Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:45:09

Автор Тема: Re: Russia  (Прочетена 49904 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #180 -: Юни 12, 2022, 22:39:16 »
Лично мнение  - т. нар. "икономическо " образувание трябва да се асоциира към дружите институции. Нема никаква нужда от такива образувания, Тия се размножили бетер чехълчета. Едно счетоводство на държавата стига


айде стига вече си плюла по икономистите, де! Икономиката е базата на всичко, всичко останало е надтройка. Това, че ти си инженер, не означава, че отбираш от всичко. Това, че не знаеш какво правят икономистите, не значи, че те не са необходими.
Ще ти дам елементарен пример - ако сред еврокомисарите командваха икономистите, ама истински икономисти, нямаше да се стигне доту
 Икономиката е далновидност

Душа, не мога да се въздържа - все лоши примери са ми пред очите. И мама говореше като теб, но все пак това беше нейното второ висше---счетоводство

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #181 -: Юни 12, 2022, 22:42:40 »
Нема го, нема го, па дойде тук да се "разтовари", да не кажа изходи
Теб поне те смятах за нормален. Досега. Вече не си в тази категория.
Ако ти или някой друг открие и посочи къде точно аз съм захванал да се заяждам, ще направи голяма услуга на себе си.
Твоето не грубо заяждане.
Има такива орица дето даже и добро да правят го правят по гаден и гнусен начин.
Случва се да кажеш нещо добро, ама така че на опонента да му се заповръща.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #182 -: Юни 12, 2022, 22:50:04 »
Има такива орица дето даже и добро да правят го правят по гаден и гнусен начин.
Случва се да кажеш нещо добро, ама така че на опонента да му се заповръща.
Попитах къде аз съм се заяждал – не отговаряш, защото не можеш. Заяждат се с мен. Съвсем не всички, но такива видимо има. Вече си един от тях и повече нямаш уважението ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #183 -: Юни 12, 2022, 22:52:44 »
Лично мнение  - т. нар. "икономическо " образувание трябва да се асоциира към дружите институции. Нема никаква нужда от такива образувания, Тия се размножили бетер чехълчета. Едно счетоводство на държавата стига
айде стига вече си плюла по икономистите, де! Икономиката е базата на всичко, всичко останало е надтройка. Това, че ти си инженер, не означава, че отбираш от всичко. Това, че не знаеш какво правят икономистите, не значи, че те не са необходими.
Ще ти дам елементарен пример - ако сред еврокомисарите командваха икономистите, ама истински икономисти, нямаше да се стигне доту
 Икономиката е далновидност

Душа, не мога да се въздържа - все лоши примери са ми пред очите. И мама говореше като теб, но все пак това беше нейното второ висше---счетоводство

Не бъркай счетоводството с икономиката.
Моля те.
Достатъчно си умна все пак.
Макар и инженер.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #184 -: Юни 12, 2022, 22:57:40 »
Душа, не мога да се въздържа - все лоши примери са ми пред очите. И мама говореше като теб, но все пак това беше нейното второ висше---счетоводство


На Маркс кое вишу му е било? Е ти един положителен пример.
Твърдението ти, че суровините са базата, е икономическо твърдение. Правилно твърдение. Представа си нямаш, че светът се движи от икономиката, а не от машините. Затова затъва западният свят, щото няма икономисти, без икономисти няма пенсии, планиране, преразпределяне, насочване, изобретения, развитие.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #185 -: Юни 12, 2022, 22:58:46 »
Има такива орица дето даже и добро да правят го правят по гаден и гнусен начин.
Случва се да кажеш нещо добро, ама така че на опонента да му се заповръща.
Попитах къде аз съм се заяждал – не отговаряш, защото не можеш. Заяждат се с мен. Съвсем не всички, но такива видимо има. Вече си един от тях и повече нямаш уважението ми.
Ще трябва да живея с това клеймо.
Чукай на дърво/buratinob да не почна да се заяждам.
Асол е крайна, ти също, Кептъна е колоритен.
Твърде лично го приемате и това не носи ползи за вас или форума.
Не е нужно да отговаряш на всяка забележка към той пост ( не е последната истина).
Малко се пие в тоя форум и само това ще ни довърши.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #186 -: Юни 20, 2022, 16:03:11 »
Сефарадски евреи в Гугъл изкарва само Уикипедия на български език.
Писала съм ти по-горе, че тва ми го казаха и даже заръчаха от посолството на Израел в София, МА! :t0135:
А ти откъде чакаш да ти се обадят – от посолството на СефарАд ли?!?   :bounce-3294:

« Последна редакция: Юни 20, 2022, 16:09:49 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #187 -: Юни 20, 2022, 16:30:46 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 16:03:11

    тва ми го казаха и даже заръчаха от посолството на Израел в София,

Говорят ли ти, говорят ли ти?  :m1273:

Ей, Джиджолина за нищо ги няа тия посолства. Днес говори с това, утре с онова... Посолството като самостоен субект и двете Джи точки си говорят с него.

