Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 18, 2024, 09:35:18

Автор Тема: военное присутствие в Болгарии  (Прочетена 37125 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #120 -: Декември 21, 2021, 21:19:55 »
Хохлите вижте кфа машинка намериха и почнаха да рият окопи срещу Брянск и Курск...

https://mobile.twitter.com/theragex/status/1473371915062554626

 :nuts:

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #121 -: Декември 22, 2021, 18:16:04 »
Quote (selected)
Момчето на Ротшийлд Путя няма  мащаб.

Той е по тайните спецоперации и малките "тактически удари".

Всички на Запад се питат какво му е в кратуната и какво изведнъж пощръкля ?

Отдавна не бях чел подобна глупост!
Изобщо няма да обяснявам на "класика" по Русия тук, за какво става въпрос.
Ще го направя, когато му дойде времето!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #122 -: Декември 22, 2021, 18:24:04 »

Отдавна не бях чел подобна глупост!
Изобщо няма да обяснявам на "класика" по Русия тук, за какво става въпрос.
Ще го направя, когато му дойде времето!
Оптимист!
"класика"  затова е класик да не го четат и разбират само да го цитират.
Често като анекдот.
Добре завърнал се! :t0301:
ЕС е вреден за вашето здраве!


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #124 -: Декември 22, 2021, 20:17:19 »
Американеца казал на партнерите
Ние излазяме, а вие ако искате вкарвайте контингент в България и Румъния.
Но партнерите пак не разбрали

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #125 -: Декември 22, 2021, 22:35:08 »
Петков казал, че "мнението на министъра на отбраната, че няма нужда от увеличаване на присъствието, е негово лично"

Няма такова нещо, преди малко слушах официалните новини по БНТ1!!!


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8769
    • Профил
    • Личен сайт
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #126 -: Декември 23, 2021, 10:11:49 »
Е, изрязали са този момент. Но Петков е казал още:
Quote (selected)
«Като цяло, колкото по-малко фокусът е върху военния потенциал и колкото повече е върху дипломатическия потенциал, това е по-добре за България. Но конкретни мерки и лични мнения не се изразяват по този начин.»
Трапчинко е човек на САЩ не може да говори по друг начин. Най-малко по три пъти на ден трябва да декларира вярност!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #127 -: Декември 23, 2021, 10:23:14 »
Който вкара чужди воиски в България е par excellence национален предател и ще си плати за това. * Има Видов ден.
От друга страна то си има вече чужди воиски, та предателите са си вече там, в БГ.

* Гаврата е, че тези продажници които го правят държат портрет на Левски зад гърба си.
Още по-голяма гавра е, че се допуска чужди политици и военни да казват, че ще разположат воиска в БГ. Кой има най-голяма армия на Нато в Европа? Сетихте се: Турция. Сигурно е нормално е тя да разположи воиска или отвъдлоквеният "брат" :no!:
Бедна Българиьо, защо Ботев загина за теб?
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 10:38:50 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #128 -: Декември 23, 2021, 10:38:26 »
Който вкара чужди воиски в България е par excellence национален предател и ще си плати за това.
Тогава добре, че съюзническите войски не са чужди.
Предателство е друго-да видиш какво стана с Украйна, която е извън НАТО и без натовски войски в нея, и да кажеш "да, ето така си представям защитата на сигурността и на България-извън НАТО, без сили на съюза на нейна територия, да треперим пред всяко струпване на руски кораби и да се молим да не смелят и нас."

Янев само "Здравствуйте, братушки!" е забравил да извика в изказването си.


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #129 -: Декември 23, 2021, 10:41:24 »
Тези които ще се изтрепете да цунете чужди гъзове, после ще падате от крилата на "натовските" самолети. Като тези в Афганистан.
Убеден съм в това.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #130 -: Декември 23, 2021, 10:46:23 »

Предателство е друго-да видиш какво стана с Украйна, която е извън НАТО и без натовски войски в нея, и да кажеш "да, ето така си представям защитата на сигурността и на България-извън НАТО, без сили на съюза на нейна територия, да треперим пред всяко струпване на руски кораби и да се молим да не смелят и нас."

