Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 20, 2024, 11:12:21

Автор Тема: Психопати, откачалки и калинки управляват света  (Прочетена 30594 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 283
    • Профил
A с какво да те цитирам, като ти по адвокатски простираш чаршафи по половин страница,
в които въртиш и сучеш едно и също - да не гласуваме, щото нямало било смисъл.
Постът, който обсъждам, е точно два реда. Умишлено ли не го цитира точно в частта по същество? Така всъщност не опонираш на казаното от мен, а на някаква твоя си идея, каквато аз не съм изразявала.
И на следващо място, както аз не ти поставям ограничения колко и какво да пишеш, очаквам същото и от теб като събеседник, ако тук ще държим на добрия тон в дискусията. Когато пиша, се аргументирам - нужно е уважение към събеседниците, а аргументите са част от него. Ако моите аргументи ти се виждат дълги, не е задължително да ги четеш.
И на трето място, искам да ми покажеш сега мой текст, в който призовавам да не се гласува.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
A с какво да те цитирам, като ти по адвокатски простираш чаршафи по половин страница,
в които въртиш и сучеш едно и също - да не гласуваме, щото нямало било смисъл.
Постът, който обсъждам, е точно два реда. Умишлено ли не го цитира точно в частта по същество?

Не.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: deneb
Е, и? Знаци се дават с реална политика - действия, решения, изявления. В несуверенната държава знаците се дават от други, калибрирани и официализирани от собствените ни институции.
Който следи политическите процеси и настроения в държавата, знае по-добре и от нас тук, че има пропаст между представляваните и представляващите, но какво от това?

Добре, ето го целия. И какво казваш ? Пак същото. Не сме суверенни, не даваме ние знаците, значи няма смисъл да гласуваме. Твойта жена снощи на гарата с двама ... Тя пък една гара ...

Имало си хора да следят, те знаели какво и как е тук, та нямало нужда да им даваме знаци.
Една и съща приспивна песен във всичките ти филипики - няма смисъл от гласуване.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Преди ден генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг развесели дори своите съюзници, когато в ултимативна форма поиска Москва да разоръжи флота си.
...
Друг експерт от Киев, Иван Киричевски, добави, че използването на хиперзвукови ракети от Русия й помага да компенсира „унижението да не може да използва ядреното си оръжие“.
https://bgr.news-front.su/2024/04/19/czirkonite-izplashiha-nato-do-smrt-stoltenberg-obyavi-ultimatum-na-rusiya/
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23689
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил

Сорос изсипа милиони в скандални инициативи на демократите
Е, това вече е нещо което не исках да виждам, че ще сънувам кошмари.
Некрозата е избила навън, като "ореол".
П.П. Вчерашното фото на Байдън е като на младенец сравнено с това.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен deneb

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 283
    • Профил
Цитат на: deneb
Е, и? Знаци се дават с реална политика - действия, решения, изявления. В несуверенната държава знаците се дават от други, калибрирани и официализирани от собствените ни институции.
Който следи политическите процеси и настроения в държавата, знае по-добре и от нас тук, че има пропаст между представляваните и представляващите, но какво от това?

Добре, ето го целия. И какво казваш ? Пак същото. Не сме суверенни, не даваме ние знаците, значи няма смисъл да гласуваме. Твойта жена снощи на гарата с двама ... Тя пък една гара ...

Имало си хора да следят, те знаели какво и как е тук, та нямало нужда да им даваме знаци.
Една и съща приспивна песен във всичките ти филипики - няма смисъл от гласуване.
Хубаво е, когато се четем, да влагаме същия смисъл, който е вложил пишещият, а не друг - така се получава разваленият телефон.
Значи, казвам, че мотивът не трябва да е този - това е поантата на поста ми, а не да не се гласува. Не разбираш ли, че е унизително да гласуваме с мотив еди кой си да ни забележи?
И да, действително съм проследила хронологично от 1991 г до последните парламентарни избори избирателната активност и дори за своя изненада установих, че НС, избрани с най-голяма представителност, всъщност са докарали днешното ни дередже. С което не казвам да не гласуваме, щом аз самата гласувам, а казвам, че не в това е разковничето.
Не бих гласувала с мотив някой да забележи (този някой, когото визираш, ако има капка акъл и далновидност, а има, ще трябва да мине и да се изхрачи, даже не знам дали и това заслужаваме), гласувам с мотив за своята си държава и за моето и нейното достойнство. Пък каквото стане.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Цитат на: deneb
Не разбираш ли, че е унизително да гласуваме с мотив еди кой си да ни забележи?

Може да е унизително, но е крайно необходимо, на фона на всичките ни свинщини.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.