Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 20, 2024, 06:42:33

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1907096 пъти)

0 Потребители и 72 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3120 -: Април 28, 2021, 18:35:53 »
предлага не комисия, а председателски съвет.

народно събрание - пленарни заседания - програма.

не е перфектно подредено, но съм се ровил в системи с къде къде по-зле организирана информация.

https://parliament.bg/bg/plenaryprogram/ID/1164

чакам да видя кога/дали ще се появи нещо по-различно за утрешното пленарно.

ми ето какво има в документите за пленарни заседания: http://193.109.55.85/28_04_2021/150-02-15_Razporezhdane_Predsedatel_NS_za_svikvane_plenarno_zasedanie_na_NS.pdf

всички: http://193.109.55.85/28_04_2021
а дотам се стига оттук: https://parliament.bg/bg/doc

законопроекти на бсп не се забелязват, има едно проекторешение.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3121 -: Април 28, 2021, 18:36:01 »
Какъв етикет съм ти лепнал ? За умствената ощетеност ли ? Ами, виж си коментара за броя депутати от сутринта  :smokin:

ами пешо, липсват ти знания за да разбереш коментара. Какво да се прави - ориентирал съм го за хора, занимаващи се поне малко с проблема, а не комплексирани парвенюта с фиксации и с претенции за ментална неощетеност.....

или може би ментална необремененост?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3122 -: Април 28, 2021, 18:37:49 »
ми ето какво има в документите за пленарни заседания: http://193.109.55.85/28_04_2021/150-02-15_Razporezhdane_Predsedatel_NS_za_svikvane_plenarno_zasedanie_na_NS.pdf

всички: http://193.109.55.85/28_04_2021
а дотам се стига оттук: https://parliament.bg/bg/doc

законопроекти на бсп не се забелязват, има едно проекторешение.

да, това е днешното, но днес като първи работен ден от седмицата се приема и седмичната програма.
Това имах пред вид.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3123 -: Април 28, 2021, 18:38:52 »
ами пешо, липсват ти знания за да разбереш коментара. Какво да се прави - ориентирал съм го за хора, занимаващи се поне малко с проблема, а не комплексирани парвенюта с фиксации и с претенции за ментална неощетеност.....

или може би ментална необремененост?
Добре. Щом изтъкваш този свой коментар като пример на висша мисловност, няма да споря. Няма смисъл.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3124 -: Април 28, 2021, 18:40:58 »
Добре. Щом изтъкваш този свой коментар като пример на висша мисловност, няма да споря. Няма смисъл.

Дето ме цитира по-горе. Когато пешо залива с помия е добре. Когато пешо го залеят с помия е зле.

Значи според пешо е виновна Корнелия......

Трябваше ли да изписваш толкова заяждания, за да се докараш пак дотук?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3125 -: Април 28, 2021, 18:41:14 »
да, това е днешното, но днес като първи работен ден от седмицата се приема и седмичната програма.
Това имах пред вид.
е какво му е днешното, като е от днес и е за свикване на заседание утре, на 29.04, при следния дневен ред...

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3126 -: Април 28, 2021, 18:45:49 »
това е днешното предложение след председателския съвет днес - за утре.

Предишното предложение за седмичната програма съм го дал в линка по-горе.

Прегледах какво съм написал в миналия пост, липсва уточнението с което започвам този пост,
извинявам се за непрецизността.

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3127 -: Април 28, 2021, 18:47:27 »
да, така съм съгласен. и все още не се забелязват законопроекти на бсп. така че не вярвам да се забележи и подкрепа от страна на бсп за този дневен ред.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3128 -: Април 28, 2021, 18:48:09 »
Много благодаря за линковете, повече очи виждат повече!

Не зная за английската диаспора, но аз като единица от канадската емигрантска общност мисля, че за допълнителни секции трябва да се бръкне отишлата на майната си диаспора, от първия тугрик до последната раковина или зъбен наниз! Не мога и не мога да разбера защо правото на глас се смята за задължение на държавата да го осигури на всички, дето им е кефнало да бъдат извън държавата към момента на избора. Колко избирателни секции е отворил Меджлиса в България? Колко избирателни секции има в Поморие Думата? Арменският парламент да се е изказал нещо?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3129 -: Април 28, 2021, 18:49:14 »
Ей, една добра новина! Закриването на извънредния трибунал, наречен Спецсъд, е минало на комисия.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3130 -: Април 28, 2021, 18:50:53 »
Колко избирателни секции е отворил Меджлиса в България? Колко избирателни секции има в Поморие Думата?