Понеже съм малко невежа по темата , би ми било интересно , предпалагам - не само не мен, да ни осветлиш какво е това, което става в Украйна.

П.С. И аз като теб, когато разбера , че някъде около Севастопол,  Мурманск или Владивосток са се струпали два руски кораба, треперя като лист 24 ч. на денонощие
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 11:00:23 от Bacho Кольо »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #131 -: Декември 23, 2021, 10:51:12 »
Тези които ще се изтрепете да цунете чужди гъзове, после ще падате от крилата на "натовските" самолети. Като тези в Афганистан.
Убеден съм в това.
Да си пълноправен член на най-силният отбранителен съюз в света и да изпълняваш ангажиментите си към него не е "целуване на гъзове". Целуване на гъзове щеше да има, ако вместо това бяхме сами и трябваше да се молим на Русия да ни пощади следващия път като избира кого да напада. Някои мечтаят точно за това.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #132 -: Декември 23, 2021, 10:56:35 »
Провокатор, вземи се гръмни! Like that  :suicide:
Няма край световната мъка. На някой руснаците ще му вземат панелката или нивката останала от дедо му която не е успял да я продаде. Мъка, мъка...
Смелият натовски боец ще го завива нощем и ще го пази от кръвожадния Путин. :tongue_:
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 18:50:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #133 -: Декември 23, 2021, 11:03:07 »
Провокатор, вземи се гръмни!
Ооо не! Трябва да живее. Иначе как такъв като мен, обкръжен само от хомо сапиeнси, ще разбере с какви сбърканяци е пълна България.
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 11:19:51 от Bacho Кольо »

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #134 -: Декември 23, 2021, 11:07:19 »
Провокатор, вземи се гръмни! Like that  :suicide:
Няма край световната мъка. На някой руснаците ще му вземат панелката или нивката останал от дедо му която не е успял да я продаде. Мъка, мъка...
Бедният натовски боец ще го завива нощем и ще го пази от кръвожадният Путин. :tongue_:
Пробвай с този сарказъм към Украйна, с анексираните територии, с трайно настанилите се руските военни и техника, разцепена територия и реален риск от загуба на още чрез нови незаконни нападения.

Днес е Украйна, вчера беше  Грузия. Някои мечтаят утре да е България и проклинат НАТО, че пречело.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #135 -: Декември 23, 2021, 12:45:46 »
Най-използваният и популярен signs в Америка е:
No trespassing!
Няма ли кой да го постави на входа на "Ново село"? Който трябва ще го разбере.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8754
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #136 -: Декември 23, 2021, 14:18:15 »
Тези които ще се изтрепете да цунете чужди гъзове, после ще падате от крилата на "натовските" самолети. Като тези в Афганистан.
Убеден съм в това.

:thup": И както Слави се правеше на американец, no mercy!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #137 -: Декември 23, 2021, 17:36:39 »
Тогава добре, че съюзническите войски не са чужди.
Някои тук са млади и не помнят "съюзническите войски" които нахлуха в Чехословакия август 1968 г. Изпълниха "братските си" задължения. Имаше български полк там. Единствено румънците не участваха. Чехите ни намразиха завинаги. Листото се обърна. Отчете се като грешка. Един студент се самозапали на "Václavské náměstí". Jan Palach.
Бях на младежки лагер на морето тогава. С приятели се облизвахме покрай мацките.
Дойде комсомолски активист от София да ни разяснява за солиарността и "съюзните ни задължения". Мисля не го разбрахме. Главите ни бучаха. Разкопчано горнище на бански беше wet dream.
Сигурно е добре да гледаш на световните кризи отдалеч. :smokin:
https://www.youtube.com/watch?v=C7aG8gHDux4

PS Година след това станах студент и намерихме ветеран от там в групата си (всички ги бяха записали студенти 1968). Този ветеран беше закъснял със студентството, защото си лекувал раните по краката. С месеци не са събували кубинките си. Те така те...
тов ЗИП може да започне да разплита чорапите си!
 


« Последна редакция: Декември 23, 2021, 18:20:23 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8769
    • Профил
    • Личен сайт
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #138 -: Декември 23, 2021, 18:07:15 »
Още един "трол" в списъка ми за игнориране – ЯросТлав. Време беше. Станаха ми трима. Интересно как най-яростните "vaxxers" са и най-яростни NAziTO-давци!


Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #139 -: Декември 23, 2021, 18:24:50 »
и да изпълняваш ангажиментите си към него не е "целуване на гъзове".

Ай стига си папагалил глупости, бе, какаду! Какви "ангажименти" имаш към НАТО? По чл. 5-и даже не си длъжен да изпращаш войски в помощ на нападната съюзна държава. На кого ги плямпаш тея глупости? Ако те влече да миеш дирници - мий си ги, но не се бърши у нас. Прави си запетайки по стените,

Неактивен Yaroslav

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 586
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #140 -: Декември 23, 2021, 19:30:03 »
Ако те влече да миеш дирници - мий си ги, но не се бърши у нас. Прави си запетайки по стените,
Какъв интелект, какво богаство на метафорите :m1273:

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #141 -: Декември 23, 2021, 20:05:34 »
Какъв интелект, какво богаство на метафорите :m1273:
метафората за дирниците е къде - къде по-изискана от идиотии от типа:
 "Да си пълноправен член на най-силният отбранителен съюз в света и да изпълняваш ангажиментите си към него..."
"...ако вместо това бяхме сами и трябваше да се молим на Русия да ни пощади следващия път като избира кого да напада. Някои мечтаят точно за това."
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 20:11:49 от Bacho Кольо »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #142 -: Декември 23, 2021, 20:08:33 »
Във връзка с нагнетяването на напрежение между Украйна и Русия.
При нас преди няколко месеца се появиха плакати със знака на военното министерство, с които призоваваха хората да се запасят с храна и да се приготвят да преживеят 2 седмици без ток. Първо си мислех, че е някой се майтапи, после, се оказа, че е насериозно.

https://www.bundesheer.at/archiv/a2021/blackout/blackout.shtml
https://www.meinbezirk.at/graz-umgebung/c-regionauten-community/blackout-und-dann-was-tun-wenn-alles-steht_a4957513
https://www.bundesheer.at/pdf_pool/publikationen/trend_radar_2_2021_web.pdf

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #143 -: Декември 23, 2021, 20:15:10 »
При нас преди няколко месеца се появиха плакати със знака на военното министерство, с които призоваваха хората да се запасят с храна и да се приготвят да преживеят 2 седмици без ток.

Вас никой нема да ви закача. Освен ако не се пречкате на некоя краснознаменная, дваждий носителя и т н, по пътя ѝ на запад. Досега, след 2СВ, Австрия се държа прилично и спазваше всички договорки. Даже тов. Путин ви кумуваше. Седете мирни и си пригответе руски флагчета.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #144 -: Декември 23, 2021, 20:28:07 »
Не съм убеден, че ако стане нещо няма за 2 дена да вкарат страната в НАТО и да пратят войски да бранят "демокрацията". Тукашните политици почти всичките са корумпирани и на каишка отвън, с по 2 грама мозък, ако нещо изобщо е останало след полиранията, завършени русофоби. Единственото което може да ги накара да се замислят, че ще изгорят напразно в чужда война, народът не може и няма да ги спре, даже и да иска това. Иначе да - докъм 2005, политиците тук струваха нещо и думата им се чуваше и тежеше. После някъде по времето когато свалиха Шрьодер и Ширак и тук започнаха да се променят радикално нещата, овладяха всички партии и сега всичко се командва отвън. За защита на националния интерес е грях да се повдига въпроса изобщо. Новата им мантра е ЕС над всичко. Както едно време ние строяхме и се надявахме на комунизъма, сега тук ги лъжат с прекрасния ЕС и неговите нови "ценности".
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 20:33:48 от kas »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #145 -: Декември 23, 2021, 20:41:00 »
Не съм убеден, че ако стане нещо няма за 2 дена да вкарат страната в НАТО и да пратят войски да бранят "демокрацията"

В Австрия такова нещо не може да стане. Австрия стриктно си спазва договорките за неутралност и няма да си рискува бъдещето. Още повече, че нейният статут е определем в Потсдам. Точно Австрия си е представял тов. Коба, когато са си прехвърляли салфетката с тов.. Чърчил. И България щеше да е като Австрия и Финландия ако англо-саксите си беха спазили уговорките. Вече и идиотите рабраха, че когато се договаряш с тях, трябва да имаш тенеке в гащите.

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #146 -: Декември 23, 2021, 20:51:31 »
В Австрия такова нещо не може да стане. Австрия стриктно си спазва договорките за неутралност и няма да си рискува бъдещето. Още повече, че нейният статут е определем в Потсдам. Точно Австрия си е представял тов. Коба, когато са си прехвърляли салфетката с тов.. Чърчил. И България щеше да е като Австрия и Финландия ако англо-саксите си беха спазили уговорките. Вече и идиотите рабраха, че когато се договаряш с тях, трябва да имаш тенеке в гащите.
Нещата коренно са променени. За младото поколение политици 35-45 годишни, които сега са на власт, възпитани и отрасли след 2000 година, няма нищо свято. Мозъците са промити тотално, малко са ония които изобщо могат мислят самостоятелно, мнозинството са зомбита, които повтарят навсякъде едни и същи празни приказки. Като им свирнат отвън ще изпълнят всичко каквото им се нареди. Поне такава я виждам картината за момента. С всеки ден става все по и по-зле. Курц в началото даде някакви надежди докато управляваха заедно със Щрахе, после явно или са го пречупили или го купиха, по вероятно е да го държат с компромати, в момента срещу него се води дело, че е давал лъжливи показания.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #147 -: Декември 23, 2021, 21:00:34 »
абе, да питам, колко от военолюбците тука ще отидете на източния фронт?!?
или си правите течение на зъбите?!? :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10093
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #148 -: Декември 23, 2021, 21:01:11 »
Нещата коренно са променени.

Възможно е, но Австрия ще си остане военно неутрална. Един път така ѝ е разписано и втори път седи точно на пътя на валяка. Аз познавам изключително добре австрийския манталитет. Живял съм сред австрийци. Те не се страхуват от Русия и не я приемат за враг. И това е от времето на Йозеф II.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #149 -: Декември 23, 2021, 21:53:23 »
абе, да питам, колко от военолюбците тука ще отидете на източния фронт?!?
Ти май не разбра: темата е, че източният фронт ще е в България. Или западният, зависи откъде го гледаш.

Неактивен fierce

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 842
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #150 -: Декември 23, 2021, 22:16:03 »
Ти май не разбра: темата е, че източният фронт ще е в България. Или западният, зависи откъде го гледаш.
подробност, въпросът остава, ще го перефразирам,
тези дето най се пенят за война, ще се включат ли в армията, да громят рашата, или си правят вятър на зъбите.
така как ти харесва?!? :nuts:

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #151 -: Декември 23, 2021, 22:20:37 »
Разбирам какво казваш, но на война винаги е така: "Някои ще умрете, други ще оцелеем".

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #152 -: Декември 23, 2021, 22:28:04 »

тези дето най се пенят за война, ще се включат ли в армията, да громят рашата, или си правят вятър на зъбите.
Че то в този форум такива войнолюбци нема. Един сал Ярослов е готов да сложи кости за украинската кауза (самите жители на тази страна хич ни са наясно какво означава това)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #153 -: Декември 23, 2021, 22:38:39 »
"Някои ще умрете, други ще оцелеем"
Най-добре показано тук: Full Metal Jacket
https://www.youtube.com/watch?v=LqpGiwNtMvY
Better you than me! 37 sec
« Последна редакция: Декември 23, 2021, 22:46:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #154 -: Декември 24, 2021, 01:41:59 »
Quote (selected)
абе, да питам, колко от военолюбците тука ще отидете на източния фронт?!?

To... там е цялата работа, че комай, до фронт, като такъв, какъвто го знаем от военните филми, изобщо няма да се стигне.
...........
И още нещо. Лицето, именуващо се тук като Ярослав, да го чете който иска. Аз повече - не!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #155 -: Декември 24, 2021, 07:37:19 »

И още нещо. Лицето, именуващо се тук като Ярослав, да го чете който иска. Аз повече - не!
Е защо така - Ярослав звучи добре на руски. Ако не съсвем - поне е славянско. Някога ми думаха по прякор "Петко магарето". Ако утре някой ми каже, че съм "Хасан магарето", аз какво да си помисля - дали съм Петко или съм Хасан? Не, по-важното е, че все съм си магаре :lol:
Не му се връзвайте на младежа - той рабори в не-Евклидовата геометрия

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #156 -: Декември 24, 2021, 07:38:09 »
Някои ще се бият а други ще гледат СЕИР!

Примерно цяла Южна Америка гледа сеира по време на ВСВ и нонстоп танцува румба , самба и прочее Ча Ча....

 :popcorn:

Активен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8754
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #157 -: Декември 24, 2021, 10:40:41 »
Някои ще се бият а други ще гледат СЕИР!

Примерно цяла Южна Америка гледа сеира по време на ВСВ и нонстоп танцува румба , самба и прочее Ча Ча....

 :popcorn:

А малко след това дойдоха американосите, с демократичните си бомби и Латинска Америка цъфна...
Вие си ги избрахте!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #158 -: Декември 24, 2021, 12:08:03 »
той рабори в не-Евклидовата геометрия
... Надява се на Лобачевски, ракетите над главата му да се разминат. А геометрията била Риманова: като си закриеш лицето отпред, ракетата те удря заобиколно, изотзад!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8769
    • Профил
    • Личен сайт
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #159 -: Декември 24, 2021, 12:12:59 »
Какво би означавало да има американска военноморска база в България – разяснение от о.з.контрадмирал Румен Попов



Интервю с бригаден генерал Стефан Янев
Интересни цитати от интервюто:
Quote (selected)
Това, което съм заявил в моята страница във Фейсбук, е мое лично мнение в качеството ми на министър на отбраната. Това не е национална позиция все още и от тази гледна точка не би трябвало да има спекулации, че това е официална позиция на България към този момент.
[...]
България е активен член на НАТО и като такъв не може да бъде обект на чужди решения, а по-скоро българските политици трябва да се научат, че трябва да действат като субект от гледна точка на необходимостта от защита на националния интерес, от гледна точка на прокарване на този национален интерес в съзвучие с общия интерес на ниво НАТО с оглед на колективната сигурност.

Това е моят апел и едно подсещане към българските политици, защото в последните години е създадено усещането, че участието на България в този тип решения е едва ли не някакъв вид "гумен печат" на утвърждаване на чужди решения, взети някъде другаде - дали в Брюксел, дали в други столици - няма значение.

Генералът не се предава и явно е решил да се бори докрай!!!
« Последна редакция: Декември 24, 2021, 13:15:17 от lucho »

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #160 -: Декември 24, 2021, 13:26:07 »
Аз вече не вярвам на приказки, само на дела. Ако наистина се опита да си защити позицията и постигне успех, чак тогава мога да му призная някаква заслуга. Иначе и Радев добре ги нареждеше няколко години, а накрая плю на всичко и полегна на америкаците.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #161 -: Декември 24, 2021, 13:37:31 »
Министърът само е повторил това, което е записано и в устава на НАТО: България е равноправен член и има същия глас като САЩ, например. Сиреч има право на вето. А може и еднолично да отказва решения. Както Гърция се съгласи на бомбардировки над православна Сърбия, но забрани самолетите на НАТО да прекосят небето ѝ. В този смисъл решението за военно присъствие на НАТО, както разбирам генерала, може да бъде само българско, а не наложено от НАТО. Е, някой сигурно няма да види разлика между двете, но тя съществува (поне на теория). Един вътрешен глас обаче ми казва, че военният министър повече тежи от премиера. Все още не знам защо така ми говори вътрешният глас...

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23667
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #162 -: Декември 24, 2021, 14:05:31 »
Quote (selected)
Един вътрешен глас обаче ми казва, че военният министър повече тежи от премиера
Нормално!
Малко са хората в републиката които да са по-леки и вятърничави от Кирето.
Засега се очертава като шампион по празнодумие и празноглавие, даже на ББ му се случваше поне да говоре нормални неща.
Тука няма празно!
Тока от контакта, американци ще ни пазят, няма да крадем и всички ще станем по-богати от Крез!
Ей, как не се сети някой преди него!
Сега какъв живот ни чака.....
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #163 -: Декември 24, 2021, 15:34:03 »
Най-използваният и популярен signs в Америка е:
No trespassing!
Няма ли кой да го постави на входа на "Ново село"?

Ъхъ ...


Войната за едно село :tongue_:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #164 -: Декември 24, 2021, 15:50:48 »
Quote (selected)
Цитат:
   Един вътрешен глас обаче ми казва, че военният министър повече тежи от премиера

Нормално!
Малко са хората в републиката които да са по-леки и вятърничави от Кирето.
Засега се очертава като шампион по празнодумие и празноглавие, даже на ББ му се случваше поне да говоре
нормални неща.
Тука няма празно!
Тока от контакта, американци ще ни пазят, няма да крадем и всички ще станем по-богати от Крез!
Ей, как не се сети някой преди него!
Сега какъв живот ни чака.....

А това цялото по-горе, кой ти го нашепна – най-вече по отношение на "Кирето"?!? :t0135:

Защото ме мързи да ти отговарям на глупостите една по една ... 

« Последна редакция: Декември 24, 2021, 18:36:21 от Джиджи »

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #165 -: Декември 24, 2021, 17:09:43 »
Нормално!
Малко са хората в републиката които да са по-леки и вятърничави от Кирето.
Засега се очертава като шампион по празнодумие и празноглавие, даже на ББ му се случваше поне да говоре нормални неща.
Тука няма празно!
Тока от контакта, американци ще ни пазят, няма да крадем и всички ще станем по-богати от Крез!
Ей, как не се сети някой преди него!
Сега какъв живот ни чака.....

Абе ще дойдете на това което ви го тълкуваше Анонимния в "и тия като ония" ама файда вече няма.
Успешният търговец на изсушено кисело мляко с помощта на Байдън, Мустафа, Радев, Ристю, Славчо и Корнелия(която не мога да я разбера засега) ще ви покаже пак пътя в в светлото канадско или американско бъдеще.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #166 -: Декември 24, 2021, 18:33:22 »
ще ви покаже пак пътя в в светлото канадско или американско бъдеще

Ми, по-добре канадско или американско вместо украинско или северномакедонско ...  :metal:




AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #167 -: Декември 24, 2021, 18:45:01 »
Кеворк Кеворкян: Какво още не знае Кирчо
http://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Kakvo-oshte-ne-znae-Kircho/269305/11/0

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #168 -: Декември 24, 2021, 18:48:06 »
Ми, по-добре канадско или американско вместо украинско или северномакедонско ...  :metal:



Което си е американско за Украйна и за Северна Маккедония.
Или не?
И дали е по-добре?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #169 -: Декември 24, 2021, 18:57:45 »
Батета,
Сигурно се чудите, защо след като съм натурализиран американец от 20 години се изказах остро срещу разполагането на USA army и/или НАТО воиски в България. Ето защо:
Защото съм истински патриот на Америка. Защото тези воиски по цял свят водят само до антиамериканизъм и нищо друго (освен $ в сметките на ВПК). Аз не искам като отида някъде да си крия американският паспорт и да ми горят колата когато съм в нея.
Не забравяйте, че "приятелят" на Америка OBL стана върл антиамериканец защото беше против срещу американската армия в Сауди Арабия и по техните свети места! Те отидоха там при първата война в залива.
Има и друго. Имаме си нов кмет в Бостон. Една симпатична китайка. Обещала е до средата на януари да премахне палатковият лагер в Бостон. Научих го от нейното обещание. Наскоро не съм излизъл по Бостон, заради ковида. Та така... Има пари за американски воиски по света но бездомници по центровете на градовете...  :pissed-891: За мен беше изненада. Мислех, че ги има само по Калифорния.
Вън тази нощ беше -5 и лек сняг. Идеално време да спиш на палатка.... :no!:
Също по Калифорния, по Bay Area им казват да си затварят прозорците, че въздухът не става за дишане, при все че пожарите бяха на стотици километри. Кога ще има достатъчно $ за пожарникари и техника? След като $ отиват за военни бази по света.

