Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 22:57:11

Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 202290 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #300 -: Ноември 17, 2019, 20:07:12 »
Нищо не съм намерила за подобно изявление - че брат й има хотел

Брат ѝ си е брат ѝ. Лечева е милионерка и без въпросния хотел. Само се чудя какви заплати плаща на служителите си.

Сигурно. Мъжът й имаше бая пари..Но, пък виж как темата пое в любимото клюкарско русло и дребнотемие..имАнето, мускалите. Ся, тръпна в очакване да науча кой кога е набил жена си, например.. :nuts:
да бе, гледай какви скверни неща
вместо да си говорим за фирмите на по- горе споменатата Моника Станишева, тц,тц,тц

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #301 -: Ноември 17, 2019, 20:08:29 »
Ми потърсих пак, Лили. Няма и помен от Лечева и фамилията й, но виж изпълзяха боцеви ортаци..и веСниците кат тебе за чули отнякъде :D

Фирмата на Моника Станишева, която печели обществени поръчки се нарича Актив груп. И да не ме обвиняваш мен в клюкарство, ще спомена, че баш "самият държавник" се плюнчИ на тази тема по телевизията :D
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 20:10:38 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #302 -: Ноември 17, 2019, 20:09:38 »
вместо да си говорим за фирмите на по- горе споменатата Моника Станишева, тц,тц,тц

къде бе, лиле, е по-горе спомената въпросната моника? щото търсачката ми дава само троето мнение. къде?

и що не земеш да престанеш с тез тъпизми?

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #303 -: Ноември 17, 2019, 20:09:49 »
добре сега, айде със здраве, че гледам един исландски политически трлър, само ме разсейвате с чужди хотели :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #304 -: Ноември 17, 2019, 20:10:57 »
чуждите хотели, които ти подкара, сега ние сме те занимавали с тях. е не е лесно да си толко дебелоок, даже известна наглост се наблюдава.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #305 -: Ноември 17, 2019, 20:11:34 »
Quote (selected)
И защо "наште" милионери са много по-добри от "техните" милионери.

Защото "техните" залепиха БСП на дъното, а "наште" се опитват да я надигнат.
Надявам се, че няма да оспориш наследството на съсела.
Колкото да "нашите" съм доста скептичен, но за сега не са паднали до нивото на песоглавите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #306 -: Ноември 17, 2019, 20:13:19 »
Уффф,
Начи Лечева е име и то отдавна.
Тва не ти е некой неизвестен борсук прибран от некое кръстовище или па ТРЗ .....
При тва не се е омацала кат почти всички футбалери и проч спортяги.
Не са я и фащали да мъкне куфари с кока.
 
Та къф е този интерес, освен да се отбия интереса към боковаците петоколоници в БСП?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #307 -: Ноември 17, 2019, 20:20:31 »
Защото "техните" залепиха БСП на дъното, а "наште" се опитват да я надигнат.

О, не, в голяма грешка си. Мен вътрешните борби на милионерите в БСП не ме интересуват изобщо. Под "наши" и "ваши" имах предвид герп и БСП. И затова попитах защо трябва да заменяме милионерите от герп с милионерите на бсп. Какво по-различно ще направят. И наистина ли смяташ, че един богаташ във властта ще си остави гечименлъка, за да се занимава единствено с проблемите на бедните хора.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #308 -: Ноември 17, 2019, 20:26:08 »
Не вярвам, че ако вземем един клошар и го поставим начело ще станем социална държава.
Избираме от лицата в първите редици.
Всички те са, да кажем "не бедни" иначе нямаше да са там, а щяха да бъхтят някъде да си изкарват надниците.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #309 -: Ноември 17, 2019, 20:31:41 »
Не вярвам, че ако вземем един клошар и го поставим начело ще станем социална държава.