колкото е разрешила българската държава. като не е разрешила - секции само на турска или руска територия, сиреч посолства, консулства, такива неща.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3131 -: Април 28, 2021, 18:52:19 »
да, така съм съгласен. и все още не се забелязват законопроекти на бсп. така че не вярвам да се забележи и подкрепа от страна на бсп за този дневен ред.

горе в линка бяха дадени законопроектите,
https://parliament.bg/bg/bills - ограничаваш  на 45то и гледаш.
Търсачката е безумна, писана е явно от идиоти, но може с упоритост да получиш отговорите.

дадени са и проекторешенията, ако не ги виждаш да ги пусна пак.
Има дори в тази директория, където намери решението за утрешното заседание.

пъ съ. разчетох написаното от теб че не намираш законопроектите във сайта, а ти май визираш че ги няма в програмата. ако е така - извинявай
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3132 -: Април 28, 2021, 18:54:48 »
колкото е разрешила българската държава. като не е разрешила - секции само на турска или руска територия, сиреч посолства, консулства, такива неща.
Аз не съм чула да са поискали, ама с две уши къде по-напред! Биха могли да поискат турците на паритетен принцип, руснаците на глава от постоянно живеещи. Някой да е чул такива искания?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3133 -: Април 28, 2021, 18:56:01 »
горе в линка бяха дадени законопроектите,
https://parliament.bg/bg/bills - ограничаваш  на 45то и гледаш.
Търсачката е безумна, писана е явно от идиоти, но може с упоритост да получиш отговорите.

дадени са и проекторешенията, ако не ги виждаш да ги пусна пак.
Има дори в тази директория, където намери решението за утрешното заседание.
Търсачката Е безумна, спор няма! А препратките как се отварят - там е просто феерия! Какво машинно гласуване, какви пет стотинки - те една парламентарна страница не могат да оправят, та тръгнали за цялата страна да берат гайле!

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3134 -: Април 28, 2021, 18:57:05 »
все повече почваш да приличаш на старото кайле, дето все чакаше някой да намери и обобщи информацията, и после да ѝ я предостави, за да може да продължи да мрънка.

ето ги и законопроектите:
да ти прави впечатление кога са постъпили, къде са запрени и колко време е минало? председател на въпросната комисия е един дебългарин.
Тя за един определен пита,който там го няма - да бде задължен Борисов да внесе актуализация на бюджета.

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3135 -: Април 28, 2021, 18:58:07 »
Тя за един определен пита,който там го няма - да бде задължен Борисов да внесе актуализация на бюджета.

http://193.109.55.85/28_04_2021/154-02-24_PR_za_vazlagane_na_MS_da_vnese_v_NS_ZID_ZDBRB_2021.pdf

а що го няма трябва да питаш деебееца, както се изразиха по-горе, шеф на комисията.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3136 -: Април 28, 2021, 18:58:20 »
Тя за един определен пита,който там го няма - да бде задължен Борисов да внесе актуализация на бюджета.

ъхъ, липсва, ама съвсем, ей го тука:
Quote (selected)
Име на решението   Проект на решение за възлагане на Министерски съвет внасянето в Народното събрание на законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния бюджет на Република България за 2021 г.
Сигнатура   154-02-24
Дата на постъпване   28/04/2021

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3137 -: Април 28, 2021, 18:59:12 »
в търсачката може да се пише 'нинова' за филтриране на законопроектите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3138 -: Април 28, 2021, 19:01:22 »
Аз не съм чула да са поискали, ама с две уши къде по-напред! Биха могли да поискат турците на паритетен принцип, руснаците на глава от постоянно живеещи. Някой да е чул такива искания?

това, че не си чула, не означава че няма. сигурен съм, че колегите ми не са наясно, че преди парламентарни избори искаме от дойчланд разкриване на емнайсет секции.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3139 -: Април 28, 2021, 19:01:30 »
ъхъ, липсва, ама съвсем, ей го тука:

А, викаш днес са го внесли  :bigok:

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3140 -: Април 28, 2021, 19:02:55 »
или чак  днес го е разпределила председателката на комисия....

Кое е вярно - кой да ти каже....

обаче го има, нале?
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3141 -: Април 28, 2021, 19:04:23 »
А, викаш днес са го внесли 

викам, че го има. както го има и вчерашното, да задължат боко да внесе плана в ойропата. обещано - изпълнено, това викам.

