Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 12:17:53

Автор Тема: Жан Виденов се завръща в политиката, създава нова партия  (Прочетена 30323 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Искаш да кажеш плутокрация, нали?

Едно и също е. Власт на много богатите, а те са малко (олиго) на брой.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Памфуций

  • Гост
Демокрацията, като противоестествен и неефективен начин на обществено устройство, винаги се изражда в олигархия, която е по-несправедлив механизъм, но по-устойчив.
След изчерпването на олигархията, която с времето също се изражда, се налага да дойде
диктатор/тиран/самодържец/тоталитарен и абсолютен водач/цар-върховен жрец/кактоискаштъйгонаречи,
който да спаси държавата и народа от некадърността на демократите и безкрайната алчност на олигарсите.

Според Норчо, а може би и според Вацев. Но не и според Платон ...
« Последна редакция: Май 13, 2021, 21:14:49 от Памфуций »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
По времето на Платон тирана е бил нещо като кмет, е без преводи от централния бюджет.
 

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Едно и също е. Власт на много богатите, а те са малко (олиго) на брой.

Едно и също е в общия контекст, но в конкретната физическа форма на режимите има огромна разлика. При олигархията (най-опростено) най-крупният бизнес участва пряко в законодателната и изпълнителната власт като депутати и министри. Управлява лично. При плутокрацията той е отзаде и марионетките му управляват в негово име. В България има (ше) няколко олигарха в парламента, но това не я прави олигархия.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
По времето на Платон тирана е бил нещо като кмет

Какъв друг да е, като смотаните гръцки "държави" са били колкото едно село, или (в най-добрия случай) колкото една селищна система.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Въпросът, който стои почти навсякъде в света в момента е монархия или република.
Нормално е либералната левицата да е развълнувана.
Появил се Жан, но какво точно ляво ще прави?
Либерално? Айде, няма нужда!
Консервативно? А има ли сили?
Иначе Виденов ясно си е заявил позицията.
Република.
За ужас на цялото царско войнство.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Едно и също е. Власт на много богатите, а те са малко (олиго) на брой.

Едно и също е в общия контекст, но в конкретната физическа форма на режимите има огромна разлика.

При олигархията (най-опростено) най-крупният бизнес участва пряко в законодателната и изпълнителната власт като депутати и министри. Управлява лично.

При плутокрацията той е отзаде и марионетките му управляват в негово име.

Т.е. същината на двете е една и съща, само че плутократите се крият зад "демократично избрани" органи и лица.
Ако не си забелязал, аз винаги търся истината, същината зад маските.
 :smokin:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Въпросът, който стои почти навсякъде в света в момента е монархия или република.

Не. Въпросът е ще бъдат ли свалени маските, и ако да - кога.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Много месии доживяхме напоследък, а не прокопсахме. Сигурно щото сме неверници.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Т.е. същината на двете е една и съща, само че плутократите се крият зад "демократично избрани" органи и лица.

Да, същината е една и съща, но формата е различна. Затова двата политически режима си имат различни имена. Олигархия е САЩ, където милионери и милиардери стават президенти, държавни секретари, конгресмени и сенатори. Европейските демокраций са плутокраций. Там въшливи марионетки са поставени от баровците да им приемат закони и да им осигуряват парички. А те стоят отзад и мършите вършат всичко в името на "великата" буржоазна либерална демокрация. И полезните идиоти ръкопляскат и убеждават колко добре е, че шилетата доброволно и ентусиазирано гласуват за собствените си джелнати.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Отврат, съвсем си се забъркал.
И плутокрация, и олигархия са едно и също нещо.
И не прави разлика между САЩ, и останалият свят.
Навсякъде по света се избират правителства чрез „демократични избори„
Освен в монархиите.
Посочих ви основният въпрос на нашето време.
Монархия или република.
Може би тук трябва да разграничим партиите във всяка една страна, които работят за монархията. Като например - Демократическата партия в САЩ, работи за Британската монархия. У нас кои партии работят за групата „Ние„, в която влиза и нашият бивш цар, да кажем?
И не е ли отговорът - всички?
« Последна редакция: Май 13, 2021, 20:59:44 от Алиса .. »

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Монархия или република.
Една Народна република не комбинира ли добрите страни?
В смисъл унитарност и силна власт с изборност и народовластие.
« Последна редакция: Май 13, 2021, 21:46:35 от 66 »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Една Народна република не комбинира ли добрите страни?

Не знам.
Сигурно има значение и субекта, който изгражда тази народна република.
Иначе, и Бангладеш е народна република, ама ..

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Quote (selected)
Не. Въпросът е ще бъдат ли свалени маските, и ако да - кога.

Един приятел хубаво го рече наскоро - докато се опитват да ни наденат на нас маските, техните паднаха ;)
*********   ✹    *********

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Една Народна република не комбинира ли добрите страни?

Не знам.
Сигурно има значение и субекта, който изгражда тази народна република.
Иначе, и Бангладеш е народна република, ама ..
ВИж КНР и КНДР са народни републики. Виетнам е социалистическа република.
Бангладеш е парламентарна република. Там няма еднопартийна система и планова икономика.
По интересното е че В донецк, луганск, карабах, осетия ......са все народни републики.
Което може би е една от причините за нерешителната и двойствена политика на Кремъл.
Ами ако "заразата" плъзне. Явно хората си харесват този тип управлание  :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
„Което може би е една от причините за нерешителната и двойствена политика на Кремъл.„

Нерешителната и както правилно си разбрал, двойствена политика на Кремъл, може би идва от това, че Русия не играе със свой проект, и досега не е обявила своя концепция, която да я излъчи като независим играч. Нещо, което много хора по света очакват.
Да. Има двойствена политика, и поддържаща роля на едната, или другата боричкащи се страни, в зависимост от интереса и.
Защото въпросът, който стои пред нея, е или с Европа на Ватикана, или с Датуна на Китай.
Но
Синодалното християнство - западна концепция, привнесена в Русия отвън
Марксизъм - западна концепция, привнесена в Русия отвън
либерализъм(пари) - западна концепция, привнесена в Русия отвън
А който е създал, и държи дадена концепция и идея, той и те управлява.
Както казват - Защо мавзолеят на Ленин стои зад параван на всеки парад? 
Отговор - Защото това не е руски  символ.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Русия в едно изречение е -жужета, които стоят на раменете на Гиганти, няколко императори и един генсек.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Като се изкажете гръмко за Русия, по-добре ли ви става? Защото инак не си струва труда. Някои неща не са за всяка кратуна. Ний щото сме идеални, винаги други са ни криви. А едва сме прогледали с едното око. Не бива да се прибързва в нищо.

AnonimusBG

  • Гост
Много нещо сте написали, но на мен ми харесва ето това:

Тези дни се върти из публичното пространство новината, че Жан Виденов щял да прави нова партия. Първо да кажа, че според мен 300 партии, от които над 120 действащи за тридесет години е прекалено много дори за държави като Китай и САЩ, камо ли за България. Накрая всеки българин ще се сдобие с еднолична партия, както е тръгнало.
На второ място - моите уважения към Жан Виденов за това, че не се поддаде на соросоидите. И не се снижи пред предателите - на България и на неговата партия, които го пожертваха пред олтара на новите господари. Но! Той не е играч и не е политик. Той е един почтен човек. А почтените хора, които не са играчи, не стават политици. За политиката се изискват други качества, включително да си предвидлив, да си стратег, да си гъвкав, но безкомпромисен, да умееш да слушаш и да имаш подкрепата на хората.
Господин Виденов не успя да се справи тогава дори с враговете с партиен билет. Много съм скептична относно възможността му да се справи сега в политическата джунгла, която е в момента. Единствено ще разедини допълнително българите. А и другото: за да се направи партия, трябват здрав гръб и много пари. И ако ще прави, първо трябва да ги заяви откъде ги има, защото в противен случай, ако ги няма, това ще е поредният партиен файтон.
А и в лявото пространство повече партии не са необходими. Понякога легендите трябва да си останат в миналото

https://www.lentata.com/page_21982.html

P.S. Що се отнася до забележката, че понякога всичко е така както е.
       Никога не е така както на някой му се струва. Понякога научаваме от
       мемоарите след години, но по често никога.
P.S.S. Уверен съм че това е Гергова завера. Виденов е използван без той да се
          усети. Знаейки неговите принципи много е лесно да го манипулират чрез
          хора на които им вярва.
          А както се казва всички сме хора.
          Търсете жокера в новата партия.
« Последна редакция: Май 14, 2021, 22:51:53 от AnonimusBG »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Първо да кажа, че според мен 300 партии, от които над 120 действащи

