Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 02, 2024, 11:09:20

Автор Тема: А сега накъде...  (Прочетена 1876981 пъти)

0 Потребители и 86 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32880 -: Септември 21, 2022, 20:58:55 »
Джордж Оруел: Войната е мир. Свободата е робство. Невежеството е сила.
Благодаря, точно това ми липсваше, а не ми се търсеше. :t0328:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32881 -: Септември 21, 2022, 21:17:06 »
Quote (selected)
Днешното развитие е стряскащо, най-вероятно конфликтът ще се ожесточи. Рискът за целия регион е реален, но в момента няма пряка заплаха към България. България осъжда агресивните действия на Русия. Те са агресия към установения глобален ред и правен мир. Продължаваме да сме редом до нашите партньори. Това каза в интервю за предаването „Лице в лице“ по бТВ вицепремиерът по управление на европейските средства Атанас Пеканов.

Типичен пример за  направено от парите на мама и тате лайно, което вързано куче не може да убоде в задника. Тотална синергитична трагедия

Имам едно жестоко житейско правило, наследено от родителите ми и от техните преди това - никога не плащаш за образование. Наследникът ти трябва да е в състояние да се оправя сам! Наследникът ми е повече от добро доказателство на правилото и бих добавила гордост за дедите си.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32882 -: Септември 21, 2022, 21:50:27 »
Цитат
"Альоша" потъва в мрак в навечерието на Деня на независимостта
...
Община Пловдив ще угаси светлините на паметника „Альоша“ тази нощ и в следващите два дни. Така градът се присъединява към инициативата „Мрак за светлина“, зад който застанаха десетки интелектуалци и общественици.
https://bnr.bg/post/101708350/alyosha-potava-v-mrak-v-navecherieto-na-dena-na-nezavisimostta-na-balgaria
Война за мир.
Бомби за мир.....
Въпреки че аз смятам, че Пловдив винаги е бил далеч от определението български град
Малко история (С извинение! :nuts:):
На 19 април 1878 г. Начович пише от Пловдив на Дринов: „Ако има град, който да заслужава най-малко да бъде столица на българското княжество, то е Пловдив. Такъв град, без патриотизъм у българите, на когото повече от половината жители се гърчеят и са явно наши неприятели, може ли да бъде столица на нашето пеленаче княжество? София — направете я красива, посъбудете й жителите, които поне не са неприятели на отечеството си, ако и да казват, че са останали назад, и нека стане София българска столица. Пловдив, на който половината от жителите са турски шпиони, не трябва да е сърдцето на нашето отечество!“
А търновският вицегубернатор Драган Цанков пише на 15 март 1878 г. до Дринов: „Дано Бог вразуми българите да не поддържат да стане Търново столица. Аз ти казах и други път, че ти си честит да си при едно население, което не е като търновското“.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32883 -: Септември 21, 2022, 21:59:50 »
Реално и двамата са били прави, щото София тогава е ...немала население :nuts:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32884 -: Септември 21, 2022, 22:03:51 »
Реално и двамата са били прави, щото София тогава е ...немала население
А-а-а, имала е! Имала е! Цели 11 000 души. :thup:

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32885 -: Септември 21, 2022, 22:32:00 »
Реално и двамата са били прави, щото София тогава е ...немала население
А-а-а, имала е! Имала е! Цели 11 000 души. :thup:
Ама София има лоша карма. Историята ни го доказва.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #32886 -: Септември 22, 2022, 00:26:15 »
Цитат
"Альоша" потъва в мрак в навечерието на Деня на независимостта
...
Община Пловдив ще угаси светлините на паметника „Альоша“ тази нощ и в следващите два дни. Така градът се присъединява към инициативата „Мрак за светлина“, зад който застанаха десетки интелектуалци и общественици.
https://bnr.bg/post/101708350/alyosha-potava-v-mrak-v-navecherieto-na-dena-na-nezavisimostta-na-balgaria
Война за мир.
Бомби за мир.....
Въпреки че аз смятам, че Пловдив винаги е бил далеч от определението български град
Малко история (С извинение! :nuts:):
На 19 април 1878 г. Начович пише от Пловдив на Дринов: „Ако има град, който да заслужава най-малко да бъде столица на българското княжество, то е Пловдив. Такъв град, без патриотизъм у българите, на когото повече от половината жители се гърчеят и са явно наши неприятели, може ли да бъде столица на нашето пеленаче княжество? София — направете я красива, посъбудете й жителите, които поне не са неприятели на отечеството си, ако и да казват, че са останали назад, и нека стане София българска столица. Пловдив, на който половината от жителите са турски шпиони, не трябва да е сърдцето на нашето отечество!“
А търновският вицегубернатор Драган Цанков пише на 15 март 1878 г. до Дринов: „Дано Бог вразуми българите да не поддържат да стане Търново столица. Аз ти казах и други път, че ти си честит да си при едно население, което не е като търновското“.

Ъхъ
06.09.1885

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #32887 -: Септември 22, 2022, 00:35:57 »
Алчни либерасти, които превърнаха българския производител в подчинен придатък на привилегированите
https://www.lentata.com/alchni-liberasti-koito-prevrnaha-blgarskiya-proizvoditel-v-podchinen-pridatk-na-privilegirovanite

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32888 -: Септември 22, 2022, 01:32:40 »
Живял съм доста години в Пловдив. Ако си напиша подробно мнението за пловдивчани, писаното от Асол ще им се види похвала.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: А сега накъде...
« Отговор #32889 -: Септември 22, 2022, 01:45:26 »
Да бе.
Да.
Столичани са просто идеалните българи.
Майната им въпреки че в София съм живял десетина години.
Недоклатени комплексари според които всичко друго освен Софето е някаква цървуланковщина.
Мен ми е перпендикулярно за тях.
« Последна редакция: Септември 22, 2022, 01:51:56 от AnonimusBG »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32890 -: Септември 22, 2022, 06:31:13 »
Да бе.

Да.

Столичани са просто идеалните българи.

Майната им въпреки че в София съм живял десетина години.

Недоклатени комплексари според които всичко друго освен Софето е някаква цървуланковщина.

Мен ми е перпендикулярно за тях.

да бе да, а да ти минава през главата мисълта, че това не са баш софиянци?

някой каза 11000, аз знаех за 30000 жители, когато софия става столица.

как мислиш, откъде са се появили останалите „софиянци“?

откъде мислиш, че е дошла крилатата мисъл „може да излезеш от село, но не можеш да извадиш селото от себе си?“.

и кой беше този виден българин, който държал цървулите на дядо си, закачени на пирон на видно място в къщата си?
the lamers club honourable member …

Неактивен duzov

  • Full Member
  • ***
  • Коментари: 137
  • "Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочнат
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32891 -: Септември 22, 2022, 07:09:40 »
Баси!
Преди 30 години казАх, че най-добре за България е, Източна Румелия да се отдели отново. Сега виждам, че имам съмишленици. Там са най-големите предатели на българщината, като на 1-во място поставям "ваклото агънце" - Стоенчо Ганев, от този край - пазаджишко е и Катка Михайлова, както и Иван Гарелов, но той поне се пооправи напоследък. Дали е от възрастта, дали му дойде акъла намясто или пък произхода на парите му смени посоката си - не знам.
"Душата на непиещия е изсушена и свита, непорочната му поза на трезвеник е прикритие за анонимни и отвратителни постъпки".