а какво стана с дебейското обсъждане в комисията, м?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3142 -: Април 28, 2021, 19:11:09 »
парламентаризъм за начинаещи:
Quote (selected)
Здравната комисия изненадващо прие старо предложение на БСП, което левите депутати не успяваха досега да прокарат в парламента. В новия си състав комисията одобри проекторешение да се възложи на Министерския съвет да осигури достъп на българските граждани до руската ваксина "Спутник V", съобщава "Сега".
...
Въпреки полемиката, предложението на БСП събра достатъчно гласове от "Мутри, вън!" и "Има такъв народ", за да бъде прието. За да стане окончателно, то трябва да мине през пленарна зала. Реплики на соцлидерката Корнелия Нинова по-рано от деня обаче породиха съмнение, че гласуването в комисията е резултат от пазарлък за връщането на левите депутати в зала и решението може и да не срещне същата подкрепа по-нататък. Сутринта БСП се включи в бойкот на парламентарното заседание, а в кулоарите Нинова обясни, че не подкрепят програмата на парламента, тъй като нито едно от техните предложения не се гледа в комисиите и не се включва в програмата.
https://glasove.com/categories/novini/news/bsp-prokara-reshenie-za-vnos-na-sputnik-v

итеенците може ли да са почнали да се очовечват?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3618
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3143 -: Април 28, 2021, 19:14:07 »
Quote (selected)
Чудя се как ли отказът на Нинова да  разгледа отпадането на ограничения брой изборни секции в не-ЕС държави (с вечното оправдание Турция) ще бъде възприет от емигрантската ни общност в Обединеното Кралство.
Не би трябвало да се чудиш, а да си отговориш: ще бъде възприет с разбиране и одобрение. Ако имат глави на раменете си. Или според теб „емигрантската ни общност в ОК“ предпочита засилване на ДПС чрез гласовете на стотици хиляди не говорещи български „български“ турци и всеотдайната помощ на турската държава?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3144 -: Април 28, 2021, 19:14:49 »
Той Боко го внесе плана и без да го задължават, както се видя. Цялата история с отказа беше, за да кажат - "реваха срещу нашияя план, но накрая се оказа, че искат ние да го внесем".
Браво на тов. Нинова, че днес е внесла законопроекта, за актуализация.
Да видим какво ще стане. Аз подозирам - надцакване кой повече ще раздаде и до чуден дефицит.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3145 -: Април 28, 2021, 19:15:49 »
Quote (selected)
Неска чух по радиота че БСП се преборили да се внесат руски ваксини!
Евала :smokin:
Е, чак преборили е леко пресилено. Здравната комисия в т. нар. парламент е гласувала, че може да се внасят и неразрешени за употреба ваксини. И без това решение, вече е кристално ясно, че уникално голям брой малоумници са се доредили до парламентарните кюфтета след последните избори. :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3146 -: Април 28, 2021, 19:18:22 »
че може да се внасят и неразрешени за употреба ваксини.

Неразрешени от кого? Само не ми казвай от ЕС. Нема такова нещо.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3147 -: Април 28, 2021, 19:20:21 »
Той Боко го внесе плана и без да го задължават, както се видя. Цялата история с отказа беше, за да кажат - "реваха срещу нашияя план, но накрая се оказа, че искат ние да го внесем".

това е манипулация и е точно толкова вярно, колкото че боко го внесе, след като от бсп го натиснаха, а не по-рано.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3148 -: Април 28, 2021, 19:21:47 »
пак от линка по-горе за ваксините:
Quote (selected)
На коментарите, че не можем сами да си пазаруваме неразрешени за употреба в ЕС ваксини, проф. Георги Михайлов от БСП заяви, че можем да прескочим процедурите поради извънредния характер на ситуацията. Левицата от самото начало изтъква и че ЕК е дала зелена светлина на страните-членки да договарят самостоятелно ваксини. Новото предложение бе аргументирано с позорните сцени от опашките на лични лекари пред столичната РЗИ, където в понеделник се стигна до бой.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3149 -: Април 28, 2021, 19:22:50 »
парламентаризъм за начинаещи:https://glasove.com/categories/novini/news/bsp-prokara-reshenie-za-vnos-na-sputnik-v

итеенците може ли да са почнали да се очовечват?
За тези ли лобистки закони иде реч - Нинова лобира за руската ваксина?
Тая ваксина одобрена ли е от Агенцията за лекарствата или НС ще задължи и тях да я одобрят? Да не стане като с турските ваксини и д-р Пепи?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3150 -: Април 28, 2021, 19:26:54 »
За тези ли лобистки закони иде реч - Нинова лобира за руската ваксина?
Тая ваксина одобрена ли е от Агенцията за лекарствата или НС ще задължи и тях да я одобрят? Да не стане като с турските ваксини и д-р Пепи?
ми то одобрена ваксина за ковид в света няма. има нещо като одобренки по спешност.

