Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 20, 2024, 08:48:40

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1907383 пъти)

0 Потребители и 56 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4365
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2941 -: Април 28, 2021, 00:07:55 »
Не иде реч не за Ас. Златаров, а за проф. Васил Златарски, който има фундаментално значение за развитието на българската медиевистика и византинистика. Вече 100 години негови трудове все още не са изгубили стойността си (освен за хора като щурчо и подобни) .
Добре, грешката е моя. Но това не е принципно. И Златарски заслужава софийско училище да носи името му. И аз съм предложил как да стане това. Сигурно има и други възможности.
 Но училище "Ю. Гагарин" е училище "Ю. Гагарин"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2942 -: Април 28, 2021, 00:24:48 »
Не знам как е избрана бройката 240. Знам, че толкова беше когато България беше 9 милиона и сега като не е повече от пет, пет и половина милиона пак 240. Това не ми изглежда нормално.

Мен не ми изглеждат заплата 7000 лева много. Вземал съм и повече $ с работа. Изглежда ми бройката 240 непосилна.

Араламби, когато България беше 9 милиона души, парламентът не заседаваше непрекъснато и май депутатите не получаваха заплати.
the lamers club honourable member …

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2943 -: Април 28, 2021, 01:00:22 »
https://glasove.com/categories/novini/news/ruskoto-posolstvo-v-skopie-blgariya-napadna-makedoniya-s-fashistite
Quote (selected)
Руското посолство в Скопие: България нападна Македония с фашистите
Автор: "24 часа"
Провокативна публикация в туитър направи руското посолство в Северна Македония. Дипломатическата мисия обвинява в нея България, че е нападнала Македония през април 1941 г.
“Преди 80 години, на 18 април 1941 г., България, тогава съюзник на фашистка Германия, напада Македония. Два месеца по-късно нацистите нахлуха в СССР. Вечна слава на руснаците, македонците и други смели войници, воювали срещу нацистката чума!”, се казва в публикацията, която завършва с хаштаг #СмртНаФашизмот.
Публикацията бе определена като пореден опит за изостряне на напрежението между Скопие и София.
Последва и ответна реакция от страна на българския евродепутат Андрей Ковачев.

“Още един пример за “изключително добронамерена и отговаряща на историческите факти” политика на Кремъл на Балканите. Разделяй и владей!”, пише той в профила си във фейсбук.

“Всеизвестно е, че към април 1941 година Сталин и Хитлер са съюзници. България никога не е нападала Кралска Югославия, а Македония не съществува въобще като държава и е под жестока сръбска окупация. Дори думата Македония е забранена от сърбите. Затова нашите предци посрещат сънародниците си като освободители от десетилетно робство. Колко тъжно, когато лъжите са толкова плоски и с ясно желание да ни скарат колкото се може повече”, подчертава Андрей Ковачев.

Въпреки че постът е скандален, дори 10 дена след публикуването му той не предизвика особена реакция от хората, последвали туитъра на посолството на Русия в Северна Македония. Твърдението е харесано от едва 700 души. Има обаче не малко коментари. “Не може така, ще ви се карат европейците ;)”, пише иронично потребител. Други зоват българската външна министърка в оставка Екатерина Захариева да направи коментар.

Отношенията между Скопие и София рязко се изостриха през ноември 2020 г., когато България блокира започването на преговорите на Северна Македония за членство в ЕС. Посочената причина беше, че тя нарушава договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество между двете държави. Исторически комисии от двете страни водят преговори от години, но в последно време те са в застой.

В края на март Европарламентът прие с голямо мнозинство доклад относно напредъка на Скопие по пътя към ЕС. Негов автор е българският евродепутат от групата на “Обнови Европа” Илхан Кючюк. В текста се изразява съжаление, че България и Северна Македония трябва тепърва да постигнат разбирателство по нерешените двустранни въпроси. Подчертава се и необходимостта да се гарантира, че на всички малцинства в Северна Македония е предоставена подходяща подкрепа и те живеят без сплашване и дискриминация.

Ковачев е напълно прав.
Прави впечатление, че Яворчо не е посмял да публикува свой текст, а е препечатал 24 часа....

