Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 18:30:33

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 569461 пъти)

Accipiter и 91 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23811
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3960 -: Март 08, 2023, 22:22:57 »
Quote (selected)
Женен !
Да!
Не е добре точно днешния ден , ама май попържаме грешния човек.
Голяма клечка, а мъж под чехъл.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7412
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3961 -: Март 08, 2023, 22:41:07 »
Струва ми се, че Костадинов под "hash-code" има предвид "source code".

не, по-скоро хеш функция има предвид според мен.

може да пресметнеш хеш функцията на изходния код (примерно sha512sum file.source.cpp), която ти позволява да разбереш дали след това файлът е променян, защото ако е променян, хеш функцията вече ще е друга.

ето един пример:

[nick@acatlan ~]$ sha512sum rfc5735.txt.pdf
80df64e38e04b3ae35d07c2e877bb901a489ebc28a0bcde9a267baabd73a715ccc6d7d53d699ca6c85663ce822c1a6acdf7ba33d7a124d46aaa419835bcc569a  rfc5735.txt.pdf

ако променя rfc5735.txt и го конвертирам отново до .pdf формат, неговата hash функция вече ще бъде различна.

за по-голяма яснота приемам, че изходният код е само в един файл.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7412
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3962 -: Март 08, 2023, 22:44:01 »
Абе ще дойдете на онова дето ви го пише Анонимния, но ви трябва време.
Машинки които сканират бюлетината, щото остават физически носители на информацията които можете да ги пипнете и преброите когато си искате.
Ма майната ви.
Не ви мисля.
Отписал съм ви.
Продължавайте да се упражнявате как по добре да изпълните заданието на Козяк.

хайде стига с глупави обобщения.

и няма нужда от сканиране, достатъчно е това, което се прави сега - отпечатване на „бюлетина“ с твоя глас, пускането  и в урната и след това преброяване и на хартиените бюлетини.

само трябва много внимателно да се разпише в изборния кодекс какво се прави, когато броя на гласовете от машинния протокол и ръчното преброяване не съвпаднат. ако съвпадат, драма няма да има.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7412
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3963 -: Март 08, 2023, 22:46:24 »
От Рейгъна остана "Доверяй, да проверяй!. Обидно е, че един средна ръка артист постигна такъв успех. Това не може да се обясни само с наивността на Горбачов.

Човек се учи докато е жив. Не знаех, че Рийган знае и разбира руски. Благодаря ! :133:

надали е знаел, но мисля, че е факт произнасянето на тази фраза от него на руски. все пак е артист и е учен да запомня реплики.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11185
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3964 -: Март 08, 2023, 22:52:02 »
И още нещо , да се разберат партиите, които си имат доверие, ако не могат самостоятелно, то да се договорят да имат застъпници дори и в най малките селски секции.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7412
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3965 -: Март 08, 2023, 22:57:08 »
Беше представителен човек, но са му дърпали и на него конците, както е навсякъде по света. Но Горбачов беше рекордьор. Съсипа всичко за нула време. Още се питам наивен ли е бил, или купен.
......................
И в двата случая, как службите за сигурност допуснаха това? Работата е като у нас. Всичко над средно ниво трябва да се разкара.

карайте направо за краставиците - че съдържали 99% вода.

и не казвайте, че не сте разбран, не е вярно.
the lamers club honourable member …

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3966 -: Март 08, 2023, 23:00:30 »
Абе ще дойдете на онова дето ви го пише Анонимния, но ви трябва време.
Машинки които сканират бюлетината, щото остават физически носители на информацията които можете да ги пипнете и преброите когато си искате.
Ма майната ви.
Не ви мисля.
Отписал съм ви.
Продължавайте да се упражнявате как по добре да изпълните заданието на Козяк.

хайде стига с глупави обобщения.

и няма нужда от сканиране, достатъчно е това, което се прави сега - отпечатване на „бюлетина“ с твоя глас, пускането  и в урната и след това преброяване и на хартиените бюлетини.

