мислене.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #624 -: Ноември 24, 2019, 15:02:16 »
Quote (selected)
Елементарно политическо мислене.

Елементарно е твоето мислене, драги. Дрън-дрън и клишета. Гледай на кампанията на Манолова в София като на експеримент. Експеримент, който имаше за цел да оцени потенциала на политическа иновация. Според мен с чудесен резултат. Резултатът надхвърли очакванията. Даже белите мишки са доволни.  :cool-1084:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #625 -: Ноември 24, 2019, 15:13:29 »
Quote (selected)
Хората имат своите очаквания аз да продължа да им помагам. Като адвокат аз вече работя в моята кантора. Веднъж на две седмици ще имам безплатна приемна за сигнали на граждани, които и сега не спират да ми се обаждат и да ме търсят. Това обяви Мая Манолова в телевизията на Слави Трифонов "7/8", където бе гост в предаването "Студио Хъ" на Тошко Йорданов.
Quote (selected)
"Много се надявам парламентът да приеме въвеждането на електронното и машинното гласуване. По този начин ще бъдат спрени злоупотребите и купуването на гласове, като ще има бъдеще за България", каза още Манолова пред водещия Тошко Йорданов.
Quote (selected)
"Това, което смятам да правя, е да продължа борбата и каузата на хората, които ми повярваха. С гражданска платформа, която в момента структурираме с моя екип", анонсира намеренията си Манолова.
https://24novini.bg/bulgaria/politics/item/24995-manolova-obyavi-ezhesedmichna-bezplatna-priemna
Кой плаща издръжката на кантори и екипи не питаме.  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #626 -: Ноември 24, 2019, 15:24:53 »
Като адвокат аз вече работя в моята кантора. Веднъж на две седмици ще имам безплатна приемна за сигнали на граждани, които и сега не спират да ми се обаждат и да ме търсят.

Сега народен адвокат ли стана? Като Керенски ще защитава безплатно онеправдните. Проектът не може да спре. Ще продължат да я налагат като обединител на либералния център. И тя спокойно може да смачка БСП. Само трябва да се погрижат за егото на Първанов, щото и той се изживява като кръстоска между Ришельо и Талейран

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #627 -: Ноември 24, 2019, 15:41:04 »
Фандъкова щеше да загуби изборите в София.

Нямаше да ги загуби! Не и срещу Манолова. Дори теоретично. Манолова е прекалено оцветена за доста хора, игра го открит ренегат, надскочи си сянката като си повярва, че е народна любимка, припозната от либералния център. И тъй като тука въпросът беше всички срещу герп, трябваше да се намери друг кандидат, който, както Радев, да обедини много по-широка периферия. Но съселите я наложиха, Нинова я прие с отвращение и резултатът е виден.

Toчно.
А това:
"Ако диванните "експерти" на БСП не се рееха в облаците, а познаваха реалната ситуация, никога нямаше да наложат Манолова"
- не толкова.
Манолова беше избрана точно, за да НЕ спечели. Това още август го писах.
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 15:46:24 от Nor1 »
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #628 -: Ноември 24, 2019, 15:45:17 »
Мая Манолова първо е политически проект. Със своите известни инженери. Тъй като лидерите на БСП са с ограничен капацитет, нямат никакъв политически или житейски опит, те все още не могат да осъзнаят ситуацията ...

И се оставят да бъдат излъгани от скрити съселисти в БСП, отлично школувани в манипулациите и апаратните игри.
"Мрежи от връзки и отношения, градени десетилетия, поколения"  :icon_idea:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #629 -: Ноември 24, 2019, 16:05:15 »
Мая Манолова просто е друго лице на типажа "Корнелия Нинова". Типаж, който разчита на злоба и завист, не на нещо съзидателно и обединително. Може да привлече някакви гласове, но не и да спечели. Точно обратното на типа "Румен Радев".