А ти, НЕ вервай ... Не вервай ...


Като вече допускам, че ако утре МАЙКА ТИ ти каже "Недей така бе, Коле, нали аз съм те родила ..."

Ти ше ѝ отвърнеш одма презрително:
Ба, ти си ме родила!!!


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #188 -: Юни 29, 2022, 10:15:19 »
 
Quote (selected)
Цитат:  Все пак, приказките че  форумците сами са се отказали само доказват, че наистина сте в резерват...
Според мен не е лошо да има резервати за застрашени видове.

Значи ти обявяваш  "Керпеден", Версия 2, за "резерват за застрашени видове"?!?   :lol:

Евала, аферим, машала, ашколсун! :notworthy:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #189 -: Юли 03, 2022, 11:40:22 »
Тц. Говорят така, щото им се плаща от САЩ да говорят така.
Белким някой глупак им повярва, и някой олигофрен като теб пък даже вземе да ги дава за пример.
А ти, защо продължаваш да се тътриш след мен, бре?!? Като некъф ПРОШЛЯК!  :t0135:

За мен си преминал ЧЕРВЕНАТА ЛИНИЯ дотам, че отдавна вече те няма … :m1924:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #190 -: Юли 03, 2022, 13:35:44 »
Quote (selected)
Два самолета ще приберат днес изгонените руснаци

03 Юли 2022



На летище София пристигна първият от двата самолета на РФ, които ще отведат в родината им експулсираните 70 дипломати и служители на руското посолството у нас и техните близки.
Според непотвърдена информация общата бройка на руснаците, които ще напуснат днес страната ни, е над 170 души.

Двата полета са насрочени за 15:00 и 15:30 часа. Скоро трябва да кацне и вторият самолет.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/dva-samoleta-shte-priberat-dnes-izgonenite-rusnaci
:t9409:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #191 -: Юли 03, 2022, 19:35:50 »
Герасимов е точно обратното, направо негатив.
Абе, некои нещица вече си изпедепцел туканка /цели 4 години!/, ама ХУМОРА още не го докарваш – НЮ-НЮ ... :t2626:
И поне зЕми да я намалиш тая картинка по-горе, защото изобщо НЕ е за тая тема!!! :t0135:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #192 -: Юли 03, 2022, 19:39:06 »
А ето и нещо конкретно по темата на деня – днес при Лора Крумова по NovaNews:

„Какво е да си разузнавач под прикритието на ДИПЛОМАТ?!”

Интервю с Иван Петковбивш зам. директор на „Военното разузнаване”:

Българските служби са наясно кои са разузнавачите в едно посолство – още от самото и пристигане;

• А бройката на „дипломатите от кариерата” е по договорка на двете страни;

Между Русия и България обаче такава бройка НЕ е била договаряна никога;

• Оттам са ни казвали КОЛКО и ние сме се съгласявали;

• А самите задачи на разузнавачите включват разузнаване + диверсия /прокарване на влияние/;

Изгонените руски разузнавачи са вече провалени като такиваза тях е разбрал целият свят.

От друга страна, КОНТРАРАЗУЗНАВАНЕТО снабдява Кабинета с редовна информация, като  след това Кабинетът решава сам какво да прави с нея …

А по повод на посланик Митрофанова
, аз не съм чувал никъде другаде друг посланик да говори по такъв невъзпитан и агресивен начин в страната, в която е бил изпратен като посланик.  :smokin:

« Последна редакция: Юли 03, 2022, 20:14:57 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #193 -: Юли 03, 2022, 20:16:53 »
И още малко за изгонените руски резиденти …

Този път от Христо Грозев, разкрил самоличността на опиталите са да убият Навални … 

А от 24 януари, 2022 г. – изп.директор на базирания в Нидерландия разследващ сайт Bellingcat:

• Интересен и неочакван ход от страна на България, НЕсъгласуван с американските партньори;

Холандия изгонва често по 5-6 души;

В посолството в Холандия 1/3 от персонала са НЕдипломати /на реципрочен принцип/;

А в Австрия общият им брой е около 400, но до момента никой не е направил нищо;

• Мисията ще бъде закрита;

• По принцип, сред резидентите има агенти на влияние, които вербуват „на доброволен принцип”, както и + пари.

• И не е изненада информацията на Лена Б., че тук са предлагани по 4,000 лв на месец.

 :cool-1084:

« Последна редакция: Юли 03, 2022, 20:52:57 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #194 -: Юли 04, 2022, 00:52:02 »
Quote (selected)
Лена Бориславова: Наши политици взимат по 4000 лв. директно от Москва

02 Юли 2022

Българските служби за сигурност разполагат с информация
, че наши политици, общественици, анализатори и други публични фигури получават заплащане директно от руската държава, за да формират обществено мнение в полза на удобните за Руската федерация тези,
обяви началникът на кабинета в оставка – Лена Бориславова, в интервю за радио "Дарик".
https://segabg.com/hot/category-bulgaria/lena-borislavova-nashi-politici-vzimat-po-4000-lv-direktno-moskva

и

Quote (selected)
Грозев: Има трансфери на пари от руските служби към български медии

03 Юли 2022



Имаме конкретни доказателства, че материали, които подкрепят кремълската позиция по определени теми по време на войната, са плащани с дребни суми от порядъка на до 500 лв. на материал, за да се появят в даден сайт'',
заяви главният редактор на базирания в Нидерландия разследващ сайт ''Белингкат'' Христо Грозев в предаването ''120 минути'' по Би Ти Ви.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/grozev-ima-transferi-na-pari-ruskite-sluzhbi-kum-bulgarski-medii
 :crying_with_laughter-3302:

« Последна редакция: Юли 04, 2022, 00:59:45 от Джиджи »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #195 -: Август 04, 2022, 21:12:35 »
Я ходи на майка си в миризливата путка, лайнар такъв!
Виждате ли се? А?
Апропо - лайнар е на баща ти синът му...
А на мен майчината ти ***** ми е по-удобна...
П.П. Всичките червясали комуняги ли сте толкова ентелегентни?
А после ще се чудят внуците ни защо се смряска и развоня на мърша строя на цървулите


ей, три дни не издържа
без да си покажеш магариите...
че и с претенции.
« Последна редакция: Август 04, 2022, 21:28:41 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #196 -: Август 04, 2022, 21:18:53 »
А бе,  модераторът... ти собствено мъжко достойнство нямаш ли?
Що му треперите на тоя ***, който си позволява да псува, обижда и му лазите в нозете?
Ако аз напиша някои от неговите каруцарски псувни, веднага ще дотичате?
А на него му се мазните и съзаклятнически поддаквате на откровените му простотии и цинизми?
Толкова ли струва мъжкото ви достойнство? Колкото "уважението" на един грубиян?

щото ти отговаря по твоему.
що твоите обиди трябва да минават,
а неговите да се фризират?
« Последна редакция: Август 04, 2022, 21:27:17 от паралелепипед »
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #197 -: Август 21, 2022, 10:39:12 »
Дугин -  „Той също така е добре известен с влечението си към радикалните леви и десни идеали, от които, реконструирайки ги, създава Четвъртата политическа теория, алтернатива на либерализма, която е описана като фашистка„.
В интернете собирают подписи за увольнение профессора МГУ Александра Дугина, который несколько недель назад заявил: нужно отправлять войска в Украину, а самих украинцев убивать, отметив при этом, что это его позиция как профессора.

