Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 21:30:28

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 560488 пъти)

Eisblock, Accipiter и 166 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4140 -: Март 13, 2023, 16:15:41 »
...или по Суифт :)))

Между другото, случайно някой да е видял телерепортаж за вчерашните митинг-шествия в България? При нас в началото поснимаха малко и после нямаше никой.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4141 -: Март 13, 2023, 16:24:34 »
Проф. Михаил Константинов знае точно колко мандата би имала всяка партия и коалиция, ако изборите бяха сега
Цитат на: Михаил Константинов
Преди да отговоря на този въпрос ще кажа каква е картината на един бъдещ парламент към момента. И тя е: ПП/ДБ - 68 мандата, ГЕРБ/СДС - 68 мандата, ДПС - 44 мандата, „Възраждане“ - 39 мандата, БСП - 21 мандата. Тъй като ДПС вероятно ще спечели 3 мандата от гласовете в Турция, за сметка на по един-двама депутати от ПП и ГЕРБ, тo нищо особено няма да настъпи от гласуването в чужбина, освен, че ДПС ще бъде с 47 мандата.
Професорът закръглил мандатите - вече смята, че ще бъдат 70 на 70 на 40 на 40 на 20. Между другото, като стана дума за изборите, вчера забравих и за още нещо, което каза Константинов, и то е, че вместо камери с висока разделителна способност били закупили телефони с по-ниска и така от видеонаблюдението няма да има полза.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4142 -: Март 13, 2023, 16:36:55 »
Цялата ни работа е голям майтап. Политиканите мудрят глупости и правителството изпълнява. За какво някакво  разделение на властите се дрънка? Кадиите са залостили вратите и не позволяват гък-мък. Ми това си е тлееща революционна ситуация. Всеки желаещ може лесно да ни подпали гъза. Пардон! В удобен за него момент.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4143 -: Март 13, 2023, 17:18:45 »
Quote (selected)
Истински са поне част от банкнотите от прословутото чекмедже с пачките и кюлчетата от снимките с бившия премиер и лидер на ГЕРБ Бойко Борисов. Това се разбира от постановление на Софийската градска прокуратура, цитирано от Антикорупционния фонд (АКФ). Става дума за 2 банкноти от по 500 евро, които са пуснати в обращение в Германия.
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/chast-banknotite-chekmedzheto-na-snimkite-borisov-sa-istinski
Баце докато не излезе на мегдана да цуне Кирето или Асена в устата ( въпрос на вкус ) и да се сдобрят ще го въртят на шиш.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4144 -: Март 13, 2023, 19:04:17 »
Знаи са имали достъп до самите банкноти, а не до снимките им, щом са разбрали, че тези банкноти не са фалшиви! От което следва, че и снимките са истински.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


Разследване на Диляна Гайтанджиева потвърждава думите на Костадин Костадинов, че американците искат да вкарат България във войната
Цитат на: Костадин Костадинов
Говорил съм с всички мои приятели, с които навремето служихме в казармата. Знаете ли какво каза един от тях? Обади ми се и каза: „Ефрейторе (така си говорехме в казармата), какво ще правим, ако ни мобилизират?“ Казах му: „Само чакаме да ни дадат оръжията, оттам насетне нали знаеш“. Той каза: „Знам“. И с другите това си говорихме. И аз искам да призова: Мобилизирайте ни! Ние знаем после какво да правим.
« Последна редакция: Март 13, 2023, 20:33:11 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4145 -: Март 13, 2023, 19:43:21 »
Без яснота за параваните за гласуване
Цитат на: Росица Чакърова
"Няма зададен стандарт как да изглеждат, какви да бъдат размерите и от какъв материал да бъдат параваните за гласуване. Общините питат как да ги направят, а ние не може да им дадем отговор. Няма ясно и конкретни указания. Защото параван може и да е завеса, плоскост или нещо друго. От общините звънят на РИК, ние предаваме въпросите им към ЦИК, ЦИК към Министерския съвет, от МС казват, че дават свобода на общините да го организират както намерят за добре, не смеят да определят някакви параметри, защото, ако те зададат параметри, това означава, че общините, които не разполагат с такива паравани и не могат да използват тези от предходни избори, ще трябва да направят допълнителни разходи за осигуряването им (б.р. а бюджет няма). Омагьосан кръг. Всички по места сега се мъчат да пригодят кабините на паравани. Притесняват се, че заради неправилен вид на параваните може да се оспорват изборите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4146 -: Март 13, 2023, 20:29:21 »
Още малко информация и видео от вчерашните протести срещу включването ни във войната (вж също и тук)

Следващият такъв протест ще бъде на 23.IV.2023 г. Тогава новото XLIX ОНС ще бъде вече действащо, а новият посланик на САЩ и де факто владетел на България ще заповяда на коалициите на войната, избрани с гласовете на милион безумци, да съставят правителство, което да вкара България във войната на САЩ с Русия.
« Последна редакция: Март 13, 2023, 20:40:11 от lucho »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4147 -: Март 13, 2023, 20:41:27 »
Бас държа, че бая народ би се върнал от тия няколко милиона забегнали, стига у нас да беше все още социализъм.
Пенсионерите със сигурност. Останалите не толкова. :)))

Я що нещо се построи и очовечи за 45 години, сега на демократите им требат толкоз години само да го съсипят. Всичко си беше наред

Що се отнася до построеното "от социализъма": В Южна Корея до 70-те голямата част от GDP било от проституция. Било е глад, мизерия и разрушения. Фронтът е минал на два пъти през нея.
След това се вижда колко дръпнаха. Като се почне от корабостроене и се свърши с елекроника. Нямало е соц, а точно диктатура. Неприкрита.
Образованието им е на световно ниво. Сега. Те са в 22 век.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4148 -: Март 13, 2023, 20:43:45 »
Цитат на: lucho

 [url=https://obektivno.bg/kostadin-kostadinov-sasth-podgotvyat-balgariya-za-vojna-sreshtu-rusiya/
Разследване на Диляна Гайтанджиева потвърждава думите на Костадин Костадинов, че американците искат да вкарат България във войната[/url]
Цитат на: Костадин Костадинов
Говорил съм с всички мои приятели, с които навремето служихме в казармата. Знаете ли какво каза един от тях? Обади ми се и каза: „Ефрейторе (така си говорехме в казармата), какво ще правим, ако ни мобилизират?“ Казах му: „Само чакаме да ни дадат оръжията, оттам насетне нали знаеш“. Той каза: „Знам“. И с другите това си говорихме. И аз искам да призова: Мобилизирайте ни! Ние знаем после какво да правим.


Тук имаше един дет си пази още " кубинките ". Ето повод да ги активизира и да припечели нещо допулнително (без данъци предполгам и с добавки за вреден труд ) :nuts:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4149 -: Март 13, 2023, 20:45:57 »
Бас държа, че бая народ би се върнал от тия няколко милиона забегнали, стига у нас да беше все още социализъм.
Пенсионерите със сигурност. Останалите не толкова.
Ако още беше социализъм, нямаше да има милиони забегнали, които да се връщат.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4150 -: Март 13, 2023, 20:46:34 »
Проституцията винаги я е имало и навсякъде. А другите работи не стават така бързо. Дошъл им акълът казваш на корейците като понатрупали манги и цъфнали набързо.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4151 -: Март 13, 2023, 20:50:01 »
Тук имаше един дет си пази още " кубинките ".
И ти ми стъпваш по пръстите. Не си прав. :no!: Защото не ме четеш внимателно.  :)))
Виждам, искаш да си интересен. Придържай се към фактите! Писал съм го вече.
Загубих ги в някоя от квартирите ми в Калафоня.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4152 -: Март 13, 2023, 21:03:22 »
Интересно защо е имало само проституция?
Путин?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4153 -: Март 13, 2023, 21:04:12 »
След това се вижда колко дръпнаха. Като се почне от корабостроене и се свърши с елекроника. Нямало е соц, а точно диктатура. Неприкрита.

Тука малко хвърляш камъни в твойта градина. Какво общо има соца с научно-техническото развитие на една държава? Технологиите се правят от хора, от инженери. Ти индиректно казваш, че българските такива не стават. Щото сега вече не е соц, ама пак ни няма в класацията. Тебе държавата нали те изучи да твориш като корейските си колеги? Какво направи, за да стигнем "Запада"?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4154 -: Март 13, 2023, 21:11:39 »
И ний можем прави танкове като корейските, ама не виждам смисъл. Ша ковем плугове. Ша заравним Земята като гладко кълбо. Тук-там с гьолове за риба.
.........................
Аз намирам дискусиите тук за много полезни. Не разбирам защо някои се нервят. Може да има много единомишленици, но не е задължително. От всичко се трупа опит.
« Последна редакция: Март 13, 2023, 21:17:59 от dabedabe »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4155 -: Март 13, 2023, 21:22:46 »
Интересно защо е имало само проституция?
От ВСВ е останало. Японците са ги имали за "Untermensch". Май и досега е така.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4156 -: Март 13, 2023, 21:25:17 »
Технологиите се правят от хора, от инженери.
Правят се от ЛИДЕРИ (хора които виждат надалеч, eyesight 20/20  :)))). Може да са и физици. Като основателите на Интел.
Соца е непричом. Не съм го твърдял.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4157 -: Март 13, 2023, 21:33:12 »
 
Какво направи, за да стигнем "Запада"?
Как ще го стигнете като забегнах точно на запад. :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4158 -: Март 13, 2023, 21:33:58 »
Соца е непричом. Не съм го твърдял.

Напротив! Постоянно твърдиш, че соца се е провалил икономически. И точно това се опитвам да ти кажа. Има десетки държави, които никога не са имали соц, и пак са си зян. В България също няма соц от 30 години. Защо не се развихри българската инженерна мисъл, възпирана от соца? Излиза че не социализма, а субективният фактор нещо не е кошер.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4159 -: Март 13, 2023, 21:39:15 »
На сайта на агенция "Фокус" са сменили анкетата. Като са видяли, че най-много гласове има за "Възраждане", сега питат дали да се запазят паметниците на Съветската армия! Гласувайте и в нея, моля!

https://www.focus-news.net/

Засега резултатът е следният:
Quote (selected)
"За" или "против" запазването на паметниците на Съветската армия в България?
За                  (236)   68%   
Против         (103)   30%   
Не мога да преценя (7) 2%
Напоследък там налазиха хиляда фашаги и обърнаха резултата. Затова, моля, ако някой все още не е гласувал там, направете го!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4160 -: Март 13, 2023, 21:48:49 »
След това се вижда колко дръпнаха. Като се почне от корабостроене и се свърши с елекроника. Нямало е соц, а точно диктатура. Неприкрита.
Образованието им е на световно ниво. Сега. Те са в 22 век.

А знаеш ли, че са най-алкохолизираната нация? После, за да дръпнеш, не стига само учене и бачкане, трябва и САЩ да прецени, че ще има полза от твоя просперитет.

Относно легендата, че комунизмът е нефелен и сам фалира - ако беше така, при всички икономически и търговски санкции наложени на кубинците, те още не са измрели. Въпрос - колко биха издържали американците, ако някой им наложи санкциите, които те налагат на другите, а?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4161 -: Март 13, 2023, 21:54:06 »
Постоянно твърдиш, че соца се е провалил икономически.
Преиначавате ми думите и трябва да доказвам, че "нямам сестра".
Писах, че соца "не работеше". Не беше достатъчно бърз и повратлив. Не писах, че се е провалил. Не мога да го пиша след като при Тошо имаше 10 ярда дълг, а сега е над 40.
Имаше състезание и не го спечели. Трябва да виждаш разликата! Вторият е последен! Не го пиша за първи път.
Нямаше "proper motivation"* всред народа. Отделно, че партийните бонзи лъжеха като за световно. В 1960 излъгаха, че в 1980 ще живеем в "комунизъма". Излъгаха ли? Излъгаха! Има такива които помним.

* 4-5 % безработица е страхотна мотивация. Или като останеш безработен, ставаш и бездомен. Не ви харесва? И на мен! Но аз съм само студен наблюдател. (краднах го от ЗИП-а ). Няма да види от мен "royalties". :)))
"Те ни лъжат, че ни плащат ние ги лъжем, че им работим" Те това беше соца!
« Последна редакция: Март 13, 2023, 22:41:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4162 -: Март 13, 2023, 21:59:11 »
Магистрала "Хемус" трябваше 1980 да е таман. Но наште почакаймалковци държат да изпипат нещата перфектно.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4163 -: Март 13, 2023, 22:00:57 »
Писах, че соца не работеше. Не беше достатъчно бърз и повратлив. Не писах, че се е провалил. Не мога да го пиша след като при Тошо имаше 10 ярда дълг, а сега е над 40.

Изписах достатъчно.
Да си чел
За соца ще си затваряш устата, след като си тъпо говедо.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4164 -: Март 13, 2023, 22:03:55 »
Имаше състезание и не го спечели.

Да, така е, не го спечели, но състезанието беше с белязани карти! Другото име на САЩ е измама, нагла. Имам съсед, наркодилър, много е по-успял от мен с парите, а никога не е работил, учил, не знае никакъв занаят, той е спечелил състезанието с мен, нали?

Надутите хонорари в САЩ за адвокати, лекари, консултанти, посредници, надутото месо с вода и химикали - това е кух БВП, само числа, реален продукт зад числата липсва.

Какво и колко се произвежда в САЩ - тонове, бройки, метри... на 330 милиона народ?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4165 -: Март 13, 2023, 22:04:02 »
тъпо говедо
Знам си, че е безмислено да участвам. :t0174:
See you! Next life!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4166 -: Март 13, 2023, 22:04:53 »
Пенсионерите със сигурност. Останалите не толкова
Имайки предвид, че пенсионер се ставаше на 55 с 20 г стаж от жените, бая народ щеха се върнат.
Имайки предвид, че здравеопазването беше безплатно, а не струващо космически суми като у ваше село, бая народ би се върнал. Същото касае и образованието, впрочем. Човек трябва да е тотално изтрещял да живее в изтрещяла държава и да се моли да го не счупи зъб, камо ли нещо по-лошо.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4167 -: Март 13, 2023, 22:06:46 »
Южна Корея до 70те години е пълна нула. Мизерия.
Изведнъж се явяват инвестиции и технологии там.
Кой - неизвестно.
Но да. Прекалено демократизирано и либерализирано общество.
Въобще Югоизточна Азия е интересен конгломерат.
Шанхай, Сингапур, Хонконг, Ю. Корея, Токио
Кой на кого е, скоро ще разберем

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4168 -: Март 13, 2023, 22:08:37 »
Правят се от ЛИДЕРИ (хора които виждат надалеч, eyesight 20/20
Като Байдън?
Като Урсула?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4169 -: Март 13, 2023, 22:09:45 »
тъпо говедо
Знам си, че е безмислено да участвам. :t0174:
See you! Next life!


Вместо да правиш гръмки изявления, опитай се да разбереш защо, как , и от кого беше развален нашият соц.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8828
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4170 -: Март 13, 2023, 22:15:17 »
Вместо да правиш гръмки изявления, опитай се да разбереш защо, как , и от кого беше развален нашият соц.

Беше си заложено в нашия соц, ръководителите на партията и държавата бяха безотчетни, несменяеми и безконтролни, в момента, в който западът им предложи конвергеннция и луксозен живот на западни милионери, и ни предадоха, дори сами започнаха развала и саботажа на икономиката ни, по една рецепта на западните служби, още в началото на 80-те. за да ни кажат, ето, не работи, "социализмът е едно недоносче, от църния гявол", по думите на самия Първи. 
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4171 -: Март 13, 2023, 22:16:10 »
Недейте да спорите с човек чийто врати в къщи са два метра широки , за да му минава егото ( на старобългарски - фукльо ). Мисля даже , че " ЛИДЕРЪТ " страда от Турет - синдром и за това пуска от време на време американизми. :t2334:

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4172 -: Март 13, 2023, 22:31:15 »
Вместо да правиш гръмки изявления, опитай се да разбереш защо, как , и от кого беше развален нашият соц.

Беше си заложено в нашия соц, ръководителите на партията и държавата бяха безотчетни, несменяеми и безконтролни, в момента, в който западът им предложи конвергеннция и луксозен живот на западни милионери, и ни предадоха, дори сами започнаха развала и саботажа на икономиката ни, по една рецепта на западните служби, още в началото на 80-те. за да ни кажат, ето, не работи, "социализмът е едно недоносче, от църния гявол", по думите на самия Първи.


Тази дъвка за глупаците я слушаме тридесет години
А истината? Истината.
Никога не ти ли е минавало да се позамислиш малко?
Всичко е пред очите ви. Само трябва да го видите.
А не да виждате това, което ви казват

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4173 -: Март 13, 2023, 22:55:09 »
Социалистическият, айде да го кажем елит, се провали. Отвънка им били виновни. Сегашните, също набедени за елит, са същата стока. Не знам кога сме били самостоятелни. А претенции имаме.

Активен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4174 -: Март 13, 2023, 23:25:34 »
Едни умнички  " икономисти " се навъдили, хитри, хитри. :notworthy: Тука е гювеча, само 10% надценка !

https://epicenter.bg/article/Galab-Donev--Nyama-tavan-na-tsenite-na-hranitelnite-produkti--ima-tavan-na-nadtsenkite/310883/2/0

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4175 -: Март 13, 2023, 23:36:05 »
.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4176 -: Март 14, 2023, 02:11:16 »
See you! Next life!

ЗИП forever!
по сичко личи, че за бучето следващия лайф почва след около 40 минути, а бе грубо казано един живот е равен на един учебен час. тва е то. ето на практика изпълнено век живи — век учись, само дето при него е век живи — век проповедуем как истина из последная инстанция /простите мой русский/

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4177 -: Март 14, 2023, 02:42:52 »
век проповедуем как истина из последная инстанция
Какъв ти е проблемът?
Вчера се ядеше с Лъчо, преди това се чудеше как да изпъдиш Енгелс. Май успя. Браво на теб!
Ако не ти харесва моята "истина", напиши твоята! Нека да я чуем! Аз не съм темата във форума.

Хайде да те изкъпя в марна вода! - "БСП forever"! Така нали е по-добре? Чудя се как да ви направя "happy". "In vain..."

(Моля да не ми отговаря "онци"

ако не се беше изказвал с апломб като истина от последна инстанция по въпроси, които откровено не разбираш, нямаше да се налага да те квалифицирам като акванудист.
:bored:
Ако Лъчо беше "protagonist"* на БСП, нали нямаше да си толко кисел?

* Виж само какви думички знам и ги употребявам да ти е "fun"!
Трябва да съм я чул някъде или прочел, но къде ли? Дори не знам кво значи, но ще науча. Some day...
« Последна редакция: Март 14, 2023, 03:24:53 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4178 -: Март 14, 2023, 03:26:24 »
пиле шарено /или шиле парено - както предпочиташ/, аз проблеми нямам. ти нещо ми се връзваш, а проблеми има този, който се връзва. аксиома - неа нужда от доказване. btw 'мисля, следователно съществувам' е теорема, която е надлежно доказана. ако не знаеш как - гугли*

та, както казвах, аз проблеми нямам. разни неадекватници и акванудисти се пробват по въпроси, които не разбират, а аз ги коригирам. толкоз.

колкото до енгелсът, той седи тука само благодарение на мен. има архив - порови се, образовай се, човекът откровено си призна, че ще брани форума от мен и затова ще седи като един часови, сущий гюро михайлов, само и само аз да не взема да облъча форумците с нещо вредно. ама напоследък дава фира. както се каза по гръцки - каталясвалясвалис.


*гугленето не е за секи. вчера довтасва малкото и вика 'тате, имам да пиша реферат за натуту и югославия, и ми трябват извори'. и не може да намери, търсеше какво е станало с нато след бомбенето на югославия. обясних ѝ аз какво си спомням и взех и аз да гугля. е няма бе! нищо не намерих нито на енглиш, нито на дойч, и като ми писна и почнах да търся на руски, и изведнъж ми изскочи докладът на международния трибунал за югославия, който някак си е на английски, френски и сръбски, не на руски. загадка какая-то. може би защото на руски по принцип търся с яндекс /имам лисик, бледа луна, хром, яндекс и микромекия едж инсталирани, споменавам ги по реда на използване, сега пиша в хрома/. ей го доклада: https://www.icty.org/en/press/final-report-prosecutor-committee-established-review-nato-bombing-campaign-against-federal

гугъля все повече се държи като търсачикте от преди 25-30 години, разните му алтависти и прочие, от които оцеля само яху. гугъл ги проби, щото онези пляскаха реклами като резултат от търсенето, а гуглето тогава показваше това, което търсиш. сега положението вече определено не е такова, поне от моята гледна точка в смисъл на гео-ип и прочие кукита, дето за удобство ми седят на компа. и по всяка вероятност ще го сменям или с патето /duckduckgo/, или с бинг. или с яндекса като браузър и търсачка. китайските не ги знам как са, ама не мисля да са по-малко събиращи данни от бинг или гугъл.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4179 -: Март 14, 2023, 03:36:34 »
Няма лошо да коригираш някой, може само да ти е благодарен. Проблем става като го правиш злостно, унижаваш...Make him lesser.
Верно е, че се връзвам защото смятам, че сте възрастни хора.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4180 -: Март 14, 2023, 03:47:54 »
Агресията на НАТО не може да се разбере (няма да е пълно знанието) без думите на Воислав Шешел в Хага.
Но не е за деца и за училище. :)))
https://www.youtube.com/watch?v=bJW31T801VE
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4181 -: Март 14, 2023, 09:04:34 »
Гогал ще си остане паметник на постистината, отразяващ перфектно манталитета на създателите си.
Когато маймуната не само чука орехи с връчения ѝ кларинет, но вместо да ги яде, ги трупа на купчинки,  това е една крайно сбъркана маймуна.

Никой няма да я съжалява когато бъде помазана с арматурно железо.


                         цък за звук
*********   ✹    *********

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9572
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4182 -: Март 14, 2023, 12:32:50 »
а гуглето тогава показваше това, което търсиш. сега положението вече определено не е такова, поне от моята гледна точка
Напълно съгласна, с гугле вече нищо не може да се намери, от година-две поне се жалвам. Удариха го съвсем през просото с това затъмнение.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4183 -: Март 14, 2023, 12:45:44 »
Много руски сайтове са ни налазили на всякакви теми. Големи паркостроители и вещи по древната история.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4184 -: Март 14, 2023, 13:13:46 »
Цитат на: dabedabe
Много руски сайтове са ни налазили на всякакви теми.
Големи паркостроители и вещи по древната история.

За какво говориш ?
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4185 -: Март 14, 2023, 13:23:18 »
Ами аз се интересувам от природа и история, по-скоро древна, здраве, покрай другите неща. Дразнещо е все пак, не че ме бъркат много. Друг интерес не наблюдавам. Всичко на български, машинен превод май. С руския проблем нямам, но един тъп превод винаги е дразнещ. Растенията например ги "приземяват", преписвайки от сайтове на английски, изтъпанвайки и пищни картинки.
« Последна редакция: Март 14, 2023, 13:37:00 от dabedabe »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4186 -: Март 14, 2023, 14:48:30 »
В Гърция одма влизам в руската Википедия.
И на български да напиша, рускоезична информация ми ида.
В България и на руски да напиша, пак българското Уики ми дава.
Трябва по няколко пъти да се извъртам, докато се добера до информацията.
Понякога и чрез англоезичната и гръцката Википедия.
Явно нашите са типосали украинското У.ики

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4187 -: Март 14, 2023, 16:40:37 »
Отделно, че партийните бонзи лъжеха като за световно.
Който е лъжел, си носи вината лично. Не е виновен за това социализмът, а субективният фактор, който в края на краищата успя да погуби и самия социализъм.
Quote (selected)
В 1960 излъгаха, че в 1980 ще живеем в "комунизъма". Излъгаха ли? Излъгаха!
Не "ще живеем", а "съветските хора ще живеят"! И дори тях не можаха да излъжат. Тезата беше на ревизиониста Хрущёв. Под "комунизъм" разбираше достатъчно пълно задоволяване на потребностите на хората. А комунизмът не е само това, разбира се. Едва ли има разумен човек, който е възприемал сериозно тази теза по отношение на истинското значение на думата "комунизъм" като безкласов обществен строй. Дори само защото при комунизма държавата отпада, а да се вярва, че след 20 години няма да има нужда от държава, беше абсурдно. Така че ако някой е бил толкова наивен да се върже на такива хрущёвщини, си е за негова сметка.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4188 -: Март 14, 2023, 16:45:04 »
тъпо говедо
Знам си, че е безмислено да участвам.
See you! Next life!
Не ѝ се връзвай! Тези, които обиждат, можеш да си ги вкараш в черния списък от настройките и след това да четеш форума само след влизане в него. Така няма да виждаш мненията на тези от черния списък. Аз така правя и така компенсирам сериозния недостатък на характера си, че съм прекалено чувствителен за мъж.

(Послепис: За съжаление, ако някой извън черния ти списък цитира мнение на някой от черния ти списък, това мнение ще го виждаш. Не е достатъчно усъвършенствано ПО на форума, не е! :(
« Последна редакция: Март 14, 2023, 17:07:49 от lucho »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4189 -: Март 14, 2023, 16:59:20 »
за да ни кажат, ето, не работи, "социализмът е едно недоносче, от църния гявол", по думите на самия Първи.
Целият цитат на Живков, в който е тази фраза (в последната минута на звуковата писта на видеото тук), е:
Цитат на: Тодор Живков
"Защото социализмът се е явил преждевременно, млади приятели. Той е недоносче. А щом е недоносено, трябват специални грижи. То ще стане юнак, и ще го направим юнак! Но дай да видиме каква е действителността. Не случайно Ленин, Ленин, към края на своя живот, дръпва черта: социализмът ще победи в Русия, ако той победи и в редица западни, напреднали страни."
Мъдър беше Живков, макар и неук! Все пак, макар че много го уважавам, аз съм червенковец, не живковец. Може би защото още не съм бил роден при Червенков.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4190 -: Март 14, 2023, 17:04:00 »
Най-тъпото на пропагандата е, че винаги са виновни предните, и че ще цъфнем ако ги разкараме. То да беше  само туй, но после почват експериментите. И стадото лапа/кълве. Уж човекът е върха на природата. Хеле с роботите ке цъфнем. Туй любопитство ще ни затрие. Но вселената е вечна, което аз не мога да си обясня. Засега.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8891
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4191 -: Март 14, 2023, 17:30:13 »
Оттук:
Цитат на: Костадин Костадинов
🚶‍♂️ Отивам онзи ден в Камено, за да учредявам организация на Възраждане.
🧐 Влизам в залата и виждам тази тризнаменна комбинация - знамената на България и община Камено на стойка, а на ЕС захвърлено пред тях.
🤷 Питам хората защо е така, а те - ние го махнахме, няма да се излагаме пред вас с този син парцал. 😀
☝️ Веднага им направих забележка! Казах им, че не бива парцалът да стои пред българското знаме, и те тутакси го замотаха под радиатора на парното, да не се вижда.
😀 Организацията ни в Камено определено започна с летящ старт. Забавен ден от мен, възрожденци!


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4192 -: Март 14, 2023, 17:42:07 »
Лъчо, малко пресоляваш. Не мисля че помагаш с таз тактика. То не остана много време, ама бих посъветвал и Костадинов да си подреди речника. Няма будали насреща си. Кого цели? И Петрушев се правше на оригинален с "Не ме гледай тъпо , българино!". И  докъде я докара? Костадинов е по-млад, много по-умен, и не бива да се изпуска. Пожелавам поне трето място!


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23786
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4194 -: Март 14, 2023, 17:46:05 »
Quote (selected)
Фалитите на американските банки не заплашват българските.
...
15 години след срива на Lehman Brothers българската банкова система е доста по-стабилна, по-слабо зависима от международната среда и по-малко уязвима.
https://glasove.com/novini/falitite-na-amerikanskite-banki-ne-zaplashvat-balgarskite-eto-zashto
Като чуя "няма страшно" от устата на български политик или икономист и ме втриса.

Quote (selected)
Минималните задължителни резерви, които Българска народна банка изисква от банките да поддържат, се равняват на 10% от активите им, което е 10 пъти по-високо изискване в сравнение с действащото в еврозоната. Нещо повече, в момента в БНБ частните банки държат и свръхрезерви, което прави 17 милиарда лева заделен ресурс в БНБ (11 милиарда задължителни резерви и 6 милиарда свръхрезерви).
После се чудим що банкерите натискат за еврото.
Сега трябва да отделят 10% резерв, като ни вкарат 1% - резерва ще може да се покрива от джобните на персонала.

Quote (selected)
Днес държавният дълг на САЩ е 129% от БВП, което е два пъти повече в сравнение с 2008 г. Общият дълг на еврозоната е 98%, или наполовина повече от 2008-а. И двете стойности отдавна са надминали приемания за здравословен праг от 60%, което означава, че и САЩ, и еврозоната или ще посрещнат новата криза далеч по-слабо подготвени и ще я преживеят далеч по-тежко, или ще намерят начин да пренапишат финансовата теория. Най-вероятно ни очаква нова инфлационна вълна, последвана от глобална рецесия и депресия.
Мда...
Два пъти по-задлъжнели многократно "по-стабилни".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2749
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4195 -: Март 14, 2023, 17:49:39 »
Мда...
Два пъти по-задлъжнели многократно "по-стабилни".

ми стабилни.

твърдо под чертата без шанс да се качат отгоре.

и това ако не е стабилност.......

пъ съ. може да си стабилен под нулата и стабилен над нулата....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4196 -: Март 14, 2023, 17:54:24 »
Костадинов не казва нищо ново. Всеки, що-годе интелигентен и мислещ човек, може да стигне до неговите изводи. Проблемът пред Възраждане са хората около Костадинов. Вече две години не могат да се намерят и други, които да се изразяват като него, да бъдат по същия начин убедителни в казаното. С това не искам да кажа, че повечето от ръководството не са читави. Доста трябва да се работи за да постигат по-добри резултати на изборите.
Проблемът с кадрите у нас е повсеместен, почти във всяка партия. Ето в ГЕРБ, освен Толупа, останалите са мижитурки. А това е партия на 15 години.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4197 -: Март 14, 2023, 17:55:18 »
и ще я преживеят далеч по-тежко, или ще намерят начин да пренапишат финансовата теория.

Освен да им купим химикалки и тетрадки - България за Америка, събираме пари.
И тетрадки с квадратчета.
*********   ✹    *********

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7441
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4198 -: Март 14, 2023, 17:58:05 »
Това е 1 към 1 с гербавата "стабилност" на мизерията.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2977
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4199 -: Март 14, 2023, 18:01:13 »
Не съм гледал Гласовете от известно време ама имало смех и там:

Quote (selected)
· Да повдигат поне 30 фунта над главата;

· Да вървят поне 5 км в неравен терен;

· Да носят 30+ фунта раница и/или екипировка с минимални усилия.
https://glasove.com/novini/razsledvane-na-dilyana-gaytandzhieva-potvarzhdava-dumite-na-kostadinov-che-amerikantsite-iskat-da-vkarat-balgariya-vav-voynata

Айде, жълотпаветничетата, имате Предизвикателство.
И кинтиииииии.

Леле, къф бъзик ше падне  :0005:
*********   ✹    *********