Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:51:07

Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 202289 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #180 -: Ноември 17, 2019, 13:02:39 »
какво е да се гордееш с други, с които инаш нещо общо.

А срамуваш ли се от тези, "с които имаш нещо общо"? Питам, за да разбера колко си комплексирана, че си българка.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #181 -: Ноември 17, 2019, 13:12:05 »
Quote (selected)
Ако се гордееш със себе си, ти се гордееш за себе си и хората ти викат, че си горделив. Нищо общо няма с твоята "гордост". Още повече с генерализацията ти. Няма съвършени хора. Дори Христос не е бил съвършен. Затова не можеш да се гордееш с някого просто така, щото бил българин.

Българите имаме склонността да говорим за всички неща във вселената едновременно, както казва един познат. :))
Да подредим малко: почнахме от "кочината". Казах, че съм против да се говори така за България, точно както за всяка друга страна. Казах го на някой, дето ми се е карал, че не е патриотично да се отбелязва Свети Валентин. Сещаш ли се, Асол?  :bigok:
И оттам лека полека се озовахме в точката, да се обясняваме какво е "гордост?"
Ми гордостта е в смъртните грехове, ако я изпуснеш от контрол. Ма аз я споменах като контрапункт на самоунижението да наричаш родината си кочина и сънародниците - прасета.   
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 13:16:29 от Banshee »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #182 -: Ноември 17, 2019, 13:12:45 »
http://epicenter.bg/article/Kiril-Dobrev-sas-silen-doklad-pred-plenuma-na-BSP-/199023/2/0

Quote (selected)
"На тези анализатори, които се опитваха да сравняват Европейските избори с местните и с тези за парламент, та дори президентски – искам да кажа нещо, което съм научил от другарите Дъбов и Узунов, които са мои ментори в организационната работа. Да сравняваш местни с европейски, парламентарни с президентски избори, е все едно да сравняваш ябълки с домати и круши с краставици. Всеки избор е специфичен и носи със себе си определен заряд и различно фрагментирано политическо пространство", продължи Добрев пред смълчаната зала на червената партийна централа.

Кирчо, батьовото, много ти здраве и на теб, и на Дъбов, и на Узунов, дето са те учили. Хабер си нямаш колко са еднакви местните, парламентарните, европейските и президентските избори. В това е и трагедията ни. Като оргсекретар ти си нямаш понятие от фундаментални системни характеристики на избора.

Споходила те е сал една свежа мисъл, ама ти и за нея хабер си нямаш отде иде, та и тя погрешна. Ей тази, на
Quote (selected)
Входът на БСП за местната власт е през областните градове, категоричен е Добрев.

Не за местната, Кире. За нея - най-малко е така. Просто за ... властта. Така е по-добре.  ???


Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #183 -: Ноември 17, 2019, 13:16:17 »
Quote (selected)
Казах го на някой, дето ми се е карал, че не е патриотично да се отбелязва Свети Валентин.

Има разлика между това да ти се карам, че ни било патриотично(нещо, което не съм правила) и да ти пускам откъси от Криворазбраната цивилизация. Наистина ли не си разбрала, че се подигравах на парвенющината и комплексарството (такива мили и родни чети!) :D

И със сигурност не се самоунижавам, когато наричам едно прасе - прасе. Ако го нарека "розовко", мислиш ли, че няма да се вижда, че е прасе... :nuts:
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 13:20:19 от Асол »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #184 -: Ноември 17, 2019, 13:17:05 »
 
Quote (selected)
И какво става, когато въпросната общност спадне под здравословните нива за съществуването на една държава..е, в такава ситуация се намираме днес.
абсолютно несъгласна съм ,Асол :image008:
взела си решение и търсиш мотивите за него извън себе си
 искаш да пренесеш тревожността ,да я поставиш между себе си и другите, като вярна на нрава си ,ги наричаш "прасета"
уверявам те, че това малко ги касае, въпросът е дали решава проблема?
съжалявам за аматьорската ми психоанализа, но ти направи всички ни участници
и само да кажа простото ми правило - ако искаш да бъдеш щастлива - бъди!
с най-добри чувства! :D 

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #185 -: Ноември 17, 2019, 13:21:03 »
Quote (selected)
Наистина ли не си разбрала, че се подигравах на парвенющината и комплексарството (такива мили и родни чети!)