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32892 -: Септември 22, 2022, 07:43:19 »
Истинските софиянци са "дървени шопи" и са си най-истинските българи.Имат нещо, като "куманско-печенешки"  произход.
Зевзеци са и са великолепни войници.Да си спомним за "софийската желязна дивизия".
 :smokin:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10104
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32893 -: Септември 22, 2022, 08:09:52 »
да бе да, а да ти минава през главата мисълта, че това не са баш софиянци

Ако трябва да бъдем коректни, след Освобождението в България всеки голям (съвременен) град е бил село. Цяла България е била едно голямо село. София е обявена за столица и е напълно нормално да привлече жители. Ако друг град беше обявен за столица, същото щеше да стане и там. Но и без да ги обявяват за столици, същото става във Варна, Пловдив, Търново и т.н. Селяните се стичат отвсякъде да търсят поминък. И до днес можеш да чуеш местните "кореняци" да негодуват от "селяните", дето им наводнили града.
А за София винаги трябва да се помни, че тук само некролозите да четеш - професор ставаш. Но трябва да прескачаш релсите на трамвая и да не го гониш до следващата спирка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32894 -: Септември 22, 2022, 08:20:35 »
Баси!
Преди 30 години казАх, че най-добре за България е, Източна Румелия да се отдели отново. Сега виждам, че имам съмишленици. Там са най-големите предатели на българщината, като на 1-во място поставям "ваклото агънце" - Стоенчо Ганев, от този край - пазаджишко е и Катка Михайлова, както и Иван Гарелов, но той поне се пооправи напоследък. Дали е от възрастта, дали му дойде акъла намясто или пък произхода на парите му смени посоката си - не знам.
Ердоганко братко споделя същата визия.
В тия размирни времена обаче му е трудно да действа решително.
На първо време е съгласен братският български народ да пътува в турско само с лична карта, няма смисъл от бюрократичнии спънки.
Една малка крачка за Ердоган, един голям скок за неоосманизма.
« Последна редакция: Септември 22, 2022, 08:31:15 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32895 -: Септември 22, 2022, 08:33:43 »
Ердоган няма думата тук. България е англосаксонска колония.
 :popcorn:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32896 -: Септември 22, 2022, 08:35:42 »
Ердоган няма думата тук. България е англосаксонска колония.
 :popcorn:
Чекай да дойде пак Баце на власт и ще видиш дали няма думата.
Добре че оградата ниска и лесно се прехвърля чувал с посочения от Ердоган.
Ирак също е англосаксонска колония, но това не му пречи, то и в Сирия не е ясно чия колония са ама е там.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32897 -: Септември 22, 2022, 08:45:13 »
Всички съседни страни тайно или явно се надяват да вземат по нещо от България - Пиринско, Доброджанско, Родопско... та чак до Бургас. Само за шоплъка никой не претендира. Абе ясно е дека требе они да са чистите българе! :think:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32898 -: Септември 22, 2022, 08:49:19 »
България е юридически член на НАТО и всеки обикновен реднек от Оклахома или Мисури е ДЛЪЖЕН да пролее кръвтта си за моята свобода и независимост.
А аз ще седя с чаша малцово уиски и дебела пура COHIBA и ще се наслаждавам цинично на живота. Честит празник !

 :beer_:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32899 -: Септември 22, 2022, 08:53:40 »
ЗИП-е, добре дошъл отново! Липсваше на форума. :ok:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32900 -: Септември 22, 2022, 09:40:11 »
Привет Змей. Ами ходя насам натам. Някъде омръзва, връщаш се на старо място и така..

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32901 -: Септември 22, 2022, 09:48:24 »
Ами ходя насам натам. Някъде омръзва, връщаш се на старо място и така..

Never go back to a place where you have been happy.
Until you do it remains alive for you.
If you go back it will be destroyed.

Agatha Christie.
 :smokin:

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32902 -: Септември 22, 2022, 09:58:08 »
Никой не е казал, че е за постоянно. Но се върнаха някои интересни форумци. Ето чакам Змея да пусне цитат примерно от 1899г  за Англо-Бурската война  от некой архинеизвестен английски журналист или поет. А може нещо и от "Ведомости" от преди Революцията. Бъч очаквах да ни светне за политическата ситуация преди изборите за Конгрес, но нещо се сниши. Света София пак ще говори за Пития и Хипатия и прочее антични звезди.....

