Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 19:36:33

Автор Тема: оставката на нинова - рунд пореден  (Прочетена 206430 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #840 -: Декември 08, 2019, 22:39:50 »
пак ѝ се точат на нинова - този път щото ги кара да ходят на работа. очевидно на вътрешната опозиция това им идва в повече:
Quote (selected)
Глоби за депутатите от БСП: 100 лв. за отсъствие, 300 лв. при 2 закъснения за работа
08.12.2019 22:30; Лиляна Клисурова     

Драконовските мерки са поискани от Нинова и напълниха лявата част на залата на парламента, вече има недоволни

Драконовски глоби за отсъствия на червените депутати въведе БСП, за да осигури присъствието им в пленарната зала, научи “24 часа”.

300 лв. е санкцията при две последователни закъснения за работа. 100 лв. е за неизвинено отсъствие от заседание или комисия. А за две отсъствия при поименни проверки на кворума се удържат 200 лв.

Интересното е, че в правилника за работа на червената парламентарна група има въведена и нов вид санкция - за неучастие в две важни гласувания за пленарния ден, и тя е 100 лв.

Тези глоби са допълнителни към редовните, които парламентът удържа на депутатите при неизвинени отсъствия. Така червените биват глобявани два пъти за бягство от работа. А събраната в групата сума ще бъде дарявана за благотворителност.

За санкциите се разбра, след като вече повече от месец прави впечатление, че лявата част на пленарната зала е особено дисциплинирана и присъствието е масово. След като преди време сама изкара депутатите си от парламента, сега соцлидерката Корнелия Нинова е въвела строг ред. А за спазването му е назначила дори и отговорник - младият депутат Стоян Мирчев, когото колегите му вече на шега наричат “дружинния” заради неговата безкомпромисност да реже от заплатите им заради неизвинени.

На последното заседание на червената група миналия вторник обаче имало разправия заради мерките на Нинова. Сред недоволните били Валери Жаблянов, Красимир Янков, Димитър Стоянов и други депутати, които настояли глобите да паднат. Когато не ходиш на работа, не получаваш заплата, контрирала ги Нинова. Самата тя също била глобена и го приела спокойно, като заявила, че правилата са еднакви за всички и председателят не прави изключение.

Лидерката посочила и друг аргумент за необходимостта от по-строги санкции, които да осигурят присъствие в пленарната зала - закони на БСП не минали само с 3-4 гласа, а в същото време в червената група липсвали по 10-ина души. Как да обясняваме на хората, че внасяме закони в тяхна полза, а ви няма да ги гласуваме, ядосала се Нинова.

Глобите не са единственият “болезнен” подход за затягане дисциплината на левите депутати. Всеки месец се изпращат писма до местните им структури с информация за участието на всеки депутат в законопроекти, както и информация за отсъствията му без уважителна причина.
https://www.24chasa.bg/novini/article/7954741

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #841 -: Декември 09, 2019, 08:18:36 »
Глобите не са единственият “болезнен” подход за затягане дисциплината на левите депутати.

Това не е никак социалдемократично (социал-шовинистично). Меншевиките не обичат партийната дисциплина. Партийната дисциплина е за болшевиките. А широкият социалист е свободна, дребнобуржоазна птица, която обича да каца където си иска. Предимно, където има разсипано житце, да си кълве.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #842 -: Декември 09, 2019, 09:40:57 »
Не е до ядосване.
И не е само до конкретния случай.
Форумът в СЕГА се отече , защото така поискаха собствениците и редакцията на вестника.
В Керпедена намерихме (да благодарим на домакините!) уютно място да си говорим за какво ли не.  И сме на път и него да осерем. Без извинение.

Този път самите ние.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #843 -: Декември 09, 2019, 16:16:38 »
Кво става бе хора, изпиха ли и кръвчицата на Нинова вече или още я лигавят?
От доста време съм далеч и само през телефона влизам, а там не се вижда добре, да не съм пропуснал тържеството на сапьорската лопата,а?
 ;D
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #844 -: Декември 09, 2019, 16:27:47 »
Quote (selected)
да не съм пропуснал тържеството на сапьорската лопата,а?

Не цялата, за сега само дръжката, но напъните продължават.
Как си тридеди? :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #845 -: Декември 09, 2019, 16:50:36 »
Устисквам някакси. :smokin:
 :beer-405:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #846 -: Декември 09, 2019, 19:05:15 »
Устисквам някакси.

Олди, къде изчезна напоследък, Old Boy? Липсваш ни някакси ...  :sad-3295:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #847 -: Декември 09, 2019, 21:49:37 »
Работата взе да става като в брадатия виц.
- Хайде бе другарко Нинова, подавайте я тази оставка, та да лягаме най-накрая, че утре сме на работа.
 :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #848 -: Декември 10, 2019, 02:16:15 »
Устисквам някакси.

