Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Юни 24, 2024, 23:54:39

Автор Тема: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа  (Прочетена 24776 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #120 -: Януари 28, 2023, 17:46:01 »
Македония е българската Украйна, българската Черна Гора, българският Тайван.
Украйна е руската Македония, руската Черна Гора, руският Тайван.
Черна гора е сръбската Македония, сръбската Украйна, сръбският Тайван.
Тайван е китайската Македония, китайската Украйна, китайската Черна Гора.
Следователно, не може да признаваш македонците за българи, но да не признаваш украинците, които говорят на чист руски език, за руснаци. Същото за тайванските китайци и т.н. по списъка.

Неактивен Banana Joe Maldonado

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 3036
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #121 -: Януари 29, 2023, 15:27:17 »
Каде е оној мој колега Николај Милков од Букурешт?
Quote (selected)
Драг колега Милков,

Ви го пишувам писмово од мојата удобна пензионерска соба во која се обидувам на македонските дипломати да им ги пренесам моите искуства од мојата дипломатска работа. Ви се обраќам како со „драг колега“, иако нешто во мене зборува дека веќе почнувам да не ве чувствувам како таков.

А беше токму така од моментот кога за прв пат во 2001 година се сретнавме во Букурешт. Јас како прв амбасадор на Македонија во Романија, веќе етаблиран во букурешкиот дипломатски кор, а вие како трет по ред од бугарските амбасадори во Романија, со кои имав прилика и задоволство да се дружам за време на моите пет години дипломатска работа во романскиот главен град...

Како колеги во Букурешт беше неминовно да зборуваме за нашите односи во сегашноста, но и во минатото. Ги споменувавме војните, катастрофите што Бугарија ги доживеа во тие војни, зборувавме за судбините на многу бугарски војници кои загинаа во Првата светска војна на територијата на Македонија. Ви кажував за мојот дедо Трифун, кој како бугарски војник се вратил во 1918 година инвалид, борејќи се во рововите на Беласица против британските и француските војници. Констатиравме дека бугарските политичари и бугарскиот цар лекомислено влегле во Втората балканска војна и ја изгубиле, но сепак со Букурешкиот договор Бугарија успеала да го задржи излезот на Егејското Море. А ја имала и Струмица со 40 околни села. Бугарите ја почнаa Првата балканска војна со големи амбиции и имаa голем успех против Турците. Но се концентрираa кон една нереална цел. Да сe освои Цариград. И додека водела војна таму Србите ја освоија Вардарска Македонија и потоа настана спорот за наша Македонија. И тој трае долго. Трае покрај другото и поради фактот што многу Македонци имало и има во бугарските владејачки кругови и многу влијаеле во донесувањето на политичките одлуки. Но и во нешто друго. Двајца Македонци се и потписници на капитулациите на Бугарија во две војни. Радев во Букурешт (1913) и Љапчев во Солун (1918).
...
Ми беше пријатно кога дознав дека вие ќе бидете министер за надворешни работи во последната техничка влада што ја формираше вашиот претседател Радев. Си реков, еве еден дипломат кој ќе се обиде својата дипломатска вештина да ја искористи некако да се релаксираат македонско-бугарските односи што се создадоа по бугарското вето во ЕУ...

...Се покажа дека ја подржувате матрицата на Радев, но и на Каракачанов и на другите поранешни бугарски министри за надворешни работи. Го искористивте баналниот случај на тепачка на млади во Охрид за политички цели и притоа изјавивте: „Можно е одново да го вратиме ветото. Цинизам е да се дискутира за проекти за еколошка патека во Македонија, додека Пендиков лежи во болница. Може да стопираме и други меѓувладини проекти“.

Е, поради тоа господине Милков, веќе не сте ми ниту драг ниту во иднина сакам да ве признавам и да ви се обраќам како на колега. Се вклопивте во бугарската навивачка публика која не сака добри односи со Македонија, не сака двата народа да живеат во мир. Се појавувате како поголем брат кој му дели лекции на својот помлад брат...Често слушам дека во Македонија има омраза кон Бугарите. Тоа не е сосема така. Се разбира има реакции кон бугарските политичари кои ја негираат македонската нација и македонскиот јазик,...
Се вели дека македонско-бугарските односи се на најниското ниво во овие 30 години, откако Бугарија прва ја призна Македонија како држава, но не и нацијата и јазикот.

Кога како дипломат работев во Советот на Европа политичкиот директор во Советот Фурер во една прилика ми рече: „Господине Зашов, вие со Грција ќе најдете компромисно решение за името на вашата земја, но со Бугарија ќе имате големи проблеми, но не сега туку подоцна“. Тогаш не му поверував, имајќи предвид што ваша Бугарија прва ја призна Македонија, иако со задршка и селективно само државата, но не и македонската нација.

(Благој Зашов е поранешен амбасадор)


« Последна редакция: Януари 29, 2023, 15:35:29 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 8138
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #122 -: Януари 29, 2023, 16:08:12 »
Ами да, ние отдавна нямаме дипломати. Откак т.н. партии взеха да си устройват навън кадри с претенции. Притеснителен е списъкът на посланиците ни през последните години. Това влияе на авторитета на държавата и не е редно да се чудим. То и за министрите ни важи.

Неактивен Banana Joe Maldonado

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 3036
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #123 -: Януари 29, 2023, 16:17:03 »
Не е така. Имаме.
Не е лошо, въпреки това, да обучим 20-30 гещалтсвиркаджийки за всеки смучай - я за посланички, я за министър-председателки.
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 8138
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #124 -: Януари 29, 2023, 17:32:16 »
Може и да си прав, днес показаха една отрудена посланичка. Мимоходом я мярнах и си казах: "Боже, колко сме били наивни!". Не че не подозирахме машинации.

Неактивен Maximus II

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 8964
 • Fuck the EU
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #125 -: Януари 29, 2023, 22:14:49 »
Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа

Подразбира се, че Европската Униjа е нещо убаво, благо, голема награда, печалба, мечта на цял свят? Ама не е, бе, не ги спирайте блгаромразците, помагайте всячески да влязат у Европската Униjа, да видят те, че сега са си по-добре! Да не сме само ние прецакани! :lol:
Ние си ги избрахме!

Неактивен dabedabe

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 8138
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #126 -: Януари 29, 2023, 22:30:11 »
То като погледнеш, като се пишем приятели, длъжни сме да помагаме.

AnonimusBG

 • Гост
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #127 -: Януари 29, 2023, 22:38:32 »
Ъхъ
Помагайте.

Неактивен Алиса

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 5571
 • Алиса в страната на кривите огледала
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #128 -: Януари 29, 2023, 22:48:58 »
Каквото е Украйна за Русия, това е и Македония за България.
По същият калъп и по същият тертип са правени.
Хазин каза - Будем разбираться

Неактивен Giuseppe

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 11325
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #129 -: Януари 30, 2023, 18:31:19 »
Quote (selected)
Хазин каза - Будем разбираться
Хе-хе и они разбираются!
А мы?
Один визг!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 8138
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #130 -: Януари 30, 2023, 18:52:05 »
Разбираться, или разобраться?

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #131 -: Януари 30, 2023, 19:27:05 »
Разбираться.

И българските, и македонските политици обвиниха Русия за изострянето на българо-македонските отношения. Какво трогателно единство! То показва, че едни и същи рога стърчат и зад едните, и зад другите -- рогата на рогатия Чичо Сам.

Неактивен Banana Joe Maldonado

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 3036
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #132 -: Януари 31, 2023, 10:35:48 »
Quote (selected)
Бугарскиот амбасадор во земјава Ангел Ангелов им се враќа на своите дипломатски должности во Северна Македонија во полн капацитет, откако минатата среда беше повлечен во Софија, потврдија од Министерството за надворешни работи за МИА.
https://nezavisen.mk/bugarskiot-ambasador-se-vrakja-vo-skopje/

От ДД се изокаха - край на заешката тупурдия.
Язък за плонжа на Лорерчо.
*********   ✹    *********

Неактивен Banana Joe Maldonado

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 3036
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #133 -: Февруари 03, 2023, 13:58:13 »
Quote (selected)
Македонија за САД е добар партнер, важен сојузник, особено во регионот. Тоа било заклучено за време на средбата во Вашингтон меѓу вицепремиерката за добро владеење Славица Грковска и заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Габриел Ескобар. Според соопштението на владината прес-служба на средбата се разговарало за важната улога во регионот која Македонија ја има во очите на САД како добар партнер, но и сојузник што означува уште повисоко ниво на партнерство и пријателство.
https://nezavisen.mk/sredba-na-grkovska-so-eskobar-makedonija-neumorno-raboti-na-ostvaruvanjeto-na-strateshkite-celi/

