Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 08:39:21

Автор Тема: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/  (Прочетена 12334 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
"Делото срещу Николай и Евгения Баневи ще онагледи т.нар. бандитска приватизация, каза на пресконференция ръководителят на специализираната прокуратура Иван Гешев. Отправна точка е приватизирането на завод „Полимери“, но те се разследват за източването и на други предприятия, които те са придобили по време на т.нар. масова приватизация  – „Елма“ – Троян, което също беше нарязано за скраб и заводът в Костенец, продаден през 2012 г. на КТБ..

Николай и Евгения Баневи бяха задържани в петък в Ница по обвинение за пране на пари и длъжности и документни престъпления. В неделя от прокуратурата, МВР и ДАНС дадоха повече информация за разследването.

На семейство Баневи са повдигнати обвинения за престъпно сдружаване за периода 2009  до 2018 г. и за присвояване и данъчни престъпления в периода 2010-2011 година. Засега общият размер на присвоеното имущество е над 1.5 млн. лв., а общият размер на щетата за фиска е над 500 000 лв, уточни наблюдаващият прокурор Мария Дойчева, цитирана от БНР. Източването е ставало, като клиенти на дружеството са карани да превеждат пари по сделките не по сметки на „Полимери“, а по такива на  офшорни фирми на семейство Баневи. Имало и редица случаи на взимане на пари от касата на „Полимери“.

Зам.- главният прокурор Иван Гешев заяви, че придобиването на предприятия от първата вълна на масовата приватизация не е обвързвано от държавата по никакъв начин с какъвто и да е последващ контрол: „нито дали ще се развиват тези предприятия, нито дали ще се инвестира в тях, нито дали ще се увеличават работни места, абсолютно нищо. Някой ти подарява едно предприятие“.

Документи за тези сделки, както и оригинали за собствеността на офшорките са открити в имението в Бояна на Баневи."
« Последна редакция: Октомври 29, 2018, 13:54:18 от Bacho Кольо »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Че що да не му вярвам?
На кого трябва да вярвам?
То всичко написано по-горе се знае от всички, ама досега никой не го е изказал публично.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

фелдкурат Ото Катц

  • Гост

Quote (selected)
Николай и Евгения Баневи бяха задържани в петък в Ница... В неделя от прокуратурата, МВР и ДАНС дадоха повече информация за разследването.
На семейство Баневи са повдигнати обвинения за престъпно сдружаване за периода 2009  до 2018 г. и за присвояване и данъчни престъпления в периода 2010-2011 година.
...много готино това обвинение - 13-14 години след масовата приватизация те се сдружават с цел да оберат себе си?!?

Quote (selected)
Зам.- главният прокурор Иван Гешев заяви, че придобиването на предприятия от първата вълна на масовата приватизация не е обвързвано от държавата по никакъв начин с какъвто и да е последващ контрол: „нито дали ще се развиват тези предприятия, нито дали ще се инвестира в тях, нито дали ще се увеличават работни места, абсолютно нищо. Някой ти подарява едно предприятие“.
....тогава да опандизят Костов, за съжаление Божков си отиде от тоя свят, оня Захариев и подобни...
~~~~
Кольо, не му вярвам на този швестер, поредната дъвка за народеца - не знам дали прикриват нещо вече станало (русенскияя циганин е най-дребното) или след нова година се очаква тежък фугас да гръмне.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Попитан защо разработката става факт едва сега, той уточни: "Сега има има взаимодействие между службите, каквото не е съществувало. Освен това специализираната прокуратура покрива цялата страна и това дава възможност да се сглоби цялостната картинка". Гешев допълни, че едва преди два месеца е бил получен и достатъчно сериозен сигнал от дирекция на полицията.

Това е от другата страна.
До сега прокуратурата не е покривала цялата страна ( каква изненада )
И от два месеца са разбрали,преди това не са подозирали. :b0230:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Досега "случаят Баневи" е онагледил две неща.

