Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 02:46:16

Автор Тема: Ще присъства ли Борисов на откриването на Турски поток?  (Прочетена 17242 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
"Защо си го причиняваш?" - питат ме близките ми.
 :b0201:
Нарцисизмът е наркотик, те не знаят ли? По-скоро трябва да питат "Защо  им го причиняваш по форумите?"

AnonimusBG

  • Гост
Сряда, 8 януари 2020 година, ще знаков ден за българската политика и дипломация. Поставена в менгемето на великите сили България чрез своя министър-председател ще трябва да защити националното си достойнство, лавирайки между безкомпромисно налаганите интереси на САЩ, Русия и Турция.
Едва ли някога в историята ни е имало такъв ден, който ще започне с пристигането на пратеник на американския президент в София, чиято основна мисия ще е прокарването на интересите на САЩ, предимно в областта на енергетиката, и ще завърши със среща с руския и турския президенти в Истанбул, които ще настояват за същото.

И така да видим какво ще ни предложи 8 януари 2020 ....................


http://epicenter.bg/article/Valeriya-Veleva--Mezhdu-pregradkite-s-Trapm-i-tseluvkite-s-Putin-/203257/11/0

Мадам В. нещо се изложи с патетиката.
Американците го отсвириха и му пратиха найста дупка на кавала, който спусна нареждането да купим 20% от Солунския терминал и с това ни връзват да им купуваме демократичния газ.
Той радостно обяви че ще ги платим тези 20% и че американския газ е по-евтин от руския, което си е чиста лъжа, но част от населението си му вярва. За разлика от Меркел например.
Край Босфора май най-големият успех е че Вучич се е съгласил и в Сърбия Турски поток да се казва Балкански.
Путин го похвалил за F-16 блок 70. Казал му че са най-добрите самолети.
Май изобщо не се усеща че го взимат за мезе.

От утре (Путин) ме информира, че започват учения в Черно море. Аз му казах, че F-16 блок 70 още не са дошли. Похвали ме за тях, каза, че действително са много добри самолети. Разбира се, президентът Ердоган хвалеше неговите, защото те купиха такива. Една хвалба падна кой какви самолети има. Накрая президентът Вучич каза: „Аз си купих ракети, за да свалям самолети“.
Мисля, че по Иран и Ирак са загрижени много, както всички останали и се надяваме с водеща роля на ЕС, с водеща роля на НАТО и на всички страни, които не желаят да гинат невинни хора, не желаят тези военни конфликти да продължават. Даже се пошегувах с тях, когато Турция свали руския самолет, в Турция руските туристи колко бяха наброй“, каза още Борисов. По думите му мирът за региона носи само просперитет.

http://epicenter.bg/article/Borisov-za-razgovorite-s-Putin-i-Erdogan--NA-ZhIVO-/203385/2/0

Бойко Борисов с какви ли самолети се е хвалил.
Да се смееш ли, да плачеш ли?
« Последна редакция: Януари 09, 2020, 08:00:31 от AnonimusBG »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
И международник от "класа".
Това Либия, Иран, Ирак са проблеми които решава за части от секундата.
Виж Путин и Ердоган да имаха неговите проблеми с язовири и разпадащи се магистрали до сега да бяха хвърлили кърпата и да са се оттеглили от политиката.
За закачката със сваленият от турците самолет просто нямам думи!
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
Гледам от сабалям БайТиВи. Спукаха се да ми обясняват че Балкански поток нямал нищо общо с Турски поток.
То си било наша технология и си го строиме как си искаме - тука яката цитират Бацо.
Също така се скъсаха да ми натякват че всъщност срещата Ердо-Путин-Вучич-Бацко е била едва ли не заради него.
Освен туй, показал на Путин снимки, последния ахнал и даже търсел някой да му ги покаже.
И последно - Путин ГО предупредил че ще имат учения в Черно море. Той му рекъл да си правят спокойно, шото новите самолети още не били дошли.

