Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 20:51:07

Анкета

Какво е положението при Вас относно "Covid-19"?

Имам пълен ваксинационен цикъл; нямах оплаквания след IX ден на никоя доза
Имам поставена една доза на двудозова ваксина; нямах оплаквания след IX ден
Имах оплаквания след IX ден поне при 1 от дозите (опишете ги и с коя ваксина)
Не съм преболедувал(а) или ваксиниран(а); колебая се дали да се ваксинирам
Не съм преболедувал(а) или ваксиниран(а); нямам намерение да се ваксинирам
Преболедувал(а) съм, но се колебая дали да се ваксинирам
Преболедувал(а) съм и нямам намерение да се ваксинирам
Нито едно от горните не важи за мен (моля, опишете накратко своя случай)

Автор Тема: Ваксинирани или преболедували ли сте от Covid-19? Оплаквания след ваксинацията?  (Прочетена 4437 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Анкетата е опит за събиране на достоверни статистически данни за положението с ваксинацията и преболедуването от "Covid-19" при участниците във форума. Моля за честен отговор! В края на краищата не сме се събрали тук да се лъжем, дразним или пречим един друг, а да си помагаме. Благодаря за участието!

Забележки:
  • Питам за оплаквания след IX (деветия) ден от поставянето на дозата, защото "страничните ефекти" отшумявали след няколко (3...9) дни.
  • За хората с трета, четвърта и т.н. допълнителна доза не съм предвидил отделен отговор. Вие имате пълен ваксинационен цикъл.
  • Ако не сте си правили тестове и не знаете дали сте преболедували (безсимптомно) или не, отговорете, че не сте преболедували.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Дизайнът на анкетата трябва да се пипне. Предполага единствен отговор, което води до много варианти. Например моя - преболедувал, ваксиниран, (практически) без оплаквания след ваксинирането.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Мисля, че това е към "Ваксиниран съм с пълен цикъл без оплаквания".

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
(Не)Боледувал-(не)ваксиниран са 4 комбинации, ако се добави реакции на ваксиниран (да-не) са 6 комбинации, а ако има и 3 въпроса към неваксинирани, адекватните комбинации са общо 12.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
За целта на анкетата, щом човек е ваксиниран, няма значение дали е преболедувал преди това. Мисля, че на въпросите е по-добре да гледаме не толкова от гледна точка на комбинаториката, колкото от гледна точка на теорията на множествата. Освен това, понеже бях сигурен, че ще има непредвидени от мен случаи, оставих и такава възможност. Няма да пипам анкетата, след като вече има гласували, защото ще се окаже, че някои са гласували за едни въпроси, а други - за други. Така че я оставям както си е.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Има и още един интересен въпрос. Само за ваксинирани. Как избрахте ваксина? С възможни отговори: хареса ми името, посъветвах се с колеги, приятели, познати, посъветвах се с лекар, извърших детайлни проучвания и се съобразих със здравословното си състояние, теглих чоп.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Има и още един интересен въпрос. Само за ваксинирани. Как избрахте ваксина? С възможни отговори: хареса ми името, посъветвах се с колеги, приятели, познати, посъветвах се с лекар, извърших детайлни проучвания и се съобразих със здравословното си състояние, теглих чоп.
Да, това е добра идея за собствена анкета по този въпрос.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
За целта на анкетата, щом човек е ваксиниран, няма значение дали е преболедувал преди това. Мисля, че на въпросите е по-добре да гледаме не толкова от гледна точка на комбинаториката, колкото от гледна точка на теорията на множествата. Освен това, понеже бях сигурен, че ще има непредвидени от мен случаи, оставих и такава възможност.
Вече си описах случая и е ясно, че отговарям, нищо от вариантите. Все пак при 1.5 милиона ваксинирани и поне толкова преболедували, сечението на тези две множества не е безинтересно, даже напротив.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Ако някой се е ваксинирал след преболедуване, то е ясно, че би се ваксинирал и ако не беше преболедувал. Разбира се, можете да не се съгласите с мен и да смятате, че отговаряте на последната точка (нито един от горепосочените варианти). Ще видим колко други ще отговарят на тази последна точка и от това ще заключим колко са ваксинираните преболедували, които не считат, че са обикновени ваксинирани + всякакви други непредвидени от мен варианти. Ако бъдат твърде много, анкетата ще излезе недоизпипана.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Ако 1.5 милиона ваксинирани и 1.5 милиона преболедували изобщо не си съвпадат, защитени в някаква степен са 3 милиона човека. Ако си съвпадат изцяло, защитени са 1.5 милиона човека. Ясно, че реалната картина е някъде между тези две крайности, но е интересно точно къде.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
"Защитени"??? От кво са защитени, бре?  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
От заразяване с ковид, както е отбелязано - в някаква степен.