 :popcorn:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32903 -: Септември 22, 2022, 10:30:26 »
Ето чакам Змея да пусне цитат примерно от 1899г  за Англо-Бурската война  от некой архинеизвестен английски журналист или поет. А може нещо и от "Ведомости" от преди Революцията.
:))) Обичам да се ровя в стари книги и писания и стигам до извода, че в обществените науки и дела не се забелязва да е постигнато почти нищо ново и оригинално. Затова пускам цитати от време оно за да се види, че което тогава е звучало умно и сега си е актуално. Както казват: "Всичко ново е добре забравено старо."

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32904 -: Септември 22, 2022, 10:45:09 »
Баси!
Преди 30 години казАх, че най-добре за България е, Източна Румелия да се отдели отново. Сега виждам, че имам съмишленици. Там са най-големите предатели на българщината, като на 1-во място поставям "ваклото агънце" - Стоенчо Ганев, от този край - пазаджишко е и Катка Михайлова, както и Иван Гарелов, но той поне се пооправи напоследък. Дали е от възрастта, дали му дойде акъла намясто или пък произхода на парите му смени посоката си - не знам.


Да бе! И защо трябва да отдаваме територии, щото материалът бил грешен?
Територията е постоянен компонент, а материалът е променлива константа.
Това, че английската гимназия в Пловдив произведе употребяем материал, не значи че земята там е лоша, че да я отдаваме, а че някои там са си свършили добре работата. Не че и другите английски гимназии из България, плюс НГДЕК, не произведоха подходящо употребяем материал.
Материалът трябва да се дресира, а не територии да се зачеркват, щото материалът върху територията я бил осрал.
Някъде, някога са решавали въпросът с територията и по по радикален начин. Изселват единият материал, и заселват с друг.
Защото територията е важна, а не материалът, който я ползва.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32905 -: Септември 22, 2022, 11:10:16 »
Обичам да се ровя в стари книги и писания

А пък аз обичам да живея „в крак с времето”, което включва и възпоминания на значими исторически събития, между които и днешното:

Quote (selected)
Велико Търново е център на тържествата за Деня на независимостта

22 Септ. 2022



На 22 септември 1908 г.
в старата българска столица Велико Търново се състои „тържественото провъзгласяване на Северна и Южна България в независимо Царство“.

С този акт България не само става независима държава, но и официално се завършва процесът на Съединението от 1885 г. на Княжество България с Източна Румелия.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/veliko-turnovo-e-centur-na-turzhestvata-za-denya-na-nezavisimostta  :notworthy:

« Последна редакция: Септември 22, 2022, 11:17:17 от Джиджи »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32906 -: Септември 22, 2022, 11:30:01 »
А пък аз обичам да живея „в крак с времето”
Това мисля не е само "крак", а "ритник на времето".
https://pogled.info/svetoven/russia/zapochna-se-preduprezhdenieto-na-putin-mezhdu-redovete.146631
Започна се: Предупреждението на Путин
Спокойно си живеехме в двуполюстния свят! :m1708:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32907 -: Септември 22, 2022, 12:42:12 »
Quote (selected)
, който държал цървулите на дядо си, закачени на пирон на видно място в къщата си?


Моят дядо. Писала съм го тук няколко пъти. Е прапрадядо, не е бил от най-видните, но каквото е могъл е давал от себе си още по турско. Цървулите още висят на вратата на старата къща

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32908 -: Септември 22, 2022, 12:48:20 »
Добре, след последните изказвания се отказвам от Слави и ще гласувам за Възраждане. Слави е за евроатлантизЪма, само го писа, КК е за нормализиране отношенията с Русия, сам го каза.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32909 -: Септември 22, 2022, 12:53:32 »
Един пълен КРЕТЕН, който успя да разбърка целия свят!!!
Поживём - увидим.
Ако!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32910 -: Септември 22, 2022, 13:17:41 »
Един пълен КРЕТЕН, който успя да разбърка целия свят!!!
Поживём - увидим.
Ако!