Олди, къде изчезна напоследък, Old Boy? Липсваш ни някакси ...  :sad-3295:
Джи,
Имам по приятни занимания в последно време, от който и да е форум или проблем и това не ми дава сърце да го пренебрегна и се фана за...компа, а малкото останало време дето мога да го използвам е през телефона и ме мъчи тази дребна КВ ми не е вече за моите пръсти!
Но пък скоро ще оставям по добрата половинка от семейството да помага каквото може, а аз от скука току виж съм ...се пропил...така де-прописал пак!
Сигурно ще се намразя при това! >:(
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #849 -: Декември 10, 2019, 02:40:55 »
Драги дядо Гарибалди, ние тук тихичко ти завиждаме! Най-важното е малкото човече и майка му да са наспани, останалото винаги ще се дореди! Наздраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #850 -: Декември 15, 2019, 18:46:32 »
паргов, пожелателно:
Quote (selected)
Калоян Паргов предупреди, че в предстоящата кампания партията не бива да допуска мислене по оста кой срещу кого е. Според него правилната стратегия произхожда от отговора на въпроса "За какво ще сме всички заедно в БСП?". "Нека първо да говорим за политики, а след това да мислим с кого можем да ги реализираме, каза лидерът на столичните социалисти. – Това е подходът, присъщ на лявото. И точно това е разликата между лявото и дясното. Струва ми се, че ако подходим по този начин, ще постигнем много повече съгласие по определени идеи и цели. Не бива да допускаме персонални нападки и разделение".
http://glasove.com/categories/novini/news/kaloyan-pargov-bsp-prezhivyava-kriza-na-demokraciyata-a-ne-razceplenie

а е пожелателно, защото не се сещам 'опозиционерите' да са говорили за политики. те плюят, храчат и като решение предлагат смяната на лидера. друго няма. сменяме лидера и сичко с вълшебна пръчка се решава.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #851 -: Декември 15, 2019, 19:42:32 »
Мерна ми се някаква писмовка нейде днеска, какво разправя сащисания пос*анник от времето кога Майката-партия я ликвидирваха. Как са заченали тогаз, с ренегатите 'и в грях и изнасилване - нея, дъщерята. Иженаречената "БСП"...

Не, че не знаехме и не ... предполагахме, най-малкото за мат'ряла на първите всред "равните". Та сеги, тъдява, да се участва в стихийни обезкосмявания на страдалната "девица", да се видело к'ва била станала... такваз бе, такваз - по генетична пътна карта, ве...

Айде, нема нужда от тирадета.

- Аман от секаквите предатели на вярата си, на народа си - изяли и изръфали бъдещето му, а сеги дружно с урунгелите си - копат гроба на синца ни.
 :pissed-891:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #852 -: Декември 15, 2019, 19:54:07 »
След като така напоително ни извести какво не си направил, дали няма пък все пак да споделиш и нещо, което си направил за БСП.  ???

първо: поздравления, че си се научил да цитираш по начин, позволяващ на останалите да проследят мнението, което цитираш.
второ: неколкократно съм споменавал, че не съм нито член, нито симпатизант на бсп. а опитът ме е научил, че в огромната си част безплатните съвети струват точно толкова и са точно толкова полезни, колкото е цената им. затова съвети се старая да не давам. а от мястото, където съм в момента, мога да направя за бсп много малко във физически план.

така че с две думи: не съм споделял нищо, защото няма нищо за споделяне.

от друга страна, като човек, гласувал за тази партия, си имам мнение за дейностите ѝ. и го споделям.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #853 -: Декември 15, 2019, 20:05:21 »
айс,

този, за когото пишеш, последно съм го чел в поглед.инфо. обаче като отворих въпросния поглед, и попаднах на 'опозиционерките' ана пиринска и хухавелката шавел. и престанах да търся посланика.

фирмин, персоната, твърдяща без да има доказателства, че в бсп има "Откровен авторитаризъм и реставрация на брутален тоталитаризъм" - има ли място в партията? сепак в устава пише за задължения на членовете на бсп, а именно:
Quote (selected)
4. да съдействат за осигуряване на обществена подкрепа на политиката на партията и с поведението си в обществото да пазят доброто ѝ име;
5. да участват активно и да поддържат партията и нейните кандидати в избирателни кампании и в други политически прояви;
https://pogled.info/bulgarski/otkroven-avtoritarizam-i-restavratsiya-na-brutalen-totalitarizam-v-bsp.111600

тази  :t2407: призова на изборите да не се гласува за бсп, а сега развява некъв тоталитаризъм. ако по изборите не си е вземала хапчетата, не е ли време вече да почне? поведението ѝ противоречи ли на устава или да?

ана пиринска се изявява като тъпа нескопосна лъжкиня. ето я:
Quote (selected)
„Вече повече от три години сме свидетели как основните усилия на ръководството на партията са насочени към отстраняване и дискредитиране на всички несъгласни със стила и методите на управление“.
https://pogled.info/bulgarski/a-pirinska-pripomnya-dumi-na-k-ninova-na-17-11-2019-g-tryabva-da-se-prochistim-drugari-na-kogoto-ne-mu-haresva-da-si-hodi.111621

въпрос: кой точно е отстранен? ако няма такъв, това клевета ли е? ако е клевета, тази какво прави в бсп? клевети партията си? доброто момиченце на тати :too_happy-1067:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #854 -: Декември 15, 2019, 20:07:03 »
Фирмин, нали мога да споделя с теб една партийна инициатива!? Та, да ти кажа за  нея -върви, вървииии.... една такава от низите към върховете..... с апел за - реално преброяване на дивите заЯци (разбирай протоколи, разписки за членски внос от живи лица, кой какви пАре е взимал за партийна работа и ..да не те отгечавам  :nuts:).. па има и отчети..ама не като на Пирински за евродепутастването, например, а за мърляне сред "абонатите" ни :nuts:

Мисля да ходя на Конгрес. Ти ще идваш ли? Да се запознаем поне..може и като гости :D

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #855 -: Декември 15, 2019, 20:11:11 »
върви, вървииии.... една такава от низите към върховете..... с апел за - реално преброяване на дивите заЯци (разбирай протоколи, разписки за членски внос от живи лица, кой какви пАре е взимал за партийна работа и ..да не те отгечавам  :nuts:).. па има и отчети..

тва не е ли задължително с оглед на предстоящите избори на председател? ще е интересно да се проследи членската маса в опозиционните региони :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #856 -: Декември 15, 2019, 20:15:18 »
Фирмин, нали мога да споделя с теб една партийна инициатива!? Та, да ти кажа за  нея -върви, вървииии.... една такава от низите към върховете..... с апел за - реално преброяване на дивите заЯци (разбирай протоколи, разписки за членски внос от живи лица, кой какви пАре е взимал за партийна работа и ..да не те отгечавам  :nuts:).. па има и отчети..ама не като на Пирински за евродепутастването, например, а за мърляне сред "абонатите" ни :nuts:

Мисля да ходя на Конгрес. Ти ще идваш ли? Да се запознаем поне..може и като гости :D

Не те разбрах, обаче. Имаш предвид "проверка на членството" (БКП терминология), паралелно с пълния цикъл отчети и избори ли?

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #857 -: Декември 15, 2019, 20:16:43 »
Quote (selected)
Не те разбрах, обаче. Имаш предвид "проверка на членството" (БКП терминология), паралелно с пълния цикъл отчети и избори ли?


Фирмин, ще се опитам да бъда по-ясна. Имам предвид, че във Варна, Пловдив или Поморие, например, за членове на БСП към днешна дата се водят да речем поне около 10 % починали хора в рамките на последните 3, 4 години и местните  "ръководители" напират да им издават електронни карти. Също така, за карти се молят хора, живеещи повече от 5 години в чужди държави, плюс едно прилично съзвездие от роднините им, като някои ..абе какво някои, направо има фрапантни случаи на местни  "червени" чиновничета осигуряващи небивал комфорт на шебеклъка :nuts:

Аз съм фен на тоталната чистка. И съм убедена, че това ще е печалившата стратегия :smokin:

Онзи, отговорих ти на лични
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 20:26:16 от Асол »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #858 -: Декември 15, 2019, 20:35:40 »
След като така напоително ни извести какво не си направил, дали няма пък все пак да споделиш и нещо, което си направил за БСП.  ???

първо: поздравления, че си се научил да цитираш по начин, позволяващ на останалите да проследят мнението, което цитираш.
второ: неколкократно съм споменавал, че не съм нито член, нито симпатизант на бсп. а опитът ме е научил, че в огромната си част безплатните съвети струват точно толкова и са точно толкова полезни, колкото е цената им. затова съвети се старая да не давам. а от мястото, където съм в момента, мога да направя за бсп много малко във физически план.

така че с две думи: не съм споделял нищо, защото няма нищо за споделяне.

от друга страна, като човек, гласувал за тази партия, си имам мнение за дейностите ѝ. и го споделям.

Продължавай, прочее, линията си, правилна е. Не давай съвети на "момиченцето на тати", нито на "тати". И не им чети устава. А така също и на мен.


Нека аз ти дам съвет, обаче Като ти е толкова на сърце съдбата на Нинова и тази на БСП, подай заявление, "всъпи в редовете на партията", както казвахме в моята младост. Какво? Не щеш? О ... Съжалявам, тогава, драги. Имам новина за теб. Съдбата на Нинова и БСП ще решавам, тогава аз - с "момиченцето на тати" и "тати" му, с Асол, с много други. Кибици и съветници с непоискани съвети, уви, в приетата процедура не са допуснати. Решават явилите се - обичам го този принцип. От друга страна, спокоен съм поне за Нинова. Тя ще е партиен шеф. Или на БСП, което става все по-малко вероятно. Или на нова партия от предани адепти на ниновизма, кибик до кибика, мила моя майно льо, съветник до съветника. Е, тогава вече ще се оправим. Няма начин да е друго!  ???

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #859 -: Декември 15, 2019, 20:41:31 »
Quote (selected)
О ... Съжалявам, тогава, драги. Имам новина за теб. Съдбата на Нинова и БСП ще решавам, тогава аз - с "момиченцето на тати" и "тати" му, с Асол, с много други. Кибици и съветници с непоискани съвети, уви, в приетата процедура не са допуснати.

Мед ти капе от устата!
Не било мед, пак лепкаво, ама гнусно.
Широко скроена малка душичка.
Големите радости на малките хора. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #860 -: Декември 15, 2019, 20:47:42 »
Да, Фирмин! Нинова ще остане шеф на БСП и ти го знаеш. Просто, защото няма начин да не знаеш, какво искат преобладаващата част от другарите ти..За другарите ти ти говоря, не за назначенците на пес, мес и подлогите на местните шебешки формирования. Трябва ли да ти обяснявам каква е лявата идея? Тази за свобода, братство, равенство? За достоен труд и доходи, за достен човешки живот? За човеци говоря - не ги деля на полове, раси и грешки на природата..

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #861 -: Декември 15, 2019, 20:54:45 »
Нека аз ти дам съвет, обаче

е аз точно затова не давам съвети. да ти обясня ли къде ще си го сложа този твой съвет, непоискания, или сам ще се сетиш :bigok:

а съдбата на нинова няма да я решиш ти - прекалено незначителен си за целта. колкото и да се пънеш да гласуваш за янков /станишев до момента не е декларирал, че ще се кандидатира/ - ти си един глас. един.

а съдбата на бсп, фирминче, я решават тези като мен. и те обясняват нагледно на тези като теб каква са я свършили.

колкото до заявлението - трябва да проверя на кого да го подам, предвид настоящия ми адрес. и може и да го подам, дедазнайш :too_happy-1067:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #862 -: Декември 15, 2019, 20:58:47 »
 
Quote (selected)
трябва да проверя на кого да го подам, предвид настоящия ми адрес. и може и да го подам, дедазнайш

Влез в сайта на БСП и се регистрирай за партиен член на БСП онлайн. Гарантирам ти обаждане по телефона в отговор до 20 минути и пълна информация кога, къде и как ще те приемат и регистрират. Аз така станах партиен член :D

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #863 -: Декември 15, 2019, 21:00:12 »
Quote (selected)
Аз съм фен на тоталната чистка. И съм убедена, че това ще е печалившата стратегия

Печеливша за кого?

Но, преди това, организационния въпрос - много ми е трудно да повярвам на това, което твърдиш. Сигурно, защото членувам в организация в неголям град и община, в която всички се познаваме и всякакви "мъртви души" в класическия стил на Чичиков са невъзможни. Но така беше и някъде още е и в големите градове. Организационната структура на БСП в едни нейни по-добри години следваше изборната - една секция, една ОПО. После, с намаляване на членската маса, последва "обединяване и окрупняване".


Партийното ръководство и апаратът на Позитано имат предимството да оперират с личните данни на целия партиен състав. В тях е и ножът и хлябът. Да си направи оргсекретарят Кире проверките. Той ако не ще - то 9-членната комисия по избора може да прояви инициатива, а и ОПКК, че и приляга и е длъжност. Списъците ще са явни и достъпни Застъпниците на другарката Нинова, за такива мераклии - бол, нека се поразшетат. Да проверят всеки един регистриран за избора. Що не? Нека.

Колкото до чистката … Ами … чистете. Нали сте чистници и въртокъщници с другарката ни Нинова - чистете. Пък ний ще ви се радваме, ще сучим мустак и ще насърчаваме "тъй, чоджум, тъй, казъм, чисти, чисти … нас, старите ни нъ гледай, да нъ нечистата очисти дано"  ;D Пък … като слегне прашолякът от голямото чистене … ще видим кой ще е последният останал на крака.  8)

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #864 -: Декември 15, 2019, 21:00:31 »
сега, в неделя, 9 часа вечерта, до 20 минути? ще взема да оставя за утре, докато отивам на работа :smokin:

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #865 -: Декември 15, 2019, 21:01:35 »
сега, в неделя, 9 часа вечерта, до 20 минути? ще взема да оставя за утре, докато отивам на работа :smokin:

Утре ще стане със сигурност. Аз го направих в делничен ден...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #866 -: Декември 15, 2019, 21:02:37 »
А има ли безплатно членство, м?  :image008:

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #867 -: Декември 15, 2019, 21:04:23 »
Печеливша за кого?

за общността, фирмин. това е един от основните въпроси и терзания - кое е губещо за отделната личност, но печелившо за групата. и хората имат навика да го запомнят. даже думички са измислили - примерно 'подвиг' за матросов.

Неактивен Асол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3698
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #868 -: Декември 15, 2019, 21:05:49 »
Quote (selected)
много ми е трудно да повярвам на това, което твърдиш

Не те принуждавам да ми вярваш, но нямам навика да говоря празни приказки, особено когато както се оказва са дългогодишна практика...жалка картинка и на мен не ми се вярваше, нооо...а аз поне съм навикнала на безобразия всякакви..привикваш да ги очакваш и не се чудиш..практика, кво  да я правиш

Сардж, членството може да ти е и безплатно - например, 15 кинта (лева) на година, за теб това са трохи. Толкова плащат много възрастни хора...с партиен стаж над 40 години, толкова могат да отделят. Виж, питай ги дали могат да платят и заради теб...за да ти е съвсем удобно  :smokin:
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 21:09:50 от Асол »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #869 -: Декември 15, 2019, 21:11:04 »
А има ли безплатно членство, м?  :image008:

доколкото помня, искаха по лев на месец. безплатно може да те изключат.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #870 -: Декември 15, 2019, 21:11:33 »
Сега като се регистрират сержанта и онци ще си неутрализират гласовете. :too_happy-1067:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #871 -: Декември 15, 2019, 21:19:07 »
а, сержантът нема се регистрира, той бъзика радиото. а аз се колебая, ама колко му е. ще си направя новогодишен подарък :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #872 -: Декември 15, 2019, 21:20:17 »
За сержанта ще бъде също голям подарък да знае, че може да направи напук.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #873 -: Декември 15, 2019, 21:26:04 »
Според мен даренията - за конкретна кампания, район или кандидат за нещо си са по-адекватен вариант, ако човек не живее в страната.
Не че съм тръгнал да дарявам бсп, а и от години не считам за гот да гласувам на български избори, освен на президентските, но там идеята е, че тва е по-скоро лицето на нацията.
На последните английски също не гласувах, ма там щото лейбър депутата ни имаше смазващо мнозинство така или иначе и си го преизбраха без грижи.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #874 -: Декември 15, 2019, 21:30:02 »
Сега като се регистрират сержанта и онци ще си неутрализират гласовете. :too_happy-1067:

тъкмо да напиша, че моя ше се брои за повече и си викам, абе, недей, некой пак ше се обиди  :smokin:

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #875 -: Декември 15, 2019, 21:32:44 »
...и от години не считам за гот да гласувам на български избори, ... И аз. Но новозеландските не пропускам. Особено президентските.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #876 -: Декември 15, 2019, 21:33:50 »
тъкмо да напиша, че моя ше се брои за повече и си викам, абе, недей, некой пак ше се обиди  :smokin:

ще се брои бе, как нема да се брои :smokin:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #877 -: Декември 15, 2019, 21:39:34 »
Ами … нещата ще се развият приблизително така. Това малцинство, към което принадлежа и аз, ще рече така - който и да е, другари, но не и Нинова. Избирайте - продължавате с нас или пък с нея.

Разбира се, вие можете да си я изберете, но от следващия ден за нас има два пътя - първият, перманентна ожесточена война с Нинова и клакьорчетата и, с нарастващо, при това, ожесточение и вторият, изключете ни, нали сте любители на чистките.

Стани ти, др. Х, погледни ме в очите и ми кажи, че предлагаш да бъда изключен от партията. На чие коляно седя в невръстна възраст - на моето или това на др. Нинова? Когато седесарите подгониха майка ти, баща ти, дядо ти, когато ти обещаваха Сибир и шлеповете аз ли бях до теб и до тях или др. Нинова? Тя къде беше тогава, с кои и какво правеше? Стани, погледни ме в очите и ми кажи колко пъти съм сгрешил в преценка, в прогноза, в анализ, в битка колко пъти съм видян да се огъна и отстъпя. Каквото и да ми струва, на мен и на моите вкъщи, които добре познаваш, един път има ли партията да е била посрамена заради мен. Гърбът ми знаеш само от това когато съм заставал между теб и с лице към лошото, което налита, за да поема удар, да те предпазя. Кой те прие в партията? Аз или др. Нинова? Кой те издигна, гласува за теб и те подкрепя? Аз или др. Нинова? Стани, погледни ме в очите и ми кажи "Ти си врагът!". Кажи го. Ще стана и ще си тръгна. Но утре в полето ще срещнеш мен. И аз няма да съм на твоята страна. Ти избра твоята страна и тя не е моята. И милост няма да има. Нито пощада. Защото малко още битки ми остават за този живот. И не мисля да се посрамя.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #878 -: Декември 15, 2019, 21:42:36 »
Ами … нещата ще се развият приблизително така. Това малцинство, към което принадлежа и аз, ще рече така - който и да е, другари, но не и Нинова. Избирайте - продължавате с нас или пък с нея.

Разбира се, вие можете да си я изберете, но от следващия ден за нас има два пътя - първият, перманентна ожесточена война с Нинова и клакьорчетата и, с нарастващо, при това, ожесточение и вторият, изключете ни, нали сте любители на чистките.

Стани ти, др. Х, погледни ме в очите и ми кажи, че предлагаш да бъда изключен от партията. На чие коляно седя в невръстна възраст - на моето или това на др. Нинова? Когато седесарите подгониха майка ти, баща ти, дядо ти, когато ти обещаваха Сибир и шлеповете аз ли бях до теб и до тях или др. Нинова? Тя къде беше тогава, с кои и какво правеше? Стани, погледни ме в очите и ми кажи колко пъти съм сгрешил в преценка, в прогноза, в анализ, в битка колко пъти съм видян да се огъна и отстъпя. Каквото и да ми струва, на мен и на моите вкъщи, които добре познаваш, един път има ли партията да е била посрамена заради мен. Гърбът ми знаеш само от това когато съм заставал между теб и с лице към лошото, което налита, за да поема удар, да те предпазя. Кой те прие в партията? Аз или др. Нинова? Кой те издигна, гласува за теб и те подкрепя? Аз или др. Нинова? Стани, погледни ме в очите и ми кажи "Ти си врагът!". Кажи го. Ще стана и ще си тръгна. Но утре в полето ще срещнеш мен. И аз няма да съм на твоята страна. Ти избра твоята страна и тя не е моята. И милост няма да има. Нито пощада. Защото малко още битки ми остават за този живот. И не мисля да се посрамя.

дрън-дрън. поредна декларация как не можеш да приемеш обективната действителност. така си жалък. ето ти паргов, от днес:
Quote (selected)
Той цитира швейцарския политически философ Жан-Жак Русо и описаните от него принципи на демокрацията в основополагащата му книга "За обществения договор". "Според тези принципи, когато едно мнозинство е взело решение, дори да не си съгласен, трябва да се подчиниш на това мнозинство, обясни Калоян Паргов.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #879 -: Декември 15, 2019, 21:44:04 »
между другото, фирмин, ти и останалите ще се изключите сами. като кукавелата шавел. щото и тя не може да приеме, че мнозинството иска нещо различно.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #880 -: Декември 15, 2019, 21:54:37 »
Firmin кефиш ме!
Това колко пъти си го чете пред огледалото?
Ама честно. :bigok:

О, то не е за огледалото.  :t10502:. По една проста причина - там теб, драги, те нема. Това и те прави тъй близък с Нинова - щото и нея там я нема. А тези, на които ще го кажа, бяха. И могат да направят разликата, която ти не можеш, щото в тази битка и други след нея си просто кибик. Разликата между това да съм с тях и да съм срещу тях.  ???
« Последна редакция: Декември 15, 2019, 22:10:17 от Ной »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #881 -: Декември 15, 2019, 22:12:23 »
Защото … Защото съм свикнал аз да създавам действителността около мен. Локално, не глобално. На една сапьорна лопатка разстояние.  >:(
Допускаш ли, че сте много такива, с локална действителност, но без допирни точки? Поради различните вектори на създаване се е получило брауново движение...

gossinger

  • Гост
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #882 -: Декември 15, 2019, 22:23:08 »
И тази тема се заключва.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #883 -: Декември 17, 2019, 23:09:57 »
Quote (selected)
"Постът на Нинова не изглежда да е застрашен към този момент, и причината е една. Не защото тя е безпогрешна, а защото няма алтернатива. Това според мен е голямата болка на БСП, не само за тази партия, а и за българската политика, защото няма личности. Към този момент, ако гледаме видимите опоненти на Нинова, нито един тях няма шанс да спечели. Тя е прекалено директна, настойчива, импулсивна и неспособна да води диалог. Това се представя като някаква голяма добродетел, безкомпромисност, желание да не се сключват сделки. Диалогът не е сделки, него трябва да го водиш винаги, особено в една демократична организация"

http://epicenter.bg/article/Prof--Aleksandar-Marinov--Ima-neobhodimost-ot-VNS-i-smyatam--che-tova-edin-den-shte-se-sluchi--VIDEO--/201827/2/48

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #884 -: Декември 17, 2019, 23:13:47 »
Това защото професора не те познава иначе щеше да падне на колене и да си прехапе езика.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #885 -: Декември 17, 2019, 23:41:17 »
О, не, драги. Не моето мнение и дори не това на Маринов е важното в случая. Съвсем не.

Тук правилният въпрос е дали Нинова е тази, с която начело БСП може да изведе Радев на глисадата към втория му мандат. Ето това е правилният въпрос. За мен е очевидно, че на Дондуков 2 вече си го задават.

 8)

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #886 -: Декември 17, 2019, 23:51:12 »
е, стига, де.

дилемата радев vs корнелия ше сцепи доста от локалните огузоци надве  :nuts:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #887 -: Декември 18, 2019, 00:10:34 »
О, не, драги. Не моето мнение и дори не това на Маринов е важното в случая. Съвсем не.

Тук правилният въпрос е дали Нинова е тази, с която начело БСП може да изведе Радев на глисадата към втория му мандат. Ето това е правилният въпрос. За мен е очевидно, че на Дондуков 2 вече си го задават.

 8)
А на мен ми се струва, че правилният въпрос е дали БСП няма да попречи на Радев в тази глисада.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #888 -: Декември 18, 2019, 00:14:59 »
Цитат на: Firmin
Тук правилният въпрос е дали Нинова е тази, с която начело БСП може да изведе Радев на глисадата към втория му мандат.

Правилният въпрос е дали няма да е по-добре Радев вместо да търси втори през. мандат, да е начело на нова партия, която да действа в тандем с БСП(Н).
Другият правилен въпрос е кой освен Радев може да спечели следващите през. избори срещу следващото магаре на ГЕРБ.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #889 -: Декември 18, 2019, 00:40:34 »
ами не.
в случаите, за които се сещам по света и у нас, президентите нямат особен успех в последващо партийно строителство. а и радев не си го представям много като партиец.
най-вероятно радев ше търси (и ше получи) втори мандат със или без корнелия, просто щото няма друга адекватна кандидатура.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #890 -: Декември 18, 2019, 00:46:12 »
е, стига, де.

дилемата радев vs корнелия ше сцепи доста от локалните огузоци надве  :nuts:

Моята оценка съм я давал тук многократно, а така също и преди, на Другото място. Глисадата, в която Радев трябва да влети напролет, за да кацне уверено на Дондуков 2 за втория си мандат е някъде в диапазона от 55-60% подкрепа. В момента е 58%, което е добре. Това е едното необходимо условие. Второто е наличие на подкрепяща го политическа сила в подем. Поради липса на други сериозни мераклии, засега на БСП се пада тази роля.

Но тук въпросът е, след преминаването на пълния цикъл отчети и избори в БСП, който се начена, а с него и процедурата на прекия избор, ще ли бъде БСП в подем?

Противно на мозъчния тръст на мадам В., аз съм доста скептично настроен за резултата. Предпочитам, щото, да се осланям не на "здравия смисъл" и школата по лидерство на ченгетата от Библиотекарския, а на науката. В този случай, да не вярваш, тя сочи нещо, което наистина здравият смисъл подсказва, все пак.

Един въпрос, пътем, офтопик. Абе, вие как мислите - дали национален избор има за резултат консолидация на основните опоненти и конкуренти за всенародната любов? След два избора тази година БСП и ГЕРБ да ви се видят консолидирани по някои национални задачи и проблеми за решаване? Комай не, а? Нали? А кое ви кара да мислите, че аз ще залюбя другарката ви Нинова, която, по скромното ми мнение, фашизира БСП, превръщайки я от социалистическа в национал-социалистическа, с всички предполагащи се екстри, след историческата и победа през май, която всички и предвиждат? Стара истина е, че якостта на веригата се определя от тази на най-слабата и брънка. В края на май силата на БСП ще се определя от силата на връзката на тържествуващите ниновисти с останалата част от партията. О, не бих заложил и петак на нея. Така ми диктува "здравият смисъл" ... Така ще диктува той и на "победителите". И понеже не ги бива много по оякчаване на връзки, просто ще отрежат тази част от веригата.

Сега да видим науката какво диктува. Един, дето много ги разбира тези работи, много точен в прогнозите си, написа преди години книга. В нея споменатата ситуация или близка до нея е описана и анализирана. Математически. Изводите ... Е, изводите ще си ги запазя за себе си.  8)

Но ... въпросите остават. На Дондуков 2 се питат дали пък тази верига, отслабена или пък окъсяла, ще им свърши работа да "вържат" втор мандат там. И дали пък цяла веригата, все пак, няма да им е по-пригодна. Е, сега иде ред пак да си прочетете което съм цитирал от Маринов речено.  8)

 

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #891 -: Декември 18, 2019, 01:11:20 »
Цитат на: Firmin
Тук правилният въпрос е дали Нинова е тази, с която начело БСП може да изведе Радев на глисадата към втория му мандат.

Правилният въпрос е дали няма да е по-добре Радев вместо да търси втори през. мандат, да е начело на нова партия, която да действа в тандем с БСП(Н).
Другият правилен въпрос е кой освен Радев може да спечели следващите през. избори срещу следващото магаре на ГЕРБ.

Въпросът, зададен, освен правилен, трябва и да е навременен. За нова партия почти няма време, а по-точно казано - момент подходящ не остана. Всъщност, има такива, даже два, но рискът от провал расте непропорционално и за да го толерираш трябва да си притиснат от обстоятелства. Кофти, прочее.

Като си говорим за магарета ... Тези дни магарето и слона се ритат с див рев, а това е само началото. При това, чини ми се, Радев залага на магарето. Но аз не съм оптимист за шанса му срещу Слона.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #892 -: Декември 18, 2019, 03:43:45 »
Цитат на: Firmin
За нова партия почти няма време, а по-точно казано - момент подходящ не остана. Всъщност, има такива, даже два ...
Използвай момента (или и двата) и си направете със Станишев партия по ваш вкус. Социалистическа не бих я нарекъл, много по-подходящи са други прилагателни. Според мен, разбира се.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #893 -: Декември 18, 2019, 09:52:20 »
Quote (selected)
Това според мен е голямата болка на БСП, не само за тази партия, а и за българската политика, защото няма личности.
Така е.
Няма личности с изключение на Президента Радев. И това прави много съмнителна нуждата му от подкрепа от страна на БСП за втори мандат. Освен ако БСП не направи някакъв свръх циркаджийски ход, като например да издигне свой кандидат срещу Радев.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #894 -: Декември 18, 2019, 19:10:08 »
Цитат на: Firmin
За нова партия почти няма време, а по-точно казано - момент подходящ не остана. Всъщност, има такива, даже два ...
Използвай момента (или и двата) и си направете със Станишев партия по ваш вкус. Социалистическа не бих я нарекъл, много по-подходящи са други прилагателни. Според мен, разбира се.

Ти, разбира се, си едно дребно  :t2407: :t2407:. . Но, в този момент, такива като теб има много и това ви придава значение.

През лятото на 1941 някои не много умни политруци обясняваха на червеноармейците как ей сегичка тука на германските работници, поведени срещу класовите си братя от СССР от NSDAP, ще обърнат оръжието срещу пруските си командири, срещу SS и срещу Хитлер и ще се възцари мир, братство и пролетарска солидарност от Москва до Берлин, а що не и до Париж и Лондон.

Четири години по-късно, през май 1945, след 6 000 000 мъртви германски работници и селяни и 25 000 000 мъртви съветски работници и селяни, децата на същите тези германски работници с Панцерфауст на рамо, по на 14-15 години все още се биеха със съветските танкове по улиците на родния Берлин.

Затова и днес, когато разни нови "политруци" запяха мантри за това как европейската левица трябва да се откаже от прогресистката си същност, основана на общочовешките ценности на хуманизма, и да се върне към обединяващата класова идея, съчетана с национално, "патриотично" съдържание, извинете, съм малко ... скептичен. Имам чувството, че това вече бе.

Ако БСП, водена от Нинова, счита, че наборите Firmin и дори Станишев, той и председател на ПЕС, вече са чужди и непотребни, но пък е готова да приеме радушно възторжените онзита, норчета и честни частни буратинчета, като си затвори очите или пък даже насърчи расизма, ксенофобията, хомофобията, антисемитизма, черносотничеството, национализма им, в редовете си, очертавайки облик на "консервативен социализъм", нещата са ясни и предвидими. БСП ще бъде всичко друго, но не и лява. В това аз нямам абсолютно никакво съмнение. Писал съм, казвал съм и няма да спра да повтарям - ашладисването на социализма с национализъм води до ... Германската Национал-Социалистическа Работническа Партия - НСДАП. А ТОВА, вече, скъпи дами и господа, другарки и другари, Е фашизъм. Това са червени знамена, но не със сърп и чук, а със свастика.

Не класата е, прочее, която ни определя що за хора сме. Това, което ни определя, е дали считаме, дали приемаме, дали толерираме, че расовата, етническата, религиозната, сексуалната и коя да е друга принадлежност и произход прави някои по-подходящи за ... суровина за сапун. Защото накрая до това се стига. Неминуемо е.

А теб, Норчо, афинитетът ти към "прилагателни", съчетан с твърде оскъдния ти интелект, те прави особено подходящ. Както да обслужиш другарката Нинова, така и за нейния ... как беше там ... "консервативен социализъм".
Партия по твоя вкус аз бих нарекъл, както я нарекох - национал-социалистическа, фашистка. И да, ти ще си част от бъдещето. Защото хора с много пари намериха хора с доста повече акъл от теб, такива като Стив Банън, например, и активно работят точно на полето на ограничения ти ум. И това вече бе. И пак ще бъде. Историята, очевидно, се повтаря. Ще предъвчем пак грешките си, защото не сме ги разбрали и оценили в последствията им. Кучката пак се е разгонила, види се.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #895 -: Декември 18, 2019, 19:15:49 »
Quote (selected)
Затова и днес, когато разни нови "политруци" запяха мантри за това как европейската левица трябва да се откаже от прогресистката си същност, основана на общочовешките ценности на хуманизма, и да се върне към обединяващата класова идея, съчетана с национално, "патриотично" съдържание, извинете, съм малко ... скептичен. Имам чувството, че това вече бе.

Аз че пиша с грешки ясно!
Ама ти такъв "колос" да объркаш прогресистката и пе..растката е лошо.  :bigok:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #896 -: Декември 18, 2019, 19:34:21 »
Quote (selected)
Затова и днес, когато разни нови "политруци" запяха мантри за това как европейската левица трябва да се откаже от прогресистката си същност, основана на общочовешките ценности на хуманизма, и да се върне към обединяващата класова идея, съчетана с национално, "патриотично" съдържание, извинете, съм малко ... скептичен. Имам чувството, че това вече бе.

Аз че пиша с грешки ясно!
Ама ти такъв "колос" да объркаш прогресистката и пе..растката е лошо.  :bigok:

Още един семпъл интелект с афинитет към "прилагателните". С екстра, обаче - мисли се за духовит. Драги, подпраговите стойности на интелекта ти правят хуморът ти да е пошъл. Уви. Малко по-умен трябва да си, за да ти се получават шегичките.  ???

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #897 -: Декември 18, 2019, 19:38:47 »
Тряба си интелект да разбереш шегите.
Кажи си по човешки "не разбирам".
Нормалните хора понякога ги ползват.
Нарцистичните даже, ползват разновидност "не ме разбират".
При теб не знам какво толкова се е объркало.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banshee

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1570
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #898 -: Декември 18, 2019, 19:50:23 »
Тряба си интелект, буратино, да разбереш, че колегата ти казва, не че не ти разбира шегите, а че не ги харесва.
Намесвам се, защото и аз съм така - предпочитам хора без чувство за хумор, отколкото - с дървено чувство за хумор.  :image008:

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
Re: оставката на нинова - рунд пореден
« Отговор #899 -: Декември 18, 2019, 20:00:05 »
Banshee, има дни, в които ми се ще да съм ... банши. Днес е такъв. И не заради buratinob. А заради тези престъпници тук:

 http://epicenter.bg/article/Sotsialnata-komisiya-prie-otlaganeto-na-Zakona-za-sotsialnite-uslugi/201942/2/0

 :pissed-891: :t2412: