Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 28, 2024, 03:53:37

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 557751 пъти)

Giuseppe и 76 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4980 -: Април 03, 2023, 23:32:57 »
Ами в лотарията шансът е еднакъв за всички, колкото и да е минимален. Освен ако някой не бърника машинарията (в което всички сме сигурни, бидейки технически грамотни донякъде).

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4981 -: Април 03, 2023, 23:38:49 »
Като гледам сегашните управници една кухарка начело на държавата може да за добро.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4982 -: Април 03, 2023, 23:41:13 »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4983 -: Април 03, 2023, 23:48:41 »
Quote (selected)
както казах, сещам се за няколко места, където може да се манипулират избори, както се сещам и за начини да се затрудни тази манипулация.
и накрая се сещам за онази максима, че ако един проблем не може да се реши с пари, той се решава с много пари.
толкова от мен по темата за машинното гласуване.

Интересно е защото както написах аз съм далеч от електрониката.
Може би ще споделиш(те) нещо любопитно все пак?
Или не?
Ще ни хванат?
Аз все пак да повторя какво е казал Киро на Корнелия в НС.
"Дръпнете хартията и ще ви дадем кода."
Що всички бягат като дявол от тамян от тези думи(задокументирани между другото)?
Даже и Корнелия?
Та майната им.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4984 -: Април 04, 2023, 10:24:17 »
Да, да, вярно, бях забравил, че трябва да се добави и функция за лицево разпознаване. Преди малко добавих това условие в оригиналното си мнение (вж по-горе).
а тайната на вота къде остава?
В разделението на функциите вътре в машината. Разпознае ли лицето, регистрира, че то е гласувало. А после регистрира и гласа му като анонимен без връзка с личността му. За по-сигурно може да има вместо една обща две независими една от друга машини - едната за разпознаване и регистрация на гласоподавателя, че е гласувал, а другата за самия анонимен глас.


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4986 -: Април 04, 2023, 10:29:44 »
Аз все пак да повторя какво е казал Киро на Корнелия в НС. "Дръпнете хартията и ще ви дадем кода." Що всички бягат като дявол от тамян от тези думи(задокументирани между другото)? Даже и Корнелия? Та майната им.
Това е въпрос за следствените органи. Да го разпитват и да установят какво е имал предвид "гениалният" Киро.

Като говорим за код, програмата, с която работят компютрите в РИК и ЦИК, защо не е с отворен код (в смисъл на изходен текст)? Защо никога не ѝ е правена инспекция? В секцията, където съпругата ми беше секретар на комисията, за "Възраждане" са гласували 25% от упражнилите правото си на глас там! Предния път в СИК, в която аз бях член, също бяха гласували за тях повече от средния процент за страната. Е, да, това е Варна, откъдето е основателят на тази партия. Но все пак червеят на съмнението остава.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4987 -: Април 04, 2023, 10:33:58 »
Да ви звучи познато!? Промяната, а? Жертва сме на социално-политически инженеринг.
"Промяна" е български превод на "Change", който беше един от девизите в кампанията на Обама от 2008 г. Демократи, сър!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4988 -: Април 04, 2023, 10:50:31 »
Да променим промяната. Да пуснем вятъра да развее знамената. То повечето ни акции (МВР много налага тая мъглява дума) са въздух  под налягане. И пак летаргия после.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4990 -: Април 04, 2023, 11:53:20 »
Quote (selected)
Да го разпитват и да установят какво е имал предвид "гениалният" Киро.
Празни кирови приказки - нищо не му вдява канчето от никакви кодове.
Изходил се е както се полага от позицията на балон под налягане - нали сте гледали какво става като развържеш цифката на такъв балон - издава се един пръдлив звук и балонът фърчи като муха без глава.
Но пък прави впечатление.
Лъчо, пък ти като знаеш точно колко са гласували и за кого в дадена секция - провери бе, след десетина дни ЦИК ще даде пълна картинка за абцелютно всяка секция - кой, колко, за кого, невалидни, за никого...
Провери, сравни и т.н.
А и стига вече машинки, бюлетинки ...както сами казвате хората могат и с машинки и с бюлетинки да си регистрират вота, а пък който иска - накрая може да провери всичко и като има застъпници във всяка секция - може с точност до няколко гласа да провери данните от цяла БГ.
И няма с това да преборим купения вот, смущавам се и от наивитета с който се гълтат кирови простотии за "хартиени коалиции", кодове и т.н.
Дори чудо да стане и да го преборим - уморих се вече да го показвам и доказвам - не някакви индиански нишки, не бъркане в машинки ще преборят масовото и наедро купуване на гласовете на гербаджелък и на турците!
Мисирките и те дуднат за купен вот, но кълват само по ония 50 лева цигански, с които я купят 10 000, я не.
А онези 150-200 000 които гербаджалъка ги купува /заедно със семействата им стават както виждате 650 000/и то с наши пари и то съвсем официално, пред очите ни, като раздава порции на метастазите си по местна и централна власт?
А онези 300 -350 000 които са от "порциите" на ДПС?И купувани пак по същият начин?
Този милион купени гласове, които десетки години си остава и ще остава един и същ?
Те как се борят?
Че при тази изборна активност винаги ще имат 40% от вота!
До кога?
Ами или докато не се изчегъртат от софрата / видя се, че изчегъртвачите или са нефелни или и те са платени и не става така/ или докато друг един милион - гъбари си дигнат поне веднъж гъзъ и отидат та гласуват за коя да е друга партия.
И им направят процентите на тези две партии мижави.
Или поне наполовина влиятелни.
А този милион е 20-на % от избирателите.
Айде, оставям другите 20-на надвили си над масрафа и неинтересуващи се кво става, оставям и другите 20-на % оскотяли и изолирали се от секкъф нормален живот.
Не ви ли прави впечатление, че все ни вкарват в някаква тръба без изход - да си се бием там вътре, че да не излезем навън и току виж попречим?
И да, нямам предвид онова излизане дето стана преди 2 г. - повикахме, повикахме, пък се уморихме.
Един път излизане, но когато трябва - на избори!
Другото са алабализми, пунтипластики, тупурдия и пушилки.
За мен е така.
Други работещи идеи?
« Последна редакция: Април 04, 2023, 12:22:45 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4991 -: Април 04, 2023, 12:04:50 »
Правилно. Докато имаме избор, трябва да се възползваме от него, защото не се знае докога ще го имаме.

_____________________________________________________


Хартиената бюлетина не помогна на БСП (от Рени Петрова)

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4992 -: Април 04, 2023, 12:41:07 »
Пак ще го напиша: Да се определи избирателна активност у нас, е невъзможно.
Не може броя на избирателите да е равен на населението.
Трябва да се оправят избирателните списъци и тогава да се говори за избирателна активност.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4993 -: Април 04, 2023, 12:59:17 »
Quote (selected)
Пак ще го напиша: Да се определи избирателна активност у нас, е невъзможно.
Нека да е 50% - принципно не се променя нищо.
Виж ако бе 70%, да приемем, че има някакво насищане.
Но ако тези 2.6 млн. са 70%, това означава БГ да е с около 3.7 млн. възрастно население или около  4.5-4.6 млн общо население.
Абсурд!
Пълен абсурд!
Мога да го докажа и по косвени начини.По скоро е около 6.5 млн. общо.
Аз не смятам по онези измислени данни на ЦИК, че избирателите са около 6.5 млн.
Все още съм с всичкия си, във всеки случай доста по добре се чувствам от бидона - все още не съм забравил името на жена ми.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4994 -: Април 04, 2023, 13:04:15 »
Може да се прецени от консумацията на храни, доста точно. При все, че някои си призвеждат  туй-онуй, или берат гъби и коприва в гората. Щото статистиката такова ... .

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4995 -: Април 04, 2023, 13:08:29 »
Правилно. Докато имаме избор, трябва да се възползваме от него, защото не се знае докога ще го имаме.