Александр Дугин до недавнего времени в России считался маргиналом. В 1980 году он совместно с влиятельным нынче исламистом Гейдаром Джемалем вступил в эзотерический клуб «Черный орден СС», стал учеником основателя этого ордена, оккультиста и традиционалиста Евгения Головина, который сам себя называл «фашистским мистиком», носил звание «рейхсфюрера» и считался одним из первых русских неоправых. В 1993 году Дугин стал сооснователем Национал-большевистской партии России, которая была запрещена в 2005 году. Вместе с бывшим полковником ФСБ Петром Сусловым Дугин основал движение «Евразия», которое было платформой для общения с чеченскими боевиками во время Первой чеченской войны. С украинским кризисом связан стремительный взлет карьеры Александра Дугина в качестве интеллектуала, профессора, политика и политического советника. Пресса писала, что он является одним из неофициальных идеологов правящей партии «Единая Россия». 6 мая в интервью агентству Anna-News Дугин заявил, что должно быть меньше разговоров, а украинцев необходимо продолжать убивать, и это его позиция как профессора.
https://kaliningrad.bezformata.com/listnews/professor-dugin-ubej-ukraintca/21256408/
P.S. Слова тов. Дугина:
Донбасс – ситуация крайне болезненная, потому что в действительности это половинчатость русской весны. Я много близких людей там потерял, и мне очень сложно об этом говорить. Но мы не взяли Новороссию, мы не потеряли Новороссию. Мы не воздержались от действия, мы не завершили действие.
Это кровоточащая рана, которую вначале мы разогрели, способствовали ее созданию. Потом мы ее не излечили. Мы не довели до конца ничего.

Наше поведение – отвратительное. Начал убивать – убей, не хочешь убить – отойди. Зачем все просто поганить?.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #198 -: Август 21, 2022, 15:15:32 »
Национа́л-большеви́стская па́ртия (НБП) — российская общественно-политическая организация националистического характера, прекратившая своё существование. Запрещена в России.[/u

10 июля 2010 года на учредительном съезде бывшие члены Национал-большевистской партии создали новую партию «Другая Россия».
Национал-большевистская партия
«НБП»,
«Нацболы»
«Лимоновцы»
Изображение логотипа
National Bolshevik Party flag.svg
Лидер   Эдуард Лимонов
Основатель   
Эдуард Лимонов Егор Летов

Александр Гельевич Дугин
Основана   1 мая 1993
Упразднена   7 августа 2007 (запрещена Московским городским судом РФ) → Другая Россия
Штаб-квартира   Бункер НБП, ул. Марии Ульяновой, д.17, корпус 1, Москва, Россия
Идеология   
Национал-большевизм
Социализм
Евразийство
Национализм
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #199 -: Август 22, 2022, 17:18:39 »
"А за наща бармалюга нема кво да се гледа. Той атентата на гара буново оправдава та този ли."
Aаа... не само на "гара буново"*... и нападението на Наполеон срещу Русия... и битката при Термопилите...
Въийийй... Щях да пропусна атентата на Свѧтославъ Игоревичь - нападнал България срещу една шапка византийски златици :lol:
* Да ти река - Буново - с ГГГЛЛЛАААвнааа буква бай Мичо...
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #200 -: Септември 06, 2022, 14:07:01 »
А защо някои в началото се изказаха ехидно за тачанките HIMARS?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #201 -: Септември 06, 2022, 14:42:48 »
Добра статия. Не е зле и нашите Z патриоти да овладеят ентусиазъма. То и другите де.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #202 -: Септември 06, 2022, 16:13:29 »
Добра статия. Не е зле и нашите Z патриоти да овладеят ентусиазъма. То и другите де.

а вие къде сте с вашия ентусиазъм?
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #203 -: Септември 06, 2022, 16:28:56 »
Аз се имам за патриот. И чуждите атрибути ме дразнят. Не са ни нужни манифестации. Почисти си градинката, помогни на съседа. И украинците са хора, да се оправят със съседите, ние със скромните си възможности се отнасяме човешки.
........................
Да съчувстваш е едно, да пропагандираш е друго. Светът е сложен, и не мисля че ние най-добре го разбираме. Аз не афиширам консервативните си разбирания, но разбира се като всеки се дразня като се заяждат с мен на дребно. Би трябвало вече всички да се познаваме добре.
.................
Трябва да се гледа по-отвисоко на нещата. Утре няма да ни има. Защо е нужно да се джафкаме? Омуртага да помним.
« Последна редакция: Септември 06, 2022, 17:08:58 от dabedabe »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #204 -: Септември 06, 2022, 17:15:12 »
Аз се имам за патриот. И чуждите атрибути ме дразнят. Не са ни нужни манифестации. Почисти си градинката, помогни на съседа. И украинците са хора, да се оправят със съседите, ние със скромните си възможности се отнасяме човешки.
........................
Да съчувстваш е едно, да пропагандираш е друго. Светът е сложен, и не мисля че ние най-добре го разбираме. Аз не афиширам консервативните си разбирания, но разбира се като всеки се дразня като се заяждат с мен на дребно. Би трябвало вече всички да се познаваме добре.
.................
Трябва да се гледа по-отвисоко на нещата. Утре няма да ни има. Защо е нужно да се джафкаме? Омуртага да помним.