Еее, не мисля. Майчето е тип омбусдман и ми напомня на сервитьорката от "Бар Наздраве". Симпатична е, според мен. Корнелия Онция Хигия е стилово като от турски сериал.   :D  Консервативна.
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 16:08:05 от Banshee »

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #630 -: Ноември 24, 2019, 16:16:01 »
Луция Корнелия е по-добре.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #631 -: Ноември 24, 2019, 16:33:54 »
Корнелия Онция Хигия е стилово като от турски сериал
 :t2002:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #632 -: Ноември 24, 2019, 17:12:17 »
Ötzivs Kornelivs Histericvs  :0007:


Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #633 -: Ноември 24, 2019, 17:19:30 »
Корнелия Онция Хигия е стилово като от турски сериал
 :t2002:
Гринго е по-звучно - мексиканска екзотика, спагети-уестърни. У нас обаче повече намирисва на цигански сериал.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #634 -: Ноември 24, 2019, 18:00:55 »
Фандъкова щеше да загуби изборите в София.

Нямаше да ги загуби! Не и срещу Манолова. Дори теоретично. Манолова е прекалено оцветена за доста хора, игра го открит ренегат, надскочи си сянката като си повярва, че е народна любимка, припозната от либералния център. И тъй като тука въпросът беше всички срещу герп, трябваше да се намери друг кандидат, който, както Радев, да обедини много по-широка периферия. Но съселите я наложиха, Нинова я прие с отвращение и резултатът е виден. Ако диванните "експерти" на БСП не се рееха в облаците, а познаваха реалната ситуация, никога нямаше да наложат Манолова.
Продължаваш с глупостите.
Дори да се абстрахираме от евроизборите, наличието на разцепление води до минимум 5% по нисък резултат.
Аксиома.
Аз по скоро бих го оценил на 8-10%.
Та колко не достигна на Манолова?
 
И това е само един от факторите.
Има и още
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 18:24:50 от 66 »

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #635 -: Ноември 24, 2019, 18:07:47 »
Само сталинист е в състояние да разпознае тъй безпогрешно троцкиста.  ;D

Абсолютно!  :way_to_go-1308:  Да ти кажа ли и страницата?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #636 -: Ноември 24, 2019, 18:25:05 »
Само сталинист е в състояние да разпознае тъй безпогрешно троцкиста.  ;D

Абсолютно!  :way_to_go-1308:  Да ти кажа ли и страницата?

Лев Давидович недолюбваше бюрократите, а тук ми се носи славата на такъв.  ;D Остава да съм някакъв дълбоко внедрен ентерист-троцкист. Третьего не дано.  8)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #637 -: Ноември 24, 2019, 18:27:43 »
Та с колко загуби Манолова?

Какво значение има с колко е загубила? Нали загуби? То беше ясно, че ще загуби. Следващите избори са чак след пет години.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #638 -: Ноември 24, 2019, 18:49:19 »
Та с колко загуби Манолова?

Какво значение има с колко е загубила? Нали загуби? То беше ясно, че ще загуби. Следващите избори са чак след пет години.
А, не така. Твърдеше че
Quote (selected)
Дори теоретично
Фъндъка печели срещу Манолова винаги.
 
Е не е вярно.
Фандъка е кмет по заслуга на гуцитата в БСП ака съселисти.
Е и на боко, щото развърза кесията.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #639 -: Ноември 24, 2019, 19:02:21 »
Глупости, глупости, глупости ...

Първо, нищо, оказа се, не е било ясно. Манолова достигна на 3% от Фандъкова. Което е подвиг. Ако не вярвате, помолете се Св. Матей да просветли тъмните ви кратуни. Тези 3% биха могли да бъдат преодолени разгромяващо бързо, ако данните от екзит пола, услужливо съобщавани, не намираха благодатна почва в сърчицата и главиците на всички тези "аз си знаех, че Манолова няма шансове, и ви казах" и "как са сладки днес гъбките в гората".

Второ, математиката сочи, поне през данните за Младост, които Асол любезно ни предостави, а вий сте неспособни да анализирате, че БСП организирано е подкрепила Манолова. Има и наказателен вот, вероятно. Избирателната активност, да бе по-висока, щеше да помогне на Манолова, не на Фандъкова. И важното - за разлика от 2015 и много други места през 2019, в София вотът за ГЕРБ е разколебан, няма я тази монолитност, де бе.

Трето, тъпните ви за Сергей на евроизборите преляха и върху жалкия ви опит за "анализ" на вота за Манолова. Три фактора доведоха до предвидимия крах на евроизборите - първо, в БСП дълго не само се толерира, но и се култивира евроскептицизъм и неприязън към ЕС; второ, в БСП системно се омаловажават изборите за Европарламент като важно политическо противоборство; трето, по ред причини, някои и лични, ръководството на БСП непрекъснато излъчва враждебност към ръководството на ПЕС и ПЕС, като цяло. Синергията на тези три фактора доведе до урона на подкрепата за БСП през май. Тази синергия действа все по-мощно с отдалечаване от градските центрове и градската култура, данните го доказват, там, в безпросветните дебри на "консервативния социализъм". Голяма част от "градските леви" подкрепиха Станишев и ПЕС, чрез преференцията. А най-мощен бе преференциалният вот за Станишев в Столицата. Доколкото Манолова и въобще, а и ситуативно - търсейки подкрепа от проевропейските "градски десни", е доста далеч от "Консервативния социализъм" на Нинова, тя е по-близо до тези, които подкрепиха Станишев и ПЕС. Така че "станишевистите", очевидно, са подкрепили Манолова и не те са виновни за загубата и.

Четвърто, много сте далеч от това да оцените успеха на Манолова. Тя не победи, но успя. Е, на всички ни се иска рибарското корабче в "Перфектната буря" да изкачи тази вълна ... Уви ... Не би. Но покрай Манолова ние получихме безценно знание за шансовете на една нова лява политика. И те са повече от добри.

Пето, към вас. Отделете време и положете малко труд да вникнете в резултатите от тези избори и да ги разберете. За да тежи мнението ви. Иначе, боя се, ще трябва да продължа да ругая арогантното ви невежество, водещо до неподкрепени с факти и анализ оценки. Това, освен другото, би ви дало възможност почтено да отдадете дължимото на тези, които се бориха в тези избори за София, за усилията и приноса им. Друго няма да е честно.

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #640 -: Ноември 24, 2019, 19:13:27 »
Аз така разбрах,
Без Сергей Станишев сме заникъде.
И ремаркетата му естествено.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23477
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #641 -: Ноември 24, 2019, 19:13:40 »
Вероятно си прав, за градските леви.
Също като градските десни те са една и съща група средно задоволени българи и разликите им са основно в маникюра или височината на токчетата.
Те обаче са малко, даже заедно са малка маргинална, но много креслива група.
На изборите печелят болшинствата, по конкурсите за красота има 2-ро, 5-то и други места.
На изборите първият взема всичко.
Колко избиратели е отблъснал или привлякъл Станишев ще се разбере когато не е в партията. Видно със съселите не става и не става вече 10-15 години.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #642 -: Ноември 24, 2019, 19:18:01 »
А, не така. Твърдеше че

Ами, да! Пк го твърдя. Теоретично, практично - загуби. Беше ясно, че ще загуби. С колко е загубила не е важно. Никакви манипулации не могат да спасят някого, ако мнозинството от хората излезат и гласуват против него. Неизлизането (като мен) също е резултат от избора на конкретния кандидат. И никакви жалби за подпрвени протоколи не мога да приема от БСП, защото те имат свои представители във всички комисии + наблюдатели, плюс застъпници, плюс всекви. Не можеш да твърдиш, че протоколът е фалшифициран, ако отдолу се мъдрят подписите на твоите хора. Ама, подкупвали ги били. Значи са подкупни всичките. Как пък се ненамери един неподкупен в хилядите секции, за да не подпише някой фалшив протокол?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #643 -: Ноември 24, 2019, 19:21:16 »
Също като градските десни те са една и съща група средно задоволени българи и разликите им са основно в маникюра или височината на токчетата.