Tези числа верни ли са? Малко множко ми се струват. Защото чух официална статистика по радиото, че само 350 000 души в България членуват официално в партии. От които поне 140 000 са в БСП и герп. За ДПС не знам, но сигурно имат 20-30 000 члена.

AnonimusBG

  • Гост
За мен това няма никакво значение.
Факт е че партии се създават и след това никога не чуваме за тях.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
 Да пробвам с картинка.

                                            консерватори
                                                    I
                             Х?                   I             Тръмп - традиционен капитализъм
                                                    I         неокони - либерализъм плюс марксизъм
                                                    I           Кл.Шваб, Буш, Чейни, Ръмсфелд
                                                    I       
                леви ------Ротшилд---------------Рокфелер--------- десни
                                                    I
                           социалисти        I       десен либерализъм-демократи                 
                Б.Сандърс                     I          Клинтън,
               ляв либерализъм            I   
                       троцкисти              I
                                                    I
  крайно леви и социалисти           I                                       
   спонсор Сорос                      либерали


Десни - Свещенно право на частната собственост
Леви   - Държавна собственост, и държавата се меси в разпределяне на богатствата.

Консерватизъм
- традиционни ценности, морал и етика.
- общество
- средствата за производство в частни ръце
- антикомунизъм

Либерализъм
- атомизация на хората. унищожаване на обществото.
- прогрес
- нетрадиционни морални ценности  и етика.
- антикомунизъм

Десен консерватизъм - Германия на Хитлер, Китай, силна власт на водач, фюрер, император. Гибелини
Ляв либерализъм       - САЩ . демокрация. Гвелфи.
ЕС?  От ляв либерализъм преминава в десен консерватизъм. Гвелфи.

Х  - ляв консерватизъм. Сталинизъм. Недействащ.

И така.
Избирайте, и  после твърдете, че сте леви или десни.

Пп Източникът - лекция на Хазин.



При публикуването ординатата се разваля. Не е моя вината.
Аз се постарах да ви просветля
« Последна редакция: Май 15, 2021, 00:31:34 от Алиса .. »

Памфуций

  • Гост
https://pogled.info/tv/alternativen-pogled/ivan-atanasov-saratnik-na-zhan-videnov-nyama-shans-bsp-da-se-reformira-vreme-e-za-nova-lyava-partiya.129571
Иван Атанасов - съратник на Жан Виденов: Няма шанс БСП да се реформира! Време е за нова лява партия!

Много, ама много зле мина това интервю. Нямат бъдеще тези.

Впрочем и Атанасов повтаря една мантра за "европейското ляво" - че било глобалистично, джендърно и прочее простотии, която - меко казано изветряла.
Има и по-леви движения и партии в Европа от онези, обединени в ПЕС. Нашата "левица" не забелязва или се прави, че не забелязва "Подемос", "Непокорна Франция" , Филнадския "Ляв Съюз" и т.н. - все по-леви от класическите социал-демократически партии, някои от тях (напр. Die Linke в Германия) на марксистки позиции.   

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Нашата левица за координатната система на останалият свят е дясна.
И да попитам. Кои партии в България са леви, и кои десни??

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
И да попитам. Кои партии в България са леви, и кои десни??