това хубаво, ама ставаше дума за ентусиазъм, не за хан омуртаг.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #205 -: Септември 06, 2022, 17:42:55 »
Ами ти ми обясни за ентусиазма. Аз не го разбирам. Гледам тук Z разни. Не го приемам за нормално. Неутрални ли сме? Нали уж Украйна подкрепяме? Официално. Дай да цапнем свастиките, дет' се вика древен знак.
« Последна редакция: Септември 06, 2022, 17:48:33 от dabedabe »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #206 -: Септември 06, 2022, 18:47:45 »
Ами ти ми обясни за ентусиазма. Аз не го разбирам. Гледам тук Z разни. Не го приемам за нормално. Неутрални ли сме? Нали уж Украйна подкрепяме? Официално. Дай да цапнем свастиките, дет' се вика древен знак.

ами не, аз питах за вашия ентусиазъм по всяка тема да напишете коментар. не случайно има(ше) „правило № 3: Не се чувствайте длъжни да отговаряте на всеки отговор на ваш коментар“.

това вашето е малко като поговорката „присмял се хърбел на щърбел“.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #207 -: Септември 06, 2022, 18:53:20 »
Принце, ти ся кво?
Дабето е най верният ми последовател  и симпатизант, а ти какво? Завиждаш гледам..

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #208 -: Септември 06, 2022, 18:54:58 »
Аз мисля, че не съм по-лош от другите, а вие се намесвате неуместно. Допускате гевезанчовци да си развяват байряка. Повече няма да споря с вас. Пристрастен сте.
...............
Алиса имаш качества и ги оценявам.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #209 -: Септември 06, 2022, 18:56:49 »
Принце, ти ся кво?

Дабето е най верният ми последовател  и симпатизант, а ти какво? Завиждаш гледам..

ааа, аз нищо, само ви гледам отстрани и се чудя …
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #210 -: Септември 06, 2022, 18:58:52 »
Аз мисля, че не съм по-лош от другите, а вие се намесвате неуместно. Допускате гевезанчовци да си развяват байряка. Повече няма да споря с вас. Пристрастен сте.

ей за това говорим -- има бутон „информирай модератор“, някога да сте ги използвали, че да имате претенции към модераторите на форума?

а какво мислите вие, в случая е без значение.

и накрая - научете се да цитирате, когато отговаряте, за да не се сърдите после, че пак сте бил неразбран.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #211 -: Септември 06, 2022, 18:59:25 »
Бе  ти гледай, ама не се обаждай.
....................
Към вас имам големи претенции, ама като гледам как сте подкован, безсмислено е.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #212 -: Септември 06, 2022, 19:01:21 »
Бе ти гледай, ама не се обаждай.

ми демокрация е, бе (да цитирам параграфа).

а за обаждането по-добре го отнесете към вас самия.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #213 -: Септември 06, 2022, 19:11:07 »
Прибирам меча за днес. Можем да спорим безкрай. Надценяваш се.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #214 -: Септември 06, 2022, 19:12:18 »
Прибирам меча за днес. Можем да спорим безкрай. Надценяваш се.

напротив.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #215 -: Септември 06, 2022, 19:32:14 »
Друг ще прецени.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #216 -: Септември 06, 2022, 20:06:31 »
Друг ще прецени.

тогава защо вие правите преценката след като ще е друг?