Послепис: Не съм съвсем убеден че гледах телевизор, или сънувах кошмари, но требе да го има найтика на БайТиВи. Една дръжка на микрофон ги надрънка всичките тия щуротии...
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
че Балкански поток нямал нищо общо с Турски поток.

E, вярно е. Това наистина си е вътрешна газопреносна мрежа Няма достатъчен капацитет да бъде "поток". А и статутът му изобщо не е като беше на Южен поток.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Путин го похвалил за F-16 блок 70. Казал му че са най-добрите самолети.

По-точно - че са "добри самолети".
И това наистина е така. В смисъл, че за технология от началото на 70-те те наистина са успешни. И даже се доближават до МиГ-29

С други думи - в началото на 2030 г. ние ще имаме изтребители, почти толкова добри, както тези, които имахме през 1988 г.


...което си е прогрес отсекъде
« Последна редакция: Януари 09, 2020, 10:25:49 от Bacho Кольо »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Гледам от сабалям БайТиВи. Спукаха се да ми обясняват че Балкански поток нямал нищо общо с Турски поток.
То си било наша технология и си го строиме как си искаме - тука яката цитират Бацо.
Също така се скъсаха да ми натякват че всъщност срещата Ердо-Путин-Вучич-Бацко е била едва ли не заради него.
Освен туй, показал на Путин снимки, последния ахнал и даже търсел някой да му ги покаже.
И последно - Путин ГО предупредил че ще имат учения в Черно море. Той му рекъл да си правят спокойно, шото новите самолети още не били дошли.

Послепис: Не съм съвсем убеден че гледах телевизор, или сънувах кошмари, но требе да го има найтика на БайТиВи. Една дръжка на микрофон ги надрънка всичките тия щуротии...
Сичко е на шеС!!!  :yes-1289:

Днес ми се наложи да стана доста по-рано и не можах да не си доставя туй удоволствие!!!  :0008: :0005:

Имам обаче и един въпрос. Вчера по ТВ се въртеше едно изречение на руски, което Баце си бил подготвил да зададе на Путин и едва ли не го дърпал за ръкава, за да му обърне Вовата внимание.  :D

Некой тук обърнал ли е внимание на този подготвен предварително и спецЯлно преведен на руски въпрос?!  :nuts:
« Последна редакция: Януари 09, 2020, 09:44:26 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/gasleitung-turkstream-der-balkan-am-langen-seitenarm-16571358.html

Аз да попитам какво лошо щеше да бъде ако този газ беше дошъл във Варна, а не в Туркието?
Кой и какво щеше да спечели или да загуби?
Мамица*а ви.

Неактивен micky

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5303
    • Профил
https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/gasleitung-turkstream-der-balkan-am-langen-seitenarm-16571358.html

Аз да попитам какво лошо щеше да бъде ако този газ беше дошъл във Варна, а не в Туркието?
Кой и какво щеше да спечели или да загуби?
Мамица*а ви.
Тук важното беше не кой какво ще спечели. Това е очеизвадно и за последния герпер.
Цялата дандания беше да се играе сечено на руснаците. Тази работа продължава с всеки който поне малко е податлив.
Този пост вероятно съдържа продуктово позициониране на тема Армията на Федерацията. Преди употреба, прочете листовката!

AnonimusBG

  • Гост
Важното е че на**зването  си остава .................
Не ми се говори на тая тема.

AnonimusBG

  • Гост
Опа сега го прочетох.

Дейвид Хейл: САЩ са против втората линия на „Турски поток“!
....................
Проблемът е, че Москва има други възгледи. Москва използва енергоизточниците си като политически инструмент, с който да упражнява влияние, да разделя Европа. „Северен поток 2“ и втората линия на „Турски поток“ са проблем, защото не осигуряват енергийна диверсификация за Европа. Те дестабилизират Украйна, защото Русия получава възможност да заобиколи тръбопроводите на украинска територия“....................

http://epicenter.bg/article/Deyvid-Heyl--SASht-sa-protiv-vtorata-liniya-na--Turski-potok--/203512/2/0

Абе Аланкоолу що не им ги дадете тези 3 млрд. на Украйна, а се напъвате да им ги дава Путин.
Що не мислеха га ядаха кюфтетата, ами сега се дърпат?

