Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Май 01, 2024, 23:48:44

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 569837 пъти)

0 Потребители и 89 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4020 -: Март 10, 2023, 23:07:59 »
Та за последно.

Lepa Brena - Jugoslovenka - LIVE - Stadion Vasil Levski - (Bugarska, 1990)
https://www.youtube.com/watch?v=kSJoUiBjf4Y

Чао.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4021 -: Март 11, 2023, 09:19:00 »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4022 -: Март 11, 2023, 09:34:09 »
Quote (selected)
„Ние уважаваме хората с различна сексуална ориентация...
Чак пък "уважаваме"...! Е търпим ги, де.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4023 -: Март 11, 2023, 10:43:14 »
А, ето под такъв референдум се подписвам одма!
https://epicenter.bg/article/Ninova--Balgarskiyat-narod-da-kazhe-saglasen-li-e-da-se-propovyadva-dzhendar-ideologiya-v-uchilishtata/310665/2/0
Защо, за другия за запазване на лева нима не? Иначе за горния всеки нормален човек би се подписал, естествено.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4024 -: Март 11, 2023, 11:08:01 »
ПОЧИНАЛ Е ПЛЕВЕНЧАНИНЪТ ЦВЕТОМИР ГЕТОВ - ДОБРОВОЛЕЦ В ДОНЕЦК
Quote (selected)
Отишъл си е Цветомир Гетов - плевенчанинът, който бе посветил последните години от живота си да помага на българи и руснаци. Той е бил тежко ранен и е починал от раните си, информираха негови близки в социалната мрежа.

Гетов бе доброволец в Донецк. Още през 2016-та засне филм за проблемите на руснаци и българи в района, озаглавен "Донбаска пролет".

Гетов е от Плевен, имал е собствен строителен бизнес. Преди няколко години заминава за размирния регион и е включен в отряда за специални операции и бързо реагиране. Обясняваше своя избор и мотивация в интервю преди години така: "Като българин дължа уважение към Русия. Славянството, православна вяра, историята, всичко ни сближава с тази страна. Приемете, че съм дошъл като човек, обичащ Русия. Член съм на комунистическа партия в България и като интернационалист съм тук. Иначе всичко започна с желанието ми да направя филм за случващото се в региона през 2016 г. Просто защитавам своя братски народ. Така разбирам нещата."
Съобщението е отпреди 9 дни.
Вечна му памет!


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4025 -: Март 11, 2023, 11:18:11 »
За запазване на лева вече съм отговарял- ще трябва да мисля и слушам много преди да реша.
Ще участвам - тва ясно, но не съм си избистрил позицията защото:
- да, ще има поскъпване при приемане на еврото
-да, ще влезем в група страни, с високо съотношение дълг/БВП и потенциална нестабилност
-да,  това крие опасности да теглим масрафа на други
-да, губим още повече самостоятелност като държава /то пък се една самостоятелност, че и държава!/
....
От друга страна:
- големите финансови системи като европейската предполагат стабилност
- губим независимост, но печелим предпазване от разни кирчоборисовщини - ще ни наблюдават под лупа
- улесняване на финансовите връзки и секване на тези пинизи курс купува/продава.
-достъп до банкови услуги еднакви с тези на европейците що се отнася до лихви и на депозити и на кредити /сега ни работят като котка в кюнец/
Имам и ред косвени фактори за разглеждане и обяснение - защо шведи и чехи, хора които уважавам като като практични не са в еврозоната?
Контрапункт - германци и австрийци са, за германците-ясно, печелеха от това, но австрийците?
Южните - Гърция, Италия, Испания, Португалия, Франция са ми ясни - папкат.
Има и още нещо - за такива балъци като нас, ако щяха да ни доиздоят - отдавна да са ни приели. Нещо не се натискат, все ни поставят условия. А ако врагът не те ще като дойна крава - трябва да се замислиш. Не се връзва нещо.
Мога да изброя още и още и то все както се вижда все непрофесионални доводи за и против. Каквито са всъщност 99% от българите.
Затова ще слушам като започнат дебатите и ще внимавам най вече в картинката кой какво се опитва да ми внуши.
Може да клоня към оставането на лева, но не съм талибан - бях намразил, че и досега сините талибани - говеда с капаци без собствено мнение, но каращи с рогата напред и то само в стадна формация.
Позачезнаха, но ги повториха други - закичили се като умнокрастави /май беше/ талибани - същата бира!
Не желая да попадам в каквато и да е среда излъган от други.
Ако аз се излъжа - ще го преживея, случвало ми се е, но остатъка от живота ми да прекарам в "съйбъугълъвътъ" - не!
Ще гледам, ще мисля, ще сравнявам, ще решавам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4026 -: Март 11, 2023, 11:24:18 »
Quote (selected)
Вечна му памет!
Мъжка постъпка. Така се прави!
Който иска да се бие - отива и се бие. Не казвам на коя страна.
Но тези, дето готвят да пращат други и дето ни кроят за курбан всички - мамицата им мръсна!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4027 -: Март 11, 2023, 11:27:37 »
Въпросът в подписката е не лев или евро, а дали да има референдум за това. А за обмисляне на гласуването на самия референдум има още доста време.

Проучване с някои нови моменти. На първо място, ниският процент на БВ (2,4%). Най-сетне агенция, която да не ги "надува". (За съжаление и тези "надуват" ПП-ДБ, та се късат!) Още по-интересни са следващите 2 резултата:
Quote (selected)
„За“ хартиеното гласуване са 20%, „за“ машинното – 56%, а неутрални са 24%.
Това съотношение опровергава тезата на някои хора тук.
Quote (selected)
68% са „за“ контрол върху цените от страна на държавата, „за“ свободен пазар са 19%, а неутрални са 13%.
Милите! Най-сетне се усетиха, че преди 33 години изпуснахме питомното. Да видим как ще гоним дивото!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4028 -: Март 11, 2023, 11:35:18 »
Quote (selected)
Въпросът в подписката е не лев или евро, а дали да има референдум за това.
На този въпрос пък въобще не мога да си отговоря - дали да има референдум за нещо, което плебса не го разбира.
Знаеш ли какво ще стане накрая според мен?
Референдум ще има, но ще се построят кохортите талибански без значение колко са разбрали.
Ще се дебнат до последния момент и едва ако разберат, че участниците ще минат прага за приемане на референдума - ще ги насъскат за участие.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4029 -: Март 11, 2023, 11:45:52 »
Ще участвам - тва ясно, но не съм си избистрил позицията защото:
- да, ще има поскъпване при приемане на еврото - поскъпването ще е минимално, няма смисъл да се калкулира като фактор.
-да, ще влезем в група страни, с високо съотношение дълг/БВП и потенциална нестабилност - ще бъдем там след като другите са яли и пили десетилетия, но ще участваме солидарно пред кръчмаря.
-да,  това крие опасности да теглим масрафа на други - не е евентуална опасност, а е сигурно.
-да, губим още повече самостоятелност като държава /то пък се една самостоятелност, че и държава!/ - ще перифразирам Мечо Пух "Колкото по-малко, толкова по-малко"
....

От друга страна:
- големите финансови системи като европейската предполагат стабилност - питай гърците и италианците.
- губим независимост, но печелим предпазване от разни кирчоборисовщини - ще ни наблюдават под лупа - не мисля че надзора на ЕЦБ ще ни докара повече ползи от този на сегашните майцепродавци.
- улесняване на финансовите връзки и секване на тези пинизи курс купува/продава. - пак ще е там няма да го виждаш, основните стоки идват извън ЕС, дали ще превалутират в митница София или Солун няма голяма разлика за нас.
-достъп до банкови услуги еднакви с тези на европейците що се отнася до лихви и на депозити и на кредити /сега ни работят като котка в кюнец/ - работят ни същите европейски банки, както работят по различен начин гърци и немци, лихвите и рисковете са локални и малко зависят от общоевропейските процеси.

Те твай според мен.
П.П. Много пъти съм го споменавал. Мислим си че като си преместим задника от тук там нещо ще се промени, а то все нашия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9588
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4030 -: Март 11, 2023, 11:57:31 »
секване на тези пинизи курс купува/продава... И сега в Бг курсът лев-евро е стабилен, и сега във Франция курсовете евро-останалите валути е курс купува/продава
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4032 -: Март 11, 2023, 12:00:53 »
секване на тези пинизи курс купува/продава... И сега в Бг курсът лев-евро е стабилен, и сега във Франция курсовете евро-останалите валути е курс купува/продава
Това е финансова операция - труд който трябва да бъде заплатен.
Кешовите операции са по-скъпи от безкасовите, няма физическо приемане и предаване на банкноти.
Процесът е аналогичен при замяната на банкнота с кофичка кисело мляко - някой трябва да я достави на друго място в точното за клиента време.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4033 -: Март 11, 2023, 12:06:30 »
Гетов бе доброволец в Донецк. Още през 2016-та засне филм за проблемите на руснаци и българи в района, озаглавен "Донбаска ПРОЛЕТ".

Да интернационалистите тогава не успяха да вдигнат „руска пролет„ и да направят преврат в Русия.
Сега отново се очаква да пролетясват.
А тук един пролетник дал фира.
Да не е почнал отстрелът им?


Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4034 -: Март 11, 2023, 12:06:54 »
Quote (selected)
- големите финансови системи като европейската предполагат стабилност
- губим независимост, но печелим предпазване от разни кирчоборисовщини - ще ни наблюдават под лупа
- улесняване на финансовите връзки и секване на тези пинизи курс купува/продава.
В момента, с валутния борд, имаме по-голяма стабилност. Влезем ли в еврозоната всеки по-голям трус в голяма банка, неминуемо ще се усети у нас.
След като видяхме какво стана в Гърция, е наивно да се твърди, че се предпазваме от разни кирчоборисовщини.
Не виждам какво пречи курс купува/продава. Да не би еврозоната да няма такива курсове?
Влизането в еврозоната ще е голям погром за територията ни. Един от големите гвоздеи в ковчега ни. Ще станем напълно зависими от тия дето ни разкостиха след влизането в ЕС.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4035 -: Март 11, 2023, 12:15:25 »
Понеже няма страни с валута € извън ЕС, няма да има как да напуснем ЕС, ако приемем €. Така че това не бива да се допуска, ако искаме да остане нещо от България. Този референдум ще бъде първият от 3 последователни: за запазване на лева (2023 г.), за излизане от NAziTO (2024 г.), за излизане от ЕС (2025 г.), точно в този ред. (Може да има и други, например срещу развращаването на децата, за който иска да събира подписи БСП.)

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4036 -: Март 11, 2023, 12:17:22 »
Вие по добре се поинтересувайте за бъдещето на еврото в сегашният курс, който е поела ФРС спрямо него.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4037 -: Март 11, 2023, 12:51:40 »
Вчерашно интервю на Валентин Кардамски с ген. Димитър Шивиков:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4038 -: Март 11, 2023, 14:18:15 »
Quote (selected)
Радев е с положителен COVID тест, отменя участието си във форума в Баку
Държавният глава е в Азербайджан
https://www.vesti.bg/bulgaria/radev-e-s-polozhitelen-covid-test-otmenia-uchastieto-si-vyv-foruma-v-baku-6163334
Като му замирише неевроатлантически и веднага се фаща за ковида.
ПреЦедентина ни колко пъти е ваксиниран, колко пъти вече дава положителен тест, колко пъти го боледува?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9588
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4039 -: Март 11, 2023, 14:47:12 »
То вече положителният тест не те освобождава от ходене на работа.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7742
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4040 -: Март 11, 2023, 14:59:16 »
За запазване на лева вече съм отговарял- ще трябва да мисля и слушам много преди да реша.
Ще участвам - тва ясно, но не съм си избистрил позицията защото:
- да, ще има поскъпване при приемане на еврото
-да, ще влезем в група страни, с високо съотношение дълг/БВП и потенциална нестабилност
-да,  това крие опасности да теглим масрафа на други
-да, губим още повече самостоятелност като държава /то пък се една самостоятелност, че и държава!/
- да, ще ни накарат да си продадем стойностните ценни книжа, за да купим такива на длъжниците - гръцки, талянски, шпански...
- да, банките ни ще станат много по-рискови, защото от 10% резерви сега в еврозоната ще заделят само по 1%
- да, правителството ще може да тегли много по-лесно кредити, сиреч ще се втурнем да задлъжняваме

Quote (selected)
От друга страна:
- големите финансови системи като европейската предполагат стабилност
всъщност разни икономисти твърдят, че в такиви големи финансови системи малките ги схрускват. никаква стабилност няма, ако си копърка сред акули.

Quote (selected)
- губим независимост, но печелим предпазване от разни кирчоборисовщини - ще ни наблюдават под лупа
е, не, тва са наивни измислици. колко наблюдаваха боко и кирчу, та сега да се засилят точно техните кучи синове да дялкат?

Quote (selected)
- улесняване на финансовите връзки и секване на тези пинизи курс купува/продава.
единствено това.
Quote (selected)
-достъп до банкови услуги еднакви с тези на европейците що се отнася до лихви и на депозити и на кредити /сега ни работят като котка в кюнец/
не знам защо си мислиш, че банкстерите ще си намалят печалбите. аз пък съм на обратното мнение - таксите ще си останат. за намалението им трябва регулатор с топки, отстояващ националната идея.


Понеже няма страни с валута € извън ЕС, няма да има как да напуснем ЕС, ако приемем €...
а бе ти и за еврото си капацитет като за софтуера. баси издънката, баси нещото. откога черна гора е в ес? а косово?

капацитет, мила моя майно льо :smokin:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4041 -: Март 11, 2023, 17:44:16 »
Вчерашно интервю на Валентин Кардамски с ген. Димитър Шивиков:
Tвърдението на генерал Шивиков в част II, че с промяната на чл. 61 от ЗОВС "досега формата на участие на наши войски в мисии на НАТО беше доброволна, но вече става задължителна с решение на парламента" съм опровергал тук.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4042 -: Март 11, 2023, 17:58:02 »
Quote (selected)
Въпросът в подписката е не лев или евро, а дали да има референдум за това.
На този въпрос пък въобще не мога да си отговоря - дали да има референдум за нещо, което плебса не го разбира.
За сметка на това патрициите разбират, че пушек се вдига. (И след разсейването на пушека се оказва, че държавата е изчезнала.) Иначе аз съм от и за плебса, а ти?

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4043 -: Март 11, 2023, 18:24:33 »
В това 5-минутно филмче Костадин Костадинов показва какво са "инвестирали" САЩ в с. Мокрен

(Край с. Мокрен се намира едната от безплатните военни бази на САЩ у нас, полигонът на сухопътните сили "Ново село". Другите 3 са военновъздушните бази Безмер и Граф Игнатиево и складовата база в Айтос.)

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4044 -: Март 11, 2023, 18:52:36 »
Quote (selected)
Иначе аз съм от и за плебса, а ти?
И аз, ама нищо не ме грее това, че И за мен ще избират хора, които нямат понятие от материята.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Accipiter

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 401
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4045 -: Март 11, 2023, 19:35:01 »
Quote (selected)
Радев е с положителен COVID тест, отменя участието си във форума в Баку
Държавният глава е в Азербайджан
https://www.vesti.bg/bulgaria/radev-e-s-polozhitelen-covid-test-otmenia-uchastieto-si-vyv-foruma-v-baku-6163334
Като му замирише неевроатлантически и веднага се фаща за ковида.
ПреЦедентина ни колко пъти е ваксиниран, колко пъти вече дава положителен тест, колко пъти го боледува?

...''Сред основните теми са предизвикателствата пред процесите на глобализацията, енергийната трансформация, климатичните политики, както и интеграцията и бъдещето на Западните Балкани Африка. Участници и модератори на дискусиите са президентите Петър Стоянов и Росен Плевнелиев.''...

https://bntnews.bg/news/baku-e-domakin-na-deseti-globalen-forum-balgariya-shte-bade-predstavena-ot-prezidenta-radev-1226170news.html

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4046 -: Март 11, 2023, 19:39:52 »
...''Сред основните теми са предизвикателствата пред процесите на глобализацията, енергийната трансформация, климатичните политики, както и интеграцията и бъдещето на Западните Балкани Африка. Участници и модератори на дискусиите са президентите Петър Стоянов и Росен Плевнелиев.''...

aaa, това обяснява положителният тест на действащия ни президент :cool-1084:
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4047 -: Март 11, 2023, 19:43:20 »
37-минутен разговор на Мартин Петрушев с Ивелин Михайлов:

https://www.youtube.com/watch?v=a6_1kx7XklM
Quote (selected)
Ивелин Михайлов за протеста на 12-ти март от 14 ч. срещу по-нататъшното въвличане на България във войната. Защо е важно България да запази неутралитет? Какво означава за българската икономика изпращането на български войници на смърт? Защо се подготвя наредба за въвеждане на военно обучение в българските училища?
Във време 36 мин. и 31 сек. се показва информационна табела, в която се вижда в кой град къде е сборният пункт и по какъв маршрут ще се движи шествието.
« Последна редакция: Март 11, 2023, 20:17:03 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4048 -: Март 11, 2023, 19:48:02 »
Quote (selected)
aaa, това обяснява положителният тест на действащия ни президент
Бе и аз си мислех - се тряа да има некква полза от тоя шибан вирус!
Нали са ни разправяли, че нищо в природата не е излишно!
Макар, че други разправят - тва било артифишъл.
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4049 -: Март 11, 2023, 21:41:55 »
Проф. Михаил Константинов знае точно колко мандата би имала всяка партия и коалиция, ако изборите бяха сега
Цитат на: Михаил Константинов
Преди да отговоря на този въпрос ще кажа каква е картината на един бъдещ парламент към момента. И тя е: ПП/ДБ - 68 мандата, ГЕРБ/СДС - 68 мандата, ДПС - 44 мандата, „Възраждане“ - 39 мандата, БСП - 21 мандата. Тъй като ДПС вероятно ще спечели 3 мандата от гласовете в Турция, за сметка на по един-двама депутати от ПП и ГЕРБ, тo нищо особено няма да настъпи от гласуването в чужбина, освен, че ДПС ще бъде с 47 мандата.
Казва още, че САЩ ще заставят първите 2 коалиции да съставят правителство и да ни вкарат във войната, в която ще отидат да се бият според него поне 5000 души. По-нататък силно се размирисва на фашизъм. (Е, не е проф. Богдан Филов или проф. Александър Цанков, но това е, защото не му дадоха друга власт, освен да брои и може би натъкмява гласове.)

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4050 -: Март 11, 2023, 22:26:55 »
- да, ще има поскъпване при приемане на еврото - поскъпването ще е минимално, няма смисъл да се калкулира като фактор.
Глупости.
Минимум 30%. А може и същите цени в евро. Това за т.н. "малка кошница"  :smokin:

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4051 -: Март 11, 2023, 23:07:07 »
- да, ще има поскъпване при приемане на еврото - поскъпването ще е минимално, няма смисъл да се калкулира като фактор.
Глупости.
Минимум 30%. А може и същите цени в евро. Това за т.н. "малка кошница"  :smokin:
+30% закръгляне нямаше даже при голямата инфлация, да не драматизираме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8095
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4052 -: Март 11, 2023, 23:31:23 »
- да, ще има поскъпване при приемане на еврото - поскъпването ще е минимално, няма смисъл да се калкулира като фактор.
Глупости.
Минимум 30%. А може и същите цени в евро. Това за т.н. "малка кошница"  :smokin:
+30% закръгляне нямаше даже при голямата инфлация, да не драматизираме.
Коя "голяма инфлация"?
Впрочем касателно "малката кошница даже последната година имаме подобно поскъпване.
За някои продукти и двойно  :smokin:
Тва при положение, че управниците ще загробят къде 13-15 милиарда да плащат ток за фирмажийчетата  :sniperer:

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2589
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4053 -: Март 12, 2023, 01:23:05 »
ПОЧИНАЛ Е ПЛЕВЕНЧАНИНЪТ ЦВЕТОМИР ГЕТОВ

Бог с него и вярвам, че ще утеши близките му! Дал е живота си за едно Право дело. Чест и Почит!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4054 -: Март 12, 2023, 07:39:49 »
Quote (selected)
Мартин Карбовски: Осъзнайте го - битката срещу комунизма, свързана вече с Русия и Китай се превръща във военизиран фашизъм под американски флаг, с участието на дребни полски, балтийски и украински империалисти.
https://www.lentata.com/v-kakvo-se-prevrschat-borcite-sreschu-komunizma

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4055 -: Март 12, 2023, 08:10:58 »
Продължавам да мисля че закръглянето на цените с +1% ще е най малкото зло което ще ни навлече приемането на еврото.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4056 -: Март 12, 2023, 08:25:10 »
Quote (selected)
Мартин Карбовски: Осъзнайте го - битката срещу комунизма, свързана вече с Русия и Китай се превръща във военизиран фашизъм под американски флаг, с участието на дребни полски, балтийски и украински империалисти.
https://www.lentata.com/v-kakvo-se-prevrschat-borcite-sreschu-komunizma


Докога този индивид с олигофренски маниери ще води пропаганда?
Къде в Русия има комунизъм? Къде в Китай има комунизъм, и въобще в Китай имало ли е някога комунизъм?
Научете се да мислите.
Никой нищо няма да ви даде наготово.
Има ли нещо общо сегашната ситуация в Европа и света с комунизма. Абсолютно не. Абсолютно други процеси са на дневен ред. И други карти се разиграват.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4057 -: Март 12, 2023, 08:29:45 »
Продължавам да мисля че закръглянето на цените с +1% ще е най малкото зло което ще ни навлече приемането на еврото.


Стига сте се водили по дъвките които ви подхвърля  маргиналната преса
Утре може ЦБ на ЕС да е фалирала
Днес неделя, някак ще крепят положението, но от утре - сгромолясвания и феерии ни очакват.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4058 -: Март 12, 2023, 08:34:30 »
Quote (selected)
Утре може ЦБ на ЕС да е фалирала
Нереалистично, едно от задължителните условия нещо да фалира, да се разпадне е ние да сме вътре. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4059 -: Март 12, 2023, 08:42:17 »
Quote (selected)
Утре може ЦБ на ЕС да е фалирала
Нереалистично, едно от задължителните условия нещо да фалира, да се разпадне е ние да сме вътре. :)))


Ние сме вътре. До ушите. Още когато закрепиха лева за марката 97ма. След това целокупно с нея станахме основатели на еврото. Помниш ли, че символично българи бяха дизайнерите на първите евра.
Сега става дума само за изземането от БНБ на едно задоволително добро количество сребро което се е събрало там. Хърсев го писа още преди година две, три.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4060 -: Март 12, 2023, 08:53:06 »
Quote (selected)
Ние сме вътре. До ушите. Още когато закрепиха лева за марката 97ма. След това целокупно с нея станахме основатели на еврото.
Не е вярно, ще ти дам аналогичен пример:
Комшията всеки ден прави по 1 час гимнастика.
Ако аз самосиндикално се задължа да правя упражнения по половин час как това ще се отрази на неговото здраве?

Относно желанието на отговорните фактори да гепят резервите на БНБ си права.
Затова писах че оскъпяването с процент на стоките ще е най малкият ни проблем.
 
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4061 -: Март 12, 2023, 09:03:42 »
Няма да има евро у нас.
Стига сте се плюнчили
Оттичащата се компрадорска елита и подгъзуващите им джурналюги може да си пишат каквото искат. Вие защо им се водите на кукичките

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23814
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4062 -: Март 12, 2023, 09:08:24 »
Евро може и да няма, ама други неща вече има

Quote (selected)
"Понякога са необходими повече време и опит, извън рамките на пубертета, за да може младият човек да определи сексуалната си ориентация." Това е написано в учебника за 6 клас по "Човекът и природата", предназначен за българските училища.
https://glasove.com/na-fokus/uchebnik-za-6-klas-ponyakoga-sa-neobhodimi-vreme-i-opit-za-da-mozhe-mladiyat-chovek-da-opredeli-seksualnata-si-orientatsiya
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4063 -: Март 12, 2023, 09:37:11 »
Quote (selected)
Мартин Карбовски: Осъзнайте го - битката срещу комунизма, свързана вече с Русия и Китай се превръща във военизиран фашизъм под американски флаг, с участието на дребни полски, балтийски и украински империалисти.
https://www.lentata.com/v-kakvo-se-prevrschat-borcite-sreschu-komunizma


Докога този индивид с олигофренски маниери ще води пропаганда?
Къде в Русия има комунизъм? Къде в Китай има комунизъм, и въобще в Китай имало ли е някога комунизъм?
Научете се да мислите.
Никой нищо няма да ви даде наготово.
Има ли нещо общо сегашната ситуация в Европа и света с комунизма. Абсолютно не. Абсолютно други процеси са на дневен ред. И други карти се разиграват.

а докога ще четем да не казвам какви коментари?

карбовски не казва, че в русия и китай има комунизъм, казва нещо друго.

научете се да четете с разбиране.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4064 -: Март 12, 2023, 09:44:08 »
Quote (selected)
"Понякога са необходими повече време и опит, извън рамките на пубертета, за да може младият човек да определи сексуалната си ориентация." Това е написано в учебника за 6 клас по "Човекът и природата", предназначен за българските училища.
https://glasove.com/na-fokus/uchebnik-za-6-klas-ponyakoga-sa-neobhodimi-vreme-i-opit-za-da-mozhe-mladiyat-chovek-da-opredeli-seksualnata-si-orientatsiya
БСП започнаха ли вече подписката за своя референдум против развращаването на децата? Къде може да се подпише човек или да изтегли бланка за подписи?

(Моля да не ми отговаря "онци", защото настройките ми, които нямам намерение да променям, са такива, че по подразбиране не ми се показват съобщенията му.)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4065 -: Март 12, 2023, 09:53:45 »
Quote (selected)
Мартин Карбовски: Осъзнайте го - битката срещу комунизма, свързана вече с Русия и Китай се превръща във военизиран фашизъм под американски флаг, с участието на дребни полски, балтийски и украински империалисти.
https://www.lentata.com/v-kakvo-se-prevrschat-borcite-sreschu-komunizma
Е, след 33 години започна да стопля, че фашизмът и антикомунизмът са двете страни на една и съща монета. Сега остава да разбере, че това, което е написал, а именно
Цитат на: Мартин Карбовски
Борците срещу комунизма бяха достойни хора, луди мечтатели обичащи България. Днес тези борци срещу комунизма се превръщат в нещо, което ще ни изиграе лоша шега. Страшна шега. Защото днешните борци срещу комунизма се превръщат във фашисти.
просто не е вярно. Те винаги са били фашисти. Просто като котките умело са крили ноктите си в пухкавите лапички, а сега просто ги показаха. Любимата ми басня за петела, котарака и мишлето.
« Последна редакция: Март 12, 2023, 10:38:00 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4066 -: Март 12, 2023, 10:03:40 »
Сборни пунктове на днешния митинг-шествие против включването на България във войната от 14 ч.
Quote (selected)
София - НДК
Пловдив - Джумаята
Варна - Общината - Паметника на приморците
Русе - Паметник Альоша
Стара Загора - Областна управа
Силистра - площад Албена
Казанлък - площад Севтополис
Търговище - ГУМ
Шумен - 11:00 Арена Шумен и тръгване към Варна
Проф. Нако Стефанов изрично каза, че няма да приемат партийно участие, но със сигурност там ще бъдат и хора от "Възраждане", просто без партийни знамена.
« Последна редакция: Март 12, 2023, 10:36:00 от lucho »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4067 -: Март 12, 2023, 10:27:13 »
Quote (selected)
Мартин Карбовски: Осъзнайте го - битката срещу комунизма, свързана вече с Русия и Китай се превръща във военизиран фашизъм под американски флаг, с участието на дребни полски, балтийски и украински империалисти.
https://www.lentata.com/v-kakvo-se-prevrschat-borcite-sreschu-komunizma


Докога този индивид с олигофренски маниери ще води пропаганда?
Къде в Русия има комунизъм? Къде в Китай има комунизъм, и въобще в Китай имало ли е някога комунизъм?
Научете се да мислите.
Никой нищо няма да ви даде наготово.
Има ли нещо общо сегашната ситуация в Европа и света с комунизма. Абсолютно не. Абсолютно други процеси са на дневен ред. И други карти се разиграват.

а докога ще четем да не казвам какви коментари?

карбовски не казва, че в русия и китай има комунизъм, казва нещо друго.

научете се да четете с разбиране.


Това, че не можеш да разбереш коментарите, е просто трагично.
След две години коментари ти нищо ли не научи?
Не потърси ли да попрочетеш това, което не схващаш, и това, което не знаеш? Термин, или събитие което ти е подадено, а да са замислиш над него..Или  - всичко знаеш.
Е затва не схващаш. И имай предвид, че се старая, много се старая да подам информацията в достъпен и смилаем за вас вид.
Но трагедията май е комедия при теб.


Защо нарежда Русия и Китай в една линия?
Бил ли е някога Китай комунистически? Какво е маоизъм? Националсоциализъм. Изчистван ли е от Китай някога този нацизъм? Дори когато беше на власт демократическата група, която наскоро тоВ.Си шитна?
Какво е „социализъм с китайска специфика„ на Си. Националсоциализъм.
Следи препинателните знаци.
Какво цели Карбовски с това, да се спре войната?
Кой губи в момента, и кой трябва да бъде спасяван ?


И да. Троцкистите в СССР са сътрудничели с нацистка Германия. От една боя са. Социалисти. За това са и откритите процеси, процесите на века, както ги наричат на Запад, 37 година, срещу Бухарин, Зиновиев, Каменев и съратници.Големите чистки от 35-37ма година в ръководството на СССР и Коминтерна.
Затова можем да кажем, че троцкистите, които сега се наричат социалисти по нашите земи, соросоидите, да ви го начукам в главите, са нацисти. Нацисти не за нашият, а за един друг народец .Тов Си обаче си е за китайският.
Би ли ми обяснил сега, какво точно пише Карбовски
Или той вече е месеци напред, и смята че прогресистите вече са направили „Руската пролет„, извършили са преврата, свалили са Путин, и вече Русия и Китай са в един коловоз
Не. Не са.
Коловозът на Русия е перпендикулярен с този на Китай.
И успореден с коловозът на САЩ.

Ако коментарът ти е бил да ме предизвикаш да ти обясня, дано този път поне схванеш
« Последна редакция: Март 12, 2023, 10:51:22 от Алиса »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4068 -: Март 12, 2023, 10:35:13 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4069 -: Март 12, 2023, 10:48:15 »
Quote (selected)
Мартин Карбовски: Осъзнайте го - битката срещу комунизма, свързана вече с Русия и Китай се превръща във военизиран фашизъм под американски флаг, с участието на дребни полски, балтийски и украински империалисти.
https://www.lentata.com/v-kakvo-se-prevrschat-borcite-sreschu-komunizma


Докога този индивид с олигофренски маниери ще води пропаганда?
Къде в Русия има комунизъм? Къде в Китай има комунизъм, и въобще в Китай имало ли е някога комунизъм?
Научете се да мислите.
Никой нищо няма да ви даде наготово.
Има ли нещо общо сегашната ситуация в Европа и света с комунизма. Абсолютно не. Абсолютно други процеси са на дневен ред. И други карти се разиграват.

а докога ще четем да не казвам какви коментари?

карбовски не казва, че в русия и китай има комунизъм, казва нещо друго.

научете се да четете с разбиране.


Това, че не можеш да разбереш коментарите, е просто трагично.

След две години коментари ти нищо ли не научи?

Не потърси ли да попрочетеш това, което не схващаш, и това, което не знаеш? Термин, или събитие което ти е подадено, а да са замислиш над него..Или  - всичко знаеш.

Е затва не схващаш. И имай предвид, че се старая, много се старая да подам информацията в достъпен и смилаем за вас вид.
Но трагедията май е комедия при теб.

стига сте писали глупости и сте се занимавала с мен, много добре разбирам какво е написал карбовски, много добре разбирам и вие какво сте написала и именно защото разбирам, ви казвам да спрете с подобни коментари.

карбовски не твърди, че в русия и китай има комунизъм, той казва, че под претекст за борба с него, самата борба се превръща във фашизъм.

толкова за вашето разбиране на писан текст.
the lamers club honourable member …

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4070 -: Март 12, 2023, 10:55:31 »
Принце, съвсем се забърка, затова трай си, и кротко обмисляй написаното от другите.
Аз не държа всеки да ме бил разбирал.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8912
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4071 -: Март 12, 2023, 11:00:33 »
Бил ли е някога Китай комунистически? Какво е маоизъм? Националсоциализъм. Изчистван ли е от Китай някога този нацизъм?
О, моля, и тук ли? Беден ми е речникът да охарактеризирам горното! Хайде стига вече, моля!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4072 -: Март 12, 2023, 11:01:34 »
Принце, съвсем се забърка, затова трай си, и кротко обмисляй написаното от другите.
Аз не държа всеки да ме бил разбирал.

кукло, забърканата си ти, погледни какви си ги писала.

и не смей да ми казваш какво да правя, не си човека за това, ясен ли съм?

и като не държиш всеки да те разбира, последвай тогава съвета си от горния цитат.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4073 -: Март 12, 2023, 11:06:21 »
Начи!
Ше повторя рецептата!
Сутрин, на гладно - 2-3 лъжички мед.
Разна гад из организма също го обича и се нахвърля.
Изчаква се малко да се събере и се люска ена гоуема яка ракия, която изтребва гадта. Така се пречиства организма.
п.с.Напомням - Ракията-една, лъжичките мед - 2-3.
Не обратното!
 :smokin:   
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7413
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4074 -: Март 12, 2023, 11:07:33 »
Начи!
Ше повторя рецептата!
Сутрин, на гладно - 2-3 лъжички мед.
Разна гад из организма също го обича и се нахвърля.
Изчаква се малко да се събере и се люска ена гоуема яка ракия, която изтребва гадта. Така се пречиства организма.
п.с.Напомням - Ракията-една, лъжичките мед - 2-3.
Не обратното!

това за мен ли се отнася?
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4075 -: Март 12, 2023, 11:09:06 »
Начи!
Ше повторя рецептата!
Сутрин, на гладно - 2-3 лъжички мед.
Разна гад из организма също го обича и се нахвърля.
Изчаква се малко да се събере и се люска ена гоуема яка ракия, която изтребва гадта. Така се пречиства организма.
п.с.Напомням - Ракията-една, лъжичките мед - 2-3.
Не обратното!

това за мен ли се отнася?
Ти определяш ли се като сбъркал рецептата?
Искаш да я предпиша поименно?
Лисо, вземи един молив и преписвай.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ЗИП

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3706
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4076 -: Март 12, 2023, 11:14:38 »
Много "изми" много нещо....

 :nuts:

Научно погледнато Китай по-скоро е класическа фашистка държава.Диктатура плюс частна собственост.Но пък се подтиска религията.И Русия е нещо, като фашистка държава.Корпорации, диктатура и силна църква .

ЕС тоже прави първи стъпки към фашизъм.Но е още много назад.Но медийно е вече там.Силно подтискане на "втората гледна точка" Дори призиви да бъде забранена.

Канада, Австралия и Великобритания са една идея по-добре от ЕС, но и те са тръгнали по този път.

Единствената опора на демокрацията има донякъде в САЩ. Но те пък са "империалисти от нов тип"...

Тъй, че де факто в момента имаме свят на победилия фашизъм.И различните му разклонения конфликтуват  помежду си.

За туй аз с биричка в ръка гледам този кеч и през ум не ми минава да влизам в агитките на тоя или онзи...

 :beer_:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4077 -: Март 12, 2023, 11:16:13 »
Гледам, че сутрин нарано ви направих клизмата.
Сега на празен стомах прочетете внимателно какво съм написала, за да не  бъркате компотите с компютрите. :bigok:

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11191
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4078 -: Март 12, 2023, 11:20:31 »
Гледам, че сутрин нарано ви направих клизмата.
Сега на празен стомах прочетете внимателно какво съм написала, за да не  бъркате компотите с компютрите. :bigok:
Ааа, аз бях закусил, че и разсада заредих!
Ся чак те гледам, че си разменила ингредиентите на илача и затуй се обадих!
Няма лошо - няма особени отрицателни реакции, само дано ти е останала читава зелева чолба, че съм чувал Баба Марта като пръднела в зелето - вече не ставало!
За повече четене ше те оставя за довечера, но на първо...виж за чорбата там!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4079 -: Март 12, 2023, 11:23:02 »
Гледам, че сутрин нарано ви направих клизмата.
Сега на празен стомах прочетете внимателно какво съм написала, за да не  бъркате компотите с компютрите. :bigok:
Ааа, аз бях закусил, че и разсада заредих!
Ся чак те гледам, че си разменила ингредиентите на илача и затуй се обадих!
Няма лошо - няма особени отрицателни реакции, само дано ти е останала читава зелева чолба, че съм чувал Баба Марта като пръднела в зелето - вече не ставало!
За повече четене ше те оставя за довечера, но на първо...виж за чорбата там!
 :smokin:


Нямам кисело зеле.Купих си веднъж за сърми по Коледа