Не съм казал такова нещо. Айде по-елементарно тогава : дали един милионер във властта има интерес да въведе прогресивно данъчно облагане, за да плаща повече, а? Дали един милионер иска от все сърце да увеличи драстично заплати и осигуровки, за да плаща повече пари на своите работници, а? Дали един милионер ще прокара социални закони, от които ще плаща луди пари за кво ли не? Ако ми кажеш, че това е възможно, ще го приема като твое мнение но няма да ти повярвам.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #310 -: Ноември 17, 2019, 20:32:49 »
аааа, чакайте да ви съобщя нещо, в полза на г-жа Лечева е
солниците са били иззети от мъжа й, щото съдът е намерил ,че са незаконно приватизирани от него
значи всичко отново е наред, а пък аз си посипвам главата с пепел :image008:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #311 -: Ноември 17, 2019, 20:34:42 »
И наистина ли смяташ, че един богаташ във властта ще си остави гечименлъка, за да се занимава единствено с проблемите на бедните хора.
Мисля, че проблемът ти е в думата "единствено". Богаташите - поне тукашните - вече са наясно, че гечименлъкът им страда, ако бедните са прекалено бедни. Дорде не дойде роботническата армия на Енгелс (тукашния, не оригиналния), ще се наложи да се поддържа количеството и качеството на работната ръка. Това още робовладелците са го разбрали. Така че занимавката с проблемите на бедните е част от работата по гечименлъка за добре организирания богаташ.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #312 -: Ноември 17, 2019, 20:35:19 »
Живеем в реален свят,
Съобразяваме се с някой физически и обществени закони.
Правим най-доброто с това което имаме.
Казах, че съм скептично настроен към "нашите" милионери, но няма друго по-добро или аз не знам.
Когато видя нещо или някой по-добър обещавам да го подкрепя.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #313 -: Ноември 17, 2019, 20:39:11 »
Не вярвам, че ако вземем един клошар и го поставим начело ще станем социална държава.

Не съм казал такова нещо. Айде по-елементарно тогава : дали един милионер във властта има интерес да въведе прогресивно данъчно облагане, за да плаща повече, а? Дали един милионер иска от все сърце да увеличи драстично заплати и осигуровки, за да плаща повече пари на своите работници, а? Дали един милионер ще прокара социални закони, от които ще плаща луди пари за кво ли не? Ако ми кажеш, че това е възможно, ще го приема като твое мнение но няма да ти повярвам.
Всъщност драги даже милиардери по хамериката почват се усещат и да искат "се пипнат данъците".
Не много но има първи птички.
Тва щото не им се става клошари. Аде с клошари пресилих, ма да работиш за благото на ККП ....

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #314 -: Ноември 17, 2019, 20:42:21 »
Богаташите - поне тукашните - вече са наясно, че гечименлъкът им страда, ако бедните са прекалено бедни.

Сериозно? Те не са станали богати, защото са големи плащачи. Но вие искрено ме удивявате. Стигате вече гербаджийското ниво. Ченге, милионер, далавераджиия - щом е от наште, значи е добър.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #315 -: Ноември 17, 2019, 20:47:50 »
вместо да си говорим за фирмите на по- горе споменатата Моника Станишева, тц,тц,тц

къде бе, лиле, е по-горе спомената въпросната моника? щото търсачката ми дава само троето мнение. къде?

и що не земеш да престанеш с тез тъпизми?
ето ,точно по-горе от тебе и Асол го е казала, ама бъди по-внимателен, моля
и тя по тв го е чула, като мен също
сега на търсачки ли да вярваме?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #316 -: Ноември 17, 2019, 20:48:18 »
Богаташите - поне тукашните - вече са наясно, че гечименлъкът им страда, ако бедните са прекалено бедни.

Сериозно? Те не са станали богати, защото са големи плащачи. Но вие искрено ме удивявате. Стигате вече гербаджийското ниво. Ченге, милионер, далавераджиия - щом е от наште, значи е добър.
УФ. Аде дан почваме сериозен разговор.
Има фундаментална разлика.
Там се става богат от капитализация„
Тук от далавери и укриване на данъци в частност.
 
Но както казах това е сериозен и дълъг разговор и ней за тук.
 
Обаче отатъка кво заглавие са избичили!
Нинова нападнала (предполага се подло) опозицията (предполага се беззащитната)

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #317 -: Ноември 17, 2019, 20:54:43 »
Зачетох се.
Малии ка квичат герберите, красота!
Припознали са Съсела за началник. Нищо че не стана.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #318 -: Ноември 17, 2019, 20:56:25 »
Quote (selected)
сега на търсачки ли да вярваме?