AnonimusBG

  • Гост
С една дума на бате Бойко Дейвид Хейл му показва червен картон.
Слава Богу че вчера не успя да дойде.
Да видим реакциите утре.
Мисля че ше е голям смях кой как ще се върти около себе си за да докаже че е пръв евроатлантик и е против руския/турския газ.
Чакаме панаира.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4337
    • Профил
Ще докаже  и още как.
 Руският газ, който ще купуваме , доставен по Турски поток вече не е руски , а е турски. С други думи покупката му е евроатлантическа пар екселанс.
Същото се отнася и за митичния американски втечнен газ, добит някъде в Ямал, натоварен от руската компания НОВАТЭК на руския  газовоз "Кристоф дьо Маржери", след това прехвърлен на американския "Gaselys" и доставен през гръцки терминал като американски.
С други думи в газовия Му хъб Балкан ще се съберат отново две молекули СН4 - едната турска, другата - американска , след като са престояли няколко милиона години рамо до рамо  - една до друга в земните кухини на руския п-в Ямал.


...важното е да има дивесификация на газовите доставки и да сведем до нула енергийната си зависимост от Русия.
« Последна редакция: Януари 10, 2020, 06:24:35 от Bacho Кольо »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
При демарша през таваг. Пъкъл (Hell) досежно Марсианският поток има възможни няколко типа реакции. Вече ги бяха анализираха тук там. Но резултата за плебса ще е винаги болднатото. Но!

Ако човек има малко фантазия, може да си помечтае, как някой възрожденец се появява за момент, повежда дружината и заявява:

- Хайде, сите си взимайте парцалките и кой - откъде, МАРШ! Не ми мърсете държавичката. Махайте се по дяволите в пъклото, всичките. Там се кълчете, кеврете се, правете си там даже баници - поне нещо свястно да сте научили от тука! Къш!

Ех, блянове! Пратер, пратер!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
А вижте на какъв коментар се натъкнах аз в Отвъдното – под същата дописка, която коментирате вие:

Quote (selected)
Греция, Кипр и Израиль начинают строить газопровод EastMed

По данным СМИ, Восточносредиземноморский газопровод станет самым длинным подводным газопроводом в мире. С его помощью Израиль сможет по Южному коридору поставлять в Европу газ.

Това вярно ли е, след като там не е предоставена никаква информация, откъде евентуално е взето?

И не, че в момента чак толкоз ме мързи да ровя, колкото това, че ГАЗЪТ не е сред първите ми спецЯлности ... :bigok:



« Последна редакция: Януари 10, 2020, 13:20:37 от Джиджи »

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2583
    • Профил
Още преди години имаше рамково споразумение между Израел и ЕС - още когато се откриха газовите находища в този район там - за доставка. Тези находища са пред държавите в района, вкл. покрай Сирия, та чак около Кипър. Така, че и спирането на Южен поток и сега напъна за стоп на Турски поток през БГ си има предпоставки...

Обаче Турция има претенции за източната част на морето зад Кипър и имат договор от напоследък за разпределението на икономическите зони в Средиземно море с Либия и Египет (не ми се рови за подробности). В тази връзка ЕС се изправиха на нокти в подкрепа на Гърция която неистово църка. Така, че играта отново и само се води за едни Пари и ресурси.

Което е едно и също: ресурси = пари.

AnonimusBG

  • Гост
Да подхвърлим пет копейки и за ТАНАП и азерския газ.

Посол России в Азербайджане Михаил Бочарников рассказал, что газ из РФ может на определенном этапе быть подключен к проекту Трансанатолийского трубопровода (TANAP).
https://www.mk.ru/economics/2020/01/06/posol-rf-v-baku-dopustil-podklyuchenie-rossiyskogo-gaza-k-proektu-tanap.html

Ако и сирийците почнат да дупчат в морето (ясно е кой ще ги охранява и чии фирми ще са там) ще се побъркат нашите приятели оттатък океана.
Където и да погледнат ги дебне тоталитарния руски газ.

Как бы под нажимом США и как бы в интересах США Берлин действительно занимается расширением инфраструктуры для сжиженного газа. Есть конкретные планы по строительству новых терминалов для СПГ в немецких Брунсбюттеле, Штаде и Вильгельмсхафене. Но в конечном счете от всего этого в большей степени выиграет Россия, а не США, считает Handelsblatt.
Немецкие эксперты обращают внимание, что прошлой зимой в ЕС было поставлено больше СПГ из России, чем из США, катализатором чего стало, по их мнению, снижение цен на азиатском рынке СПГ.

http://www.ng.ru/economics/2019-07-22/4_7629_gas.html

Такива ми ти работи.

AnonimusBG

  • Гост
................Заради страхливостта и малодушието на Борисов и неговата заисимост от САЩ, България пропусна страхотни шансове за енергийна независимост и икономическа сигурност. Вместо в Истанбул, откриването можеше да е в София. И става дума за много, много пари!
САЩ започнаха да ни струват прекалено скъпо. Без наем ползват българска земя за базите си. Авансово си искат милиардите за таралясниците, които я видим, я не, след пет години. Длъжни сме да спазваме ембарго и да се водим по плоския им акъл за външната си политика. Пропускаме златни възможности за икономиката ни. И за какво? Заради фотките на мутрата с Тръмп?!? Или защото техните служби държат здраво за топките българските политици?.................

https://svobodnoslovo.eu/%D0%B7%D0%B0-%D0%B0%D0%BB%D1%87%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B0/

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8763
  • Fuck the EU
    • Профил
Грустный гость на турецком празднике: как Болгария упустила огромную прибыль от российского газа. Однако «товарищей» на этом празднике голубого топлива было больше двух. На мероприятие были приглашены сербский президент Александр Вучич и глава болгарского правительства Бойко Борисов. Последний с трудом скрывал своё разочарование, и выглядел, как вынужденно приглашенный на застолье сосед — тот, с которым отношения напряжены, но без которого не обойтись на празднике.
« Последна редакция: Януари 10, 2020, 17:57:43 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Иван Хиновски, председател на Българския енергиен и минен форум:
България ще внася все по-често и все по-големи количества електроенергия

- Г-н Хиновски, каква е причината в последно време България да внася повече електроенергия, отколкото да изнася, както беше по традиция?

- Основната причина е високата цена на електроенергията у нас и съответно ниската у съседите и по-конкретно в Турция.

- Че откога електроенергията в Турция стана евтина?

- Стана, защото с тази ниска цена на природния газ там, както и заради слабия курс на лирата турците напоследък „утрепват” всички на енергийния пазар.

- И колко е цената на електричеството там?

- Поне с 20% по-ниска, отколкото при нас – като себестойност. Аз Ви гарантирам, че вносът на електроенергия ще бъде все по-често явление за България. Защото цените на електроенергията у нас така и не успяха да ги регулират - нито КЕВР, нито на политическо ниво. Така например НЕК с този дългосрочен договор, който сключи за върхова енергия, фактически почти не участва в балансирането на пазара. Знаете, че негативно на цените на пазара у нас силно влияят и дългосрочните договори както на двете „американски” централи в енергийния комплекс „Марица изток”, така и на ВЕИ-тата. АЕЦ „Козлодуй” също си продаде дългосрочно голяма част от енергията, поради което за борсата почти няма енергия, а тази, която я има, е скъпа. А тя е скъпа и ще става все по-скъпа поради високата цена на емисиите, които ТЕЦ-овете ни плащат и все повече ще плащат. Така че това е причината за вноса на електроенергия в България, който ще се увеличава.

