Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 20:44:43

Автор Тема: цените на тока, парното и водата  (Прочетена 173793 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #240 -: Декември 17, 2021, 17:22:57 »
Отврат донякъде е прав. Българинът, както знаем, хилядолетия се е къпал три в живота си: при раждане, за сватбата и като умре. Затова е оцелял! Този режим е особено актуален днес, защото ваксърите съзнателно премълчават, че 99% от умрелите от Ковид ваксинирани са се къпали ежедневно, а антиваксърите премълчават, че 99% от умрелите неваксинирани също са се къпали ката ден.

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #241 -: Декември 17, 2021, 17:25:22 »
Трейлър паркове, имаш предвид. Ной написа ''кемпер''. Трейлърите са доста по-големи, но пак не мога да си представя постоянно да живея в такъв дом. Исторически разлики в манталитета, предполагам. За климата на Канада вероятно ни кемпер, ни трейлър ще са подходящи за обитаване през зимата.
Кемпър и трейлър са взаимнозаменяеми на практика. Има кемпери, които струват повече от стандартна панелка, има такива, които са "имобилизирани" в трейлър парковете и са направени отлично (четвърт Алберта живее така целогодишно и не се оплаква).

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #242 -: Декември 17, 2021, 17:34:09 »
Че откога студения анализ стана "призив за геноцид".

 :nuts:

Само талибаните отричат общоизвестни факти.

Явно тов.ЗИП ще трябва да научи англосаксите какво значи "свобода на словото".

То в скоро време истински англосакси нема да останат и само такива кат мен ще разказват "какво беше"....

Който ще иска да види истински англосакси ще требе да отиде нейде в  Айова или Айдахо...

https://m.youtube.com/watch?v=rMbATaj7Il8

 :smokin:




AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #243 -: Декември 17, 2021, 18:16:56 »
Карайте я на зелено с новия ви любимец.
Другата седмица тук ни обещават около -28*С.
Мен не ме брига.
Карам я на газ(отопление, топла вода, готвене)
Топло ми е.
На ток са само разните джаджи.
Колите ми са на бензин и газ.
Палят без проблем и топлят след това.
Разбирам че не можете да разберете за какво става въпрос.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2972
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #244 -: Декември 17, 2021, 18:26:04 »
...и само такива кат мен ще разказват "какво беше"....

ЗИПче, мноо ме кефи идентификацията ти, ама за да станеш калайджия поне требва да си чиракувал.
Иначе чудесно се справяш със симулирането на загриженост - разнообразявай с "май харт гоуз ту ю", "ай ем дийпли консърнд"...
И не забравяй че на хаудуюду се казва хаудуюду
*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #245 -: Декември 17, 2021, 18:31:23 »
Quote (selected)
И не забравяй че на хаудуюду се казва хаудуюду
:crying_with_laughter-3302:
Само моля, не го претоварвай много, че да не загубим съвсем веселбата.
 :notworthy:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #246 -: Декември 17, 2021, 18:32:24 »
Абе, едноетажна Америка. Чели сме я!
Аааа, без обиди, моля - аз имам 2 етажа! ;)
Честно - много са ни: Някога до 8 души се събирахме с бебета, баби и пр. Мина това време -
децата се изнесоха отдавна, гости за дълго идват рядко. Ползваме кухня/трапезария; хол и спалня. На 2ма "кандидат" пенсионери колко им трябва.
И за да бъдем по темата: парното на горния етаж е спряно и в едната стая на долния. Дотук сметките за газ са с около 35% по-високи от тези за мин. г. Не ми се налага да ровя из стари бумаги, направено е много прегледно: на сметката има графика, която показва консумацията и платените суми за 12 м назад. Водата също "изрипа", дори с повече - около 50%. Токът все още се "държи", ама знам ли докога. Увеличенията винаги идват в най-неподходящия за консуматора сезон - газът е през зимата, а токът през лятото. Това е защото парноото е на газ, а климатиците са на ток...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #247 -: Декември 17, 2021, 18:42:55 »
Не ги разбирам някой хора.
Седят на дивана, набиват с двата карбуратора бира с чипс и докато ги преобразуват метан  се притесняват за свръхпопулацията на човеците.
Ми направете нещо бе!
Облекчете я тая Земя!
Релса, мост и дайте личен пример.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #248 -: Декември 17, 2021, 18:43:03 »
Абе само аз ли съм от Варна тук?
Не съм роден във Варна, но имам "морски" гени: една от лелите ми по майчина линия живееше точно до Римските бани. С дъщеря й още си пишем.
Баща ми беше варналия. Къщата на баба и дядо беше точно на 200 м от пътя за Златните по посока стадиона - сп. Стадиона (предишната беше Дворецът на спорта, следващата Почивка). Ваканциите съм си прекал на Офицерския и на Скаличките и на по диви места, сигурно се падат точно под Делфинариума. Все още имам наследствено място 1.5 дка точно зад паметника на Книгата ....така си седи, няма нищо там, ама ми е спомен. Толкова за моите Варненски "корени".

