Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 25, 2024, 06:51:30

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 551457 пъти)

deneb, Звездоброец и 76 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6900 -: Май 21, 2023, 21:35:11 »
Министър председател на ротационен принцип?!   :t2618: Това предложение не е ли признак за шизофрения? Ако наистина ония са такива идиоти, то колко ли пари чинят избирателите им? 80% ли?!  :m1728:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6901 -: Май 21, 2023, 21:36:47 »
Да.



"С техните камъни по техните глави" (по повод оцапването с боя на сградата на представителството на ЕП и ЕК в София):
Цитат на: Цончо Ганев
Когато преди 1-2 години Асен Генов и компания започнаха да оскверняват сгради и паметници, български съд се произнесе, че това е израз на гражданска позиция. Сега е същото – изразяваме гражданската си позиция към Европейската комисия.

Тук съм съгласен, но боята трябваше да е кафява.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6902 -: Май 21, 2023, 21:37:25 »
На снимката преброих, 14 български и 11 възрожденски.
Без да увеличавам и да преглеждам пиксел по пиксел.
Което пак ми напомня че без Възраждане шествията щяха да са поне на половина по- малобройни ( някой от възрожденците носят знамето на РБ ).
ЕС е вреден за вашето здраве!

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6903 -: Май 21, 2023, 21:38:52 »
Джузепе
Като цитираш изречението цитирай и автора за да не го търсим кой е.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8844
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6904 -: Май 21, 2023, 21:45:56 »
Тук съм съгласен, но боята трябваше да е кафява.
Сега пък е мой ред да се съглася! Предполагам, че такава са намерили – сигурно кафявата е дефицитна ;)

Костадинов коментира заглавието във в. "24 часа": "Симпатизанти на "Възраждане" изцапаха сградата на ЕК с червена боя" и снимката на изцапаната фасада на сградата:
Цитат на: Костадин Костадинов
‼️ Това е само началото‼️

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6905 -: Май 21, 2023, 21:52:36 »
Лъчо, съвсем добронамерено те моля да ми обясниш - каква е крайната цел на организацията на Възраждане?
/не онази за 51%, а другата - ако се подкваси морето да ги постигнат някога тези проценти/.
Ако намериш за необходимо - може да си направиш труда и по етапи - междинни цели.
Върхът на благоразположението ти, ще е да ме светнеш вярваш ли, че дори и на междинен етап, това което е планирано, зависи дори и малко от БГ населението?
Благодаря предварително за евентуално отделеното време.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6906 -: Май 21, 2023, 21:56:25 »
Няма ни дойде акълът скоро, както гледам. Пушеци и толкоз. Много ялов народ. Мизерия.
.....................
Имаме нужда от кръг честни хора, да дефинират 2-3 смислени и постижими цели на първо време. К.К. не е баш от тях. Ще прецъфти скоро и той. Не че го желая, но както я кара ... .
« Последна редакция: Май 21, 2023, 22:03:24 от dabedabe »

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6907 -: Май 21, 2023, 21:57:32 »
На снимката преброих, 14 български и 11 възрожденски.
Без да увеличавам и да преглеждам пиксел по пиксел.
Което пак ми напомня че без Възраждане шествията щяха да са поне на половина по- малобройни ( някой от възрожденците носят знамето на РБ ).