Разбърка вмирисаното блато, и жабите започнаха да крякат.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9591
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32911 -: Септември 22, 2022, 13:30:02 »
Един пълен КРЕТЕН, който успя да разбърка целия свят!!!
Поживём - увидим.
Ако!

И слава Богу! Откога трябваше тая трансджендърска помийна яма да се изчисти. Херкулес чисти Авгиевите обори.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32912 -: Септември 22, 2022, 13:41:24 »
Цитат на: ЗИП
България е член на НАТО и всеки обикновен реднек от Оклахома или Мисури е ДЛЪЖЕН да пролее кръвтта си за моята свобода и независимост.
А аз ще седя с чаша малцово уиски и дебела пура COHIBA и ще се наслаждавам цинично на живота.

Реднекът няма да пролее за теб и капка от уискито си, камо ли от кръвта си,
ами ще те подгони ти да си проливаш кръвта, за да прави той пари.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32913 -: Септември 22, 2022, 13:45:02 »
Ми да видим.Неколко хилки реднеци ги ядат червеите по полята на Ирак и Афганистан а аз продължавам да си сърбам уискито....
 :beer_:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32914 -: Септември 22, 2022, 13:47:22 »
Това, че английската гимназия в Пловдив произведе употребяем материал ...

От всички места, в които съм бил, пловдивчани са най-неприятните, а от всички пловдивчани, които познавам, най-неприятните са точно бройлерите от англ. им гимназия.
Интересно защо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32915 -: Септември 22, 2022, 13:54:19 »
Гледах Путин вчера точно по време на май туй му ТВ изявление ...
И имах чувството, че БОТОКСЪТ се топи бавно и се просмуква навътре в организма му ...
Тъй като лицето му вече НЕ е подпухнало и кръгло като ПОНИЧКА ...   :lol:
Един пълен КРЕТЕН, който успя да разбърка целия свят!!!

Ако можеше да се видиш и чуеш отстрани ти колко си просмукана от простотия  O:-)
Интересно и на какво приличат лицето и тялото ти, та Фелдкурата те нарича "кюфте".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32916 -: Септември 22, 2022, 14:14:52 »
За разлика от некои тъдява, които в момента се занимават по-горе с „кюфтета”, като най-вероятно самите те приличат на УРУНГЕЛИ, щом толкоз се интересуват от нечий външен вид …

В момента при Сашо Диков по ТВ Евроком тече разговор с енергийния експерт Васко Начев по повод на темата за ШИСТОВИЯ ГАЗ, който спомена и г-н Сашо Дончев като ЕНЕРГИЕН ПРЕДПРИЕМАЧ /здравей, г-н Принце! / :tongue_:/ …

Та какво казва г-н Васко Начев, за когото съм си създала мнение, че ТРЯБВА да му се вярва:

• У българина у нас е създадено абсолютно погрешно мнение относно „вредното добиване на шистов газ”;

• За жалост обаче, след изгонването през 2012-2013 г. с МОРАТОРИУМА на „Шеврон”, на България вече е лепнат „черен печат";

• Затова трябва да мине доста време, преди у нас да дойде друга стабилна западна фирма, която да се заема с проучванията.

Въпреки че през 2013 г. г-н Борисов обеща, че ше спечели изборите и ше вдигне МОРАТОРИУМА …   :lol:

« Последна редакция: Септември 22, 2022, 14:52:49 от Джиджи »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32917 -: Септември 22, 2022, 15:19:13 »
Забелязал съм, че Диков е голям специалист по добива на шистов газ. :middle_finger-434:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32918 -: Септември 22, 2022, 15:23:27 »
Кой е тоя Васко Начев? Щото по стечение на обстоятелствата познавам де що има енергиен експерт в Кочината/един от тях е собственият ми баща, друг към днешна дата е първият ми братовчед/ и този елемент ми звучи като некакво джидижи насред филологиите  :nuts:

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32919 -: Септември 22, 2022, 15:26:59 »
Забелязал съм, че Диков е голям специалист по добива на шистов газ.