Неактивен Ной

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4942
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #249 -: Декември 17, 2021, 18:49:43 »
Ми направете нещо бе!
Облекчете я тая Земя!
Релса, мост и дайте личен пример.
:t0120: Ще ти дам на теб един личен пример! Хем после ще трябва да се поправят релсите, хем докато седят на моста, пречат на движението!
Един такъв беше блокирал мост в Монреал, а на моста на моя дружка отрочетата в школски автобус! Оня ще скача ли, няма ли, екипи психолози го обгрижват, а на моста стоят стотици хора, част от които закъсняват да си вземат децата от училище, седят самите деца и си мисля, че на мястото на психолозите щях да видя дали няма някой да го  подбутне този нерешителния! Ай сиктир от таквиз самоубийци!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #250 -: Декември 17, 2021, 18:56:36 »
Quote (selected)
се притесняват за свръхпопулацията на
Преди време писах, че цялото население на земята се събират прави на Софийското поле. Един колега /нещо не го срещам тук напоследък/ ме апострофира скептично, че трябва да са по 8 души на кв.м., макар, че го бях писал това символично - като пример как не можем да си представяме големи числа и губим ориентация.
Но дори и да го разширим малко, че да могат да си полегнат, пак една малка България ше им стигне и то без да ги караме да се катерят из баирите.
Други нещица - в БГ имаме по 5 декара плодородна земя на човек и само тук може да изхраним около 40 млн. души
Нататък да не смятам.
Просто е излишно да си губи времето човек с "пренаселеност"
« Последна редакция: Декември 17, 2021, 19:10:26 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #251 -: Декември 17, 2021, 18:58:08 »
:t0120: Ще ти дам на теб един личен пример! Хем после ще трябва да се поправят релсите, хем докато седят на моста, пречат на движението!
Един такъв беше блокирал мост в Монреал, а на моста на моя дружка отрочетата в школски автобус! Оня ще скача ли, няма ли, екипи психолози го обгрижват, а на моста стоят стотици хора, част от които закъсняват да си вземат децата от училище, седят самите деца и си мисля, че на мястото на психолозите щях да видя дали няма някой да го  подбутне този нерешителния! Ай сиктир от таквиз самоубийци!