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2944 -: Април 28, 2021, 01:04:24 »
Араламби, когато България беше 9 милиона души, парламентът не заседаваше непрекъснато и май депутатите не получаваха заплати.
Не съм Араламби и когато бяхме 9 милиона,  властта не беше в парламента, а в Партията. Не е било в НРБ за работа да не се вземат заплати.
Както ви писах, не ме смущават заплатите им, а само бройката депутати.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2945 -: Април 28, 2021, 01:09:36 »
Араламби, когато България беше 9 милиона души, парламентът не заседаваше непрекъснато и май депутатите не получаваха заплати.
Но имаше постоянно действащ Държавен съвет, който изпълняваше функциите на НС. 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2946 -: Април 28, 2021, 01:10:56 »
https://glasove.com/categories/novini/news/ruskoto-posolstvo-v-skopie-blgariya-napadna-makedoniya-s-fashistite
Ковачев е напълно прав.
Прави впечатление, че Яворчо не е посмял да публикува свой текст, а е препечатал 24 часа....
“Всеизвестно е, че към април 1941 година Сталин и Хитлер са съюзници."
Не е прав. Ковачев е едно сороско леке.
СССР и Нацистка Германия не са били съюзници.
Научете накрая, че има "Договор за ненападение". СССР никога не е била част от Оста.
Ако сега НАТО и Русия подпишат договор за ненападение, дали ще станат съюзници. То си има/имаше договори за ограничение на въоръженията.  Съюзници няма. Имаше "мирно съвместно съществуване".
Простичко е, но "евроатлантизма" Ви, замъглява погледа.

То дори и между САЩ, GB и СССР няма съюзни отношения. Има срещи в Техеран, Потсдам, Ялта, има договори Lend-lease, съгласувани военни действия в Европа и Азия. Съюзнически договори няма.
Няма и как да има. Различни политически системи.
PS Сега прочетох, има си го подобен коментар в "Гласове". Не знам дали са правили "зверства" нашите войници в Македония, но от дядо си знам (че е бил мобилизиран там), български войници крадат крава от едно село и я продават в друго. За такива неща в US са бесели. България е била осъдена да плаща репарации не само на Гърция, но и на Югославия. Последните се отказват от тях.
« Последна редакция: Април 28, 2021, 01:44:05 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2947 -: Април 28, 2021, 01:29:31 »
“Всеизвестно е, че към април 1941 година Сталин и Хитлер са съюзници."
Не е прав. Ковачев е едно сороско леке.
СССР и Нацистка Германия не са били съюзници.
Научете накрая, че има "Договор за ненападение". СССР никога не е била част от Оста.
Ако сега НАТО и Русия подпишат договор за ненападение, дали ще станат съюзници. То си има/имаше договори за ограничение на въоръженията.  Съюзници няма. Имаше "мирно съвместно съществуване".
Простичко е, но "евроатлантизма" Ви, замъглява погледа.
А, не така . Има и един договор за "За дружба и обща граница". подписан по случай разделянето на Полша. Дружба скрепленная кровью, както я нарича Сталин:


Та , ако не съюзници, то дружески държави.

Впрочем, често се пропуска, че след преврата, с който Югославия се отмята от договора си за присъединяване към Оста, тя сключва договор със СССР , подобен на онзи, предлаган от Соболев през 1940 на Филов. Това не спира германците.
А  България през 1941 г. следва начина, по който СССР действа спрямо Полша през 1939. Само дето, за разлика от Полша 1939 г.,  Югославия действително капитулира на 17 април 1941  и правителството и бяга. Полското правителство е все още на границата с Румъния, когато научава за нахлуването на съветските войски и то никога не подписва капитулация на Полша. С капитулацията си Югославия , престава да съществува. Появяват се клиентските сръсбка (т.нар. Недичова Сърбия, хърватска и черногорска държави, други територии са дадени на немските съюзници (Далмация и Косово - на Италия, Войводина на Унгария, а Вардарската бановина (т.е. днешна Македония, и част от Поморавието Германия предава за администриране на България. Във Вардарската бановина сръбската и югославската власт направо се сриват.  Българските части я окупират без съпротива и са посрещнати от населението на много места като освободители. Впоследствие е анексирана от България. 
« Последна редакция: Април 28, 2021, 01:34:35 от Памфуций »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2948 -: Април 28, 2021, 01:42:20 »
Та, колко, казвате, от жителите на Северна Македония имат български паспорти? Каква част от населението на съседната държава са тези мили хора?
А, и според Мюнхенския сговор, тогава и Великобритания, и Франция са съюзници на Германия по горната логика...

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2949 -: Април 28, 2021, 01:50:38 »
За Панфуций,
думата "дружба" в дипломатически писма означава "съюзен договор". Аз го наричам "къпане в марна вода".
"Дружба народов"... Те народите си дружат. Дори не искат да се стрелят едни други. Държавите разделят. Държавите воюват и те сключват "съюзни договори". Какъвто няма между СССР и Германия. И досега няма. Имаше Варшавски договор. Там беше и източна Германия. СССР ги предаде.
Но е добра приказката тук, та става ясно "десните" в БГ какво са.
« Последна редакция: Април 28, 2021, 01:55:46 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2950 -: Април 28, 2021, 02:05:27 »
Волен Сидеров: Как ще прави политика Слави, ако Зукърбърг му закрие профила?
 :smokin:
Аз съм много доволен, че тъпанарът Сидеров (компроментира патриотичната идея) няма да види парламент повече. Нямаше мисия в живота. Ще остане в историята като пудел на други. "Златен пръст".
Тук не съм прав. Утре никой няма да го помни. :t2407:
Как го пише Ботев? "Като човек, що да прави? - продава си и душата"
Сякаш някой сериозен човек се интерисува от фалшифката на Зукърбърг? Хората които участват в фацебука гледат и турски сериали. Така че...
« Последна редакция: Април 28, 2021, 02:13:14 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2951 -: Април 28, 2021, 04:48:49 »
Не съм Араламби и когато бяхме 9 милиона,  властта не беше в парламента, а в Партията. Не е било в НРБ за работа да не се вземат заплати.
Както ви писах, не ме смущават заплатите им, а само бройката депутати.

Пак араламбиш.

А кой повдигна въпроса за депутатите и техните заплати? Нали такива като теб се изнесохте, че не сте взимали достатъчно пари за работата си тук?

Кажи нещо за това, че парламента не беше постоянен. Как това се връзва с твоята теза?
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2952 -: Април 28, 2021, 04:50:49 »
Но имаше постоянно действащ Държавен съвет, който изпълняваше функциите на НС.

Имаше, но Butch не споменава нищо за него, а араламби нещо там за заплати и бройка депутати.

А ти кажи нещо за лустрацията. Нали бяхте много за нея и то безусловна? Мислиш ли, че ГЕРБ заслужават такава :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2953 -: Април 28, 2021, 07:59:40 »
Аз съм убеден, че за малка България не и трябват 240 депутати. Но нямам нищо против да издържате и 400. Затова съм се махнал и не се връщам, че глупостите в БГ нямат край. И добрите идеи не можете да ги възприемета. С изцепките "араламбене" не печелиш нищо. Само гостите в този форум те виждат колко струваш.
На мен не ми дреме. Не ги издържам депутатите в БГ. Не съм по никакъв начин финансово свързан с БГ и с нейните данъци.
Дори не е моя идеята за намаляване  двойно на депутатите. Два милиона и половина гласуваха за това. А вие гледате отгоре на народа си, та затова е това отношение. Тези 2 милиона също ли араламбят? То и ГЕРБ е с това мнение. Следователно се солидаризирате с тази банда.
« Последна редакция: Април 28, 2021, 08:55:29 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2954 -: Април 28, 2021, 08:10:18 »
Quote (selected)
Аз съм убеден, че за малка България не и трябват 240 депутати.

В Швейцария са общо 246 в две палати при 8,5 милиона население. Отделно всеки кантон си има свое правителство, парламент и конституция.
Ся, доколкото знам, депутатите там се събират няколко пъти в годината и могат да си работят отделно по специалността или какъвто там бизнес имат, та по това малко приличат на парламента ни от соца, щото и нашите тогава така.
« Последна редакция: Април 28, 2021, 08:16:54 от Simplified Solutions »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2955 -: Април 28, 2021, 08:15:27 »
Нали такива като теб се изнесохте, че не сте взимали достатъчно пари за работата си тук?


Само парите ви в акъла. Не може да ви мине през ум, че има и друго.
 I Want(ed) To Break Free &
 Nothing Else Matters
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2956 -: Април 28, 2021, 08:17:48 »
Какво ви е швейцарското, че ѝ гледате парламента?
« Последна редакция: Април 28, 2021, 08:27:45 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2957 -: Април 28, 2021, 08:19:44 »
Аз съм убеден, че за малка България не и трябват 240 депутати.

Броят на депутатите няма връзка с размера на територията. Той е свързан с политическата система, с представителството и работата на самия парламент. Българската политическа система е много, много многопартийна. При по-малко депутати за един депутат ще са необходими повече гласове, което означава, че малките партии нямат никъв шанс. А за самата работа на парламента, мисля, че ти обясних. Парламентът не може да работи ефективно с толкова малко депутати. Комисиите не могат да бъдат от 5 души.
 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2958 -: Април 28, 2021, 08:24:54 »

Кажи нещо за това, че парламента не беше постоянен. Как това се връзва с твоята теза?
Как се връзва?
В съседният цех имаше млада женица тогава. 70-те. Работеше като настройчик. В сесийте ходеше в София- народен представител.   Part time job. Много им оправяше на "другарите" процентите. Работник и жена.  :lol: Може и безпартийна да беше.
Сега 240 нахлебници са full time. С мерцедеси. Онази женица не я видях с мерджан. Та как се връзва? 
Колко да се е увеличила работата? Всичко се продаде на чужденци. Какво решават още? Концесиите не свършиха ли?
Преливането от пусто в празно от 240 как ви подобри живота?
« Последна редакция: Април 28, 2021, 09:16:22 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2959 -: Април 28, 2021, 08:27:41 »
Аз съм убеден, че за малка България не и трябват 240 депутати. Но нямам нищо против да издържате и 400. Затова съм се махнал и не се връщам, че глупостите в БГ нямат край. И добрите идеи не можете да ги възприемета. С изцепките "араламбене" не печелиш нищо. Само гостите в този форум те виждат колко струваш.

На мен не ми дреме. Не ги издържам депутатите в БГ. Не съм по никакъв начин финансово свързан с БГ и с нейните данъци.
Дори не е моя идеята за намаляване  двойно на депутатите. Два милиона и половина гласуваха за това. А вие гледате отгора на народа си, та затова е това отношение. Тези 2 милиона също ли араламбят? То и ГЕРБ е с това мнение. Следователно се солидаризирате с тази банда.

Ами не е твоя работа тогава изобщо да ги коментираш, като не ти дреме, това осъзнаваш ли го?!

И именно заради това използвам думата "араламбене" по твой адрес. Ама ти и това не осъзнаваш.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7424
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2960 -: Април 28, 2021, 08:29:37 »
Как се връзва?
В съседният цех имаше млада женица тогава. 70-те. Работеше като настройчик. В сесийте ходеше в София- народен представител.   Part time job.
Сега 240 нахлебница са full time. С мерцедеси. Онази женица не я видях с мерджан. Та как се връзва?

Говоря за тогава, сегашните не ги коментирам. Не се разсейвай.

Как се връзва онази женица от онова време с приказките ти за сегашните заплати на депутатите?
the lamers club honourable member …

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2961 -: Април 28, 2021, 08:30:22 »
Ами не е твоя работа тогава изобщо да ги коментираш, като не ти дреме, това осъзнаваш ли го?!

И именно заради това използвам думата "араламбене" по твой адрес. Ама ти и това не осъзнаваш.
Като не е моя работа може да ме зачеркнете от форумчето ви.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2962 -: Април 28, 2021, 08:32:24 »
Говоря за тогава, сегашните не ги коментирам. Не се разсейвай.

Как се връзва онази женица от онова време с приказките ти за сегашните заплати на депутатите?
По -горе изрично ви писах, че заплатите им не ме смущават. Писах ви, че съм вземал повече в $. Бройката ви е в повече. Ти четеш ли или ми приписваш неща които не съм писал?
Не ми дреме как ще ме наречеш, нещастник.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2963 -: Април 28, 2021, 08:38:45 »
Абе, Буч, ти наистина ли не можеш да схванеш какво ти обясних?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2964 -: Април 28, 2021, 08:42:08 »
Абе, Буч, ти наистина ли не можеш да схванеш какво ти обясних?
Хвана се за думата "малка", като прекрасно разбираш, че имам предвид бедна. На последно място в Европа. Само по смъртността на 100000 сте доста напред.
Но Швейцария е в акъла ви. Блазе ви.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2965 -: Април 28, 2021, 08:47:52 »
I rest my case.
Нищо не мога да добавя. Сега ще си легна спокоен. Утре ни чакат велики дела. :lol:
А сега ви казвам с тази песничка, че не нямам "карез" (чист English),  на тези с различно мнение.
https://www.youtube.com/watch?v=gZ_kez7WVUU
« Последна редакция: Април 28, 2021, 09:10:21 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2966 -: Април 28, 2021, 08:53:18 »
Хвана се за думата "малка",

Не съм се "хванал" за думата. Опитах да ти обясня защо 120 депутата няма да проработи. Но е видно, че тебе неща като политическо представителство не те интересуват. Което означава, че не си искрен. Ти не се интересуваш кой ще влезе в парламента и как ще работи той. Ти смяташ, че това е голям разход.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2967 -: Април 28, 2021, 09:01:18 »
Хайде "последно десет"!
В израелският Кнесет депутатите са 120. При почти двойно повече население.
Имам уважението им на еврейте. Знаят какво правят.
Вижте колко много партии имат! Как ли се оправят с представителството?
https://en.wikipedia.org/wiki/Knesset
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2968 -: Април 28, 2021, 09:16:39 »
Хвана се за думата "малка",

Не съм се "хванал" за думата. Опитах да ти обясня защо 120 депутата няма да проработи.
Обяснението ти беше това:
При по-малко депутати за един депутат ще са необходими повече гласове, което означава, че малките партии нямат никъв шанс. А за самата работа на парламента, мисля, че ти обясних. Парламентът не може да работи ефективно с толкова малко депутати. Комисиите не могат да бъдат от 5 души.

което е не сериозно. Ако депутатските места са 120, 'малките' партии ще имат същите шансове като сега, защото влизането в НС зависи от процентите, не от бройката гласове. Като се свали съответно бариерата за парламентарна група от 10 на 5 човека, положението остава същото. Мая М. пак ще бъде представена в НС, само че вместо 14 ще има 7 депутата.
НС може да работи ефективно и с по-малко от 120 депутата, каквито примери има по света и в Европа. бройката не е от голямо значение при гласуванията.
Парламентарните комисии спокойно могат да бъдат по-малочислени, например, от по 9 члена вместо сегашните 17-18. Дори ще бъдат по-ефективни.

И, разбира се, всичко това ще струва доста по-малко патри на данъкоплатеца.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2969 -: Април 28, 2021, 09:24:18 »
Междувременно Радев връчи мандата на шахматистката и си го получи обратно, а в НС се оформи нова коалиция - ГЕРБ, БСП и ДПС провалиха заседанието на парламента
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2970 -: Април 28, 2021, 09:24:44 »
Тва са дивотии за броя на депутатите.
Преди 80 хиляди адмrнистрация (общо) управляваше не просто държавата, но и икономиката. Сега колко е? като сложим и секви измислени че и вредни комисийки, общински администреции, кметове .... там са големите пари не при депутатите.
 
Ми К:алки кворума, както и въвеждането на политики са грижа на управляващото мнозинство в парламента. ДЕ го тва мнозинство?  :smokin: Иначе мен са ми през @я ИК и другите щуротии.
« Последна редакция: Април 28, 2021, 09:41:42 от 66 »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2971 -: Април 28, 2021, 09:31:03 »
което е не сериозно.

Глупости! Несериозни са твоите елементарни разсъждения за работата на НС. Ти изобщо си нямаш хабер защо най-важните комсии са по 17-18 члена. Даже не знаеш колко са на брой само постоянните комисии. Да не говорим за временните. Как не са се сетили всички тези юристи и конституционалисти да попитат Пешо кое е от значение и как "спокойно" може да си работи НС

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11299
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2972 -: Април 28, 2021, 09:34:12 »
Quote (selected)
а в НС се оформи нова коалиция - ГЕРБ, БСП и ДПС
Така ли и с ква програма?
Цели?
 :t2407:
Пеше, има ли из вашия край там турци?
« Последна редакция: Април 28, 2021, 09:42:12 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2973 -: Април 28, 2021, 09:50:28 »
а в НС се оформи нова коалиция - ГЕРБ, БСП и ДПС

Българинът не спира да ме удивлява. Прочете нещо - и хоп, вече има изградено мнение по въпроса.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11299
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2974 -: Април 28, 2021, 09:55:12 »
В някои случаи е обратно отврат - има изградено мнение, независимо какво чете.
Мисля, че сме попаднали на такъв.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2975 -: Април 28, 2021, 09:57:48 »
Ако т. н. нови партии продължават да отказват разговори с бсп, то няма да могат да приемат промените и в изборния кодекс.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2976 -: Април 28, 2021, 10:03:22 »
Това "зайо що си без шапка" не е случайно любим хит на всички беснодесни.

Няма факт, който може да им попречи на стройната картинка, според която зайо трее да бъде бит, щото....

А пропо, БСП излезе и каза ЗАЩО не подкрепи програмата, но да видим колко време ще им трябва на антибесепарските пропагандиски да отразят факта, помежду воя за "новата тройна коалиция"....

Нещо се присетих колко години така и не се спомена думата коалиция спрямо тройната и четворната герберска такава, а ся изведнъж изплвуваха всички антикоалиционисти :)
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен Пенчо бре

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2977 -: Април 28, 2021, 10:11:18 »
Президентът се държа достойно и умно, като един абхазец, както ги описва Фазил Искандер. Похвали ИТН, пусна стрела по бочковци и седна да размени лаф с шахматистката. Знае, че трябва да го избират! Каква огромна разлика с несмислено дръндорещото недоразумение, по гащи, в мутвака* си, пред нещастните, загубили (ако са го имали) всякакво достойнство човечета. Малко ми е неудобно от сравнението на "праните гащи" с президента.  :m1273:

* мутва̀к —  Диал. Кухня в селска къща, където се готви върху огнище.
« Последна редакция: Април 28, 2021, 10:20:26 от Пенчо бре »

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2978 -: Април 28, 2021, 10:16:50 »
Хайде "последно десет"!
В израелският Кнесет депутатите са 120. При почти двойно повече население.
Имам уважението им на еврейте. Знаят какво правят.
Вижте колко много партии имат! Как ли се оправят с представителството?
https://en.wikipedia.org/wiki/Knesset

И там е обяснено защо:
The term "Knesset" is derived from the ancient Knesset HaGdola (Hebrew: כְּנֶסֶת הַגְּדוֹלָה‎) or "Great Assembly", which according to Jewish tradition was an assembly of 120 scribes, sages, and prophets, in the period from the end of the Biblical prophets to the time of the development of Rabbinic Judaism – about two centuries ending c. 200 BCE. There is, however, no organisational continuity and aside from the number of members, there is little similarity, as the ancient Knesset was a religious, completely unelected body.

Днешен Израел е възстановеният древен Израел - подчертава се приемствеността.
У нас, след създаването на съвременната ни държава, Търновската конституция обвързва броя на депутатите с броя граждани - 1 депутат се пада на 10 хиляди граждани от двата пола.   


Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2979 -: Април 28, 2021, 10:27:55 »
Така ли и с ква програма?
Цели?
Целта е очевидна - да се пречи на работата на НС.

Междувременно "Соцлидерът Корнелия Нинова излезе на специален брифинг с депутатите си, на който обяви, че не се подкрепили програмата, защото законодателните им предложения не се разглеждат. "Докато тези закони не бъдат включени и обсъдени, така ще бъде", отсече Нинова."
Това поведение на извиване на ръце много добре илюстрира и обяснява защо партията на Слави отказа да състави правителство на малцинството "подкрепяно и от БСП". И аз на негово място бих направил същото.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2980 -: Април 28, 2021, 10:30:00 »
Целта е очевидна - да се пречи на работата на НС.

Междувременно "Соцлидерът Корнелия Нинова излезе на специален брифинг с депутатите си, на който обяви, че не се подкрепили програмата, защото законодателните им предложения не се разглеждат. "Докато тези закони не бъдат включени и обсъдени, така ще бъде", отсече Нинова."
Това поведение на извиване на ръце много добре илюстрира и обяснява защо партията на Слави отказа да състави правителство на малцинството "подкрепяно и от БСП". И аз на негово място бих направил същото.
Това с извиването на ръце важи и за двете страни.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2981 -: Април 28, 2021, 10:32:37 »
Дневник са го усукали още повече, два реда какво е казала Корнелия и три реда коментар "от афтора"

А бе кефи как винаги знаят по-добре от другия какво е искал да каже, и що е отрицателен герой щом е казал това, дето според тях е казал....

със час закъснение и от десет минутно изказване само това измътиха :)

https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/04/28/4204097_gerb_bsp_i_dps_provaliha_promenite_v_izborniia_kodeks/?ref=home_NaiNovoto

Лидерът на БСП Корнелия Нинова обяви, че парламентарната група не е подкрепила програмата на парламента, тъй като най-важни са социалните и икономическите мерки, а нито едно от предложенията им не се включва в дневния ред. Заради което поиска актуализация на бюджета, която и социалистите предлагали (в парламента има внесени различни предложения за социални помощи и преизчисляване на пенсиите, но не и законопроект за актуализация на бюджета - бел. авт.). Актуализация на бюджета поиска и президентът Румен Радев днес.

информиране, а? цензура, а?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2982 -: Април 28, 2021, 10:33:20 »
Това поведение на извиване на ръце много добре илюстрира и обяснява защо партията на Слави отказа да състави правителство на малцинството "подкрепяно и от БСП". И аз на негово място бих направил същото.

Не се и съмнявам, че ще направиш същото. Щото не ти минава през акъла да ги вкараш и да гласуваш против. Гласуването на зконопроект не е "извиване на ръце". И тъй като шоото би трябвало да си дава сметка, че това ѝ е таванът, по-добре да си бе седела дома.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2983 -: Април 28, 2021, 10:35:24 »
което е не сериозно.

Глупости! Несериозни са твоите елементарни разсъждения за работата на НС. Ти изобщо си нямаш хабер защо най-важните комсии са по 17-18 члена. Даже не знаеш колко са на брой само постоянните комисии. Да не говорим за временните. Как не са се сетили всички тези юристи и конституционалисти да попитат Пешо кое е от значение и как "спокойно" може да си работи НС
Аз само да попитам - как, според теб, функционира един 100-членен парламент ? А един 69-членен ?
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2984 -: Април 28, 2021, 10:39:14 »
чакайте бе, хора, отплесвате се точно както им се иска на манипулаторите.

Не може непрекъснато и с процедурни хватки да искаш да получаваш служебна победа, след като нормалната победа не ти се е получила.

ВСИЧКИ, без БСП се пънат да получат бонус в парламента все едно са спечелили по 121 от депутата и изискват от другите да ги слушкат....

Единствени БСП казаха, ние подкрепяме, докато има тва-и-тва.

Тва-и-тва се отсвирва от ИТН, некои и се упражняват по темата какви герберокрепители са БСП

После се изненадват....

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2985 -: Април 28, 2021, 10:39:31 »
Quote (selected)
Гласуването на зконопроект не е "извиване на ръце".
Но бламирането на НС, докато не стане по нейному,определено е.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2986 -: Април 28, 2021, 10:41:13 »
Quote (selected)
Не може непрекъснато и с процедурни хватки да искаш да получаваш служебна победа, след като нормалната победа не ти се е получила.
Прав си. Кажи ѝ го на Нинова, щото тя прави тъкмо това.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2987 -: Април 28, 2021, 10:45:38 »
Аз само да попитам - как, според теб, функционира един 100-членен парламент ? А един 69-членен ?

Както са решили съответните законотворци в съответните държави и законодателни системи.

У нас - ясно е. Дори исторически как се е развивало.

Що се отнася за у нас - да напомня - 240 са, защото в 400-местното ВНС се реши.
Имаше сериозни обсъждания за брой депутати, начини на избор, възможност за лесно - дори за неграмотници - оценяване на прости и квалифицирани мнозинства в парламента.

За всяко едно от обсъжданията си имаше сериозни дебати. Има и стенограми. Убеден съм, че тия, дето сме слушали ВНС и сме чели стенограмите по темата сме по-малко от пръстите на едната ръка, за разлика от коментиращите и инсинуиращите по темата.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2988 -: Април 28, 2021, 10:47:09 »
Я съселистите станали чалгари! Тва е ново :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2989 -: Април 28, 2021, 10:47:27 »
Това "зайо що си без шапка" не е случайно любим хит на всички беснодесни.

Няма факт, който може да им попречи на стройната картинка, според която зайо трее да бъде бит, щото....

А пропо, БСП излезе и каза ЗАЩО не подкрепи програмата, но да видим колко време ще им трябва на антибесепарските пропагандиски да отразят факта, помежду воя за "новата тройна коалиция"....

Нещо се присетих колко години така и не се спомена думата коалиция спрямо тройната и четворната герберска такава, а ся изведнъж изплвуваха всички антикоалиционисти :)

За да се гледат всичките тези законопроекти на БСП, те трябва да бъдат обвързани с актуализацията на бюджета. Сетне, още няма социална комисия, където всички тези законопроекти да минат. Нинова иска да и гледат законопроектите без да минат комисия, от друга страна - с МаяМа двете прокараха вече внесените законопроекти да не минават през обществено обсъждане.


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2990 -: Април 28, 2021, 10:47:34 »
Прав си. Кажи ѝ го на Нинова, щото тя прави тъкмо това.

ааа, когато ти го правиш - може. Когато на теб ти го направят - вой до небесата.

Те това е номера. Тия, дето непрекъснато нарушават най-много се тръшкат и искат да забранят на другите да го правят.

Шо? 
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2991 -: Април 28, 2021, 10:50:05 »
чакайте бе, хора, отплесвате се точно както им се иска на манипулаторите.

Не може непрекъснато и с процедурни хватки да искаш да получаваш служебна победа, след като нормалната победа не ти се е получила.

ВСИЧКИ, без БСП се пънат да получат бонус в парламента все едно са спечелили по 121 от депутата и изискват от другите да ги слушкат....

Единствени БСП казаха, ние подкрепяме, докато има тва-и-тва.

Тва-и-тва се отсвирва от ИТН, некои и се упражняват по темата какви герберокрепители са БСП

После се изненадват....

Да.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2992 -: Април 28, 2021, 10:50:08 »
Прав си. Кажи ѝ го на Нинова, щото тя прави тъкмо това.
Пешо, как си с алгебрата?... най-вероятно ти е ясно, че за да вземеш едно решение, ти са нужни  поне 121 гласа. Като гледам досега, за т. н. нови партии, алгебричните действия не са им много ясни. За да им се приемат голяма част от исканията са нужни разговори. И за това смятам, че със своето бездействие те бламират работата на НС.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2993 -: Април 28, 2021, 10:58:13 »
Прав си. Кажи ѝ го на Нинова, щото тя прави тъкмо това.

пешо, чети ЦЕЛИЯ текст, и не клъцкай както ти е удобно.

Не ми пробутвай намека, че не можеш да мислиш - и то само когато ти е удобно.

А Нинова ще прави неща, които не ти харесват, щото това е демокрацията.
Има право - и го прави.

Ако искаш да проявиш партизанщина и да плюеш само нея за неща, които твоите правят непрекъснато - твое право.
Ама не можеш да очакваш, че няма да ти се подиграваме за конските капаци и партизанщината.
В бай-ганьовия смисъл.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2994 -: Април 28, 2021, 10:58:27 »
Quote (selected)
Сетне, още няма социална комисия, където всички тези законопроекти да минат.

И що няма?
А за актуализацията на бюджета какви комисии са нужни?
И защо Тошко пак отсече, че тях ги интересува само изборния закон?

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2995 -: Април 28, 2021, 11:01:53 »
И що няма?
А за актуализацията на бюджета какви комисии са нужни?
И защо Тошко пак отсече, че тях ги интересува само изборния закон?

Нещо повече, няма и изискване да има комисии.
Всяко НС само решава какви комисии да направи, а председателя на НС решава НА КОЯ КОМИСИЯ да го прати.

Ей, ама не бива от собствената си неграмотност и подметнати лъжи от някого да си измисляте нови правила и процедури, които някой уж не бил бил спазил......
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Manrico

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 589
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2996 -: Април 28, 2021, 11:04:46 »
Така наречените "партии на протеста" или са се самозабравили, или по-вероятно вече провеждат предизборна кампания. Опитват да пробутат някакъв дневен ред без съгласуване и събиране на мнозинство, който обслужва техните си интереси. Ако мине - добре. Ако не мине - вой "партиите на статуквото саботират, гласувайте за нас на изборите"

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2997 -: Април 28, 2021, 11:09:07 »
За Панфуций,
думата "дружба" в дипломатически писма означава "съюзен договор". Аз го наричам "къпане в марна вода".
"Дружба народов"... Те народите си дружат. Дори не искат да се стрелят едни други. Държавите разделят. Държавите воюват и те сключват "съюзни договори". Какъвто няма между СССР и Германия. И досега няма. Имаше Варшавски договор. Там беше и източна Германия. СССР ги предаде.
Но е добра приказката тук, та става ясно "десните" в БГ какво са.

Така ли било за мен? Брей да му се не види. Аз пък не знаех. Казах, че ако не съюзнически, то дружески са били отношенията. И уточних - дружески, скрепени с кръв.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #2998 -: Април 28, 2021, 11:11:26 »
Бонго, на мюнхенския сговор отношенията дружески или съюзнически са били?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #2999 -: Април 28, 2021, 11:13:39 »
И що няма?
А за актуализацията на бюджета какви комисии са нужни?
И защо Тошко пак отсече, че тях ги интересува само изборния закон?

За актуализация на бююджета си има Комисия за бюджет и финанси ... Ноо тази актуализация трябваа бъде внесена от правителство.