Не са. Универсални черти са. :D Но парвенюто вижда в събеседника непременно парвеню, по повърхностни признаци, както и лицемерът - лицемер.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #186 -: Ноември 17, 2019, 13:21:26 »
Да подредим малко: почнахме от "кочината". Казах, че съм против да се говори така за България, точно както за всяка друга страна.

Да, и ти казахме, че това е фалшив патриотизъм, защото дори да я наричаш Райска градина, това не променя състоянието ѝ. Да изкореним лицемерието и фалша! Нещата да се назовават с истинските им имена. Докторите не заблуждават пациентите си, когато им видят ужасните изследвания.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #187 -: Ноември 17, 2019, 13:22:12 »
Айде психоаналитичката довтаса да говори отново за "тревожност", нерви, оправдания  и квото там и се привижда...и пътьом, ако е възможно да врътне интрижка като поема функцията на говорителка на нас "другите":smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #188 -: Ноември 17, 2019, 13:24:33 »
какво е да се гордееш с други, с които инаш нещо общо.

А срамуваш ли се от тези, "с които имаш нещо общо"? Питам, за да разбера колко си комплексирана, че си българка.

То е като да се срамуваш от децата си или от родителите си - безумно е. Което, обаче, никак не изключва да си им диво бесен за нещо си. Гневът не е срам. Сещаш се, като при Яворов. Срам и грях. Срамът и грехът са си твои. Не ги прехвърляй на другите и не от другите са. Страстите и неволите са също тъй лични и ... непрехвърлими.

Quote (selected)
Страсти и неволи
            ще хвърлят утре върху тях
булото на срам и грях.
Булото на срам и грях -
            не ще го хвърлят върху тях
страсти и неволи.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #189 -: Ноември 17, 2019, 13:25:15 »
а за форума общо, казвам един цитат от любимия ми Кортасар
Quote (selected)
започваме да приличаме на възрастни джентълмени в клубовете си в 11.30 по обяд, говорят за жени и политика, но вече мислят за супичката със ситното фиде
:smokin:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #190 -: Ноември 17, 2019, 13:26:31 »
Айде психоаналитичката довтаса да говори отново за "тревожност", нерви, оправдания  и квото там и се привижда...и пътьом, ако е възможно да врътне интрижка като поема функцията на говорителка на нас "другите":smokin:
съжалявам, Асол, така изглежда отстрани
от моята страна :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #191 -: Ноември 17, 2019, 13:26:36 »
взела си решение и търсиш мотивите за него извън себе си

Ми, те всички човешки мотиви са резултат от външни фактори, а не от вътрешни.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #192 -: Ноември 17, 2019, 13:27:18 »
Quote (selected)
А срамуваш ли се от тези, "с които имаш нещо общо"?
Е, нали казах по-горе? Досадно е да се повтаря.

Quote (selected)
Питам, за да разбера колко си комплексирана, че си българка.
И това го казах (ама айде, по друг начин), че не всички българи сме комплексари.


Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #193 -: Ноември 17, 2019, 13:27:28 »
взела си решение и търсиш мотивите за него извън себе си

Ми, те всички човешки мотиви са резултат от външни фактори, а не от вътрешни.
напротив, напротив

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #194 -: Ноември 17, 2019, 13:28:35 »
а за форума общо, казвам един цитат от любимия ми Кортасар
Quote (selected)
започваме да приличаме на възрастни джентълмени в клубовете си в 11.30 по обяд, говорят за жени и политика, но вече мислят за супичката със ситното фиде
:smokin:

  :D :way_to_go-1308:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #195 -: Ноември 17, 2019, 13:28:43 »
Мноо забавен разбор на "Две хубави очи"... :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #196 -: Ноември 17, 2019, 13:29:25 »
И да повторя - съм твърдо против да вменя, а и други да вменяват, вина на Асол за решенията и. Не виждам смисъл. Не е почтено това - тя си отива, ама нека си иде виновна, хак и е. Напротив, редно е да я подкрепим в избора и, който види се не е бил и не е лесен, и да и пожелаем и на нея и на семейството и най-доброто. Това е правилното. Така мисля.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #197 -: Ноември 17, 2019, 13:30:38 »
Гордостта не е грях, още повече - смъртен.
Смъртен грях е горделивостта.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #198 -: Ноември 17, 2019, 13:30:56 »
Quote (selected)
Да изкореним лицемерието и фалша!