Трябва да ги подбутват такива индивиди в правилното направление.
Но проблемът е ако се окаже че е някой осъзнал се активист, който не може да реши да го вкарва или да си го вкарва как ще му действа на психиката?
То си е казус.
Трябва човекът да реши освен да се метне от моста и като какъв ще го заровят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #252 -: Декември 17, 2021, 19:01:31 »
:t0120: Ще ти дам на теб един личен пример! Хем после ще трябва да се поправят релсите, хем докато седят на моста, пречат на движението!
Един такъв беше блокирал мост в Монреал, а на моста на моя дружка отрочетата в школски автобус! Оня ще скача ли, няма ли, екипи психолози го обгрижват, а на моста стоят стотици хора, част от които закъсняват да си вземат децата от училище, седят самите деца и си мисля, че на мястото на психолозите щях да видя дали няма някой да го  подбутне този нерешителния! Ай сиктир от таквиз самоубийци!
Не вярвам наш ЗИП да е такъв неуравновесен!
Кат истински нанобритански имперчик само да каже оня русолявия пази боже лидер пръв ще се яви на скалите на Дувър и немойш го разубеди.
Дано релсите ги дават на място, че ако трябва да си носи нашенска ще се забави.
Иначе е пръв!
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #253 -: Декември 17, 2021, 19:09:40 »
Преди време писах, че цялото население на земята се събират прави на Софийското поле. Един колега /нещо не го срещам тук напоследък/ ме апострофира скептично, че трябва да са по 8 души на кв.м., макар, че го бях писал това символично - като пример как не можем да си представяме големи числа и губим ориентация.
Но дори и да го разширим малко, че да могат да си полегнат, пак една балка България ше им стигне и то без да ги караме да се катерят из баирите.
Други нещица - в БГ имаме по 5 декара плодородна земя на човек и само тук може да изхраним около 40 млн. души
Нататък да не смятам.
Просто е излишно да си губи времето човек с "пренаселеност"

Сигурно е така, но.....................
Трябва не да намаляваме, а обратното.
Обратното на никой не му трябва.
Включително и на новото правителство.
Ти май се възторгваше от Кирил Петков.
Нека да изчакаме.
Но не чакам нищо добро от тях.
Сандов вече каза че трябва да има перки и соларки.
Радев нещо се опита в Брюксел да защити АЕЦ.
Да се оправят.
Няколко пъти го минахме този вариант.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #254 -: Декември 17, 2021, 19:09:51 »
Трейлър паркове, имаш предвид. Ной написа ''кемпер''. Трейлърите са доста по-големи, но пак не мога да си представя постоянно да живея в такъв дом. Исторически разлики в манталитета, предполагам. За климата на Канада вероятно ни кемпер, ни трейлър ще са подходящи за обитаване през зимата.
Пояснение: ЗИП написа кемпър, Ной написа същото. Аз просто исках да направя уточнение, че като болшинство кемперите не се изпозват за постоянно местожителство....е има и такива индивиди, но лудите са равномерно разпределни по света - мое лично заключение (копирайтс)! За трейлърите -  няма притеснения за топлото, нито при мен, а вярвам и в Канада: парно на газ тип духалка и за 5 мин е топло та остава. Вярно е и че много бързо изстива. Друг е въпросът дали това е, което един нашенец нарича къща ....

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #255 -: Декември 17, 2021, 19:12:22 »
Quote (selected)
Ти май се възторгваше от Кирил Петков.
???
Ся да почвам ли да доказвам, че нямам сестра?
 :smokin:
........
Quote (selected)
Сандов вече каза че трябва да има перки и соларки.
Ми нека има - има доста камъняци по планините и пустош около тях.
А има и начини да се изкупува енергията не с дотиране - ми да си ги слагат инвеститорите, що не?
Аз се пъна само да показвам, че не става една страна като БГ да разчита основно на тях.
Нататък - да живей свободната инициатива.
Ако може.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #256 -: Декември 17, 2021, 19:15:54 »
???
Ся да почвам ли да доказвам, че нямам сестра?
 :smokin:

