Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 00:39:25

Автор Тема: предсрочни избори 2022 ?  (Прочетена 56301 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #420 -: Май 30, 2022, 22:22:02 »
Като ни извади тоя от ЕС, какво ще правят тия 2,5 млн и роднините им?

Пет пари не давам за слугите на Европа, да са мислили. А що, Велика Британия като напусна, какво, да не са умрели. Не е важно къде си, важно е да си търсиш интереса, Орбан как може!?

Вбесява ме маниерът на българите, да застават зад най-големите бандити, крадци, измамници и простаци!!! Според мен средният българин мрази работливите, талантливи и честни хора.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #421 -: Май 30, 2022, 22:39:53 »
Ми те по-голяма част от българите са или зад граница, или имат рода зад граница. А англите не са цъфнали и те.
Казвам само, че Костадинов иска неща, които не искат по-голямата част от българите, и това му е грешката. Може да пази националния интерес и без да излиза от ЕС. Независимо какво мислят инженерите.
И нато не е ЕС. Не знам кое говедо пусна мухата, че не можем в ЕС, ако не сме в нато.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #422 -: Май 31, 2022, 09:57:18 »
NAziTO = EU = Democratic party of the USA

Познавам един добър англичанин, някога патриот, който, вбесен от последиците от действията на вещицата Тачър, емигрира на Канарските острови. Е, на него вече му е все едно, предполагам, дали Англия е в ЕС.

Изгражда се нова Желязна завеса между Изтока и Запада. Всеки решава от коя страна на завесата да бъде.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #423 -: Май 31, 2022, 10:45:32 »
Цитат на: kаily
Може да пази националния интерес и без да излиза от ЕС. Независимо какво мислят инженерите.

Не, не може. Независимо какво ти говорят ... твоите.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #424 -: Май 31, 2022, 10:51:03 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Май 30, 2022, 19:06:12

    А пък аз ще ти предложа ена цоциологическа цифричка: 60-65% от българите сме и за НАТО, и за ЕС!!!

А понякога не се ли напиняте, имам предвид интелектално, да направите разлика между едното и другото?

Прав си, разлика в процентите има, макар и минимална ...

Но аз по принцип цифри много-много не повня, кво да пра'иш – професионална деформация ...

« Последна редакция: Май 31, 2022, 11:06:09 от Джиджи »

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #425 -: Май 31, 2022, 11:02:44 »
Изгражда се нова Желязна завеса между Изтока и Запада.

Има нещо такова, но понеже още НЕ е оформена, най-добре за момента да не коментираме (imho).

Quote (selected)
Всеки решава от коя страна на завесата да бъде.

Не, туй НЕ Е като "Всеки сам си преценя ...", Лъчо ... ;)
Защото зависи единствено от това – от коя страна ще ТИ спуснат завесата ...


Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #426 -: Май 31, 2022, 11:06:26 »
Кайли, особено през последните три месеца и с невъоръжено око се види, че ЕС е мимикрия на натуту. На каишка от САЩ

И, да. Аз съм убедена, че т. нар. ЕС заминава в киреча. Най-голям майтап на по-първите в образуванието ще им изиграе лакомията, дето за себе си оставиха по-престижните производства и услугите и ся ще следва глад, щото мерцедеси не се ядат

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #427 -: Май 31, 2022, 11:20:11 »
Проблемът е, че силните в ЕС ще вземат нашите храни евтино и ще ни пробутват скъпи боклуци. Под "боклук" имам предвид освен истински боклук също и нещо качествено, но ненужно и надценено.
Въобще в умиращия ЕС ще започне един канибализъм - силните ще изяждат слабите, за да оцелеят още малко. С надеждата, че междувременно ще успеят да бутнат Русия, та да продължат охолния си изцяло паразитен живот.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #428 -: Май 31, 2022, 11:49:34 »
2,5 българи са извън България, болшинството в ЕС. Като ни извади тоя от ЕС, какво ще правят тия 2,5 млн и роднините им?
И какво допринасят тези "българи", че да искат не само да се отчитат интересите им, но и да са определящи :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8857
    • Профил
    • Личен сайт
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #429 -: Май 31, 2022, 11:56:05 »
Плащат. При капитализма само парите имат значение.