Ей го, появи се и Габриел Ескобар на сцената.
Колко предсказуемо  :i_laughing:

Утре ще има ли фиеста, залози?
*********   ✹    *********

Неактивен Giuseppe

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 11325
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #134 -: Февруари 03, 2023, 14:09:46 »
Quote (selected)
Ей го, появи се и Габриел Ескобар на сцената.
Пабло ми липсва, ама се неккъф заместник ше намерят.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

 • Гост
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #135 -: Февруари 03, 2023, 18:15:15 »
Кеворк Кеворкян: Лорер е новото Паси
https://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Lorer-e-novoto-Pasi/307428/11/0

Неактивен dabedabe

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 8138
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #136 -: Февруари 03, 2023, 18:33:19 »
Еврейска щафета демек. Пасито се глави за депутат сигур.
....................
"Един ще падне, друг ще го смени и толкоз ... ."

Неактивен Banana Joe Maldonado

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 3036
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #137 -: Февруари 04, 2023, 10:58:23 »


Quote (selected)
Веројатно ќе бидат избегнати ситуациите кои можат да бидат провокативни и од сериозен безбедносен ризик откако утринава се дозна дека оној што најмногу провоцираше досега – европратеникот на бугарското ВМРО, Ангел Џамбаски, нема да се упати кон Скопје...

Според она што се знае, од Бугарија ќе дојдат околу сто луѓе организирано со автобуси да одаддат почит. А ќе има и официјална тричлена бугарска делегација предводена од министерот за внатрешни работи Иван Демерџиев, во која ќе биде и министерот за здравство и бугарскиот амбасадор во Скопје.

Официјалните македонски делегации во кои ќе бидат и претседателот и премиерот ќе положат цвеќе во 9 часот, а бугарската делегација тоа ќе го направи во 12 часот.

Од утринава Скопје постојано е надлетуван со хеликоптер.
https://nezavisen.mk/dzhambaski-ne-doagja-od-bugarija-stignuvaat-sto-dushi/
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #138 -: Февруари 04, 2023, 15:33:13 »
Македонски граничари биха депутата от "Възраждане" Ангел Георгиев
Цитат на: Костадин Костадинов
"Току-що доскорошният народен представител от Пловдив Ангел Георгиев беше бит и арестуван от македонските граничари на ГКПП Гюешево, докато излъчваше на живо във фейсбук от телефона си.
Това вече не е провокация на хулигани или опозиционни партии в Македония. Това е откровена нагла провокация от страна на правителството на Македония!!!"
На филмчето се вижда или по-скоро се чува боят и след това вик "У кола! Одма!"

Активен Kole

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 4181
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #139 -: Февруари 04, 2023, 15:53:38 »
Шиптърски конкубини

Активен buratinob

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 24268
 • ЕС е вреден за вашето здраве!
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #140 -: Февруари 04, 2023, 16:54:25 »
Изгледах клипа.
https://glasove.com/novini/vazrazhdane-makedonski-granichari-biha-deputata-angel-georgiev-video
Макетата са морално укорими от наша гледна точка.
От тяхна са великодушни че не са задържали нашият витаещ в облаците бивш депутат.
Добри или лоши, полицейските разпореждания се изпълняват навсякъде по света, после някъде можеш да обжалваш.
Ако някой трябва да отговори на провокациите е нашата държава, имаме достатъчно лостове, желание нямаме.
Протести пред нашия МС, не пред македонците.

ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #141 -: Февруари 04, 2023, 17:12:02 »
Съгласен съм, само че можеха да го хванат и да го върнат, без да го бият. Би трябвало да са обучени на това.

Активен buratinob

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 24268
 • ЕС е вреден за вашето здраве!
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #142 -: Февруари 04, 2023, 17:14:17 »
Колко са го били не знам, опитаха се да спрат камерата.
Държавна граница, на някой граници стрелят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #143 -: Февруари 04, 2023, 19:48:43 »
Да се надяваме, че няма да стигнат дотам...