ей за това ви говоря - вместо да замълчите, се бутате между шамарите и после като украинците се чудите.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #217 -: Септември 06, 2022, 20:16:51 »
Прекалявате!
Чакайте да доде оня кубестия да разчисти темата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #218 -: Септември 06, 2022, 20:48:45 »
Защо пречиш на любезния разговор? Виждам, приятно му е. И на мен. Трябва се опознаваме.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #219 -: Септември 07, 2022, 08:46:51 »
Намират се и умни хуманутари. Малко педанти си падат  Държат много на запетайките. Важно е наистина, щото могат да променят смисъла.
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 08:57:19 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #220 -: Септември 07, 2022, 13:41:56 »
Културата е производна на властта и политиката
Видяхме в България как за има няма петнадесетина години се смени и чипа, и културата. Но Украйна бие рекорда по всички показатели
Не само култура, ами и „няма такъв народ„ :)))
« Последна редакция: Септември 07, 2022, 13:47:02 от Алиса »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #221 -: Септември 07, 2022, 13:47:57 »
Отново не проявихте образно мислене, което беше и целта на писанието ми.
Хванахте се за първият и вторият Рим, което е второстепенно, и упорито избягвате концепцията за третият Рим.
Поставих въпросът кое е първично  - православието или католическата ерес, а вие отново се хванахте за шаблона. А аз изходих от това. И какво значение има първи, втори, когато разговорът е за третият рим
Съществувала ли е някога Римска имерия, или това е писали брисали, и както се казва, победителите пишат историята?  С какво е ценна „В името на розата„? Масонът У.Еко описа как  в манастирите на западна европа са се пренаписвали исторически документи, и се е творила нова история.Сега, когато пред очите ви се пренаписва историята на България, т.е. имате конкретен пример за размисъл, вие вместо да проявите критично мислене спрямо начуканото в главите ви, се забъркахте в подробностите.
Изложих донякъде проектите според Девятов, което би спомогнало някак да се разбере подмолната игра на тази или онази група. Тези проекти обаче са съставени приблизително в началото на 70те години според мен, а 79та започва и играта на т.н. бридж клуб, където на игралната маса са М.Татчър, Дън Сяопин, Хенри Кисинджър и др.

Аз лично смятам, а и по вече ми допада, че нещата са много по назад в историята, и започват с войната между бялата и червената роза, между Ланкастери и Йорки. А тези проекти в наши дни са в резултат на сдружаването или разделянето им в дадена стратегия на определено направление , в зависимост от това, кой какви козове държи в даденият регион. И натъкмената история е само един коз в колодата карти
Може би всичко започва от тук, защото центровете на управление на сегашната борба за световният престол са два. И само два.
https://nandzed.livejournal.com/9405551.html
Али, ще прощаваш, но се връткаш като магистралка - не стига, че обърка хронологията на събитията, но и четеш избирателно - отговори ти се барем от двама и за концепцията за третия Рим и за схизмата между православието и католицизма.

И продължаваш да се позоваваш на Гваськов (той и Девятов) - оставяш впечатлението, че само и единствено него си чела (слушала), приличаш нещо като оня херой на Нушич.

Стегни се, можеш повече.

Ъхъ!
Девятов ви го преразказах, и то с някои неточности, защото би бил по лесно смилаем за вас. Но както виждам, и това не е. Въпреки че е троцкист, и това би ви допаднало, или поне да е събудил интереса на някои тук, където общата маса се опиват от троцкизма. Но не би. Трагедията е, че в главите ви е парадигмата на пропагандата излъчвана от българските медии, за затъпяване на населението. И към които не бих се докоснала и с лайняна пръчка даже. Спрете телевизора, казваше Д.Иванов

А колкото за Рим, който е по скоро символ, от колкото история, знаем какво е историята и историците, при това лъжлива, обосновах твърдението си. Смятам, че първият Рим е православният. Когато се появяват апостолите да проповядват в езичната Римска империя, те проповядват какво?  Първичната христианска религия. Православие. Първоначално цяла западна Европа е православна. И говори на славянски.После се явява католическата ерес, окатоличване и латинизация на западна Европа.Това някак се умълчава.

Затова, кой е първи, кой е втори Рим, е въпрос на гледна точка и образно мислене.

Отивате на схизми, които отвличат от същността на нещата в днешният ден. Да е жив и здрав Бонго, че написа толкова много глупости.  Написа е силно казано, той просто излагаше рускоезични материали подготвени от английският центъра за информационна война в Кипър, с подразделения в Украйна и цяла Изт.Европа. Т.н. бригада 77.  Тук се включват и Медуза, и Белингкат

Още от  началото на ХХ век Констаниполската патриаршия е изцяло под властта на Масоните. Ето от къде и принц Чарлз...

Но докато в следвоенният период Ватикана и М бяха съюзници, след разпада на СССР, при липсата на общ враг, те отново полека лека се превърнаха във врагове. И сега вече наблюдаваме плодовете на тази война. Католичеството загуби позиции  в Европа. И тук трябва да си спомним за срещата на Папата с Патриарх Кирил на.. Куба. Кой от кого помоли за помощ?

И последно само да добавя. Путин играе от страна на Ватикана, и Мадрид, столицата на Католическият свят.

Информация в нета има за всичко. Просто трябва да имаш ясна представа какво търсиш, и най вече за пъзела, който редят.  Когато имаш две неща за основа, към тях лесно се напасват останалите сегменти. Ако ги нямаш, просто стоиш, и гледаш като теле информационният дъжд, който се сипе връз теб.
Каква картинка ще излезе, ще видим, ще видим

хайде стига сте се оплитали като пате в кълчища.

спорът тръгна от вашето твърдение, че константинопол бил първия рим, което не е вярно.

останалата логорея от ваша страна оставям на вашата съвест.

тя била говорила за концепции, ха-ха. това, че вие смятате нещо, не означава, че то е вярно. ваше право е да го мислите, но не се сърдете, когато се окаже, че сте се навряла между шамарите.

и за последно ви натъртвам -- научете се да се изразявате кратко и ясно в писмена форма. в противен случай не се оплаквайте и не обиждайте целия форум, че не ви взимал на сериозно.

the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #222 -: Септември 07, 2022, 14:02:31 »
Абе, Принце!
За какъв форум, за какви пет лева говориш.
За петте човека, включително и теб, които страдат от индивидуализъм и нарушена функция в общуването, и не могат нормален диалог да завържат, без да изявят агресия и първично отрицание.  Та тук идват тези, които искат да пишат, без да четат. Някъде бях описала катастрофата в съзнанието вследствие на  обществената хипноза на деветдесетте, и шоковата терапия на нулевите.
Мислиш ли, че мислиш?
Да, може и да имам проблем с българският език, след десетилетия в чужбина, но мисля, че взаимното неразбиране идва, че аз не пиша на блгарският, който се лее от телевизии, радиа, и преса.
Но докато аз се опитвам да разбера какво има аджеба във вашите главици, вие сте загубили способността да следите каквато и да е чужда мисъл, хванете и развиете.
Докато аз се опитвам да ви накарам да мислите, с подхвърлена фраза, или име, или събитие, които да потърсите в Гугъл най малко, да извлечете някакъв извод, вие очаквате да ви се даде наготово.
И тогава контактт не върви, защото ухото ви е настроено да възприемате само промиващият мозъка и поддържащ го медиен език

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #223 -: Септември 07, 2022, 14:23:55 »
Абе, Принце!

За какъв форум, за какви пет лева говориш.

За петте човека, включително и теб, които страдат от индивидуализъм и нарушена функция в общуването, и не могат нормален диалог да завържат, без да изявят агресия и първично отрицание.  Та тук идват тези, които искат да пишат, без да четат. Някъде бях описала катастрофата в съзнанието вследствие на хипнозата обществената хипноза на деветдесетте, и шоковата терапия на нулевите.

Мислиш ли, че мислиш?

Да, може и да имам проблем с българският език, след десетилетия в чужбина, но мисля, че взаимното неразбиране идва, че аз не пиша на блгарският, който се лее от телевизии, радиа, и преса.

Но докато аз се опитвам да разбера какво има аджеба във вашите главици, вие сте загубили способността да следите каквато и да е чужда мисъл, хванете и развиете.

Докато аз се опитвам да ви накарам да мислите, с подхвърлена фраза, или име, или събитие, които да потърсите в Гугъл най малко, да извлечете някакъв извод, вие очаквате да ви се даде наготово.

за този форум, в който логорееш.

опитах се да завържа нормален диалог с теб, ти отговори с агресия на посочената от мен твоя грешка, която е повече от фрапантна и докато не я коригираш няма как да се води диалог.

та ти си тази, която пише, без да чете.

и да, за разлика от теб, която само папагали, аз мисля. за това знам, че концепцията за третия рим е най-вече религиозна, знам и защо е казано, че четвърти рим няма да има. пак за разлика от теб, която си мисли, че говори за концепции и си мисли, че може да мисли.

спорът кое от двете течения в християнството, католицизма и православието, е по-близко до първоначалното учение иисус христос е нещо съвсем различно и не му е тук мястото да го набутваш. какво мислиш ти е едно, какво мислят останалите е нещо съвсем друго.

това, че може и да имаш проблем с българският език не извинява твоята агресия към форума като цяло и към мен в частност. вместо да се извиниш, че не си се изказала прецизно и разбираемо, ти започваш да ме убеждаваш, че аз нищо не разбирам. ами няма как да разбера какво е искал да каже авторът, след като и той самият не знае какво е искал да каже.

вместо да кажеш „извинявай, сбъркала съм, имам това и това предвид“ ти започваш да ми обясняваш как само ти си компетентна, а аз не съм. в психологията на това състояние май му викаха синдром на дънинг-крюгер.

намесването след това на различни хипотези за влиянието на масони, евреи и тути-кванти няма нищо общо с идеята за третия рим и говори само за слабост на позицията ти и за липса на аргументи.

да беше прочела само това, което светицата ти написа за софия палеолог, щяха доста неща да ти просветнат, особено ако имаш и образно мислене. ама не, чукча алиса писатель, а не читатель.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #224 -: Септември 07, 2022, 14:36:01 »
Извинявай, кукльо
но аз не съм обидила никого, за разлика от останалите по мой адрес. Нито съм им им отговорила, нито съм им обърнала внимание.
Така че, фантастични идеи имаш, и аз не мога да ти помогна.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #225 -: Септември 07, 2022, 14:38:11 »

Извинявай, кукльо

но аз не съм обидила никого, за разлика от останалите по мой адрес. Нито съм им им отговорила, нито съм им обърнала внимание.

Така че, фантастични идеи имаш, и аз не мога да ти помогна.

мда, дънинг-крюгер в пълния му блясък.

все другите виновни, тя - не.
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #226 -: Септември 07, 2022, 18:27:27 »
Quote (selected)
Абе, Принце!
За какъв форум, за какви пет лева говориш.
За петте човека, включително и теб, които страдат от индивидуализъм и нарушена функция в общуването, и не могат нормален диалог да завържат, без да изявят агресия и първично отрицание.  Та тук идват тези, които искат да пишат, без да четат. Някъде бях описала катастрофата в съзнанието вследствие на  обществената хипноза на деветдесетте, и шоковата терапия на нулевите.
Мислиш ли, че мислиш?
Алиса нищо лично, ама повечето сме с по една личност, рядкост сте тия с по пет алтерегота.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #227 -: Септември 07, 2022, 21:04:22 »
Уж времето захладня, а тук става задушно. Не е приятно грамотни хора да се карат. Търпимостта е част от културата. Знания, знания, ама и обноски са нужни. На мен никога не ми тежи да се извиня, ако нагазя лука.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #228 -: Септември 07, 2022, 21:05:49 »
Стига си го газил тоя лук.
Излизай от време на време от лехата! :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #229 -: Септември 07, 2022, 21:07:39 »
Тъпче се, да прави големи глави. Ма ти си гражданин.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #230 -: Септември 07, 2022, 21:09:18 »
Всички сме от село.
Тъпче се кога порасне, ти още на арпаджик го мачкаш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #231 -: Септември 07, 2022, 21:19:57 »
Ехей, с мен ли ще си играеш. Минал съм по целия цикъл. От глави, през барут, арпаджик до пак глави. И шалот съм въдил.
......................
Успокоиха ли се вече?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #232 -: Септември 07, 2022, 21:35:59 »
 :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #233 -: Септември 08, 2022, 12:48:07 »
Размахването на съмнителни квалификации издиша отвсякъде. Един се интересува от едно, друг от друго. Това не пречи да се изрази мнение. Един вид отношение, начин на възприемане на света.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #234 -: Септември 08, 2022, 12:51:10 »
Размахването на съмнителни квалификации издиша отвсякъде. Един се интересува от едно, друг от друго. Това не пречи да се изрази мнение. Един вид отношение, начин на възприемане на света.

а ти усещаш ли се, че първото ти изречение противоречи на третото и четвъртото? когато изразя мнение /третото ти изречение/ относно твоето мнение и го нарека глупаво и тъпо /каквото то е/, това квалификация ли е? м?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #235 -: Септември 08, 2022, 12:53:42 »
Не усещаш някои нюанси, според мен.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #236 -: Септември 08, 2022, 12:58:36 »
Не усещаш някои нюанси, според мен.
множествено число. бъди конкретен, спомени за поне три неусетени нюанса.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #237 -: Септември 08, 2022, 13:21:41 »
Защо трябва всички да мислят като теб?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #238 -: Септември 08, 2022, 13:50:17 »
Защо трябва всички да мислят като теб?
1. това ли ти е конкретността? искаш ли да те наквалифицирам?
2. къде бе, къде съм изразил убеждение, че някой трябва да мисли като мен?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: Русия (Re: Russia)
« Отговор #239 -: Септември 08, 2022, 16:12:25 »
Защо си сложил „окупаторите„ в кавички?
Да не те напсуваме ние на чист български ли?