Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 20:19:21

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 556683 пъти)

Imko1 и 98 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4740 -: Април 01, 2023, 19:34:53 »
Quote (selected)
Сега платените русофоби и телевизиите, които им дават трибуна, да вземат да ги разследват за "фалшиви новини" и да се извинят на Русия!
Пропагандистите никога не се извиняват. А ако господарите им загубят властта, просто се пребоядисват и започват да служат на новата власт, ни лук яли, ни лук мирисали.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4741 -: Април 01, 2023, 19:37:26 »
Quote (selected)
Освен задържаните двама 17-годишни в София вчера, има още три случая в страната, обикновено са непълнолетни лица. Общо 8 лица са задържани, каза Петър Тодоров. 

Сега платените русофоби и телевизиите, които им дават трибуна, да вземат да ги разследват за "фалшиви новини" и да се извинят на Русия!

Ъхъ
Нали знаеш.
Те ще кажат че сестра му е курва.
Пък да видим как ще докаже че няма сестра.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4742 -: Април 01, 2023, 19:50:31 »
Те ще кажат че сестра му е курва.
Пък да видим как ще докаже че няма сестра.

В случая, само платените русофоби и идиотите "знаят", че "сестра му е курва". Светът вече не вярва на Америка, и това е най-голямата и непоправима загуба на американска мощ.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4743 -: Април 01, 2023, 19:53:04 »
Понеже утре са избори, се сетих, че наскоро от "Алфа" съобщиха, че цели 15% процента още не били решили за кого да гласуват. Решавали в последния момент!!!

Това ми напомни за един случай от предходните избори, когато бях член на СИК. Влиза един младеж в класната стая, където сме развърнали секцията. Намират го в списъка, дават му карта за машината. На едно място в стаята имаше списък на партиите и коалициите. Нашият човек застана пред този списък и започна да го изучава така старателно, сякаш го вижда за пръв път, като че ли същия списък го нямаше в коридора до вратата. Чуди се, мая се за кого да гласува и по едно време най-сетне реши. Чак тогава отиде пред машината и го направи.

Що за хора са това? Не мога да се начудя.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4744 -: Април 01, 2023, 20:01:16 »
Quote (selected)
Що за хора са това? Не мога да се начудя.
Те са бъдещето.
Свиквай.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4745 -: Април 01, 2023, 20:25:55 »
Лъчо, туй малко като виц звучи. Млад облъскан черноработник казваш.
« Последна редакция: Април 01, 2023, 20:35:48 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4746 -: Април 01, 2023, 20:29:49 »
Понеже утре са избори, се сетих, че наскоро от "Алфа" съобщиха, че цели 15% процента още не били решили за кого да гласуват. Решавали в последния момент!!!

Това ми напомни за един случай от предходните избори, когато бях член на СИК. Влиза един младеж в класната стая, където сме развърнали секцията. Намират го в списъка, дават му карта за машината. На едно място в стаята имаше списък на партиите и коалициите. Нашият човек застана пред този списък и започна да го изучава така старателно, сякаш го вижда за пръв път, като че ли същия списък го нямаше в коридора до вратата. Чуди се, мая се за кого да гласува и по едно време най-сетне реши. Чак тогава отиде пред машината и го направи.

Що за хора са това? Не мога да се начудя.

Що пък да не го вижда за пръв път?
И що пък да го е чел в коридора до вратата?
Не всички са зомбирани.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8816
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4747 -: Април 01, 2023, 20:33:43 »
Погледнете от положителната страна - младият човек си е направил труда да гласува, у този има повече надежда, но вероятно е изключение.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4748 -: Април 01, 2023, 20:39:10 »
Пари не иска я (по Алеко).

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4749 -: Април 01, 2023, 20:51:34 »
Да се посмеем малко с генерал "Саби Сабев", който не само си пише името така, но и дори го произнася така (!), защото в латинската азбука "ъ" няма, а "партнерите" знаят само нея!
Цитат на: Съби Събев
Руската федерация разполага с около 2000 тактически ядрени средства. САЩ – с около 200 000, част от които са разположени в Европа в рамките на НАТО. НАТО е ядрен съюз.
А ето какво казва "Гласът на Америка":
Цитат на: Голос Америки
По данным доклада, в 1991 году СССР располагал примерно 21,7 тыс тактических ядерных зарядов – ныне, предположительно, их число было сокращено до 5 тыс. В свою очередь, только в Европе в 1991 году было размещено около 4 тыс американских тактических ядерных зарядов, ныне их в арсеналах США осталось не более 1,1 тыс, из них около 200 находятся в Европе.
Е? Кой лъже? "Саби Сабев" или "Гласът на Америка"?

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4750 -: Април 01, 2023, 20:54:37 »
Quote (selected)
САЩ – с около 200 000
Това го вярвам! :)))
Те така се "развиват" като добавят по няколко нули, колкото трябва толкова.
Преди в писаните документи.
Сега на мониторите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4751 -: Април 01, 2023, 20:57:06 »
Quote (selected)
Е? Кой лъже? "Саби Сабев" или "Гласът на Америка"?
И двете идиотски единици.
Уф!
Една да беше!
Ше пиша аз есето на дърти години!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4752 -: Април 01, 2023, 21:04:08 »
Ше пиша аз есето на дърти години!

а защо „есето“, а не „есета“?
the lamers club honourable member …

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4753 -: Април 01, 2023, 21:04:26 »
Забравих.
При 10 000 танка по ведомост не могат да съберат 100 които да са в някаква боеготовност - да се движат сами а не на платформи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4754 -: Април 01, 2023, 21:05:15 »
Quote (selected)
Руската федерация разполага с около 2000 тактически ядрени средства. САЩ – с около 200 000...
Мисля, че няма голямо значение дали страната Х ще унищожи страната Y 10 пъти, а в същото време страната Y ще унищожи страната Х само два пъти.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4755 -: Април 01, 2023, 21:11:47 »
Мисля, че няма голямо значение дали страната Х ще унищожи страната Y 10 пъти, а в същото време страната Y ще унищожи страната Х само два пъти.
Не съм "стартег" да се радвам на хиляди изгрели слънца, но от малкото което съм видял и прочел ( по чисто човешки ограничения ) не вярвам в унищожението даже всички бомби да гръмнат.
Ще бъде ужасно, много от нас ще умрат, много ще страдат, но няма да изчезнем като вид.
А за Земята изобщо не се притеснявам, ние сме като пърхут в гъста коса, не можем я нарани.
Засега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4756 -: Април 01, 2023, 21:14:07 »
В ЦИК обезсмислиха замяната на тъмните стаички с паравани
Quote (selected)
Централната избирателна комисия реши, че на предстоящите парламентарни избори членовете на секционните комисии не трябва да са зад гърба на гласуващия.

До решението се стигна след промените в Изборния кодекс от декември миналата година. Тогава обаче в закона просто думите "кабини за гласуване" бяха заменени с "параван", без допълнителни уточнения – колко да са големи, дали се вижда лицето на гласуващия, каква част да е закрита. След това пък Министерския съвет остави общините сами да решават как да изглеждат въпросните паравани, а те решиха да използват досегашните "тъмни стаички" като махнат завесата им.

От община Марица изпратили до ЦИК запитване как да разположат въпросните паравани и по тази причина членовете на комисията обсъдиха темата.

Секретарят на ЦИК Севинч Солакова, която бе издигната от ДПС, цитира разпоредбите на Изборния кодекс, че параваните трябва да осигуряват тайната на вота. "Ще създаде предпоставки за нарушаване на тайната на гласуването. И затова не трябва да се допуска - не може секционната избирателна комисия да следи избирателя - в гръб, отстрани, зад рамо, през рамо и т.н.", посочи тя, цитирана от БНР.

Зам.-председателят на ЦИК Емил Войнов, който бе издигнат от БСП, изрази позиция, че членовете на секционните комисии трябва да виждат действията на гласуващия, защото в противен случай са възможни нарушения. "Според мен това създава предпоставки избирателят да може да извършва нерегламентирани действия като заснемане на вота или изваждане на нова бюлетина, което, според мен, законодателят не го е предвидил. Кабината за гласуване е с параван, с цел именно избирателят да се вижда от секционната избирателна комисия, за да не се допускат такива нарушения", каза той.

В крайна сметка обаче ЦИК възприе тезата на Солакова.
Това ясно показва кой коли и беси в ЦИК. И за какво беше цялата тупурдия със замяната на тъмните стаички с паравани? Параван, зад който нищо не се вижда, си е точно тъмна стаичка!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4757 -: Април 01, 2023, 21:18:17 »
абе спрете с това коментиране на изборите, колко пъти трябва да ви го кажа.

есента няма да има форум в деня за размисъл, да знаете.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4758 -: Април 01, 2023, 21:18:36 »
Quote (selected)
а защо „есето“, а не „есета“?
Шото засега имам предвид само едно - и аз го анонсирах.
Второ - аз не се чувствам добре в литературата - като в турски гробища съм.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4759 -: Април 01, 2023, 21:23:30 »
Quote (selected)
а защо „есето“, а не „есета“?
Шото засега имам предвид само едно - и аз го анонсирах.

Второ - аз не се чувствам добре в литературата - като в турски гробища съм.

ами трябва си практика за да се почувстваш добре :think:
the lamers club honourable member …

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4760 -: Април 01, 2023, 21:28:13 »
Ще бъде ужасно, много от нас ще умрат, много ще страдат, но няма да изчезнем като вид.
"Всички хора неизбежно ще умрат," казал веднъж големият френски критик Буало, при разговор по философски въпроси, на дворцовата трапеза. Людвиг XIV го изгледал строго и той мигновено се поправил: "Почти всички хора! Почти всички!"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4761 -: Април 01, 2023, 21:28:36 »
Бе трябва да се запасиш с повечко хартия, ако не пишеш на компютър. Пишеш, драскаш, хвърляш. Пак пишеш. Така. Не е лесно писателството. Пък за съюза на писателите знаеш, там трудно.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4762 -: Април 01, 2023, 21:30:23 »
Quote (selected)
Руската федерация разполага с около 2000 тактически ядрени средства. САЩ – с около 200 000...
Мисля, че няма голямо значение дали страната Х ще унищожи страната Y 10 пъти, а в същото време страната Y ще унищожи страната Х само два пъти.
Тактическите ядрени заряди, дори 2000 да са, не могат да се сравняват със стратегическите по ударна мощ. Тротиловият им еквивалент е типично около килотон.

Тук друго е интересното. "Саби Сабев", знаейки, че българинът недолюбва натовците, продължава да рекламира NATO, все едно че сме 1997, а не 2023 г. (През 1997 г. голям американски военен кораб акостира във Варненския залив. Лично наблюдавах как един американски пилот на вертолет "UH-1", излетял от него, направи "петля Нестерова". А големи транспортни вертолети "Чинук" прехвърлиха американски морски пехотинци от кораба на тогавашния стадион "Юрий Гагарин", където те са направили някаква демонстрация, която не гледах, а само ги видях преди това как се готвят.) Та искам да кажа, че "Сабев" не е мръднал ни на йота от 90-те!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4763 -: Април 01, 2023, 21:32:12 »
Бе трябва да се запасиш с повечко хартия, ако не пишеш на компютър. Пишеш, драскаш, хвърляш. Пак пишеш. Така. Не е лесно писателството. Пък за съюза на писателите знаеш, там трудно.
Не мисля да е трудно.
Тираж 100 книжлета е около 2 000 лева.
Една за Националната библиотека, няколко за регионалните, останалите за родата и приятели.
Две, три такива инвестиции и си "писател".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4764 -: Април 01, 2023, 21:38:13 »
абе спрете с това коментиране на изборите, колко пъти трябва да ви го кажа.
есента няма да има форум в деня за размисъл, да знаете.
Много се извинявам, но само да споделя нещо, за което се сетих чак сега. Председателката на СИК, в която участвах миналата година, беше от ДПС. Председателката на СИК, в която участва жена ми тази година, също е от ДПС. И това е във Варна! Случайност? Не мисля!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4765 -: Април 01, 2023, 21:40:21 »
Quote (selected)
Руската федерация разполага с около 2000 тактически ядрени средства. САЩ – с около 200 000...
Мисля, че няма голямо значение дали страната Х ще унищожи страната Y 10 пъти, а в същото време страната Y ще унищожи страната Х само два пъти.
Тактическите ядрени заряди, дори 2000 да са, не могат да се сравняват със стратегическите по ударна мощ. Тротиловият им еквивалент е типично около килотон.

Тук друго е интересното. "Саби Сабев", знаейки, че българинът недолюбва натовците, продължава да рекламира NATO, все едно че сме 1997, а не 2023 г. (През 1997 г. голям американски военен кораб акостира във Варненския залив. Лично наблюдавах как един американски пилот на вертолет "UH-1", излетял от него, направи "петля Нестерова". А големи транспортни вертолети "Чинук" прехвърлиха американски морски пехотинци от кораба на тогавашния стадион "Юрий Гагарин", където те са направили някаква демонстрация, която не гледах, а само ги видях преди това как се готвят.) Та искам да кажа, че "Сабев" не е мръднал ни на йота от 90-те!

И аз 1990 или 1991 г.(вече не помня) гледах Сините ангели в Крумово.
Ама преди това служих в Графа и не видях кой знае какво.
А публиката беше просто Юсесей-Юсесей.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4766 -: Април 01, 2023, 21:46:04 »
На тия "сини ангели" емблемата им с цветовете на украинското знаме:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4767 -: Април 01, 2023, 21:46:14 »
Ами Лъчо, няма мераклии навярно. А ДПС се навират и си гледат интереса.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4768 -: Април 01, 2023, 21:50:37 »
На тия "сини ангели" емблемата им с цветовете на украинското знаме:


Тогава едва ли някой знаеше нещо за тези цветове.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4769 -: Април 01, 2023, 21:50:44 »
Quote (selected)
Две, три такива инвестиции и си "писател".
:tongue_:
Ето, казах си аз, че не съм по литературата - пак не съм се изразил добре.
Не се каня да ставам писател - само аз липсвам там!
Тук бе хора, тук си мисля да отворя ена тема - есета.Ей тъй както се дъвчем из пуснатите теми и току се окаже, че не сме за там, а му се иска на човек да си излее душата по наширочко.
Хм!
Писател!
То стана обидно - като чукча!
Писател. Читател.
Ебател!
 То и последното вече е обидно - не е ф нормите на ЛГБТ плъс!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4770 -: Април 01, 2023, 21:54:21 »
Бе трябва да се запасиш с повечко хартия, ако не пишеш на компютър. Пишеш, драскаш, хвърляш. Пак пишеш. Така. Не е лесно писателството. Пък за съюза на писателите знаеш, там трудно.
Като стана дума за есета, та да ви кажа за разтуха: Марк Твен имал един приятел, който четял с удоволствие есетата и разказите му. В края на крайщата тоя негов приятел сам започнал да пише и веднъж му се удало да напечата едно есе в някакъв вестник. Щастливият автор занесъл вестника на Марк Твен и му казал: "Прочети, моля ти се, тука е напечатано едно есе от мене. Мога при това да ти кажа, че разбрах едно нещо относно писането есета и разкази: това не е никакво изкуство." Марк Твен изгледал сериозно приятеля си и му прошепнал на ухото: "Да, но моля те, не казвай това никому и не ни издавай."

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4771 -: Април 01, 2023, 21:59:22 »
Аз на Марк Твена най тача "Писма от земята".

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4772 -: Април 02, 2023, 10:14:24 »
Изпълних гражданския дълг. Отивам да сея лирово дърво. Ха дано прокопсаме днес!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4773 -: Април 02, 2023, 10:17:03 »
Ако някой не си знае секцията, тук можете да направите справка по ЕГН и малко име (дават ви трите последни цифри на номера на секцията и точния ѝ адрес):

https://www.grao.bg/elections/Secure/Public/EgnSearch.cshtml

Пълният номер на секцията е 9-цифрен. Форматът му и първите 2 цифри за всеки изборен район са дадени тук:

https://www.cik.bg/bg/decisions/1599/2023-02-07

Останалите номера са различни за всеки район (кметство) и са дадени на различни места за всеки район (кметство). Например за варненския район са дадени тук:

https://rik03.cik.bg/ns202304/decisions/7/2023-02-11

Не можах да намеря единна информация за секциите в чужбина, но най-вероятно ги разкриват в най-близкото консулство, което би трябвало всеки да знае къде е.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4774 -: Април 02, 2023, 10:21:01 »
Според мен забраната за агитация в денят преди изборите е глупост, облечена в закон.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4775 -: Април 02, 2023, 10:25:48 »
Според мен забраната за агитация в денят преди изборите е глупост, облечена в закон.
"Обществото на глупците е несравнимо по-приятно на глупака, отколкото обществото на всички велики умове, взети заедно."
(Шопенхауер)

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4776 -: Април 02, 2023, 10:33:49 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4777 -: Април 02, 2023, 10:53:42 »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4778 -: Април 02, 2023, 10:59:19 »
 :bored: :t1207: :t1233:
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4779 -: Април 02, 2023, 11:11:30 »
Не можах да намеря единна информация за секциите в чужбина, но най-вероятно ги разкриват в най-близкото консулство, което би трябвало всеки да знае къде е.

не си можал поради умнотия. вероятно щото не си знаел къде да търсиш, както и кой е отговорен за въпросните секции. не вярвам на някого да му е необходима тази таблица днес, в смисъл че хората, които ще гласуват, знаят къде, но:
Quote (selected)
Адреси на избирателни секции извън страната
https://www.mfa.bg/bg/ns2023-adresi

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4780 -: Април 02, 2023, 11:17:21 »
Quote (selected)
Над 9000 секции ще излъчват в реално време броенето на бюлетините и попълването на протоколите с изборните резултати, а в около 2000 няма да има такова излъчване, както и във всичките 738 секции в чужбина, напомня БНР. Новият изборен ескперимент ще струва 6.5 милиона лева.
https://www.segabg.com/hot/category-izbori-2023/okolo-2000-sekcii-nyama-da-se-zasnema-otchitaneto-na-vota
Това също е велика глупост и няма да проработи.
Да се обзаложа ли че точно тези 2000 извън обхвата са проблемните от към контролиран вот секции?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4781 -: Април 02, 2023, 11:20:28 »
между другото вчера, в деня за размисъл, реших да проверя какво има по разните му леви сайтове. ей-така, от любопитство.

поглед.инфо са ясни - румпет е кандид-депутат, те са за левицата.
в барикада.орг не са чули, че има избори. те си чепкат латинотемите, плюс малко посещение на отлюспени в брюксел.
в 24 май също не са разбрали, че има избори.
и накрая - ново време. списание, основано от благоев. смятано за издание на бсп. ами там няма за изборите има хвалба на 'левицата' и плюнки по бсп. шаренкова търси автентична левица, жаблянов се изявява пространно, както и редакционни, твърдящи, че резултатите "можеше да са други с различно ръководство на партията, с друга политика и с друга организация на предизборната кампания."

с две думи - нинова се провали ужасно в разчистването на гнидите. прекалено мека. работата - свършена доникъде.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4782 -: Април 02, 2023, 11:23:04 »
Quote (selected)
Над 9000 секции ще излъчват в реално време броенето на бюлетините и попълването на протоколите с изборните резултати, а в около 2000 няма да има такова излъчване, както и във всичките 738 секции в чужбина, напомня БНР. Новият изборен ескперимент ще струва 6.5 милиона лева.
https://www.segabg.com/hot/category-izbori-2023/okolo-2000-sekcii-nyama-da-se-zasnema-otchitaneto-na-vota
Това също е велика глупост и няма да проработи.
Да се обзаложа ли че точно тези 2000 извън обхвата са проблемните от към контролиран вот секции?

то тук за мен интересното е за 738-те чужбински и по-точно всички турски секции. където изборите се организират от турската държава.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4783 -: Април 02, 2023, 11:29:59 »
С телефоните/камери, хартиените бюлетини и терминалите сътвориха Франкенщайн.
Резултатът е за всички заинтересвани страни по нищо.
Кой лъгал пак ще лъже, но "демократично" и скъпо за нас.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4784 -: Април 02, 2023, 11:39:13 »
Quote (selected)
Над 9000 секции ще излъчват в реално време броенето на бюлетините и попълването на протоколите с изборните резултати,

Да се обзаложа ли че точно тези 2000 извън обхвата са проблемните от към контролиран вот секции?
Това е очевидно. Както и тези в Турция.

Когато някой фокусник-илюзионист прави фокус, той задължително отвлича вниманието от това, което прави, за да стане фокусът.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4785 -: Април 02, 2023, 11:47:18 »
Quote (selected)
Това е очевидно. Както и тези в Турция.
Не само в Турция, тия в западна европа и америките не са по-различни.
Продължавам да си мисля че в чужбина трябва да могат да гласуват само командировани лица.
Служители в посолства, българи работещи в международни организации на място като ООН, европейските структури, военни ако са изпратени официално на мисия - такива.
Връх на простотията беше откриването на изборни секции по гръцките курорти на отминалите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4786 -: Април 02, 2023, 11:50:04 »
Съгласен съм.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2263
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4787 -: Април 02, 2023, 11:52:42 »
Продължавам да си мисля че в чужбина трябва да могат да гласуват само командировани лица.
Служители в посолства, българи работещи в международни организации на място като ООН, европейските структури, военни ако са изпратени официално на мисия - такива.
Връх на простотията беше откриването на изборни секции по гръцките курорти на отминалите.
Убедена съм в това.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4788 -: Април 02, 2023, 12:22:15 »
Аз пък този път нарочно гласувах с хартиена бюлетина. Дамата, дето ме записваше учудена ме попита, не ми ли е по-лесно машинно. Отговорих - по-лесно ми е. УвиснА й ченето  :nuts:

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4789 -: Април 02, 2023, 12:25:41 »
Зарежете изборите, къде се следи ралито освен в Блиц?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4790 -: Април 02, 2023, 12:26:02 »
Продължавам да си мисля че в чужбина трябва да могат да гласуват само командировани лица.
Служители в посолства, българи работещи в международни организации на място като ООН, европейските структури, военни ако са изпратени официално на мисия - такива.
Връх на простотията беше откриването на изборни секции по гръцките курорти на отминалите.
Убедена съм в това.
И какво е основанието български граждани, които учат, лекуват се, почиват, или живеят  в чужбина по каквито и да е причини да бъдат лишени от правото да гласуват?! Не ви дразнят купен и корпоративен вот, неграмотните роми, които влизат да гласуват с написан от вътрешната страна на дланта номер на бюлетина, а ви дразнят нашенци в чужбина. Много от тях едва ли биха отишли там за постоянно, ако бяхме нормална държава. И за изселниците ни в Турция се отнася. Не се намери друга партия освен ДПС която да привлече масово гласове от там.  Не са виновни хората.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4791 -: Април 02, 2023, 12:26:33 »
Не знам, Кайле. То напоследък и паралелните не уцелват, ама никак

Апропо, видяхте ли как се издънило просотокиро? Ама се съмнявам, че ще го санкционират...щото е промяна, видите ли

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9563
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4792 -: Април 02, 2023, 12:35:30 »
Миналия път имаше някакъв в туитър много точен, който си изтри ника веднага след това. А и блица познаваше с доста голяма точност.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4793 -: Април 02, 2023, 12:38:49 »
Може, ама издънката на простото киро е свързана с нагаждането на паралелното преброяване на калъпите. Точните думи са "първан засега замазва нещата"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4794 -: Април 02, 2023, 12:40:31 »
Продължавам да си мисля че в чужбина трябва да могат да гласуват само командировани лица.
Половината от най-близката ми рода живеят в чужбина и всички са на същото мнение.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4795 -: Април 02, 2023, 12:43:40 »
Може, ама издънката на простото киро е свързана с нагаждането на паралелното преброяване на калъпите. Точните думи са "първан засега замазва нещата"
:rotfl: :lol:

Може ли да има толкоз прост чиляк като "просто Киро"?

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4796 -: Април 02, 2023, 12:46:00 »
И какво е основанието български граждани, които учат, лекуват се, почиват, или живеят  в чужбина по каквито и да е причини да бъдат лишени от правото да гласуват?!
След като гледах снощи интервюто на Карбовски с Денис Ризов, все повече се замислям дали трябва да се гласува от чужбина. Денис си няма хал хабер какво става у нас, но иначе има право да гласува. Замислих се с какво се различа от циганите, които гласуват заради парите.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8877
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4797 -: Април 02, 2023, 13:01:38 »
Зарежете изборите, къде се следи ралито освен в Блиц?
Вж личните си съобщения.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23775
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4798 -: Април 02, 2023, 13:24:19 »
Зарежете изборите, къде се следи ралито освен в Блиц?
Вж личните си съобщения.
Искам и аз.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4799 -: Април 02, 2023, 13:26:01 »
интересен детайл: в секцията имаше две опашки - за хартия и за машина. и хартиената опашка вървеше приблизително два пъти по-бързо от машинната. примерно за времето, за което на машина гласуват двама, с хартия гласуват петима.

аз се наредих на по-бързо вървящата опашка и нямах време за по-обстойно изследване. не знам кое отнема толко много време - избиурателите ли се чудят, ходят напред-назад по менютата, бавно се печата бюлетинката - а бе бавно беше машинното.

като време - задоволително, от излизане от къщи до връщане около час и половина. ако бях чакал машината можеше да откарам още някоя и друга минута.

хартиените бюлетини ги късаха от кочан, като скъсаха моята от кочана бяха останали 15-20%. не знам колко бюлетини са в кочан и това горе-долу как се явява откъм активност.