Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 10:08:21

Автор Тема: Жан Виденов се завръща в политиката, създава нова партия  (Прочетена 30318 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Памфуций

  • Гост
« Последна редакция: Май 12, 2021, 15:49:08 от Ной »

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Quote (selected)
"Има Инициативен комитет за създаването на нова лява партия. Аз съм сред най-активните членове, защото имам най-голям опит. Иван Атанасов е инициаторът на идеята за формиране на ПП "Лявата алтернатива". Тъй като предстоят избори на 11 юли, а за създаването на нова партия са необходими поне 4-5 месеца по закон, ПП "Лявата алтернатива" ще участва в предизборна коалиция с други партии, една от тях е Съюз на комунистите в България, която най-вероятно ще се нарича "За чиста и свята република". Това казва бившият премиер на България Жан Виденов в интервю за Plovdiv-Press.

https://www.dunavmost.com/novini/zhan-videnov-se-zavrashta-v-politikata-sazdava-nova-partiya

 :bigok:


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
https://www.dunavmost.com/novini/zhan-videnov-se-zavrashta-v-politikata-sazdava-nova-partiya
А стига бе! Жан Виденов не изтрая! Човекът с челичените нерви излиза срещу БСП! Два пъти се ущипах, синка ще ми стане, но текстът не мърда!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Аз вече знам за кого ще гласувам на следващите избори.  :beer:

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Като я преместихте в тоя раздел, темата потъна. Не виждам кво пречи да е в "У нас".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Това може без проблем, дай ми две минутки!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Благодаря! Нека повече хора видят. Важно е!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Благодаря! Нека повече хора видят. Важно е!
Съгласна! От таз трънка може да изскочи не заек, ами нещо по-едричко. Само лошото е, че време няма!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Е, аз тоя път ще ходя да гласувам. Каква приятна изненада.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
И що е "закърфичена" темата за кадрите, а не тази?

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Темата за кадрите е закарфичена отдавна, сега съм ви закарфичила и тази, да няма сръдни с вожда на световния пролетариат.  :0005:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Оо, значи е дошло времето, БСП на опортюнисти, троцкисти, сионисти  и предатели да се закрива.
Казах ли, че нова партия трябва, и че няма смисъл да джуркате боба, защото все фасул ще излезе, и все ще смърди.
Да видим, да видим...
Гледам там, звездата, пронизала свастиката.. :think:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Темата за кадрите е закарфичена отдавна,
Значи и е минало времето.
 
Оо, значи е дошло времето, БСП на опортюнисти, троцкисти, сионисти  и предатели да се закрива.
Не става така.
Гледай френските комунисти. ТЕ са партия с История.  :smokin:
Или КПЕ в Гърция.
Ще дойде време и за това, но не е този момент.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Отдавна казвам, че у нас няма лява партия, всички са мухлясали алчни задници, а БСП са десни мухлясали алчни задници. Отдавна казвам, че у нас всичкото политик е десен, а народът все повече олевява. ЖВ ще отнесе бая гласове и от герб, итн, майчето, твърди ще останат само десните каролевци.

А още една добра лява новина днес - Макрон ще постави твърдо и високо въпроса за обща минимална заплата в ЕС. Чудничко. По света десни издигат леви цели, у нас левите издигаха само десни цели. Досега. Много скоро лево бсп нема има.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Нямам претенции да бъда автор на тая тема, но е ОЧЕИЗБОЖДАЩО, че Памфуций изобщо не е обърнал внимание на завръщането на Жан. Него си го вълнува громенето на бесепету и Нинова.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Нямам претенции да бъда автор на тая тема, но е ОЧЕИЗБОЖДАЩО, че Памфуций изобщо не е обърнал внимание на завръщането на Жан. Него си го вълнува громенето на бесепету и Нинова.
Бонгича го вълнува дабългарите да си оградят "лехичка" в правосъдните баталии.
Като че Ристьо не е лично отговорен за въвеждането на настоящите простотии.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Бонгича го вълнува дабългарите да си оградят "лехичка" в правосъдните баталии.
Като че Ристьо не е лично отговорен за въвеждането на настоящите простотии.
Машините са много противни - слагат най-отгоре поста на този, който пръв ги е постнал по време. В дадения случай, това е Бонго.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Машините са много противни - слагат най-отгоре поста на този, който пръв ги е постнал по време. В дадения случай, това е Бонго.