Значи не почвай.
Но и не рипай.
Щото и на мен не ми се рови(но ще го направя ако трябва), но имаше твое мнение лятото че Кирил Петков прави това което трябва.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #257 -: Декември 17, 2021, 19:21:10 »
Quote (selected)
но имаше твое мнение лятото че Кирил Петков прави това което трябва.
Възможно е и това да съм споменал и няма да се заравям и аз да търся дали не е извадено от контекста.
Зависи и за какво е казано - аз и сега мога да кажа, че за мораториума направи това, което трябва. Което е доста различно от възторгване.
Даже, можеше и по късо - колкото да има време да намерят чрез експерти най доброто решение и обезателно след ревизия на ЕРП-тата, щото го слушам днес един, че едва горките щели да устискат до края на март, а можело и да не устискат...
I siktir!
п.с. Джо, що не включиш и тва, горното, в обучението на стратега наш - тъй и тъй си се захванал.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #258 -: Декември 17, 2021, 19:25:43 »
Отврат донякъде е прав. Българинът, както знаем, хилядолетия се е къпал три в живота си: при раждане, за сватбата и като умре. Затова е оцелял! Този режим е особено актуален днес, защото ваксърите съзнателно премълчават, че 99% от умрелите от Ковид ваксинирани са се къпали ежедневно, а антиваксърите премълчават, че 99% от умрелите неваксинирани също са се къпали ката ден.
Горното ми припомни едни базици:
1. "Мил си е краката лятос на реката"
2. "Чуждестранни журналисти решили да направят репортаж за българското село. Отишли там някъде в едно затънтено място при един старец. Гледат тоалетната му отвън, а баня няма...объркване. Питат: дядо, а ти къде се къпеш? Ами лятос на реката, отвърнал той. А зимата какво правиш? Е, сине то колко е при нас зимата, няма и 4 месеца"  :lol:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #259 -: Декември 17, 2021, 19:28:05 »
ЕРП-тата са най лесни - част от сигурността на РБ.
Също и ВИК.
Нямат право да прекъсват дейност, в краен случай влиза армята и МВР да поемат функционирането.
Уж ще влязат и ДАНС, прокуратура, ма не виждам Каскета да опъва жици или да чисти канали ( а би било подобаващо ).

Е при нас няма да стане,Кирето ще се почеше по лявото бедро,след месец по дясното на третия ще стане ясно къде ги сърби.
П.П.Това много ми хареса, май беше змейска мислА. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #260 -: Декември 17, 2021, 19:33:14 »
Възможно е и това да съм споменал и няма да се заравям и аз да търся дали не е извадено от контекста.
Зависи и за какво е казано - аз и сега мога да кажа, че за мораториума направи това, което трябва. Което е доста различно от възторгване.
Даже, можеше и по късо - колкото да има време да намерят чрез експерти най доброто решение и обезателно след ревизия на ЕРП-тата, щото го слушам днес един, че едва горките щели да устискат до края на март, а можело и да не устискат...
I siktir!
п.с. Джо, що не включиш и тва, горното, в обучението на стратега наш - тъй и тъй си се захванал.

Прекалено те уважамам и не искам да споря с теб.
Но на никой кучи син(вече включително и Радев) не му пука за БГ.
А за 30-40 годишните харвардци това е просто бизнес проект.
Да без корупция.
Те просто ще си платят данъците от приходите от корпорациите на които ще продадат България и ще им е все тая дали ще има такава държава.
Оправяйте се.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #261 -: Декември 17, 2021, 19:43:16 »
Който ще иска да види истински англосакси ще требе да отиде нейде в  Айова или Айдахо...

https://m.youtube.com/watch?v=rMbATaj7Il8

 
Снимана е сцената от филма не в Айдахо или Айова. От видеото на тов. ЗИП.
На моста на I-40 (Colorado River) на границата между Аризона и Калифорния. Преди петнадесетина години, мостът си беше такъв, железен. Променили са го от тогава. Може да видите голите планини в дясно. Като отивате към Аризона.
https://www.google.com/maps/@34.7169381,-114.4915046,3a,75y,129.98h,82.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1sehtHl3wkhtGuwl56r5u_RQ!2e0!7i16384!8i8192

https://www.pinterest.com/pin/290693350930392163/

« Последна редакция: Декември 17, 2021, 20:12:42 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #262 -: Декември 17, 2021, 19:46:56 »
Но на никой кучи син(вече включително и Радев) не му пука за БГ.
А за 30-40 годишните харвардци това е просто бизнес проект.
Тъжната истина!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #263 -: Декември 17, 2021, 19:50:26 »
Който ще иска да види истински англосакси ще требе да отиде нейде в  Айова или Айдахо...
Тук ще се съглася с мистър ЗИП: ходил съм и на 2те места и съм прекарал известно време там: в Айдахо имам приятел, а синът ми работи 4 г в Айова. Ами местните са наистина читави хора - любезни, отзивчиви, готови да дойдат на помощ ако потрябва. Трябваше да отрежем едно голямо дърво в Айова, че беше се "килнало" накъм къщата. Събрахме се няколко души и го почнахме (е, имахме предварителен опит). След 15 мин дойде всичкият мъжки пол от цялата махала .... дойдоха да помагат хората!!! Ако бяха "меките китки" от вилает Чикаго, щяха да се обадят на общината, че извършваме дейности за които не сме лицензирани (бая примери помня)! В Монтана (близо е до Айдахо) замръкнах на един планински път няма никой наоколо. По едно време гледам една възрастна жена си ходи по пътя. Спрях да я попитам за бензиностанция. А тя ми дума - момче, има ама е на 20 мили нататък и по-лошо - работи до 8 вечерта (беше вече след 7). Аз се притесних, тя го усети и дума: я вика да отидем у нас (оказа се на 2 мили по пътя), ние винаги имаме бензин за машинките.
Наля ми 2-3 галона (не съм го мерил), платих й - засили се ресто да ми връща, че било много!!!
За мен ето това са "англосаксите" .... това Гейтс, Бъфет, и пр. елементи от улицата на стените не са в това число.

Активен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1229
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #264 -: Декември 17, 2021, 19:59:02 »
Една констатция ...сигурно и други са я установили: откакто темите за Ковид бяха заключени тази е най-горещата!
Как беше рекъл Манго: гладът е по-силен от тока  :lol:
Дано Господ да прати по-мека зима....

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2972
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #265 -: Декември 17, 2021, 20:00:16 »
Времената са неподходящи - ще го окарантинират още на I sik-
А може и да ни го върнат
*********   ✹    *********

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #266 -: Декември 17, 2021, 20:02:14 »
Една констатция ...сигурно и други са я установили: откакто темите за Ковид бяха заключени тази е най-горещата!

Грешиш.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #267 -: Декември 17, 2021, 20:10:22 »
ЕРП-тата са най лесни - част от сигурността на РБ.
Също и ВИК.
Нямат право да прекъсват дейност, в краен случай влиза армята и МВР да поемат функционирането.
И разстрелват всеки десети като начало, защото няма да има пари и за заплати до март. Впрочем до март - за "ЕРП", част от ВиК май ще имат проблеми и с декемврийските заплати, ако трябва да си платят тока. Ако пък не си го платят, по веригата накрая го отнасят миньорите в Марица Изток, та и там ще трябва с полиция, армия и силовите похвати. А топлофикация като не си плати газа, Булгаргаз също няма да го плати, та армията и полицията ще трябва да се разхождат и до Русия и Азърбайджан...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2149
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #268 -: Декември 17, 2021, 20:14:15 »
Винаги първото посещение на нов премиер в чужбина се приема като знаково. Притеснява ме факта, не че първото посещение на Кирил Петков беше в Брюксел, а че първата му среща там беше с шефа на НАТО за да говорят за втори мост на Дунава с военно финансиране.
Навремето епископите, подобно на днешните топ евроатлантици, се събирали на църковни събори с цел да постигнат съгласие със Светия дух по догматичните и църковно-бюрократичните въпроси, по които нямало единно мнение. Светият дух, естествено, винаги бил на страната на по-силните! На тези събори се правели поправки, тълкувания и промени на словото Божие и подобно на срещите в Брюксел, се установявали до ново разпореждане елементите на символите на вярата, извън които "за човечеството нямало да има спасение".
« Последна редакция: Декември 17, 2021, 20:19:56 от Zmeja »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #269 -: Декември 17, 2021, 20:15:36 »
Калине, кат спре тока и увисваш кат прани гащи, даже да имаш заплата и ДМС в дебитната карта си прошляк бетер клошара на улицата, че той поне има опит в оцеляването.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #270 -: Декември 17, 2021, 20:25:51 »
Калине, кат спре тока и увисваш кат прани гащи, даже да имаш заплата и ДМС в дебитната карта си прошляк бетер клошара на улицата, че той поне има опит в оцеляването.
Поумняването е бавен процес в обичайни условия - на светло, топло и сито. На тъмно, студено и гладно рязко се ускорява.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #271 -: Декември 17, 2021, 20:27:42 »
Quote (selected)
ще го окарантинират още на I sik-
:crying_with_laughter-3302:
Праф си! Не се сетих за таа опасност!
Да забравим за предложението, а?
Особено, ако ше ни го връщат.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #272 -: Декември 17, 2021, 20:34:32 »
Оправяйте се.

Опитваме се. И мисля, че има напредък. /надявам се това да не се приеме като възторгване/.
Няма да одим далеч за доказателства - засега калитковия квич е достатъчен.
Мога да ти пратя и други доказателство от сорта, но надявам се не гледаш БГ телевизия, та ше стане сложна.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #273 -: Декември 17, 2021, 20:38:19 »
Квичат тези, дето чакаха с идването си на власт да започнат да падат цени на ток, парно и вода, на хана и дрехи изобщо на всичко, дето другите са го крали до сега. А още не е дошло времето за раздаване на 12-те милиарда годишно от кражби и корупция, дето още от април тази година сте ги спрели. Или още не сте?  :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #274 -: Декември 17, 2021, 20:42:00 »

Quote (selected)
Активен buratinob
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #259 -: Днес в 19:28:05 »
Quote (selected)
ЕРП-тата са най лесни - част от сигурността на РБ.
Също и ВИК.
Вече бях споменавал, че никоя компания, все още не е по силна от държавата, ако последната си е на мястото.
Няколко добре организирани ревизии и проверки /от оторизирани органи разбира се/ биха охладили ентусиазма на посочените от теб компании и дори вярвам, че в крайна сметка може да се стигне до там - да намаляват цената на предлагания продукт, като не забравят да повишат и качеството на предлаганите услуги.
Дали това ще стане за сметка на съкращаване на персонал или намаляване заплатите на калитковците си - мен не ме и не би трябвало да ме интересува.
Не ли?
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #275 -: Декември 17, 2021, 20:46:14 »
Quote (selected)
Министър Николов въведе ограничителен режим за електроснабдяването в части от Южна и Западна България
Quote (selected)
Заради усложнената зимна обстановка и настъпилите аварии в електроразпределителната мрежа и след получени мотивирани предложения от "Електроразпределение Юг" ЕАД, "ЧЕЗ Разпределение България" АД и "Електроенергиен системен оператор" ЕАД, министърът на енергетиката Александър Николов въведе ограничителен режим за електроснабдяването на някои населени места в областите Софийска, Кюстендил, Благоевград, Смолян, Пловдив и Кърджали.
https://www.me.government.bg/news/ministar-nikolov-vavede-ogranichitelen-rejim-za-elektrosnabdyavaneto-v-chasti-ot-yujna-i-zapadna-balgariya-2956.html
 :smokin:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #276 -: Декември 17, 2021, 20:48:39 »
То винаги се започва от некъде.
Първо, некои се правят на мъже и си пробутват мурафетите.
Сетне, прескачам много действия и споменавам финалното - вазелина по аптеките се изчерпва внезапно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #277 -: Декември 17, 2021, 20:50:01 »
Калине, настъпилите и неотстранени аварии са в обсега на законодателството.
Престъпна, умишлена или неумишлена дейност.
В тежките случаи са престъпления против държавата даже и в мирно време.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #278 -: Декември 17, 2021, 20:50:28 »
Сетне, прескачам много действия и споменавам финалното - вазелина по аптеките се изчерпва внезапно.
Аз не бях проверявал, но щом достоверен източник го твърди, сигурно е така.  :smokin:

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #279 -: Декември 17, 2021, 20:50:49 »
Опитваме се. И мисля, че има напредък. /надявам се това да не се приеме като възторгване/.
Няма да одим далеч за доказателства - засега калитковия квич е достатъчен.
Мога да ти пратя и други доказателство от сорта, но надявам се не гледаш БГ телевизия, та ше стане сложна.

Ъхъ.
Четем министър Сандов. Какви ги говори.
С една дума ебем им мамата на АЕЦ-овете.
Ще се оправяме с перките и соларките.
Мен ми е е все тая.
Аз съм на газ.
Оправяйте се.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #280 -: Декември 17, 2021, 20:55:16 »
Quote (selected)
Аз не бях проверявал, но щом достоверен източник го твърди, сигурно е така.
Вервай ми, достоверен е.
Пред очите ми беше.
И интересно, имаше подобни разсъждения.
Не, не си ти, оня беше по млад и уж доста по разсъдлив.
 :bigok:
ти не се отчайвай де, никога не е късно!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #281 -: Декември 17, 2021, 20:58:51 »
Quote (selected)
Четем министър Сандов. Какви ги говори.
С една дума ебем им мамата на АЕЦ-овете.
Ще се оправяме с перките и соларките.
Не съм го чел и ще бъда щастлив за линк, но и без него - е щом може да се оправи и така - няма лошо.
Ако пък не може -
Quote (selected)
ебем им мамата
и на сандовците.
Проблеми?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #282 -: Декември 17, 2021, 21:07:21 »
Не съм го чел и ще бъда щастлив за линк, но и без него - е щом може да се оправи и така - няма лошо.
Ако пък не може -  и на сандовците.
Проблеми?

Сандов: Нямаме време за нов реактор в "Козлодуй", ще предложа по-бързо включване на възобновяеми източници
https://glasove.com/categories/novini/news/sandov-koruptsiyata-nanasya-ogromni-shcheti-a-ponyakoga-dori-ubiva

Такива ми ти работи.
С Кирчо, Кокорчо и техния министър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #283 -: Декември 17, 2021, 21:17:18 »
Quote (selected)
"Не решавам аз дали да има 7-и блок на АЕЦ Козлодуй". Моето лично мнение е, че ние нямаме това време за трансформация,
Аз го чета по друг начин - не решавам аз, но да кажа...
Винаги съм считал това за загубено време, ако на мой въпрос някой ми започне философии с увертюрата - аз не решавам /не зная/, но...
Спирам да слушам най много до това - последното "но".
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #284 -: Декември 17, 2021, 21:21:02 »
Славчовите бяха инициатор на референдума за АЕЦ.
Не знам какво преживяват, катарзис ли или и референдума им беше с акцент на ....ДУМ.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #285 -: Декември 17, 2021, 21:24:04 »
Тоя е от бонговците.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #286 -: Декември 17, 2021, 21:27:22 »
Аз го чета по друг начин - не решавам аз, но да кажа...
Винаги съм считал това за загубено време, ако на мой въпрос някой ми започне философии с увертюрата - аз не решавам /не зная/, но...
Спирам да слушам най много до това - последното "но".
 :smokin:

Не зная.
Факт е е че вече 30 и кусур години няма човек с м*де който да каже че ще се строи 2 Атомна.
Щото са си педерасти и не могат да решат какво е по-добре.
Най-важното е какво е по-добре за България или за решаващия педераст7

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #287 -: Декември 17, 2021, 21:28:35 »
Може, бях останал с впечатление че е славчова бек вокалистка.
Като оставим партийните назначения, май всички са от една майка раждани.
Един Рашков е по-така, ама неговото е лично отношение.
Бацеидите го настъпиха, но го не го смачкаха и сега берат плодовете на тая си недалновидност.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #288 -: Декември 17, 2021, 21:43:21 »
Може, бях останал с впечатление че е славчова бек вокалистка.
Като оставим партийните назначения, май всички са от една майка раждани.
Един Рашков е по-така, ама неговото е лично отношение.
Бацеидите го настъпиха, но го не го смачкаха и сега берат плодовете на тая си недалновидност.

Рашков за мен е някаква вендета, но с неговите 19 имота не го възприемам като лицето на борбата с корупцията.
Особено с особеностите на брачния договор.
Всичко е спечелила нотариуса(съпругата) на Рашков, но ако се разведат всичко остава при Рашков.
Сигурно имат сложни семейни отношения.
Тяхна си работа.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #289 -: Декември 17, 2021, 21:45:28 »
Quote (selected)
Най-важното е какво е по-добре за България или за решаващия педераст7
Хмммм, случвало ми се е да се опитвам да седна в стола на някой, който ги решава такива проблеми.
Сложните проблеми.
И съм се отказвал, като съм почвал да си мисля от колко други фактора, хора, средства, съдби зависи решението и как и на колко хора ще повлияе, вкл. и на мен, ако съм в оня стол.
И т.к. не ми стига квалификация, познания, решителност...ще се опитам да ти изменя горното изречение така, както аз бих се решил да го приема.
Най важното е какво е по добре за България - от възможните варианти които са на масата, без да изглеждам педераст, но и без да губя контрол.
 Щото и в двата последни случая - няма да мога да реша онова, което е по добре за БГ.
Т.е. решението неминуемо преминава и през оцеляването на решаващия.
Оцеляването! Не захлебването или друго...
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #290 -: Декември 17, 2021, 21:48:22 »
Щото и в двата последни случая - няма да мога да реша онова, което е по добре за БГ.
Т.е. решението неминуемо преминава и през оцеляването на решаващия.
Оцеляването! Не захлебването или друго..


Кой решава за оцеляването?
« Последна редакция: Декември 17, 2021, 21:53:27 от AnonimusBG »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #291 -: Декември 17, 2021, 21:51:14 »
Ако някой очаква Триволата да направи нещо за България ако има и най-малката опасност да му се разроши перчема е "преводачка". :nuts:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11172
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #292 -: Декември 17, 2021, 21:56:22 »
Уф!
Вижте ся!
Аз съм привърженик на 100-те дни.
И не приемам, когато на некои се дават по 800, а други ги емват още преди да са седнали на стола си.
С което приключвам участието си временно в  меренето.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #293 -: Декември 17, 2021, 22:01:02 »
Спокойно можеш да извадиш 2-3 месеца предизборно хараламбене и бягане от закона.
Е сега е на власт, закона не го преследва.
То ли еще будет!
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #294 -: Декември 17, 2021, 22:03:52 »
Уф!
Вижте ся!
Аз съм привърженик на 100-те дни.
И не приемам, когато на некои се дават по 800, а други ги емват още преди да са седнали на стола си.

Няма лошо.
Само че 100-те дни на Кирил Петков аз ги смятам откогато излъга за канадското гражданство.
Има две дати.
11.05.2021 и 11.08.2021
Аз естествено малко утрирам, но е факт че за мен 100-те дни той ги просра.
Всъщност аз съм никой и не мога да му държа сметка на министър-председателя.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23759
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #295 -: Декември 17, 2021, 22:04:46 »
Колкото до 100-те дни, пропуснах да ги дам на царчето, пропуснах и на ББ да ги дам, сега също съм решил да не давам аванс.
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #296 -: Декември 17, 2021, 22:10:31 »
Що ги няма активистите?
Много е хигиенично.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #297 -: Декември 17, 2021, 22:12:43 »
В 43-тото НС от 240 депутати, 160 са имали бизнес с ВЕИ, но дебилите - избиратели вярват, че един ден и те ще се доредят до далаверата!
Това е класически USA синдром, всеки американец смята себе си за потенциален милионер, но във временно затруднение.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #298 -: Декември 17, 2021, 22:30:16 »
От Нова година, тоест до десетина дни, гербаджиите искали да вдигнат природния газ с още 15%. Здравите сили не трябва да позволяват такива работи!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: цените на тока, парното и водата
« Отговор #299 -: Декември 17, 2021, 23:05:56 »
Винаги първото посещение на нов премиер в чужбина се приема като знаково.
Притеснява ме факта, не че първото посещение на Кирил Петков беше в Брюксел,
а че първата му среща там беше с шефа на НАТО, за да говорят за втори мост на Дунава с военно финансиране.

Аз пък допускам, че срещата на Европейския съвет и срещата с Урсула са били насрочени за малко по-късно, така че Кирчо е имал преди това достатъчно време да се поразходи до централата на НАТО и да каже "Hi" на приятеля си – Генерален секретар на Алианса, Йенс Столтенберг.  :lol:

А колкото до "втория мост на Дунава с военно финансиране", ний тъй и тъй имаме задължението като член на НАТО да постигнем като ежегодна вноска – отделяне на 2% от собствения си БВП! :tongue_:

« Последна редакция: Декември 17, 2021, 23:21:33 от Джиджи »