$0®0$

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #430 -: Май 31, 2022, 14:31:10 »
Начи сега не знам, преди няколко години четох, че Франция е на първо място в Европа и на трето в света по производство на селскостопанска продукция. имат много аецове, диверсифицирали са си урана, газа и въпреки това тихомълком си купуват и необходимия руски газ, Макрон не се влачи в кием да се снима със зеленото май, имат си заводи, даже и държавни такива.Българско тук съм виждала гъши дроб и възглавнички в Икеа, навсякъде по хранителните магазини пише произведено във Франция, по-рядко в Испания, месо, мляко, сирене, хляб, испански плодове и зеленчуци, но винаги редом с френски от същите. Внасят от северна Африка туй онуй, не знам какво ще пращат в България, като качеството на хранителните им продукти е на светлинни години напред.

Не знам да умира Франция, честно... 
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #431 -: Май 31, 2022, 14:33:25 »
Цитат на: kаily
2,5 българи са извън България, болшинството в ЕС.
Като ни извади тоя от ЕС, какво ще правят тия 2,5 млн и роднините им?

Moгат да се върнат в БГ и да работят в БГ и за БГ.
Могат да останат в ЕС (или англоезичния свят), ако ги оставят.
Могат да идат в други д-ви - Лат. Америка, Азия, Африка ...

Ако пък нищо от това не ги устройва и животът извън несравнимия ЕС им е непоносим,  могат и да приключат със себе си.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #432 -: Май 31, 2022, 14:36:03 »
Цитат на: kаily
Не знам да умира Франция, честно...

Само придобива тен. С много бързо темпо.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #433 -: Май 31, 2022, 15:02:05 »
Ми предложи им  го, ако се навият, чудесно. На тоя етап не знам дали ще се съгласят да гласуват за излизане от ЕС. А ако не се навият, Костадинов няма да спечели. Колкото и вой да има по форумите, като системата е такава и като се знае колко няма да одобрят... То същото като и с БСП навремето, скъсах се да обяснявам, че на БСП им трябват силни послания, а някои другари, които са и тукашни, се скъсаха да ми обясняват, че простият народ трябва да чете цялата програма и няма нужда от ясни послания за глупаци.
Миии....
Политиката е изкуството на възможното, ама да гониш невъзможното и да псуваш народа едновременно, че прост и не те разбира, значи не си политик.

А за Франция не знам, тя с тая развита промишленост и селско стопанство и диверсифицирана доставки ако хваща тен, то ние какво хващаме, като и боба си внасяме от Египет.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7429
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #434 -: Май 31, 2022, 15:41:12 »
"значи не си политик"

Трябват ни държавници, не политици. Политици си имаме ... за всички улични стълбове в София.

За тена - и ти почна да се правиш на неразбрала като "преводачката".
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #435 -: Май 31, 2022, 16:22:50 »
Кайли, Францата е един от най-големите получатели на евросубсидии по Общоселскостопанска политика в ЕС. Прединея бяха само ингилизите и вече им личи страховито. За храната става дума. Почвай да смяташ какво може да се случи..в мноо близко бъдеще. Третата е шляхтата

Иначе, по производство на секакви машини за секаква промишленост Францата е на светлинни години след Германия и даже след Италия. Държи я енергетиката /над 60 % АЕЦ, повечето вече са обаче ужасно древни и направо опасни/ и без съмнение - перфектен релсов транспорт. Аз лично като клиент предпочитам френски автомобил пред немски по купища причини. Анализ разходи-ползи му се вика
« Последна редакция: Май 31, 2022, 16:28:59 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #436 -: Май 31, 2022, 16:58:08 »
Францата е дух преди всичко. После промишленост, селско стопанство. И с много подправки от демократичност, но от съвсем добра проба, не англосакска.
В нея ми е надеждата /и в латиносите, въобще южна Европа/ да направи някакъв пробив в железната хватка на краварите и да разтурят натуту.
Хич да не си и мислим, че ние - прошляците можем да се измъкнем сами. Затова ме и дразни мине-не мине ден и някой да се изока, кво правела Нинова, кога ще разваля седянката. Седем милиона ниновчета да бяхме, пак няма да стане, окупирана територия сме. Засега, окупантите са  англосакските гъзолизци, но а се напече, ше ни пратят и оригинални такива, те тогава ще разберете кой ще разваля седянката и що е тва кириакстефчовци.
Засега много много не си надигат гребена, ослушват се. 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #437 -: Май 31, 2022, 17:13:03 »
Quote (selected)
И с много подправки от демократичност, но от съвсем добра проба, не англосакска.

Определено. Мосю Гилотен е един от най-известните френски граждани.. :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #438 -: Май 31, 2022, 17:16:18 »
Така е, Джузепе. Нека да сме реалисти. Но трябва да си отстояваме интереса, доколкото е възможно. А ние сме натегачи мазохисти. Никой не дърпа с ченгел глупостите издрънкани от отговорните ни хора. Да се научат първо на дипломатичен език и да помълчават поне в някои неудобни моменти . Но всяко мекере държи да дрънка.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #439 -: Май 31, 2022, 17:16:52 »
Quote (selected)
И с много подправки от демократичност, но от съвсем добра проба, не англосакска.

Определено. Мосю Гилотен е един от най-известните френски граждани.. :smokin:
Мосю Гилотен е изглеждал кротък пуритан в сравнение с армията на Бранкалеоне, в своето време.
п.с. нищо, че няма англосакси тук. Иначе, кога френските крале са ползвали нож и вилица, английските са ядели с пръсти.
А краварите все още не са съществували, т.е. вече са си били там, но като измет от цяла Европа.
 :bigok:
« Последна редакция: Май 31, 2022, 17:25:32 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #440 -: Май 31, 2022, 17:26:37 »
Quote (selected)
И с много подправки от демократичност, но от съвсем добра проба, не англосакска.

Определено. Мосю Гилотен е един от най-известните френски граждани.. :smokin:
Мосю Гилотен е изглеждал кротък пуритан в сравнение с армията на Бранкалеоне, в своето време.
п.с. нищо, че няма англосакси тук. Иначе, кога френските крале са ползвали нож и вичица, английските са ядели с пръсти.
А краварите все още не са съществували, т.е. вече са си били там, но като измет от цяла Европа.

Може. Но, творението на мосюто се е превърнало в символ, плашещ и до днес... В това е чарът и непреходността му. Дори исторически ...като една думичка надраскана във вече опожарената "Наша дама" - съдба
 
Quote (selected)
Иначе, кога френските крале са ползвали нож и вилица,

Така е. И са имали специални пръчици, изработени от слонова кост да си разбутват въшките изпод перуките/изложени са в Лувъра/. И са си имали спецялни стаи за "сране" във Версай. Последният още не може да се измирише :nuts:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #441 -: Май 31, 2022, 17:39:33 »
Quote (selected)
Така е. И са имали специални пръчици, изработени от слонова кост да си разбутват въшките изпод перуките/изложени са в Лувъра/. И са си имали спецялни стаи за "сране" във Версай. Последният още не може да се измирише
Ти си се гъбаркай, ама 2001 г!!! трябва да направим две нощувки в Лондон и разглеждам хотелите.
Сега вече не си спомням точно как, но откривам, че в някои от тях ползват неккви тасове за вода, щот няма душ или вана.
Другите, дето имат, са с цени гаче ли ще нощуваме в шотландски замък с прислуга. Хеле намери се компромис на летището.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #442 -: Май 31, 2022, 17:47:20 »
Quote (selected)
И са си имали спецялни стаи за "сране" във Версай. Последният още не може да се измириш
Те много много не са се притеснявали от такива "естествени" неща.
Не си спомням вече в кой филм синовете на краля изчукваха сестра си пред членовете на дипломатическия корпус.
Не съм го чел в сериозна медия, но го допускам за факт.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #443 -: Май 31, 2022, 18:54:52 »
"значи не си политик"

Трябват ни държавници, не политици. Политици си имаме ... за всички улични стълбове в София.

За тена - и ти почна да се правиш на неразбрала като "преводачката".


наистина не разбирам какво значи този израз, поясни?
А държавниците ще вървят напреко на масовката ли?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #444 -: Май 31, 2022, 19:02:11 »
Мароканци и др. такива подобряват боята - аз така го разбрах.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #445 -: Май 31, 2022, 19:05:31 »
Францата е дух преди всичко.
Била е  :smokin:
Тя и България е била. И прусия на балканите и първа сила на европа и даже народна република :popcorn:
 
наистина не разбирам какво значи този израз, поясни?
Не си ли одила в южната част на францата. Марсилия примерно :smokin:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #446 -: Май 31, 2022, 19:09:44 »
"значи не си политик"

Трябват ни държавници, не политици. Политици си имаме ... за всички улични стълбове в София.

За тена - и ти почна да се правиш на неразбрала като "преводачката".

наистина не разбирам какво значи този израз, поясни?
А държавниците ще вървят напреко на масовката ли?
Че Франция се изслямизира основно и африканизира донякъде. Иди на екскурзия до Марсилия, например... :nuts:
Иначе, аз винаги съм се кефила на стачния дух на франсетата и на солидарността им...но напоследък виждам, че яко ги мачкат, за съжаление...сигурно прогресивните хора са много намалели и там

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #447 -: Май 31, 2022, 19:11:34 »
Не съм се заглеждала по колко субсидии получават и кои, ама месо, ягоди, череши, краставици, домати, мляко, замразени зеленчуци, картофи, хляб - с гордост навсякъде пише 100% френско. Внасят, да, ама повече са френските. Това по супермаркетите им, по наште - чесън от Китай, домати от Турция, картофи от Полша... И само зърно се субсидира и се краде от субсидираните яко.


А за това е вярно, напълнили са се с араби като ние с цигани. Година и половина живях в Авиньон, година и половина в едно градче на морето на 30 км от Марсилия и сега от година до Лион. Французите се изнасят по селата и в по-тихите квартали и има цели квартали само с общински и държавни жилища, в повечето крак да не ти стъпва, ама има и прилични с бели хора. И блоковете им оправени, лъснати, наште частни блокове като Бейрут пред тях или както би казал курчо - като киев.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #448 -: Май 31, 2022, 19:13:59 »
Quote (selected)
Не съм се заглеждала по колко субсидии получават и кои, ама месо, ягоди, череши, краставици, домати, мляко, замразени зеленчуци, картофи, хляб - с гордост навсякъде пише 100% френско. Внасят, да, ама повече са френските.

Точно така беше, душа. Беше! И то и за наша сметка...щото квоти, разбираш ли...на калпак и съобразно размер на БВП

п. п. Кайли, кварталите на Киев и сега изглеждат по-добре от подобните във Францата! За чистотата, вкуса и градоустройството в руските градове /и за окраината иде реч/ въобще да не говорим. На мен фаворитът за най-цигански и мръсен град е Брюксел.  Целото ЕС са цигани по сравниние с тях. Само в Германия, извън най-големите градове има култура и ред
« Последна редакция: Май 31, 2022, 19:21:01 от Aсол »

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #449 -: Май 31, 2022, 19:20:49 »
Беше до внисането на демокрацията, после почна да спира да беше, далеч преди ЕС да се намеси.
Искрено и лично, един ден, много преди ЕС, минавам през пазара, аз винаги гледам цените освен качеството и претичвам навсякъде, примерно картофи 35 стинки до 40, нещо в тоя дух. Отивам след това в пощата да пусна писмо и нямаше телефони тогава, кой знае кога е било, ама вече имаше демокрация. Та един се заврял в телефонната кабина и говори и то се чува. Прекупвач, продавач, знам ли го, обясняваше разпалено и убедително по телефона, че цените много са се сринали, по 15 стинки станали, ако оня иска да му се продадат картофите, да сваля цената. Отвратих се, после почнаха да пишат по вестниците за прекупваческата мафия, за производителите, за ниските цени на изкупуване и т.н... ЕС ли е виновен за това?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #450 -: Май 31, 2022, 19:23:48 »
Quote (selected)
ЕС ли е виновен за това?

Да. Особено като влязохме там. Изнудване и квоти му се вика. На практика ликвидираха зеленчукопроизводството ни и производството на плодове. Оставиха ни на жито, царевица и рапица и в това сега има някакво възмездие :nuts:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #451 -: Май 31, 2022, 19:25:05 »
Айде пак прочети какво съм написала
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #452 -: Май 31, 2022, 19:26:48 »
Айде пак прочети какво съм написала

Прочетох. Мутробизнес. Но, след влизането ни в ЕС почти се ликвидираха цели национални направления. И то такива с яки традиции и пазар

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #453 -: Май 31, 2022, 19:29:15 »
ЕС ли е виновен за това?
да. с две думи: нито ес, нито щатците ги интересува какво правят подопечните им, стига да изпълняват. боко е изцяло креатура на ес - ханц зайдел и подобни, все още оня гнусотник от енп, кактотаммубешеимето, подскача в бокова защита.

всичките евросредства са на практика подкупи и изнудване. като цяло нетният размер на средствата, които получаваме /сиреч като махнеш това, дето се превежда на ес/, са пренебрежимо малки спрямо размера на бюджета. за сметка на което са утежнени с един куп изисквания, чрез които по-голямата част от парите се връщат обратно в ес. било за техника - да е европейска, било за друго - имаш процент за консултантски и т.н. и това е още от преди да влезем в ес - предприсъединителните и те бяха една мътилка...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #454 -: Май 31, 2022, 19:31:07 »
ей ти го последният пример - по плана, дето с триста зора го написаха и одобриха, няма кинти щото ги обвързват с ветото за макетата. това ти му викай както си искаш, ама аз го назовавам рекет.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #455 -: Май 31, 2022, 19:32:16 »
ЕС ли е виновен за това?
да. с две думи: нито ес, нито щатците ги интересува какво правят подопечните им, стига да изпълняват. боко е изцяло креатура на ес - ханц зайдел и подобни, все още оня гнусотник от енп, кактотаммубешеимето, подскача в бокова защита.

всичките евросредства са на практика подкупи и изнудване. като цяло нетният размер на средствата, които получаваме /сиреч като махнеш това, дето се превежда на ес/, са пренебрежимо малки спрямо размера на бюджета. за сметка на което са утежнени с един куп изисквания, чрез които по-голямата част от парите се връщат обратно в ес. било за техника - да е европейска, било за друго - имаш процент за консултантски и т.н. и това е още от преди да влезем в ес - предприсъединителните и те бяха една мътилка...

Така е, с лека корекция. При предприсъединителните беше по-добре. Гледай Сърбия...тя още си кара на предприсъединителни и изобщо не бърза да се присъединява

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #456 -: Май 31, 2022, 19:34:16 »
а, сърбия няма да се присъедини, докато не признае косово. там е ясно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #457 -: Май 31, 2022, 19:36:26 »
дедесето го въведохме заради евроизискванията навремето. и почнаха ддс измамите. с данък оборот немам спомен да се е лъготело така.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #458 -: Май 31, 2022, 19:46:58 »
Айде пак прочети какво съм написала

Прочетох. Мутробизнес. Но, след влизането ни в ЕС почти се ликвидираха цели национални направления. И то такива с яки традиции и пазар


Преди влизането мутрите ликвидираха селското стопанство. Тия предприятия, де се приватизираха и разпродадоха на скрап, по плана ранът ли беше?  Чехия цъфти и връзва, що?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #459 -: Май 31, 2022, 19:57:50 »
Quote (selected)
Чехия цъфти и връзва, що?
Щото имат акъл. И винаги са имали.
Сигурно десет пъти съм го писал вече, че докато при нас селяндурина, ама иначе философ се пънеше чрез СДС се раздаваше земята в "реални гроници", ликвидираха се племенни стада, МТС и т.н., чехите теглиха една майна на Хавел и му казаха да си гледа неговата работа и да не слуша съветници.
Направиха си кооперативите, натириха накрая на нивите "честните частници" и им трапосаха там "реалните граници", запазиха си техниката и стадата и т.н.
И това не само тогава - имах вуйчо там отишъл 1948 г. да им раздава акъл като градинар.
Запомнил съм - 68 г. отива чеха на работа, изкарва си смяната и отива на протести.
Тук последната УкОпация се случи преди десетина години ли беше? Неккви пичлемета си правеха квот искат с т.н. "държава".
Затва цъфти Чехия, а ние сме у киреча.
Съвсем логично.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #460 -: Май 31, 2022, 20:18:57 »
Демек, не е виновен ЕС, ни нато в случая. Което и исках да докажа...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #461 -: Май 31, 2022, 20:34:28 »
Демек, не е виновен ЕС, ни нато в случая. Което и исках да докажа...
Не, не става така Кайли.
В природата няма само добро и само лошо.
ЕС ни бе полезен донякъде, да ни промени манталитета от мързел и крадене към повече отговорност и бачкане.
Но ни отне много, страшно много! Е не ни го отне насила - сами го предадохме.
Само източването на образовани кадри, ако го смятам по техните цени на образование - никога няма да ни бъде компенсирано. Никога! Сметките сме ги правили оттатък.
И ни батиса всичко що можехме да се конкурираме с техни фирми. Пак чрез кириакстефчовците.
За НАТУ-ту да не говоря - направи ни рая. Отново. На друг султан, но рая. И това не го направиха насила, а пак чрез кириакстефчовците. Имахме и полза - можеше и у нас да забъркат един СФРЮ коктейл - условия имаше. И до днес не мога да преценя дали щото уж поддавахме към новия сахиб, но се разминахме. Това е доброто, повече няма.
Нещо като късмета на Марко Тотев - като го погребвали валяло и той бил на сухо в катафалката, а изпращащите го живи - мокри.
Така че невинни няма - аз така бих казал.
И наистина няма - нито те, белязания и пияндурника дето ни предадоха, нито ЕСовците дето ни обраха и ни фърлиха жълти стотинки, нито краварите дето ни закопчаха, нито нашите кириакстефчовци, нито останалите /включвам и моята скромна особа/ - дето си мълчахме и оцелявахме безропотно.
Така мисля е по точно.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #462 -: Май 31, 2022, 20:35:58 »
Демек, не е виновен ЕС, ни нато в случая. Което и исках да докажа...

Всъщност към днешна дата натуту/разбирай есес успяха да изнудят чехите повече от нас и не се съмнявам, че последните ще бъдат подходящо загробени. Те съвсем си свалиха гащите...Невероятно, но факт. Нашите боклуци все пак мноо ги е страх от населението

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #463 -: Май 31, 2022, 20:39:04 »
ми пак да се върна на въпроса си, а Чехия що цъфти и връзва, като е в същия ес и в същото нато?
Ако ес-мес-нато-бато отнемат страшно много, би трябвало да отнемат от всички. Ако не отнемат от всички, очевидно не са баш те виновни
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #464 -: Май 31, 2022, 20:41:56 »
ми пак да се върна на въпроса си, а Чехия що цъфти и връзва, като е в същия ес и в същото нато?
Ако ес-мес-нато-бато отнемат страшно много, би трябвало да отнемат от всички. Ако не отнемат от всички, очевидно не са баш те виновни

Чехия изобщо не цъфти...не се заблуждавай. От бившия соцлагер най-добре е Унгария, ако щеш ми вярвай

А втръсналия и на кучето ми пример с прибалтийските тигрета е трогателно нелеп. Те не само едва дишат, те изчезват...буквално.

п. п. Колкото и грозно да звучи, но ако случайно Русия реши, може само да премине границите ...бавно и пеша..и са до там
« Последна редакция: Май 31, 2022, 20:47:37 от Aсол »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #465 -: Май 31, 2022, 20:56:15 »
Русия няма да премине границата ни пеша, ни въздушно - не им трябват изпитания на нервите на изперкали и истерясали англосакси.
НАТО ще си замине по естествен начин, така както тихо и кротко си замина Варшавския договор - стана неприемлив и си замина. И с тези така.
Тогава, "тигретата", с ред сълзи и ред сополи ще си посипват главите със сол и пепел и ще търсят прошка.
Няма да е скоро, но всички и всичко работи за това - от освестването на руснаците и целият "нецивилизован свят", до осирането на целият "цивилизован свят".
Някой остана ли настрана?
А, да Антарктида. И пингвините.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #466 -: Май 31, 2022, 21:06:10 »
Като се подредят регионите в ЕС по доход на глава от населението, съобразен с покупателна сила (PPP), нещата стават интересни. Проверката на нещата от живота спрямо твърденията понякога е отрезвяваща. Само понякога, обаче.  :smokin:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_Union_regions_by_GDP

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #467 -: Май 31, 2022, 21:10:19 »
Като се подредят регионите в ЕС по доход на глава от населението, съобразен с покупателна сила (PPP), нещата стават интересни. Проверката на нещата от живота спрямо твърденията понякога е отрезвяваща. Само понякога, обаче.  :smokin:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_Union_regions_by_GDP

А, то от два месеца насам се види кво става с "дохода" , "рейтитингите" и печатниците. Мноо добре се види даже...накратко - на гол гъз, чифте пищови :smokin:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #468 -: Май 31, 2022, 21:21:02 »
Казваш Джузепе, Европа ни отне кадри. Ами какво да правят тук, като политиците са некадърни. И всичко беше организирано, тъй че да не се объркат сметките на някои другари, направени много по-отрано. И понеже споменаваш общо за кириакстефчовци, нека бъдем по-точни. Кириак Стефчов е туркофил, но не и брутален крадец или тартор на организирана престъпна група.
« Последна редакция: Май 31, 2022, 21:35:05 от dabedabe »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #469 -: Май 31, 2022, 21:24:29 »
Казваш Джузепе, Европа ни отне кадри. Ами какво да правят тук, като политиците са некадърни. И всичко беше организирано, тъй че да не се объркат сметките на някои другари, направени много по-отрано..

Какво означава "Европа" ни отне кадри? Доколкото изобщо не се съмнявам в знанията си по география и история,  България е била винаги в Европа и на всичкото отгоре мноо по-отдавна там от разни новопръкнали се "елитни" европейци. Абе как не притежавате поне грам достойнство бе?

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #470 -: Май 31, 2022, 21:28:54 »
Quote (selected)
И всичко беше организирано, тъй че да не се объркат сметките на някои другари, направени много по-отрано..
Гледах да се въздържам, но няма начин - горното е тъпо.
Мноо тъпо!
Организирано изтичане на способни специалисти, за да не объркат сметките на отговорни другари, прещи да работят с мангасари и двупръсточели седерасти, със заграбените активи!
Всъщност, няма изненада, но ми писна вече!
 :pissed-891:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #471 -: Май 31, 2022, 21:29:38 »
дедесето го въведохме заради евроизискванията навремето. и почнаха ддс измамите. с данък оборот немам спомен да се е лъготело така.
Шегичка!
Там нямаше измами с теглене, а измами с невнасяне.
Нищо различно, това става само с подкрепа на висши данъчни служители.
Тогава и сега слабото звено е в държавните хора.
Или ги мързи, или не им дават да пипат "наши" хора.
Нищо ново под слънцето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #472 -: Май 31, 2022, 21:34:44 »
ЕС ни бе полезен донякъде, да ни промени манталитета от мързел и крадене към повече отговорност и бачкане.
Ти тва серьозно ли?
Ха недей  :crying_with_laughter-3302:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #473 -: Май 31, 2022, 21:35:02 »
Чехия изобщо не цъфти...не се заблуждавай. От бившия соцлагер най-добре е Унгария, ако щеш ми вярвай


И тогава що Унгария цъфти и връзва, като е в ЕС и нато?
А за Чехия не знам колко пропада, знам само, че активно пускат обяви за работа в български сайтове за работа, че българи с агенции там почват веднага от 650 евро нагоре и скоро стигат 1000 евро заплата нискоквалифициран труд. Та щом се търси работна ръка и дават такива заплати, очевидно не са изпаднали.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #474 -: Май 31, 2022, 21:40:05 »
Европа ни отне кадри. Ами какво да правят тук, като политиците са некадърни.

Пропускате, че от вън ни назначават некадърните политици, ако сте умни, ще познаете, защо го правят.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #475 -: Май 31, 2022, 21:41:43 »
Quote (selected)
И тогава що Унгария цъфти и връзва, като е в ЕС и нато?

Разкошен въпрос....и се питам...докога? :nuts:

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #476 -: Май 31, 2022, 21:43:40 »
И тогава що Унгария цъфти и връзва, като е в ЕС и нато?


Кой колко и как цфти е спорно и неясно, но със сигурност, също от вън се определя, кой колко да цъфне и върже.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11163
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #477 -: Май 31, 2022, 21:51:31 »
Quote (selected)
Ха недей 
Ха не се смей!
Това не се отнася до онези, които си бачкаха и си го можеха, точно те се изнесоха сетне на запад - научиха да бачкат онези "бачкадури", като един шофер напр., който ми сподели, че от държавния му камион трите колелета бачкали за него и едно за държавата.
И онези нищожества от тогавашната "Подкрепа" от най ниЗши бачкаторчета, които решиха, че е дошъл техният час да "управляват" - всъщност, да дерибействат!
Е това бяха онези, които сетне се превърнаха в сегашните 80%-ници.
Тях, ЕС /разбирай перспективата за паяжина на задника/ ги научи да бачкат! Колкото си могат де, но вече пердашеха през кунките, кога се опитват да крадат.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен PlaNed

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 930
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #478 -: Май 31, 2022, 21:56:30 »
Демек, не е виновен ЕС, ни нато в случая. Което и исках да докажа...
А, не!
Такива мисли, Кайли, развалят красивата версия и затова са недопустими.
Трябва да има виновен!
Ние сме целите в бяло и при това сме невинни!
Ако стигнете дъното, не се отчайвайте.
Налейте си пак!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: предсрочни избори 2022 ?
« Отговор #479 -: Май 31, 2022, 22:04:19 »
БНБ: Има огромен риск за инфлационна спирала

В хода на дискусията заместник-председателят на ПГ ДПС Йордан Цонев отбеляза, че в залата са петима бивши министри на финансите, а настоящият го няма.

"Скандално е, защото цялата тази материя касае най-много него", коментира депутатът.

https://www.vesti.bg/bulgaria/bnb-ima-ogromen-risk-za-inflacionna-spirala-6144254
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.