1. Абсолютно безсилен /ненужен, излишен/ механизъм за следприватизационен контрол, формално притежаващ всички атрибути на властта - институции, хора , бюджети, отчети.

2. Абсолютно пасивни правораздавателни органи, които би трябвало отдавна да са санкционирали нарушителите на приватизационните закони и чиновниците, които не са изпълнили задълженията си да спират
 тези нарушения.

Ще онагледи ли "случаят Баневи" безобразията на българската приватизация?
Да, ако съдът постанови осъдителни присъди за одиозното семейство.
Ще стане ли това?
Малко вероятно.
Ето защо не вярвам на Гешев.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Нещо много гадно ще се случи.
Всички разработки от последните 2-4 месеца и сега през петък ги отварят и една от друга по-нефелни.
Подготвят ни за голяма гадост.
Ветко и Миню имали ролсройси и други коли.
Това сега ли го разбрахте бе гугутки?
Нали са с местни номера, плащани са данъци, карали са ги по улиците.
Днес прокуратурата намерила диамантени накити в Баневи.
Да не ги е крила кикимората, на малко ли светски събития ги е показвала?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: buratinob
Нещо много гадно ще се случи.
Подготвят ни за голяма гадост.
Какво имаш предвид ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Тази медийна активност на властите не предвещава нищо добро.
Мисля.че си подготвят алиби, създават си образ на праведници за да преглътнем по-лесно това което ще ни сервират.
Мигранти, спиранена фондовете или нещо такова.
Нещо в стил Баце:
Ние почнахме да ги мачкаме и мафията ( другата ) ни свали от власт,ако не бяха ни свалили.............
Интересно ако падне от власт Баце в турското посолство ли ще се крие?
Те май са оборудвали хотелска част за такива. :D
« Последна редакция: Октомври 29, 2018, 07:28:38 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
За жалост плебсът го гъбаркат с всякакви простотии и местни, истински или най-вече, измислени "скандали" и бури в чаша вода.

- Този все още не се е усетил какво му готвят с подписване на Конвенцията за миграцията, пробутана под шапката на ООН и с последен вариант сериозно отличаващ се от първите, общо казано - сравнително безобидни!

А именно: - Да се приемат мигранти без всякакви ограничения става задължение след подписа, както и задължението тези да се обгрижват чрез собствената социална система. Те имат право да се заселват в дадена държава където им скимне, да живеят и правят гета, а родените на място деца стават автоматично поданици. Имат право да притежават по няколко поданства. Местните нямат право да пишат, говорят и демонстрират срещу тях защото нарушавали "човешките им права". Които пък Права ще се защитават със средства както това се прави чрез "езикът на омразата"... Така, че след 10-11 декември 2018г. МАНДАЛОТО се вдига и преселението на десетки милиони, всякакви от всякъде , ще залее и тази умираща територия!!!

Остават само 41 дена за реакция и евентуално принуждаване на управляващите да не подписват. Подобно на САЩ, Австралия, Дания, Унгария, Полша и май - Австрия!!!

НАРОДЕ ?!?

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Quote (selected)
ПРОКУРОРСКА ПЕЙЗАНЩИНА: ПРОЖЕКТИРАТ ПРЕДИЗБОРЕН СЕРИАЛ „БЕДНИ СРЕЩУ БОГАТИ“!
 „От МВР разпространиха днес кадри и видео, направен по време на обиска в дома на олигарсите Николай и Евгения Баневи. Наблюдаващият прокурор Мария Дойчева обясни, че Баневи са обвинени за присвояване и данъчни престъпления. Присвоени са над 1,5 млн. лева, а щетата за бюджета е над половин милион. Работата по схемите за присвояване ще продължи, каза Дойчева.“
Това, което прави ТАКА НАРЕЧЕНАТА „СПЕЦ“ ПРОКУРАТУРА Е ОТВРАТИТЕЛНО!