Неговият коментар няма НИЩО ОБЩО със заглавието и самата тема.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Предлагам компромисно решение:

Нека се раздели темата на две. Едната да е за завръщането на Жан, а другата - за Нинова и бесепету.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Гледай френските комунисти. ТЕ са партия с История.  :smokin:
Или КПЕ в Гърция.

И френските, и гръцките комунисти да си му мислят.
Френските комунисти винаги са били троцкисти, както и гръцките, и отдавна са част от системата.
Тук някой да говори за комунизъм?
А Памуций, който съвсем не е Памфуций, си има знаме и идеал, - демократичен либерализъм, и ДБ, и гордо си ги развява, и ви натрива носа.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Предлагам компромисно решение:

Нека се раздели темата на две. Едната да е за завръщането на Жан, а другата - за Нинова и бесепету.
За БСП-то и Нинова май има вече няколко теми. Нещо не се ползват с популярност напоследък  :0005:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Ако новата партия застане и на лявоконсервативни позиции, ще е направо чудничко.  :0007:  :smokin:

Я да си се прибирам аз вече в Родината

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
За БСП-то и Нинова май има вече няколко теми. Нещо не се ползват с популярност напоследък  :0005:

Ми тогава нека тая да е за завръщането на Жан. Не бива OP (original post) да бъде някаква безсмислица, когато идеята на темата е съвсем друга - завръщането на Жан Виденов!

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Ми тогава нека тая да е за завръщането на Жан. Не бива OP (original post) да бъде някаква безсмислица, когато идеята на темата е съвсем друга - завръщането на Жан Виденов!
Защо да е безсмислица? Жан Виденов се връща в политиката, но не в партията, която го е отгледала. Това е част от драмата на БСП наистина, но е и мотивацията на Жан Виденов да се върне в политиката. Ако можеше да го направи отвътре, щеше. Обяснението за подобен катаклизъм е начална точка на това защо и как Жан Виденов се връща на арената.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Товарищи, за Нинова, БСП, ГЕРБ, Слави, и останалите, има тема - А сега накъде.
Тук ако може да се събира информация за новопоявилата се партия, за да можем да разберем що за животно ни се предлага.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Защо да е безсмислица?

Защото заглавието на темата е "Жан Виденов се завръща в политиката, създава нова партия ", а в OP пише следното:

Quote (selected)
На въпрос дали го боли за БСП, бившият председател на социалистическата партия отговаря:
"Вече не, защото е безнадеждно. БСП няма бъдеще. Аз напуснах партията още през 2000 г. Това беше очевидно още тогава, оставиха я да деградира като отпаден продукт на Генералското движение. След толкова много години всички виждат резултата и всеки си прави оценката. Предполагам, че е една и съща. Даже и да питате Корнелия Нинова. Там бъдеще няма".

Получава се безсмислица, когато вържеш заглавието с първия коментар.


Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Защото заглавието на темата е "Жан Виденов се завръща в политиката, създава нова партия ", а в OP пише следното:

Получава се безсмислица, когато вържеш заглавието с първия коментар.
Какво не е ясно с "Напуснах партията през 2000 година."? Създава ли нова партия, защото не иска да си има общо със старата?

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Какво не е ясно с "Напуснах партията през 2000 година."? Създава ли нова партия, защото не иска да си има общо със старата?

Темата не е кво напуска, а кво създава. Нинова и БСП са между другото. На мен лично ми е все тая дали ще ги коментираме тук. Даже предпочитам да не ги. Ако искаш, сложи себе си за автор, само премахни тая антиБСП тъпня от върха.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
И аз съм да се махне първия пост, наистина разваля темата.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Темата не е кво напуска, а кво създава. Нинова и БСП са между другото. На мен лично ми е все тая дали ще ги коментираме тук. Даже предпочитам да не ги. Ако искаш, сложи себе си за автор, само премахни тая антиБСП тъпня от върха.
Не мога да се сложа за автор, не поради суета, а поради софтуер, мога обаче да сложа поста на Памфуций в темата за БСП.  :t0328:
П.П. И това не мога, първото мнение не може да се премести!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9366
    • Профил
Добро решение.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
„Запитан накъде върви България и кой е виновен за политическата криза, Виденов коментира: "Разбира се, перестройката. Тя съсипа и приятелските народи на Съветския съюз. Всички ги познавам и ги обичам, аз съм част от тази култура и се гордея с това. От тази велика дипломатическа школа съм и се гордея с това. В момента в България свършва перестройката. В Русия свърши доста по-рано, други страни загинаха, защото не можаха да излязат от нея. В България свършва в момента."