Пробутваха по новините, че има мюсулмански тероризъм защото " They don't like our way of life".
NO! Всеки го харесва.
Всеки харесва "money for nothing, chicks for free"!  :ok:
https://www.youtube.com/watch?v=JRDgihVDEko
Те харесват нашия начин на живот. Не харесват да им падат "умни" бомби по главите и чужденци в униформа в "neighborhood"-a.
« Последна редакция: Декември 25, 2021, 02:18:09 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #170 -: Декември 24, 2021, 19:13:59 »
Бъч не се обиждай, но при вас са ба ти и идиотите.
-5*С
Вчера при мен беше -25*С.
Е и кво?
Слава Богу колите ми са на бензин и газ.
Палят без проблем.
Не са дизел или още по лошо Тесла.

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #171 -: Декември 24, 2021, 19:20:55 »
Да сте живи и здрави.
В Лондон пакистанец.
В Бостън китайка.
Сигурно си мислите че е супер?
Ваша си работа!?
А къде са хората които създадоха тази Америка?
А?

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #172 -: Декември 24, 2021, 19:38:25 »
Китайците я създадоха. Заедно с другите имигранти. Не забравяй кой построи транамериканската железница!
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #173 -: Декември 24, 2021, 19:57:43 »
Китайците я създадоха. Заедно с другите имигранти. Не забравяй кой построи транамериканската железница!

First transcontinental railroad
https://en.wikipedia.org/wiki/First_transcontinental_railroad

Не ми се спори, но май са белите хетеросексуални мъже, които са ходили в разни салуни и там са се занимавали с някакви жени от другия пол с разни естествени неща.

Активен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4336
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #174 -: Декември 24, 2021, 20:01:37 »

Вчера при мен беше -25*С.
Е и кво?
Слава Богу колите ми са на бензин и газ.
Палят без проблем.
Не са дизел или още по лошо Тесла.
А дизеловите камиони в Коми, Новосибирск и Омск на какво са - на авиокеросин?

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #175 -: Декември 24, 2021, 20:25:40 »
А дизеловите камиони в Коми, Новосибирск и Омск на какво са - на авиокеросин?

Ъхъ
Бачо има една такава байка че палиш дизела есента и го гасиш напролет.
Но това е за Чукотка и подобните и.
Иначе има лятна и зимна нафта.
Но да не ти дава Господ с лятна нафта да отидеш на север.
Бензинови лампи, газови горелки.
Все едно пърлиш коледното прасе.
Няма естествено вече такива идиоти.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #176 -: Декември 24, 2021, 20:40:21 »
First transcontinental railroad
https://en.wikipedia.org/wiki/First_transcontinental_railroad

Не ми се спори, но май са белите хетеросексуални мъже, които са ходили в разни салуни
Read the fine print!

"The railroad experimented by hiring local emigrant Chinese as manual laborers, many of whom were escaping the poverty and terrors of the war in the Sze Yup districts in the Pearl River Delta of Guangdong province in China.  When they proved themselves as workers, the CPRR from that point forward preferred to hire Chinese, and even set up recruiting efforts in Canton.[48] Despite their small stature[49] and lack of experience, the Chinese laborers were responsible for most of the heavy manual labor "


« Последна редакция: Декември 24, 2021, 20:49:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #177 -: Декември 24, 2021, 20:47:53 »
Read the fine print!

The railroad experimented by hiring local emigrant Chinese as manual laborers, many of whom were escaping the poverty and terrors of the war in the Sze Yup districts in the Pearl River Delta of Guangdong province in China.  When they proved themselves as workers, the CPRR from that point forward preferred to hire Chinese, and even set up recruiting efforts in Canton.[48] Despite their small stature[49] and lack of experience, the Chinese laborers were responsible for most of the heavy manual labor

Не го знаех.
Изненадан съм.

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #178 -: Декември 24, 2021, 20:50:06 »
Белите мъже я създадоха, много китайци я построиха (последните, западни части).

Китайците я създадоха. Заедно с другите имигранти. Не забравяй кой построи транамериканската железница!

Активен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 714
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #179 -: Декември 24, 2021, 20:56:50 »
Познавам го лично (баща на един от добрите ми приятели и съученици), рядко достоен човек. Не че очаквам Кирчо да се вслуша.

Какво би означавало да има американска военноморска база в България – разяснение от о.з.контрадмирал Румен Попов