Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 14:55:55

Автор Тема: Избори ноември '21  (Прочетена 565877 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3840 -: Октомври 07, 2021, 22:35:06 »
Тя и Конституцията ни тогавашна, па "демокрацията" ни  още по, за републиката да не смятаме да не им обръщаме внимание а?
Конституцията си е добра. само малко непълна, щото не отчита по-тежки форми на зависимости като наплимер "консулство", поне няма изричен такст. Проблема идва от челгаро-гробарската простотия  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3841 -: Октомври 07, 2021, 22:35:44 »
За бг банки не знам, но в бг данъчни декларации не се декларира друго гражданство. Вписва се егн или лнч. Вариант с егн + чуждо гражданство няма.
Същото е и в нормалните британски данъчни декларации.

В Пт обаче искат информация за гражданството в данъчните декларации - пишеш си съответния код на страните.
В кададските данъчни дакларации също няма декларация за гражданство, освен за канадско. Там те пипат дали искаш да уведомят изборните органи за това, че имаш право да гласуваш.
Единствената декларация, в която съм попълвала гражданство, беше преброяването. То е доброволно и абсолютно не подлежи на разкриване. Миналата година имаше нещо като 600 джедаи преброили се, имперци ли бяха, републиканци ли бяха, вече не помня.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3842 -: Октомври 07, 2021, 22:36:49 »
Уважаването на молбата му да се откаже от канадско гражданство има дата.

Ако КС иска, може да отправи запитване към Канада за датата на акта, с който неговата молба е уважена.

КС не тряа да приеме като единствено доказателство по въпроса писмото от Канада, което той ще им представи  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23767
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3843 -: Октомври 07, 2021, 22:37:43 »
Quote (selected)
Нали вече знаете Канадското отговаря - към дата 20 август не е канадски гражданин и повече -еветесимаата!
От кога???

Питали са септември, канадците са казали просто - на 19 заявлението е одобрено,  20 август не е поданик на Бети.
Сега пак ще налазят преводачи от "канадски" да нищят каво са си мислили чиновниците в канадско.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3844 -: Октомври 07, 2021, 22:38:24 »
та и Радев е имал около месец за проверка дали нещата с гражданството са наред. Може би не лично проверка от Радев, но юридическият екип в президентството сигурно не е претоварен с работа.

Няма такова нещо. Не е длъжен да проверява. Затова са измислени декларацийте. Презумпцията е, че деклараторът е казал истината и ще си носи отговорност ако е излъгал. Проверяват се винаги постфактум и то ако нещо излезе. както в случая. Предполагам, че ти си подписал десетки декларации в живота си. Дали мислиш, че всяка една е проверена веднага от надлежен орган?

Разбира се, че не е задължен да проверява. Той е назначил абсолютно непознат човек , едва ли не хванат от улицата и то ей така - на юнашко доверие....
Цялата история е фал и на Петков и на Радев. Но пък историята се преекспонира и надува безобразно.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3845 -: Октомври 07, 2021, 22:40:02 »
Добре, бе.

Аз, нойка, буч, херовете (  :nuts: ) и маса други имаме сертификати за натурализация с дати.

Напълно логично е сертификатът за денатурализация също да е с дата.

Гледа се таа дата  :smokin:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3846 -: Октомври 07, 2021, 22:40:09 »
та и Радев е имал около месец за проверка дали нещата с гражданството са наред. Може би не лично проверка от Радев, но юридическият екип в президентството сигурно не е претоварен с работа.

Няма такова нещо. Не е длъжен да проверява. Затова са измислени декларацийте. Презумпцията е, че деклараторът е казал истината и ще си носи отговорност ако е излъгал. Проверяват се винаги постфактум и то ако нещо излезе. както в случая. Предполагам, че ти си подписал десетки декларации в живота си. Дали мислиш, че всяка една е проверена веднага от надлежен орган?
За много неща е така, но министър е позиция, до която достига и информация, която я няма във фейсбук. За такива позиции се правят доста повече проверки от това, дали човек си е платил глобите за пътни нарушения. Даже да прескочим, че става въпрос за министър, в чийто ресор е ВПК.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3847 -: Октомври 07, 2021, 22:40:42 »
Бонго, не ми пробутвай стари вестници , коментирах ДНЕС, как го съобщават и се решават че и се обяснявах после.
Ако се пак си се загрижил да не би да ми се срине апетита, че съм пропуснал предисторията - благодаря!
Ще оцелея неккси! :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Памфуций

  • Гост
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3848 -: Октомври 07, 2021, 22:43:18 »
Ми като не си запознат с цялата история, спести ни неинформираните си съждения  :smokin:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3849 -: Октомври 07, 2021, 22:45:29 »
Уважаването на молбата му да се откаже от канадско гражданство има дата.