а някой възложил ли е на лекарствената агенция да парави каквото и да е по отношение на руската ваксина?

и ми е много интересно какво точно лобистко виждаш в този законопроект.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3151 -: Април 28, 2021, 19:27:48 »
Днес пък на Тошко му нахлупили фес. Май е по-лесно да морализаторстваш и да сочиш с пръст от екрана или от фейсбук. Когато срещу теб излезе площадната тълпа, нещата започват да изглеждат малко по-различно. :smokin:

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3152 -: Април 28, 2021, 19:28:07 »
това е манипулация и е точно толкова вярно, колкото че боко го внесе, след като от бсп го натиснаха, а не по-рано.

Онци, само непоколебим "Партията е права, когато съгреши дори" може да предположи, че планът нямало да бъде внесен до крайния срок. Боко изигра етюда "без мене не могат един план да внесат" идеално.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3153 -: Април 28, 2021, 19:28:26 »
Коя ваксина е одобрила "Агенцията за лекарствата"?
 
Онци, само непоколебим "Партията е права, когато съгреши дори" може да предположи, че планът нямало да бъде внесен до крайния срок. Боко изигра етюда "без мене не могат един план да внесат" идеално.
Боко изигра етюда. "излъгах ви вчера", ама ми е простено щото съм митоман.
« Последна редакция: Април 28, 2021, 19:35:54 от 66 »

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3154 -: Април 28, 2021, 19:29:38 »
Онци, само непоколебим "Партията е права, когато съгреши дори" може да предположи, че планът нямало да бъде внесен до крайния срок. Боко изигра етюда "без мене не могат един план да внесат" идеално.

това също е манипулация. томето се скъса да обяснява как крайния срок съвсем не бил важен и бил само ориентировъчен. а ти не ми отговори какво стана с обсъждането в комисията - твоичките даже и това не са направили, нале?

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3155 -: Април 28, 2021, 19:30:00 »
че може да се внасят и неразрешени за употреба ваксини.

Неразрешени от кого? Само не ми казвай от ЕС. Нема такова нещо.
Неразрешени за използване в България. Нито от ЕС, нито от съответните български надзорни органи като изключение.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3156 -: Април 28, 2021, 19:33:16 »
Quote (selected)
Коя ваксина е одобрила "Агенцията за лекарствата "?
На Байонтех, на АстраЗенека и на Янсен.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3157 -: Април 28, 2021, 19:33:40 »
Неразрешени за използване в България. Нито от ЕС, нито от съответните български надзорни органи като изключение.

ЕС  не може да "разрешава" на една държава коя ваксина може да използва. Всяка решава за себе си. Не го бъркай с общото договаряне, което е друга манжа.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3158 -: Април 28, 2021, 19:34:05 »
Неразрешени за използване в България. Нито от ЕС, нито от съответните български надзорни органи като изключение.

я пак:
а някой възложил ли е на лекарствената агенция да парави каквото и да е по отношение на руската ваксина?

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3159 -: Април 28, 2021, 19:34:20 »
Жижи, тея цитати откъде ги записа?

За да не продължават некои тук да мЪ питат откъде съм записала разни цитати, а други – да мъ порицават пред всички, че не ползвам „хипервръзки” към ТВ екрана, от който свалям текст с професионални записки, а от таквиз „хипервръзки” и понятие си нямам …

Ще изразя лично мнение въз основа на видяното, чутото и прочетено от мен по темата през днешния ден.