По никакъв начин не сме защитници на който и да е от нарочените „олигарси“, но да превръщаш едно разследване в идиотска пропаганда и да разпространяваш видео и снимки с внушението – ах, вие, мизерно бедните, вижте как живеят богатите! – е долнопробно, непрофесионално и просташко!
Това, което прави прокуратурата и МВР е чист долнопробен пиар, с който трябва да се играе по тънката струнка на народа, който, априори, мрази богатите.
Вижте ги изедниците, вижте им обувките!
Това не е прокуратура, а ПЕЙЗАНЩИНА!
В същото време иначе наскоро приеха забрана журналистите дори да пишат пълните имена на онези, които са обект на досъдебни производства.
Свидетели сме на безпрецедентен циркаджилък, който обслужва Властта на Бойко Борисов и Групировката му, защото ако надникнат в техните не кутии за обувки, а задгранични сметки, ще облещят наистина целокупния български народ. Това обаче няма как да се случи, защото са в СИМБИОЗА.
Подхвърлят ни мазни, претоплени баници с приватизация от преди десетки години и отсега е ясно как нищо от тъпоумните им акции няма да издържи в съда.
Но по ДИКТАТОРСКИ ПРОКУРАТУРАТА Е ДЪРЖАНКА НА ИЗПЪЛНИТЕЛНАТА ВЛАСТ И ПРАВИ БУКВАЛНО ПРЕДИЗБОРНА КАМПАНИЯ, РАЗПРОСТРАНЯВАЩА КЛИПОВЕ И СНИМКИ С „ОПОРНАТА ТОЧКА“ – „БЕДНИ СРЕЩУ БОГАТИ“.
Безобразен цацаро-боковски сериал. Достоен за прост народ, който цъка и люпи семки.
Ако това е професионализъм на прокуратурата, значи сме в кочина – не в правова държава. В кочината на Борисов, Цацаров и Пеескви
Afera.bg
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #10 -: Октомври 29, 2018, 22:40:09 »
ееее, точно в момента това си е живо .. не знам даже как да го нарека...какво искате вие всъщност?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #11 -: Октомври 29, 2018, 22:43:19 »
Eisblock

Между нас да си остане, ама за мен мигрантите не са голяма заплаха.
Даже да ги натоварят на самолет и да ги изсипят тук, въпрос на дни е да се върнат обратно.
Не е за хвалене, ама така стоят нещата.
Те са емигранти, не са идиоти.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Чок觧

  • Гост
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #12 -: Октомври 29, 2018, 23:11:19 »
Eisblock

Между нас да си остане, ама за мен мигрантите не са голяма заплаха.
Даже да ги натоварят на самолет и да ги изсипят тук, въпрос на дни е да се върнат обратно.
Не е за хвалене, ама така стоят нещата.
Те са емигранти, не са идиоти.
Ама преди това ще опоскат и изебат каквото сварят , башкъ дето ще оставят по някой труп из храсти и изоставени сгради !
 :no-883: Не си виждал нашествие на скакалци !

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #13 -: Октомври 30, 2018, 00:04:24 »
И не е живял между араби и др. ч----оподобни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #14 -: Октомври 30, 2018, 07:12:06 »
Quote (selected)
Не си виждал нашествие на скакалци !

Виждам, всеки ден, мигрантите са аматьори в сравнение с ГЕРБ.
Те ще откраднат нещо да се нахранят, другите грабят всичко без даже да имат идея за какво им е.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #15 -: Октомври 30, 2018, 10:35:22 »
ееее, точно в момента това си е живо .. не знам даже как да го нарека...какво искате вие всъщност?
Поне малко достойнство, поне малко професионализъм, поне малко от малко тъпака да престане да се взема за нещо повече от това, което е и за десерт - ако може всеки да си гледа работата, без да се пъчи и досажда на другите!
Дали тук съм повтарял брадатия виц за гинеколога, който връщайки се сутрин от дежурство, не досаждал на спящите с викове,  че минава "п***аряяяя"!
Омръзна ми от пиески "легни, стани, ти си абсолютен престъпник"!
И не толкова от това, че ми ги излъчват по ТВ - ако искам гледам, ако не искам - не!
Но да правят малкото останалия разсъждаващ народец на себеподобни, е това поне на мен ми идва в повече.
За останалия...за него Ботев е казал всичко!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #16 -: Октомври 30, 2018, 11:46:23 »
ееее, точно в момента това си е живо .. не знам даже как да го нарека...какво искате вие всъщност?
Много малко, почти нищо. Да чуя, че някой от посочените и шумно обявени за главни престъпници /Ветко, Евгения, Маринела, Стайко, Миню, Данаил, Николай, Иво и т.н.  и т.н., името им е легион/ е доказано виновен, осъден и в момента излежава ефективно присъдата си.

Това искам. А ти?

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #17 -: Октомври 30, 2018, 15:01:16 »
Ми и аз искам това и се надявам тоя път да стане. Ама коментарите по-горе нямат нищо общо с развитието или неразвитието на въпросните арести. А дуднат срещу конкретните действия сега, та ги питам - вместо това, какво е трябвало да направи еди си кой, че да са доволни?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Чок觧

  • Гост

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #19 -: Октомври 30, 2018, 15:56:51 »
Кайли, мисля си, че това не е сериозно започване да се преследват крадците, паразитите ошушкали България, а поредната сапунка с която искат да прикрият друго нещо. Нещо много по-важно и значимо за всички. И както гледам, с умисъл тъдява не се артикулира НИЩО свързано с дяволската конвенция, НИЩО!!!

Разберете, че това е огромна и неотразима опасност както за всички европейски народи, така и за тази тук територия. Бъдете сигурни, че всички събития въз основа на това преселение на народите ще забърше с пълен размах и пасивният плебс тук.

А тукашните послушковци ще подпишат с пяна на джуките, пяна от усърдие и престараване!!! Това което показа Чоки тук, са само сравнително безобидни случки. Мрежата е пълна с всекидневните съобщения, клипове и пр. за масовите престъпления на "гостите"...

- Снощи във Фрайбург е имало демонстрация в знак на протест заради отвратителното групово изнасилване на момичето и неговото убийство. Управляващата клика на меркел и статутквото поддържат обаче левите фашисти, зелените малоумници и терор отрядите на АНТИФА. Тези организират насрещна демонстрация срещу "десните" която пък уж е охранявана от полицията. На определени места обаче, а и след това, случайно липсват полицай - така, че фанатизираната тълпа поддръжници на масовата миграция нападат спокойно с железни пръти и бухалки хората. Направо са организирали лов и преследване на местните жители осмелили се да изкажат възмущението и мъката си от това бесовско престъпление.

Има ранени...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #20 -: Октомври 30, 2018, 17:30:06 »
Едното зло не отменя и не омаловажава другото зло.
Аз мисля, че само Баневи са нанесли повече погроми и поражения на държавата и гражданите ѝ от всички бъдещи емигранти за 20 години напред.
Не съм за мигрантите, просто казвам, че не може на всяко нещо да се казва, да, ама има по-страшни неща, пък не излизат.
Нали бушоните гърмяха, и тия ли са бушони сега?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Пешо

  • Гост
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #21 -: Октомври 30, 2018, 18:42:03 »
За жалост плебсът го гъбаркат с всякакви простотии и местни, истински или най-вече, измислени "скандали" и бури в чаша вода.

- Този все още не се е усетил какво му готвят с подписване на Конвенцията за миграцията, пробутана под шапката на ООН и с последен вариант сериозно отличаващ се от първите, общо казано - сравнително безобидни!