Ако КС иска, може да отправи запитване към Канада за датата на акта, с който неговата молба е уважена.

КС не тряа да приеме като единствено доказателство по въпроса писмото от Канада, което той ще им представи  :smokin:

Молба е за получаване на гражданство.
И Защо КС трябва да тълкува Българската конституция в зависимост от канадските закони и процедури?
Не ти ли звучи малко абсурдно  :smokin:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3850 -: Октомври 07, 2021, 22:45:42 »
Но пък историята се преекспонира и надува безобразно.

Се, защото вместо "упс, аз мислех, че само декларацията ми е достатъчна, ма щом не е, веднага ще си подам остафката, за да няма и капчица съмнение върху президента радев, етц, етц, етц" се почнаха некви безумни изказвания од сорта на "ма таа ли тъпа канада ше решава одкога да не съм ѝ гражданин" и "може ли чужда админстрация да решава съдбините на българския нарот"...

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3851 -: Октомври 07, 2021, 22:47:16 »
За много неща е така, но министър е позиция, до която достига и информация, която я няма във фейсбук. За такива позиции се правят доста повече проверки от това, дали човек си е платил глобите за пътни нарушения. Даже да прескочим, че става въпрос за министър, в чийто ресор е ВПК.
Виж, в допуските обикновено се пита за гражданството. Но дали някой си е направил този труд за "незначителното" по време служебно правителство?
И като е толкоз строго, кажи как се е промъкнала Калинка (оригиналната) на поста си? Или строгостта е избирателна и започва с Кирчо Канадеца? Че ся като ги емнем всички предишни правителства, да видиш! Колко пъти са проверявани министрите, колко дълго, какви са резултатите - време е да се повдигнат тез документи, нали!  :t1815: :tomtom:

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3852 -: Октомври 07, 2021, 22:48:26 »
Добре, бе.

Аз, нойка, буч, херовете (  :nuts: ) и маса други имаме сертификати за натурализация с дати.

Напълно логично е сертификатът за денатурализация също да е с дата.

Гледа се таа дата  :smokin:
Нищо общо няма между двете. Натурализацията е решение на държавата гостоприемник. Може да е да, а може и не. Тогава подаваш молба.
При отказ от гражданство е точно обратното.
 
Всъщност тези дни попаднах на твърдения че гражданина кобург, по известен като Крадлиф дедо  има американско гражданство. Кога го е придобил, имал ли го е кагато примиерстваше .... и прочие неудобни въпроси.
Аз имам теория, че е било по времето гато се е мотал ина година в уест пойнт .... ма не настоявам да се провери случая, ДАНС, КС .....

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3853 -: Октомври 07, 2021, 22:48:44 »
Ми като не си запознат с цялата история, спести ни неинформираните си съждения  :smokin:
Бонго, ама той Лозан Панов сгафи, не Гарибалдиеца!

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3854 -: Октомври 07, 2021, 22:49:50 »
Молба е за получаване на гражданство.
И Защо КС трябва да тълкува Българската конституция в зависимост от канадските закони и процедури?
Не ти ли звучи малко абсурдно  :smokin:

Канада/Южна Африка/Бразилия/Австралия/Казахстан няа никво значение.

Лошото е, че най-вероятно никъде в държавната администрация няма разписани правила какво точно трябва да се провери и как трябва да се провери.