Разбира се. Не е срамно да ги ползват преди да шушукат как Сийките.
Воала

https://search.bivol.bg/tr?v=view&guid=121891779&q=%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%20%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #319 -: Ноември 17, 2019, 20:58:31 »
Богаташите - поне тукашните - вече са наясно, че гечименлъкът им страда, ако бедните са прекалено бедни.

Сериозно? Те не са станали богати, защото са големи плащачи. Но вие искрено ме удивявате. Стигате вече гербаджийското ниво. Ченге, милионер, далавераджиия - щом е от наште, значи е добър.
Сериозно. Че се крият данъци - крият се, за това си има счетоводители. Но условията вече не дават възможност за експлоатация до дупка. Съответно се налагат определени плащания.
Впрочем, тукашното университетско образование се държи в голяма част на плащанията на богатите. Къде за купуване на престиж, къде за намаляване на данъци, къде за изпълнение на детски мечти, къде в памет на роднина - но отчисленията са повече от сериозни. Става въпрос не само за десетки милиони от един човек, но и за малки вноски - стипендии, паметни грантове, закупуване на оборудване, поправяне на общежития.
Никой не смята, че ако някой е от "наште", той е априори добър. Оценките са индивидуални.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #320 -: Ноември 17, 2019, 21:00:32 »
Обаче отатъка кво заглавие са избичили!
Нинова нападнала (предполага се подло) опозицията (предполага се беззащитната)
И кво? Опозицията отвръща на удара? Над Испания небето е безоблачно, а над Сантяго вали? Кажете де, тоз съспенс е по-як от на Лилето трилера!!!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #321 -: Ноември 17, 2019, 21:12:24 »
Сантяго е неприлично да се споменава.
Тея вагабонти поставиха "на колене" управниците си за 5-6% по скъп билет.
Не и не. Ми ако е заразно!!?!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #322 -: Ноември 17, 2019, 21:18:27 »
тва - за опозиционерите:
Quote (selected)
"От нас струи злоба и омраза и това много ме притеснява, каза Калоян Паргов. - Омраза и злоба по хоризонтала, по вертикала, отляво, отдясно, отгоре, отдолу. Злоба и омраза навсякъде. Ние си говорим с омраза един към друг. Това е огромният проблем! Не е проблем, че има критика на критичната критичност. Подходът, онова, което показваме в комуникацията помежду си като другари, е проблем. И на това се основава бъдещето ни. Онова, което ни предстои в следващите години. Не говоря за идните шест месеца, защото моят хоризонт не е цикълът отчет и избори. Трябва да мислим в малко по-далечна перспектива".

Калоян Паргов беше категоричен, че термините от Ленинските съботници като "чистки", "разчистване" и "прочистване" са крайни и не подхождат на реториката на БСП. "Гневът ражда омраза, а съгласието се храни с любов, заяви лидерът на БСП - София. - Мога да продължа с една латинска сентенция, която гласи: "Където е съгласието, там е победата". Това е в основата на пътя, който ни предстои да извървим заедно. Но най-напред трябва да си отговорим на три въпроса - какво да правим, как и с кого. Последният въпрос е за съюзниците ни".

Лидерът на БСП - София добави, че всеки в партията носи своята отговорност за резултатите от изборите, без значение от коя страна на барикадата стои. "За да има добри резултати, трябва да се работи, каза Калоян Паргов. - Извън емоцията, която все още ни държи от местните избори, трябва да разсъждаваме и да анализираме от гледна точка на следващия вот, който е парламентарен. Тогава ще трябва да капитализираме политически този резултат, който постигнахме сега на местния".
http://glasove.com/categories/novini/news/kaloyan-pargov-kym-drugarite-si-v-bsp-zlobata-i-omrazata-shte-ni-pogubyat

има и още, не съм копирал всичко.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #323 -: Ноември 17, 2019, 21:52:42 »
Quote (selected)
"Категорично подкрепям отчета на Националния предизборен щаб, но съм категорично несъгласен с така наречения алтернативен доклад. В него има много неща, които са неточни и неверни. Той показва, че когато умеем да боравим с цифрите, винаги можем да направим доклада така- че да ни е удобен", обясни кметът на Полски Тръмбеш.