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
Ма ти убеден ли си в тва, което казваш?

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
Има и още един интересен въпрос. Само за ваксинирани. Как избрахте ваксина? С възможни отговори: хареса ми името, посъветвах се с колеги, приятели, познати, посъветвах се с лекар, извърших детайлни проучвания и се съобразих със здравословното си състояние, теглих чоп.

разчитай на одговор предвид нивото на дискусия по темата  :nuts:

Kaizer Soze

  • Гост
след като го изкарах си бих две дози заради  може да бачкам свободно. дреме ми ква е ваксината

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
след като го изкарах си бих две дози заради  може да бачкам свободно. дреме ми ква е ваксината

Заради може? Бахмааму... начи...  :bigok:

Kaizer Soze

  • Гост
анджък. дай третата игла и вървете на  майната си

Неактивен Дозирис 2.0

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3482
    • Профил
анджък. дай третата игла и вървете на  майната си

Дръж:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Моля, оставете споровете за другите теми за "Covid-19" и не задръствайте анкетата с тях, защото това е само анкета, а не е още една тема за дърлене по въпроса.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
що не се виждат одговорите фреално време?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Виждат се само ако самият ти си взел участие, т.е. ако си отговорил на въпроса. Това е за да се повиши активността на участието.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Цитат
(моля, опишете накратко своя случай)

(опишете ги и с коя ваксина)

 :0007:
До 7200 знака на отговор, но не по-малко от 2700 ...

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
:0007:
До 7200 знака на отговор, но не по-малко от 2700 ...

ми аз фпо-малце од 8,000 знака няа как да вместя суперлативите си от ваксината, ваксинационния процест и новите хоризонти, които се одкриват само прет ваксинираните  :bigok:

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Преболедувал, ваксиниран с Янсен (щото е еднократна), никви проблеми.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Предводител на команчите

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1860
    • Профил
Тва не е анкета, тва е некъф въпросник на юрактив.
Само дето не ни питат кво сме яли преди и след ваксинацията и къде си купуваме летните гуми.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
според мен тряа да се прецизира и на коя ръка е сложена ваксината(ите), по кое време на деня, дали е поставена од сестра или оддоктор, дали е коменирана медицинската история и/или евентуални противно-показания.

и най-вече за освобождаването од одговорност, за което се разпиства човей.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил

Kaizer Soze

  • Гост
бичим  и десет с физиологичен разтвор ,чипосе ило други лайна и се връщам на покрива кота 20 да ходя по ребрата докато пияни циганета наместват панелите докато гледам от високо как изоглавени кайлета се щурат в ниското докато се опитвам да изкарам някой лев нависоко

Kaizer Soze

  • Гост
искам да видя как бичите кофраж дистанционно от къщи или изпразвате септична яма със спартака.....да ви го наваксаря изотзадзе!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
искам да видя как бичите кофраж дистанционно от къщи или изпразвате септична яма със спартака.....
Много е лесно - плащаме на някой като теб и той отива да смуче говната.
Който плаща, той поръчва и музиката, и лайносмукачката  :bigok:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1375
    • Профил
Много е лесно - плащаме на някой като теб и той отива да смуче говната.
Който плаща, той поръчва и музиката, и лайносмукачката  :bigok:
Хитро! А какво ще правите като свършите парите?

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Който плаща, той поръчва и музиката, и лайносмукачката

Истинска житейска история с поука. Запушила се една септична яма и се напълнила с лайна. Извикали майстор. Той дошъл с чирака. Огледал ямата майсторът, поел дълбоко въздух и скочил вътре. След малко се подал и вика на чирака: "Дай ми френски ключ." Чиракът му дава. Той пак далдисва, пак излиза и пак вика: "Подай ми ключ еди кой си." И така много пъти. Накрая оправя работата, ямата се отича, майсторът излязъл, обърсал се и подигравателно казал на чирака: "Момче, момче, като не си учил навремето, цял живот инструменти ще подаваш!"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2948
    • Профил
Хитро! А какво ще правите като свършите парите?
Да му мислят лайносмукачите, щото няма да има кой да им плаща  :nuts:
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Моля, не оцапвайте анкетата с глупости!

Памфуций

  • Гост
Имам пълен ваксинационен цикъл; не съм имал и нямам оплаквания.

Неактивен widenow

  • Newbie
  • *
  • Коментари: 8
    • Профил
Пролетта го изкарах доста тежко - брохопнеумония, скенер, 2 антибиотика и т.н., но джипката не ме регистрирала. И въпреки антителата, нямах зелено тескере. И, "за да не се излагам пред чужденците", си сложих Янсен на 28.10. в 8 сутринта. Дадоха девойките веднага "Документ" , "това звучи гордо", както казал Горки. Нямаше ми нищо през деня, въпреки многото търчане. Вечерта, обаче, нали ми казаха момите "никакъв алкохол", аз  спущих само един литър младо мерло от Калугеровоооо. В чест на ваксинаторите. И така....на следващата сутрин бех много метиляв и почнАх много да ги мразим антиваксерите. Иначе ми немА нищо.

Неактивен Hateras

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 757
    • Профил
Има и още един интересен въпрос. Само за ваксинирани. Как избрахте ваксина? С възможни отговори: хареса ми името, посъветвах се с колеги, приятели, познати, посъветвах се с лекар, извърших детайлни проучвания и се съобразих със здравословното си състояние, теглих чоп.
"посъветвах се с лекар". Първо с личния, после и с лекуващите. И се ваксинирах с каквото беше налично за простосмъртните /АЗ, без никакви странични ефекти, за сега/.
GOD is REAL, unless declared INTEGER

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
ас съм сфайзер платинум рептайл спешъл едишън уинтър/спринг 2021  :0005:

беше въпрос на престиш, не съм се съветвал  :bigok:

Памфуций

  • Гост
ас съм сфайзер платинум рептайл спешъл едишън уинтър/спринг 2021  :0005:

беше въпрос на престиш, не съм се съветвал  :bigok:

Аз искаш Модерна, но имаше Фаизер, а беха опашки и лудници, та така

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Аз съм с Янсен, ама в крайна сметка по лично решение. Проучванията и то при доктори, а не при триоки бяха почти по равно - само Янсен, в никакъв случай Янсен (само Пфайзър или Модерна), все тая...

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
беше въпрос на престиш, не съм се съветвал  :bigok:
До днес не ми беше идвало наум, че производителят на ваксините може да се избира за да показва социалния статус на ваксинираните???  :m1708:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8789
    • Профил
    • Личен сайт
Ами значи на ваксинираните трябва да раздават значки и който иска, да си я окачи. Нещо от рода на "горд съм, че се ваксинирах с еди-каква си ваксина (търговска марка)". Със съответната фирмена емблема. Така ще им правят безплатна реклама.

Simplified Solutions

  • Гост
ас съм сфайзер платинум рептайл спешъл едишън уинтър/спринг 2021  :0005:

беше въпрос на престиш, не съм се съветвал  :bigok:
И аз. Обаче нямам фурна за пица и от онзи ден ти завиждам.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10094
    • Профил
Нещо от рода на "горд съм, че се ваксинирах с еди-каква си ваксина

Не, не! За целта си има стандартни значки. "Аз - сърце - Файзер" Има и шегаджийски "Аз съм ваксър. Говори на третото ми ухо"

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Да обсъждаш с каква ваксина си се ваксинирал, е все едно да се лекуваш за сифилис, и да тръбиш, че провеждаш лечение.
Кой с какво се бил ваксинирал, или не би се ваксинирал, или от какво бил болен, е личен въпрос, и се обсъжда само с лекуващият лекар, а не на публични места.
Цялото това словоблудство във форума ми прилича на масова хипохондрия, което и си е.

Неактивен SgtTroy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5521
    • Профил
И аз. Обаче нямам фурна за пица и от онзи ден ти завиждам.

Фурните в задния двор са мноо сериозна част от статуса тук. Традиция и съвременност.

Дори повече од паркираната на улицата порша (фордът задължително е фгаража), градинарите или шумните домашни прислужници фуниформа - шумни, за да не си помисли некой случайно, че домакинята чисти сама.

Съседът оддолу дойде фчера да се поинтересува од технологията на бездимно печене начушки, щото беше усетил специфичния аромат, и помоли дазаеме чушкопека за един ден при възможност 😎

Неактивен wreckage

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5128
  • Just looking at some stuff that i clicked on.
    • Профил
Внимавай да не ти го върне усмърдян на бакаляу.