Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 26, 2024, 06:14:12

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 552738 пъти)

Eisblock и 94 Гости преглежда(т) тази тема.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #7380 -: Май 27, 2023, 22:04:56 »
Лъчо
Много петна(меко казано) имаше при социализма.
Но според мен можеха да се поизчистят.
Китайците правят нещо такова.
Лошото е че геополитиката не прощава.
Ако си загубил(или си се предал) никой няма да ти дава втори шанс заради черните(сините) ти очи.
Приказките за равенство на държавите в ЕС са си приказки за наивници.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7381 -: Май 27, 2023, 22:06:10 »
Унгария /1956/ и Чехословакия /1968/ искаха да тръгнат по друг път и въстанията им бяха смазани.  За истинска лустрация у нас няма да говоря. Дали е поради исторически обстоятелства не знам, ние не можем сами и на две магарета кош слама да разделим. Вечно трябва да има някой над нас с морков и тояга, да ни държи в правия път. Бяхме млади в началото на деветдесетте и наивно вярващи, че ще станем ''бяла'' държава. Може би не чак Швейцария на Балканите, но държава на достатъчно заможни, свободни не само да пътуваме по света, но и свободни по дух хора.

а, защо не - кажи нещо за лустрацията, ама такава каквато я виждаха в сдс. после може да поговорим за синята метла, която сложи началото на калинките в българия. и след това да продължим нататък, ако искаш.

странното е, че и аз бях млад в началото на 90-те, но явно не съм бил толкова наивен, че да повярвам безрезервно на синята идея.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7382 -: Май 27, 2023, 22:09:16 »
Американска делегация начело с Негово превъзходителство генерал-губернатора е посетила щаба на флота и военноморската база във Варна:



Нещата отиват къмто да ни набутат във войната, кой каквото ще да ви приказва, иначе за какво са се довлекли тия висши американски военни!?
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #7383 -: Май 27, 2023, 22:34:18 »
Унгария /1956/ и Чехословакия /1968/ искаха да тръгнат по друг път и въстанията им бяха смазани.  За истинска лустрация у нас няма да говоря. Дали е поради исторически обстоятелства не знам, ние не можем сами и на две магарета кош слама да разделим. Вечно трябва да има някой над нас с морков и тояга, да ни държи в правия път. Бяме млади в началото на деветдесетте и наивно вярващи, че ще станем ''бяла'' държава. Може би не чак Швейцария на Балканите, но държава на достатъчно заможни, свободни не само да пътуваме по света, но и свободни по дух хора.

Не ми се спори, но преди тъй желаната демокрация и свобода ние имахме основата да вървим към тъй желаната от теб Швейцария на Балканите.
Индустрия и селско стопанство на някакво доста нормално ниво.
Изнасяхме и индустриални и селскостопански стоки и на Запад и на Изток.
Под Изток имам предвид и арабския пазар, който в момента е изгубен. Както и руския пазар.
Жельо Желев и Филип Димитров с американските съветници му таковаха мамата на всичко това.
Вие тук сте градски чеда, но аз си имам селски корени и зная какво ставаше като ликвидираха ТКЗС(АПК).
Как хората плачеха като колеха млеконадойните крави.
Кой сега гледа пипер, домати и друг зарзават?
Къде са градините с праскови и кайсии?
Абе майната ви.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7384 -: Май 27, 2023, 22:39:21 »
Пазари нещо, а? Някой, който ще купува всичко, което можеш да изнесеш, без да ти придиря много, много за качество? Лесно е да се каже, тогава беше добре, сега е зле. Вие сте виновни, майната ви. Като ние сме толкова лоши, защо БСП се топи по силата на естественото отпадане на избиратели?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7385 -: Май 27, 2023, 22:48:56 »
Сигурна съм, че хората са плакали. А дядовците им са плакали, когато техните ниви и крави са отивали в същите тези ТКЗС. Нищо и никой не пречи на хората да се организират в кооперативи, както е и в Европа, и в САЩ.  Пак ще го напиша - ''я не сакам на мен да ми е добре, сакам на Вуте да му е зле''. Не естонците и чехите, румънците ни задминаха. И това, че след 15 ли станаха години в ЕС. Защото нас най-много ни е страх да не се минем. И - ''язе като имам спешна работа легам да спим, ако е спешна, друг ще я свърши, ако не я свърши, 'начи не е спешна.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #7386 -: Май 27, 2023, 22:52:00 »
Пазари нещо, а? Някой, който ще купува всичко, което можеш да изнесеш, без да ти придиря много, много за качество? Лесно е да се каже, тогава беше добре, сега е зле. Вие сте виновни, майната ви. Като ние сме толкова лоши, защо БСП се топи по силата на естественото отпадане на избиратели?

Купуваха го.
Защо сега не го купуват?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7387 -: Май 27, 2023, 22:57:11 »
А дядовците им са плакали, когато техните ниви и крави са отивали в същите тези ТКЗС. Нищо и никой не пречи на хората да се организират в кооперативи, както е и в Европа, и в САЩ.

