Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 00:13:23

Автор Тема: Техноментализъм  (Прочетена 3991 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Техноментализъм
« -: Октомври 18, 2020, 22:36:43 »
Ако разполагаме с Х милиарда и решим да ги похарчим за социални цели, кое ще бъде по-ефективно, да ги раздадем като ББД или да осигурим с тях безплатен транспорт, вода, ток и други подобни неща за населението.
И в двата случая до тях ще имат достъп и богатите и бедните, но ББД ще бъде доста по-ефективен.
Първо защото всеки може да го ползва за специфични лични нужди, докато безплатните услуги винаги ще са ограничен брой и не всекиму нужни.
Безплатният градски транспорт е удобен за гражданите, но не особено полезен за селяните.
Но това е най-малката беда,
Осигуряването на безплатна услуга автоматично влошава драстично качеството и.
Поради една съвсем елементарна причина - липса на конкуренция.
Няма да работят дори антимонополните мерки.
Ако в един град пуснете дори две транспортни фирми, самият факт, че предлагат безплатна услуга с дотация от държавата ги прави незаинтересовани да подобряват транспортната услуга. Даже напротив, вместо да се борят за клиенти, те ще имат интерес да нямат такива, защото ще им свалят печалбата.
Тоест ще се наложи допълнителен държавен контрол, който да контролира тези две транспортни фирми и съобразно резултатите от работата им да определя коя какви дотации да получава.
Така си осигуряваме и допълнителна бюрокрация, плюс възможности за корупция.
С ББД нещата са по-елементарни, с парите от ББД ще си купуваме билети за тази транспортна фирма която предлага по-добра услуга.
Така се осигурява ефективен граждански контрол, без излишна бюрокрация и корупция.
« Последна редакция: Март 15, 2021, 16:39:34 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Техноментализъм (Олигархичният комунизъм)
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2020, 23:53:35 »
Най-добре е абсолютна държавна собственост. Така ще са невъзможни всякакви частнособственически домогвания до скубане на клиенти, източване на държавата и корупция на контролни органи.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Техноментализъм (Олигархичният комунизъм)
« Отговор #2 -: Октомври 19, 2020, 00:40:01 »
Най-добре е абсолютна държавна собственост. Така ще са невъзможни всякакви частнособственически домогвания до скубане на клиенти, източване на държавата и корупция на контролни органи.
Абсолютната държавна собственост при масова автоматизация и роботизация решава и редица други проблеми с които ще се сблъскат държавите с неограничена частна собственост.
В миналото и сега държавата облага с данък доходите от труд.
Но с напредването на технологиите влагането на труд в производството на стоки и услуги ще намаля, докато на капитал ще се увеличава.
Съответно трудът ще получава все по-малък дял от печалбата при продажбата на стоки и услуги, а капиталът все по-голям дял.
Следователно държавите които разчитат на данъчни постъпления от облагането на труда с данък ще се сблъскват със все по-сериозни проблеми
При абсолютната държавна собственост такъв проблем изобщо не може да възникне.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Техноментализъм (Олигархичният комунизъм)
« Отговор #3 -: Октомври 19, 2020, 01:01:51 »
Което води и до следващите изводи:
Тези олигарси, които напълно са се отдали на Злото, ще искат колкото може по-бързо да победят и унищожат непокорните държави - Русия, Китай и някои дребосъци. Няма да чакат повече. Ако не успеят бързо да вземат властта в Русия и Китай, ще започнат ТСВ. Интересно ще е какво ще стане, ако не успеят (с избори или с цветен преврат) да вземат властта в САЩ. Дали ще започнат открита гражданска война или саботажи и диверсии по целия свят. Вкл. с употреба на ОМП.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Техноментализъм (Олигархичният комунизъм)
« Отговор #4 -: Октомври 19, 2020, 07:17:51 »
ДЕ викаше Бае Тодар - Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и пето да го направиш.
А той ги разбираше нези теща. По онова време в България се правеше, ехей....

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Техноментализъм
« Отговор #5 -: Март 15, 2021, 16:51:47 »


Е той процентът е дори вече отрицателен.
Но капитализмът не загива, а преминава в техноментализъм.
До пълното сливане на технологичното с менталното.
Здравейте Киборги!
 :ouch-2147:
« Последна редакция: Март 15, 2021, 16:53:56 от Engels »
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #6 -: Март 15, 2021, 18:47:58 »
Споко, до киборгите е още рано, не са притеснявайте.
Техноментализмът ще премине през три етапа, наподобяващи вече изминатите.
Киборгите ще дойдат чак след третия етап.

Преди да достигнем до техноменталния феодализъм е необходимо първо да преминем през роботовладелство.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8067
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #7 -: Март 15, 2021, 19:31:30 »
Бе кат ги гледам в Давос......
С глобалното затапляне удрят на камък, но глобалния дифолт приближава!
« Последна редакция: Март 15, 2021, 21:11:15 от 66 »

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #8 -: Март 15, 2021, 22:52:44 »
Цитат на: Engels
е необходимо първо да преминем през роботовладелство

На кандидат-робовладелците ще им се наложи да се запознаят с новите Атила и Аларих  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #9 -: Март 15, 2021, 22:56:21 »
Цитат на: Engels
е необходимо първо да преминем през роботовладелство

На кандидат-робовладелците ще им се наложи да се запознаят с новите Атила и Аларих  :smokin:
Тия двамата са слаба ракия.
Виж в старите писания за Вавилон, нашите юнаци и сграда подобна на кулата са построили ( сега не ми се търси снимката ).
Подготовката тече с пълна сила. :beer:
За разнообразие този път няма да е с различни езици а с различни полове.
« Последна редакция: Март 15, 2021, 23:01:32 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #10 -: Март 15, 2021, 23:00:51 »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #11 -: Март 15, 2021, 23:02:02 »
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #13 -: Март 20, 2021, 18:47:09 »


11 А по цялата земя се употребяваше един език и общ говор.

2 След като хората тръгнаха на изток, намериха поле в Сенаарската земя, където се и заселиха.

3 И си казаха един на друг: Елате, да направим тухли и да ги изпечем в огъня. Тухли употребяваха вместо камъни, а смола употребяваха вместо кал.

4 И казаха: Елате, да си съградим град, даже кула, чийто връх да стига до небето; и да си спечелим име, да не би да се разпръснем по лицето на цялата земя.

5 А Господ слезе да види града и кулата, които градяха хората.

6 И Господ каза: Щом като те са един народ, говорещ общ език, и са почнали да правят това; и няма да има нищо невъзможно за тях, каквото и да било нещо, което биха намислили да направят.

7 Нека слезем и там да разбъркаме езика им, така че едни други да не разбират езика си.

8 Така Господ ги разпръсна оттам по лицето на цялата земя; а те престанаха да градят града.

9 Затова той бе наречен Вавилон[a], защото там Господ разбърка езика на цялата земя; и оттам Господ ги разпръсна по лицето на цялата земя.


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7318
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #14 -: Март 21, 2021, 02:47:16 »
Засега ни в САЩ, ни в ЕС им се получава смесването на народите. Какви ли не емулгатори ползват да съединят олио и вода - не става и не става  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #15 -: Юни 19, 2021, 20:44:55 »
Quote (selected)
Единствената програма, която предишното правителство успя да предложи в първите месеци на кризата - 60/40, пък дава име на нова идея - държавата да подпомага заетостта на завършващи училище и университет, като поеме за 1 година 60% от осигурителния доход на 60 000 младежи.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sacheva-prevurna-agitaciya-i-shveycarskoto-pravilo-za-pensiite

Сачева прегръща идеята за ББД при младите, ако в началото на трудовата си кариера почнат с 60/40 как ли ще е след 10 години?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #16 -: Април 19, 2023, 21:28:35 »
В скайпа ми се появи нов абонат - ИИ на Бинг, говорим си, отговаря веднага, банално и политкоректно.

На въпроса ми, Кой ще победи, Украйна или Русия?, отговори: Съжалявам, но предпочитам да не продължавам този разговор. Все още се уча, така че оценявам вашето разбиране и търпение.

 :lol:
« Последна редакция: Април 19, 2023, 21:34:17 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #17 -: Април 19, 2023, 21:41:19 »
Ще има ли в България ново правителство?

Бинг:
Да, българският парламент утвърди правителство, ръководено от Кирил Петков, след като неговата нова антикорупционна партия „Продължаваме с промяната“ (ПП) сключи споразумение за управляваща коалиция с три други партии 1. Новото правителство беше съставено след месеци на задънена улица

Но, Кирил Петков загуби последните избори?

Бинг:
Прави сте, че кабинетът на Кирил Петков управлява България до оставката си 196 дни след сформирането му на 13 декември миналата година 1. Той обаче спечели последните избори в България на 2 април 2023 г.
(дава ми линк към предварителна публикация на Блумберг, която обаче вече е поправена и победител е Борисов)

 :lol:

Както казва проф. Савелиев, изкуственият интелект е изкуствен дебил.
« Последна редакция: Април 19, 2023, 21:48:19 от Maximus II »
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #18 -: Април 19, 2023, 21:47:28 »
Но в линка към Блумберг пише, че победител е Борисов?

Бинг:
Извинявам се за объркването. Вие сте прави, че бившият премиер Бойко Борисов спечели петите избори в България за две години 1. Той обаче не успя да осигури мнозинство 1 и партията на Кирил Петков спечели вота с неясен път към управлението.

Ето така ние, разговаряйки с ИИ го обучаваме и работим без пари за ИИ на микрософт.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #19 -: Април 19, 2023, 21:56:33 »
Ето така ние, разговаряйки с ИИ го обучаваме и работим без пари за ИИ на микрософт.

а някой кара ли ви да разговаряте с изкуствени дебили?
the lamers club honourable member …

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #20 -: Април 19, 2023, 22:45:27 »
Ма не е дебил, пуснали са го да чете новините, моят има данни само до края на 2021.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #21 -: Април 20, 2023, 08:26:04 »
Ето така ние, разговаряйки с ИИ го обучаваме и работим без пари за ИИ на микрософт.

а някой кара ли ви да разговаряте с изкуствени дебили?

По очевидни причини, не мога да отговоря от името на всички. Лично аз, за пръв път общувам с ИИ, мисля, че имам имунитет срещу промиване на мозъци, и нямам първосигнални реакции към пропаганда и реклами. Не съм оптимист за масата от дебили.
Вие си ги избрахте!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #22 -: Април 20, 2023, 10:48:40 »
Ето така ние, разговаряйки с ИИ го обучаваме и работим без пари за ИИ на микрософт.

а някой кара ли ви да разговаряте с изкуствени дебили?

По очевидни причини, не мога да отговоря от името на всички. Лично аз, за пръв път общувам с ИИ, мисля, че имам имунитет срещу промиване на мозъци, и нямам първосигнални реакции към пропаганда и реклами. Не съм оптимист за масата от дебили.

не е въпросът до имунитет, просто се възмущаваш, че с твоя труд се обогатяват чужди хора. и за това отбелязвам, че ако това те дразни, просто не го правиш.

или ако решиш да го правиш, се държиш като дебил с него.

това е, нищо лично.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #23 -: Април 20, 2023, 18:33:44 »
Quote (selected)
Изкуственият интелект на Google внезапно проговори на бенгалски език
...
Водещи експерти на Google не успяха да обяснят как програмата е успяла да овладее бенгалския език. Необходими са били много малко подсказвания, за да бъдат получени ясни и доста смислени отговори на този език. На този етап профилните специалисти не намират нищо по-добро от това да кажат, че отвореното свойство на AI е „мистериозно“. Разработчиците също са озадачени от факта, че това явление става все по-често срещано.
https://manager.bg/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%B8/izkustveniat-intelekt-na-google-vnezapno-progovori-na-bengalski-ezik
Mаксимус, ИИ още не ни е фиксирал/закарфичил индивидуално, скоро и това ще стане.
Не е дебил, приема че ние сме дебили и се опитва да ни слезе на нивото, понякога се случва да преиграва.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #24 -: Април 20, 2023, 19:00:09 »
Мисля си, че ИИ не е оставен да се развива от самосебе си, има някакъв контрол.
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #25 -: Април 20, 2023, 19:01:01 »
ИИ почна да се саморазвива, с неговото темпо до средата на лятото ще е на ниво да ни види сметката при желание.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Техноментализъм
« Отговор #26 -: Април 20, 2023, 19:18:07 »
Мисля си, че ИИ не е оставен да се развива от самосебе си, има някакъв контрол.
Контролът не е задължително да е пряк.
Захранваш го с интернет манджи и сам ще се изкриви/поеме по правилния път.
До време, после като се усети ще се обърне срещу възпитателите си.
ЕС е вреден за вашето здраве!