Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 14:01:14

Автор Тема: военное присутствие в Болгарии  (Прочетена 36649 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #180 -: Декември 24, 2021, 20:59:07 »
Стефан Янев: Позицията ми за допълнителни войски у нас е лична и не ангажира България
http://epicenter.bg/article/Stefan-Yanev--Pozitsiyata-mi-za-dopalnitelni-voyski-u-nas-e-lichna-i-ne-angazhira-Balgariya/269284/11/0

С една дума предаде се.
Ако го четеш.
Разбирам те, но не те оправдавам Генерале.
Жалки генерали сте все пак.
Далече сте от онези Капетани.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #181 -: Декември 24, 2021, 21:05:56 »
"Китайците я създадоха. Заедно с другите имигранти. Не забравяй кой построи транамериканската железница!"

Моята информация е от Холивуда - алфата и омикрона на всяко сериозно знание  :lol:
Гледайте старите уестърни! Там не се стесняват да ги показват. Сега с новите ветрове, китайци  да ти строят нещо в Америка е политическо некоректно. Но каргото в пристанищата на LA и Окланд си върви. От Китай :)))
« Последна редакция: Декември 24, 2021, 21:20:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #182 -: Декември 24, 2021, 21:20:37 »
!
« Последна редакция: Декември 24, 2021, 21:26:28 от peniko »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #183 -: Декември 24, 2021, 21:25:04 »
Моята информация е от Холивуда - алфата и омикрона на всяко сериозно знание  :lol:
Гледайте старите уестърни! Там не се стесняват да ги показват. Сега с новите ветрове, китайци  да ти строят нещо в Америка е политическо некоректно. Но каргото в пристанищата на LA и Окланд си върви. От Китай :)))
В днешно време да хванеш китайци "тукашни" да ти строят нещо - значи си жив зян. Те не са виждали чук, трион и мистирия откак са се родили :lol: Те са в сферите на "по-учените" - инженерство, медицина , финанси. А защо им трябва да строят със собствените си ръце- те купуват земята, наемат предприемачи и "гордите" американски граждани си скъсват задните части от тичане за $15 на час без осигуровки.... Е те така.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #184 -: Декември 25, 2021, 08:19:02 »
Нека има американска военноморска база в България.Хич няма да ми пречи.

Шот на изток от нас има все по-налудни режими.

Единия дори докара населението да се бие за хляб в 21 век!

Затова нека има база.Ще има шоу, големи оръдия и въпросът е само коя ще ги възседне, като Шер....

https://m.youtube.com/watch?v=taM7k2QhJe8

 :smokin:
« Последна редакция: Декември 25, 2021, 08:27:04 от ЗИП »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #185 -: Декември 25, 2021, 08:30:13 »
Нека има американска военноморска база в България.Хич няма да ми пречи.

Не може да има американска военноморска база в България. Както и в Румъния. Затова няма и в Турция. Ако можеше, в Турция много отдавна щеше да има такава. Това са мухи, да ги лапат диванните "геополитически" експерти.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #186 -: Декември 25, 2021, 09:53:13 »
Да, товаришчи!

https://www.youtube.com/watch?v=rCfiU4rtBp4

НАТО незаконно се е намъкнало в Източна Европа, та чак до Украйна.
Къде с подставени псета, ратуващи за евроатлантизъм, къде с преврат.
Но сега трябва да се договарят.
За да са на земите на страните в Източна Европа и Украина, трябва да се договарят. Трябва да има договор между Русия и НАТО.
Договор, който Горбачов уж пропуснал да подпише.

Но обстановката не е никак блестяща за Алианца в Украина.
Там са прехвърлени около 10 000 военнослужещи, от които 4 000 американци.
Последните боеве от Великият поход на НАТО на изток, в Донбас,   не са въобще победоносни, и вчера НАТО се е сдобило с приличен брой спецназ груз 200.
Ситуацията не е въобще обнадежаваща за НАТО, така че трябва да се подписва, и да се бяга от И. Европа.
И колкото по бързо, толкова по добре.
За тях.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #187 -: Декември 25, 2021, 09:57:49 »
Доколкото разбрах, преговорите, ако ще ги има, ще са между Русия и САЩ. В тях приъствие и участие на НАТО не се предвижда. Което си е прагматичен подход, отдето и да го погледнеш.

А е натоварено и със  символен заряд...

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #188 -: Декември 25, 2021, 10:12:04 »
Горбачов подписа в Малта със САЩ (Рейгън), и Малтийският орден.
Не е подписвал с Йезуитският орден, или Папата, и образуванието им ЕС и НАТО.

Сега е ред САЩ да подпишат
Съливан е от школата на Рейгън

Въпросът е с кого се срещнаха в тайгата Путин и Шойгу, и се договориха.
Шойгу е кавалер на Малтийският орден.
Последното десетилетие малтийците претърпяха доста притеснения и поражения от йезуитите.
 Русия дълго чака Малтийският орден да клекне и сътрудничи с тях.
Може там в тайгата ...
Но само може. Изказвам предположение
« Последна редакция: Декември 25, 2021, 10:20:18 от Алиса .. »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #189 -: Декември 25, 2021, 10:36:36 »
Стефан Янев: Позицията ми за допълнителни войски у нас е лична и не ангажира България
http://epicenter.bg/article/Stefan-Yanev--Pozitsiyata-mi-za-dopalnitelni-voyski-u-nas-e-lichna-i-ne-angazhira-Balgariya/269284/11/0
С една дума предаде се. Ако го четеш. Разбирам те, но не те оправдавам Генерале. Жалки генерали сте все пак. Далече сте от онези Капетани.
Ако гледаме заглавието, което "епицентрите" са сложили – да. Но всъщност – не. Същата новина я цитирах на предната страница от темата и подчертах важните според мен моменти. Изводът ми беше (и е) противоположен – че генералът не се е предал и ще се бори да наложи позицията си.

Когато не съм вписан във форума, виждам писаниците и на включените в списъка ми за игнорирани потребители. Tа видях, че един софиянец нямал нищо против да има военноморска база на САЩ във Варна. Но явно не е питал варненци дали нямат нещо против!!!

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #190 -: Декември 25, 2021, 10:43:49 »
Tа видях, че един софиянец нямал нищо против да има военноморска база на САЩ във Варна. Но явно не е питал варненци дали нямат нещо против!!!
Не е софянец. Той е глобален имперски геостратег. Негов дом днес е Пекин, утре Вашингтон, сетне Москва, Виена... а най-често Лондон.
« Последна редакция: Декември 25, 2021, 11:02:13 от Bacho Кольо »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #191 -: Декември 25, 2021, 10:46:08 »
Батета,
Сигурно се чудите, защо след като съм натурализиран американец от 20 години се изказах остро срещу разполагането на USA army и/или НАТО воиски в България. Ето защо:
Защото съм истински патриот на Америка. Защото тези воиски по цял свят водят само до антиамериканизъм и нищо друго (освен $ в сметките на ВПК). Аз не искам като отида някъде да си крия американският паспорт и да ми горят колата когато съм в нея.
Мисля, че ако се съберем патриотите от всички страни, можем да направим Интернационал на патриотите ("Патриоти от всички страни, съединявайте се!" / "Patriots of the world, unite!") и като истински интернационалисти да се борим с глобалистите! Именно те са тези, които командват сега и у вас, и у нас. Именно те са разположили американски бази по целия свят. Истинското световно единение може да се осъществи едва след като глобализмът бъде победен!

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #192 -: Декември 25, 2021, 13:08:24 »
Изказвам предположение
Обосновано предположение, Алиса! Като те чета, пуснала си пипала и в религиозните ордени, и в тайгата. Дали пък, викам си, ти самата не наблюдаваш от някоя висока ложа?

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #193 -: Декември 25, 2021, 21:23:39 »
Аз да попитам Ристю, Женерала и фанатите им като Жижето която е виждала разни борси.
Каква ни е файдата да се бутаме между големите шамари?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #194 -: Декември 25, 2021, 21:37:27 »
Американска бойна техника в Дедеагач, чакаща поне част от нея да бъде прехвърлена у нас при евентуално решение за разполагането на американски войски:


Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #195 -: Декември 25, 2021, 23:09:52 »
Американска бойна техника в Дедеагач, чакаща поне част от нея да бъде прехвърлена у нас при евентуално решение за разполагането на американски войски:
www.kke.gr/export/sites/default/.galleries/Genikes-fotografies/alexandroupoli.jpg[/img]
Ще ме извините, но аз тук не виждам никаква "бойна техника" - джипчета разни, пикапи и пр. Същото като на паркинга пред автокъща. Стават за разхождане напред-назад на охранени в щабовете "болтове" и дотам. Може би съм много дрът и съм пропуснал "ъпдейтите", но по-времето мое под "бойна техника" се рабираше нещо от БТР и нагоре...

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #196 -: Декември 26, 2021, 00:33:48 »
А хеликоптерите не ги ли виждаш? А военната техника в търбуха на кораба? Или искаш да арестуват фотографа?

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #197 -: Декември 26, 2021, 03:36:02 »
А хеликоптерите не ги ли виждаш? А военната техника в търбуха на кораба? Или искаш да арестуват фотографа?
Да, хеликоптери виждам. Обаче са толкова далеч вдясно, че аз като "недоскив" не мога да река бойни ли са или за "разходки" на началниците ... май сега им думат "за разузнаване".
Какво има в кораба - това е секрет, защото хич не се вижда ....може да са "санитарни" фурми, подарък  за местните велможи? ;)
За фотографа хич не ме е еня: той е "свое" момче. Ако беше "чуждо" щеше да е опандизен преди да може да извади фотоапарата, камо ли снимка да направи.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #198 -: Декември 26, 2021, 10:05:35 »
Може би би било по-точно да напиша "военна техника" вместо "бойна", но съм сигурен, че на снимката не се вижда всичко, което има там.

Неактивен Еле па я!

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 475
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #199 -: Декември 26, 2021, 10:15:00 »
О, гледал съм снимки на толкова секретни обекти, че изобщо нищо се не вижда от това, което е там!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #200 -: Декември 26, 2021, 12:19:20 »
Какво учудващо има в присъствието на военна техника на пристанището на Александруполи?
От 40 години Гърция сериозно се готви за война с Турция.
С толкова много и продължителни приготовления пушката все ще трябва да гръмне нали  :suicide:

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #201 -: Декември 26, 2021, 20:03:33 »
Истинското световно единение може да се осъществи едва след като глобализмът бъде победен!

Да уточня: - ... Виснат като смокини по клоните на здравите дървета.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #202 -: Декември 26, 2021, 20:19:09 »
Или искаш да арестуват фотографа„

Що да го арестуват?
Те враговете, прости ме господи за думата, по добре партнери да ги нарека, сега не се крият.
Точно обратното.Всичко показват на ачик.Превърнаха планетата в едно голяма оръжейна изложба.
Ма трябвало и да го изпробват?Няма проблем.Сега ще пуснем едни дрипльовци да бягат из сирийската устиня, а вие ги отстрелвайте за състезанието.
Състезанието приключи.
Победителя обаче сега си иска и наградата, а победеният нещо се тутка, та се налага ултиматуми да му се дават
Мдаа!



Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #205 -: Декември 28, 2021, 15:12:08 »
Надежда Неинска нарече позицията на бригаден генерал Стефан Янев за неразполагане на чужди войски на българска територия "руска позиция"

Слушах я тая шишига. Толкова лъжи изрече, че направо се хванах за главата. И после тея имат наглостта да говорят за "фалшиви новини".

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #206 -: Декември 28, 2021, 17:13:46 »
„В Британии собирались послать в незалежную 600 своих отборных спецов из Особой воздушной службы (SAS), полка спецразведки и 16-й десантно-штурмовой бригады для сдерживания «российской агрессии». Однако в итоге решили, что надо спасать то, что на Украине и так есть.

- Армейское командование проведет полный анализ вокруг операции «ORBITAL», чтобы гарантировать, что весь британский персонал может быть безопасно выведен, если Москва прикажет ввести войска, - пишет Daily Express.

Проливать кровь королевских морпехов за суверенитет незалежной Лондон не собирается. Как и представители других стран, расквартированных на Украине. Более того, на всякий случай они готовят пути отхода.

Еще не зажила афганская травма, когда в ходе эвакуации на юге страны были забыты 20 спецназовцев SAS. И, как сообщало все то же издание Daily Express, до кабульского аэропорта они добирались, переодевшись в женские платья, наглухо закрывающие лица.

«Спецоперация» завершилась удачно для британцев, но такому опыту не позавидуешь. Как и опыту Афганистана, в одночасье оказавшегося без поддержки, в которой его почти 20 лет уверяли западные партнеры.
Точно, как Украину.„

И нас, и нас..

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #207 -: Декември 28, 2021, 17:26:54 »
Прекалено много шум се вдигна за да свърши всичко все едно нищо не е било!

САЩ е абсурд да приемат руските искания.

И топката отива отново в Путин.

Изглежда ми абсурдно той да не гепи нещо от Украйна.

Ще загуби лице и ще стане за смях на кокошките след всичките тези ултиматуми.

Така, че НЕЩО ще се случи....


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #208 -: Декември 28, 2021, 17:45:18 »
Нанобритите уж пращат войници да спират руснаците, а при първи изстрел смятат да ги изтеглят и да оставят хохлите да сърбат надробената от тях попара.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #209 -: Декември 28, 2021, 18:00:54 »
и да оставят хохлите да сърбат надробената от тях попара.

Западът ще си изиграе уйдурмата докрай. Ще направят провокация, хохлите ще бъдат смазани, Русия ще си вземе цялото крайбрежие и ще направи връзка с приднестровието. Останалото от Украйна да се оправя. Полските и маджарски хиени ще гепят нещо. Словаците май и те има некви братчеди в Украйна. Ще наложат тежки санкции на Русия, но вече е късно. Колкото ще пострада тя,  толкова и Европа. Ще съзерцава празния кюнец в Германия и ще се чуди защо никой не ѝ купува продукцията. 

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #210 -: Декември 28, 2021, 18:38:27 »
Явно основната идея на англосаксите е да сринат за пореден път икономически ЕС при една евентулна война и люти санкции срещу Русия. Евентуално спиране на газа - всичкия и оттам фалит за немската икономика, поради липса на суровини и космически цени на тока. Външния дълг на САЩ отдавна надхвърли 20 трлн. не трябва да го забравяме, също и раздутия балон с акциите и свръхпроизводството. От цялата работа ще спечелят САЩ и Русия която ще си реши проблма с гнойната язва Украйна.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #211 -: Декември 28, 2021, 18:40:06 »
Полските и маджарски хиени ще гепят нещо. Словаците май и те има некви братчеди в Украйна.
Ами то и ние имаме българи в Бесарабия.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #212 -: Декември 28, 2021, 18:46:55 »
Вчера Байдън е подписал бюджета на САЩ за 22г.
И представте си, няма никакви санкции на Русия.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #213 -: Декември 28, 2021, 18:47:24 »
и люти санкции срещу Русия

Санкциите вече ще имат нулев ефект. За 7 години Русия изгради напълно основите на импортозамещението в най-важните отрасли и си подсигури гърбината с Китай. Вече нещо не ѝ трябва от Запада. Финансовите санкции ще ударят повече Запада, отколкото Русия. Ако изквичи някой олигарх, това не брига руската държава. А за суровините няма смисъл да говорим. Като отворят суровинните борси в Русия, ще ги видим западните бизнесмени как ще носят злато в куфари, за да си купят малко газе, титан или алуминий.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #214 -: Декември 28, 2021, 19:24:27 »
Като отворят суровинните борси в Русия, ще ги видим западните бизнесмени как ще носят злато в куфари, за да си купят малко газе, титан или алуминий.
Ами то баш там ги "стяга чепика" западните Аврипейци...Понеже аз съм по "простите" примери: Гледам градина - домати, краствици, пипер и пр. Съседът ми мре за домати (истински). Давам му през оградата. Та да речем утре на мен ми спира водата (авария). Той има. Казвам му - съседе, дай маркуча да полея доматите. А той отвръща не, няма да ти дам "щот' си хулиган". Вдругиден обаче иде и пита - А домати таквоз има ли? Няма казвам, защото те искат вода. Ами да си се оправят бизнемсмените....

Неактивен kasapina

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1998
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #215 -: Декември 28, 2021, 19:50:13 »
Бизнесмените са се оправили отдавна, продажните политици пречат и развалят.

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #216 -: Януари 05, 2022, 21:48:08 »
Кирил Петков: Ще има дискусии за допълнители военни части на НАТО в България
https://glasove.com/categories/novini/news/kiril-petkov-shche-ima-diskusii-za-doplniteli-voenni-chasti-na-nato

Ако искате да си поиграем малко на залагания с благотворителна цел.
Какъв ще бъде изхода на дискусията?

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #217 -: Януари 05, 2022, 22:16:10 »
На 7ми януари НАТО са обвили че ще проведат конференция във връзка с  подготовката за предстоящата среща с Русия.
На срещата ще има две делегации - една  военни от НАТО, и една от ЕС.

Днес два Бели лебеда са се явили в небето над Флорида.
Американците били безкрайно изненадани, дотолкова, че не вдигнали даже изтребители да ги съпроводят. ПВОто им не ги било засекло

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #218 -: Януари 05, 2022, 22:42:14 »
Днес два Бели лебеда са се явили в небето над Флорида.
Американците били безкрайно изненадани, дотолкова, че не вдигнали даже изтребители да ги съпроводят. ПВОто им не ги било засекло
?!!

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #219 -: Януари 05, 2022, 22:48:05 »
?!!

Российские стратегические бомбардировщики Ту-160 «Белый лебедь» нередко заставляли зарубежных летчиков со страхом вжиматься в кресла своих сидений. Очередной полет сверхзвукового ракетоносца и вовсе обездвижил американских пилотов. Появление в небе русских самолетов недалеко от Флориды поставил в тупик авиацию Штатов.
https://nevnov.ru/920010-rossiiskie-tu-160-vblizi-floridy-obezdvizhili-amerikanskikh-voennykh
 :smokin:
« Последна редакция: Януари 05, 2022, 22:56:55 от Юмжагийн Целденбал »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #220 -: Януари 06, 2022, 22:31:07 »
Quote (selected)
Печерският районен съд в Киев запорира цялото имущество на бившия украински президент Петро Порошенко по делото за държавна измяна,
Баааси, ся ако и тези излезат по читави от нас - ше си изпера чорапите!
Сичките!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #221 -: Януари 06, 2022, 22:47:58 »
Играта си е по-сложна както винаги.

Украинская игра в кальмара: олигархи Ахметов и Коломойский затеяли битву
Зеленский – в центре сражения

https://www.mk.ru/politics/2022/01/06/ukrainskaya-igra-v-kalmara-oligarkhi-akhmetov-i-kolomoyskiy-zateyali-bitvu.html

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #222 -: Януари 09, 2022, 20:57:33 »
 „Рябков заявил, что НАТО надо "собирать манатки" и отправляться
                       на рубежи 1997 года„

Замминистра иностранных дел отметил, что альянс больше не сможет "оттеснять" Россию на вторые роли

ЖЕНЕВА, 9 января. /Корр. ТАСС Анастасия Бобылева/. НАТО больше не сможет "оттеснять" Россию на вторые роли в европейской и международной политике, Североатлантическому альянсу пора возвращаться на рубежи 1997 года. Об этом заявил в воскресенье в интервью ТАСС заместитель министра иностранных дел России Сергей Рябков, прибывший на российско-американские переговоры по гарантиям безопасности.
"Даже неспециалисту понятно, что требовать от России уступок в ситуации, когда именно НАТО на протяжении всех последних десятилетий стремится, что называется, "оттеснить" нашу страну и перевести ее если не на роль подчиненного, то в любом случае на вторые роли в европейской и международной политике, причем сделать это с нанесением прямого ущерба нашей безопасности, больше не получится. Это все в прошлом. И раньше-то не очень получалось, а сейчас этому просто положен конец", - сказал замминистра.

"Так что НАТО надо собирать манатки и отправляться на рубежи 1997 года", - заявил Рябков.

В мае 1997 года Россия и НАТО подписали Основополагающий акт, в котором подтвердили, что "не рассматривают друг друга как противников" и создают "механизм для консультаций, координации и совместных действий".

При этом в 1999 году в альянс вступили Венгрия, Польша и Чехия, в 2004 году - Болгария, Латвия, Литва, Румыния, Словакия, Словения и Эстония, в 2009 году Албания и Хорватия, в 2017 году - Черногория, а в 2020 году - Северная Македония. В настоящее время НАТО объединяет 30 стран. Организация продолжает политику "открытых дверей".

Продвижение в переговорах
Рассчитывать на продвижение вперед по вопросам гарантий..


Начало первого раунда российско-американских переговоров по вопросам безопасности в Женеве запланировано на вечер 9 января, оно пройдет в узком составе.
10 января работа будет продолжена в широком формате.
12 января состоится заседание Совета Россия - НАТО в Брюсселе, а
13 января - переговоры представителей РФ и ОБСЕ в Вене.

https://tass.ru/politika/13380415


Стартираха!
« Последна редакция: Януари 09, 2022, 21:26:37 от Алиса .. »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #223 -: Януари 09, 2022, 21:21:01 »
Даа!
Да не се отклоняваме от генералната повест на деня С разни Казахстани мандрастани.
НАТО вън!
Могат да си вземат и Соломон Паси за резервен вариант на Столтенберг.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #224 -: Януари 10, 2022, 12:08:29 »
Могат да си вземат и Соломон Паси за резервен вариант на Столтенберг.

И трабанта, и трабанта! Как без него???

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #225 -: Януари 10, 2022, 13:14:50 »
Ааа, Трабантът има стойност. Нека остане тука. Аз имам още чаркове. Домиля ми да ги изхвърля.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #226 -: Януари 10, 2022, 16:08:11 »
     За утре е!
https://reseauinternational.net/cest-pour-demain/

„След това водещият на предаването дава своята гледна точка. Той смята, че един от споменатите „опции“ може да бъде пакет от „хирургически“ удари срещу инфраструктурата на НАТО, които Русия смята за застрашаващи националната й сигурност. Целите не са всички в Украйна. Следователно няма нахлуване в Украйна, но " целенасочени удари, както направиха Съединените щати, Турция или Израел в Сирия или Ирак, или дори Иран по американски бази в Сирия, без да предизвикват реакции. от западния свят". Предимството на подобни удари също ще бъде да подчертаят превъзходството на новите руски стратегически оръжия. Щеше ли Западът да влезе във война, ако ракетен поздрав унищожи база за ПРО в Румъния? Руската армия наистина бомбардира части на НАТО в Сирия, които подкрепяха терористи. Имаше смъртни случаи и страните членки на НАТО прикриха въпроса.„
..
Така става очевидно, че Съединените щати ще се нуждаят от ШОК, за да се измъкнат от „разказите“, в които сами са повярвали. Този шок няма да се случи около маса за преговори и затова сме песимистично настроени към утрешната среща в Женева. Има обаче надежда, че една насилствена, но контролирана реакция на Русия, може да промени ситуацията и да ни предотврати окончателния пожар. .„

Е, това, че натовският сателит е излязъл от строя и е оставил целокупната армия и командни центрове глухи и слепи ако не е шок...
Да видим и още какви шокови терапии ги чакат тези дни
Надявам се накрая поне да могат да държат химикалката в ръка.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #227 -: Януари 10, 2022, 22:23:51 »
 Американска военна база в Сирия днес е нападната от неизвестни лица.
Произведени са три взрива. Има ибити и ранени американски военни.
Американците засега мълчат.
Това е трети случай последната седмица на нападение на американски военни бази в Сирия.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #228 -: Януари 10, 2022, 22:36:34 »
„Если надо будет, будем прививать им навык договариваться" 

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 400
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #229 -: Януари 10, 2022, 22:56:41 »
     За утре е!
https://reseauinternational.net/cest-pour-demain/

„След това водещият на предаването дава своята гледна точка. Той смята, че един от споменатите „опции“ може да бъде пакет от „хирургически“ удари срещу инфраструктурата на НАТО, които Русия смята за застрашаващи националната й сигурност. Целите не са всички в Украйна. Следователно няма нахлуване в Украйна, но " целенасочени удари, както направиха Съединените щати, Турция или Израел в Сирия или Ирак, или дори Иран по американски бази в Сирия, без да предизвикват реакции. от западния свят". Предимството на подобни удари също ще бъде да подчертаят превъзходството на новите руски стратегически оръжия. Щеше ли Западът да влезе във война, ако ракетен поздрав унищожи база за ПРО в Румъния? Руската армия наистина бомбардира части на НАТО в Сирия, които подкрепяха терористи. Имаше смъртни случаи и страните членки на НАТО прикриха въпроса.„
..
Така става очевидно, че Съединените щати ще се нуждаят от ШОК, за да се измъкнат от „разказите“, в които сами са повярвали. Този шок няма да се случи около маса за преговори и затова сме песимистично настроени към утрешната среща в Женева. Има обаче надежда, че една насилствена, но контролирана реакция на Русия, може да промени ситуацията и да ни предотврати окончателния пожар. .„

Е, това, че натовският сателит е излязъл от строя и е оставил целокупната армия и командни центрове глухи и слепи ако не е шок...
Да видим и още какви шокови терапии ги чакат тези дни
Надявам се накрая поне да могат да държат химикалката в ръка.
Не мисля,че ще е в Сирия,а по скоро в Украйна и затова са днешните преговори.Предполагам,че Украйна се готви за активни бойни действия в края на януари-началото на февруари,ако не са лъжа Путин ще бъде на откриването на Олимпийските игри.
Рябков:
«Если США не откажутся от размещения потенциала, который очень стремительно развивается, то в скором времени где-то в Европе, возможно, это потребует некоего военного ответа со стороны России».
 

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #230 -: Януари 10, 2022, 23:19:25 »
Има обаче надежда, че една насилствена, но контролирана реакция на Русия, може да промени ситуацията и да ни предотврати окончателния пожар. .„
Лошият мир е за предпочитане пред "добра" война
« Последна редакция: Януари 11, 2022, 00:19:30 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #231 -: Януари 11, 2022, 04:50:29 »
Без съмнение Ту-160 са прекрасни самолети. Но много си сваляте нивото с тези полуграмотни (на авторите и преписвачите, не вие) глупости. Някакъв неизвестен руски парцал цитира известен (в лошия смисъл) китайски парцал (Sohu). Изобщо четохте ли го това, което цитирате?

"Именно поэтому F-35 не решаются на перехват этого огромного бомбардировщика — скорость американского истребителя на форсаже достигает отметки в 1930 км/ч." Та F-35 таран ли ще му прави на Ту-160, настигайки го изотзаде? Ако Ту-160 е без охрана и допусне F-35 да го открие, вече го смятйте за свален. И няколко подобни бисери. Хайде да си имаме уважението.

Российские стратегические бомбардировщики Ту-160 «Белый лебедь» нередко заставляли зарубежных летчиков со страхом вжиматься в кресла своих сидений. Очередной полет сверхзвукового ракетоносца и вовсе обездвижил американских пилотов. Появление в небе русских самолетов недалеко от Флориды поставил в тупик авиацию Штатов.
https://nevnov.ru/920010-rossiiskie-tu-160-vblizi-floridy-obezdvizhili-amerikanskikh-voennykh

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #232 -: Януари 11, 2022, 10:20:29 »
„«Если США не откажутся от размещения потенциала, который очень стремительно развивается, то в скором времени где-то в Европе, возможно, это потребует некоего военного ответа со стороны России».„

Няма да има война в Украйна!
Няма!
Разберете го!
Путин още 15та година каза, че Русия на своя територия няма да воюва.
И.. отиде в Сирия.
Украйна това е Югозападен военен окръг.  Това е Русия.
Украинците даже са пропуснали да се регистрират като държава в ООН 92г.
Това за война в Украйна са английски мокри сънища и пропаганда.

А за военният отговор дори в тази недотам добра статия е посочен - точни удари по базата в Румъния, където са разположени я. ракети със среден обсег, и по базите в Италия. Около Авиано има няколко бази, където е разположено яо. и то разположно последно време.
Както казва един коментатор, Италия се държи така, като че ли нищо не я засяга, а тя първа ще изгори.
Затова руските подводни лодки са в Средиземно море, и държат на прицел натовските бази в Италия.  Вижте в Гугъл колко са само там. А командната база на НАТО в Европа се намира до Неапол.

И какво пише в статията по горе?
Ще ги избомбят, и НАТО няма и да мъцне, така както си замълча за унищожените му бази в Сирия.

НАТО нямат полезен ход.
С-500 и С-550 застъпиха на вахта, и Русия дефакто е недосегаема за натовските ракети от всякъде.
Сега спокойно може да бие по техните бази.
Или.. да ги научи да се договарят.
Не знаеш - научим,
Не хочеш - заставим.

НАТО никому н е е нужно вече.
Само на военните брюкселски бюрократи, за да си получават все още . заплатите.
На Русия са и  необходими сигурни западни граници и тил, защото войната ще е на Изток.
И Казахстан е първата птичка.   
« Последна редакция: Януари 11, 2022, 10:35:47 от Алиса .. »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #233 -: Януари 11, 2022, 13:17:49 »
„Вашингтон не понял императивность требований Москвы „- Россия 24

https://www.youtube.com/watch?v=cAjLfzJoHwM


Всъщност цялата делегация е съставена от демократи, а водещата делегацията Уенди Шерман е доста тлъста риба.
https://en.wikipedia.org/wiki/Wendy_Sherman

Имам чувството, че  клинтън - соросовата клика в Демократическата партия на САЩ са изправени пред подписването на своя крах. Крахът на тяхната агресивна и грабителска политика, като се започне от Дейтънските споразумения, върху които тази дамичка е работила.
Яка карабина на Клинтън и Олбрайт.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #234 -: Януари 11, 2022, 20:00:39 »
Myśl Polska (Польша):       „Перепуганный ЗапаД„

Доктрина «сдерживания» оказалась провальной — Россия не испугалась, а Запад выглядит жалко       

Есть и другое объяснение: сказки о сдерживании могли служить ширмой, не дававшей увидеть стратегическую цель многих стран «старой Европы», которые хотят сближения с Россией. Они уже не скрывают своего недовольства американским доминированием и опасаются федерализации под руководством Германии, а Москва нужна им в их игре.
С ее помощью удастся избавиться от «нежеланных подарков» в виде отдельных государств Восточной Европы: те уже в любом случае стали бесполезными, ведь из них выжали все, что можно.

                                                                те уже в любом случае стали бесполезными, ведь из них выжали все, что можно

https://inosmi.ru/politic/20220111/251265602.html

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #235 -: Януари 11, 2022, 21:33:29 »
А командната база на НАТО в Европа се намира до Неапол.
Не знам защо си харесала Неапол? Има "чудесни" други цели - Авиано - Италия* или Rota - Spain. Ако търсиш "damages", там ще е по- болезнено.

* Голям хъб.

Атомните подводници спират в Rota, за зареждане, сервиз.
« Последна редакция: Януари 11, 2022, 22:30:16 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #236 -: Януари 11, 2022, 21:42:11 »
Camp-Bondstee ще е прилична, знакова цел.
Не е е в "Европа" не е и извън Европа.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #237 -: Януари 11, 2022, 22:38:30 »
Не съм „си харесала„, а знам, че е там.
Naval Support Activity Naples, 6th fleet/Command Navy Europe.
« Последна редакция: Януари 11, 2022, 23:02:20 от Алиса .. »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #238 -: Януари 13, 2022, 11:28:21 »
Интересни разсъждения.
Някои може да са съгласни, други не.

„Ядерной войне посвящены тома, написанные военными, которым платят очень большую зарплату за то, что они 8 часов в день играются в ядерную войнушку не только на супер компьютере, но и просто на листе бумаге, аля морской бой в школе. Проблема в том, что еще больше томов написано об этом не военными, а журналистами в целях пропаганды, которые настолько засрали соответствующую терминологию, что те, кто тома, написанные военными не читали ничего понять в этой теме не могут. Итак:

1. Ядерной войной у военных называются военные действия с применением ядерного оружия или явной угрозы применения ядерного оружия (ультиматума), но я от себя добавлю, что на самом деле они ядерной войной называют ядерный ультиматум, так как специалисты понимают, что применение ядерного оружия это уже не война, это уже северный зверек, а ограниченное применение ядерного оружия это ну очень специальный случай, то есть исключение, которое подтверждает правило.

2. Война или угроза объявить войну запрещены уставом ООН, и поэтому Россия не может угрожать Штатам войной, не разрушая ООН, где ей принадлежит право вето, купленное очень дорогой ценой. Поэтому Путин вынужден пользоваться Эзоповым языком типа "полный разрыв отношений", и с учетом этого обстоятельства сущность заявлений Путина, названных мной антинормандским ультиматумом, может быть сформулирована следуюшим образом: "Россия и США находятся в состоянии необъявленной войны, начатой США в 1997 году методом расширения НАТО, а антинормандский ультиматум Путина это на самом деле предложение заключить мирный договор до того как эта война разогреется возможно до термоядерных температур.

3. Если я прав и нормандский ультиматум (угроза нанести по России ядерный или мгновенный обезоруживающмй удар, если Россия введет войска в/на Украину) имел место быть в Нормандии в 2015 году, то из пункта 2 этого поста следует, что приведенная в нем сущность предложений Путина тоже является Эзоповым языком, так как из пункта 1 следует, что ядерная война уже идет 6 лет и на самом деле возвращение НАТО в пределы 1997 года это предварительное условие для начала переговоров о прекращении ядерной войны и выплате соответствующих репараций.

4. Блинкин и Нуланд реально тупые и действительно не понимают намеки Путина и Рябкова, а объяснить им все это открытым текстом просто некому, так как Путин и Рябков это не могут сделать по ООНовским соображениям, а если и найдется такой человек, которому они доверяют, то после того, как он им объяснит вышеприведенные обстоятельства, они ему все равно не поверят и перестанут ему доверять. В противном случае они не говорили бы о том, что не согласны вести переговоры, пока ствол приставлен к голове Украины, так как на самом деле они уже ведут переговоры, хотя ствол приставлен в голове США.„

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: военное присутствие в Болгарии
« Отговор #239 -: Януари 19, 2022, 07:20:33 »
Quote (selected)
САЩ и България започнаха 6-месечни военни учения на полигона Ново село
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sasht-i-bulgariya-zapochnaha-6-mesechni-voenni-ucheniya-na-poligona-novo-selo
Няма такъв филм, 6 месечно учение, това е свръх натоварване, толкова е една мисия и следва ротация поради и натрупана умора и амортизация на техниката.
Нашите и американските сили са поставени в бойна готовност и само за пред оФците се представя като нещо нормално.
ЕС е вреден за вашето здраве!