само трябва много внимателно да се разпише в изборния кодекс какво се прави, когато броя на гласовете от машинния протокол и ръчното преброяване не съвпаднат. ако съвпадат, драма няма да има.

Номера е не в броя, а в съдържанието ( за коя партия ). Презумпцията е, че се манипулира избора.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11185
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3967 -: Март 08, 2023, 23:00:43 »
От Рейгъна остана "Доверяй, да проверяй!. Обидно е, че един средна ръка артист постигна такъв успех. Това не може да се обясни само с наивността на Горбачов.

Човек се учи докато е жив. Не знаех, че Рийган знае и разбира руски. Благодаря ! :133:

надали е знаел, но мисля, че е факт произнасянето на тази фраза от него на руски. все пак е артист и е учен да запомня реплики.

Фразата е факт и не я беше научил от филми,а специално за да я каже на белязания престъпник пред репортери отразяващи срещата им край Малта. А престъпникът, вместо да с възползва и да поиска писмени гаранции за неразширяване на НАТО, както се оказа правел само "доверяй" и затова сега негови сънародници гинат.
Сега разбирате ли, защо отдавна го наричам престъпник?
И не само той! Пияндурника -също!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11185
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3968 -: Март 08, 2023, 23:07:18 »
 
да
Беше представителен човек, но са му дърпали и на него конците, както е навсякъде по света. Но Горбачов беше рекордьор. Съсипа всичко за нула време. Още се питам наивен ли е бил, или купен.
......................
И в двата случая, как службите за сигурност допуснаха това? Работата е като у нас. Всичко над средно ниво трябва да се разкара.

карайте направо за краставиците - че съдържали 99% вода.

и не казвайте, че не сте разбран, не е вярно.
Занимателното е онова за разчистването на всичко над средно ниво.
По подразбиране -не сме там.
Но пък така ще ни се отвори парашута.
На под средното!
 :lol:
 :m1273:
« Последна редакция: Март 08, 2023, 23:42:49 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3969 -: Март 08, 2023, 23:10:10 »
Ами ний не минахме ли по същия път? А една Чехия не се уплаши да отдели Словакия. Меридианите и паралелите са важни мисля аз. И съседите най вече. И пластовете. Колоните, ако щете.
.......................
Аз разбира се не мога да се преборя с фантазиите на някои другари и не ми е това целта.
...................
Ако сме разумни, ще устоим на лашкането на съдбата.
« Последна редакция: Март 09, 2023, 00:01:02 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3970 -: Март 09, 2023, 08:29:04 »
Не знам от къде ви дойде на ум за Р.Рейгън, но ето нещо от вчера


„Что имел в виду ровно 40 лет назад президент США Рональд Рейган, когда на съезде Национальной ассоциации евангелистов США назвал СССР "Империей Зла"?
Я пишу так, как этот термин стали писать на английском после этого выступления. В русском языке, созданном Пушкиным и Православием, "зло" это должность или профессия и пишется с маленькой буквы.

Дело в том, что в этой речи он сформулировал основные понятия, приведшие к сегодняшнему кризису, который запросто может привести к окончанию истории если не человечества как такового, то цивилизации то уж точно.
Прежде всего я конечно имею в виду отрицание моральной эквивалентности, которое не позволяет России и США вести перегоры о деэскалации ситуации, по сравнению с которой не только 1983 год, но и Карибский кризис кажутся дракой в детской песочнице.
Ну и от себя я добавлю, что 8 марта 1983 года президент США знал, что говорил, так как в феврале 1983 года началось резкое ухудшение почечной недостаточности у Андропова и Рейгану уже было известно, что вскоре после долгой и продолжительной болезни, не приходя в сознание, Генеральным секретарем ЦК КПСС станет К.У. Черненко, а фактическим руководителем страны, которая когда-то была Катехоном, станет величайший Иуда со времен Иуды, предавшего Христа.

/https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%BB%D0%B0/

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3971 -: Март 09, 2023, 09:54:46 »
може да пресметнеш хеш функцията на изходния код (примерно sha512sum file.source.cpp), която ти позволява да разбереш дали след това файлът е променян, защото ако е променян, хеш функцията вече ще е друга.
[...]
за по-голяма яснота приемам, че изходният код е само в един файл.
Да, ако става дума за проверка дали е бил променян, това трябва да е имал предвид. Но откъде е сигурно, че изпълнимият код е бил компилиран точно от този изходен код? Не е ли по-добре да гледаме хеш-функцията на изпълнимия код? Най-сигурно според мен би било изпълнимият код да бъде в EPROM (изтриваем с ултравиолетови лъчи), а не във flash-EEPROM, за да не може лесно да се променя. Не знам дали е така в тези машини. Ако е така, може да се извади EPROM-ът на някои от тях и да се провери хеш-функцията му.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3972 -: Март 09, 2023, 10:03:45 »
Какъв е смисълът от случаен избор? Никаква гаранция не дава, ако се правим на стриктни. И стига с тия подозрения! Да минем на тото тогава, или и там раптата е олайневена? Пардон!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7412
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3973 -: Март 09, 2023, 10:08:25 »
може да пресметнеш хеш функцията на изходния код (примерно sha512sum file.source.cpp), която ти позволява да разбереш дали след това файлът е променян, защото ако е променян, хеш функцията вече ще е друга.
[...]
за по-голяма яснота приемам, че изходният код е само в един файл.
Да, ако става дума за проверка дали е бил променян, това трябва да е имал предвид. Но откъде е сигурно, че изпълнимият код е бил компилиран точно от този изходен код? Не е ли по-добре да гледаме хеш-функцията на изпълнимия код? Най-сигурно според мен би било изпълнимият код да бъде в EPROM (изтриваем с ултравиолетови лъчи), а не във flash-EEPROM, за да не може лесно да се променя. Не знам дали е така в тези машини. Ако е така, може да се извади EPROM-ът на някои от тях и да се провери хеш-функцията му.

тези неща съм ги обяснявал още в стария форум - няма как да си сигурен, че изпълнимия файл, който работи в сървъра е правилно компилиран.

за това съм и против електронно гласуване, по принцип. в момента, в който спре да работи този процес, става недоказуемо, че е имало манипулация

за машинното гласуване е малко по-лесно, единият начин ти си го описал, другият - аз съм го описал, не че няма какво още да се подобрява.

в комбинация двата могат да гарантират сравнително честни избори.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3974 -: Март 09, 2023, 10:16:44 »
Стига с тия Радини вълнения за изборите.
Гласовете винаги се броят „правилно„.
Просто на вас не е дадено да го разберете.
Винаги речели този, който трябва да спечели.
С явяването си в избирателните секции, вие само узаконявате този избор.
Суматохата около всички изборите е населението да не вземе да мисли неизвестно какви работи. Пускат някаква муха, и всички налапват кукичката до въдицата
« Последна редакция: Март 09, 2023, 10:47:28 от Алиса »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3975 -: Март 09, 2023, 10:40:32 »
Да бе, ама и да не гласуваш е тъпо. Все едно си добитък. Вие, уважаема, упражнявате ли правото си? Ако ще има бойкот на гласуването, аз съм ЗА. Ама на никого не му стиска да призове към такава акция. Щото всички са телевизионни артисти.
« Последна редакция: Март 09, 2023, 10:49:01 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3976 -: Март 09, 2023, 10:51:59 »
Не. Живяла съм във време, когато икономиката работеше като часовник, и народът беше единен, без партии и избори.
Тридесет години изборните психози не донесоха нищо добро на този народ
33 години не стигат ли?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3977 -: Март 09, 2023, 11:03:55 »
Цар Борис  e  бил много наясно, и затова в един период забранява партиите. Ама трябва да има и виновни за всички простотии.
.................
Не бих казал, че народът е бил много единен. Налягаше си парцалите. Тръбачите надуваха. Сега всички се префасонираха до неузнаваемост. И пак папат.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2156
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3978 -: Март 09, 2023, 11:10:19 »
Живяла съм във време, когато икономиката работеше като часовник, и народът беше единен, без партии и избори.
Спокойно си живеехме по време на "студената война". Поне бяхме сигурни, че няма да ни ударят в гръб.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3979 -: Март 09, 2023, 11:18:47 »
Живяла съм във време, когато икономиката работеше като часовник, и народът беше единен, без партии и избори.
Спокойно си живеехме по време на "студената война". Поне бяхме сигурни, че няма да ни ударят в гръб.


Защо в гръб?  В гръб ни удари Китай примерно
Ние сами отгледахме ликвидаторите.
Спомнян си М.Башева как въздишаше, че искала да стане птичка, и да полети в любимият и Китай.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2156
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3980 -: Март 09, 2023, 11:23:09 »
Няма да престана да ви навирам в очите предизборната платформа на СДС, с която излъгаха българския народ!

ИЗ ПРЕДИЗБОРНА ПЛАТФОРМА НА СДС
45 години стигат
Времето е наше

Quote (selected)
СДС категорично отхвърля доктрината за ограничения суверенитет, налаган в името на т.нар. “пролетарски интернационализъм и социалистическа общност”, тъй като на практика това е политика, обслужваща чужди интереси и укрепваща международните позиции на номенклатурата. Накърняването на националния суверенитет на страната не може да се оправдава с каквито и да било идеологически или политически съображения.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2156
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3981 -: Март 09, 2023, 11:32:28 »
Защо в гръб?  В гръб ни удари Китай примерно
Не си спомням Китай да е бил член на Варшавския договор. Разпадането на СИВ и Варшавския договор не беше удар в гръб от НАТО и ЕС, а предателство - промушване с нож в сърцето от "своите".

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3982 -: Март 09, 2023, 11:45:01 »
Да, ако става дума за проверка дали е бил променян, това трябва да е имал предвид. Но откъде е сигурно, че изпълнимият код е бил компилиран точно от този изходен код? Не е ли по-добре да гледаме хеш-функцията на изпълнимия код? Най-сигурно според мен би било изпълнимият код да бъде в EPROM (изтриваем с ултравиолетови лъчи), а не във flash-EEPROM, за да не може лесно да се променя. Не знам дали е така в тези машини. Ако е така, може да се извади EPROM-ът на някои от тях и да се провери хеш-функцията му.

уф. пак се вреш там, де хабер си нямаш. а после се обиждаш, като ти кажат че си головодник. първо, изпълнителните файлове се подписват с цифров сертификат, който удостоверява както името на подписалия, така и че не са променяни.

второ, начин за проверка кой изпълним файл от кои изходни файлове е компилиран има и това го знае всеки професионален програмист. като компилираш и линкнеш файла освен изпълнимия файл има и едни допълнителни неща, сега ти всъщност питаш за дебъг информацията, в която се записва кои точно изходни файлове са ползвани, както и разни техни характеристики като дата и час на последна модификация, а също и коя точно инструкция в изпълнимия файл на кой точно ред от изходния код съотвеетства. и ако имаш несъответствие в записаната информация и сегашния изходен файл не можеш да поставиш точка на прекъсване примерно. всеки, който е компилирал и се е засилил да дебъгва, без да линкне преди това, се е сблъсквал с този проблем.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3983 -: Март 09, 2023, 11:58:39 »
отделно, че никой не ти пречи да компилираш и линкнеш наново изпълнимия файл и да го сравниш с този, който е бил там на машините в секцията. и да видиш има ли несъответствия.

и още нещо: хеш функциите не дават 100% гаранция - на теория /а и на практика/ е възможно две различни последователности да имат един и същ хеш код. така че ако искаш да си сигурен - първо сравняваш хешовете, а после и самите неща, от които са направени въпросните хешове. близо до ума е, че като хешираш буфер от два мегабайта и получиш 512 байта хеш, то от други 2 мегабайта можеш да получиш същия този хеш.