Точно така! Маркс им е дал име.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #644 -: Ноември 24, 2019, 19:29:18 »
Ами каквото щете разбирайте вий. Станишев е председател на ПЕС. Ролята на връзката на БСП с ПЕС е определена от Устава на БСП. През Станишев и ПЕС БСП е свързана с политическите и властови структури на Европа, към която принадлежим и със страните на която сме в съюз - и в ЕС, и в НАТО. Младите, образованите, креативните, пасионарните, ако щете, поколения на България, както и тези преди тях, днес на средна възраст, избраха системата и ценностите, с които да се обвържем. Стотици хиляди, да не милион, са тези в ЕС и на Запад. С които страната поддържа връзка. Всички вие, които мрънкате тук срещу Станишев, всъщност не сте членове на БСП, не носите отговорност за нея, не са ясни и приносите ви. Да, това не отнема правото ви на мнение, по никакъв начин. Както остава и моето право на оценка колко тежи мнението ви.

Не знам и закъде сте без Сергей. Но без тези, които държат на връзката на БСП с ПЕС и не одобряват "тричането" на Председателя на ПЕС определено ще ви се стъжни. Но да, наистина, колко тежат те ще разберете, ако накрая мокрите ви сънища се сбъднат и БСП се разцепи. Ще си седите с кака ви Корни при пробитото си корито, с бледи спомени за звездни мигове, под табелата "консервативен социализъм". А, да. И ще избирате между Каракачанов и Симеонов стратегически партньор, че са ви лика прилика. А един ден, кой знае, можем да видим Корнела с факел в ръка на Луков марш. Е, там вече ще си е на мястото.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23477
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #645 -: Ноември 24, 2019, 19:36:31 »
Кой е избрал и кого са питали да не я почваме тая тема.
Сергей бил... не разбираш ли че проблемът е там, в ПЕС в ЕНП, това което творят заедно все по-малко се харесва и на старите европейци.

За отцепниците  не се притесняваме. Те отдавна са неформална група къмГЕРБ ГС .
Гербсоциалисти. :beer-405:
« Последна редакция: Ноември 24, 2019, 19:39:06 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #646 -: Ноември 24, 2019, 19:49:33 »
Станишев е председател на ПЕС

За нас гъбарите това е по-скоро минус отколкото плюс.
Ясно е че гъбарите вече са повече от гласуващите, но това анализаторите някак си не искат да го разберат и да го вкарат в своите анализи.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #647 -: Ноември 24, 2019, 19:57:00 »
Ами каквото щете разбирайте вий. Станишев е председател на ПЕС. Ролята на връзката на БСП с ПЕС е определена от Устава на БСП. През Станишев и ПЕС БСП е свързана с политическите и властови структури на Европа, към която принадлежим и със страните на която сме в съюз - и в ЕС, и в НАТО. Младите, образованите, креативните, пасионарните, ако щете, поколения на България, както и тези преди тях, днес на средна възраст, избраха системата и ценностите, с които да се обвържем.
тва горното е дивна глупост. и е напълно в съзвучие с любимата на кунева, станишев и не знам още на кого фраза 'европа така каза и така иска'. няма такива филми. те може и да искат, ама тези, от които го искат, имат пълното право да одобрят искането. или да не го одобрят.

Quote (selected)
Не знам и закъде сте без Сергей. Но без тези, които държат на връзката на БСП с ПЕС и не одобряват "тричането" на Председателя на ПЕС определено ще ви се стъжни. Но да, наистина, колко тежат те ще разберете, ако накрая мокрите ви сънища се сбъднат и БСП се разцепи. Ще си седите с кака ви Корни при пробитото си корито, с бледи спомени за звездни мигове, под табелата "консервативен социализъм". А, да. И ще избирате между Каракачанов и Симеонов стратегически партньор, че са ви лика прилика. А един ден, кой знае, можем да видим Корнела с факел в ръка на Луков марш. Е, там вече ще си е на мястото.
тва даже не знам като глупости, полюции или обикновени простотии да го квалифицирам. фактите са, че който се е отцепил от бсп, не е прокопсал. дори и да е бил президент преди отцепването. така че ще се стъжни, да, ама на отцепниците. които много добре го знаят това и затова мрънкотят изотвътре.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #648 -: Ноември 24, 2019, 19:59:30 »
а, и още нещо: станишев е председател на пес, защото от бсп бяха така добри да го номинират. а той намери за необходимо да се одефекира на току-що хигиенизираното. и като му свърши мандатът, съответно като дойде време за нова номинация, ще е изключително интересно.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #649 -: Ноември 24, 2019, 19:59:42 »
Quote (selected)
Вероятно си прав, за градските леви.
Също като градските десни те са една и съща група средно задоволени българи и разликите им са основно в маникюра или височината на токчетата.
Те обаче са малко, даже заедно са малка маргинална, но много креслива група.

Днес нали ти беше този, дето критикуваше, че не взимаме под внимание факторът "население".

Е, дори при твоята твърде невежа представа какво се случва наистина с населението, задай си въпроса - кой е с по-добри еволюционни политически шансове - младите градски или старите селски леви. И кого "консервативният социализъм", както и задникът на Нинова в черен анцуг връз черен жребец, впечатлява повече.

В цяла Европа и по Света, а особено - в САЩ, левицата извлича подкрепата си от градовете. Не и БСП, не и в България. Напротив, десетилетия поред големите градове стоят като непревземаеми крепости на дясното. Защо? Ами защото БСП по никакъв начин не удовлетворява потребността от модерност и модернизация на активните поколения на града, най вече - на младите. Ретроградна, носталгична, обърната назад, към загубения рай на "развитото социалистическо общество" на 70-те и 80-те години на ХХ век. Напоследък, като апотеоз на ретроградността и, декларативно "консервативно социалистическа". Ум да ти зайде. На какво разчита такава доктрина стратегически - че, в резултат на урбанизацията, градовете и столицата ще всмукнат човешките маси на провинцията, заедно с присъщия им консерватизъм? Че ще си закарат, да прощавате, селянията в града, връз която, като техен любим консервативен лидер, ще възседне Корни по анцуг. Не смешите мои тапочки. Амчи то те баш от тая селяния-простотия бягат в града тук или пък по градовете на Европа. Бягат към модерното, към перспективното, към удовлетворяващото потребностите им качество на труд и живот.
И така, подмамена от сиеминутни приемущества, Нинова води БСП в стратегически тупик, в кьорсокака на историята. И ако сега им се види трудно на някои накъдето вървим, само да почакат те - да видят какво ще е на връщане от там, дето ще ни забие крушовската егоманка.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #650 -: Ноември 24, 2019, 20:02:10 »
Фирмин, ся ш'ти разказвам клюка.
Става въпрос за случка от времето когато Станишев беше председател на БаСиПе-то, даже май не беше още песоглав.
Знам я от местните рокери и честно казано доста време само се подсмихвах. Ако искаш вярвай, ако искаш не вярвай, ако искаш я пиши тъпа манипулация.
Нали знаеш че лятото спрятате купон на Бузлуджа? Знаеш, що ли питам.
А нали знаеш че Станишев се изявяваше като рокер? Трябва да знаеш, беше модерно по едни години политици на мотори... Кстати, Путин и досега си бръмчи с вълците от време на време.
И така, историята:
Събират местните рокери да формират масовост и бай Станиш да се появи бляскаво на мотора горе на чинията.
Речено-сторено. Тръгват по баира, обаче там са бая завои, а и пътя е доста калпав. Нашто момче се изтупало няколко пъти с мотора. По техните приказки "бе като види завой и захапва асфалта".
Зор! И кво да правят - товарят го зад един моторджия, някой друг яхва неговия мотор и така до горе до последния завой. Там смяна и Станишко се появява в цялата си красота.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #651 -: Ноември 24, 2019, 20:07:23 »
Quote (selected)
а, и още нещо: станишев е председател на пес, защото от бсп бяха така добри да го номинират. а той намери за необходимо да се одефекира на току-що хигиенизираното. и като му свърши мандатът, съответно като дойде време за нова номинация, ще е изключително интересно.

Не. Най-вероятно ще е просто и предвидимо. Или Станишев ще е председател на ПЕС или Председателят на ПЕС няма да е българин. Но ... как беше това ... дефекираното българско семе ще се прояви - тъй както Ирина Бокова не е Председател на ООН, ама пък Кристалина е, за награда, шеф на МФ. Прочее, гледайте барем добре да продадете Станишев, тъй и тъй ще го предавате.  ???

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23477
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #652 -: Ноември 24, 2019, 20:07:26 »
Да аз писах за намаляващото население.
Ти как мислиш дали заможните дясно леви граждани стават все повече?
Това даже герберите не го вярват, но им се налага да го говорят.
Да населението се измества в градовете, в нашия случай се изтегля в столицата, но и там си остава с мечтите.
Не съм писал БСП да се върне по селата, а да се обърне към хората, ако са в градовете в градовете и да послуша тях да не търси решения на проблеми които не ги засягат, а това което ги притеснява.
За еврогейските ценности на никой не му пука.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #653 -: Ноември 24, 2019, 20:08:58 »
"тва даже не знам като глупости, полюции или обикновени простотии да го квалифицирам."

Тва за Нинова с факел на Луков марш ли?
На бяс ми мяза. И Света Екатерина не мож` помогна.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23477
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #654 -: Ноември 24, 2019, 20:10:28 »
Quote (selected)
Прочее, гледайте барем добре да продадете Станишев, тъй и тъй ще го предавате.

Ти направо го сравни с Дякона! :too_happy-1067:
Станаха ни две национални ценности ББ и Серго - те май така си викаха последно. :blurry_drunk-2127:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #655 -: Ноември 24, 2019, 20:11:56 »
Тва за Нинова с факел на Луков марш ли?
На бяс ми мяза.

A на мен ми мяза на Reductio ad Hitlerum. Нали знайш кой използва такиви елементарни похвати?

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #656 -: Ноември 24, 2019, 20:13:57 »
Quote (selected)
За еврогейските ценности на никой не му пука.

О, напротив. Нинова избра, заигравайки с предразсъдъци и невежество, да изгради популярност, громейки ги. И не заради християнски или конституционни ценности. Просто нямаше какво да предложи. А и и се видя добра опорна точка за вендетата и срещу Станишев, доколкото това е остро в разрез с възприети от ПЕС и от европейската левица позиции и отношение.

Колкото до градските политики на БСП, то тя е и в дълг, и безнадеждно изостанала. Вместо да предвиди очевидното и да се подготви с решения на назряващите проблеми, тя тича и подтичва след събитията. Манолова, например, в това отношение има преимущество - тича по-бързо.  :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #657 -: Ноември 24, 2019, 20:16:49 »
"тва даже не знам като глупости, полюции или обикновени простотии да го квалифицирам."

Тва за Нинова с факел на Луков марш ли?
На бяс ми мяза. И Света Екатерина не мож` помогна.

Ами вземи си едно лиШче, па си нахвърляй ценностите на крачещите в Луков марш и Нинова, да видиш ти съвпадък, да видиш. ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #658 -: Ноември 24, 2019, 20:26:46 »
Фирмин, ся ш'ти разказвам клюка.
Става въпрос за случка от времето когато Станишев беше председател на БаСиПе-то, даже май не беше още песоглав.
Знам я от местните рокери и честно казано доста време само се подсмихвах. Ако искаш вярвай, ако искаш не вярвай, ако искаш я пиши тъпа манипулация.


Не, защо. Напълно достоверно ми се вижда. Само две неща останаха неуточнени - кой вози Елена и колко, всъщност, рокера са го чакали горе, на Бузлуджа.

Но това сигурно е от поредицата да демонстрира на усъмнените мъжествеността си. От друга страна, доколкото си спомням, с Даниел Вълчев заедно се занимаваха с водолазен спорт. Което си е доста екстремно. Е, не са се правили на моите "любимци" (впрочем, още не си ми отговорил чувал ли си за тях, а те попитах).   8)

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #659 -: Ноември 24, 2019, 20:30:07 »
Quote (selected)
Прочее, гледайте барем добре да продадете Станишев, тъй и тъй ще го предавате.

Ти направо го сравни с Дякона! :too_happy-1067:
Станаха ни две национални ценности ББ и Серго - те май така си викаха последно. :blurry_drunk-2127:

Не намесвай Левски в тия работи. А и не мисля, че той е продаден. Предаден е бил от умората си. Което не намалява светлината му.