Той коментира, че  в област Велико Търново като абсолютни гласове печели ГЕРБ, но в 6 от 10 общини БСП печели и има свои общински кметове. "С болка искам да кажа, че  видях този алтернативен доклад още преди няколко дни в една агенция, която е доста услужлива за някои другари и крайно критична към националното ръководство. Даже преди малко прочетох, че тази агенция отново цитира нашия предишен лидер, който казва, че за загубата е виновно националното ръководство.
Той казва, че сме пропилели три избора и четири години. Не знам за вас, но ние в Полски Тръмбеш не ги пропиляхме, а ги спечелихме. Ако повечето от вас наистина го бяха направили, нямаше да сме в ситуация да спорим дали сме ги изгубили или не", заяви Георги Чакъров. Той бе категоричен, че резултатите не бива да се използват за разчистване на сметки.
"Не бива да продължаваме по този път, защото той води към пропастта. Това не е полезно нито за нас, нито за нашите членове и симпатизанти", заключи Чакъров.
   
Пътят към пропастта е в самозалъгването. В твърдината на Партията, Полски Тръмбеш, кандидатът не се е явил като такъв на БСП а от инициативен комитет. Нищо лошо, а и са го избрали пак (с 59% а през 2015 - с 65%). С листата на БСП пак са избрали 5 човека, колкото и през 2015. С листата на ГЕРБ през 2015 г са избрали 4 човека, а през 2019 г - 6 и стават първа политическа сила в Полски Тръмбеш.
Данни на ЦИК, не на партийна опозиция.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #324 -: Ноември 17, 2019, 21:53:54 »
Изобщо не им пука за прекариата, притесняват се само да не се скапе капитализма. Затова са готови дори да раздават пари за да спасят капитализма.
Но с развитието на технологиите задачата им ще става все по трудна.
Сега правят глобален експеримент с отрицателните лихви и постепенното премахване на парите в брой, така ще си върнат контрола, поне за известно време.
Като бонус с отрицателните лихви ще приберат и доста финансов ресурс.


"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #325 -: Ноември 17, 2019, 22:35:11 »
Па не е и оригинално. Кочината я измисли Фона и ей ги, след кратка съпротива, прихванали.
О, не. "кочината' е емигрантско клише още от началото на 90-те години. Шаблонно оправдание на всички, които не искаха да си признаят, че отиват в чужбина за повече пари и си измисляха оправдания от рода 'аз искам да се реализирам'...
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #326 -: Ноември 17, 2019, 22:47:33 »
Ми потърсих пак, Лили. Няма и помен от Лечева и фамилията й...
И аз потърсих, щото нищо не бях чувал. Има и Лечева, има и Манол Велев.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #327 -: Ноември 17, 2019, 23:29:18 »
Пътят към пропастта е в самозалъгването. В твърдината на Партията, Полски Тръмбеш, кандидатът не се е явил като такъв на БСП а от инициативен комитет.

сега ще трябва да обосновеш и тезата си за твърдината на партията с главно п. иначе директно отиваш към онези, дето падат в пропастта на самозалъгването.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #328 -: Ноември 18, 2019, 00:10:49 »
На Лилянка не трябвя да и си връзвате, тя си е нещо като Кайли, но бета версия.
Като жуженето на комар ф тъмното, малко преди заспиване. Знаете, че ще ви уапе, но не си струва да се занимавате дълго с ръкомахане из въздуха.
Минава за един ден.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #329 -: Ноември 18, 2019, 01:28:01 »
Цитат на: Giuseppe
На Лилянка не трябвя да и си връзвате, тя си е нещо като Кайли

Нищо общо с Кайли. Кайли само си говори с извънземни, а Лиляна си е класическа злобна леля-интригантка, която с меден глас и тъжно лице плюе и кълве, а после се прави на жертва.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #330 -: Ноември 18, 2019, 07:54:24 »
И аз потърсих, щото нищо не бях чувал. Има и Лечева, има и Манол Велев.