А именно: - Да се приемат мигранти без всякакви ограничения става задължение след подписа, както и задължението тези да се обгрижват чрез собствената социална система. Те имат право да се заселват в дадена държава където им скимне, да живеят и правят гета, а родените на място деца стават автоматично поданици. Имат право да притежават по няколко поданства. Местните нямат право да пишат, говорят и демонстрират срещу тях защото нарушавали "човешките им права". Които пък Права ще се защитават със средства както това се прави чрез "езикът на омразата"... Така, че след 10-11 декември 2018г. МАНДАЛОТО се вдига и преселението на десетки милиони, всякакви от всякъде , ще залее и тази умираща територия!!!

Остават само 41 дена за реакция и евентуално принуждаване на управляващите да не подписват. Подобно на САЩ, Австралия, Дания, Унгария, Полша и май - Австрия!!!

НАРОДЕ ?!?

Споко, човече.
Quote (selected)
(6)   Глобалният пакт за миграцията не поражда и няма за цел да породи каквито и да било правни задължения съгласно националното или международното право.

Виж тук - https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&ved=2ahUKEwiGr_6By67eAhXRlIsKHdYxC78QFjADegQIEBAC&url=http%3A%2F%2Fwww.ipex.eu%2FIPEXL-WEB%2Fdossier%2Ffiles%2Fdownload%2F082dbcc562f4bd5d0162f88c270f04fa.do&usg=AOvVaw0lV5L8IXqXBZ77PXPqVsXT

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #22 -: Октомври 30, 2018, 22:29:48 »
Приятелю, това което показваш е драфт от м. март т.г. А не е самият документ. Този пакт, документа обаче е така стъкмен та да мине, подобно на метода с който бе пробутвана Истанбулската конвенция!

Самият документ не е превеждан или не е публикуван на Български. Не го твърдя на 100%, но аз ПРЕВОД не намерих. Имам обаче немският превод от 30 юли т.г. В началото на м. ноември се приема май окончателната редакция и на 10-11 декември се подписва от мнозинството държави. Обаче без САЩ, Австралия, Унгария, Полша и Дания. Австрия все още се мъдри. Защо ли са толкоз малко?

Аз самият нямам време да превеждам. Но когато мога ще ти пусна е съкратен вид превода на същественото от немски от този "позив", да речем.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2466091596955984&set=gm.1054152778093497&type=3&eid=ARCC59E4I74OyA0DqNJ5uqY2CaDwBul0whXicyO4nUOnK2I4ehouGzdAiZ_btbQLr1wvZkHwMtTfvnqz&ifg=1

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #23 -: Октомври 30, 2018, 22:41:41 »
Значи ако има официални документи за подписване, трябва да ги има на английски поне, ако не друго. Дай линк към такава информация.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2018, 00:05:01 »
Ето ти документа, тегли се от тук: http://www.un.org/en/ga/search/view_doc.asp?symbol=A/CONF.231/3

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #25 -: Октомври 31, 2018, 00:26:29 »
Нямам време да го чета, Русия няма ли да го блокира?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #26 -: Октомври 31, 2018, 00:30:30 »
Аз също нямам време да чета, ама защо Русия да не го подпише?
Какво , ако го подпише?
Какво, ако не го подпише?

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #27 -: Октомври 31, 2018, 14:55:54 »
Днеска сутрин и Австрия отряза мераците да се подписва "пакта" от тях. Основаха се, че фактически губят суверенитета си сами да решават колко, кои и защо да приемат от къде ли не. Австрия не била и не иска да е емигрантска страна. Не искат да присъстват на "подписването", както и че ще гласуват против в ООН по тези въпроси! Ето ви линк към пресконференцията:
https://www.facebook.com/fpoe/videos/1940009976076045/
Вътрешният министър подчерта, че пактът е "Кукувиче яйце" и е така направен, че да се изисква повече, отколкото е при повърхностно разглеждане. Отричат също, че емиграция по формата "който където иска" била част от т.нар. Човешки права. Отричат също правото и за безпрепятственото влизане в ЕС на маси хора, сами или докарвани от т.нар. Шлепери (влекачи) - криминални елементи. Както и оправданията, че било "икономически изгодно" да пристигали всичките тези "върхови специалисти, инженери, професори и разни други светила на интелигентността" в Европа и да застрашават съществуванието на собствените 'и народи!

ПП Тъй като темата "миграция" ще се разгаря все повече, въпреки натиснатите спирачки отгоре за мас-медиите, ще е добре да отворим специална, отделна тема по въпроса. как мислите? И в кой раздел на форума тук?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7399
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #28 -: Октомври 31, 2018, 15:12:39 »
ПП Тъй като темата "миграция" ще се разгаря все повече, въпреки натиснатите спирачки отгоре за мас-медиите, ще е добре да отворим специална, отделна тема по въпроса. как мислите? И в кой раздел на форума тук?

Живота, Вселената и всичко останало → Футуризми?
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #29 -: Октомври 31, 2018, 15:38:30 »
Quote (selected)
ПП Тъй като темата "миграция" ще се разгаря все повече, въпреки натиснатите спирачки отгоре за мас-медиите, ще е добре да отворим специална, отделна тема по въпроса. как мислите? И в кой раздел на форума тук?

е то тема си има - за по-малката сестра на стамбулската - цък

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #30 -: Октомври 31, 2018, 16:28:45 »
Ми щото ако Русия го подпише - Путин не е гламав и знае какво прави. Ако не го подпише, ще го блокира и значи аз си измих ръцете да мисля и по тоя въпрос.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #31 -: Октомври 31, 2018, 16:41:27 »
Цитат на: Eisblock
"върхови специалисти, инженери, професори и разни други светила на интелигентността"
Фирмин веднага би те погнал със сапьорската лопатка, дето отричаш върховата интелигентност на тъмнозелените.
Добре, че не са тук Рекиджът и фалшивият Предводител да каканижат в хор с него.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #32 -: Октомври 31, 2018, 16:42:51 »
Цитат на: kаily
значи аз си измих ръцете да мисля и по тоя въпрос
Само така  :b0201:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #33 -: Октомври 31, 2018, 17:57:18 »
Кайленце, да ти налея мъничко водица в мелничката.
https://www.segabg.com/forum-topic/prokuraturata-obvinyava-carski-eksministur-za-neizgodna-sdelka
След 11 години размисъл, ше се утепат от активност, ко'ш кайш, а?
Виж и правилността на източника!
Няма да те питам дали не са арогантни, вече знам оДговора!
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #34 -: Октомври 31, 2018, 18:03:50 »
Виждам, че ще се утрепат от активност след 30 години нищонеправене.
Едни хора оке пролетта звездите ми го говореха, че ще има размърдване и разместване на всички нива. Та, глобално погледнато, не знам дали това не е част от онова. Затова изчаквам.
Мисля четиримерно, а вие що не? Това значи, че имам винаги едно наум, че викой не може да стъпи два пъти в една и съща река. А вие що се у заблатеното клечите?
Ще видим, предстои да се разбере поредната разправа на мутри ли е, или се е намесил Божият пръст.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #35 -: Октомври 31, 2018, 18:14:29 »
А, Божият пръст ще да е, няма как иначе. От Банки!
С моите скромни три измерения - толкоз!
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 18:26:18 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #36 -: Октомври 31, 2018, 18:23:02 »
ще видим
Не бързам да екстраполирам бъдещето от миналото...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #37 -: Октомври 31, 2018, 18:28:28 »
Quote (selected)
Не бързам да екстраполирам бъдещето от миналото...
Еййй...завиждам ти!
Аз само ф тази посока мога. И то със зор!
  :apology-1312:
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #38 -: Октомври 31, 2018, 21:15:38 »
70% от бъдещето е непредсказуемо. Беше писал един професор. Според мен и повече.
Ти, като човек живял и опитен, гаче ли не помниш петилетните планове и как ТЖ и социализъма бяха вечни.
Черни лебеди не си ли виждал?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Old_BG

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 409
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #39 -: Октомври 31, 2018, 22:09:13 »
Хайде да бъдем по сериозни. Петилетните планове долу-горе се изпълняваха. За вечността на социализма не съм чувал, щото обещаваха да премине в комунизъм. Не познаха. Което не значи, че въобще не са познали, а тогава не познаха.
Което хич не ме впечатлява и го приемам само като временна радост за партнерчетата, чийто хоризонт на разсъждения не е по далечен отколкото на кокошка родайланд в предвечерен унес.
Дори Фукуяма, дето толкова ни го навираха само преди три лета с неговия край на историята поради всеобщата победа на демокрацията, май е започнал да поумнява и да дава половин оборот назад.
Е, те ти го в натура:
Quote (selected)
Франсис Фукуяма: „Социализмът трябва да се завърне“
Проф., д.ф.н., Васил Проданов – преподавател в УНСС. Главен секретар на Българското философско дружество (1978-1989). Директор на Института за философски науки(1988-1992) и на Института за философски изследвания към БАН(1995-2010 г.). Автор на стотици научни публикации, излезли в България, САЩ, Русия, Германия, Франция, Испания, Холандия, Полша и много други страни в света. Автор на 21 книги, сред които «Познание и ценности», «Биоетика», «Биосоциални ценности» и др.
Васил Проданов |  18.10.2018 /Поглед.инфо/

Франсис Фукуяма стана знаменит през 1989 г., обявявайки, че либералната демокрация е най-висшето състояние на човечеството, своеобразен „край на историята“. Не може да бъде измислено нищо по-добро от нея, след като съветският държавен социализъм започна да се разпада. Всички трябва да станем „демократи“ и ще живеем в райското блаженство на идеалното общество. Тогава това стана евангелие на  новопоявилите се политици, преродени от социалистически човеци в либерални демократи в България и в останалата част на Източна Европа.
Франсис Фукуяма
Самият Фукуяма е роден през 1952 г. в Чикаго в семейство на американизирани японци, чиито родители са дошли в Америка през 1905 г., но не знае японски и възприема себе си като американец. Завършва политическа философия, работи известно време в американската администрация. Книгата му, с която обяви, че не комунизмът, а либералната демокрация и капитализмът са най-висшето състояние на човечеството, бе преведена на десетки езици и бе една от най-продаваните работи по политическа философия в историята.
Две десетилетия по-късно обаче Фукуяма започна да говори, че всъщност Америка се управлява от олигархия и от 1 % най-богати, а китайските политици вземат по-рационални икономически решения от американските. А след избирането на Тръмп написа статия, в която бе песимистичен за бъдещето на Америка.
Вчера, в последния брой на списание „Ню Стейтсмън“,  той отиде още по-нататък, заявявайки, че „Социализмът трябва да се завърне“ и да започне да преразпределя произведеното в обществото, за да се премахнат огромните дисбаланси в доходите и богатството в съвременните общества. Според него периодът в развитие на обществото, започнал с Рейгън и Тачър, основаващ се на идеята за изгодата от нерегулираните пазари, „в много отношения имаше катастрофални следствия“.
И още нещо, което лидерите на ПЕС и повечето от неолиберализираните леви партии не смеят да кажат: „струва ми се, че определени неща, казани от Карл Маркс, се оказват верни.
Той говори за кризата на свръхпроизводството…за това, че работниците обедняват и няма достатъчно търсене“ на произведеното от капиталистите.
Фукуяма се тревожи от възможностите за американо-китайска война и смята, че трябва да сме много глупави да я изключим. Размишлява за сценариите, при които тя може да започне, и смята, че това може да стане след ескалация на локален конфликт.
Какви времена дойдоха. Гуруто на либералната демокрация иска завръщане на социализма и трепери от възможна американо-китайска война. Явно, нищо не е вече каквото беше. Светът  става друг. Франсис Фукуяма говори по-ляво от лидерите на много от системните леви партии. Иска социализъм и хвали Маркс.