 :D :D :D :D

Това е възможно само в Плоската земя. Маймуните колко път са изминали, докато измислят любезността, дрехите и фалша... 

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #199 -: Ноември 17, 2019, 13:33:49 »
Ми, те всички човешки мотиви са резултат от външни фактори, а не от вътрешни. Верно, с точностью до наоборот.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #200 -: Ноември 17, 2019, 13:34:21 »
И да повторя - съм твърдо против да вменя, а и други да вменяват, вина на Асол за решенията и. Не виждам смисъл. Не е почтено това - тя си отива, ама нека си иде виновна, хак и е. Напротив, редно е да я подкрепим в избора и, който види се не е бил и не е лесен, и да и пожелаем и на нея и на семейството и най-доброто. Това е правилното. Така мисля.

Няма страшно, Фирмин, все още не съм си отишла - имам още малко време. Само се чудя, колко точно още хора ще се изнесат и колко още други ще изгонят децата си. Да си призная, това е единственият въпрос, който ме занимава напоследък, когато стане дума за България..

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #201 -: Ноември 17, 2019, 13:35:01 »
И да повторя - съм твърдо против да вменя, а и други да вменяват, вина на Асол за решенията и. Не виждам смисъл. Не е почтено това - тя си отива, ама нека си иде виновна, хак и е. Напротив, редно е да я подкрепим в избора и, който види се не е бил и не е лесен, и да и пожелаем и на нея и на семейството и най-доброто. Това е правилното. Така мисля.
бихме го направили, ако тя ни дадеше възможност
искаме тя да е добре, но тя иска да затръшне вратата драматично, като в провинциален театър
проблемът е ,че няма врата

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #202 -: Ноември 17, 2019, 13:36:10 »
Ми, те всички човешки мотиви са резултат от външни фактори, а не от вътрешни. Верно, с точностью до наоборот.

Нали знаеш, какъв повече от тревожен е процентът на емиграция от града, за който и двамата си говорим.  :nuts:

Лилиан, бъди така любезна да си играеш ролята и да не натрапваш на другите своите си сценарии и фантасмагории. Аз нищо ново не съм написала през последните поне четири пет години..все същото си е. Да не говорим пък да ти тръшкам някаква врата...никога не бих си губило времето да те убеждавам в каквото и да било. Аз тези неща умея да ги преценявам
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 13:39:07 от Асол »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #203 -: Ноември 17, 2019, 13:36:30 »
напротив, напротив

Няма напротив! Мотивът (поводът, причината, подбудата) е винаги външен фактор. Преценката е лична, но отрязава външния мотив.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #204 -: Ноември 17, 2019, 13:37:29 »
Асол, аз нито те укорявам, разбира се, нито има за какво да те подкрепям, не е толкова важно откъде ще си пишем. :)
"Everywhere you go, always take the weather with you"


Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #205 -: Ноември 17, 2019, 13:41:17 »
Да подредим малко: почнахме от "кочината". Казах, че съм против да се говори така за България, точно както за всяка друга страна.

Да, и ти казахме, че това е фалшив патриотизъм, защото дори да я наричаш Райска градина, това не променя състоянието ѝ. Да изкореним лицемерието и фалша! Нещата да се назовават с истинските им имена. Докторите не заблуждават пациентите си, когато им видят ужасните изследвания.

Мила Родино, ти си земен рай си е абсолютната истина, впрочем. Ние така сме свикнали с това, че вече пропускаме да ценим какво ни е дадено.

От друга страна, адът - това са другите също си е абсолютната истина.

И така, съвместяваме в битието си рай и ад, от началото до края му.

Но класиците ни, светла им памет, познавайки сърчицата ни, са ни оставили "готварска книга" и за това. Елин Пелин, "Чорба от греховете на отец Никодим" - щото грехове и срам пожелахте да обсъдим.  :D

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #206 -: Ноември 17, 2019, 13:45:19 »
Спорът ви е доста аграрен, ако мога така да се изразя.
Соля - где заминаваш, ако не е тайна?
ПП Имаш едно твое нещо при мен, дай да ти го дам най-накрая.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #207 -: Ноември 17, 2019, 13:45:31 »
Quote (selected)
щото грехове и срам пожелахте да обсъдим.  :D
а един друг, също тъй важен, е казал, че нищо няма да ни е добре
"щом нямам в душата олтари за радост"

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #208 -: Ноември 17, 2019, 13:48:51 »
Quote (selected)
Спорът ви е доста аграрен, ако мога така да се изразя.
така е, да се нарича общото ни място "кочина" е доста аграрно
хем аз не съм никаква патриотка
но, да не отиваме твърде далеч, нека всеки е щастлив там където иска, без да нравоучава другите

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #209 -: Ноември 17, 2019, 13:51:11 »
Гордостта не е грях, още повече - смъртен.
Смъртен грях е горделивостта.

В българския превод на Библията е "гордост", в много езици - също. В обясненията вече се появява кой точно оттенък се има предвид.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #210 -: Ноември 17, 2019, 13:51:21 »
Quote (selected)
Да изкореним лицемерието и фалша!

 :D :D :D :D

Това е възможно само в Плоската земя. Маймуните колко път са изминали, докато измислят любезността, дрехите и фалша...

Като рече маймуни, та се подсетих - шимпанзета и бонобо. Това е по-практично от притчата за белия и черния вълк. Шимпанзе и бонобо. Добре е човек да живее с трезвата мисъл, че в себе си има едно шимпанзе и едно бонобо. От време на време ги пуска, да поизлязат, да подишат и те въздух. Стига да се държат прилично.  :D

ПРоблемът, обаче, е в друго - шимпанзето и бонобо никак не се харесват, по правило. И им е тясно. А пък стратегиите им са различни. И това може да се окаже проблем.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #211 -: Ноември 17, 2019, 13:51:25 »
Спорът ви е доста аграрен, ако мога така да се изразя.
Соля - где заминаваш, ако не е тайна?
ПП Имаш едно твое нещо при мен, дай да ти го дам най-накрая.

Писах ти на лични. Добре, ама нека да е другия месец, че сега малко съм на зор с времето

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #212 -: Ноември 17, 2019, 14:07:00 »
И да повторя - съм твърдо против да вменя, а и други да вменяват, вина на Асол за решенията и. Не виждам смисъл. Не е почтено това - тя си отива, ама нека си иде виновна, хак и е. Напротив, редно е да я подкрепим в избора и, който види се не е бил и не е лесен, и да и пожелаем и на нея и на семейството и най-доброто. Това е правилното. Така мисля.
бихме го направили, ако тя ни дадеше възможност
искаме тя да е добре, но тя иска да затръшне вратата драматично, като в провинциален театър
проблемът е ,че няма врата

Ако си тъй просветен "психоаналитик", както се твърди тук, или поне имаш емоционалната интелигентност, както пък си мисля аз, то добре знаеш, че "затръшването на врата" е сигнал за помощ. На Асол не и се тръгва и и се ще някой да и даде основание да остане. Или пък, все пак, да си тръгне. Nudge. Обаче, не мисля, че имаме право на намеса, на "подбутване". Ако е взела трудно решение, доброто е да бъде подкрепена в него. Съмнения и колебания няма да и направят деня по-светъл, ни живота ??? по-лесен, както и на тези около нея.  ???

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #213 -: Ноември 17, 2019, 14:09:12 »
Quote (selected)
е сигнал за помощ

О! Аз изчезвам.  :D

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #214 -: Ноември 17, 2019, 14:11:14 »
В българския превод на Библията е "гордост", в много езици - също.

Значи, превеждали са я през Гугъла.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #215 -: Ноември 17, 2019, 14:15:19 »
Quote (selected)
"Няма как да си икономически подизпълнител на проекти на властта и да си алтернатива".  Това заявил по време на пленума на БСП Янаки Стоилов към Георги Гергов - един от най-яростните критици на Нинова.


Стоилов подчертал, че за "успеха в София ще се плаща висока политическа цена".

Един от най-добрите юристи на столетницата предлага смесена система за избор на депутати - мажоритарно-пропорционална.

Идеята му срещнала съпротивита на Михаил Миков, които се обяви срещу такава система и срещу преференциите и машинното гладуване, с мотива, че хората били неграмотни.

 

"В Русе победихме с единение, компетентност и подкрепата на ръководството на БСП". Това заяви Пенчо Милков и призова и Националният съвет да покаже единение.

Овациите на членовете на пленума събрала председателят на партиината структура в Казанлък Румяна Друмева.

"Другари гастрольори - нито ти, другарю Пирински, нито Миков, нито Станишев стъпихте в партийния ни клуб в Казанлък през последните години, нищо че и тримата идвахте за срещи само с подбрани хора”, заявила  Румяна Друмева по повод алтернативния доклад на вътрешната опозиция.  Словото й прозвучало като шамар за вътрешната опозицията.

Тя допълни, че резултатите за кмет на организацията през 2015 г. са били 4600 гласа за кмет, а сега 8310.

”Няма да ви позволя да унижавате партийна организацията в Казанлък и резултатите, които постигнахме”.

По думите й трябва прочистване в партията, защото за трети път уж член на БСП, подкрепян от Миков, Пирински и Станишев, се явява отново, за трети път като общински съветник от друга листа.

Аз горното го знам,  а съм убедена, че и Фирмин го знае..
 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #216 -: Ноември 17, 2019, 14:17:56 »
Quote (selected)
е сигнал за помощ

О! Аз изчезвам.  :D

Хипотези:
1. Баналното те отегчава
2. Страданието те плаши
3. Не обичаш да те въвличат емоционално
4. Не искаш да носиш отговорност
5. Ни едно от тез.
 ;D

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #217 -: Ноември 17, 2019, 14:18:33 »
Quote (selected)
Ако си тъй просветен "психоаналитик", както се твърди тук, или поне имаш емоционалната интелигентност, както пък си мисля аз, то добре знаеш, че "затръшването на врата" е сигнал за помощ
нито аз, нито ти сме  психоаналитици, ние малко знаем,само реагираме, кой както може
нека не обсъждаме повече това, Асол си е Асол -   А он, мятежный, просит бури...
моля да бъдем извинени, ако сме я засегнали, не е било със зла умисъл

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #218 -: Ноември 17, 2019, 14:40:18 »
Quote (selected)
Аз горното го знам,  а съм убедена, че и Фирмин го знае..

Не знам, обаче, Янаки Стоилов, ако той е предложил смесената система, какво знае. При смесена система победителят взима всичко в мажоритарния район. През 2009 го видяхме това, под мъдрите указания на Първанов, как изглежда. Станишев се огъна, при което мащабът на поражението стана опустошителен. Та, да питам аз Янаки, който е юрист-конституционалист, случайно дали е помолил някого с математически умения над неговите да му спретне един модел и да му представи резултата - при вота, който получи току що БСП, как ще е картинката. Или това е поредния случай на непремислена изцепка, от която ГЕРБ да се възползва, да ни го начука, както с популистките приказки за партийната сулсидия, покрай която сега вият и увиват на умряло на Позитано.

А иначе, нищо сложно. Подбираш някои от тези, дето са си повишили резултата, и имат лице да говорят да станат и да заклеймят катилите от опозицията. Както случая с Казанлък.

Но ... Кажи ми, Асол, в колко общини, всъщност, БСП увеличи броя на избраните в общински съвет свои представители. Местно самоуправление, в което БСП се завръщала, казват. О, едва ли. Органът за местно самоуправление е общинският съвет. Кметът на общината е част от изпълнителната власт. БСП, фактически, с изключение на дузина светли примери, не е помръднала.  ???

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #219 -: Ноември 17, 2019, 14:48:12 »
Quote (selected)
Ако си тъй просветен "психоаналитик", както се твърди тук, или поне имаш емоционалната интелигентност, както пък си мисля аз, то добре знаеш, че "затръшването на врата" е сигнал за помощ
нито аз, нито ти сме  психоаналитици, ние малко знаем,само реагираме, кой както може
нека не обсъждаме повече това, Асол си е Асол -   А он, мятежный, просит бури...
моля да бъдем извинени, ако сме я засегнали, не е било със зла умисъл
... Как будто в бурях есть покой!

Е, Лермонтов е бил наясно, скъпа.  :D
Quote (selected)
Что ищет он в стране далекой?
Что кинул он в краю родном?...
...
Quote (selected)
Увы! Он счастия не ищет
И не от счастия бежит!
???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #220 -: Ноември 17, 2019, 14:53:32 »
Аз ти копнах текста, не за предложението на Янаки за смесена система (на твоето мнение съм, че е глупост и това ни докара гербавите, от които вече толкова години умиране има, отърване, не), а за да ти обърна внимание върху поведението на т. нар "опозиционери" - такива неща те вършат редовно. И на тези избори също си подложиха задниците на шебеците. Няма да се мине само със словото на госпожата от Казанлък - такива простотии те вършат навсякъде. Все пак и фирмите на съпругата на председателя на ПЕС продължават да взимат обществени поръчки..не е само герги със златната дупка :nuts:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #221 -: Ноември 17, 2019, 15:13:08 »
Това не е от вчера. Това е моделът на Софиянски. В местната власт е така от четвърт век близо. Превърнало се е в метод на регулация. Де викаше един мой колега, съветвайки негодния си кмет, абе кво праиш ти, бе, ти белия хляб, че им го взе, взе го, ама и черен не им остави. Демек, не им остава избор, освен да го вдигнат на щиковете.

Тук случаят е подобен, макар и не същ - на мнозина им се ще, вместо да се препитават с подаянията на ГЕРБ, те да подават за бог да прости пред църквата. Разбираемо е.  ??? Дали сред тях има лица на опозицията? Сигурно. Но, както знаеш, и сред заможните наши другари в ИБ има такива на препитание покрай ГЕРБ. Всъщност, покрай властта.  ???

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #222 -: Ноември 17, 2019, 15:16:25 »
Има разбира се. Даже ще ти дам малко допълнително инфона лични  към снощните таблици, за да стане ясно що така, що иначе

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #223 -: Ноември 17, 2019, 15:22:48 »
https://pogled.info/svetoven/evropa/France-info-radikalnite-cherni-zhiletki-gromyat-frenskite-banki-za-borba-s-nishtetata.110742

Офтопик. Ама и не. Щото "туй" иде насам. А това, де го надига, вече е. Заигра ли Меца у съседите ...  >:(

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #224 -: Ноември 17, 2019, 15:53:40 »
От Казанлък беше П. Славов.
Браво. Стойносно поколение е отгледал.

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #225 -: Ноември 17, 2019, 15:56:43 »
Какво стана на пленума? Падна ли тираня?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #226 -: Ноември 17, 2019, 16:19:48 »
Quote (selected)
Казах, че съм против да се говори така за България,
И аз. Класикът го е казал - прекрасна територия, но за съжаление - населена!Толкоз за отплесването от темата.
И какво става на пленума, я раздуйте, че не мога да следя по технически причини.
Хи,хи, това което го е рекла казанлъчанката, ако го е де, е добро начало на изритването.
Хаирлия да е.
п.п. защо Мики липцва?
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 16:24:58 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #227 -: Ноември 17, 2019, 16:38:11 »
Quote (selected)
И да повторя - съм твърдо против да вменя, а и други да вменяват, вина на Асол за решенията и. Не виждам смисъл. Не е почтено това - тя си отива, ама нека си иде виновна, хак и е.
.
Ааа, не. Всеки, който нарича Родината си "кочина" е виновен. Виновен за простащината и свинското си подсъзнание.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #228 -: Ноември 17, 2019, 16:38:19 »
А, оттатък виждам трезво мнение на един адаш
Quote (selected)
В второ, защото резултатите не са толкова черни, колкото са изкарани в паралелния анализ, въпреки че БСП загуби изборите, но една партия, тръгнала от ниво без кметове в областните градове, от 38 депутати, после да извоюва 80 депутати, президентски избори да спечели и да се представи добре, по-добре от предходните пъти на местни избори, смятам че е сериозен успех на това ръководство, така че няма причина да му се иска оставка".
Само дето не виждам да е задал като въпрос това към герговчетата.
С начало - "абе вие господа-другари, какво правите изобщо тук, на пленума, след като" - следва горното, болдвано в частта му за изходната точка.
То бива, бива гьонсурат, но да искаш сметка за някаква "загуба", след като сам си наврял партията си в кучи гъС, това си е повече, доста повече от гьонсуратлък. Може би - гьотверенлък!
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #229 -: Ноември 17, 2019, 16:40:53 »
И понеже някой тук каза, че съм използвал клишета - няма по-тъпо и просташко клише от "кочината".

Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #230 -: Ноември 17, 2019, 16:43:24 »
Quote (selected)
Виновен за простащината и свинското си подсъзнание.
Блазя ти!
Ся до края на пребиваването ти фъф форумчето, Уиуи и Банши ше те гледат с влажен поглеТ.
Апропо, ти как викаш на ония работи, дето се намират ф тоалетната чиния, преди да си натиснал бутона/дръпнал синджира?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #231 -: Ноември 17, 2019, 16:48:40 »
Да падладееш!
Quote (selected)
Гeоpги Геpгeв cъщо зoяви, че не е cега вpемето да cе занимават c оcтавки, зoщото паpтията имала 30 - 40 xиляди pъcт.

Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/7878893 © www.24chasa.bg
Гергов, като стар тарикат, май нещо усеща да се втвърдява около задния шев на гащите си и уеко завърта позата.
За секи случай де!
А дано не се вържат останалите.
Друм бе мекерета ненагледни!
 :pissed-891:
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 17:03:59 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #232 -: Ноември 17, 2019, 16:52:18 »
Мики и Фирмин са наказани за три дена в хладилника.
После ще видим кое е по страшно - замръзналата лопаткаи ли винтовка.
При Фирмин обаче самразяването не е сработило.
Не съм очаквал и друго.
При такива тефлонови като него гадости нищо не полепва.
С тия с ония, с ГЕРБ, с гроб, даже човечето с квадратните мустачки да възкръсне ще намерят допирни точки и ще плуват като мръсна пяна над водата. :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #233 -: Ноември 17, 2019, 16:58:50 »
Quote (selected)
е сигнал за помощ

О! Аз изчезвам.  :D

Хипотези:
1. Баналното те отегчава
2. Страданието те плаши
3. Не обичаш да те въвличат емоционално
4. Не искаш да носиш отговорност
5. Ни едно от тез.
 ;D

:)) И петте по малко, плюс че ден мендиафери. Нали апелират за искреност тука антитолерастите? И да си оформяме постингите в стил "Млъкни, смръдливецо пръдлив, преди да съм те размазал като гангрена, не като проказа... бе като жаба разноглаза!"
И после - зовове за помощ. Без такива.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #234 -: Ноември 17, 2019, 16:59:21 »
Блгдр Буратино.
Технически проблем викаш.
 :yes-1289:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #235 -: Ноември 17, 2019, 17:03:18 »
Quote (selected)
Виновен за простащината и свинското си подсъзнание.
Блазя ти!
Ся до края на пребиваването ти фъф форумчето, Уиуи и Банши ше те гледат с влажен поглеТ.
Апропо, ти как викаш на ония работи, дето се намират ф тоалетната чиния, преди да си натиснал бутона/дръпнал синджира?
що така?
имаш предвид,че само някои могат/можете да бъдат патриоти, когато си искат и по удобен за тях начин?
веднъж Ботев и Левски, класиците - друг път свине в кочината
другите нямат/нямаме подобни права?
аз пък твърдя, че всичко е въпрос на вкус и мярка
и да, от парфюми разбирам :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #236 -: Ноември 17, 2019, 17:04:20 »
 Там проблемът не е технически, а личностен.
Либерално мултиплициране на съзнанието ( до 32 равнопоставени полово ориентиране субекта ) , предшествано от чупки в кръста с цел усвояване на ...
Абе, на каквото дадат, вкарат или такова... :beer-405:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #237 -: Ноември 17, 2019, 17:09:11 »
Quote (selected)
Либерално мултиплициране на съзнанието ( до 32 равнопоставени полово ориентиране субекта ) , предшествано от чупки в кръста с цел усвояване на ...
Абе, на каквото дадат, вкарат или такова...

Това вече не е ли писано хиляда пъти с леки модификации или вече ми се сливате в едно,  това кафявите творци?

Неактивен zLaGaD

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 180
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #238 -: Ноември 17, 2019, 17:11:00 »
А инак територията си истинска кочина, даже не и свинярник от тез по-съвременните.

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #239 -: Ноември 17, 2019, 17:13:32 »
Quote (selected)
свинярник

В кой аграрен район на Родината говорят така? На юг някъде, Гюмюрджина?