Виденов счита, че у нас предстоят огромни национални предателства и тяхната мисия е да се борят срещу тях. Ако не могат в парламента, на улицата. Ако трябва, и с оръжие в ръка. В края на краищата страната трябва да се пази, а той лично се е клел за България.„

Раавнис! Мирно! :t0135:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Гледай френските комунисти. ТЕ са партия с История.  :smokin:
Или КПЕ в Гърция.


Ааа, не! Френските са имали история, спор нема, ама френските "комунисти" измислиха еврокомунизма. И ние добрер знаем какво е това. А гръцките комунисти са сталинисти. Разликата между двете компартии е огромна.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Не мога да се сложа за автор, не поради суета, а поради софтуер, мога обаче да сложа поста на Памфуций в темата за БСП. 

 :m1924:

Жан е символ на нещо полузабравено и доскоро смятано за загубено. Най-голямата грешка на БСП бе, че опита да избяга от корените си, променяйки името си. Оттогава ги намразих. Гласувах веднъж за тях (или два пъти, не помня), но само на инат. Мразя БСП. Харесвам Нинова. Анархо-комунист съм по убеждение.

Quote (selected)
П.П. И това не мога, първото мнение не може да се премести!

Значи остава разделянето.  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Щом не може да се мести, може да се редактира.
И без това го има пет-шест пъти този цитат на сегащниците в темата "а сега накъде" с автори енгелс, бонго и не повня още кой.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Темата за кадрите е закарфичена отдавна, сега съм ви закарфичила и тази, да няма сръдни с вожда на световния пролетариат.  :0005:
Интересно кой е закарфичил Темата за кадрите, поне аз нямам никакво отношение към закарфичването и.
Затова се присъединявам към мнението на 66, да се откарфичи Темата за кадрите и да остане закарфичена само темата за Жан Виденов.
Жан Виденов излиза като нов от фризера, докато Нинова вече е доста очукана и блъскана. Което вещае интересни събития в лявото пространство.
Особено преди изборите.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Откарфичих я. Сега ви оставям да си пишете, после пак ще намина!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Дозирис, анархо-комунист си. Добре!
Но някога направи ли опит да вникнеш какво  социализъм, и за какво се бори?
И че няма нищо общо нито със нашият отминал комунизъм, нито с това, което сега наричат комунисти.
И че тази партия, БСП 30 години съществува благодарение на умишлено поддържани лъжи и заблуди на народа

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Значи остава разделянето.  :smokin:
Не може, машината не позволява.  :t23145:
Но ще се допитам до Памфуций дали мога да му отредактирам поста при толкоз брожение. 


Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2714
    • Профил
https://www.plovdiv-press.bg/2021/05/10/%d0%b6%d0%b0%d0%bd-%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%be%d0%b2-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4-plovdiv-press-%d1%81%d1%8a%d0%b7%d0%b4%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d0%bc%d0%b5-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d1%80/

оргинала, от който тръгнаха интерпретациите. сори за дългия пейст

Интервю на Галина ГЕОРГИЕВА

– Г-н Виденов, ще създавате ли нова лява партия?

– Има Инициативен комитет за създаването на такава партия. Аз съм сред най-активните членове, защото имам най-голям опит. Иван Атанасов е инициаторът на идеята за формиране на ПП „Лявата алтернатива“. Тъй като предстоят избори на 11 юли, а за създаването на нова партия са необходими поне 4-5 месеца по закон, ПП „Лявата алтернатива“ ще участва в предизборна коалиция с други партии, една от тях е Съюз на комунистите в България.

– Кога да очакваме тази партия?

– Колкото се може по-скоро. Партията ще участва с кандидати за народни представители в коалиция, която вероятно ще се нарича „За чиста и свята Република“. Но все пак това е въпрос на коалиционни преговори. Другата седмица Иван Атанасов ще публикува предизборното послание на тези 50 души, които сме инициаторите.

-Вие ли ще бъдете председател?

-В Инициативния комитет съм организационен секретар и експерт по международните въпроси заради образованието ми и опита, който имам. Предстои да бъде избрано и ръководство на ПП „Лявата алтернатива“. Вероятно ще се случи след изборите.

– Боли ли ви за това, което става в БСП?