Нема лошо човек да пита, ама щом досега не си разбрала и Ленин не може да ти го обясни.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Quote (selected)
Пп Източникът - лекция на Хазин.
Хазин да го духа.
В България, както междувпрочем и в бившите съветски републики, консерватизма е ляв. Даже крайно ляв според класацията в смисъл марксистки.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Левият консерватизъм е недействащ.
Колкото до марксизма, всички са марксисти.
И неокони, и неолиберали, и демократични социалисти, дори и Братя мусулмани и Ал Каида

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Левият консерватизъм е недействащ.
Айде да си пофторя въпроса от другата тема.
Защо навсякъде където населението се самоорганизира, ДНР, ЛНР, Осетия, Абхазия, Карабах навсякъде възникват народни републики?
Иначе удобно твърдение, но невярно  :smokin:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Чак пък да са се самоорганизирали...
Появи се един Стрелков - Гиркин, агент на Мосад, и тръгна да организира самоорганизация.
Ако си мислиш за някакви комунизми, да уточним, че комунизмът е запазена марка на евреите. А маневрите в Украина са вътрешноеврейски проблем, и сблъсък на двата проекта - Нов Йерусалим, и Нова Хазария.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
И неокони, и неолиберали, и демократични социалисти, дори и Братя мусулмани и Ал Каида

 :crying_with_laughter-3302:

Както казал Робеспиер за Марат: "Той беше опасен, защото вярваше в това, което говори"


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Дали вярвам..
Едва ли вярвам в нещо от това което е на пазарът за „вярване„
Просто излагам информация.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Айде да си пофторя въпроса от другата тема.
Защо навсякъде където населението се самоорганизира, ДНР, ЛНР, Осетия, Абхазия, Карабах навсякъде възникват народни републики?
Иначе удобно твърдение, но невярно  :smokin:
Прост отговор.
Населението не се самоорганизира, винаги го организира група със собствени интереси която се нуждае от широка представителност за легитимация.
"Народна" е редовния фетиш използван за сплотяване на разнородни прослойки.
Същата риторика използва и Баце, "народа го искал" даже Му гласувал по-голямо доверие  отколкото на другите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Републиките в Донбас наистина бяха тръгнали да стават народни, но това беше в началото.
Разбира се, тази тенденция беше разпозната от Кремъл и бързо ликвидирана от него чрез убийствата на всички местни водачи, започвайки от Мозговой.
В цялата дълга серия убийства нито едно не е дело на украинските служби. Сега ЛНР и ДНР влачат жалко съществуване с банда местни мошеници-марионетки начело. Наистина народният подем от 2014 беше подло и безжалостно смазан и отдавна не съществува.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
„Разбира се, тази тенденция беше разпозната от Кремъл и бързо ликвидирана от него чрез убийствата на всички местни водачи, започвайки от Мозговой.„

При толкова други служби, и заинтересовани страни, точно Кремъл ли ги е ликвидирал?
Сигурна ли е тази информация, или я довя вентилатора?

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Quote (selected)
При толкова други служби, и заинтересовани страни, точно Кремъл ли ги е ликвидирал?
Не бе, шегувам се, всъщност тук пипа дългата ръка на перуанските тайни служби.

Памфуций

  • Гост
Много нещо сте написали, но на мен ми харесва ето това:

Тези дни се върти из публичното пространство новината, че Жан Виденов щял да прави нова партия. Първо да кажа, че според мен 300 партии, от които над 120 действащи за тридесет години е прекалено много дори за държави като Китай и САЩ, камо ли за България. Накрая всеки българин ще се сдобие с еднолична партия, както е тръгнало.
На второ място - моите уважения към Жан Виденов за това, че не се поддаде на соросоидите. И не се снижи пред предателите - на България и на неговата партия, които го пожертваха пред олтара на новите господари. Но! Той не е играч и не е политик. Той е един почтен човек. А почтените хора, които не са играчи, не стават политици. За политиката се изискват други качества, включително да си предвидлив, да си стратег, да си гъвкав, но безкомпромисен, да умееш да слушаш и да имаш подкрепата на хората.
Господин Виденов не успя да се справи тогава дори с враговете с партиен билет. Много съм скептична относно възможността му да се справи сега в политическата джунгла, която е в момента. Единствено ще разедини допълнително българите. А и другото: за да се направи партия, трябват здрав гръб и много пари. И ако ще прави, първо трябва да ги заяви откъде ги има, защото в противен случай, ако ги няма, това ще е поредният партиен файтон.
А и в лявото пространство повече партии не са необходими. Понякога легендите трябва да си останат в миналото