Не, НЕ Е, защото го познавам лично.

Но си кани абсолютно ПРЕЦИЗНО експертите, с които трябва да обсъжда една или друга тема!!!  :t0301:


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32920 -: Септември 22, 2022, 15:30:12 »
Пак ще те питам, глупачке, кой е този Васко Начев? Нещо конкретно да ми кажеш за него? Така че да ме убедиш в "експертиза" негова някаква :smokin:

Абе, Жижи, я че ми е интересно. Като си такава спецялиСка по енергетика, що не ми кажеш, колко струва сега един ампер ток? :nuts:

п. п. Много моля опонентите й да не проявяват нетърпение!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32921 -: Септември 22, 2022, 15:36:27 »
л


Предполагам, че тук Джиджи е припаднала.
Дозата и е дошла в повече

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32922 -: Септември 22, 2022, 15:37:35 »
Ще се помъча да позная.
Ако този Васко Начев е за добив на шистов газ в България, той е 99,99% и срещу строежа на АЕЦ Белене.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32923 -: Септември 22, 2022, 15:39:31 »
л


Предполагам, че тук Джиджи е припаднала.
Дозата и е дошла в повече

Тцъ. Не е уцелила регистъра. На фонетична и на БДС има разлика при клавишите. При "л"-то е точката. Това е искала да напечати и трябва да оценим желанието й да бъде кратка

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32924 -: Септември 22, 2022, 15:43:13 »
оставете джиджи да потъгува.
Quote (selected)
Енергийният експерт Васко Начев е починал внезапно преди часове, потвърди пред "24 часа" неговият приятел, бившият ни посланик в Русия Илиян Василев.
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/12604913

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32925 -: Септември 22, 2022, 15:44:20 »
чшиста газ омайна сладка
ще си точим нощ и ден
нема Путин, нема Батка
- за нас бачкат Юесей !

айде, Джиджи, за исус христос - пълни балонитееее
*********   ✹    *********

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32926 -: Септември 22, 2022, 15:45:18 »
Цитат на: Zmeja
Ще се помъча да позная.
Ако този Васко Начев е за добив на шистов газ в България, той е 99,99% и срещу строежа на АЕЦ Белене.

И за Ковид-"ваксините" и гейпарадите  :smokin:

Едит: А, той малце поумрял. Вероятно от внезапен инсулт или инфаркт.
И Антоний Гълъбов също. Вероятно и той от същото  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32927 -: Септември 22, 2022, 15:45:32 »
оставете джиджи да потъгува.
Quote (selected)
Енергийният експерт Васко Начев е починал внезапно преди часове, потвърди пред "24 часа" неговият приятел, бившият ни посланик в Русия Илиян Василев.
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/12604913

И Антоний Гълъбов е починал днес

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32928 -: Септември 22, 2022, 15:51:56 »
Цитат на: Zmeja
Ще се помъча да позная.
Ако този Васко Начев е за добив на шистов газ в България, той е 99,99% и срещу строежа на АЕЦ Белене.

И за Ковид-"ваксините" и гейпарадите  :smokin:

Едит: А, той малце поумрял. Вероятно от внезапен инсулт или инфаркт.
И Антоний Гълъбов също. Вероятно и той от същото  :smokin:

Винаги съм смятала, че това са занимателни глупости, но май не бива да си играеш на "тъкач". В науката това е изведено като - ЗЗЕ, в религията като набор от Божи заповеди

п. п. Да. Гълъбов е починал от масивен инфаркт. Той е 6 години по-голям от мен

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32929 -: Септември 22, 2022, 15:55:29 »
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/12604913

Quote (selected)
Внезапно почина енергийният експерт Васко Начев

22.09.2022 14:48



Енергийният експерт Васко Начев е починал внезапно преди часове, потвърди пред "24 часа" неговият приятел, бившият ни посланик в Русия Илиян Василев.


Начев е роден в Плевен. Енергиен експерт и анализатор на нефтените пазари, има дългогодишен стаж като сондажен инженер в добива на петрол. Работил е като консултант по проучване и добив на нефт и газ в различни държави от Близкия изток, Египет, Казахстан и последно в Индонезия.

Автор е на множество статии и анализи, отнасящи се до нефтения и газов сектор както в България, така и в международен план.
R.I.P.


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32930 -: Септември 22, 2022, 16:02:10 »
И Антоний Гълъбов е починал днес
:pray:

Женен за моя доста близка позната ...
Почивай и ти в мир, въпреки че не се познавахме лично ...


Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32931 -: Септември 22, 2022, 16:04:24 »
Винаги съм смятала, че това са занимателни глупости,
но май не бива да си играеш на "тъкач".
В науката това е изведено като - ЗЗЕ, в религията като набор от Божи заповеди.

"май не бива да си играеш на "тъкач"" - не бива  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32932 -: Септември 22, 2022, 16:06:34 »
И Антоний Гълъбов е починал днес
:pray:

Женен за моя доста близка позната ...
Почивай и ти в мир, въпреки че не се познавахме лично ...

Тури един рип и на нея, щото била починала преди две години.  :i_sheepish:

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32933 -: Септември 22, 2022, 16:07:40 »
Quote (selected)
Енергийният експерт Васко Начев е починал внезапно преди часове, потвърди пред "24 часа" неговият приятел, бившият ни посланик в Русия Илиян Василев.

И на Илиянчо му е време вече, и на Иво Инджев  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32934 -: Септември 22, 2022, 16:13:03 »
Кефи ме, че май вече почна окапването на "пфайцърчетата"  :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7452
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32935 -: Септември 22, 2022, 16:28:14 »
за такива като ТЕБ кУрелацията е следната:
Колкото по-ИНТЕЛИГЕНТНИ – толкоз по-НЕПРИЯТНИ !!!

Личи си кой ти е "литмус"-ът за интелигентност  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32936 -: Септември 22, 2022, 16:31:06 »
Големият френски критик Никола Буало веднъж при разговор по философски въпроси на дворцовата трапеза казал: "Всички хора неизбежно ще умрат". Людвик XIV го изгледал строго и той мигновено се поправил: "Почти всички хора! Почти всички!"

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32937 -: Септември 22, 2022, 17:22:32 »
Quote (selected)
И Антоний Гълъбов е починал днес
Хм, днес да не е имало съботник?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2980
    • Профил
Re: А сега накъде...
« Отговор #32938 -: Септември 22, 2022, 17:25:50 »
Ми почивен ден - едни почиват, други - починали...
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8914
    • Профил
    • Личен сайт
Re: А сега накъде...
« Отговор #32939 -: Септември 22, 2022, 17:47:49 »
Жената днес гледала "Новата" телевизия и ѝ забелязала, че един и същ видеоматериал за протести и бой между протестиращи и полиция пускат и за Ирак, и за Иран, и за Русия. Викам ѝ: Какво се учудваш? Толкова сме оглупели като народ и приемаме като чиста монета всичко, което ни казват от телевизионния "амвон", че, знаейки това, журналята няма нужда много-много да се стараят да бъдат или поне да изглеждат сериозни и автентични. Виждаме, че колкото повече ставаха телевизиите, толкова повече им спадаше средното ниво. Аз защо не гледам телевизия (е, почти, имам предвид, освен "Разследване на самолетни катастрофи" и някои предавания за Космоса).