ето една руса главица, дето не знае какво значи ткзс. затова първото ѝ изречение противоречи на второто.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7388 -: Май 27, 2023, 22:57:46 »
Понеже сте се хванали за селското стопанство и пазарите, колегите от Варна би трябвало да помнят "най-голямото плодохранилище на Балканите", сигурно помнят и огромните прасковени градини, а вероятно и знаят за къде отиваха тези праскови.
Вагоните се стояваха пред хладилниците, прасковите биваха опаковани по отделно и заминаваха за Италия! Почти нищо не оставаше тук. Разбира се, не бяха само прасковите, имаше и ябълки, и домати...абе, каквото се сетите.

Е, сега в магазина от Италия има ябълки, праскови, кайсии... Няма от България, защото градините ги няма, а ги няма защото няма кой да ги стопанисва. Няма ТКЗС/АПК.

И как така, италианския пазар изчезна за една нощ?

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #7389 -: Май 27, 2023, 22:58:46 »
Сигурна съм, че хората са плакали. А дядовците им са плакали, когато техните ниви и крави са отивали в същите тези ТКЗС. Нищо и никой не пречи на хората да се организират в кооперативи, както е и в Европа, и в САЩ.  Пак ще го напиша - ''я не сакам на мен да ми е добре, сакам на Вуте да му е зле''. Не естонците и чехите, румънците ни задминаха. И това, че след 15 ли станаха години в ЕС. Защото нас най-много ни е страх да не се минем. И - ''язе като имам спешна работа легам да спим, ако е спешна, друг ще я свърши, ако не я свърши, 'начи не е спешна.

Дядовците плакали.
Погледни колко е произвеждала държавата когато са плакали дядовците и колко е произвеждала държавата когато клахте добитъка в ТКЗС(АПК).
Кви естонци, кви пет лева.
Погледни демографията и икономиката им.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7390 -: Май 27, 2023, 23:01:05 »
Купуваха го.
Защо сега не го купуват?

най-малкото щото има мита. които ги наложи съветския съюз. черномирдин разпадна сив и по този начин ни предаде. изведнъж от валутни рубли разчетите станаха в долари и безмитния режим изчезна.

това беше или малко преди, или съвсем в началото на перестройката.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7391 -: Май 27, 2023, 23:03:20 »
През живота си съм убивала само мухи и комари. И знам какво означава абревиатурата ТКЗС. Защо решихте, че аз съм виновна за всичките беди на България през последните 30+ години, можете ли да ми обясните?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #7392 -: Май 27, 2023, 23:05:13 »
Купуваха го.
Защо сега не го купуват?

най-малкото щото има мита. които ги наложи съветския съюз. черномирдин разпадна сив и по този начин ни предаде. изведнъж от валутни рубли разчетите станаха в долари и безмитния режим изчезна.

това беше или малко преди, или съвсем в началото на перестройката.

Ха ха
Онци не ми ги разправяй тези глупости.
Щото аз навремето бях вътре в този бизнес.
Между другото и досега например въпреки санкциите полския Hortex  и унгарския Globus произвеждат на руските си заводи.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7393 -: Май 27, 2023, 23:07:14 »
През живота си съм убивала само мухи и комари. И знам какво означава абревиатурата ТКЗС. Защо решихте, че аз съм виновна за всичките беди на България през последните 30+ години, можете ли да ми обясните?

а ти би ли показала къде точно те обвиняваме за всичките беди на българия?

ако не си разбрала, аз поне говоря за вината на тези, на които ти симпатизираш, не за твоята персонална вина за съсипването на българия.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7394 -: Май 27, 2023, 23:10:49 »
Тук никой до сега не написа политическите сили на които ти си симпатизирала, защото, напомням за кой ли път, вече не гласувам и любимци нямам. Само вие, вие, вие, което аз разбирам като включващо и мен. Особено майната ви, как да тълкувам?
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7395 -: Май 27, 2023, 23:21:56 »
Тук никой до сега не написа политическите сили на които ти си симпатизирала, защото, напомням за кой ли път, вече не гласувам и любимци нямам. Само вие, вие, вие, което аз разбирам като включващо и мен. Особено майната ви, как да тълкувам?

аз ли искаш да ти отговоря или този, който го е казал?

и не бъркаш ли нещо горе в удебеленото, защото ти самата каза, че според убежденията си би трябвало да гласуваш или за пп, защото дб са с тях или за герб, защото сдс са с тях?

колкото до „вие, вие, вие“, ще ти напомня, че това не е измислено във форума - още в наивните деветдесет се използваше от сините фенове по повод на опонентите им, като имаше отрицателна конотация с „комунисти“.
the lamers club honourable member …

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7740
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7396 -: Май 27, 2023, 23:24:44 »
между другото пепетата, както и дебетата преди това, просто доказаха, че високите технологии не са за тях. преди време ристю се пулеше срещу една камера и се чудеше работи ли, а тя стриймваше сбирката им.

сега дебилите от пепе си направили сбирката онлайн. не че руди гела нямаше да ги запише и иначе, ама така са го улеснили безпределно.

и тези ни убеждават за машини, дигитализация и прочие нещица, от които очевидно хал хабер си нямат.

Активен 66

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8090
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7397 -: Май 27, 2023, 23:28:42 »
Нищо и никой не пречи на хората да се организират в кооперативи, както е и в Европа, и в САЩ.
Кви кооперагиви в краварско бре  :nuts:
А за гейропа има поостанали, в източната част, щото не сички са лакоми и некъдърни, кат нащо седерунгел.  :smokin:
 
Въобще требе кокаляците на лучниковм да се изкопаят, натварят на кораб и изсипят некъде по средата на Атлентика, да не цапат земята българска.
А руснаците тва требе го направят с кокаляците на белязания и пиандурника. И да видиш ка ще дрълнат напред ...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #7398 -: Май 27, 2023, 23:56:38 »
Тук никой до сега не написа политическите сили на които ти си симпатизирала, защото, напомням за кой ли път, вече не гласувам и любимци нямам. Само вие, вие, вие, което аз разбирам като включващо и мен. Особено майната ви, как да тълкувам?

Що го приемаш лично?
Т.е. съласна си и споделяш деянията на споменатите от мен лица.
Ако е така нищо не мога да направя.
Споделяйте си го.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7399 -: Май 28, 2023, 02:55:40 »
И сега?
Lasciate ogni speranza или Spem omnem deserere
Преди 10 години се тръшках, че в президенството продават паспорти.
Миналата година и аз купих 56 паспорта за украинци и руснаци, иначе сега можеше да се избиват помежду си във войната, вместо да се кефят в Барселона.
Както изглежда, понякога има полза от това, че мафията е превзела държавата.
Добрата новина е тази, че никой не ви държи насила в тази държава.
И дори не ви пращат на война.
А можеше да бъде и обратно.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7400 -: Май 28, 2023, 06:56:39 »
Към 1989 г. България имаше промишленост, имаше селско стопанство, имаше здравеопазване, имаше образование, имаше... и най-важното имаше вече създадени потомствени кадри - инженери, техници, работници, архитекти, агрономи, лекари, учители,... Всичко това беше богатството на България - основа за просперитет и бъдеще.
Т.н. "демократи" разпродадоха държавата! На капиталистическа България в същност сега кое й е капиталистическото - няма  собственост и пари, а само дългове, няма нищо свое над земята и под земята, дори водата и въздуха не се наши, територията не е наша. И най-голямото престъпление беше унищожаването на кадрите - това е непоправимо.
---------------------------
Преразказвам по памет мисъл на Сен Симон: Ако в един единствен ден умрат кралят, кралицата, 100-те най-видни царедворци,...(реди министри и други видни личности), това ще бъде голяма трагедия за френския народ защото той е много жалостив по природа. Но ако в един единствен ден умрат 100-те най-добри архитекти, 100-те най-способни инженери, 10-те най-добри писатели и поети, 10-те най-отличили се генерали, 1000-те най-добри хлебари,...(реди различни професии), това няма да бъде само най-тъжния ден в историята на Франция, а и краят на Франция.

« Последна редакция: Май 28, 2023, 07:40:46 от Zmeja »

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7401 -: Май 28, 2023, 09:29:01 »
Маргарита Попова: Няма нещо, което да не ме шокира в записите с ПП
Изключително неадекватно изказване, говорещо за въпиюща политическа и държавническа неграмотност на въпросната г-жа.
после може да поговорим за синята метла, която сложи началото на калинките в българия
Всъщност, начало на калинките в Бг бе поставено с червената метла след деветосептемврийския преврат от 1944-а.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7402 -: Май 28, 2023, 09:44:30 »

https://tribune.bg/uploads/articles/big/articles__8b8a8ef445d39927ada621c018148c24.webp?v=2
Шарл дьо Монтескьо разговарял с един член на парламента от Бордо, човек с голямо себелюбие и малко заслуги, за някаква важна държавна работа и в отговор на изказаното от него съмнение в истинността на сведенията, получил отговора: "Давам главата си, ако не е така, както твърдя аз."
Монтескьо отвърнал: "Приемам я! Малките подаръци укрепват приятелството."
« Последна редакция: Май 28, 2023, 10:00:23 от Zmeja »

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7403 -: Май 28, 2023, 09:47:12 »
Изключително неадекватно изказване, говорещо за въпиюща политическа и държавническа неграмотност на въпросната г-жа.

Демек за теб всичко в записите е нормално и няма нищо притеснително.

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7404 -: Май 28, 2023, 10:00:36 »
Изключително неадекватно изказване, говорещо за въпиюща политическа и държавническа неграмотност на въпросната г-жа.

Демек за теб всичко в записите е нормално и няма нищо притеснително.
Да. За мен това са напълно нормални дискусии на партийно ръководство. Притеснително е че са подслушани, записани и публикувани.
Възмущенията от съгласуването с чужди посолства или от разговори с Урсула и т.н. са пълно лицемерие или тотална неграмотност. Разбира се, г-жата по-горе е съвсем наясно с нещата и нейното изказване е същото лицемерие.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7405 -: Май 28, 2023, 10:02:19 »
Към 1989 г. България имаше промишленост, имаше селско стопанство, имаше здравеопазване, имаше образование, имаше... и най-важното имаше вече създадени потомствени кадри - инженери, техници, работници, архитекти, агрономи, лекари, учители,... Всичко това беше богатството на България - основа за просперитет и бъдеще.
Т.н. "демократи" разпродадоха държавата! На капиталистическа България в същност сега кое й е капиталистическото - няма  собственост и пари, а само дългове, няма нищо свое над земята и под земята, дори водата и въздуха не се наши, територията не е наша. И най-голямото престъпление беше унищожаването на кадрите - това е непоправимо.
Извинявай, но това ми прилича на "жалба по младост".
Всичко това е вярно. Готов съм да се разпиша за това. Но...
Винаги има едно "но".
Не можеше да продължава по този начин. Защо? Защото имаше ПРИНУДА!
Искаш ли да си "демо"? Това върви с отворени граници. Отворените граници вървят с глобализация.
Всичките тези градини по АПК/ТКЗС вървяха с бригадите. Нали помните, не бяха точно доброволни?
Разбирате, не пиша дали е било добро или лошо решение а беше крайно необходимо решение. Защото Народната република нямаше на юг от Арда "гладно" мексико което да дойде на бригада в БГ и да прибира реколтата.

Тоест в САЩ пак има принуда, но тя е ИКОНОМИЧЕСКА. На юг от САЩ  има Rio Grandе.  За който не знае.
Та тези бригади от фабрики, армия и училище бяха "Sine qua non" (условие без което не може). Тези бригади и много други "благини" не вървят добре с отворените граници.
Да го кажа с други думи: Или имате бригади със затворени граници или отворена граница с икономическа принуда да се върнат хората на село и да произвеждат. А най-добри резултати в "произвеждането" става на "свое". Последното в БГ след 1989 г, не стана по най-добрия начин (меко казано) и имаме това което имаме.
Горното е само един аспект на БГ неудача. Този който касае селското стопанство.
За промишлеността също има дълбоки причини, но не ми се пише, че думите ми ще отидат нахалост, а живота накъся.

PS Ходил съм на всички видове бригади (дори по цял месец). На жълтите павета може да се мисли, че ягодите растат "в касетка", но истината е маалко по-различна. България нямаше "гладни" колонии и трябваше да намери друго решение.
Както виждате пиша само за причините. За решения не отварям дума, защото ако имах решението нямаше да дращя тук, а щях да ходя по водата. :)))


« Последна редакция: Май 28, 2023, 11:27:07 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7406 -: Май 28, 2023, 10:11:49 »
възмущенията от съгласуването с чужди посолства или от разговори с Урсула и т.н. са пълно лицемерие или тотална неграмотност. Разбира се, г-жата по-горе е съвсем наясно с нещата и нейното изказване е същото лицемерие.
Пешо,
аз съм гласоподавател в САЩ и нямам нищо против опосредствено да дърпам конците на някоя колония. Но ти си гласоподавател в БГ и е учудващо, че някой който не си избирал ти казва какво да правиш. Посолството!
Някои революции са правили за "No taxation without representation"
Ти как си представен в "State Department"?

Open your mind!
« Последна редакция: Май 28, 2023, 10:23:05 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7407 -: Май 28, 2023, 10:13:36 »
Човек трябва да бъде ненормален за да публикува този "впечатляващ пиар": Снимка от мост с текст „Не виждам смисъл да стоим живи, без да имаме възможност да променяме света“. https://tribune.bg/bg/mrezhata/vpechatlyavasht-piar-puskash-s/
Не само ненормален - този е луд за връзване защото е в управлението на държавата, защото е опасен за обществото. То вече му личи и на физиономията.
--------------------------
Когато Марк Твен бил редактор, получил едно стихотворение, озаглавено "Защо живея още?" В плика била поставена и марка за отговор. Марк Твен върнал стихотворението обратно с написано едно единствено изречение: "Защото не ми донесохте стихотворението си лично."

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7408 -: Май 28, 2023, 10:21:50 »
Човек трябва да бъде ненормален за да публикува този "впечатляващ пиар":
Змейко, писах вчера - тези са бесни кучета.
Този арогантен тъпан се изживява като Patrick Henry  "Give me liberty, or give me death!"
Абе човек, чукай си кротко "говорителката" на "парапета"! Никой няма да ти гони карез или да те забележи. Като средностатистически БГ мачо със съседката или колежката. ;)
Що ти трябваше да искаш да си "трансмисия" на Генерал-губернатора? Паричките ли бяха малко в Канада?
« Последна редакция: Май 28, 2023, 11:34:37 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7409 -: Май 28, 2023, 10:33:20 »
Извинявай, но това ми прилича на "жалба по младост".
Грешиш. Просто на върха на пирамидата аз слагам държавата и народа, а не отделната (избрана от политиците и медиите) личност. Аз не съм съжалявал, че частните фабрики на дядо ми са национализирани в полза на народа, а за това, че построеното от народа го заграбиха единици. Съжалявам, че синът на този същия фабрикант беше убит като партизанин, а "демократите" махнаха паметната плоча от фасадата на жилищната кооперация, построена от същия този фабрикант... Няма да продължавам за да не отекчавам. Някои от старите форумци знаят повече.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9549
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7410 -: Май 28, 2023, 10:59:19 »
Всъщност, начало на калинките в Бг бе поставено с червената метла след деветосептемврийския преврат от 1944-а.
ъхъ, направо си е те тека те
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7411 -: Май 28, 2023, 11:10:17 »
Цитат на: ddantgwyn в Май 27, 2023, 22:06:10

    после може да поговорим за синята метла, която сложи началото на калинките в българия

Всъщност, начало на калинките в Бг бе поставено с червената метла след деветосептемврийския преврат от 1944-а.

Всъщност, погледни Zmeja какво е написал точно преди твоя коментар и пак кажи за червената метла след 9-ти септември.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7412 -: Май 28, 2023, 11:13:16 »
Огнян Минчев припомни стара US поговорка за Харвардците и властта:
Уилям Бъкли казва - "Предпочитам да бъда управляван от първите 400 имена в телефонния указател на Бостън, отколкото да бъда управляван от представители на който и да е факултет в Харвард..."

"Дълго време приемах това изказване като идеологическа нападка над най-престижния либерален университет в Америка. Днес виждам, че човекът е бил прав по същество."
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7413 -: Май 28, 2023, 11:37:06 »
Кой твърдеше, че в САЩ няма земеделски кооперативи?
-----
enjoy :tongue_:
Agricultural cooperatives are businesses or organizations that are created to alleviate pressures and struggles that farmers face. They provide places for farmers to work together to teach one another, provide support and financial protection, and establish policy changes that will benefit a region from the ground-up 1. In the United States, cooperative agricultural enterprises are mostly concentrated in Minnesota, Iowa, Wisconsin, California, and Illinois 2. According to the USDA Agricultural Cooperatives Statistics Summary of 2020, there are 306 co-ops (17.5 percent of all ag co-ops) that were 100 or more years old, 53.6 percent were more than 75 years old, and 76.5 percent were more than 50 years of age 3.

P.S. Горното не е от Гугъл, или уикито.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7414 -: Май 28, 2023, 11:39:36 »
Колкото за калинките ще ви разкажа следния случай: Нашата фирма имаше магазин в административния (абсолютния) център на София, където са разположени повечето от държавните институции. В магазина се продаваха и някои основни електроматериали, не толкова за печалба, а за удобство на живеещите наблизо. Ставам свидетел на следното: Влиза костюмиран и излъскан 35-40 годишен мъж с очила и вид на висш чиновник, вади от джоба на сакото си малко листче и започва да чете от него. "Имате ли предпазител 25 ампера". Продавачът му подава такъв и му съобщава цената. Клиентът попита: "А имате ли човек, който да ми го монтира?"
Щях да падна. Мъж на тези години, "интелигент", да не може да си подмени сам патрона на бушона! И такива Харвардци, с подобни знания и умения, обща култура и опит, не само искат, а и ние им позволяваме да управляват държавата.
Сами сме си виновни!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7415 -: Май 28, 2023, 11:44:33 »
Притеснително е че са подслушани, записани и публикувани.
Възмущенията от съгласуването с чужди посолства или от разговори с Урсула и т.н. са пълно лицемерие или тотална неграмотност.
Изглежда си един от малкото, които не са разбрали още, че подслушване не е имало! Нищо де, млад си още имаш време...
Колкото до неграмотността - съгласен съм, че има неграмотници! Ако не бяха такива, нямаше да "съгласуват службите" с чужди посолства, а да ги утвърждават в едно по-върховно такова! Това е държавна измяна и, доколкото знам, има закон срещу нея.
Аз лично не съм чувал Полша, да кажем, или коя да е друга държава да е съгласувала шефовете си на служби с българското посолство. А ти?

И последно, относно лицемерието - разбирам, че не искаш да лицемерничиш, но не мога да ти помогна!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7416 -: Май 28, 2023, 11:50:05 »
Кой твърдеше, че в САЩ няма земеделски кооперативи?

Всъщност твърдението беше питане за кооперативи, не само за земеделски такива:

Кви кооперагиви в краварско бре  :nuts:

По-интересното е защо в България думата „кооперация“ и производните са мръсни думи в епохата на демокрацията? Оправданията с орсовките не са сериозни и няма да се имат предвид.

По-нататък може да попитам и за профсъюзите - защо и те са мръсна дума в подмандатната територия. Пак ли комунистите ще са виновни?
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7417 -: Май 28, 2023, 11:51:01 »
Щях да падна. Мъж на тези години, "интелигент", да не може да си подмени сам патрона на бушона!

Ай са! Техническите умения не се придобиват по рождение, а с практика. По тая логика трябва ли да падаме ако някой не може да си заколи прасе, да си одере агне или да си направи най-елементарно чеверме?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7418 -: Май 28, 2023, 11:55:08 »
Щях да падна. Мъж на тези години, "интелигент", да не може да си подмени сам патрона на бушона!

Ай са! Техническите умения не се придобиват по рождение, а с практика. По тая логика трябва ли да падаме ако някой не може да си заколи прасе, да си одере агне или да си направи най-елементарно чеверме?

Ай ся, какви технически умения се изискват за развиване и завиване на бушон от старите модели? И аналогията с кулинарията или с грижата за животните не е най-удачната според мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7419 -: Май 28, 2023, 11:56:34 »
По-нататък може да попитам и за профсъюзите - защо и те са мръсна дума в подмандатната територия. Пак ли комунистите ще са виновни?
Кой, кога и защо е твърдял, че профсъюз е мръсна дума? Бях на достатъчно висока /безплатна/ изборна длъжност в Подкрепа. Прекратих членството си поради несъгласие мързеливи, некадърни и злоупотребяващи със синдикалната си принадлежност хора да претендират за синдикална защита при заплаха от основателно уволнение. Така и не се научих да казвам на черното бяло.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7420 -: Май 28, 2023, 11:57:51 »
Кой твърдеше, че в САЩ няма земеделски кооперативи?
-----
enjoy :tongue_:
Agricultural cooperatives are businesses or organizations that are created to alleviate pressures and struggles that farmers face..

P.S. Горното не е от Гугъл, или уикито.

Това са кооперации, а не ТКЗСта. Земята си е на всеки фермер, а не на кооператива. В България и преди 9ти е имало селски "кооперации".


Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7421 -: Май 28, 2023, 11:59:38 »
Щях да падна. Мъж на тези години, "интелигент", да не може да си подмени сам патрона на бушона!

Ай са! Техническите умения не се придобиват по рождение, а с практика. По тая логика трябва ли да падаме ако някой не може да си заколи прасе, да си одере агне или да си направи най-елементарно чеверме?
Е, не е същото. Може да си гениален... някакъв си, това не значи да нямаш елементарни познания за околния свят. Колкото до коленето на прасета, то пък съвсем друго.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7422 -: Май 28, 2023, 12:01:03 »
По-нататък може да попитам и за профсъюзите - защо и те са мръсна дума в подмандатната територия. Пак ли комунистите ще са виновни?
Кой, кога и защо е твърдял, че профсъюз е мръсна дума? Бях на достатъчно висока /безплатна/ изборна длъжност в Подкрепа. Прекратих членството си поради несъгласие мързеливи, некадърни и злоупотребяващи със синдикалната си принадлежност хора да претендират за синдикална защита при заплаха от основателно уволнение. Така и не се научих да казвам на черното бяло.

аз го твърдя, също така твърдя, че и „стачка“ е мръсна дума.

ще продължаваме ли нататък?

the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1273
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7423 -: Май 28, 2023, 12:02:22 »
Разбира се, че земята си е на всеки фермер. Какво пречеше на българите, които живеят на село и са получили земята на бащите си в реални граници да се организират по подобен начин? Със сигурност са щели да намерят и нужните обучители. Никой не ни е виновен, че не умеем да работим в екип. Оцеляване поединично вероятно е възможно, но едва ли е най-доброто възможно.
----
Не ми се чакат две минути, а и времето ми свърши.
Принце, моля, дай конкретни примери от твоя опит защо ''профсъюз'' и ''стачка'' са мръсни думи.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7424 -: Май 28, 2023, 12:05:23 »
Разбира се, че земята си е на всеки фермер. Какво пречеше на българите, които живеят на село и са получили земята на бащите си в реални граници да се организират по подобен начин? Със сигурност са щели да намерят и нужните обучители. Никой не ни е виновен, че не умеем да работим в екип. Оцеляване поединично вероятно е възможно, но едва ли е най-доброто възможно.

Ай ся, пак народът е виновен.

Колкото до преченето - пречеше това, че кооперация стана „мръсна“ дума, вече го казах. И ти предлагам да не продължаваме да бистрим кой я направи такава, няма да ти хареса.
the lamers club honourable member …

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7425 -: Май 28, 2023, 12:17:49 »
Нещо бъркате, земята в ТКЗС никога не е била одържавявана, ТКЗС си е било винаги кооперация на селяни собственици, Жельо лъжеше за "връщането на земята в реални граници", какво да връщаш на юридически собственици, беше удобен синоним на разрушаване на земеделските кооперации, за ограбване и подчиняване на селяните, за да се роди сегашният уродлив латифундистки модел.

За каква самоорганизация говорите, ТКЗС си бяха кооперативи, собственост на основателите им. Но разни седесари, очевидно изпълняващи американски указания, унищожиха селското стопанство у нас, унищожиха се институти, сортови банки, загубиха ценни сортове и породи, подходящи за местните условия.

А защо нямаше толкова колбаси, колкото на запад - ами защото се правех от месо! 
« Последна редакция: Май 28, 2023, 12:26:33 от Maximus II »
Да не забравите да гласувате!  ;)

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #7426 -: Май 28, 2023, 12:22:28 »
Ъхъ
Дай да го развалим и да го направим отново.
Можеха на който иска да излезе да му отделят земя.
И той щеше да получи на едно място всичките си декари, а не разхвърлни на сума ти места парчета по 2-3 декара. Което значи че ще е по-лесно и по-изгодно да се обработва механизирано.
Щеше да се получи и вълкът сит и агнето цяло.
При това положение едва ли повече от 50 процента щяха да напуснат.
И до голяма степен щеше да се съхрани селското стопанство.
База за това имаше.
А така убиха селското стопанство, което повлече след себе си и ликвидацията например на консервните фабрики.
Кво да ги разправяме минали работи, но съветниците и тогава и сега са си същите.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7427 -: Май 28, 2023, 12:30:55 »
Ъхъ
Дай да го развалим и да го направим отново.


Било е дългосрочна стратегия на американските корпорации, това е, иизпълнена от местните предатели, добре осребрили предателството си!

Учудвам се, че и в тоя форум чета седесарска пропаганда от 1992 г., чак такава промитомозъчност не очаквах през 2023 г., как хората не можели да се самоорганизират и да работят - как бе, нали се приемаха закони, които да им пречат и да ги пауперизират на всякакво ниво!
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7428 -: Май 28, 2023, 12:32:59 »
Не забравяйте, че "връщането на земята" се извърши чрез посредничеството на ЛИКВИДАЦИОННИ СЪВЕТИ! Съдебни дела за "земеразделянето" се точат от 30 години. А спомням си когато от трибуната на Народното събрание председателят на БЗНС "Никола Петков" Милан Дренчев се изцепи: "Дайте да връщаме земята защото идва пролет, трабва да се сее!" Егати земеделците, егати политиците!
Ние сме си виновни!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7429 -: Май 28, 2023, 12:35:29 »
Ние сме си виновни!

За какво сме виновни, как да се бориш с американските технологии за завладяване, когато самият ни тогавашен елит ни предаде!? Всичките ресурси за съпротива бяха в техни ръце. Сега, освен да им препикаваме гробовете, друго какво?
Да не забравите да гласувате!  ;)

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2146
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7430 -: Май 28, 2023, 12:37:17 »
как да се бориш с американските технологии за завладяване
Както някои се бориха срещу фашизма.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8814
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7431 -: Май 28, 2023, 12:38:35 »
Както някои се бориха срещу фашизма.


Зад гърба им беше СССР и Коминтерна с всякакви ресурси, зад нас е само смъртта.
Да не забравите да гласувате!  ;)

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7432 -: Май 28, 2023, 13:29:59 »
Чета ви и се сещам, че много уважавам българския народ и неговите поговорки:
"Като се обърне колата, пътища много".
"Пътят към ада е постлан с добри намерения" Последното не е от БГ народ.

По-горе писах, че нямам решения но мога да дам пример за "някакво"  "решение".
От битността си на калифорниец (стискам още калифорнийски "driving license". Последна връзка с хубавият живот  :)))) съм научил нещо.
"Братята" англосакси в 1846 - 1848 г правят "освободителна" война с Мексико. Завладяват доста земя от югоизтока. Сега това са Юта, Невада, Ню Мексико, Аризона, Калифорния...Но земята на Калифорния не е била "безпризорна". Имало е големи ранча и ферми на испанци (мексиканци) - латифундии. Какво правят "братята"? Слагат едни големи данъци на латифундиите и принуждават бившите собственици да продават на безценица. Щото собствеността е "свещена". Не могат просто така да я вземат земята.
Това по повод на БГ латифундии. По 100000 декара и нагоре, която земя е спечелена с пот на челото. Виж ми окото!
Как мислите, дали не е по-добре тези латифундии да станат държавни? Дали няма да намалеят някои луксозни марки возила? Мазерати.. (хайде да не изброявам, знаете ги) Едни други имат изправени кончета на щит като символ...Не помня кои бяха.
Същото може да се приложи и към "инвеститори" като Дънди.
А може би което е разрешено на Зевс, не е разрешено на "вола"? То така е и с закона за "чуждестранните агенти".

Ей, да се разберем, добрите идеи не са безплатни. :0005:
Моят човек - Коцето (който иска да ме лиши от правото за гласуване) не са му чужди подобни идеи.
Мисли ги, казва ги, но дали може не е ясно.

« Последна редакция: Май 28, 2023, 15:17:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7433 -: Май 28, 2023, 13:33:03 »
Но ти си гласоподавател в БГ и е учудващо, че някой който не си избирал ти казва какво да правиш. Посолството!
Искаш да кажеш, че е по-добре да ме управлява Баце, за когото не съм гласувал, отколкото посолството? Не бих се съгласил.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7434 -: Май 28, 2023, 13:35:13 »
по-добре да ме управлява Баце
Баце има заешко сърчице. За Посолството се съмнявам. Има и здрава ръка. ;) и печатница има.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7435 -: Май 28, 2023, 13:39:25 »
Quote (selected)
Да. За мен това са напълно нормални дискусии на партийно ръководство. Притеснително е че са подслушани, записани и публикувани.
Възмущенията от съгласуването с чужди посолства или от разговори с Урсула и т.н. са пълно лицемерие или тотална неграмотност. Разбира се, г-жата по-горе е съвсем наясно с нещата и нейното изказване е същото лицемерие.
От устата на тия същите и до ден днешен се чуват оплаквания че КПСС на СССР кадрувало навремето у нас, па и сега Митрофанова се срещала с български граждани и институции (основното за което е дошла и с което сме се съгласили по дипломатическите договорки).
Как па от всичко прихващаме само чуждите гадости (кучи син, ама наш) и нищо от положителния им опит.
Доброто стана лошо, правилното грешно... някак си прекрачихме през огледалото без да се усетим.
Не знам кога стана това, на Орлов мост на митинга ли, при влизането в НАТО или ЕС.
Овертон да си оправи баснята - не е прозорец а огледало.
П.П. Отврате, туй за прасето, всеки ако е на зор ще го позаколи, обаче чевермето не е от тая категория.
Висша кулинария, много готвачи със звезда Мишлен ще се издънят при приготвянето му.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2949
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7436 -: Май 28, 2023, 13:46:22 »
Цитат на: ddantgwyn в Май 27, 2023, 22:06:10

    после може да поговорим за синята метла, която сложи началото на калинките в българия

Всъщност, начало на калинките в Бг бе поставено с червената метла след деветосептемврийския преврат от 1944-а.

Всъщност, погледни Zmeja какво е написал точно преди твоя коментар и пак кажи за червената метла след 9-ти септември.
Уф, пак твойте тролски номера... Прочети внимателно какво е написал змеят. Може би ще забележиш, че той говори за 1989-а, а аз -за 1944-а.
Впрочем, като живял доста време преди 1989-а, мога да изкажа силни разногласия с него по въпроса, щото покрай квалифицираните специалисти имаше и голямо блато некадърници с дипломи. Калинки, демек.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10102
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7437 -: Май 28, 2023, 13:50:49 »
Е, не е същото. Може да си гениален... някакъв си, това не значи да нямаш елементарни познания за околния свят. Колкото до коленето на прасета, то пък съвсем друго.

Може да не е хептен същото, но преди 6-70 години и тези неща са се смятали за елементарни познания за околния свят.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23752
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7438 -: Май 28, 2023, 13:53:44 »
Пешо, навсякъде по света и по всяко време от историята има калинки и те гравитират около властта.
След 1944 много такива ( и престъпници ) прегърнаха новата власт и се настаниха на удобни позиции.
След 1989 същата работа, всички некадърници станаха "демократи".
Лошото е че преди това имаше някво образование и се пръкваха и талантливи кадри.
Сега само ПР, политолози, социолози и имидж и маркет мейкъри.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7405
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7439 -: Май 28, 2023, 13:57:52 »
Цитат на: ddantgwyn в Май 27, 2023, 22:06:10

    после може да поговорим за синята метла, която сложи началото на калинките в българия

Всъщност, начало на калинките в Бг бе поставено с червената метла след деветосептемврийския преврат от 1944-а.

Всъщност, погледни Zmeja какво е написал точно преди твоя коментар и пак кажи за червената метла след 9-ти септември.
Уф, пак твойте тролски номера... Прочети внимателно какво е написал змеят. Може би ще забележиш, че той говори за 1989-а, а аз -за 1944-а.

Впрочем, като живял доста време преди 1989-а, мога да изкажа силни разногласия с него по въпроса, щото покрай квалифицираните специалисти имаше и голямо блато некадърници с дипломи. Калинки, демек.

За да се стигне до 1989 г. се е минало през 1944 и излиза, че тези, които са създадени през 1989 са създадени въпреки червената метла, за която твърдиш ти. Така, че по-скоро ти трябва да прочетеш Zmeja отново и то внимателно. Той говори за поколения в кадрите, не аз. А поколенията не се изграждат за 5 години.

И понеже сам се навираш между шамарите, голямото блато некадърници по време на социализма си живуркаше в блатото, а не управляваше съдбата на хората. Това стана възможно едва след 10-ти ноември. Не си единственият, живял доста време преди 1989.
the lamers club honourable member …