Колко удобно. Манол Велев вече къмнайсе години го нема и Лечева нема нищо общо с милионите му. Нема нужда да сучете и въртите. Истината е проста : в ръководството на БСП и в парламентарната ѝ група е пълно с милионери и богаташи. Това е съвсем естествено за социалдемокрацията, но българите не вярват, че един богаташ може да работи срещу бедността, социалните неправди и т.н. Смятат всичко това за демагогия и не могат да приемат, че БСП ще са някакво приятно изключение.
В общините е горе-долу същото. Тарикати и местни играчи са овладели структурите и после се чудят защо хората не ги избирали за кметове и съветници.
Хора като Гергов, Лечева и т. н. са вредни не само за БСП, а и за всяка друга партия. Те не трябва да бъдат в ръководството. Нека членуват, нека помагат, нека ѝ бъдат дори лице като симпатизанти. Ако БСП иска да поизправи кюнеца, първо трябва да се занимае с този въпрос.

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #331 -: Ноември 18, 2019, 09:23:05 »
И аз потърсих, щото нищо не бях чувал. Има и Лечева, има и Манол Велев.

Колко удобно. Манол Велев вече къмнайсе години го нема и Лечева нема нищо общо с милионите му. 
Ти това сериозно или само си тролиш ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #332 -: Ноември 18, 2019, 09:59:46 »
Ти това сериозно или само си тролиш

Троля си, естествено. Какво общо има Лечева с Манол Велев и неговите милиони.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #333 -: Ноември 18, 2019, 10:18:19 »
Цитат на: Giuseppe
На Лилянка не трябвя да и си връзвате, тя си е нещо като Кайли

Нищо общо с Кайли. Кайли само си говори с извънземни, а Лиляна си е класическа злобна леля-интригантка, която с меден глас и тъжно лице плюе и кълве, а после се прави на жертва.
много съм обезсърчена, дето мислиш, че извънземните ме пренебрегват
не е така ,заклевам се :image008:

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #334 -: Ноември 18, 2019, 10:26:16 »
На Лилянка не трябвя да и си връзвате, тя си е нещо като Кайли, но бета версия.
Като жуженето на комар ф тъмното, малко преди заспиване. Знаете, че ще ви уапе, но не си струва да се занимавате дълго с ръкомахане из въздуха.
Минава за един ден.
мислил си за мен цял ден?
ах, ти мой Боже мили, закриляй наш'то Лили... :smokin:
https://youtu.be/86BmSaXZMHw
Candy Dulfer & David A. Stewart - Lily Was Here

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #335 -: Ноември 18, 2019, 10:34:15 »
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/sergej-stanishev-s-tozi-predsedatel-bsp-njama-shans-da-specheli-parlamentarnite-izbori.html
ето едно интервю на Станишев, той  казва това, което отдавна мисля и пиша тук - БСП не може да победи ГЕРБ на негов терен и с неговите методи

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #336 -: Ноември 18, 2019, 10:37:45 »
Па не е и оригинално. Кочината я измисли Фона и ей ги, след кратка съпротива, прихванали.
О, не. "кочината' е емигрантско клише още от началото на 90-те години. Шаблонно оправдание на всички, които не искаха да си признаят, че отиват в чужбина за повече пари и си измисляха оправдания от рода 'аз искам да се реализирам'...

Това не е вярно. И може да бъде измислено единствено от комплексар.
А кочината си е факт – както тогава, така и сега. :ive_got_it-1379:

С единствената разлика, че отдавна се навъдиха мноо по-едри и по-многобройни прасета.

С ланци и златни зъби ...

:bounce-946:
Прасета със златни зъби



« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 10:40:33 от Джиджи »

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #337 -: Ноември 18, 2019, 10:43:00 »
Quote (selected)
Шаблонно оправдание на всички, които не искаха да си признаят, че отиват в чужбина за повече пари и си измисляха оправдания от рода 'аз искам да се реализирам'...
и мнозина от тях се държат като хъшове
не,че има разлика голяма, хъшовете са икономически мигранти също

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #338 -: Ноември 18, 2019, 10:48:14 »
Quote (selected)
Шаблонно оправдание на всички, които не искаха да си признаят, че отиват в чужбина за повече пари и си измисляха оправдания от рода 'аз искам да се реализирам'...
и мнозина от тях се държат като хъшове
не,че има разлика голяма, хъшовете са икономически мигранти също