Но … „преработено” и оценено от това, което все още се намира в собственото ми междуушие …  :lol:

• Тази сутрин партиите в парламента се разграничиха ясно на „партии на статуквото” и „партии на протеста”;

• От окончателното решение на ИТН повечето хора се разочароваха, но сепак продължават да таят някаква надежда;

• Двамата основни лидери в държавата в момента си говорят единствено през Фейсбук, което не е добре;

• А по време на очертаващите се на хоризонта нови избори, няма да има вече даже и площад – като сборно място за обмяна на идеи;

• Очаква се избирателната активност в чужбина да бъде същата, въпреки и увеличения брой на секциите; като ДПС ще бъде основният печеливш от увеличаването на този брой;

• По принцип, мажоритарната система бетонира двуполюсния модел. Но при смесена система 50/50, т.е. 50% „пропорционална” и 50% „мажоритарна, нещата могат да се променят значително, и то за добро;

Защото при Алековия „Бай Ганьо прави избори” системата е била 100% мажоритарна!

И още малко – от Христо Иванов, също днес, но не помня вече нито кога, нито къде:

Да има кампания за разясняване на доброволната ваксинация;

• Да не бъдат забравяни и необходимите конституционни промени за цялостна реформа  на съдебната система! 

:0007:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3160 -: Април 28, 2021, 19:35:17 »
На Байонтех, на АстраЗенека и на Янсен.

Как ги е одобрила? По надлежния ред? Провела е клинични изследвания или що?

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3161 -: Април 28, 2021, 19:36:58 »
На Байонтех, на АстраЗенека и на Янсен.
и Модерна

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3162 -: Април 28, 2021, 19:37:42 »
На Байонтех, на АстраЗенека и на Янсен.

Как ги е одобрила? По надлежния ред? Провела е клинични изследвания или що?

А ти май нещо си Збъркал темата ...  :t1815:


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3163 -: Април 28, 2021, 19:38:13 »
• Двамата основни лидери в държавата в момента си говорят единствено през Фейсбук, което не е добре;

не си говорят. всеки си проповядва сам за себе си, сеедно наш буч. монолози - на вагината или на сфинктера, според предпочитанията.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3164 -: Април 28, 2021, 19:38:17 »
или чак  днес го е разпределила председателката на комисия....

Кое е вярно - кой да ти каже....

обаче го има, нале?
Има си дата и час на внасяне - 28 април 2021 в 9:09. И на същия ден е пратено в съответната комисия.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8136
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3165 -: Април 28, 2021, 19:38:35 »
На Байонтех, на АстраЗенека и на Янсен.
Не използва се разрешението на евроагенцията за "спешно" използване.
 
Междудругото унгарците са дали убийствени резултати от използване "на терен", т.е. от реална ваксинация.
Някой явно много са лъгали на "тестовете".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3166 -: Април 28, 2021, 19:38:44 »
и Модерна

И ти си я Збъркал. Темата. :t1816:


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10124
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3167 -: Април 28, 2021, 19:40:27 »
Жижи, от твоя дайджест ми се зави свят Доста е несвързан. Опитай утре да го систематизираш.

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3168 -: Април 28, 2021, 19:40:44 »
Само да напомня:

Quote (selected)
Москов е обвинен за това, че на 9 юли 2015 г., в качеството си министър на здравеопазването не е изпълнил служебните си задължения, като е приел дарение от Министерство на здравеопазването на Турция  - 100 хил.дози  ваксина за деца "Пентаксим -0.5 мл." и 100 хил. дози ваксина за "Хепатит Б" – "Еувакс Б", които не са разрешени за употреба на територията на България. Поради това, според прокуратурата, те не биха могли да отговорят на нуждите на имунизационния календар в страната.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3169 -: Април 28, 2021, 19:41:50 »
това е манипулация и е точно толкова вярно, колкото че боко го внесе, след като от бсп го натиснаха, а не по-рано.
И с какво го натиснаха? С изказване? То блага дума железни врата отваря, ама не е този случаят!

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3170 -: Април 28, 2021, 19:41:58 »
И това е добро:
https://offnews.bg/nashite-avtori/shushumigi-i-kurazhlii-750746.html

Само последните две изречения ми се видят... не намирам думата.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3171 -: Април 28, 2021, 19:42:11 »
не си говорят. всеки си проповядва сам за себе си,
сеедно наш буч. монолози - на вагината или на сфинктера, според предпочитанията.
:th_up:

Но най-вече – за сфинктера и вагината ...  :lol:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23956
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3172 -: Април 28, 2021, 19:45:35 »
Разнищили сте пак процедурите бетер поцинкованата кофа, обаче сте пропушили важното за деня:

Quote (selected)
Борислав Михайлов изненадващо се върна начело на футбола ни
Президентът на БФС оттегли оставката си с обяснението, че е отговорен човек и ще управлява поне до редовния конгрес през февруари 2022 г.
https://www.segabg.com/hot/category-sport/borislav-mihaylov-iznenadvashto-se-vurna-nachelo-na-futbola-ni

Лёд тронулся, господа присяжные заседатели!
"Наританите отвръщат на удара!"
Без Лукас, но срещу Лукчо/Тивоний.
Ми отписали са го!
Удариха Го по най-тънката струна, ще го клатят по футболерски.
Баце го изоставят и агитките, ами утече! :0005:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2751
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3173 -: Април 28, 2021, 19:46:11 »
Има си дата и час на внасяне - 28 април 2021 в 9:09. И на същия ден е пратено в съответната комисия.

....Кое е вярно - кой да ти каже....

    обаче го има, нале?

тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Памфуций

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3174 -: Април 28, 2021, 19:47:16 »
Нивината за ваксината в ОФНЮЗ
https://offnews.bg/zdrave/zdravnata-komisia-odobri-iskaneto-za-vnos-na-ruskata-vaksina-sputnik-v-750727.html

Quote (selected)
Европейската агенция по лекарствата започна преглед на "Спутник V", но все още е във фаза предварителни разговори, като предстои посещение на производствената база в център "Гамалея".

В мотивите към предложението си от БСП посочват, че много страни са се възползвали от правото си да договорят самостоятелни ваксини, извън общите споразумения, сключени от Европейския съюз.

Даниела Дариткова от ГЕРБ заяви, че е нужна промяна в няколко други закона, което досега не е направено. От БСП, които са вносители на предложението, обявиха, че ще предприемат нужните стъпки за това.

Главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев, който също бе на заседанието на комисията, определи като "неразбираемо" защо се коментира само "Спутник V", при положение, че има и други руски ваксини.

"Ако смятате, че ни трябват ваксини и търсим ваксини, трябва да разгледаме всички възможности", обяви Кунчев, като допълни, че не всички страни в Европа, които са внесли "Спутник V", са ги използвали, поради съмнения за нейната безопасност.

Кунчев направи това уточнение след изказване на проф. Чорбанов от "Има такъв народ" - той твърди, че колеги, с които се е свързал от държавите, прилагащи ваксината, са потвърдили, че тя няма странични ефекти.

Според директора на Изпълнителната агенция по лекарствата Богдан Кирилов законодателството ни в момента не позволява използването на ваксината у нас, преди тя да бъде одобрена от ЕМА.

Здравният министър Костадин Ангелов настоя, че Изпълнителната агенция по лекарствата няма капацитет да извърши оценка на безопасността и на добрата производствена практика.

Ако не се касаеше за лекарства, щях да се смея. В такива дискусии много липсва форумецът от Сега, ИванМ

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7764
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3175 -: Април 28, 2021, 19:47:31 »
И с какво го натиснаха? С изказване? То блага дума железни врата отваря, ама не е този случаят!

с решение да го задължат. той, както е видно, не обича да се подчинява, и се извъртя за пореден път, за да изглежда, че сам е кандисал.

Simplified Solutions

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #3176 -: Април 28, 2021, 19:47:43 »
Тук нали имаше опция за игнор? Как се прави?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3177 -: Април 28, 2021, 19:48:50 »
И това е добро:
https://offnews.bg/nashite-avtori/shushumigi-i-kurazhlii-750746.html

Само последните две изречения ми се видят... не намирам думата.
Анджък, и аз на тях запецнах!
"Нуждаем се от подкрепата на приятели и съюзници зад граница – да я поискаме. Можем да потърсим материални ресурси и духовна опора в тях, за да излезем с чест от голямото изпитание, на което сме подложени."
Кои точно са приятелите и съюзниците зад граница, дето имат в момента свободни материални ресурси и духовна опора?
А кой точно е създал туй голямо изпитание, на което е подложен българският народ, ако не самият български народ? Кой му избра тез шушумиги, пак марсианците ли са минавали?!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3178 -: Април 28, 2021, 19:51:09 »
Тук нали имаше опция за игнор? Как се прави?
Отиваш в твоя профил, втората колонка е с надпис "Промени профила". От падащото меню избираш "Промени списъка с игнорирани потребители" и въвеждаш ника.  :ok:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #3179 -: Април 28, 2021, 19:52:08 »
....Кое е вярно - кой да ти каже....

    обаче го има, нале?
Какво значи "кое е вярно"? Има си го черно на бяло!