Е
P.S. Що се отнася до забележката, че понякога всичко е така както е.
       Никога не е така както на някой му се струва. Понякога научаваме от
       мемоарите след години, но по често никога.
P.S.S. Уверен съм че това е Гергова завера. Виденов е използван без той да се
          усети. Знаейки неговите принципи много е лесно да го манипулират чрез
          хора на които им вярва.
          А както се казва всички сме хора.
          Търсете жокера в новата партия.

Естествено,че г-жа Гунчева ще ги приказва тези. Виденов става конкрурент за същия сегмент гласоподаватели, за който се бори "Възраждане", в което тя участва.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Партията на Жан Виденов обяви кой още влиза в нея, Таско Ерменков отрече да напуска БСП
https://glasove.com/categories/novini/news/partiyata-na-zhan-videnov-obyavi-koy-oshche-vliza-v-neya-tasko-ermenkov-otreche-da-napuska-bsp

Quote (selected)
Но има и лява алтернатива, и ние сме част от нейните бойци, която винаги е била с вас и се е борила - със стиснати зъби и сред всеобщи пошли издевателства - за националната кауза и българската държавност.
Последното е чисто преиграване.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
 Жан Виденов се върна в политиката като оргсекретар на ляв съюз

В обединението влизат четири партии и то няма да се коалира с БСП

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/zhan-videnov-se-vurna-politikata-kato-orgsekretar-na-lyav-suyuz

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Жан Виденов се върна в политиката като оргсекретар на ляв съюз

В обединението влизат четири партии и то няма да се коалира с БСП

Ами, аз още в самото начало прогнозирах, че това обединение ще има съдбата като на онова на Цвъки

Въпреки че Виденов сепак го уважавам, а за Цвъки – по-добре да не говорим ...



Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Ами, аз още в самото начало прогнозирах, че това обединение ще има съдбата като на онова на Цвъки

Въпреки че Виденов сепак го уважавам, а за Цвъки – по-добре да не говорим ...

Хубаво, ама е малко рано за "аз казах ли ви".

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Хубаво, ама е малко рано за "аз казах ли ви".

Прав си – просто съм пропуснала да пиша "ше видимЕ" O:-)

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Интересна е заигравката с русофилите на Николай Малинов.
На същата писта се е засилил и Гергов:
Quote (selected)
Георги Гергов прави нова русофилска партия
https://bairak.bg/2021/04/21/%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8-%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BF/
Ще има ритане по кокалчетата под тепетата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Виденов , като всеки друг има право на шанс. Дано му излязат сметките. Следващият парламент според мен ще е много раздробен и може да се наложи да минем през още едни избори. Това не е трагедия. Талашът не може да се разчисти от раз. Важното е да си гоним целта, а тя е най-общо казано нормализация. Но трябва постоянство.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8690
  • Fuck the EU
    • Профил
Неделята на НОВА, гледате ли, Жан Виденов разказва за Техноимпекс на Корнелия, и за други... че и на Владо Даверов дали да си отхапе от външната търговия  :t2015:
Вие си ги избрахте!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Явно идва времето на Апокалипсиса.

AnonimusBG

  • Гост
Ясно че Виденов е лицето и знамето на коалицията.
Разкажете ми за другите около него.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Явно идва времето на Апокалипсиса.
Погледнато отстрани не знаем какво ще е Апокалипсиса.
В древни времена след като измислили Рая и Ада свещениците се усетили и добавили в канона че самоубийството ( бързата писта ) е грях.
По сходни причини заплашват и с Апокалипсиса.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Да правят каквото са решили - много лява, почти комунистическа, русофилска.  Жан Виденов не е идеално лошото лице за такава завера.
Всички имат място под слънцето. А защо не и в парламента.
Само едно нещо не трябва да допускат - Гергов. Този индивид  е силно токсичен .