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #144 -: Февруари 04, 2023, 20:35:16 »
Българският депутат Ангел Георгиев и още двама българи ще бъдат съдени в РСМ по бързата процедура
Quote (selected)
Тримата български граждани, един от които е зам. председателят на Комисията по външна политика в 47-то и 48-то Народно събрание Ангел Георгиев, които бяха бити и арестувани на границата с Македония на ГКПП Гюешево днес, са задържани. Вече са транспортирани в град Крива паланка, където ще бъдат съдени по бързата процедура. Възможните изходи от това бързо и неправомерно производство са два: да бъдат върнати до границата и да им бъде ударен черен печат или да бъдат осъдени на до 35 дни затвор.

AnonimusBG

 • Гост
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #145 -: Февруари 04, 2023, 20:43:41 »
Ъхъ
Питайте Баце, Киро, Мустафа Карадайъ, Ристю, ген. Янев що си свалиха гащите и се наведоха пред Нейно Превъзходителство Херо Мустафа.
Щото са п***и.
« Последна редакция: Февруари 04, 2023, 20:53:55 от AnonimusBG »

Активен buratinob

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 24268
 • ЕС е вреден за вашето здраве!
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #146 -: Февруари 04, 2023, 20:44:42 »
Ангел Георгиев не е български депутат, НС беше разпуснато.
Такива като него са няколко милиона български граждани, не се ползват с имунитет.
Официалната българска делегация е била от трима човека, другите просто трябва да спазват законите в Македония.
Ако не им харесват да не ходят там.
Макетата може да са прости но в случая ние се опитваме да ги задминем.
Ние настояваме българите да са равни пред законите там сега защо се дърпаме като го карат по закон?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Bacho Кольо

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 4410
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #147 -: Февруари 04, 2023, 20:53:35 »
Едно не ми стана ясно, отде у  толкоз българе се пръкна  масов колективен нагон да се чества Гоце в Скопие?
Защо не в Благоезград, пред паметника му, защо не в гр. Гоце Делчев, та даже и във вечната и тривиална София?

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #148 -: Февруари 04, 2023, 20:54:22 »
Цялото 10-минутно филмче, снимано от Ангел Георгиев, 7 минути преди да го закопчеят и 3 минути след това:

https://www.facebook.com/100075851512001/videos/2439852279496086

AnonimusBG

 • Гост
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #149 -: Февруари 04, 2023, 20:55:56 »
Едно не ми стана ясно, отде у  толкоз българе се пръкна  масов колективен нагон да се чества Гоце в Скопие?
Защо не в Благоезград, пред паметника му, защо не в гр. Гоце Делчев, та даже и във вечната и тривиална София?

Щото имаме да изкупуваме грях че навремето им подарихме костите на Гоце.

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #150 -: Февруари 05, 2023, 15:56:58 »
Битите на границата с РСМ българи споделиха: "Македонските граничари ни удряха, заключиха ни с белезници"

БСП възразява категорично срещу действията на властите в РСМ за честванията на Гоце Делчев

Изявление на Костадин Костадинов:
Quote (selected)
Вчера правителството на Македония извърши серия от нови гаври с българите.

1️⃣ Първо, беше нарушена договорката за свободно преминаване през границата за поклонението на гроба на Гоце Делчев в Скопие. Стотици българи не бяха пуснати да минат границата с оправданието, че нямало ток - а през цялото време всички светлинни табла на сградата на македонското КПП работеха.

2️⃣ Второ, когато след 5 часа видяха, че няма да откажат българите, македонските полицаи директно започнаха да ги арестуват и бият. Трима български граждани бяха бити и арестувани, сред тях и доскорошният народен представител и зам.-председател на Комисията по външна политика Ангел Георгиев.

3️⃣ Трето, пребитите българи бяха съдени във фарсов съдебен процес по бързата процедура. За това какво и как се е случило там ще разкаже самият Ангел Георгиев днес на брифинг. След това ще организираме такъв брифинг и в Брюксел, защото се съмняваме, че нашите т.нар. медии ще отразят нещо обективно. Снощи някои от тях, включително и т.нар. национални телевизии, не споменаха нищо за насилието над българите.