_____________________________________________________


Хартиената бюлетина не помогна на БСП (от Рени Петрова)

поредното неграмотно писание на драскач от америчка медия, цитирано от умник. ето ти и противоположен аргумент:
Quote (selected)
Хартия или машина?

Избирателите на ПП-ДБ в най-голяма степен са предпочели да гласуват на машина (83%). БСП и ДПС са единствените две партии, при които избирателите им са предпочели хартиената бюлетина пред гласуването на машина.

подчертаването е мое, да не би да не забележиш какво имам предвид. а имам предвид, че:
1. нинова се погрижи за избирателите си.
2. без хартиена бюлетина е напълно възможно катастрофалните прогнози за резултатите на бсп да се бяха сбъднали.
https://epicenter.bg/article/Evelina-Slavkova--agentsiya--quot-Trend-quot--53--ot-izbiratelite-na--quot-Vazrazhdane-quot--sa-vishisti/312692/11/0

та така :smokin:


Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4997 -: Април 04, 2023, 13:25:01 »
Да видим дали проф. МишоК още може да изчислява мандати:


Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4998 -: Април 04, 2023, 14:03:54 »
Вацев се прави на интересен, но не познава никога. Махленска работа.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4999 -: Април 04, 2023, 14:21:09 »
С този калкулатор
https://staatsrecht.honikel.de/en/sitzzuteilungsrechner.htm
получих следните бройки на мандатите:
    ГЕРБ:   69
    ППДБ:   64
    Възр.:  37
    ДПС:    36
    БСП:    23
    ИТН:    11

МишоК, МишоК! Забравил си ги нещата, забравил си ги!

Послепис: Някой друг също вече си бил направил труда да ги сметне:

« Последна редакция: Април 04, 2023, 14:34:29 от lucho »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5000 -: Април 04, 2023, 14:42:01 »
Quote (selected)
Хартиената бюлетина не помогна на БСП (от Рени Петрова)
Автор: OFFNews.bg
Виж ся, онци, би трябвало всички преди да пляснат нещо, да погледнат източника, но уви - не става.
Щото като го погледнат, трябваше да го познават, а тоо...
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5001 -: Април 04, 2023, 14:44:48 »

Но ако тези 2.6 млн. са 70%, това означава БГ да е с около 3.7 млн. възрастно население или около  4.5-4.6 млн общо население.
Абсурд!
Пълен абсурд!

... 4800000 ги изкараха на последното преброяване, преди да се намесят фалшификаторите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5002 -: Април 04, 2023, 15:11:16 »
Quote (selected)
... 4800000 ги изкараха на последното преброяване, преди да се намесят фалшификаторите.
Как да те отсвири човек и тебе, яяяяя...!
Брой ученици за учебната 22/23 г. - 717 000.
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/12542212
Брой записани в предучилищна възраст - 215 000 деца
https://news.bg/bulgaria/broyat-na-detsata-v-detska-gradina-postoyanno-namalyava-pokazvat-dannite-na-nsi.html
Раждаемост в БГ - около 58 000/г. - виж НСИ или още около 200 000 деца в пред предучилищна възраст /бебета.../
Отпаднали от училище деца - около 40 000.
https://trafficnews.bg/bulgaria/striaskashti-danni-nad-40-000-uchenitsi-sa-otpadnali-231034/
Има данни и за още 12 000 които въобще не са тръгвали ни на училище ни никъде.
Вземаш калкулатора и събираш - около 1 250 000 деца на и под 18 г. възраст /не са гласоподаватели/.
После умножаваш това число по 4 и - получаваш мин. брой възрастно население на БГ.
След което правиш и доп. справка - брой емигрирали за г., брой на лицата над 72 г. и др. подробности.
Вадиш, прибавяш и т.н. съобразявайки се със средната възраст в БГ.
Всичко това са изчислими, проверими и  пресни данни.
Може да гледаш и от тук- https://www.nsi.bg/bg/content/11488/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8
Айде, ще те улесня и с хората над 72 г. възраст /само не ме питай защо, че ще искам пари вече/ - около 600 000, че и отгоре.
И получаваш кво?
Без преброителите.
И фалшификаторите.
 :)))
« Последна редакция: Април 04, 2023, 15:22:40 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5003 -: Април 04, 2023, 15:18:26 »
Да ви звучи познато!? Промяната, а? Жертва сме на социално-политически инженеринг.
"Промяна" е български превод на "Change", който беше един от девизите в кампанията на Обама от 2008 г. Демократи, сър!



За неразбралите - МВФ не убива, а Цпасява!

*********   ✹    *********

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5004 -: Април 04, 2023, 15:45:19 »
https://epicenter.bg/article/Korneliya-Ninova-s-parvi-dumi-sled-izborite---NA-ZhIVO-/312736/2/0
Quote (selected)
Но се обърна към представителите на "Левицата": "Върнете се в БСП, подновете си членството и ако искате да правим лява политика, да го правим заедно!"
Като оставя настрана малко бодряшките други твърдения - този призив си е правилен.
Разбира се, трябва да има и контрол при връщане, щото дупедавците са си въртогъзи по рождение и е редно да минат на тест.
Например, да я цункат я отпред, я отзад, може и през гащите - по избор.
Да и кой ли ме пита, но бих и препоръчал няколко дни преди нарочния за процедурата ден - да не се къпе, пере и сменя гащите.
 :t0118:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5005 -: Април 04, 2023, 15:52:33 »
Quote (selected)
Тя коментира и хартиеното гласуване, като посочи че 50% както от всички, така и от избирателите на БСП, са предпочели машинното гласуване. Според нея това доказва, че има нужда и от двата вида гласуване.
А, това виждал ли го е някой официално обявено някъде?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1366
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5006 -: Април 04, 2023, 16:10:55 »
ПКП -то пак не я огря за НС :) - влиза депутат от ИТН.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5007 -: Април 04, 2023, 16:13:33 »
ПКП -то пак не я огря за НС :) - влиза депутат от ИТН.
Тя вече се научи да разнася кафета, не я мисля.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5008 -: Април 04, 2023, 16:41:36 »
ПКП -то пак не я огря за НС :) - влиза депутат от ИТН.
Тя вече се научи да разнася кафета, не я мисля.
Ай ся и от секретарки, упс, офис мениджъри има нужда. Ми тъй де, кой ще поръчва канцеларски и хигиенни консумативи и ще вдига телефона в офиса да лъже, че шефа го няма? След още един-два парламента може да се научи и сносно кафе да прави, не само да го разнася.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5009 -: Април 04, 2023, 18:07:30 »
Quote (selected)
Тя коментира и хартиеното гласуване, като посочи че 50% както от всички, така и от избирателите на БСП, са предпочели машинното гласуване. Според нея това доказва, че има нужда и от двата вида гласуване.
А, това виждал ли го е някой официално обявено някъде?
при наличие на интерес и достатъчно свободно време можеш да си дръпнеш протоколите от секциите и да си ги обобщиш. от машинките има .csv файлове, ама за останалото ти трябва html парсер или да копи-пействаш в някакъв ексел и да вземаш данните оттам.

аз смятам да изчакам да се появят данните в машинен формат и евентуално тогава да си поиграя с тях. но се обзалагам, че партиите са си ги обобщили.

засега единствената податка е от тренд, които твърдят на база екзитпол, че при дпс и бсп хартиените бюлетини са повече от машинните.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5010 -: Април 04, 2023, 18:10:59 »
Quote (selected)
Хартиената бюлетина не помогна на БСП (от Рени Петрова)
Според мен хартиената бюлетина не само помогна, направо спаси БСП от изпадане.
След скандалната изминала година в която бяха във властта, после само в парламата БСП изгуби много симпатизанти.
Изгуби и част от социалистическите олигарси.
Загуби от всякъде, единствен приход са хартиените гласоподаватели и те успяха да закрепят нивото.
"Левицата" колкото им взе, толкова им и върна - левите колебаещи се като видяха каква финансово/икономическа банда им се прави на лява и се върнаха към БСП.
Не че в БСП има нещо ляво, единственото ляво ( в добрият смисъл на думата  :)))  ) си взе знамената на дъгата и избяга.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5011 -: Април 04, 2023, 18:18:05 »
"Левицата" колкото им взе, толкова им и върна - левите колебаещи се като видяха каква финансово/икономическа банда им се прави на лява и се върнаха към БСП.
това категорично не е вярно. провери колко имаха поотделно абеве, мая, татянко1 и прочие на предишните избори и колко имат сега. при тях обединението сработи, получиха повече гласове, отколкото поотделно, за разлика от кирчу и ристю. и ги получиха основно от бсп.

Quote (selected)
Не че в БСП има нещо ляво, единственото ляво ( в добрият смисъл на думата ) си взе знамената на дъгата и избяга.
ъхъ, винаги съм твърдял, че по-десни мерки от повишаване на пенсиите и на минималната заплата няма и никога не е имало. и разните му там екстри за млади семейства, майки и прочие. щом казваш, така ще да е.

бях писал някъде по-горе, че според мен вместо -175к избирателна активност имаме +75к, или хартията докара оборот в активността от около 250 хиляди избиратели. щото няма причина да смяташ, че без хартия нямаше да има нов отлив на 175 хиляди избиратели.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5012 -: Април 04, 2023, 18:25:50 »
Quote (selected)
ъхъ, винаги съм твърдял, че по-десни мерки от повишаване на пенсиите и на минималната заплата няма и никога не е имало. и разните му там екстри за млади семейства, майки и прочие. щом казваш, така ще да е.
И аз си мисля така!
Особено пък и повишаване на мин. раб. заплата, безплатни учебници за учениците и други такива крайнодесни мурафети!
Издърпаа ви килимчето изпод краката - спите ей, Дъ й Бъ, цунаа ви програмата вашта ммм...илата и затуй падате, мъ карай!
Има още мноооого до дъното.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5013 -: Април 04, 2023, 18:56:03 »
Quote (selected)
това категорично не е вярно. провери колко имаха поотделно абеве, мая, татянко1 и прочие на предишните избори и колко имат сега. при тях обединението сработи, получиха повече гласове, отколкото поотделно,
Те получиха бонус за "ново", взеха го от предните "нови"  на Янев.
Има такива постоянно търсещи "нещо друго".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5014 -: Април 04, 2023, 19:01:36 »
Quote (selected)
Тошко Йорданов: С 11 депутати може да се направи много
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/toshko-iordanov-s-11-deputati-moze-da-se-napravi-mnogo
Може, що да не може!
След като с много депутати не направихте нищо, що да не направите много с малко. :lol:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5015 -: Април 04, 2023, 19:07:41 »
Я!
Почва да става интересно.
Гроб - 67
ИТН -11
ДПС - 36
До тук - 114!
Колко от Дъ й Бъ трябват за формиране провителство?
7?
Имат ги!
Някой знае ли колко депутати всъщност вкарва Дъ й Бъ?
Ристю мноо диалогичен почна да става бе!
А?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5016 -: Април 04, 2023, 19:14:39 »
Quote (selected)
Тошко Йорданов: С 11 депутати може да се направи много
https://manager.bg/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/toshko-iordanov-s-11-deputati-moze-da-se-napravi-mnogo
Може, що да не може!
След като с много депутати не направихте нищо, що да не направите много с малко.
и що се смееш? нинова направи по-малко с 80 депутати, отколкото с колкото там имаше последния път. реално погледнато тошко си е прав, и той го видя с очите си.

бепе, итн не ги виждам да играят с гербавите. по-скоро кирчу ще се прежали, за него тва е бизнес.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5017 -: Април 04, 2023, 19:19:28 »
Quote (selected)
бепе, итн не ги виждам да играят с гербавите. по-скоро кирчу ще се прежали, за него тва е бизнес.
Може, може, аз затова питам ристю колко е надиплил, щото тази вечер слушам, че Кирчу и Кокорчу са стоплили, че си заминават ако се допрат до ГРОБ, ама Ристю май мълчи мъдро!
Че и нишани раздава -
Quote (selected)
Христо Иванов: Ще се наложи да водим разговор между несъгласни
Бе другаде е проблемън ви Ице - вий да сте съгласни.
Та нъмбърът е колко депутатина вкарват от листите си Дъ й Бъ?
 :giggie:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5018 -: Април 04, 2023, 19:20:07 »
между другото, невалидните бюлетини на тези избори са 45 765 - разликата между сумата от гласовете в резултатите и числото, изнесено като активност.

на миналите избори недействителните са били 9 042.

ристю има навика да рита по кокалчетата с преференции, там до последно няма да е ясно.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5019 -: Април 04, 2023, 19:27:46 »
ристю има навика да рита по кокалчетата с преференции, там до последно няма да е ясно.
Теее, ако тия от Харвард, са оставили стадото да ги заобиколи с преференции, бем ги ф ранкинга - айде да си заминава този иначе отличен университет, заедно със сайбиите си.
От друга страна ми е малко странно - да оставят ф имиджа му да се бъркат такива, дето са изкарали вечерно по някой ПУЦ там за два-три месеца.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5020 -: Април 04, 2023, 19:29:17 »
Онци земи се в ръце!
11 депутата могат само да направят отборче да играят в междучасията с бистришките тигри на Баце.
Ще е феерично, двамата капитани център нападатели с патерици.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5021 -: Април 04, 2023, 19:35:24 »
Quote (selected)
11 депутата могат само да направят отборче да играят в междучасията
Ми ако Ристю няма как да подаде задниците на 7+11 още депутатина, включая собствения си?
Така че и тия 11 депутатина на учиндолеца могат доста неща да осребрят!
То и учиндолеца вече подаде квото има там - обеща на народеца да бъде контрольора на плебса /трогнах се като го чух и си сипах още ено/!
А къф по добър контрол от това, да си в управата?
Натвърдвам на - контрол!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5022 -: Април 04, 2023, 19:52:14 »
Quote (selected)
Така че и тия 11 депутатина на учиндолеца могат доста неща да осребрят!
Аз чужди алтъни не броя.
11 нови милионера са ни най-малкия проблем.
Тия слафчуви сценаристи, барабар с него откраднаха душите на едно поколение, накараха го да яде лайна и да му харесва.
За това трябва да ги съдим.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5023 -: Април 04, 2023, 20:02:47 »
Quote (selected)
Тия слафчуви сценаристи, барабар с него откраднаха душите на едно поколение,
Съгласен, ама другите, дето пооткраднаха и не само виртуалното на едно поколение - тях кво?
Към вилнеещият мутрю 12 г. и още 4 преди него Ваню - сега да оставим в ръцете на наследниците им и душите и гъзовете ни да ги оправят пак те ли?
Ми като изключа царо, дет щеше да ни оправя само 800 дни и тройната, които ни оправяха но се пак следейки се общо 8 г. - остават само още 8, в които ни се изреждаха ту Луканов, ту Фил с лютните между колоните на МС и наебаването на СС, ту Беров, ту Жан комсомолеца...ми то се оправячи бе!
Барем тия последните все нещо поуспокоиха - оправяха ни, ама с фатки от кама сутра, а тия митрюфчета и ванюви си ни понаебаха - мьеко казано.
И пак ли те да ни аресат повече?
Без мен!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5024 -: Април 04, 2023, 20:11:37 »
Quote (selected)
Хартиената бюлетина не помогна на БСП (от Рени Петрова)
Автор: OFFNews.bg
Виж ся, онци, би трябвало всички преди да пляснат нещо, да погледнат източника, но уви - не става. Щото като го погледнат, трябваше да го познават, а тоо...
Знам, че източникът е фашистки, но понякога и фашистите не лъжат. Истината е, че чрез хартията успяха да сведат намалението на гласовете си до минимум. Но така само удължават агонията си. Не знам колко от вас са чели прекрасната детска книжка на Владимир Сутеев "Приказки и картинки". БСП стана като гъсока от приказката "Що за птица е това":





________________________________________________________________________________________________________________


15-минутно изявление на Костадин Костадинов
« Последна редакция: Април 04, 2023, 20:38:31 от lucho »

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5025 -: Април 04, 2023, 20:36:44 »
Гледам тука един разкрепостен стил. Усеща се свежият полъх след изборите. Ще пукнем всички балони, но отнема време.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5026 -: Април 04, 2023, 20:37:34 »
Последното изречение в статия във фашисткия "Дневник" от Евгений Кънев:
Quote (selected)
"Възраждане" трябва да бъде спряна СЕГА.

_______________________________________________________________________________________


ЦИК ще коригира резултатите от вота, пропуснали 11 секции зад граница
Quote (selected)
ЦИК ще коригира публикуваните снощи данни при 100 процента обработени секционни протоколи в Районните избирателни комисии. Причината е в пропуснатите данни от 11 секционни комисии зад граница.

Ха познайте в коя държава са тези 11 секции.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5027 -: Април 04, 2023, 20:38:08 »
Из литературната еквилибристика не се чувствам добре лъчо, аз съм по точните науки, положения, предположения, лаладжийството ми е слабата страна.
Една от слабите.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5028 -: Април 04, 2023, 20:49:13 »
Коригирали са резултатите. Това би трябвало вече да са окончателните. Мислех, че всички нови 11 секции са от Турция, но май не са:

ГЕРБ        669804    26,49%
ППДБ        621326    24,57%
ВЪЗРАЖДАНЕ  358172    14,16%
ДПС         346930    13,72%
БСП         225893     8,93%
ИТН         103965     4,11%


За всеки случай пак пуснах калкулатора, за да видя дали броят на мандатите се запазва; дали не се прескача някакъв праг. Немá промяна:

69   64   37   36   23   11
« Последна редакция: Април 04, 2023, 21:24:40 от lucho »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5029 -: Април 04, 2023, 20:50:29 »
Като за дневник/надник е сносно написано.
Гледаш се в огледалото и ....

Quote (selected)
(3) Благоприятна медийна среда
На практика, "Възраждане" са обилно канени във всички медии, а понеже в почти всички появи лидерът се записва с някакъв скандал или скандално твърдение - то медиите на реклами и кликове го дистрибутират светкавично.Срещу себе си в типичния случай Костадинов има кимащи или неподготвени журналисти. Дори тези, които се усъмняват в думите му, нямат дуплика на негова реплика с цитати на произволни числа, подбрани факти или откровени лъжи - така че накрая той винаги е "затапващ".
Ми като сте пратили мисирки да го интервюират що очаквате да го затапят.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5030 -: Април 04, 2023, 21:02:51 »
На журналята вече ще им викаме "затапвачи". Друг е въпросът, че в случая не им се получава. Но иначе са упорити. Кой ли не се пробва. Всуе! Затапи ги всичките.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5031 -: Април 04, 2023, 21:03:06 »
Лъчо, Костадинов добре говори и е точен, но на моменти се повтаря с някои етикети, за ДБ например (макар да ги намирам за напълно безполезни). Не бива да се пресолява манджата. Нещата са крехки и една слана може да ги съсипе. Ние днес насяхме череша, киви и лирово дърво. Бог си знае работата по-нататък.
.................
Аа, щях да питам и забравих, туй място дето се разхожда негово ли е? Не казвам нищо лошо, и аз обичам земята. Тъй като го гледам и броейки коловете, от 5 декара нагоре ми се види. Не е съсипващ разход. Важното е да се диша рахат. И да се мисли за бъдещето.
« Последна редакция: Април 04, 2023, 22:05:07 от dabedabe »

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23777
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5032 -: Април 04, 2023, 21:15:14 »
Quote (selected)
Докладът на правителството за отбраната: Руските въоръжени сили извършваха системни военни престъпления
https://glasove.com/novini/dokladat-na-pravitelstvoto-za-otbranata-ruskite-vaorazheni-sili-izvarshvaha-sistemni-voenni-prestapleniya
Това увенното министърче да не се кани да поема НАТО?
Ма ноу лош бе!
И за ястреб лош! :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8879
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #5033 -: Април 04, 2023, 21:18:16 »
Натяга се за генсек на NAziTO, но няма да го огрее. Урсузлийката ще бъде.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9565
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5034 -: Април 04, 2023, 23:06:51 »
Как да те отсвири човек и тебе, яяяяя...!
Стига си подскачал като ранено пиле на тия дърти години, че ще се изпотрошиш.
Нямам идея що умножаваш децата по 4, ама знам
Натяга се за генсек на NAziTO, но няма да го огрее. Урсузлийката ще бъде.
А дано, да съсипе нато, че да ѝ се опростят част от греховете. А тя ще го съсипе, има дарба.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5035 -: Април 04, 2023, 23:30:03 »
Натяга се за генсек на NAziTO, но няма да го огрее. Урсузлийката ще бъде.
А дано, да съсипе нато, че да ѝ се опростят част от греховете. А тя ще го съсипе, има дарба.
съзирам опит да се спаси нещо от ес, като разкарат урсулата чрез повишение. теоретически имат шанс - пращат я да вършее из нато, въпросът е каква калинка ще тронпат на нейно място. някакси нямам надежда, че ще бъде някой компетентен. най-много дойчланд да се отърве от аналената, като я засили по-нагоре към ес.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5036 -: Април 05, 2023, 07:57:19 »
Quote (selected)
Нямам идея що умножаваш децата по 4, ама знам
Харесва ми този форум!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7407
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5037 -: Април 05, 2023, 08:15:46 »
Нямам идея що умножаваш децата по 4, ама знам

ами две деца и двама родители прави четири според моя калкулатор.
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11176
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5038 -: Април 05, 2023, 08:28:42 »
Нямам идея що умножаваш децата по 4, ама знам

ами две деца и двама родители прави четири според моя калкулатор.
Нее, би трябвало населението до 18 г. /децата/ да е малко под 1/4 от всички, щото продължителността на живота е около 72-3 г. тук /повече е, но временно , за изчисленията да приемем 72/.
И 4х18=72
Ама не е равномерно разпределението по възраст и се оказва, че като се вземе предвид раждаемост и т.н. децата са около 1/5 в диапазона 0-72 г.
До 18 г. не се гласува, та затова вземам 4х18/броя на 0-18 г./ и това е приблизитено възрастното население до 72 г. възраст. Но в БГ средната продължителност на живота е по висока и си има данни за това, може преброяването да грешат, но в НОИ плащат пенси и ги знаят с точност.
Има си и данни за брой напуснали БГ, данни за живородени, смъртност при всяка възрастова група и т.н. и така може да се изчисли и без преброяване доста точно населението на БГ в диапазона след 18 г. възраст - т.е. гласоподавателите колко са.
Не казвам че е лесно и съвсем прецизно, но с достатъчна точност и без да се съобразяваме с това, кво са ни казали преброителите.
Това исках да подскажа на кайлето, но тя се загрижи за здравето ми и няма как да не я послушам.
 :bigok:
п.с. даже сега съжалявам, че не си направих безкофеиново кафе, докато чатя тук, а и предимно гледам с кво трябва си напръскам овошките през април.
« Последна редакция: Април 05, 2023, 08:47:32 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5039 -: Април 05, 2023, 09:20:00 »
Ся новият момент е кога ще почне люспенето на новата реднешка коалиция. Традициите са си традиции... :nuts: