Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 16:48:17

Автор Тема: Основни правила за участие във форума на „Общество Цигански клещи“  (Прочетена 4974 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Основни правила
За участие във форума на „Общество Цигански клещи“


1.     Участието във Форума „Общество Цигански клещи“ е доброволно.
1.1.   Всеки от регистрираните участници може по всяко време да се оттегли от форума по ред, определен от администраторите.
1.2.   Всеки от регистрираните участници може да бъде отстранен по всяко време от администраторите или модераторите за определен период от време или за постоянно.

2.     Във форума „Общество цигански клещи“ се използва само книжовен български език
2.1.   Използването на чужди езици е допустимо само при цитиране.
2.2.2. Използването на диалектни форми на български език е допустимо по изключение.
2.2.3. Извращаването на българския език се наказва от администраторите/модераторите;

3.     В една публикация (пост) се използва само един цвят и  един шрифт,
3.1.   разрешава се увеличаване на шрифта по изключение с два пункта .
3.2.   Използването на емотикони е ограничено до един на публикация;
3.3.   публикуването на снимки следва да става във формат (размер), не нарушаващ целостта на темата
3.4.   при цитиране е желателно посочването на автора и източника, от където е цитата. Желателно е посочване на хипервръзката с цитирания текст. Aдминистраторите/модераторите имат право да заличава неправилно обозначени цитати и/или източници;

4.     Форумът е свободен, всеки има право да открива нови теми и да публикува във вече открити такива. Изборът на теми се предоставя на регистрираните участници
4.1.   не се допускат теми, проповядващи антисемитизъм, расово прочистване, фашизъм или педофилия; Същите ще бъдат незабавно блокирани, авторите им санкционирани;
4.2.   не се допускат теми или публикации, проповядващи промяна на конституционно определеното държавно устройство на Република България;

5.  С модераторите и администраторите не се спори; техните решения са окончателни и не подлежат на коментар. Нарушаването на това изискване се наказва от администраторите/модераторите;

6.  Троленето е забранено. За целите на модерацията под тролене ще се разбира интерпретацията на модератор/администратор.

7.  Администрацията има право да променя и допълва тези основни правила когато и както намери за правилно.

8.   Наказанията, които ще бъдат налагани са следните:
8.1. официална забележка
8.2. отстраняване за 24 или 72 часа, за седем дни или за по-дълъг период
8.4. други
8.5. видът и размерът на налаганите санкции не подлежи на обсъждане и оспорване. Право на всеки, който не е съгласен с наложено му наказание, да се оттегли от този форум

9.  Настоящите правила са изготвени  от Администрацията на форума и стават задължителни от момента на публикуването им.
Всички досега публикувани правила остават като насока какво все пак се очаква от форумниците.
При противоречие с тях се прилагат настоящите правила.
« Последна редакция: Декември 29, 2021, 11:55:23 от паралелепипед »

Неактивен Firmin

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4371
    • Профил
паралелепипед, имам питане.
Ако под модераторите, администраторите имаш предвид всеки един от тях, редно е да се поясни изрично. Ще ми се да знам един ден, когато ме отстранят от този форум, дали решението е еднолично или на колегиум. Просто така, за пълнота на изложението.  ;)

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
паралелепипед, имам питане.
Ако под модераторите, администраторите имаш предвид всеки един от тях, редно е да се поясни изрично. Ще ми се да знам един ден, когато ме отстранят от този форум, дали решението е еднолично или на колегиум. Просто така, за пълнота на изложението.  ;)

ИЛИ.

няма какво да му се тълкува. да се чете трябва-

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Аз, като пускам текстове от моя хром, понякога излизат много дребни, не знам кога и как се получава, в предварителния преглед не се виждат, виждам ги, чак след като съм ги пуснала, тогава влизам, посинвам въпросния текст и го давам на 10 големина и после излизат горе долу еднакви. Забелязала съм също, че от хрома на лаптопа изглеждат по един начин, от хрома на таблета - по друг.
Само обяснявам що може да изглеждат различни и понятие да си нямам от това.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Аз, като пускам текстове от моя хром, понякога излизат много дребни, не знам кога и как се получава, в предварителния преглед не се виждат, виждам ги, чак след като съм ги пуснала, тогава влизам, посинвам въпросния текст и го давам на 10 големина и после излизат горе долу еднакви. Забелязала съм също, че от хрома на лаптопа изглеждат по един начин, от хрома на таблета - по друг.
Само обяснявам що може да изглеждат различни и понятие да си нямам от това.

касае различни шрифтове и емотикони в рамките на един пост, така е и описано.

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил

Бележките ми са доста, но единственото ми желание е форумът да живее пълноценно. Благодаря за вниманието!

не виждам някъде в моя текст да пише, че започваме обсъждане на правилата. правилата са това. as is-

виж т.9 от настоящите основни правила.
особено във връзка с т.5 от настоящите основни правила.
може да се възползваш от правата си по т.1.1 от настоящите основни правила.