‼️ Но гавра с българите беше извършена не само от правителството на Македония, но и от правителството на България. НИТО ЗА МИГ НИКОЙ НЕ СЕ ЗАИНТЕРЕСУВА ОТ СЪДБАТА НА ПРЕБИТИТЕ И АРЕСТУВАНИ БЪЛГАРИ - НИТО ОТ ПОСОЛСТВОТО НИ В СКОПИЕ, НИТО ОТ ИНСТИТУЦИИТЕ В СОФИЯ!!! ВЧЕРА НЯМАШЕ НИКАКВА ОФИЦИАЛНА РЕАКЦИЯ ОТ СТРАНА НА БЪЛГАРСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО! Нещо повече, представители на американските формации, т.нар. Демократична България и Продължаваме промяната, директно обвиниха нашете сънародници, че са виновни за случилото се. Припомням, че един от тях, Даниел Лорер, нагло каза, че българската държава не трябвало да се грижи за българите, а само за българските граждани. Е, сега се оказа, че според чужденеца Лорер и за българските граждани не трябва да се грижи.

📢 Ние разбира се вече сме се организирали и ще предприемем необходимите мерки от тук насетне. Важното е друго - че вчера Възраждане, за разлика от антибългарското правителство, не остави сънародниците си в беда. Областният координатор на Кюстендил, Валери Стоилов, ходи два пъта до границата, а след това отиде и до Крива паланка (при това след полунощ, при обилен снеговалеж в планинския проход), за да плати глобите на нашите сънародници, след което ги върна в България. Възраждане осигури и местен адвокат на задържаните, за да ги защитава в политическия съдебен процес. Когато няма държава, Възраждане е държавата!

Половинчасова пресконференция по повод на гореописаните събития
« Последна редакция: Февруари 05, 2023, 16:34:52 от lucho »


Неактивен Maximus II

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 8964
 • Fuck the EU
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #152 -: Февруари 06, 2023, 21:14:55 »
За наш срам, нашият Президент генерал Радев си трае, за унижението на България, на БЮРМовското кпп! Да не би да разсърди САЩ!

 

 
Ние си ги избрахме!

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #153 -: Февруари 06, 2023, 21:40:28 »
Това е още едно доказателство, при това желязно, за това, че в Македония (българската Украйна) вече командва не Сърбия, а САЩ.

Активен buratinob

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 24268
 • ЕС е вреден за вашето здраве!
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #154 -: Февруари 06, 2023, 21:44:39 »
Естествено, половината са македонци, половината албанци.
Скоро албанците ще са повече - истински наследници на Александър Македонски.
Тях искат да вкарат в ЕС. :pissed-891:
Макетата плюят по България, но срещу шиптърите не смеят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 3036
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #155 -: Февруари 06, 2023, 21:50:32 »
Quote (selected)
„Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на Македонскиот културен клуб ‘Никола Вапцаров’ во Благоевград, Бугарија. Вандализам и криминал од овој вид не се европски вредности и потребна е осуда, а се разбира и откривање и соодветни казни за сторителите на овој чин.

Истовремено, изразувам жалење за инцидентите на македонската граница предизвикани од страна на група граѓани на Бугарија предводени од пратеници во нивниот парламент. Изразувам жалење што не сведочиме и на осуда за нападите насочени кон македонските полицајци и кон македонските институции.

На припадниците на полицијата и надлежните органи им честитам за достоинството и професионализмот при справувањето со агресивните вандали“.

Пендаровски ја оквалификува како „говор на омраза и отсуство на елементарна кулутура“ објавата на европаретеникот и поранешен бугарски амбасадор во Скопје, Александар Јорданов...

...

„Уште еднаш стана јасно дека национален револуционер како Бугаринот Георги Делчев нема ништо заедничко со денешните Македонци кои се копи пејст на најодвратните комунисти од југословенската ера.

Мора да се стави крај на нивната десетгодишна непријателска политика кон Бугарија. Го слушнав и лидерот на опозицијата во оваа земја Христијан Мицкоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој активно работи против својата држава во интерес на соседна Србија. А најверојатно и Русија. Денеска не повика нас, Бугарите, да гледаме кон иднината, кон 21 и 22 век. Веднаш му одговарам: зошто сакајќи да погледнеме во иднината, центарот на Скопје го изградивте со антички градби? Зошто го лажиравте дури и урбаниот архитектонски простор?

Нема иднина за такви комунистички фосили како вас – титоисти, црвено ѓубре, југословенски опсесивци. Ќе висите пред портите на Европа многу долго. Ќе клечете пред нив… за историската вистина дека сте срамни наследници на достојните македонски Бугари. Дека сте се преродиле од вашиот бугарски народ. Долго ќе чекате за европско членство бидејќи вашето однесување е на Србите. И затоа што не сте достојни да го носите името Македонци… Бидејќи во таа географска област, каде што денес е независната држава Северна Македонија живеел и сѐ уште живее бугарски народ“, пишува Јорданов.
https://nezavisen.mk/pendarovski-ostro-go-osudi-kamenuvanjeto-na-makedonskiot-klub-bara-da-se-najdat-vinovnicite/

джамовете, джамовете, джамовете, бе...
конбие?
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #156 -: Февруари 06, 2023, 22:42:35 »
Макетата плюят по България, но срещу шиптърите не смеят.
Това показва, че американците стоят най-много зад албанците, по-малко зад македонците и още по-малко зад нас.

Неактивен Banana Joe Maldonado

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 3036
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #157 -: Февруари 07, 2023, 12:41:48 »
Quote (selected)
Значението на Балканите в геополитиката винаги е било голямо, но то се засили още повече след събитията около Украйна и непослушанието на Турция. Наред с това, във Вашингтон и Брюксел се страхуват, че Русия е способна да създаде неприятности в Югоизточна Европа, за да отслаби западния натиск в украинското направление. С това следва да се обясни безкомпромисното поведение на специалния американски пратеник за Балканите Ескобар, който преминава като танк през столиците на балканските държави. Прословутото френско „предложение“ е ехо на щатската дипломация. Същото се отнася и до френско-германската оферта към Сърбия, относно бъдещето на Косово. Тя не е нищо друго, освен американската визия за отношенията между Белград и Прищина, а Берлин и Париж са просто посредници. Както виждате САЩ активно са се заели да „стабилизират“ нашия регион по начин, който ги устройва.
https://epicenter.bg/article/Istorikat-Voyn-Bozhinov--Za-nashite-upravnitsi-balgarshtinata-e-izlishen-bagazh-pri-poleta-im-do-Bryuksel/307736/11/0

Главният въпрос е кога Ескобар ще клъвне любезно предлаганата му примамка:

Quote (selected)
Барањата на Бугарија од Северна Македонија беа неоправдани и очигледно неправедни. Да наведам пример: додека Бугарија инсистира на вклучување на Бугарите како конститутивен народ во македонскиот устав, таа опстојува да негира постоење на македонско малцинство во Бугарија, и покрај 30-годишните напори на Обединетата македонска организација Илинден-Пирин, која се обидува да ги застапува интересите на малцинството, да биде регистрирана и тоа го прави неспроведувајќи неколку пресуди на Европскиот суд за човекови права. Повеќе од две години Бугарија не плаќа политичка цена за своето опструкционистичко однесување, и покрај тоа што ги поткопува нагласените приоритети на ЕУ. Тоа направи малку за подобрување на угледот на ЕУ во Северна Македонија и Албанија.

(Улф Брунбауер е историчар кој предава на Лајбниц институтот за Источни и Југоисточни европски студии во Регенсбург, Германија. Овој текст е дел од поголемата анализа наречена „Несакани ефекти од ‘фантомските болки’: како бугарската историска митологија го попречува пристапот на Северна Македонија во ЕУ“ објавена во списанието „Компаративни студии за Југоисточна Европа“.)
https://nezavisen.mk/fantomskite-bolki-na-bugarija-za-makedonija/
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #158 -: Февруари 07, 2023, 16:55:45 »
Не искам да съм лош пророк, но съм сигурен, че ще се стигне и до жертви. Просто процесите не протичат толкова взривно, колкото в Украйна след преврата, но кураторът е същият. И България като Русия получава огромен трън в югозападната си пета, който кърви.

Активен buratinob

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 24268
 • ЕС е вреден за вашето здраве!
  • Профил
Re: Ке я биде ли Северна Македониja у Европската Униjа
« Отговор #159 -: Февруари 07, 2023, 17:03:45 »
Забравете за Македония.
След 10 години там ще има само албанци, сега само си създаваме проблеми.
Няма бе, няма да има македонци.
Дано поне българи останат тука.
П.П. Като му дойде времето вместо Северна Македония в ЕС ще влезе Източна Албания.
« Последна редакция: Февруари 07, 2023, 17:18:46 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9545
  • Профил
  • Личен сайт
Като говорим за Иван (Ванче) Михайлов (във връзка с името на клуба в Битоля или въобще), нека имаме предвид и тази статия:

ВМРО е най-страшната терористична организация в Европа
Quote (selected)
Димитър Николов: Описвате ВМРО като най-страшната терористична организация в Европа.

Доц. Цветана Кьосева: Така е. Особено след Първата световна война, когато начело на тази организация застава Иван Михайлов. Той променя тотално тактиката на организацията. Насочва я изключително към частния и индивидуален терор. В книгата описвам поредицата от терористични актове. Ако човек се разрови в архивите, ще види, че почти всяка година след 1918-а, та чак до 1934 г., когато организацията реално е забранена, има поне по две-три убийства. Дори и в западните страни Иван Михайлов е смятан за най-големия специалист по терор.


Неактивен Zdravka

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 1517
  • Профил
Стефан Цанев пита, какво ще правим, ако в Северна Македония обявят 24-ти май за национален празник. Основателен въпрос. Не останах с впечателение, че г-н Цанев се шегува, точно обратното. Някой от уважаемите форумци има ли отговор?
« Последна редакция: Май 24, 2023, 11:35:55 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 10174
  • Профил
Стефан Цанев пита, какво ще правим, ако в Северна Македония обявят 24-ти май.

Нищо няма да правим. Ние сами сме си го нарекли празник на "славянската писменост". Макетата са славяни, имат право да празнуват - Празник на македонската култура и славянската писменост. А и Кирил и Методий нямат нищо общо с България. Дори азбуката им е писана за друг народ.

Неактивен ohubohu

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 771
  • Профил
Стефан Цанев пита, какво ще правим, ако в Северна Македония обявят 24-ти май.
Значи ще признаят, че имаме нещо общо и че ще празнуваме заедно "деня на славянската писменост"!
По-страшно ще е, ако гърците обявят празника - все пак "Солунските двама братя", а пък Солун си е гръцки!

Неактивен Zdravka

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 1517
  • Профил
Пропуснала съм национален . Сигурно си прав Отврате, но това не ми харесва, чисто лично и субективно. Но ако тръгнем по тая диря, ще трябва да ли да твърдим, че Христо Ботев е бил хулиган, ''направен'' на национален герой от Захарий Стоянов?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Bacho Кольо

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 4410
  • Профил
Близо 100 години у нас битуваше официалната версия, че Кирилицата е дело на Климент Охридски. Сиреч, писана е в Охрид. И как в такъв случай, извинете, макетата да не я считат за свое дело?!?
Сега, от 20 - 30 години,  Кирилицата започна да се сътворява от Константин Преславски ...
И ние се сърдим на Путин и на Пендаровски...

Неактивен otvrat

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 10174
  • Профил
Но ако тръгнем по тая диря, ще трябва да ли да твърдим, че Христо Ботев е бил хулиган, ''направен'' на национален герой от Захарий Стоянов?

Ние отдавна сме тръгнали по тая диря. По всички закони на съвременния неолиберализъм Ботев е терорист, сепаратист и хулиган. Както и Левски. Но и другата крайност е неадекватна. Не можеш да правиш от нормални хора светци. Личностните недостатъци са ирелевантни, когато си се посветил на национална кауза и нищо не пречи да кажеш, че еди-кой национален герой обичал да пийва и да пощипва булките (например). Така го правиш още по-истински и реален. 

Неактивен Zdravka

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 1517
  • Профил
Близо 100 години у нас битуваше официалната версия, че Кирилицата е дело на Климент Охридски. Сиреч, писана е в Охрид. И как в такъв случай, извинете, макетата да не я считат за свое дело?!?
Сега, от 20 - 30 години,  Кирилицата започна да се сътв, без орява от Константин Преславски ...
И ние се сърдим на Путин и на Пендаровски...
Само дето в ония времена Охрид е бил в границите на Българското царство. Даже за известен период от време столица на същото. Или нещо греша.
----
Гневим се, че по-младите от нас са неграмотно /буквално/ нагло, невежо поколение, без представа за добро и зло, редно и нередно, без респект към ближния...Сами сме си виновни. За всичко. И сигурно има основание свише да бъдем изтрити от лицето на земята без войни, епидемии и друг форсмажор, при това в съвсем обозримо бъдеще.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Bacho Кольо

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 4410
  • Профил
Кат стана въпрос за Левски, та четох някъде как той се усъмнил , че булката на Бай Иван Арабаджията (май той беше) може да ги издаде на турците. И казал на мъжа и, че няма да е лошо превантивно да я утрепат. И верният съзъклятник Арабаджията се съгласил. Ама в последния момент Левски нещо размислил...

Активен Bacho Кольо

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 4410
  • Профил
Само дето в ония времена Охрид е бил в границите на Българското царство. Даже за известен период от време столица на същото. Или нещо греша.
Опазил Господ да грешиш.
 Ама в такъв случай ние какво общо имаме с Варненското, Пангюрското, Рогозенското златни съкровища?
С архитектурата на Арбанаси, Копривщица, с мостовете и църквите на Кольо Фичето и прочее шедьоври от  Османската империя?!?

Неактивен Zdravka

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 1517
  • Профил
Същото, което Република Турция има със селището на Гьобекли тепе, Ефес, водохранилището под ''Света София'', нищо, че днес църквата от музей, отново е превърната в действаща джамия.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 1517
  • Профил
 Според А. Джамбазки преди малко по БНР, Стево Пендаровски и емисарите му щъкат из европарламента да кандърдисват членовете му за отпадане на  исканията на България за спазване на правата на македонските граждани с български произход, прекратяване езика на омразата и т.н. Джамбазки бие основателна тревога, че някои партии вече са уйдисали на акъла на Стево и настоява за държавна намеса по проблема. Той не скри и тревогата си /основателна ссмм/, че редовно правителство ГЕРБСДСППДБ ще отмени исканията на България.  :t2407:  :pissed-891:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Shabaan_bin_Robert

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 1411
  • Профил
Според А. Джамбазки преди малко по БНР, Стево Пендаровски и емисарите му щъкат из европарламента да кандърдисват членовете му за отпадане на  исканията на България за спазване на правата на македонските граждани с български произход, прекратяване езика на омразата и т.н. Джамбазки бие основателна тревога, че някои партии вече са уйдисали на акъла на Стево и настоява за държавна намеса по проблема. Той не скри и тревогата си /основателна ссмм/, че редовно правителство ГЕРБСДСППДБ ще отмени исканията на България.  :t2407: :pissed-891:
И каква ще е следващата стъпка? България да се преименува на  Североизточна Македония ли? Или може би на Татария (Татарстан)?

Неактивен Zdravka

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 1517
  • Профил
Споделям тревогата на Джамбазки. От кировите и ГЕРБавите мекерета може всичко да се очаква.  Христо Иванов е за бой, дето навря ДБО в тая купчина гюбре. :t0174: И ще отнесе репутационни щети дори повече отколкото може да се предположи.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен kаily

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 9890
  • Профил
бойкикиев е по-голямо лай.но от кирчо и кокорчо взети заедно
Ако изборите не променят нищо, що ги отмениха в Украина и Израел?

AnonimusBG

 • Гост
Бундестагът прие резолюция, с която признава македонската култура, идентичност и език
https://glasove.com/novini/bundestagat-prie-rezolyutsiya-s-koyato-priznava-makedonskata-kultura-identichnost-i-ezik

Честито на Баце, Киро, Ристю, Мехмед
Предатели на българищината.
Ясно е че на тях едва ли им пука за това.
Кинтите нали са на сигурно място.
Ибрици.

Неактивен dabedabe

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 8138
  • Профил
1941 друго мислеха.

Неактивен ohubohu

 • Just Member
 • *****
 • Коментари: 771
  • Профил
Бундестагът прие резолюция, с която признава македонската култура, идентичност и език
Наред е:
"НС прие резолюция, с която признава македонската култура, идентичност и език".
Аз, лично, няма да съм безкрайно изненадан - от тези *** може всичко да се очаква!


AnonimusBG

 • Гост
Бундестагът прие резолюция, с която признава македонската култура, идентичност и език
Наред е:
"НС прие резолюция, с която признава македонската култура, идентичност и език".
Аз, лично, няма да съм безкрайно изненадан - от тези *** може всичко да се очаква!

МВнР: Декларацията на Берлин за РСМ не променя решенията на Европейския съвет
https://epicenter.bg/article/MVnR--Deklaratsiyata-na-Berlin-za-RSM-ne-promenya-resheniyata-na-Evropeyskiya-savet/318397/2/0

Кой както иска така да го разбира.