Асол спорет мен ше е политемигрантка  :nuts:

Аз например съм тунеядец, се съм отивал наготово ф страни, ф чието предходно развитие не съм имал никакво участие  :0004: :0008: :0005:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #339 -: Ноември 18, 2019, 11:17:25 »
Quote (selected)
Шаблонно оправдание на всички, които не искаха да си признаят, че отиват в чужбина за повече пари и си измисляха оправдания от рода 'аз искам да се реализирам'...
и мнозина от тях се държат като хъшове
не,че има разлика голяма, хъшовете са икономически мигранти също

Това пък изобщо не е вярно!!! :i_sheepish:

Quote (selected)
Хъш е общо название на българите изгнаници в Румъния от края на XIX век. Думата може да означава хайдутин, революционер, бунтовник, четник, харамия ...

Едни от най-известните хъшове в българската история са Хаджи Димитър, Стефан Караджа, Г. С. Раковски, Панайот Хитов, Филип Тотю, Христо Ботев.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D1%8A%D1%88

Затуй аз виждам Асол като ХАРАМИЯ – но не в Румъния, а в Брасълс! – бореща се срещу ПЕС и сички ПЕС-оглавци за закрепване позицията на Нинова тук в БеСеПе-то!!! 
 :0013: :bouquet-1089: :0013:
« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 11:22:50 от Джиджи »

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #340 -: Ноември 18, 2019, 11:29:14 »
Мне, асоль е класическа аджамия  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #341 -: Ноември 18, 2019, 11:31:41 »
аджамия-нехранимайко или как?  :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #342 -: Ноември 18, 2019, 11:31:53 »
Думата може да означава хайдутин, революционер, бунтовник, четник, харамия ...

Може, но в разговорния език хъш се използва като синоним на изпаднал чиляк. Странно, нали? Как славният, героичен, непокорен български народ е използвал думата за революционер в изключително негативен отенък.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #343 -: Ноември 18, 2019, 11:37:23 »
Що странно. Сбъдна се мечтата седерунгелска.
Да се върнем в тридесетте.
Само че тогава са ходили градинари.
Сега общи работници.
 
И с училищата кажи речи сме добре.
Само с дървените налъми изоставаме.

А и с въздушните тревоги .....
Ма работят по въпроса

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #344 -: Ноември 18, 2019, 11:57:27 »
Думата може да означава хайдутин, революционер, бунтовник, четник, харамия ...

Може, но в разговорния език хъш се използва като синоним на изпаднал чиляк. Странно, нали? Как славният, героичен, непокорен български народ е използвал думата за революционер в изключително негативен отенък.

... защото сме консерватори и преклонени глави ли намекваш?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #345 -: Ноември 18, 2019, 12:02:42 »
... защото сме консерватори и преклонени глави ли намекваш?

Нещо такова. Макар аз да избягвам да употребявам "консервативен" по отнощение на българския народ. Предпочитам синоними като назадничав или ретрограден.

Неактивен Vançe

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 499
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #346 -: Ноември 18, 2019, 12:06:35 »
  Не! Никакъв Брюксел.. според мене, ако ще замина политемигрант.. Там са ту неядци, но не и ту непийци.

  Аз, като Ленин, бих заминал за Женева.. Тя е  "особенно хороша общей культурностью и чрезвычайными удобствами жизни"..  Пък и мойта жена, като Крупская, не обича да се занимава с домакинство.. Та проверена работа.
  Ами и Чаплин е бил там политемигрант!

 Само Женева!!   .. за политемигранти.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #347 -: Ноември 18, 2019, 12:32:26 »
Нещо не мога да схвана. Долавям някакви укори към избралите емиграция и опити за тънка героизация на оставащите в таковата. Това са лични решения, които никого от нас не интересуват. Много кураж се иска да отидеш в неизвестното.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #348 -: Ноември 18, 2019, 12:33:19 »
https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/sergej-stanishev-s-tozi-predsedatel-bsp-njama-shans-da-specheli-parlamentarnite-izbori.html
ето едно интервю на Станишев, той  казва това, което отдавна мисля и пиша тук - БСП не може да победи ГЕРБ на негов терен и с неговите методи

сиреч бсп не може да победи герб на терена на герб и с методите на станишев? не може, да, това е доказано - станишев загуби колко - поне десет - избора. и точно този лузър тръгнал да дава акъл.

между другото, станишев за пореден път се изявява като гнусен лъжец, ей го под какво се е подписал:
Quote (selected)
...възстановяване на работещо единодействие отдолу нагоре, без каквото партията е обречена.

сега, след като той и сподвижниците му бяха наритани на пленума и специално на него му беше обяснено, че отдолу не искат да го включват в предизборните кампании, за да не си развалят допълнително резултатите, къде му е единодействието?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #349 -: Ноември 18, 2019, 12:35:16 »
Нещо не мога да схвана. Долавям някакви укори към избралите емиграция и опити за тънка героизация на оставащите в таковата. Това са лични решения, които никого от нас не интересуват. Много кураж се иска да отидеш в неизвестното.

а, чудят се кво да зачекнат, само да не е станишко и прилежащите му гнусотници.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #350 -: Ноември 18, 2019, 12:36:28 »
  Не! Никакъв Брюксел.. според мене, ако ще замина политемигрант.. Там са ту неядци, но не и ту непийци.

  Аз, като Ленин, бих заминал за Женева.. Тя е  "особенно хороша общей культурностью и чрезвычайными удобствами жизни"..  Пък и мойта жена, като Крупская, не обича да се занимава с домакинство.. Та проверена работа.
  Ами и Чаплин е бил там политемигрант!

 Само Женева!!   .. за политемигранти.

Асоль да избере Леман пред Ладога?!
Жаме!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #351 -: Ноември 18, 2019, 12:44:48 »
...възстановяване на работещо единодействие отдолу нагоре, без каквото партията е обречена.

Личи си, че Съси нищо не разбира от партийно строителство. Силна партия се прави само със силно централно ръководство и партийна дисциплина. Не отдолу нагоре, а обратното. Иначе резултатът е ... БСП, СДС и други кръжоци по интереси. Демократически централизъм се нарича. Само тогава можеш да победиш истинските партии. Когато си разпасана автономна команда и Господ не може да ти помогне.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #352 -: Ноември 18, 2019, 13:03:55 »
в устава думата 'дисциплина' отсъства. но пак има как да ги подгонят, особено онази варненска тиква шавел, дето пропагандираше да не се гласува за бсп:
Quote (selected)
Чл. 11. Партийните членове са длъжни:
1. да спазват Програмата и Устава на партията и да работят за изпълнение на партийната политика и на решенията на партийните органи;
2. да работят за укрепване на вътрешнопартийната демокрация, организационно-политическото единство на партията и за разпространяване на социалистическите идеи;
3. да утвърждават с личното си поведение законността и хуманизма в обществото, да се борят срещу проявите на фашизъм, екстремизъм, реваншизъм, ксенофобия и расизъм и да допринасят за изграждане на демократично общество в страната;
4. да съдействат за осигуряване на обществена подкрепа на политиката на партията и с поведението си в обществото да пазят доброто ѝ име;
5. да участват активно и да поддържат партията и нейните кандидати в избирателни кампании и в други политически прояви;
6. да заплащат редовно членския си внос в размер и по начин, определени с решение на НС на БСП.

шавелката гори по т.4, всички непримирими опозиционери - по т.2, за 'организационно-политическото единство на партията'.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #353 -: Ноември 18, 2019, 13:13:36 »
в устава думата 'дисциплина' отсъства.

И затова никога не могат да се противопоставят на герп. Цуци може да е тъп, но изгради желязна дисциплина с морков и тояга. Срещу такава организация даже няма сми да се напиняш. Дори ДПС имат безукорна партийна организация по места. Те имат даже отговорници за отделни улици. Ако са му казали 100 гласа, 99 се броят за провал и синът се сбогува с горското.

Неактивен Lillian

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2161
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #354 -: Ноември 18, 2019, 13:42:16 »
 вълнение забелязвам тук
ерес ли някяква съм казала?
не ми е за първи път :smokin:
та за пореден път да докладвам - нека всеки е щастлив ,там където иска, светът е голям и хубав
да не ме нравоучават обаче! моля!
абе аз май разказвах тук една случка с моя близка, която работи навън ,но не е емигрирала
случи й се да изпусне полета си и пътувала насам с автобус от Австрия
заедно с други като нея, работещи навън, емигранти във ваканция и т.н.
и като наближили българската граница някой казал "ех, наближаваме ада"
и другите го подкрепили
та, пет пари не давам за тези люде, грам уважание нямам към подобни,
ако ще да пристигат на Радецки, за да ни освободят!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #355 -: Ноември 18, 2019, 13:54:14 »
Всъщност Цвък събра втора-трета ръка милювци, дето бяха изпаднали или баха пред изпадане, синята клиантела - уплашена че СеДС-ту умря и те кат изпаднат и моа се окажат конкуренция на клошарите и малце криминален контингент.
Удобен момент излишък на лумпенпролетариат .... и така.
 
А ГЕРБ са лесни. Ако БСП първо си почистят партията тва значи Съсела и още двама-трима (поне). Стегнат дисциплината и престанат с лебелалните залитания, няма да имат особен проблем. НЯма друг начин. За да им дадът ората да чистят България, първо требе видят че могат да се почистят партията.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #356 -: Ноември 18, 2019, 14:20:42 »
Quote (selected)
мислил си за мен цял ден?
Дори вродената ми галантност не ми позволява да те лъжа с така удобно вдигнатата топка.
Не бе, след уапването - минава за един ден.
Комареното.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #357 -: Ноември 18, 2019, 14:27:22 »
Простетник вогон Джелтц бавно изкриви устни в усмивка. Не че целеше някакъв ефект, а защото се опитваше да си спомни последователността на движенията на мускулите. Току-що бе спрял да крещи на затворниците си и тъй като това винаги му действуваше целебно и успокояващо, сега бе готов да прояви малко коравосърдечие.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11073
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #358 -: Ноември 18, 2019, 14:31:53 »
Що се отнася до залитането - богат социалист.
Ама много сте ми интересни бе!
Значи тъпигьоза и еднокнижник може да завърти  и много милиони, а социалист, щото бил социалист - не само че не може ами и не трябва, а?
Я по добре драги ми съфорумници се съсредоточете на кой милионите са сравнително читави и на кой - крадени от нас всички.
Сравнително казвам, щото не вярвам, че за толкова кратко време някой може да стане милионер и то мултимилионер, при еднакво ниското ниво на старт в мамковината, по сетне превърната в кочина.
Аз познавам двама - трима такива, сравнително честно забогатели.Просто бяха под чучура при старта на промените. Никой не им е давал куфарчета.
Знам и един дето получи куфарче - е не така както си го представят мнозина де, просто изтегли заем в последната минута преди голямата инфлация, но и това е чисто номенклатурен вариант.
И да - беше социалист, но така и не можа да си реализира подсказаното куфарче - накупи си апартаменти, прати сина си в Германия, купи му и там апартамент и...толкова!
Но да се краде от всички нас чрез ОП и то в особено големи размери, да ти харизват предприятия които режеш на скрап /РМД/ - там гледайте, не надничайте под юргана на всеки който не ви харесва по някаква причина.
Хм!
Беден социалист!
И защо?
Защо само той е способен да бъде социалист?
Бърни Сандърс какъв е?
Корбин?
Китайските милионери?
.........
« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 14:35:58 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #359 -: Ноември 18, 2019, 15:25:00 »
Беден социалист!
И защо?

Чакай сега! Никой не е казал беден, скъсан, дрипав. Ама милионери и далавераджии идват на хората вповечко. Тъпигьоза-еднокнижник си е тъпигьоз-еднокнижник. Ако искаш да си му алтернатива - не бива да си като него. Всички богаташи в БСП си правят парите от държавата. Има един милионер-депутат, който печата всичко от винетки до ценни книжа. И ние се надаваме, че те ще променят нещо ли? Имаше един виден социалист, дето жена му е милионерка от износ на ток. И той демагогстваше за социално равенство. Дали хората ще повярват на такива (особено като познаваме средностатистическия българин)?