В същото време Турция не плаща за въглеродни емисии, тъй като е извън Европейската система за търговия с емисии  (EU ETS). А тя има огромно количества енергия от въглищни централи, която вече е по-евтина от нашата, тъй като не е натоварена с такси за емисиите. Но, според мен, най-важната причина е, че Турция вече има огромен излишък от природен газ, и то – евтин. Турция внася синьо гориво от Русия, Иран, Азербайджан, Египет, плюс големи количества втечнен газ. Другата голяма причина наистина е ниският курс на турската лира, който стимулира нейния експорт.


https://www.economic.bg/bg/news/12/balgariya-shte-vnasya-vse-po-chesto-i-vse-po-golemi-kolichestva-elektroenergiya.html

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
основната причина за внос е, че няма производство на ел енергия. щото соларките при 8-9 светли часа не работят много.

друг въпрос е, че по документи може и 25 часа в денонощието да бичат. ама от това произведеният ток не се увеличава.

разни гнусотници обаче още мрънкотят за белене.

AnonimusBG

  • Гост
основната причина за внос е, че няма производство на ел енергия. щото соларките при 8-9 светли часа не работят много.

друг въпрос е, че по документи може и 25 часа в денонощието да бичат. ама от това произведеният ток не се увеличава.

разни гнусотници обаче още мрънкотят за белене.

Аз бях изненадан, че внасяме ток.
С една дума и тук преуспяхме.
Я ги боядисаме, я не.
Това което ни оставиха.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
АЕЦ „Козлодуй” също си продаде дългосрочно голяма част от енергията, поради което за борсата почти няма енергия, а тази, която я има, е скъпа.

Тук е заровено кучето.
Най евтиният ток на практика се изнася, а се внася по-скъп.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Quote (selected)
АЕЦ „Козлодуй” също си продаде дългосрочно голяма част от енергията, поради което за борсата почти няма енергия, а тази, която я има, е скъпа.

Тук е заровено кучето.
Най евтиният ток на практика се изнася, а се внася по-скъп.

Точно.
Аз нещо не го помислих.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7736
    • Профил
Аз бях изненадан, че внасяме ток.
С една дума и тук преуспяхме.
Я ги боядисаме, я не.
Това което ни оставиха.

още като се разрева първия път родният 'бизнес' - за мен ралтата беше ясна. нема ток. износителите си имат контрагенти, изнасят евтиния и остават разните му зелени гретотумбергови /или тунбергови, се тая/ енергии, които по-добре да ги няма. щото вносът е по-евтин.

сепак енергийната система издържа почти 30 години, колкото и водната, де. забележително. здравната и образователната се предадоха къде-къде по-рано.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23673
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Една истинска новина останала заметена под килима от родните мисирки.

Quote (selected)
Регистрираната в Белград руска компания IDC (Infrastructure Development and Construction), която беше главен изпълнител за изграждането на газопровода „Балкански поток“ през Сърбия, също ще бъде подизпълнител на българския участък от газопровода. Разрешението за изграждане на газопровода от България до Сърбия е дадено от саудитския консорциум „Аркад”( Arkad), който е със седалище в Саудитска Арабия, предаде БГНЕС.

https://www.manager.bg/energetika/ruska-kompaniya-shche-stroi-turski-potok-v-blgariya

Саудитите са клекнали, руснаците ще изградят техните 100 км преди ние да оправим другите 80 нищо че ги почнахме отдавна.
Облаците над премиера ( да не се бърка с кино премиера или театрална премиера ) се сгъстяват. Ще Му Го направят "гадовете" колкото и да се дърпа.
Дано да е мъжко. :b0230:
« Последна редакция: Февруари 26, 2020, 19:59:44 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Бойко Борисов разправяше нещо че правим по 5 км. на ден.
Явно не ни стигат 20 дни.

Иначе що ни трябваше саудитите да ни докарат руснаците?
Май щеше да ни излезе по-тънко ако ги бяхме пуснали в самото начало.
О-па забравих.
Европейските пакети не ни разрешават, а на саудитите в БГ им разрешават.
А бе да се оправят ако могат.