Сигурно си прав, но според мен това няма значение.
Там не трябваше да има партийни знамена.
Трябваше да е нещо общонародно.
Щото утре мисирките ще напишат че това е акция на Костя.
Аз естествено разбирам че общонародно е много относително когато не е организирано с автобуси и т.н.
Но точно тук Костя можеше да помогне без да се прави на незаменим.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6908 -: Май 21, 2023, 22:04:01 »
Quote (selected)
Председателят на парламента Росен Желязков не изключи компромисен вариант за разбирателство между ГЕРБ и ПП/ДБ - общо управление с втория мандат, като Мария Габриел и Николай Денков се ротират на няколко месеца.
Ама може бе!
А дали може женитба на ротационен принцип?
А кражба? Днес аз - утре ти? /Тук треба да се уточни уеееекинко - а от кого?/
..........
Има още стотици въпроси за подобни варианти, опиращи в крайна сметка до един единствен въпрос -
А може ли да се съгласи народецът да го ебът ротационно?
Тук ще изчакам заключението на Кайли, преди да дам мнението си.
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6909 -: Май 21, 2023, 22:08:09 »
Възрастта ми е такава, че другото е само да се наредя до някакъв протест като единица човек - в масовката демек.
аха, най-много да иде на някакъв протест, ама няма, щото няма да прави масовки....не си вижда гредата в собственото око, демек, по другите плюе...
И не, аз също не ходя по масовки, обаче, АЗ НЕ ПЛЮЯ ПО НАРОДА. Зададох ти въпроса, щото не спираш да плюеш по народа, който от една торба с тикви пъпеш не може да извади. Аз съм наясно. Ти не си. Аз не плюя, ти не спираш. Възрастта ти е такава, че друго не можеш, казваш...
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6910 -: Май 21, 2023, 22:10:32 »
Quote (selected)
аха, най-много да иде на някакъв протест, ама няма, щото няма да прави масовки....не си вижда гредата в собственото око, демек, по другите плюе...
Благодаря!
Остана неизяснена само една подробност - коя е гредата в окото ми?
Би ли?
За да довършим изясняването де?
Quote (selected)
Възрастта ти е такава, че друго не можеш, казваш...
О, да! сега обърнах внимание на последното.
Не, друго не мога, освен да мисля!
Нещастие се оказва, че имам с какво.
Кому - как, дето викат руснаците.
Съдбата е била по милостива към други.
Но не разчитай винаги на това де!
 :smokin:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8844
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6911 -: Май 21, 2023, 22:11:02 »
Лъчо, съвсем добронамерено те моля да ми обясниш - каква е крайната цел на организацията на Възраждане?
Свободна, независима, обединена и благоденстваща България (просто цитирам Костадинов).
Quote (selected)
/не онази за 51%, а другата - ако се подкваси морето да ги постигнат някога тези проценти/.
Когато днес видях Похода за мир с участието на БСП, "Възраждане" и МИР в София, си помислих, че ще е достатъчно общият процент на БСП и "Възраждане" да е 51 :)))
Quote (selected)
Ако намериш за необходимо - може да си направиш труда и по етапи - междинни цели.
Това изисква повече време, а аз вече трябва да си лягам, че утре ще ставам за работа. Засега виж програмата им. Аз утре ще им отида на партийно събрание за пръв път.
Quote (selected)
Върхът на благоразположението ти, ще е да ме светнеш вярваш ли, че дори и на междинен етап, това което е планирано, зависи дори и малко от БГ населението?
Да, твърдо, най-вече от него зависи.
Quote (selected)
Благодаря предварително за евентуално отделеното време.
Моля – ти напълно го заслужаваш! :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6912 -: Май 21, 2023, 22:11:25 »
Quote (selected)
Там не трябваше да има партийни знамена.
Трябваше да е нещо общонародно.

Бях останал с впечатлението че и НС е нещо общонародно.
Възраждане още не са обявени извън закона, виж РФ почти а видях и тяхно знаме.
Колкото до мисирките дано го напишат на английски да ги разбере чорбаджията им.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6913 -: Май 21, 2023, 22:13:14 »
Характери разни. Няма съвършени като мен. Трябва се търпим, бе. Толкова е просто. Премълчаваш понякога, макар да не си съгласен.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6914 -: Май 21, 2023, 22:19:50 »
Quote (selected)
Свободна, независима, обединена и благоденстваща България (просто цитирам Костадинов).
Уррррааа!
Quote (selected)
Когато днес видях Похода за мир с участието на БСП, "Възраждане" и МИР в София, си помислих, че ще е достатъчно общият процент на БСП и "Възраждане" да е 51 :)))
Що ми се чини, че Костя не мисли като теб? Той вика - 51% -само когато ги получи "Възраждане". Извинявай, ако бъркам!

Quote (selected)
Върхът на благоразположението ти, ще е да ме светнеш вярваш ли, че дори и на междинен етап, това което е планирано, зависи дори и малко от БГ населението?
Да, твърдо, най-вече от него зависи.
ОК, нямам повече въпроси, още тук!
Quote (selected)
Благодаря предварително за евентуално отделеното време.
Моля – ти напълно го заслужаваш!
Нямаше нужда - аз съм сприхав, ретрограден корнелианец*.
*това последното е променлива величина, но не всекиму е дадено да го стопли.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6915 -: Май 21, 2023, 22:25:23 »
Искам да си разширя отговора още малко, за да не го приемеш лично.
В БГ, може да има някакъв съществен прогрес, в смисъл промяна на статуквото, САМО ако има съществени изменения в световен план - Русия, Китай, САЩ...смятам че ме разбираш.
ЕДВА тогава може да се осъществи дори и 1% от онова, което Възраждане развява.
Това е лично мнение, не ангажирам никой и не смятам да се обосновавам.

Но дотогава ще смятам, че утопиите са вредни за тъпия БГ народец.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6916 -: Май 21, 2023, 22:29:42 »
Quote (selected)
Искам да си разширя отговора още малко, за да не го приемеш лично.
В БГ, може да има някакъв съществен прогрес, в смисъл промяна на статуквото, САМО ако има съществени изменения в световен план
Няма спор за това, но не значи че трябва да седим и да се правим че нищо лошо не се случва сега и тук.
Обаче ако всички чакаха от вън да дойде всичко нямаше да има партизани преди 09.09.1944.
На тях го кажи същото ако искаш.
Не всички са били партизани, по някое време са били и депутати в тогавашното НС.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6917 -: Май 21, 2023, 22:32:50 »
За партизаните май малко сбърка.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6918 -: Май 21, 2023, 22:36:01 »
За партизаните май малко сбърка.
Твоите порицания са песен за ушите ми, няма по истински комплименти.
Другия път ще пиша за камунезите, милиционерите и софиянците,.
Ама по единично да получа отделни похвали.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9534
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6919 -: Май 21, 2023, 22:40:56 »
Не, друго не мога, освен да мисля!
Баш това не можеш.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6920 -: Май 21, 2023, 22:43:28 »
Quote (selected)
Няма спор за това, но не значи че трябва да седим и да се правим че нищо лошо не се случва сега и тук.
Тооочно така друже, трябва да се работи!
Задължително!
Аз не приемам само един "нюанс" - че цялата пара отива в свирката - "ние ще го направим, ама като получим 51%".
Което ебава мамата на другите възможни партийки, които са малко по отговорни да не заявяват такива неизпълними простотии, че ще направят дадено нещо, което не могат.
Не могат - щото не зависи от тях!
Не могат бе!
100% БГ парламент на Възраждане да е - дали вярвате, че ще ни отдели от НАТО?
А от ЕС?
Аз, като върл противник на простотията да се вярва, че всичко зависи от Козяк - не вярвам, че това може да стане на този етап - без промяна във външната обстановка.
Някой от вас вярва ли?
Да или не?
Вярвам само, че можем да си правим вътрешни промени, не касаещи гоуемия ноф брат държащ бухалката над главите ни - можем да си променяме ДОД, бюджет, социални, да се опъваме тук-там на ЕС, дори да се опъваме да даваме и оръжия където ноо му се иска на гоуемиа ноф брат, но да сменим посоката?!?!
Моля - не ме бройте в тази манифестация.
Не и преди да се смени посоката на света!
Твай!
Всяко мърдане кога имало видими 4  тъшака като се наведеш - било само болезнено.
Ако някой може да обори тази народна мъдрост - да заповяда!
Quote (selected)
Баш това не можеш.
От теб, вече почва да ми звучи като комплимент.
 :notworthy:
п.п.с.
Quote (selected)
Ама по единично да получа отделни похвали.
Абеей!
Ето ти една предварителна - имаш усет как да се уредиш!
 :nuts:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6921 -: Май 21, 2023, 22:50:07 »
Да, лозунгите на К.К са си чиста пропаганда. Туй е видял, туй е научил. Няма да узрее. Два пъти гласувах а него. Много го влече телевизията.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6922 -: Май 21, 2023, 23:03:51 »
Времето е ветровито, но достатъчно топло за по-храбрите варненци да си натопят крачетата в солена вода.
Ние това го свършихме миналата събота :)

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6923 -: Май 21, 2023, 23:04:07 »
Quote (selected)
Председателят на парламента Росен Желязков не изключи компромисен вариант за разбирателство между ГЕРБ и ПП/ДБ - общо управление с втория мандат, като Мария Габриел и Николай Денков се ротират на няколко месеца.
Ама може бе!
А дали може женитба на ротационен принцип?
А кражба? Днес аз - утре ти? /Тук треба да се уточни уеееекинко - а от кого?/
..........
Има още стотици въпроси за подобни варианти, опиращи в крайна сметка до един единствен въпрос -
А може ли да се съгласи народецът да го ебът ротационно?
Тук ще изчакам заключението на Кайли, преди да дам мнението си.
 :smokin:

Това като един път той отгоре, другият път тя отдолу. Той и тя са дневният избор от 32та той и тя вида . :blurry_drunk-2127:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6924 -: Май 21, 2023, 23:21:05 »
В тоз форум нищо не може да се сподели. Тук гъмжи от тарикати.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6925 -: Май 21, 2023, 23:22:41 »
Да, лозунгите на К.К са си чиста пропаганда. Туй е видял, туй е научил. Няма да узрее. Два пъти гласувах а него. Много го влече телевизията.
А това, че го влече телевизията, има дар слово и е интересна птица може чудесно да е устроило някой за инженеринговия проект ''Възраждане''. Мисля си, че К.К. е използван умело за нечии цели. Може би дори на едни и същи кукловоди. Защото, съгласете се, много е подозрително всички партии които додрапват до парламента да си приличат като еднояйчни близнаци, без значение какво говорят и кой кого плаши с изчегъртване. Тъй де, я малко опозиция. Дори подозирам, че Костадинов е ползван без заплащане, Той е достатъчно суетен и убеден в своята правота. Или е добър бизнесмен, намерил точната си пазарна ниша. Което също върши работа.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6926 -: Май 21, 2023, 23:23:12 »
В тоз форум нищо не може да се сподели. Тук гъмжи от тарикати.

Казваш- никой не Ви обръща внимание :t2334:

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6927 -: Май 21, 2023, 23:32:50 »
Аз се опитвам да ви разгадая.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #6928 -: Май 21, 2023, 23:44:40 »
Да, лозунгите на К.К са си чиста пропаганда. Туй е видял, туй е научил. Няма да узрее. Два пъти гласувах а него. Много го влече телевизията.
А това, че го влече телевизията, има дар слово и е интересна птица може чудесно да е устроило някой за инженеринговия проект ''Възраждане''. Мисля си, че К.К. е използван умело за нечии цели. Може би дори на едни и същи кукловоди. Защото, съгласете се, много е подозрително всички партии които додрапват до парламента да си приличат като еднояйчни близнаци, без значение какво говорят и кой кого плаши с изчегъртване. Тъй де, я малко опозиция. Дори подозирам, че Костадинов е ползван без заплащане, Той е достатъчно суетен и убеден в своята правота. Или е добър бизнесмен, намерил точната си пазарна ниша. Което също върши работа.

Ъхъ
Костя е употребен от сценаристите.
А ПП, ДБ, ГЕРБ, БСП, ДПС, ИТН са си независими и само тяхната съвест ги ръководи.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6929 -: Май 21, 2023, 23:47:32 »
Хи,хи. Скърцат гуми и мирише на изгорели подметки :t2824:

Слави Трифонов вече не подкрепя първия мандат на ГЕРБ
https://glasove.com/novini/slavi-trifonov-veche-ne-podkrepya-parviya-mandat-na-gerb

П.С. Плезльото сигурно е отишъл да спи. Аман!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6930 -: Май 21, 2023, 23:48:55 »
Quote (selected)
А ПП, ДБ, ГЕРБ, БСП, ДПС, ИТН са си независими и само тяхната съвест ги ръководи.
Не знаех че на посланика на САЩ му викат съвест. :)))
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2584
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6931 -: Май 22, 2023, 00:29:38 »
Що ми се чини, че Костя не мисли като теб? Той вика - 51% -само когато ги получи "Възраждане".

Как да не вика, след като БСП са в класическата роля на предатели на пролетариата - т.е. на народа?! Не ми се влиза в детайл - да, имат неща за поздравления, но за повечето от най-важните те са на предателски позиции!

Съгласен съм, че и Възраждане сега са сладки розови прасенца, но нека видим когато пораснат! До сега, без изключение, всяка нова преснота набутана от кукловодите за да бъде "избирана" се оказва поредната гад.  Хайде и за това твърдение да не изреждам.

За момента има три важни, свръх даже, неща:

1. Да не се участва във войната Запад - срещу Русия!
2. На никаква цена да не се отстъпва за Стамбулската перверзия! Има конституция, имаше решение на КС. Точка. И никаква промяна на Конституцията!
3. И следващата възможна, бутат ни в нея, е катастрофата с приемане на Еврото!!!

Това са жалоните за ОЦЕЛЯВАНЕТО на България!
« Последна редакция: Май 22, 2023, 00:35:25 от Eisblock »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6932 -: Май 22, 2023, 01:03:27 »
@Eisblock, и трите точки, изброени от теб, се явяват "евроценности" и като такива ще бъдат прегърнати със страст и любов от европейските ни политици.
Е БСП ще се опъват известно време, но ще им намерят цаката и на тях.

За сега, Костадинов и костадиновчетата са единствените, които се противопоставят. За сега!
Защото и Сидеров много подскачаше и се биеше в гърдите, ама знаем на кого стана патерица и какви ги свърши!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6933 -: Май 22, 2023, 06:03:46 »
Бе може пак да гласувам за 'Възраждане" поради остра липса, ама да си кажа аз, че нещо сомнение ме гризе.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23744
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6934 -: Май 22, 2023, 07:38:08 »
Quote (selected)
Как да не вика, след като БСП са в класическата роля на предатели на пролетариата - т.е. на народа?!
Защитниците на Нинова и правата линия на БСП изтъкват че благодарение на колаборацията с десните предният редовен кабинет е създал условия да се смекчи положението на попула.
Пенсии, детски и други.
Не е лъжа.
Въпростът е с каква цел се случва това?
Ами за да се запази статуквото!
Не се атакуват причините, а се замазват последствията.
Това краткосрочно е прекрасно, дългосрочно само удължава агонията, така ги виждам работите.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8813
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6935 -: Май 22, 2023, 07:50:52 »
Въпростът е с каква цел се случва това?
Ами за да се запази статуквото!
  :thup: :thup:
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10098
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6936 -: Май 22, 2023, 07:55:47 »
Как да не вика, след като БСП са в класическата роля на предатели на пролетариата - т.е. на народа?!

Няма такова нещо. БСП няма нищо общо с "пролетариата". Нищо подобно не съдържат програмните ѝ документи. Напълно нормално за една дребнобуржоазна, либерална, социалдемократическа партия. Тя не е марксистка партия. И като класическа либерална социалдемокрация се справя добре. Толкова, колкото френските, италианските, германските и всички европейски социалдемократи. Продължавате да искате нещо от БСП, което тя не може да достави. Тя не е БКП с друго име. Според мен не е толкова сложно да се проумее политическата координатна система. 

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2145
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6937 -: Май 22, 2023, 07:56:13 »
Нов раздел в политическата математика: "Пресичане на непресичащи се политически множества."

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6938 -: Май 22, 2023, 08:04:32 »
БКП/БСП направи много за кадрите си. Много резидират на важни места и въртят търговийка. И тук подхвърлят акъл, като са на кеф.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6939 -: Май 22, 2023, 08:59:53 »
Quote (selected)
Слави Трифонов вече не подкрепя първия мандат на ГЕРБ
След като се разчу за намерението гробари и пъпъидъибъ да ни шибат ротационно, но с фтория мандат, учиндолеца май се усети че е третият в схемата - т.е. излишния.
И като насран се опитва сега да се позаплакне.
твай!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6940 -: Май 22, 2023, 09:14:00 »
Quote (selected)
В края на всеки един от тези шест-месечни периоди, министър-председателят ще подава оставката на кабинета, двете парламентарни групи ще я гласуват и ще подкрепят за следващ министър-председател номинацията на другата парламентарна група, а досегашният министър-председател ще става заместник министър-председател.
Както Епицентър. бг вече писа вицепремиерското място ще е съчетано с поста външен министър. Асен Василев пък ще е финансов министър като за него няма да важи ротацията. Това е сериозно отстъпление на ГЕРБ, чиито лидери начело с Борисов яростно критикуваха Василев за състоянието на страната.
https://epicenter.bg/article/Mariya-Gabriel-vrashta-dnes-prazna-papka-na-Radev/316286/2/0
Мдаамм, изглежда не е само слух!
Как се чувствате?
Новата шайка ще има доста стабилно мнозинство - над 130 депутати, дори и на някой от пъпъидъйбъ да му проговори съвестта.
Не, че има такава опасност де, гласове от нищото чуват само определени особи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6941 -: Май 22, 2023, 09:42:37 »
Ма чакай, нали дълговратата уж връща празна папка?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6942 -: Май 22, 2023, 09:45:09 »
БКП/БСП направи много за кадрите си. Много резидират на важни места и въртят търговийка. И тук подхвърлят акъл, като са на кеф.

кои са тези, които подхвърлят акъл тук? поименно, иначе не се брои.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6943 -: Май 22, 2023, 10:06:36 »
Бе  много сте докачливи на таз тема. Аз не водя картотека. Изказвам мнение на базата на жизнения си опит.
....................
Погледни най-отдолу.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6944 -: Май 22, 2023, 10:31:26 »
Бе  много сте докачливи на таз тема. Аз не водя картотека. Изказвам мнение на базата на жизнения си опит.
....................
Погледни най-отдолу.

като не водите картотека, защо пишете лъжливи твърдения по адрес на участниците във форума? трябва ли да ви цитирам или сам ще се справите да проверите какво точно сте написал?
the lamers club honourable member …

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6945 -: Май 22, 2023, 10:37:45 »
Лъчо, съвсем добронамерено те моля да ми обясниш - каква е крайната цел на организацията на Възраждане?
/не онази за 51%, а другата - ако се подкваси морето да ги постигнат някога тези проценти/.
Ако намериш за необходимо - може да си направиш труда и по етапи - междинни цели.
Върхът на благоразположението ти, ще е да ме светнеш вярваш ли, че дори и на междинен етап, това което е планирано, зависи дори и малко от БГ населението?
Благодаря предварително за евентуално отделеното време.

Мога ли аз да се опитам да спекулирам малко
Ролята на Възраждане е нещо подобно на участието на първа българска армия във втората фаза на ВСВ. Ще попречи на бъдещото разпарчетосване на България :nuts:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2145
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6946 -: Май 22, 2023, 10:45:26 »
Погледни най-отдолу.
А я под колеса не заглядывал! :lol:
----------------------
Грузинец на перона на московската гара се обръща към служител в ЖП униформа:
- Эта поезда на Грузий?
- Не поезда, а поезд.
- А я под колеса не заглядывал!



Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2145
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6947 -: Май 22, 2023, 11:09:10 »

От днешната преса:
Времето [политическото - б.м.] остава променливо с валежи, гръмотевични бури и градушки

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6948 -: Май 22, 2023, 11:14:28 »
Змей, вие сте един неутрален човек дето се вика, и много умерен. Вашата намеса е винаги уместна, с цел успокоение някакво, от каквото остро се нуждаем. Все пак мисля, че всеки има право да каже как вижда нещата. Можем да млъкнем, но от туй мълчание не прокопсахме. Аз не си представям форум от единомишленици.
« Последна редакция: Май 22, 2023, 11:28:20 от dabedabe »

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11157
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6949 -: Май 22, 2023, 11:26:07 »
Quote (selected)
Ще попречи на бъдещото разпарчетосване на България
А ще доживеем ли до бъдещето въобще, докато се прайм на интересни?
/въпрос за 200 лв./
Отговори
А - да
B - не
C - балигу
D - някои може и да доживеят
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6950 -: Май 22, 2023, 11:42:27 »
Мога ли аз да се опитам да спекулирам малко
Ролята на Възраждане е нещо подобно на участието на първа българска армия във втората фаза на ВСВ. Ще попречи на бъдещото разпарчетосване на България
Нито ''Възраждане'', нито който и да е са в състояние да предотвратят демографската катастрофа на България. Територията на страната се обезлюдява с около 50 000 годишно, повече отколкото е населението на някои областни центрове. Така, че за има, няма стотина години ще изчезнем и по силата на природните закони на нашата земя ще живеят други хора. А българите ще бъдат екзотично малцинство-остатък от някогашното коренно население.
----
Джузепе, от мен отговор В - НЕ
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6951 -: Май 22, 2023, 11:42:34 »
Джузепе, вие как си представяте подреден света? Че ми се струва доста съмнения ви терзаят. Като всеки де. Примерно, този и този управляват. Правят това и това.
...................
Питам аз, кой ще накара жените да раждат? Пъзливи станаха. Ами като си се родила жена, ще раждаш. На мъжете да не би да им е леко. Наоколо само джуки. Няма жени.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6952 -: Май 22, 2023, 11:47:43 »
Питам аз кой ще накара жените да раждат? Пъзливи станаха. Ами като си се родила жена, ще раждаш. На мъжете да не би да им е леко. Наоколо само джуки. Няма жени.
Абе аз ще раждам, ама кой ще ги храни, облича за четири сезона, възпитава, образова...Майките трябва да имат време за тая работа, а бащите нужните доходи.
Дабедабето, нещо за масовите заплати на българските мъже ще ни споделиш ли?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6953 -: Май 22, 2023, 11:55:45 »
Все пак мисля, че всеки има право да каже как вижда нещата. Можем да млъкнем, но от туй мълчание не прокопсахме. Аз не си представям форум от единомишленици.

ето пак се правите на неразбрал.

не е проблем, че не мислите като мен, проблем е, че обвинявате хората тук в различни неща и после се правите на ни лук ял, ни лук помирисал, когато някой ви каже нещо по този повод.

и друг път съм ви го казвал - ако искате да бъдете разбиран еднозначно, изразявайте се еднозначно. в противен случай се сърдете сам на себе си.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8844
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #6954 -: Май 22, 2023, 12:24:22 »
Quote (selected)
Когато днес видях Похода за мир с участието на БСП, "Възраждане" и МИР в София, си помислих, че ще е достатъчно общият процент на БСП и "Възраждане" да е 51 :)))
Що ми се чини, че Костя не мисли като теб? Той вика - 51% -само когато ги получи "Възраждане". Извинявай, ако бъркам!
Не мога да твърдя, че бъркаш, но искам да добавя нещо. Той беше казал, че ако станат първа сила (а това е доста под 51%) някои от другите може да искат да подкрепят "Възраждане", та (това вече е моя мисъл, продължение на неговата) това могат да бъдат БСП.

Относно израза "утопия", който ти използва: "Утопия" означава не-място (οὐ – „не“ и τόπος – „място“), място, което не съществува. Но! Не съществува СЕГА. Може да съществува в бъдеще (и/или да е съществувало в миналото, напр. първобитния комунизъм). За нищо не можем да кажем със сигурност, че е невъзможно. Аз поне не мога, ако ти можеш, можѝ си, кой ти пречи! :)))

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2968
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6955 -: Май 22, 2023, 12:30:58 »
Няма "демографска криза", а психосоциална кастрация - процес, течащ с различен темп и успеваемост в глобален план, обобщен гафаджийската от лидера на ДеБаПедераситеПрости АсенчоКокорчев като "да го духат бедните". Справка - пикчето в раждаемостта 2006-2009 когато детските надбавки за кратко станаха финансово значима величина:



Папкайте си скакалците и тренирайте приготвяне на хляб от жълъди - "мир" няма да има.

https://www.youtube.com/watch?v=AvSTYZ0P-rY
*********   ✹    *********

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6956 -: Май 22, 2023, 12:35:55 »
Спецялно пораженците ще ги помоля да си припомнят материала от историята, която са изучавали по лошия соц. Българското племе, с характерния си мишкарски манталилет е успявало да оцелее в далеч по-лоши условия от сегашните. По времето на подарената ни държава не е било кой знае колко повече от сега дори и в границите на лелеяната си Сан Санстефанска България, която "тези, дето ни освободили и после са ни поробили" са имали нахалството да не ни я отвоюват цялата и да ни я предоставят за ползване. 

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2145
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6957 -: Май 22, 2023, 12:41:55 »
Quote (selected)
Когато днес видях Похода за мир с участието на БСП, "Възраждане" и МИР в София, си помислих, че ще е достатъчно общият процент на БСП и "Възраждане" да е 51
Само да напомня: На 17 юли 1942 година Георги Димитров, Васил Коларов, Станке Димитров, Георги Дамянов и Вълко Червенков – публикуват програмата на Отечествения фронт. Не е необходимо да се измислят топлата вода и велосипеда отново.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6958 -: Май 22, 2023, 12:46:44 »
Точно така, Змейко. Историята е цикъл, който се повтаря и потретва и т. н. на по-висок технологичен етап
А по отношение на глупостта в похода да не се веят партийни знамена ще отбележа, че напротив - задължително е да има всякакви такива. Иначе как ще убедиш страхливите мишки, че няма да се минат, ако участват? Мислете бре

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2145
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6959 -: Май 22, 2023, 12:53:26 »
А в същност защо организаторите поставят условие да няма партийни символи. Какво им пречи там да се веят знамена и носят транспаранти, плакати и символи на различни партии - да се демонстрира възможно най-голямо единство по дадения въпрос?
Това го написах на 18 май т.г.