Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 04, 2024, 01:28:01

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1881036 пъти)

0 Потребители и 80 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8929
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #32460 -: Септември 09, 2022, 11:33:31 »
http://politico.eu/europe-poll-of-polls/bulgaria/

Честит Девети!!! Това е българският Великден, най-светлата дата в новата история на България. България сега има нужда от нов Девети, защото либералфашизмът така ни е хванал за гушата, че ще ни задуши.

Активен Muktata

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 844
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32461 -: Септември 09, 2022, 13:41:48 »
Баща ми, светла му памет, е бил момче в началното даскало на 9-ти септември. Разказваше ми. "Беше една безкрайна радост и празник, носеше ту тук , ту там - Ур-а-а-а-а ! И хора които нито бяха комунисти, нито клоняха към комунистите, гледаха с оптимизъм..." В началото на Демокрацията след 10/11 1989 бяхме настроени на силно критична оценка за тази дата. Фиксирахме се в неща след нея, като Народния Съд , личните отмъщения, национализацията. Имало ги е. За някои представители на нацията хич не е било добре, имало е и насилие, и несправедливости. Имало е и както днес осъзнаваме, съвсем правилно осъдени, и разстреляни... Защото когато си лично отговорен за това, че си довел страната си до Национална Катастрофа, не е зле да те разстрелят. В такива преломни моменти покрай сухото гори и суровото. За сметка на това Нацията получава урок за дълго време, "държи влага". Как оценяме периода от 9/9/1944 до 10/11/1989 ? Колкото повече време минава, не е носталгия ! Просто обективността изисква да се признае. Тогава България вървеше напред и нагоре. Днес потъва, изчезва... Имаме нужда от нов 9-ти. Но преди това ще трябва да дочакаме нова "Яшко-кишиневска операция" . Дали ?

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8839
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32462 -: Септември 09, 2022, 16:35:15 »
Имаме нужда от нов 9-ти. Но преди това ще трябва да дочакаме нова "Яшко-кишиневска операция"
:thup:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32463 -: Септември 09, 2022, 17:04:55 »
Всичко писано от философи, поети -
ще се сбъдне!
- Без бог! без господар!
Септември ще бъде май.
Човешкия живот
ще бъде един безконечен възход
- нагоре! нагоре!
З е м я т а   щ е  б ъ д е   р а й -
ще бъде!

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8839
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32464 -: Септември 09, 2022, 20:42:16 »
Всичко писано от философи, поети -
ще се сбъдне!
- Без бог! без господар!
Септември ще бъде май.
Човешкия живот
ще бъде един безконечен възход
- нагоре! нагоре!
З е м я т а   щ е  б ъ д е   р а й -
ще бъде!
Абе... кой знае? Вече го живяхме, имахме си господар - ЦК на БКП, обожествен беше Ленин, ние си имахме Г. Димитров, отлужваха се литургии и литиини шествия - манифестации, спомням си в казармата си имахме олтар - стаичка с червен такова на стената, само свещи не палехме, ЗКПЧ-то беше армейски свещеник...

Харесвам истинските попове, може да са мърляви, пияници, курвари, грешни... но каквото казват - така е. Земен рай няма и не може да има, заради дегенерацията на хората, поповете викат, тя е от лукавия.
Да не забравите да гласувате!  ;)

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #32465 -: Септември 09, 2022, 21:12:17 »
Преди години България беше най-големият вносител на вино в Япония. Като разделих количеството на броя на населението се получиха, доколкото си спомням, по 20 гр. на човек годишно. :)))

Ми то джапанезите наблягат на собственото производство. Ферментиралият гроздов сок при тях си е гевезелък и изхвърляне.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32466 -: Септември 09, 2022, 21:45:51 »
Преди години България беше най-големият вносител на вино в Япония. Като разделих количеството на броя на населението се получиха, доколкото си спомням, по 20 гр. на човек годишно. :)))

Ми то джапанезите наблягат на собственото производство. Ферментиралият гроздов сок при тях си е гевезелък и изхвърляне.
Твърдението на Змея е вярно и не съвсем- истина е, че между 1985 и 1990 страната ни чрез ВТО Т. изнасяше танкери с вино за Япония - естествено с коносамент - правилно четете -> танкери - причината е едно българско изобретение за получаване на добавка към горива за ДВГ, която добавка се произвеждаше от ферментирал гроздов сок, сиреч от вино.

 В страната беше направено смесено дружество  (чрез БИСА), добавката по едно време се правеше у нас, но решиха вместо да изнасят за основния (май единствен) пазар - (японския) - готов продукт, да изнасят суровената и пак да разпределят печалба.

Какво стана след 1991 не знам, допускам, че работата е погинала (някъде в мазето трябва да се търкалят една, две дози).
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32467 -: Септември 10, 2022, 10:44:01 »
Цитат на: Muktata в Септември 08, 2022, 14:18:12
"По въпроса за вината..."
Видове вина, ракии, водки, уиски, мезета, цигари, тютюн...Всичко е въпрос на вкус и на навик. Един пие разреден чист спирт и му харесва. Друг пуши качак или изсушени конски фъшкии и му харесва...
----------------
Шопенхауер обичал трапезните радости и особено ценял хубавите вина. Веднъж бил на гости у един от франкфурдските Родшилдовци. На масата пред него били поставени най-различни прибори и чаши с различна големина. След като изял с апетит две чинии със супа от костенурки и се облегнал на стола си, към него се приближил прислужник с шише вино и понечил да му налее. Шопенхауер му подал една малка чашка, при което прислужникът му прошепнал: "Моля, голямата чаша, малката е за тънките десертни вина." - "Налейте, налейте," също прошепнал Шопенхауер, "голямата ще ми е потребна, когато дойде ред за тънките десертни вина."
« Последна редакция: Септември 10, 2022, 11:42:03 от Zmeja »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32468 -: Септември 10, 2022, 13:21:54 »
Цитат на: Muktata в Септември 08, 2022, 14:18:12
"По въпроса за вината..."
Видове вина, ракии, водки, уиски, мезета, цигари, тютюн...Всичко е въпрос на вкус и на навик. Един пие разреден чист спирт и му харесва. Друг пуши качак или изсушени конски фъшкии и му харесва...
----------------
Шопенхауер обичал трапезните радости и особено ценял хубавите вина. Веднъж бил на гости у един от франкфуртските Родшилдовци. На масата пред него били поставени най-различни прибори и чаши с различна големина. След като изял с апетит две чинии със супа от костенурки и се облегнал на стола си, към него се приближил прислужник с шише вино и понечил да му налее. Шопенхауер му подал една малка чашка, при което прислужникът му прошепнал: "Моля, голямата чаша, малката е за тънките десертни вина." - "Налейте, налейте," също прошепнал Шопенхауер, "голямата ще ми е потребна, когато дойде ред за тънките десертни вина."

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8839
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32469 -: Септември 10, 2022, 19:04:47 »
Лигавенето на "нашите" телевизии, с английските кралски драми е отвратително!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23824
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32470 -: Септември 10, 2022, 19:12:26 »
Лигавенето на "нашите" телевизии, с английските кралски драми е отвратително!
Имат пропуски.
На тяхно място веднага щях да изтипосам "лорд Минчев" като основен говорител.
Зер ТОЙ е от "най-близките" на короната вместо някакви "джиджита". :crying_with_laughter-3302:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32471 -: Септември 10, 2022, 19:30:44 »
О, какъв ден, о!
Пък аз днес се прая на заварчик!
Ся сядам да му ударя ена за кралското здраве.
п.с. апропо, не съм много вещ по кралските протоколи, като е трети, с колко шотчета всъщност трябва да уважа величието?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32472 -: Септември 10, 2022, 19:45:29 »
Колкото ти са на сърце, ма глей дан' ти се зачерви издайнически носа като неговия. Ще е интересна метаморфозата на краля и камилата. Не мисля че промененият свят ще ги приема сериозно. Британия натрупа много проблеми, От краля нищо не зависи. Заминава институцията. Държи се за хатъра на старото поколение. Уилям може и да не дочака корона. Нека се понабутат още в Украйна и ще видим. Мисля че Путин ги е взел на мерник.
« Последна редакция: Септември 10, 2022, 20:33:29 от dabedabe »

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32473 -: Септември 10, 2022, 20:48:28 »
О, какъв ден, о!
Пък аз днес се прая на заварчик!
Ся сядам да му ударя ена за кралското здраве.
п.с. апропо, не съм много вещ по кралските протоколи, като е трети, с колко шотчета всъщност трябва да уважа величието?
Бепе, шотовете да са (n+1) където N клони към плюс безкрайност, но винаги в рамките на културната норма.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32474 -: Септември 10, 2022, 21:14:55 »
Ото, ама ти май наистина си професор.
Моят сой не е такъв и един от последните пъти кога съм опитвал да зацепя нещо от тези висоти, бе от един мой професор по ОЕ - Минчо Златев.
Само за илюстрация, за мен 2+2 е винаги и само 4, а в една от двете лекции, които съм посещавал при него, същият ме застреля с определението, което помня и до днес.
"Магнитното поле е хипотетична фикция на концепцията "магнетизъм"".
Тогава възкликнах нещо като Алеко, пред гледката от Ниагарския водопад, ама ме е срам да цитирам кво, щот пък светицата ше ме емне.
Но беше нещо...махнете ми се от главата, оставете ме да видя...(каквото си искам).
Три ли да са шотчетата, или и ено стига, тхат'с дъ куешчън.
Лека!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32475 -: Септември 10, 2022, 21:21:44 »
Ото, ама ти май наистина си професор.
Моят сой не е такъв и един от последните пъти кога съм опитвал да зацепя нещо от тези висоти, бе от един мой професор по ОЕ - Минчо Златев.
Само за илюстрация, за мен 2+2 е винаги и само 4, а в една от двете лекции, които съм посещавал при него, същият ме застреля с определението, което помня и до днес.
"Магнитното поле е хипотетична фикция на концепцията "магнетизъм"".
Тогава възкликнах нещо като Алеко, пред гледката от Ниагарския водопад, ама ме е срам да цитирам кво, щот пък светицата ше ме емне.
Но беше нещо...махнете ми се от главата, оставете ме да видя...(каквото си искам).
Три ли да са шотчетата, или и ено стига, тхат'с дъ куешчън.
Лека!
Да речем така  - три за Кобургите, три за Батембергите, две за Виндзорите, Ротшилдите и Рокефелерите, `щото не знаем към кои е - и ето ти я културната норма.
Ако искаш - може и едно за чичо Джо.
А!

PS - пенцио, що си лягаш толкова рано, сега ще дойде нашия австралийски пейзан Лукаш, ще стане весело...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8929
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #32476 -: Септември 10, 2022, 21:35:53 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8929
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #32477 -: Септември 10, 2022, 21:42:37 »
Язовир "Копринка", 9.IX.2022 г.:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32478 -: Септември 10, 2022, 21:43:34 »
Не знам как да ги избутаме тия лалугери. И президентът Радев май не знае.
.....................
Край "Копринка" доста руснаци се въртят. Хубаво място е.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32479 -: Септември 11, 2022, 11:01:54 »
Една от целите е да намалят ентусиазма на чужди наемници. Ще има пищене. Пазят си модерните оръжия, за да не се стигне до ескалация. Ангажирането на запада го поставя в деликатна позиция. Може да им се върне скоро.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32480 -: Септември 11, 2022, 11:34:46 »
има си тема за тази дискусия, така че е добре да се пренесе на правилното място.
the lamers club honourable member …

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32481 -: Септември 11, 2022, 14:27:39 »
...
« Последна редакция: Септември 11, 2022, 14:33:12 от Bacho Кольо »

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8839
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32482 -: Септември 11, 2022, 17:03:49 »
В момента по телевизията гледам Румен Воденочаров : Вече никога няма да агитирам за демокрация, никога, никога!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23824
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32483 -: Септември 11, 2022, 19:19:26 »
Quote (selected)
Гълъб Донев потвърди: "Газпром" не разговаря с нас
Служебният премиер опроверга президента Радев, според когото "ЛУКойл" е свалила цените на горивата след срещата с него

Quote (selected)
По-рано днес отношение по темата взе бившият министър на енергетиката Александър Николов.

"ЕС все още не иска да признае, че енергийната криза е в по-голяма степен функция на енергийната политика на Европа през последните 10 години, отколкото от войната в Украйна. Войната само катализира някои от ефектите", заяви пред БНР той, явно намеквайки за сериозното обвързване най-вече на Германия с руския природен газ.
https://www.segabg.com/hot/category-economy/gulub-donev-potvurdi-gazprom-ne-razgovarya-nas
Наивно е да е очаква нещо различно.
Не става въпрос за договорка между две компании, ако иска да помогне, гълъба да разпери крила и да каца в Кремъл.
Както прави Орбан примерно.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32484 -: Септември 11, 2022, 20:09:05 »
Гълъб Донев потвърди: "Газпром" не разговаря с нас.
Служебният премиер опроверга президента Радев, според когото "ЛУКойл" е свалила цените на горивата след срещата с него

„Газпром”, та „Газпром” … Нещо като в народната поговорка „Вода газим, жадни ходим ...”:

Quote (selected)
В медиите и социалните мрежи могат да се намерят всякакви фейк новини и видеа, показващи апокалиптични картини в райони, където се разработва шистов газ.  Всички сме гледали онзи "документален" филм, в който някъде в Пенсилвания, където се добива шистов газ, пускат вода от чешмата, поднасят пламък и тя започва да гори като бензин. По-късно журналистическо разследване разкрива, че филмът е финансиран от "Газпром".

https://www.segabg.com/category-observer/shistoviyat-gaz-e-naistina-opasen-za-interesite-na-rusiya   ;)

А в САЩ проучват и добиват шистов газ на територия колкото половин Европа.


И още малко от горния линк:

Quote (selected)
Наши изчисления показват, че потенциалните разходи за разработване и добив на газ – например в най-голямото находище в Добруджа, биха били в рамките на 30 евро за мегаватчас, което е 8 пъти по-ниско от цената на природния газ на европейските пазари в момента.
:tongue_:


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23824
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32485 -: Септември 11, 2022, 20:12:11 »
Ние имаме тръба по която тече газ, даже две.
Ти пиле шарено що не си спреш чешмата и да вземеш да си направиш един кладенец?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32486 -: Септември 11, 2022, 20:16:12 »
Не става въпрос за договорка между две компании, ако иска да помогне, гълъба да разпери крила и да каца в Кремъл.
Както прави Орбан примерно.
:no!:

Виж кво съм писАла по-горе ...  :)))


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32487 -: Септември 11, 2022, 20:20:25 »
Ние имаме тръба по която тече газ, даже две.
Ти пиле шарено що не си спреш чешмата и да вземеш да си направиш един кладенец?
Типичен представител на четящите фейк-новините в социалните мрежи ...  :t0120:


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32488 -: Септември 11, 2022, 20:24:07 »
Какво са се лепнали за Газпром!?
Ей го, и индийци продават газ, и китайци газ продават ..
Англичани и германци  складовете си напълниха, и мазетата, и таваните даже:)))

zorzaman

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #32489 -: Септември 11, 2022, 20:41:10 »
Шистовият газ е наистина опасен - за интересите на Русия

цитат: Мартин Владимиров е директор на програма "Енергетика" в Центъра за изследване на демокрацията

Къв е тоя център бе? Кой им плаща заплатите? Или може би си имат помощно стопанство и си гледат сами пържените картофки?


Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32490 -: Септември 11, 2022, 20:46:35 »
Или може би си имат помощно стопанство и си гледат сами пържените картофки
Некъде в невада?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32491 -: Септември 11, 2022, 21:10:21 »
Quote (selected)
има си тема за тази дискусия, така че е добре да се пренесе на правилното място.
Правилното място принце е доста позасраничко в последво време и мирише лошо.
Само констаНтирам, не коментирам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32492 -: Септември 11, 2022, 21:21:28 »
Ти пък! Какви ги говориш!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11201
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32493 -: Септември 11, 2022, 21:24:23 »
Ти пък! Какви ги говориш!
Махни тая черната тояга дето я стискаш с носа си и ти може и да усетиш.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7414
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32494 -: Септември 11, 2022, 21:43:27 »
Quote (selected)
има си тема за тази дискусия, така че е добре да се пренесе на правилното място.
Правилното място принце е доста позасраничко в последво време и мирише лошо.
Само констаНтирам, не коментирам.

аман, честно казано.

когато се търсеха модератори, всеки викаше „вземи го ти“.
the lamers club honourable member …

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32495 -: Септември 12, 2022, 08:56:31 »
Quote (selected)
цитат:
Мартин Владимиров е директор на програма "Енергетика" в Центъра за изследване на демокрацията

Къв е тоя център бе?

Център за изследване на демокрацията – неправителствена организация в София:

Адрес: ул. „Александър Жендов“ 5, 1113 Гео Милев, София; Телефон: 02 971 3000

Quote (selected)
Кой им плаща заплатите?

Споко, доколкото ми е известно, НЕ са на чужди грантове ...  :tongue_:

Quote (selected)
Или може би си имат помощно стопанство и си гледат сами пържените картофки?
Центърът се намира точно срещу зала "Универсиада", така че можеш да се поразровиш между редовете ...

« Последна редакция: Септември 12, 2022, 09:05:18 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5256
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32496 -: Септември 12, 2022, 09:27:26 »
Quote (selected)
Споко, доколкото ми е известно, НЕ са на чужди грантове .

За отъркваща се у властта, явно много неща не са ти известни. Въпросните задници винаги и изцяло са се издържали точно от грантове. И ся наскоро получиха нови манги от АЗБ :smokin:

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8839
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32497 -: Септември 12, 2022, 09:31:33 »
Център за изследване на демокрацията – неправителствена организация в София

Я не ме разсмивай,  "майката" на българските think tanks (НПО) – Центърът за изследване на демокрацията (ЦИД), на американска хранилка!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32498 -: Септември 12, 2022, 10:00:07 »
Виж кво съм писАла по-горе ...  :)))
Джидже, ти си обичан и уважаван форумец с дълбоки и трайни  познания в широки области на човешкото битие.
Ама една молба, все пак... не пиши за газ, киловати, турбини...

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4351
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32499 -: Септември 12, 2022, 10:03:23 »
Я не ме разсмивай,  "майката" на българските think tanks (НПО) – Центърът за изследване на демокрацията (ЦИД), на американска хранилка!
Какво стана с прекрасната идея в партийните списъци с кандидат-депутати да бъдат указани патриотите, работили за НПО-та с чуждо финансиране?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2982
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32500 -: Септември 12, 2022, 10:04:36 »
Quote (selected)
потенциалните разходи за разработване и добив на газ – например в най-голямото находище в Добруджа

Бре, това ще да е къмто 5 GG/m2.
Пай сееееееее.
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32501 -: Септември 12, 2022, 10:38:44 »
Quote (selected)
Цитат:
   
Споко, доколкото ми е известно, НЕ са на чужди грантове .

За отъркваща се у властта
, явно много неща не са ти известни.

Абе, щом властта се оставя да се "отърквам" у нея, сигур' съм ѝ полезна с нещо ...

А отгоре на всичко ми и плаща добре!!!
  :)))

Quote (selected)
Въпросните задници винаги и изцяло са се издържали точно от грантове.
И ся наскоро получиха нови манги от АЗБ

Щом ТИ казваш, значи наистина е така ... щото аз изобщо нямам представа ...

Но в такъв случай трябва да бъдеш доволна, че им плаща АЗБ, а НЕ българската държава, защото инак трябваше да бъде ощетен българския бюджет, от който предполагам ти плащат и на теб ...  :cool-1084:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32502 -: Септември 12, 2022, 10:49:38 »
Джидже, ти си обичан и уважаван форумец с дълбоки и трайни  познания в широки области на човешкото битие.

Аз тези "дълбоки и трайни познания в широки области на човешкото битие", Бачи, ги имам точно от работата която върша ежедневно в продължение на дълги години, а не съм се родила с тях.

А тази работа е оценена подобаващо там, където трябва, за което продължават да ми я възлагат ката ден ...  :)))

Quote (selected)
Ама една молба, все пак... не пиши за газ, киловати, турбини...
:lol:

А ти точно тук не позна, Бачи, тъй като някъде през 2011-12 година (??) преведох за "Външно" цяло томче, озаглавено "Енергийна дипломация", посветено най-вече на залежите на шистов газ в България.

Точно когато беше наложен мораториумът, както върху проучванията в Северна България – и най-вече в Добруджа! – така и върху първите опити за фракинг ...

За съжаление обаче тази книжка още не е качена в Интернет, но както вървят нещата, май скоро ще бъде качена и тя, за да имам откъде да цитирам ...

« Последна редакция: Септември 12, 2022, 11:27:09 от Джиджи »

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1389
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32503 -: Септември 12, 2022, 11:36:12 »
някъде през 2011-12 година (??) преведох за "Външно" цяло томче, озаглавено "Енергийна дипломация", посветено най-вече на залежите на шистов газ в България.

И това те прави експерт по геология, термодинамика, топлинни машини?
Ашколсун, дето има една дума на български!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32504 -: Септември 12, 2022, 12:31:44 »
"Енергийна дипломация"
!!!!
 :m1273: :surr:  :suicide:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32505 -: Септември 12, 2022, 13:49:29 »
И това те прави експерт по геология, термодинамика, топлинни машини?
Не съм казала подобно нещо!!!  :t0135:

Тук дискутирам ЕДИНСТВЕНО находищата на шистов газ в Б-я, заедно с тези по Северното Черноморие близо до границата с Румъния.

Като знанията си от това, което съм превела в "Енергийна дипломация", допълвам и от други места ...

Като например от Васко Начев – енергиен експерт, в интервюто му от 12 юни, 2022, при Сашо Диков по TV „Евроком”, който казва следното:

Край с. Койнаре в Северозападна Б-я са открити залежи от около 480 млрд. м3;

• Трябват нови сондажи, за да се докажат количествата;

• Но от 2012 г. насам имаме талибански мораториум върху всякакви проучвания;

Например, фирмата на Сашо Дончев е открила газ за около $ 10 млрд;

• Забранени са сондажите и в находището до с. Тюленово на морето в близост до румънската граница;

• Докато на някой и друг километър на север, румънците си сондират безпроблемно;

« Последна редакция: Септември 12, 2022, 13:56:01 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2982
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32506 -: Септември 12, 2022, 14:03:18 »
Ми изпроси си помощ за енергийната независимост от румънците, а ние ще си изпросим кранче от турския поток и всички ще са доволни.
Без газовия гигант сашодончев.
*********   ✹    *********

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1389
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32507 -: Септември 12, 2022, 14:07:49 »
Като знанията си от това, което съм превела в "Енергийна дипломация", допълвам и от други места ...

Хайде допопълни си знанията примерно от http://www.iber.bas.bg/sites/default/files/Stanovishte_IBER_shistov_gaz.pdf, както и от някои други източници за да видиш, че нещата не са толкова прости колкото изглеждат.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32508 -: Септември 12, 2022, 14:07:56 »
"Енергийна дипломация"!!!!
 :m1273: :surr:  :suicide:

Ъхъ, "Енергийна дипломация", издание на българското М-во на външните работи от 2012 г., която дата се доказва и от горния мой коментар с интервюто на енергийния експерт Васко Начев.

Преди време бях публикувала тук част от заглавията в това томче, свързани с шистовия газ, но незнайно защо Секуко ги затри в Рисайкъл-бина, а аз нямам нерви да ровя там ...
И мноо се надявам, Змейко, при стрелбата в устата дан'си си глътнал езика, щото се надявам сепак да ти потрябва некой ден ...  :bounce-3294:

« Последна редакция: Септември 12, 2022, 14:13:41 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32509 -: Септември 12, 2022, 14:18:57 »
Хайде допопълни си знанията примерно от http://www.iber.bas.bg/sites/default/files/Stanovishte_IBER_shistov_gaz.pdf,
  :t2626:

Твърдо НЕ!!!

Защото информацията там е от дата 19.07.2011 г. и звучи като от по-миналия век!  :tongue_:


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2158
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32510 -: Септември 12, 2022, 14:23:18 »
"Енергийната дипломация" разбирам е нещо като "сексуалната дипломация" или как да си поискаш да прекараш другия, а той да се съгласи "доброволно".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32511 -: Септември 12, 2022, 14:27:21 »
Ми изпроси си помощ за енергийната независимост от румънците, а ние ще си изпросим кранче от турския поток и всички ще са доволни.
Без газовия гигант сашодончев.

Абе, що мразите чак толкоз г-н Сашо Дончев?!?

Какво ви е направил тоз ЧИТАВ ЧОВЕК?!?  :m1728:

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1389
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32512 -: Септември 12, 2022, 14:29:06 »
"Енергийната дипломация" разбирам е нещо като "сексуалната дипломация" или как да си поискаш да прекараш другия, а той да се съгласи "доброволно".
:lol: :t0301:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32513 -: Септември 12, 2022, 14:32:27 »
"Енергийната дипломация" разбирам е нещо като "сексуалната дипломация" или как да си поискаш да прекараш другия, а той да се съгласи "доброволно".
А ти, нали знайш, какво е рекъл народА И за подобни случаи – ВСЕКИ САМ СИ ПРЕЦЕНЯ ...



Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32514 -: Септември 12, 2022, 14:33:30 »
Ей го – и Шабана по-горе се радва за същото ...  :t0301:

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1389
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32515 -: Септември 12, 2022, 14:35:13 »
Твърдо НЕ!!!

Защото информацията там е от дата 19.07.2011 г. и звучи като от по-миналия век!  :tongue_:

Първата електрическа пералня е изкарана на пазара през 1908 г. Принципът на работа е останал същият и до днес.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32516 -: Септември 12, 2022, 14:43:58 »
Първата електрическа пералня е изкарана на пазара през 1908 г. Принципът на работа е останал същият и до днес.

А аз по-горе съм ти писала, че от техника не разбирам нищо – само от газови находища!!! :lol:

Като техниката оставям за вас!!!  C:-)

И единственото, което мога да ти кажа, че в САЩ било вече доказано, че "новият" фракинг бил абсолютно "безобиден" като замърсяване, но спирам дотук ...

« Последна редакция: Септември 12, 2022, 15:20:31 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2982
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32517 -: Септември 12, 2022, 14:52:25 »
Абе, що мразите чак толкоз г-н Сашо Дончев?!?

Какво ви е направил тоз ЧИТАВ ЧОВЕК?!?  :m1728:

Може пък да обичаме хляб "Добружда", пък сашко да е само съпътстваща жертва на таз ни любоф талибанска?
Знам, че обичаш картинки, ето една:

*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32518 -: Септември 12, 2022, 15:00:50 »
Знам, че обичаш картинки, ето една:

Сърдечно благодаря, ама точно от тая май немаше нужда ...  :giggie:

А отгоре на сичкото, не знаем и от коя година йе ...

« Последна редакция: Септември 12, 2022, 15:06:27 от Джиджи »

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2982
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32519 -: Септември 12, 2022, 15:16:14 »
Пардон. Ако ти е сложна ето друга, ама не е анимирана да знаеш:

*********   ✹    *********