Изобщо не изключвам възможността и Петков да е подвел Радев, макар че след неговата дума и след неговата декларация би трябвало да има поне още 2-3 филтъра и мнения дали тва е достатъчно в случая.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3855 -: Октомври 07, 2021, 22:54:12 »
Нищо общо няма между двете. Натурализацията е решение на държавата гостоприемник. Може да е да, а може и не. Тогава подаваш молба.
При отказ от гражданство е точно обратното.
Опасявам се, че и натурализацията, и денатурализацията са решение на държавата гостоприемник. Отказът от гражданство не е само еднолична декларация, има си правни последици. Русия например има шестмесечен "санитарен" период, в който се проверява дали нямаш задължения към страната, преди да те освободи от гражданство - така бяха обяснили на близък човек, който се опита да мине с "ами да се откажа тогава".
Запитването към канадската страна е двуостър нож - първо, на него вече е отговорено, че към дата едикояси Киро не е гражданин. Вторично запитване вече може да се разглежда като политически акт и съответно канадската страна да прецени, че няма да отговори или ще отговори същото, с идеята, че информацията може да се използва във вреда на бившия й гражданин. Дотам с питанията, никой не може да принуди чиновниците да отговорят това, което иска да чуе КС.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3856 -: Октомври 07, 2021, 22:54:39 »
Образ и ти май не стопляш!
Не разбираш ли,че аз от позицията на 90% от ситизъните на БГ,  днес чувам тъпня и коментирам тъпнята с инфото което имам като човек неизкушен да стоя 24х7 пред ТВ и се възмущавам от манипулативното и предаване!
ОТДЕЛНО от това, потретвам, патката по ТВ съобщава , че са се нападнали един друг основните кандидати, като ГерБджипков поискал извинение (демек само той - потъпевш) а другите са се изяли, че и него барабар!
Ся стопляш ли за кво иде реч?
Жокер - Радев нападал ли е Панов? А ГерБджипков?
« Последна редакция: Октомври 07, 2021, 23:03:02 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3857 -: Октомври 07, 2021, 22:54:56 »
В Англия като минимум секи член на кабинета и на Privy Council минава през vetting, което си е работа на службите по национална сигурност.

Така щото да не се окаже после, че някой е уязвим за нещо, което лесно би могло да се провери преди назначаването му.

Щото ако е уязвим...сещате се...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3858 -: Октомври 07, 2021, 22:56:07 »
Опасявам се, че и натурализацията, и денатурализацията са решение на държавата гостоприемник. Отказът от гражданство не е само еднолична декларация, има си правни последици. Русия например има шестмесечен "санитарен" период, в който се проверява дали нямаш задължения към страната, преди да те освободи от гражданство - така бяха обяснили на близък човек, който се опита да мине с "ами да се откажа тогава".
Запитването към канадската страна е двуостър нож - първо, на него вече е отговорено, че към дата едикояси Киро не е гражданин. Вторично запитване вече може да се разглежда като политически акт и съответно канадската страна да прецени, че няма да отговори или ще отговори същото, с идеята, че информацията може да се използва във вреда на бившия й гражданин. Дотам с питанията, никой не може да принуди чиновниците да отговорят това, което иска да чуе КС.

Има сертификат.
Търси се копие от сертификата, ако оригиналът не може да бъде предоставен  :smokin:

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3859 -: Октомври 07, 2021, 22:57:10 »
Всъщност тези дни попаднах на твърдения че гражданина кобург, по известен като Крадлиф дедо  има американско гражданство. Кога го е придобил, имал ли го е кагато примиерстваше .... и прочие неудобни въпроси.
Аз имам теория, че е било по времето гато се е мотал ина година в уест пойнт .... ма не настоявам да се провери случая, ДАНС, КС .....
Любопитно! Някой помни ли с какъв паспорт се е подвизавал Симеон Втори от времето на напускането на България като дете, до издаването на българския му републикански паспорт?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3860 -: Октомври 07, 2021, 22:58:37 »
Любопитно! Някой помни ли с какъв паспорт се е подвизавал Симеон Втори от времето на напускането на България като дете, до издаването на българския му републикански паспорт?

Май с дипломатически.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3861 -: Октомври 07, 2021, 23:00:12 »
Има сертификат.
Търси се копие от сертификата, ако оригиналът не може да бъде предоставен  :smokin:
Но може да бъде отказано да се предоставя информация, ако се смята, че тя може да навреди на гражданина. Спомни си случая с онзи кореспондент, който го гепнаха талибаните - САЩ се скъсаха от усилия да затрият ВСИЧКО за него в мрежата и никой не го беше грижа за свободата на информацията. В момента в Канада има такива зверски процедури за запазване на личните данни, че ти трябват чук и длето да си получиш собствените данни, а за друг човек е направо невъзможно.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3862 -: Октомври 07, 2021, 23:00:43 »
Май с дипломатически.
На коя дипломация? Българската републиканска?

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3863 -: Октомври 07, 2021, 23:00:53 »
Опасявам се, че и натурализацията, и денатурализацията са решение на държавата гостоприемник. Отказът от гражданство не е само еднолична декларация, има си правни последици.
Тук мисля, че бъркаш. Направи си справка с текста на Всеобщата декларация за правата на човека. Никой не може да бъде държан за гражданин насила, е в ЕС може в случай че нама друго гражданство или поне са включили това изискване явно.
Накратко отказа от гражданство е неотменно право. Както например правото на свобода!
Е има процедура за лишаване от свобода в изрично описани в закона случаи, но най малкото става с решение на съд. И така е навсякъде.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3864 -: Октомври 07, 2021, 23:03:54 »
Някакъв по-специален, като за такива особи. Екстериториален един вид. Жител на Земята образно казано.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3865 -: Октомври 07, 2021, 23:04:30 »
Някакъв по-специален, като за такива особи. Екстериториален един вид. Жител на Земята образно казано.
А, не, Нансеновите паспорти отдавна не съществуват, доколкото помня! Все на някой е бил поданик.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3866 -: Октомври 07, 2021, 23:05:53 »
Май с дипломатически.
...мисля, че по онова време царските особи са пътували по света без паспорти, имам някъде спомените на майка му, издадени 1991, там споменава, че пътуват с републикански граждански паспорти, мързи ме да ровя, пък и не си струва.

...по интересното е на какво основание му издават българския паспорт, дето Кеворкян му го отнесе в Мадрид.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3867 -: Октомври 07, 2021, 23:06:13 »
Тук мисля, че бъркаш. Направи си справка с текста на Всеобщата декларация за правата на човека. Никой не може да бъде държан за гражданин насила, е в ЕС може в случай че нама друго гражданство или поне са включили това изискване явно.
Накратко отказа от гражданство е неотменно право. Както например правото на свобода!
Е има процедура за лишаване от свобода в изрично описани в закона случаи, но най малкото става с решение на съд. И така е навсякъде.
От канадско гражданство можеш да се откажеш само ако имаш друго гражданство. Просто така не можеш да "хвърлиш оставка". Ако си само канадски гражданин, не можеш да се откажеш, черно на бяло го пише.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3868 -: Октомври 07, 2021, 23:08:51 »
...мисля, че по онова време царските особи са пътували по света без паспорти, имам някъде спомените на майка му, издадени 1991, там споменава, че пътуват с републикански граждански паспорти, мързи ме да ровя, пък и не си струва.

...по интересното е на какво основание му издават българския паспорт, дето Кеворкян му го отнесе в Мадрид.
На основание на заявление. Той е български гражданин по рождение, не се е отказвал от гражданство, пълнолетен е, не е под запрещение, може както всеки друг български гражданин да поиска да му се издаде паспорт. Симеон Борисов Сакс-Кобург-Гота, какво му е сложното. Даже да му се е загубило кръщелното, ще се намерят толкоз свидетели да удостоверят, че знаят, че се родил и кога. Животът в странство не отменя гражданството.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3869 -: Октомври 07, 2021, 23:09:35 »
....
Аз имам теория, че е било по времето гато се е мотал ина година в уест пойнт .... ма не настоявам да се провери случая, ДАНС, КС .....
Дедо Симо не е бил във военна академия, кадет Рилски е бил в някаква американско сержантско училище, за малко...
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3870 -: Октомври 07, 2021, 23:09:51 »
За бг банки не знам, но в бг данъчни декларации не се декларира друго гражданство. Вписва се егн или лнч. Вариант с егн + чуждо гражданство няма.
Има, но ако се представяш за чуждестранно физическо лице. Не е най-удачния пример. За лична карта, паспорт и (май) шофьорска книжка се иска и деклариране на друго налично гражданство. В общи линии на много места я има тази графа из българския документооборот и проверка дали е попълвана с нещо различно от "не" е въпрос не на дни, а на часове и минути, поне за част от местата.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3871 -: Октомври 07, 2021, 23:10:09 »
Тоз въпрос също дълго се чепка на времето. Но тогаз кадиите бяха по-пъргави.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3872 -: Октомври 07, 2021, 23:10:57 »
@66

Чуек, въртим се в кръг.

Никой не оспорва отказа от гражданство. Но и никъде не е казано, че този отказ приключва (влиза в сила, валиден е) с подаването на декларацията за отказ.

А отговор на този въпрос в полза на Петков може да даде канадската администрация, ако каже, че отказът влиза в сила от момента на заявлението.

За пред българския КС нещата са ясни - Петков не може да представи удостоверение, че към Х май 2021 не е бил канадски гражданин.

Активен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1704
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3873 -: Октомври 07, 2021, 23:13:16 »
На основание на заявление. Той е български гражданин по рождение, не се е отказвал от гражданство, пълнолетен е, не е под запрещение, може както всеки друг български гражданин да поиска да му се издаде паспорт. Симеон Борисов Сакс-Кобург-Гота, какво му е сложното. Даже да му се е загубило кръщелното, ще се намерят толкоз свидетели да удостоверят, че знаят, че се родил и кога. Животът в странство не отменя гражданството.
...сестро, това така и не е така, от столетия българските закони по темата прилагат принципа lex sangrae (някои го изписват по друт начин), това е един от начините за придобиване, при дедо Симо е малко по-различно поради смесената кръв ... към оня момент той е поданик на Хуан Карлос, не познавам испанското законодателство дали не изисква (подобно на американското) отказ от .... не че има кой знае какво значение, просто ми беше любопитно.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3874 -: Октомври 07, 2021, 23:15:01 »
Любопитно! Някой помни ли с какъв паспорт се е подвизавал Симеон Втори от времето на напускането на България като дете, до издаването на българския му републикански паспорт?
Не съм напълно уверен, но май с някакъв специален испански паспорт, без испанско гражданство. Вероятно не от детски години, а от навършване на пълнолетие.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3875 -: Октомври 07, 2021, 23:18:39 »
lex sangrae (някои го изписват по друт начин)

LEX SANGRIAE  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3876 -: Октомври 07, 2021, 23:19:45 »
Да, по-особен документ за самоличност е имал/има в Испания. Вестниците много дъвкаха темата едно време.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3877 -: Октомври 07, 2021, 23:19:53 »
...сестро, това така и не е така, от столетия българските закони по темата прилагат принципа lex sangrae (някои го изписват по друт начин), това е един от начините за придобиване, при дедо Симо е малко по-различно поради смесената кръв ... към оня момент той е поданик на Хуан Карлос, не познавам испанското законодателство дали не изисква (подобно на американското) отказ от .... не че има кой знае какво значение, просто ми беше любопитно.
Все едно, татю му е българин, значи по закон и синчето е българче, особено щом е родено на територията на страната. Италианската му мама към времето на раждането му също е натурализирана българка. Никакви испански закони не се мешат в тази част.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3878 -: Октомври 07, 2021, 23:22:34 »
Има, но ако се представяш за чуждестранно физическо лице. Не е най-удачния пример. За лична карта, паспорт и (май) шофьорска книжка се иска и деклариране на друго налично гражданство. В общи линии на много места я има тази графа из българския документооборот и проверка дали е попълвана с нещо различно от "не" е въпрос не на дни, а на часове и минути, поне за част от местата.
Пак се опират нещата в датата. Ако министърът е имал лична карта, паспорт и шофьорска книжка, издадени преди две години в Канада, как ще докажеш, че към датата Х е имал или нямал вече гражданство?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3879 -: Октомври 07, 2021, 23:25:46 »
Пак да питам, ето, има я информацията такава, каквато ни е известна от медиите. Да допуснем, че е пълната и друга няма.
А ся кажете, ако сте от КС, бил ли е Киро канадски гражданин, като са го назначили?
Ми няма как да знаете освен ако в МВнР не са получили неккъф конфиденциален документ, че канадците са го "освободили" на Еди коя си дата!
Дори и точно такъв да са поискали от МВнР силно се съмнявам, че канадците ще отговорят нещо друго освен уклончивото- към 20 август не е бил.
А ся отговаряйте по съвест на зададеният ви въпрос.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3880 -: Октомври 07, 2021, 23:26:34 »
Никой не оспорва отказа от гражданство. Но и никъде не е казано, че този отказ приключва (влиза в сила, валиден е) с подаването на декларацията за отказ.
Въпроса е простичък. Може ли някой да бъде държан гражданин насила. Според мен - не.
Което обезсмисля тълкувания от канадска страна.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3881 -: Октомври 07, 2021, 23:27:19 »
Не е май точно така. Бидейки изгонени от България са де факто лишени от българско гражданство. Дали са им отнети документи не знам, най-вероятно са обявени поне за невалидни. Били са в Египет, после в Испания. Явно има някаква практика за специални случаи.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3882 -: Октомври 07, 2021, 23:30:37 »
Пак се опират нещата в датата. Ако министърът е имал лична карта, паспорт и шофьорска книжка, издадени преди две години в Канада, как ще докажеш, че към датата Х е имал или нямал вече гражданство?
Разбира се, че опират до датата. Това е същността на проблема. Има обаче и общи житейски предположения, базирани на здрав смисъл. При наличие на документ, удостоверяващ липса на канадско гражданство към датата на встъпване в длъжност (да не издребняваме с дата на подписване на декларация) нямаше да има какво да се обсъжда, а и дело. Силно се съмнявам, в канадските регистри да няма дати, кога е придобито и кога е прекратено канадско гражданство.
PS Предишните ми писания са не за датата, а за това, че особата е имала и друго гражданство, като това е лесно за установяване. След това е било редно да се направи проверка, а не само уповаване на декларацията.  Апропо, проверки се правят за доста по-ниски постове от министерски и то задължително.
« Последна редакция: Октомври 07, 2021, 23:37:07 от Калинчо »

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3883 -: Октомври 07, 2021, 23:35:33 »
Разбира се, че опират до датата. Това е същността на проблема. Има обаче и общи житейски предположения, базирани на здрав смисъл. При наличие на документ, удостоверяващ липса на канадско гражданство към датата на встъпване в длъжност (да не издребняваме с дата на подписване на декларация) нямаше да има какво да се обсъжда, а и дело. Силно се съмнявам, в канадските регистри да няма дати, кога е придобито и кога е прекратено канадско гражданство.
Житейските предположения са едно. Доказателствената част е съвсем друга бира.
В канадските регистри има всичко, само се опитай да накараш тези регистри да ти го дадат!  :smokin: Особено пък в ситуация, в която може информацията да бъде използвана против бившия гражданин в съдебно преследване.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3884 -: Октомври 07, 2021, 23:43:17 »
Житейските предположения са едно. Доказателствената част е съвсем друга бира.
В канадските регистри има всичко, само се опитай да накараш тези регистри да ти го дадат!  :smokin: Особено пък в ситуация, в която може информацията да бъде използвана против бившия гражданин в съдебно преследване.
Историята с канадското гражданство е извън списъка на нещата, поради които доверието ми към тази особа е кръгла 0. Административни трикове за избягване на преки отговори обаче някак не съвпада с подписване на декларации за почтеност и други подобни тинтири-минтири.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8091
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3885 -: Октомври 07, 2021, 23:46:53 »
Житейските предположения са едно. Доказателствената част е съвсем друга бира.
В канадските регистри има всичко, само се опитай да накараш тези регистри да ти го дадат!  :smokin: Особено пък в ситуация, в която може информацията да бъде използвана против бившия гражданин в съдебно преследване.
Никво съдебно преследване не може да има. Тва са калинчови фантазии. Но канадците требе са луди да се заборкат в скандал в България. А те едва ли са. Наистина не сме КНР, но защо да го правят? Така че повече от това че към 20.08 не е кинадски гражданин нема са получи.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3886 -: Октомври 07, 2021, 23:48:29 »
Житейските предположения са едно. Доказателствената част е съвсем друга бира.
В канадските регистри има всичко, само се опитай да накараш тези регистри да ти го дадат!  :smokin: Особено пък в ситуация, в която може информацията да бъде използвана против бившия гражданин в съдебно преследване.

Ако аз го поискам, за да го публикувам във форума е едно, ако го поиска КС, за да установи дали не е извършил наказуемо деяние е друго  :smokin:

По твойта логика, ако си сгазила по невнимание некъф дядо и си сусловна присъда, тая информация не бива да се разкрива, ако КАТ изпрати запитване до Канада как си шофирала там?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3887 -: Октомври 07, 2021, 23:51:04 »
Но ТБЗБХ иска истината. Цялата истина. Такъв е той. Принципен. Горкия, хваща се и за сламката. Жалка история.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3888 -: Октомври 07, 2021, 23:53:48 »
Ако аз го поискам, за да го публикувам във форума е едно, ако го поиска КС, за да установи дали не е извършил наказуемо деяние е друго  :smokin:

По твойта логика, ако си сгазила по невнимание некъф дядо и си сусловна присъда, тая информация не бива да се разкрива, ако КАТ изпрати запитване до Канада как си шофирала там?
Бъркаш нещата! Ако съм сгазила по невнимание некъф дядо и съм с условна присъда, то аз съм извършила престъпление на територията на Канада и като така информацията е общодостъпна. Даже няма нужда КАТ да пита, отива в базата данни и проверява, а може след това да го публикува във форума, защото то е публична информация все едно.
Обаче, ако информацията, че аз съм канадска гражданка, може да се използва СРЕЩУ мен от трета страна, тогава Канада няма да ме издаде по никакъв начин, инак аз ще съдя кралицата. Тук серийните убийци имат право да не им се изнасят данните, сериозно го казвам.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3889 -: Октомври 07, 2021, 23:59:24 »
Въпроса е простичък. Може ли някой да бъде държан гражданин насила. Според мен - не.
Което обезсмисля тълкувания от канадска страна.
Абе на мен ми идва една друга мисла и тя е направо ужасна!
За да освободят Киро от канадско гражданство, канадските власти трябва да са сигурни, че той друго има. Значи трябва да запитат българските власти е ли Киро български гражданин. И да дочакат отговора преди да подпишат техните документи.
А сега си представете следната картинка. КС пита официално Канада откога не е гражданин Киро. Канада отговаря разгърнато:
"На тази дата Киро подал заявление и платил.
Ние на дата (пет дни след това, да речем) попитахме Външното ви министерство е ли Киро български гражданин.
Вашето Външно се мота до (19 август, да речем) и чак тогава ни потвърди.
Ние веднага го освободихме (към 20 август, са речем№, можехме и по-рано, ама вашите хора не ни дадоха възможност защото забавиха отговора.
Дата, подпис."

Тъдъм. Кой е удължил канадското гражданство на Кирето, казвате?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3890 -: Октомври 08, 2021, 00:01:58 »
Бе нека видим какво ще скопосат на изборите. Голяма патърдия се вдига. Разбираемо е, целта е да се гътне Герб, и дай Боже! Но афиф ми се види цялата история. Скептик съм си аз. Око да види, ръка да пипне, като казва народът.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3891 -: Октомври 08, 2021, 00:02:44 »
Не, няма право.

Не, има право, защото КС му е поискал становище като заинтересована страна. Знаеш ли какво е становище? Становище означава мнение по даден въпрос. Демек КС го пита какво мислите по въпроса, а той отговаря какво мисли по въпроса. Сега разбра ли защо има право? Всяка заинтересована страна по всяко дело има право да изразява становище. Становището не е апел. Апел означава молба.

Вярно е. КС е искал становище и такова е изратено. Така е по процедура и това не е нарушение на коституцията , както с привижда на купища неграмотници и неандерталци. Второ, т.нар декларации по чл. 313 са за лични обстоятелства, никога и никъде не се проверяват, освен ако няма сигнал за нарушение. Давам пример с кандидатстването по схемите за европски пари и то с бившия ни премиер Боци още га беше кмет. Единствената причина поради която се врзях в тази декларация и общината беше отстреляна, беше щото от името на Боци за декларирани лични обстоятелства, отдоле "за кмет" се беше подписал Герджиков. В последствие ни беше обяснено, че за проекта няма правни последици, а в България никога не е имало, няма и няма да има осъден някой заради 313  немаме такава практика. Ефектът беше, че де що наш и чужд одитни органи - се спукаха от смях. Примерът, който давам не е съвсем същия кат обсъждания, но по същество - означава следното - къфто и да е Киро - важните рашения се вземет от МС, а той е колективен орган. На практика това означава, че можете да си представите, че Киро винаги го е хващала липсата по заседанията   - другите са били повече от достатъчни да решат. В този смисъл е и становището от президенството.
Не търсете под вола теле и не се занимавайте баш с тези глупости. Всичко ще си е за сметка на самия Киро

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3892 -: Октомври 08, 2021, 00:03:28 »
Абе на мен ми идва една друга мисла и тя е направо ужасна!
За да освободят Киро от канадско гражданство, канадските власти трябва да са сигурни, че той друго има. Значи трябва да запитат българските власти е ли Киро български гражданин. И да дочакат отговора преди да подпишат техните документи.
А сега си представете следната картинка. КС пита официално Канада откога не е гражданин Киро. Канада отговаря разгърнато:
"На тази дата Киро подал заявление и платил.
Ние на дата (пет дни след това, да речем) попитахме Външното ви министерство е ли Киро български гражданин.
Вашето Външно се мота до (19 август, да речем) и чак тогава ни потвърди.
Ние веднага го освободихме (към 20 август, са речем№, можехме и по-рано, ама вашите хора не ни дадоха възможност защото забавиха отговора.
Дата, подпис."

Тъдъм. Кой е удължил канадското гражданство на Кирето, казвате?

Не е тва.
Най-вероятно някъде във формуляра за отказ потвърждава, че не остаа стейтлес. И след тва негово потвърждение, а и при положение, че имат от преди данни за българския му паспорт, никой ная да се занимава да проверява.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3893 -: Октомври 08, 2021, 00:13:26 »
Не е тва.
Най-вероятно някъде във формуляра за отказ потвърждава, че не остаа стейтлес. И след тва негово потвърждение, а и при положение, че имат от преди данни за българския му паспорт, никой ная да се занимава да проверява.
Ооо, за "никой няма" хич, ама хич не съм сигурна. Странно, но на мен лично никой никога в Канада не ми е искал данни за българския ми паспорт. Абсолютно никога!
А и някак неравно се получава - да се провери декларация за гражданство у нас - що не било направено. Да се провери декларация за гражданство в Канада - е, защо да се правело. Ми не е честно.  :t1815:

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3894 -: Октомври 08, 2021, 00:15:27 »
Ооо, за "никой няма" хич, ама хич не съм сигурна. Странно, но на мен лично никой никога в Канада не ми е искал данни за българския ми паспорт. Абсолютно никога!

Влязла си без виза или си влязла сруски паспорт?  :bigok:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3895 -: Октомври 08, 2021, 00:19:44 »
Ако аз го поискам, за да го публикувам във форума е едно, ако го поиска КС, за да установи дали не е извършил наказуемо деяние е друго  :smokin:

По твойта логика, ако си сгазила по невнимание некъф дядо и си сусловна присъда, тая информация не бива да се разкрива, ако КАТ изпрати запитване до Канада как си шофирала там?

Не знам кво ще установява КС дали си извършил наказуемо дейние, щото КС не е съд! Поне не такъв, какъвто ти си мислиш :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3896 -: Октомври 08, 2021, 00:32:51 »
КС си е Сароянска история. Нещо като нож, нещо като цвете, изобщо като нищо на света. След година къртовски труд дузината надува един балон, пуска важно послание де, демек нещо дето на всички е ясно. Голяма работа, големи зарплати. И все заслужили пуяци.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3897 -: Октомври 08, 2021, 02:52:10 »
Влязла си без виза или си влязла сруски паспорт?  :bigok:
Оно беше преди десетилетия. Откак имам канадски паспорт, на никой не му е хрумвало да ми търси български или друг някакъв.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3898 -: Октомври 08, 2021, 06:32:01 »
Дедо Симо не е бил във военна академия, кадет Рилски е бил в някаква американско сержантско училище, за малко...
"През юли 1951 г. испанското правителство предоставя политическо убежище на прогоненото царско семейство. В Мадрид Симеон ІІ завършва Френския лицей, следва право и политически науки. През периода 1958-1959 г. е курсант в авторитетната военна академия „Вали фордж“ в САЩ. Там става известен под името „Кадет Рилски“."
Бил е един семестър в: Valley Forge Military Academy!
https://www.vfmac.edu/academy/academy-admissions/
college preparatory school for boys in grades 7-12

Както виждате мадридския е бил на 21 години като е записал за една зима това средно училище (Пенсилвания) в което се учат младежи до 12 клас.  :smokin:

Не се впечатлявайте от това "академия". Тук и децата като ги записват в kарате школи, последните гордо ги наричат "academy". И шофьорските школи са също "academy".  :)))




« Последна редакция: Октомври 08, 2021, 07:40:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: Избори ноември '21
« Отговор #3899 -: Октомври 08, 2021, 07:05:11 »
Странно, но на мен лично никой никога в Канада не ми е искал данни за българския ми паспорт. Абсолютно никога!
Мола ви се!
Като попълвате т.н. "Adjustment of Status form I-485"или каквото е аналогично в Канада, няма начин да не си написала всичките данни на БГ паспорт, имена на баща, майка и каквото се сетят имигрейшъните. След това защо да те питат за БГ паспорт. Няма нужда. Нали си дала отпечатъци на пръсти, длан...?
От "Празната тенджера по калдъръма"