-Вече не, защото е безнадеждно. БСП няма бъдеще. Аз напуснах партията още през 2000 година. Това беше очевидно още тогава, оставиха я да деградира като отпаден продукт на Генералското движение. След толкова много години всички виждат резултата и всеки си прави оценката. Предполагам, че е една и съща. Даже и да питате Корнелия Нинова. Там бъдеще няма.

– Каква е оценката ви за политическите събития в страната? Накъде върви България и кой е виновен за политическата криза?

– Разбира се, перестройката. Тя съсипа и приятелските народи на Съветския съюз. Всички ги познавам и ги обичам, аз съм част от тази култура и се гордея с това. От тази велика дипломатическа школа съм и се гордея с това. В момента в България свършва перестройката. В Русия свърши доста по-рано, други страни загинаха, защото не можаха да излязат от нея. В България свършва в момента.

– Партиите не си говорят в парламента, не успяха да направят правителство…

– Защото са партии на перестройката.

-В каква посока ще тръгнем? Какво предстои?

– Предстоят огромни национални предателства и нашата мисия е да се борим срещу тях. Ако не можем в парламента, на улицата. Ако трябва, и с оръжие в ръка. В края на краищата страната трябва да се пази. Аз съм се клел в България.

– Ако трябва да отправите призив към днешния политически елит, какво бихте казали?

– Вкупом съгрешиха, вкупом ненужни станаха – да освобождават терена.

/ПловдивПрес
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Енгелс,
Защо пропускаш това?
Това е НАЙ интересното

 „Ако трябва, и с оръжие в ръка. В края на краищата страната трябва да се пази, а той лично се е клел за България.„


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
 Вкупом съгрешиха, вкупом ненужни станаха – да освобождават терена.

 :notworthy:
От кога го повтарям!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
И аз да дам своята лепта по темата.
 :popcorn:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
Не, няма да се стърпя - Жан е кавър версия на Дон Кихот.
Малко по лоша, щото не е автентичният, а сигурно рицарят на младини, но не си спомням Сервантес беше ли писал нещо за младините му.
Честен комсомолец.
Комсомолец, ама честен.
Честен, ама комсомолец.
Нататък - квот си харесвате ф повичи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Енгелс,
Защо пропускаш това?
Това е НАЙ интересното

 „Ако трябва, и с оръжие в ръка. В края на краищата страната трябва да се пази, а той лично се е клел за България.„
Дневник го е пропуснал и не само той.
https://www.dnevnik.bg/izbori_2021/2021/05/10/4207782_jan_videnov_v_bulgariia_sega_svurshva_perestroikata/#
Което си е доста показателно, кои вестници, чия собственост са.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."


Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
Quote (selected)
Ако трябва, и с оръжие в ръка.
Тук би трябвало всеки да спре, да погледа и да отмине,...но пък от друга страна - тва е форум.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Може да се каже и така.
Казаците поят конете на Дунава, затова трябва да сменяме ротата.
Да се преобуваме в движение.
Е, някои ще си останат със свалени гащи..
« Последна редакция: Май 10, 2021, 18:21:46 от Алиса .. »


Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
Quote (selected)
"В бой идут одни старики"  :smokin:
Гледала ли си го?
Вълнуващ филм.
Филм!
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Гледала ли си го?
Вълнуващ филм.
Филм!
 :think:

Аз май не съм, но ще поправя грешката. Свалям го.


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Никто кроме нас.

Какво да правим, като оставихме децата ни да ги възпитават враговете ни.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Аз май не съм, но ще поправя грешката. Свалям го.
Велик филм! Ще ти трябва носна кърпа, предупреждавам!

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Велик филм! Ще ти трябва носна кърпа, предупреждавам!

Ще се подготвя!  :t0328:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Вие нещо много бързате.
Ама така е.
Едно си баба знае, едно си бае.
Засега само „Чиста и свята република„
Нещо като Тръмп, прдполагам. :cool-1084:
Чувам, че Б. Сандърс гравитирал към него.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2575
    • Профил
Важно е името. Ако е някакво лигаво  - няма да стане да е притегателна точка. Ако е откровенно и показателно какво се иска - няма да им позволят да предизвикат козяк.

На времето се шегувах с една наша партия от трима ентусиасти - БКП (центристи). Хубаво име - дава две степени на свобода...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Старците да сте ги гледали вчера.
Днес по добре да се гледа „Свадьба в Малиновке„
Власть меняется.

https://www.youtube.com/watch?v=sL7vWJMdOF8