Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 11:03:18

Автор Тема: Готви се голямо окрупняване на университети у нас  (Прочетена 11779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #120 -: Февруари 04, 2022, 23:49:03 »
Проектирането на мостове е отговорна работа. По време на изпитанието на оригиналния Пешеходен мост (преди да го покрием и направим да изглежда като влак) отгоре нареждат танкове, а проектантите стоят под моста. Това е уникално съоръжение, изпълнено от напрегнати стоманобетонни прешлени/елементи в чиято кухина минават тръбите на парното от другата страна на Марица.
Навремето бях приет ф-т Радиоелектроника в МЕИ и ПГС в ИСИ. Ама пуста гъзория, магнетофони и сие записах ниски честоти Електроакустика и Студийно инженерство. На стари години съжалих, защото ако си грамотен проектант, особено след като навлезе аутокада проектирането е песен. В същото време в електрониката трябва непрекъснато да учиш, поради бесния темп на развитие и непременно да си избереш и специализираш в някоя ниша, за да може да си ъп ту дейт, докато в строителното проектиране въведоха само нови земетръсни коефициенти и малко нови материали, няма непрекъснато новости. Та за това по-добре проектирането за младите дихатели, а ветераните бизнес с добре позната стокова номенклатура.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #121 -: Февруари 04, 2022, 23:53:37 »
Тоо и аз съм инженер по тоци и жици ко става на въпрос. Но прецених че в комповете и софта кинтите са повеке. Хеле па от железариите и чертането. Иначе поназнайвам и съм бачкал с тях доста.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #122 -: Февруари 04, 2022, 23:55:38 »
Quote (selected)
Ама пуста гъзория,
Ееее, цитирах го някъде - да знаеше младо и да можеше старо.
Ама Господ си знае работата.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #123 -: Февруари 05, 2022, 00:03:00 »
Чертане на паус, без наличие на хелиограф нема смисъл.
Освен това се чертае на картон и после са префърга на паус  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #124 -: Февруари 05, 2022, 00:19:34 »
Алифабе, Джузепе, е азбука, фасулска работа демек. Не си ли чел Каравелова? Иде от алфа, бета по гръкомански. Виж пресичане на конус с кълбо или конус с конус е по-друго.
« Последна редакция: Февруари 05, 2022, 00:47:38 от dabedabe »

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #125 -: Февруари 05, 2022, 02:39:45 »
Ми то, добре! Туй - окрупняването.
Обаче как ли ще се вика некой нов, вече окрупнен, университет?!
На времето ВМЕИ, ХТИ, СУ, ВИИ и т.н. - 2-3 буквички.
В по-ново време се появи оня, пернишкия с абревиатура ... абе виШ пилотаж!!!
За позабравилите - Пернишки Университет за Технологии, Компютризация и Архитектура.
Та сега, след съчетанието на 2-3 и повече таквиз единици, колко ли букви ще съдържат новите абревиатури?!
Да се надяваме, че ще се направи грамотно, за да не излезе накрая пак по нашенски - окурпняване...
И не. Не е грешка, а е контрапункт на оная, горната П..., така де, абревиатура.

Неактивен фелдкурат Ото Катц

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1693
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #126 -: Февруари 05, 2022, 09:19:45 »
Ми то, добре! Туй - окрупняването.
Обаче как ли ще се вика некой нов, вече окрупнен, университет?!
На времето ВМЕИ, ХТИ, СУ, ВИИ и т.н. - 2-3 буквички.
В по-ново време се появи оня, пернишкия с абревиатура ... абе виШ пилотаж!!!
За позабравилите - Пернишки Университет за Технологии, Компютризация и Архитектура.
Та сега, след съчетанието на 2-3 и повече таквиз единици, колко ли букви ще съдържат новите абревиатури?!
Да се надяваме, че ще се направи грамотно, за да не излезе накрая пак по нашенски - окурпняване...
И не. Не е грешка, а е контрапункт на оная, горната П..., така де, абревиатура.
Забравил си ти някогашните ХПТКБУМКП, ГДМПБУ или най-популярния надпис по онова време В.Х.О.Д, срамота.
“Когато думите изгубят значението си, хората губят свободата си.” Конфуций

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #127 -: Февруари 05, 2022, 09:25:21 »
Та сега, след съчетанието на 2-3 и повече таквиз единици, колко ли букви ще съдържат новите абревиатури?!

Защо? Ние си имаме богат опит от миналото за абревитаковата с много букви. Например НИПКИЕП. Или ГДМПБУ - "Лебед".


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8579
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #129 -: Февруари 05, 2022, 10:26:04 »
Защо? Ние си имаме богат опит от миналото за абревитаковата с много букви. Например НИПКИЕП. Или ГДМПБУ - "Лебед".
КНИПИТУГА (Комплексен научно-изследователски и проектантски институт по териториално устройство, градоустройство и архитектура)

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #130 -: Февруари 05, 2022, 10:55:22 »
Книпитугата си беше напълно благозвучна, но имаше едно ГДКБУМКП: Главна дирекция за комунално битови услуги и местна кооперативна промишленост.
Така или иначе, не можем да се мерим с руснаците: там абревиатурите са цели изречения. И навсякъде им е така.

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #131 -: Февруари 05, 2022, 14:22:42 »
Хубава раздумка сте спретнали, пък и Who is Whu за лицезрение. Да сте живи и здрави.

Може да допълня, че без КАДовете навремето работех много по творчески, но и много по-трудно и бавно. Започнах с тях  някъде началото на 80-те. А до тогава чертане на схеми на ръка, за по-така представителност и красиво - с чертожни "инструменти" и на паус. А за статии давах материалите на печ. машина и на паус. Една цяла книга пълна със схеми и тук, там чертеж - всички на паус, покойната ми жена ги изчертаваше от скиците, бе издадох малко преди да започна с кадовете.

Дискриптивната я ОБИЧАХ, а сега без кад - няма производителност и качество. Ако схемата е правилна, отделно са симулациите на възли и пр. блокове, всичко до издаване на файловете за към платките е вече верифицирано и точно. За нови елементи има няколко големи сайта, от където на обменни начала има нови неща. С 3Д от Солидворкса и КАД-да за платки се правят чудесни точни, илюстративни сборни Чертежи с предварителна, почти фотографска правоподобност.

Инак, не знам дали нулирането ще ИМ се удаде, до край. По всяка вероятност за територията тук бъдещето е под въпрос въобще, а отделно дали ще има някакъв "ренесанс". С тази полит. сган не виждам бъдеще. Който оцелее и си запази техниката и софта, може да си чопли нещо. Но без електронни материали - в този бранш гробището е подсигурено. Вероятно ще е свързано в кой анклав ще се намира Мамковината и какво ще остане от нея. Но според мен - грижата на повечето тук списуватели има времеви отрязък от няколо до 10/15 години (макс. вариант)...

- След това Светлото бъдеще ще ни погълне или пък ако го няма, ще е все едно. Тогава ще се окаже, че Живота е една заразна, природна болест. Един вид раков тумор с метастази.
« Последна редакция: Февруари 05, 2022, 14:32:42 от Eisblock »

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #132 -: Февруари 05, 2022, 17:37:45 »
Докато ако дам един прост вал да ми сметне един строител и да му подбере лагери и уплътнения - форгет

И защо  му е на строител да смята валове?

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #133 -: Февруари 05, 2022, 22:56:36 »
Ти строителен инж. ли си?
Понеже имат прекалено раздуто самомнение че са тру-инж и гледаха отвисоко на тия дето сме от ТУ (ВМЕИ за тези от преди 89та). И по малко лични причини че не ги харесвам. Това в БГ докато работех с тях. И често ги забивах с това. Че аз мога да проектирам и начертая къща или даже сложна метална конструкция докато те един прост машинен елемент - надали. 

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #134 -: Февруари 06, 2022, 08:19:58 »
Ти строителен инж. ли си?
Понеже имат прекалено раздуто самомнение че са тру-инж и гледаха отвисоко на тия дето сме от ТУ (ВМЕИ за тези от преди 89та). И по малко лични причини че не ги харесвам. Това в БГ докато работех с тях. И често ги забивах с това. Че аз мога да проектирам и начертая къща или даже сложна метална конструкция докато те един прост машинен елемент - надали.
:thup:  :lol:
Мен някога "старите кучета" в отдела ми набиваха в главата": стугаро-фрезиста не може да осмисли твоите "учени" чертежи. Вадиш цигарената кутия, правиш му скица върху нея. Оставяш му кутията като премия и след 2 часа имаш детайла, който ти трябва.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #135 -: Февруари 06, 2022, 12:25:57 »
Айде няколко думи и по темата.
 
Концепцията на "обединението е сбъркана, изначално. Някакъв положителен резултат не може да се очаква.
 
Моето мнение е, че първо трябва да се предифинира и то ясно като какво е туй чудо "университет".
После да се разтури неадекватната агенция отговаряща за атестацията и да формира нова, която да направи реална атестация.
После когато наличните от университети останат примерно 1/3, 1/3 станат ВУ, а останалите полувиши може да се мисли за некво укрупняване (поглъшане)
 
Като какво е туй чудо Университет по библиотекарство - полувише както си беше.
Или ченгесарски университет, нема таквози чудо по света, "школа" и толкова, може колеж  :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #136 -: Февруари 06, 2022, 12:44:15 »
Ами другари, наблягахме на количествени критерии. И по пътя загубихме качеството.
« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 13:09:32 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #137 -: Февруари 06, 2022, 12:50:44 »
Всеки с къща и басейн, милионер до милионера ( това май го минахме на бегом по едно време ) , що да не сме и всички вишисти?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #138 -: Февруари 06, 2022, 16:42:01 »
Тук при мен всяка втора къща е със зелена моравка и басейн - постоянно изкопан или временен през лятото. И отчитайки колко струва земята излиза че масово са мелеонери по активи. И имат повече висшисти като процент. Но простото обяснение че са в пъти по-умен и организиран народ от БГ-населението.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #139 -: Февруари 06, 2022, 16:53:22 »
Недей тъй, и шопите милионери не са хич малко. Всьо курорт е тяхно. Бе където има каймак. Туй политици, банкери, прависти, все са меринджеи.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #140 -: Февруари 06, 2022, 16:54:56 »
Quote (selected)
Ами другари, наблягахме на количествени критерии. И по пътя загубихме качеството.
Ахъм.
Ако говориш за последните около 35 години. Отбележи числото - срива започна да се очертава още преди да ни връхлети напълно "демокрацията".
Не им харесваше мотиката бе, офис планктона вече бе станал страшно привлекателен. И т.к. питието определя съзнанието, навъдиха се филиали и филиалчета или по простичко - образователни фабрики за идиоти.
Твай!
При това, не го казвам от някакво високомерие - не, уважавам уменията и таланта на един добър готвач, зъботехник, строителен майстор, производител на оранжерийни зеленчуци, на месни продукти, на автомонтьор...все професии на които ич не им трябва "вишу", могат да се изредят доста такива - необходими и предизвикващи уважение, когато са професионалисти.
Както и обратното - вбесява ме онова "...не ходя на доктор, че като знам какъв инженер /юрист, художник,.../ съм" и си представям, че вбесява и много хора, имали нещастието да си имат работа с изфабрикувани лекари, юристи, инженери...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #141 -: Февруари 06, 2022, 16:55:49 »
Но простото обяснение е, че са в пъти по-умен и организиран народ от БГ-населението.

И, hopefully, не дрънкат чак толкова много, колкото него – БГ-населението?!?

И в двете значения на "ДРЪНКАМ" ...  :lol:

« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 19:10:29 от Alois Alzheimer »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #142 -: Февруари 06, 2022, 16:58:02 »
За инженерите не искам да чувам лоши думи.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11064
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #143 -: Февруари 06, 2022, 17:12:06 »
Още едно нещо - учехме много неща, наистина много и доста задълбочено ни натискаха да ги учим. Сетне се чуваха мнения - че за какво е било всичко това.
Повърхностно гледано е така. През живота си повече не съм решил нито един интеграл, нито едно диференциално уравнение, нито една задачка от дескриптивната геометрия. Но онова пространствено мислене което ми набиха тогава у глъвътъ, все още ме кара да се чувствам комфортно като трябва да си представям разни завързани пространствени конструкции - например. Или булевата алгебра - помогнала ми доста в битността ми на ИТ насетне, но се нервирах навремето що трябва да ме карат да умножавам две числа в осмична система. Ами щото научаваше скромната ми особа да разсъждава абстрактно и по правила, без да се заблуждава от залъгващи "очевидни факти". Или статистическите методи - ми никога не ми влязоха в употреба, но ето сега с интерес хвърлям поглед в ковидарската тема, да се наслаждавам на "тълкуване" на статистически данни.
Ми приятно е. ;) 
Изгъзиха ни с теории на флуидите, зер трябваше да разбираме и от хидро и пневмоавтоматика - ми нищо не ми влезе в работа, нищичко, но кефа сега да си правя разни поливни системи в градинката и други дребни тарикатщини си е кеф.
И т.н. Дори и мразените от всички "идеологически предмети" - ми то си беше някаква култура в обществените отношения, историята - нека е била изкривена /ако е била/, идеологизирана, едностранна може би - ама все е давала възможности нещичко да се научи и ако човек има интерес сетне - до надгражда.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #144 -: Февруари 06, 2022, 17:14:00 »
А що се отнася до "окрупняването" на университетите, не съм се намесвала тук, защото моята специалност е различна от вашата, а вие тук сте предимно "техничари" ...

И по тази причина даже не съм изчела всичко.

Затова и не знам дали е повдиган въпросът за евентуално "окрупняване" на университетските научни титли и звания, където ше настане наистина GREAT FUN!!!

За който пък скандал с "доцентурите" и "професурите" дължим може би всичко на един единствен ЕГИПТОЛОГ!!!

« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 17:44:23 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #145 -: Февруари 06, 2022, 17:28:46 »
Ами другари, наблягахме на количествени критерии. И по пътя загубихме качеството.

Недей тъй, и шопите милионери не са хич малко. Всьо курорт е тяхно. Бе където има каймак. Туй политици, банкери, прависти, все са меринджеи.

За инженерите не искам да чувам лоши думи.

А ти, млъкни най-сетне, щото не казваш нищо съществено!!! Баси досадата, от теб не можем да си чуем думата!!!



« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 19:08:49 от Alois Alzheimer »

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #146 -: Февруари 06, 2022, 18:29:00 »
Ти строителен инж. ли си?
Понеже имат прекалено раздуто самомнение че са тру-инж и гледаха отвисоко на тия дето сме от ТУ (ВМЕИ за тези от преди 89та). И по малко лични причини че не ги харесвам. Това в БГ докато работех с тях. И често ги забивах с това. Че аз мога да проектирам и начертая къща или даже сложна метална конструкция докато те един прост машинен елемент - надали.

Не, не съм, аз съм физик по образование. Но пак не разбрах, защо му е на строител да смята валове? Ако ще прави къща, въртяща се около хоризонтална ос, може би.

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #147 -: Февруари 06, 2022, 18:45:06 »
На строителя може да не му трябва но щом се пише инж. и то по-високостоящ от тези в ТУ би трябвало да може да я реши. Иначе претенции без покритие. И ако кажеш - ми не са го учили - греда. Учили са статика и трябва да имат абстрактното мислене да прилагат наученото. Реално ние от ТУ имаме много по-широк обхват на знанията който се припокрива с доста от този на строителите -> по-добри инж. сме. Но понеже покрай строителния бум им плащаха повече и се получи така че станаха прекалено важни - а не са. Пак се отклонихме от темата. А ти явно си астроном.

Неактивен Bradatko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 821
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #148 -: Февруари 06, 2022, 18:51:27 »
Джузепе « Отговор #143 -: Днес в 17:12:06 »
Напълно съм съгласен с аргументите в първата част на изложението ти по-горе.
И аз така - с интегралите и т.н., но страхотно ми помагаше за тактиката при решаване на някаква (каквато и да е) задача.
Е, сега... може би само с нас, двамата, да е така...!
 :)))

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #149 -: Февруари 06, 2022, 18:51:38 »
Най-важно е МЕИ - то, кой каквото да дрънка. И медицината е трудна и тя не е за всеки. Всичко друго е средна ръка. Полезни без съмнение, но по-лесни.
........................
Като се сетя сега за криволинейни координати, операторно смятане, криволинеен интеграл, ротации, дивергенции, матрици, Фуриета и още много други, чудя се как ми е минало това през тиквата. Четири семестъра висша математика плюс аналитична и дескриптивна геометрия. Да не говорим за ОЕ, ел. и радиоизмервания и още и още.
« Последна редакция: Февруари 06, 2022, 19:11:20 от dabedabe »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8579
    • Профил
    • Личен сайт
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #150 -: Февруари 09, 2022, 11:45:00 »
Реформата на Денков: държавните вузове се закриват, частните се развиват (от Искрен Вълчев)
Quote (selected)
Голям скандал е на път да се разрази в България. Готви го образователният министър Николай Денков. Предстои опит за мащабно ликвидиране на държавни университети под формата на сливане. Вълнението засега е мъртво, защото идеята е обсъждана откъслечно. Бурята ще се разяри около 22 февруари, когато с въпроса ще се занимае Съветът на ректорите.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #152 -: Февруари 15, 2022, 15:44:01 »
Quote (selected)
МОН сезира КПКОНПИ за нарушения в ТУ-София
Проф. Кралов е раздавал сам на себе си бонуси, констатират одитори от МОН
https://www.segabg.com/hot/category-education/mon-sezira-kpkonpi-za-narusheniya-tu-sofiya
Гонка на чуждите по устав.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Звездоброец

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 694
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #153 -: Февруари 15, 2022, 18:42:06 »
Проф. Кралов е раздавал сам на себе си бонуси, констатират одитори от МОН

Нечувана наглост. В една нормална държава този ще бъде оскубан, овърлян в катран, и състоянието му конфискувано до стотинка.

Преди няколко години в едно калифорнийско село имаше подобен случай: кмета и управата си бяха гласували огромни заплати, бонуси и какво ли не. Набързо им свиха сърмите. Обвинението беше "theft by deception" (кражба чрез заблуждаване).

Изобщо американците имат много хитри закони. В данъчното законодателство има забележка, че си длъжен да си платиш данъците от противозаконните дейности - продажба на наркотици, кражби, и т.н. Примерно откраднал си нещо, продал си го, дължиш данъци от сумата на продажбата.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #154 -: Февруари 15, 2022, 19:20:09 »
Тук интересното е ректора на НБУ кви бонуси си е дал? А тоя на ПУТКА преди закриването.
Или е неприлично да се пита. Нъл тъй Денков?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #155 -: Февруари 15, 2022, 19:25:47 »
Че ректорите са .... няма спор, след дузина години боковизъм всичките са ....
Лошото е че "това което имаме като министър на образовацията" е бетер тях.
Поне на IQ ниво.
Имаше една приказка за министъра на културата и културата на министъра, е тука точно на мястото си.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #156 -: Февруари 15, 2022, 19:27:06 »
Без ПУТКА за къде? Трябва се мисли държавнически.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #157 -: Февруари 15, 2022, 19:35:14 »
Без ПУТКА за къде? Трябва се мисли държавнически.
Еволюционно, инстинкт за продължаване на родата, даже амебите го имат.
Са чудя що мериканците го нямат, куц клон от родовото дърво на homo sapiens.
Много homo, малце sapiens.
« Последна редакция: Февруари 15, 2022, 19:40:56 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #158 -: Февруари 15, 2022, 19:40:58 »
Всъщност израза "ректорите се държат като феодали" е на професор Б. Тошев от времето когато беше зам. министър. За кратко. Това е барем две правителства преди Бочко.
 
А иначе тва са пари за семки. Денков мое сподели колко допълнително е земал на месец, преди да стане министър. Щото при тях традиционно въртът бая проекти  :smokin:

Неактивен ogopogo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 529
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #159 -: Февруари 15, 2022, 23:30:06 »
Проф. Кралов го помня още като асистент. А пък другия проф.В.Панов съм работил с него. Първия по мое мнение е по-читав и свестен.

Неактивен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8066
    • Профил
Re: Готви се голямо окрупняване на университети у нас
« Отговор #160 -: Февруари 15, 2022, 23:35:36 »
.