аз ползвам хеш функции на стрингове за тази цел - много по-бързо става, ако вместо сравнение на стрингове ползваш първо хеш-чекинг и чак като съвпаднат - тогава пълно сравнение. особено ако това сравнение ти се налага да го правиш често.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3984 -: Март 09, 2023, 12:39:18 »
Аман от максималисти. Санким сме почти перфектна държава. И сал малко не ни достига да сме образец. Ма ний сме голям майтап наистина.
................
Чуй сега, виж сега! От тез тънкости политиците хабер нямат. Но ще намерят пари да платят на продажници.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2156
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3985 -: Март 09, 2023, 12:49:51 »
Quote (selected)
Пречи ви паметникът на Съветската армия, пита Таков.
„А не ви ли пречат високите цени? Не ви ли пречи инфлацията? Не ви ли пречи бедността на хората? Явно не. Уважаеми колеги от Демократична България, целта не винаги оправдава средствата.
https://tribune.bg/bg/politika/takov-kam-db-iskate-da-saborit/
Не забравяйте, че когато Бъкъра взриви мавзолея на Георги Димитров, СДС загуби изборите! България не е Афганистан!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3986 -: Март 09, 2023, 13:02:10 »
Дайте да турим черта! Но май има още надяващи се да (ни) ги насадят. Каква трябва да бъде нашата цел? При текущите условия, на първо време трябва да намалим броя на тайфите в говорилнята. После да намалим лешперите наполовина. Това е постижимо в обозрим срок. После ще ви кажа още.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3987 -: Март 09, 2023, 15:33:51 »
Защо в гръб?  В гръб ни удари Китай примерно
Не си спомням Китай да е бил член на Варшавския договор. Разпадането на СИВ и Варшавския договор не беше удар в гръб от НАТО и ЕС, а предателство - промушване с нож в сърцето от "своите".

Осемдесетте години имахме няколко фронта. Афганистан, Ангола, Никарагуа.
В Афганистан и Ангола Китай подпомагаше отсрещната стана с военни инструктори и оръжие. Никарагуа. Иран-контри. Наркотици срещу оръжие.
Не се бъркайте, че сега Русия е по необходимост в „дружески„ отношения с тези страни.
Откритият враг е достоен за уважение. Скритият ти забива подло нож в гърба.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23811
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3988 -: Март 09, 2023, 18:45:15 »
Много нефелна дискусия за или против машини/хартийки.
Повърхностно.
Не там е заровено кучето.
Братята роми може да са на дъното на цивилизацията, но това в нашия случай (цивилизация) значи че са на твърда почва за разлика от въздухарите демократи.
Отдавна са разбрали че изборите са парлама и не решават нищо, ама ако могат да изкярят 50 лева/евра няма да се дърпат.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3989 -: Март 09, 2023, 19:42:23 »
Винаги речели този, който трябва да спечели. С явяването си в избирателните секции, вие само узаконявате този избор.
Точно обратното е. Властимащите разчитат именно на такова поведение. Да си мислиш, че нищо не зависи от теб, че всичко е предрешено и няма смисъл да си губиш времето да ходиш да гласуваш. Няма по-изгодно за тях мислене от това. Колкото по-малко отидат да гласуват, колкото по-малко активни граждани има, толкова по-малко препятствия имат, за да вършат мръсните си дела. Така че потриват радостно ръчички, загдето са промили толкова уж умни мозъци.

Я по-добре вижте какво пишат руснаците:

В Болгарии громкий политический скандал из-за Украины (+ видео)
Quote (selected)
В столице страны — городе София — кандидат в депутаты от партии “Возрождение” Атанас Штефанов сорвал со здания местной мэрии украинский флаг и бросил его прямо на дорогу. По словам политика, на здании госоргана ни в коем случае не должен быть размещен “фашистский флаг”.

Местные власти уже назвали поступок Штефанова “крайне возмутительным”.
Това сигурно е било превеждано от език, на който "St" се чете като "Щ", вероятно немски или унгарски. Но се радвам, че на срещата им напомних за укрофашисткото знаме и явно има резултат! Но интересно как е успял да влезе вътре, за да го свали?

Послепис: Разбрах как е влязъл! Отишъл да поднесе цветя за 8ми март на бившата учителка по руски и използвал случая да хвърли фашисткото знаме долу!
« Последна редакция: Март 09, 2023, 20:06:41 от lucho »

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3990 -: Март 09, 2023, 20:02:26 »
В профила на Костадин Костадинов има много нови материали, вкл. пресконференция в защита на Паметника на Съветската армия, за протест против решението на столичните фашаги да го махнат, нови данни за събраните до момента подписи и др.п., поради което по-добре да не давам преки препратки към отделните материали, а просто една към този профил, където можете да видите и чуете всичко:

http://fb.com/kostadin.eu
« Последна редакция: Март 09, 2023, 20:07:32 от lucho »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3991 -: Март 09, 2023, 20:05:27 »
Отдавна трябваше. Че не изписваш вежди. Чувствителни сме към внушения.

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3992 -: Март 09, 2023, 20:07:25 »
Но интересно как е успял да влезе вътре, за да го свали?
Важното е че е успял да го направи!

П.П. Цените на яйцата няма да ме спрат да ги дарявам на общината.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3993 -: Март 09, 2023, 20:22:13 »
Яйца и боя по фасадата на сградата на столичната община, където са посмели да искат премахване на Паметника на Съветската армия:


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2156
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3994 -: Март 09, 2023, 20:31:44 »
- Няма по-досадно нещо от един политик!
- Двама политици!

Активен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1383
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3995 -: Март 09, 2023, 20:39:35 »
В профила на Костадин Костадинов има много нови материали, вкл. пресконференция в защита на Паметника на Съветската армия, за протест против решението на столичните фашаги да го махнат, нови данни за събраните до момента подписи и др.п., поради което по-добре да не давам преки препратки към отделните материали, а просто една към този профил, където можете да видите и чуете всичко:

http://fb.com/kostadin.eu
Искрено се надявам, че паметникът няма да бъде премахнат. Но ако все пак се стигне до това, предлагам на учительница руского языка да озвучи демонтажа с това парче. Мисля, че ще бъде съвсем на място.
ПС. За неразбралите - сарказъм бе Уили!
« Последна редакция: Март 09, 2023, 21:31:53 от Shabaan_bin_Robert »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3996 -: Март 09, 2023, 20:42:50 »
Сетих се за оня виц:
Американецът: У нас всеки може да псува американския президент.
Руснакът: И у нас.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #3997 -: Март 09, 2023, 20:43:12 »
Видеорепортажи от днешния протест пред сградата на столичната общинска управа срещу искането ѝ за премахване на Паметника на Съветската армия има тук:

http://fb.com/vazrazhdane.bg


Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3998 -: Март 09, 2023, 20:45:22 »
А „наследницата„ на БКП, каква позиция има срямо паметника?

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2156
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3999 -: Март 09, 2023, 20:54:33 »
Quote (selected)
02.03.2001 г. (Точно преди 22 години!)
Многовековни статуи на Буда са подложени на варварско унищожение в Афганистан, съобщават световните агенции. Лидерът на талибаните молла Мохамед Омар заповядал унищожаването на будистките паметници край град Бамян като обекти на идолопоклонничество, оскърбяващи правоверните мюсюлмани в страната.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4000 -: Март 09, 2023, 21:02:03 »
"В столице страны — городе София — кандидат в депутаты от партии “Возрождение” Атанас Штефанов сорвал со здания местной мэрии украинский флаг и бросил его прямо на дорогу. По словам политика, на здании госоргана ни в коем случае не должен быть размещен “фашистский флаг”.

 :well_done-1299: За Атанас Стефанов. Напомня ми Манолис Глезос. Символите са важно нещо.
lucho  :good_job-1300:
И тук се намират жълто-сини флагове по фасади, но са на частни къщи, та няма как да ги сваляш. :)))
« Последна редакция: Март 09, 2023, 21:14:21 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4001 -: Март 09, 2023, 21:19:41 »
Но можеш да ги изгориш с мощен лазер, с прашка с горящо "камъче", с лък или арбалет със стрела със запалителен връх или дори да ги съдереш с бавно спускана отгоре истинска жива котка, както сме обсъждали тук :)))

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4002 -: Март 09, 2023, 21:31:20 »
Два "B-52" са кръжали с часове над Хасково и Кърджали

Може би американците са искали да кажат: "Можем и повторить!"?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4003 -: Март 09, 2023, 21:46:00 »
Поканили сме ги навярно.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4004 -: Март 09, 2023, 22:09:19 »
Познайте кой е до Живков на снимката:


Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4005 -: Март 09, 2023, 22:18:53 »
Паси?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4006 -: Март 09, 2023, 22:45:34 »
Да, той е!

Между другото, на балкона на софийската общинска управа са издигнали нов фашистки парцал. (Навярно имат още няколко десетки, защото знаят, че животът на всеки е кратък.) Мисля, че най-безопасно за изгарящия поредния парцал е да използва мощен няколковатов лазер, закрепен на статив. Така може да действа от достатъчно голямо разстояние, без особен риск да бъде забелязан. Иначе с прашка, лък или дори арбалет е необходимо много точно око, докато лазерът прави ярка точка, която удобно може да се мести, докато бъде достигнато най-доброто място за подпалване. Само че стативът трябва да може да се мести много фино...

Активен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4136
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4007 -: Март 09, 2023, 22:56:30 »
Между другото, на балкона на софийската общинска управа са издигнали нов фашистки парцал. (
Тия идиоти са ми любимите!
Демек общината е укро-фашистка. Kоето много добре го знаем . А знаменцето на lgbt не се вижда, защото си го носят в ануса.
« Последна редакция: Март 10, 2023, 00:25:22 от Kole »

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4008 -: Март 10, 2023, 10:34:01 »
Идеалната запалка за нацистките парцали (далекобойност – 800 метра, цена – 100000 ¥)

« Последна редакция: Март 10, 2023, 10:46:27 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23811
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4009 -: Март 10, 2023, 13:16:08 »
Quote (selected)
Червената армия слага край Холокоста. На чия страна сме?
https://glasove.com/na-fokus/chervenata-armiya-slaga-kray-holokosta-na-chiya-strana-sme
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4010 -: Март 10, 2023, 14:08:23 »
Quote (selected)
Червената армия слага край Холокоста. На чия страна сме?
https://glasove.com/na-fokus/chervenata-armiya-slaga-kray-holokosta-na-chiya-strana-sme



Не само на геноцида на евреите.
И на циганите, и на педерасите, и на славяните.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23811
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4011 -: Март 10, 2023, 14:55:49 »
Quote (selected)
Ако изборите бяха в началото на март, резултатът вероятно щеше да е следният: ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС щяха да имат почти идентична подкрепа с 27,2% и 26,6%, ДПС и "Възраждане" са другата двойка със сходни резултати и биха оспорвали третото място, съответно с 13,4% и 12,3%. Със 7,3% БСП е на петото място.

В битка за възможност за прескачане на бариерата са "пакетирани" "Български възход" с 3,7%, "Има такъв народ" – с 3,4% и "Левицата" – с 3,2%.
https://www.segabg.com/hot/category-izbori-2023/gerb-sds-i-pp-db-pochti-se-izravniha
Не че герб са ми на сърце, ама се чудя на ахмаците дето са за първенците.
Левицата се справя успешно, неутрализира евентуален бонус за БСП от хартишките че даже и повече.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23811
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4012 -: Март 10, 2023, 17:38:05 »
Quote (selected)
Платформата за сравняване на цените у нас и в чужбина ще е готова през следващата седмица
https://manager.bg/%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D0%B0/platformata-za-sravnavane-na-cenite-u-nas-i-v-chuzbina-ste-bade-gotova-prez-sledvastata-sedmica
Една от първоначалните идеи при създаването на ЕС е била точно такава - еднакви цени на всичко в цялата територия на съюза.
Малко тъпичко че току що бяха катурнали социализма заради уравновиловката.
Много лесно им мина, което не беше учудващо.
Няма как кило домати в Атина да струва колкото в Берлин, що - вярвам ще се сетите.
Ще ми бъде интересно в тоз пази боже портал дали ще има приозводствена цена на Айфон (Фокском) и цена на дребно. :)))
« Последна редакция: Март 10, 2023, 17:53:12 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23811
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4013 -: Март 10, 2023, 17:45:27 »
Quote (selected)
"Шпигел": Български паспорт е използван при наемането на яхтата "Андромеда" за саботажа на "Северен поток"
https://glasove.com/novini/shpigel-balgarski-pasport-e-izpolzvan-pri-naemaneto-na-yahtata-andromeda-za-sabotazha-na-severen-potok
Тия наистина ще намерят начин да ни вкарат във война с Русия. :pissed-891:

Quote (selected)
Твърди се, че фирмата, която го е наела, е на украински граждани и е регистрирана в Полша.
Последно кое от трите?
УКРАИНЕЦ, БЪЛГАРИН, ПОЛЯК?
« Последна редакция: Март 10, 2023, 17:50:34 от buratinob »
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11185
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4014 -: Март 10, 2023, 17:50:59 »
Оная тъпачка Клеър Стърлинг по добре ги наместваше.
Много, много е паднал гарда и на службите им!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4015 -: Март 10, 2023, 18:54:00 »
Ще ми бъде интересно в тоз пази боже портал дали ще има приозводствена цена на Айфон (Фокском) и цена на дребно.
По принцип съотношението трябва да е 1:3, но в случая може и 1:10 да е, защото марката струва доста повече от самото изделие.
В една от сериите на "Разследвания на авиационни катастрофи" бяха сложили черен кръг върху отхапаната ябълка на компютъра.
Много ми са смешни тези нескопосани опити да прикрият марката на това или онова напоследък, чрез размазване или пиукане....

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11185
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4016 -: Март 10, 2023, 19:01:23 »
Ябълката прави добри лаптопи, не оплювайте.
Още от време оно, Apple си беше топ!
Верно, позалязоха заради скъпотията и несъвместимостта, но през айфоните се пооправиха.
Факт е, че една от уважаваните от мен компании за девелопъри - WMware, работи с тях.
За айфоните - успяха да ги промотират като кифлени такива.
Пазар, кво да го прайш!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8909
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4017 -: Март 10, 2023, 19:46:32 »
Ни най-малко не оплювам! Самият аз ползвам ябълков компютър и операционна система от 16 години.

_______________________________________________________________________________________________________________


Пет минути от митинга-шествие на Трети март 2023 г., което фашистките телевизии няма да покажат:

https://bgr.news-front.info/wp-content/uploads/2023/03/3-mart_shestvie_m.mp4


Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7412
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4019 -: Март 10, 2023, 20:15:37 »
Ябълката прави добри лаптопи, не оплювайте.
Още от време оно, Apple си беше топ!

ключовата дума тук е „беше“.

единственото нещо, за което съм обмислял да си взема apple macbook pro беше ретина дисплея, но има вече и други марки (lenovo, fujitsu) с такъв дисплей, на по-ниска цена.

операционната им система също не е тяхна (bsd), техен е единствено графичния интерфейс към нея, който наистина признавам е мислен и добре направен, но за сметка на това нямаше много възможности да го конфигурираш.

и това, че дисплея им беше много добре калибриран цветово.

но стига толкова, че не е за тази тема :smokin:
the lamers club honourable member …