След като и Фукуяма започна да говори неща, немислими довчера за неговата уста, светът очевидно ще става друг. Тепърва ще има нови прераждания, визии, очаквания, мечти на милионите хора.
Клуб 24 май
Та ти сама като твърдиш, че бъдещето не може да се предвижда на повече от 70%, що скачаш срещу бае ти Ташо, че планирал 5 г. напред и не уцелвал точно?
Освен това, мързи ме сега да търся, но беше западно пазарно светило, което /по памет/ твърдеше "Да не планираш има само едно предимство - фалитът идва внезапно и не ти остава време да се тревожиш за него!"
Толкоз за предвиждането, планирането, пазарната икономика и бъдещето на вечните и идеални оПщества!
п.с. Но виж Фукуяма, поне тук таме ти пасва на някои твои убеждения и поне част от горното може да го "вземеш на въоръжение".
Подарък, като за приятел.
 :yes-1289:

 
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 22:18:00 от Old_BG »
Масовото възприемане на някакво мнение, не е доказателство за неговата верност.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23674
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #40 -: Октомври 31, 2018, 22:16:23 »
Всеки предприемач планира.
При социализма се планираше за 5 години.
Във финансовият капитализъм се планира на тримесечие.
Търсят се краткосрочни резултати и се загърбва дългосрочното предимство.
Така преди 15 години за бързи печалби създадоха сегашният икономически колос Китай.
Много тримесечия на печалба и сега много години мъка.
« Последна редакция: Октомври 31, 2018, 22:22:24 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #41 -: Октомври 31, 2018, 22:54:38 »
Нещо не сме се разбрали.
Аз не съм против планирането.
Само ти дадох сламка да се присетиш по-лесно как живеехме в оная система и никой не очакваше такива обрати.
Два дена преди да свалят ТЖ мигар си мислил, че след 2-3 години ще си в съсвем ново русло?
Дадох пример за черен лебед, въпреки че в случая той е черен само за нас, защото има очеизвадна кукловодна намеса и регулация.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Re: Някой вярва ли на Гешев /на прокурора, не на полицая/
« Отговор #42 -: Октомври 31, 2018, 23:20:01 »
И аз предвиждам много големи, рязки и скорошни промени. Много черни лебеди.

Само съжалявам, че "Белите лебеди" няма да влязат в действие.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7373
    • Профил
Цитат на: kаily
Дадох пример за черен лебед, въпреки че в случая той е черен само за нас, защото има очеизвадна кукловодна намеса и регулация
https://www.parallelreality-bg.com/analizi/kratkianalizi/393-2012-02-08-22-45-19.html
Тая статия ме кара доста да се замисля над някои неща.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Quote (selected)
70% от бъдещето е непредсказуемо.
- Всички важни, структуриращи действителността събития в миналото, настоящето и бъдещето, до самият край на съществуване на Времево-Пространствения мехур, са вече факт.

На тебе ли да разправям за нива, измерения и пр. неща?

Колкото до предположенията какво щяло да бъде и как не се знаело за Промените... Смея да твърдя, че пет години преди Събитията от 1989г., а и за самата Перестройка, те бяха предсказвани всяко лято за година напред по време на летуването ми на море в една "седянка" с двама мой състуденти и моята незначителност. Мое бе предсказанието за падане на Живков в периода 10/15 ноември 89г. Направено бе началото на лятото. Както и, пак тогава, че Чаушеско ще бъде ликвидиран по Коледа. Което и стана...
 :bluegrab:

Но това не е важно, важното е, че бъдещето се просмуква някак си назад, даже е осезаемо за някои и други латентни, може би, сетива...

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9483
    • Профил
This AND that


Всичко съществува тук и сега и все пак нищо не е известно поради свободната човешка воля.
А че бъдещето влияе на миналото, спор няма, нали все пак и бъдещето, и миналото са тук и сега...
Те промените тогава се усещаха от няколко години от много хора, но аз лично нямах идея какво точно ще се случи.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.