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Апокалипсис означава разкриване.
Тайното да стане явно.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Апокалипсис означава разкриване.
Тайното да стане явно.
Сериозна причина някой "елити" да са ужасени. :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Жан би си направил доста добра услуга да позамълчи малце.

Колкото повече говори, толкова повече изветрява ореола му на принципен и честен политик, жертва на злата съдба, който го съпровождаше последните близо 25 години.

И се разкрива нещо не особено лицеприятно...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Апокалипсис означава разкриване.

Всъщност означава "откровение". Ексхибиционизъм означава разкриване. Разкриване в магазин, трамвай и т.н.

Памфуций

  • Гост
Апокалипсис означава разкриване.

Всъщност означава "откровение". Ексхибиционизъм означава разкриване. Разкриване в магазин, трамвай и т.н.

Но и разкриване на тайни, престъпления, на скрити неща. 
Буквално е "откриване", "разбулване" (напр. на главата, но също и на мистерия, на тайна), от което иде и "откровение"(, но и "откритие"). Срв. антонимите "покривам" - "покриване" (, но и покритие) - покров и скривам - съкровение/съкровище.
 Така че, "разкриване" също е правилен превод.
===
« Последна редакция: Май 25, 2021, 15:02:32 от Бонго »

Памфуций

  • Гост
Жан би си направил доста добра услуга да позамълчи малце.

Колкото повече говори, толкова повече изветрява ореола му на принципен и честен политик, жертва на злата съдба, който го съпровождаше последните близо 25 години.

И се разкрива нещо не особено лицеприятно...
Принципите му тепърва следва да бъдат изложени.
В много отношения той е жертва на злата съдба. Което не съм сигурен дали е голям позитив или позитив изобщо.
Политическият му капитал е, че е чествен човек. Но и Беров, както и самият Виденов признава, беше честен човек. Не е голям политически капитал на честни хора, използвани за параван... Макар в България старата приказка за "добрия цар и лошите боляри" може би не е съвсем изтъркана.
Но казва нещо конкретно, за което дискутирахме с Калинчо:
Quote (selected)
А един вече забравен Деплер (Майкъл Деплер, МВФ, б.р.) ми прати писмо датирано 29 ноември 1996 г. – и писано от него явно в Пентагона, че съжалявал за жертвата ми „на ползу Борду“ – ама няма да има мостов кредит за плащанията ни по външния дълг. Да сме си били намерели „собствени резерви“. Ония, същите. Ометени до шушка в БНБ – от Свети Тодор Вълчев – в неговите „животоспасяващи рефинансирания“ - за десетките и десетки, раздадени пак от него частни „червени неща с банкови лицензии“, по израза на един мой приятел от тогавашното Главно Следствено.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
„„Апокалипсис означава разкриване.„

Всъщност означава "откровение". Ексхибиционизъм означава разкриване. Разкриване в магазин, трамвай и т.н.„

Мда!
На педераски език може и това да значи,
а на гръцки език апокалипсис е разкриване, откриване.

Памфуций

  • Гост
„„Апокалипсис означава разкриване.„

Всъщност означава "откровение". Ексхибиционизъм означава разкриване. Разкриване в магазин, трамвай и т.н.„

Мда!
На педераски език може и това да значи,
а на гръцки език апокалипсис е разкриване, откриване.

За разлика от апокалипсис , що иде от гръцки, ексхибиционизъм иде от латински.
Еxhibeo.-> представям, преставлявам, (по)явявам (се), наред с други значения , които нямат отношение към въпроса (предавам, причинявам, поддържам и т.н.)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Интервюто на Виденов е интересно. Макар на един наблюдателен човек всичко това да е било ясно. Разбира се, той знае много повече. Чувствува се натрупаната горчилка.
« Последна редакция: Май 25, 2021, 20:18:21 от dabedabe »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Quote (selected)
Жан Виденов: Аз премиер няма да ставам, но ще вкарам изрода Борисов в затвора!
https://portal-21.com/2199/jan-videnov/?fbclid=IwAR0P9zbfsDM20ksC7BPwebzA_DUi-F3H-1-9-3HdH2-cLI7HLU2nSdBH7uc

 :well_done-1299: