Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 27, 2024, 13:58:43

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 555494 пъти)

Accipiter и 102 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8400 -: Юни 06, 2023, 20:56:34 »
Нощната консумация има по-важна функция, да поддържа по-равномерно натоварване на генераторите, т.е. що годе оптимален денонощен к.п.д. . Оттам идва по-евтината нощна тарифа и премахването и е пълна глупост.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8401 -: Юни 06, 2023, 21:08:38 »
Цитат на: Giuseppe
ще го отнесе пак народеца, но не му мисля - свикнал е

И явно му харесва.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8402 -: Юни 06, 2023, 21:11:42 »
Цитат на: Giuseppe
щото разни бесепета, левици и т.н. - те са "дребнобуржоазни, ляволиберални партийки"

Точно такива са.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8403 -: Юни 06, 2023, 21:16:02 »
Цитат на: dabedabe
Надявам се нашият търпелив и патил народ, да не допусне едни неграмотници да ни набутат във война.
Защото това ще прерасне в гражданска война.

Нашият тъп, страхлив и продажен народец много неща е допускал и ще допуска. Даже ще ръкопляска.
Но гражд. война няма да има, щото всички сме селяни.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8404 -: Юни 06, 2023, 21:20:10 »
Няма принцип, който да не прекрачите и кауза, която да не предадете
https://www.lentata.com/nyama-princip-koyto-da-ne-prekrachite-i-kauza-koyato-da-ne-predadete

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8405 -: Юни 06, 2023, 21:39:57 »
Българският народ излиза срещу окупационния режим на САЩ у нас! Няма да се дадем, предатели!
Цитат на: Ася Иванова-Зуан
Ситуацията става много напечена и тук имам предвид, не само у нас, но в глобален план. САЩ със зъби и ногти драпат всички към световна война, защото единственият начин, по който са свикнали да правят пари е война и цветни революции. Днес се решава съдбата на човечеството. И ако от последните новини виждаме, че Киевският режим под ръководството на САЩ извършва диверсии и терористични атентати, а Зеленски се превръща в откровен кокаинов наркоман, който вече нищо не разбира, какви може да са последствията от още пращане на оръжия? А представете си, че Тагарев се реши да прати и жива сила? Представяте ли си? На какво са способни предателите, които днес искат да оглавят България и какви ще са последствията.

Повечето министри се оказаха свързани със САЩ. За военния министър има опасения, че ще ни вкара във война. За социалния министър е ясно, че ще прокарва джендърската идеология. Протестите продължават по-късно днес, както и в събота от 12 ч. пред НС. Предстои и походът за мир на 18 юни.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8406 -: Юни 06, 2023, 21:44:48 »
Излиза. Грънци.
Днес пред НС я е имало 100 човека, я не.
Значи като минимум му е все тая.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8407 -: Юни 06, 2023, 21:57:00 »
Зам. министрите са по-важни от министрите. В нормална държава биха останали повечето.

Ами Радев си прибра замминистрите, новите да си търсят по бензостанциите и на други места.
П.С. щях да забравя... и да го ду.... :0005:

Неактивен Калинчо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4004
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8408 -: Юни 06, 2023, 22:13:48 »
Да видим, колко ще изкарат и колко ще ни изгърбят. Изглежда зад кулисите е интересно. Фарсът лъсна при гласуването. Цялата група на ДПС без 2 "липсват", а за да излезе сметката - двамата са "за". С 4 "липсващи" се отчитат хората на кака Корни. Точно 68 броя (и от другите липсва 1). Щеше да има правителство и без ГЕРБ, но е интересно бунт ли са очаквали от гербаджиите, та такава подготовка.
Имам много сериозни резерви към костините хорица и славчовците, но бяха до един в залата и гласуваха според това, което са приказвали.
Интересно дали екземплярите от правителството ще дочакат есента и коя ще е първата отлетяла перушинка. Залагам на зелената калинка от туризма.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8409 -: Юни 06, 2023, 22:15:21 »

И Cега

Пеевски поема лично надзора над конституционната реформа
...
Партията обаче се задейства светкавично - още същия ден в парламента беше внесено проекторешение, с което се иска Пеевски да бъде включен в състава на комисията на мястото на нейния член от ДПС Гюнер Ахмед. Комисията няма председател, което означава, че той спокойно може да се кандидатира за такъв. ................................................................
Ихааа. Фън ( Джиджи наздраве :beer: )

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8410 -: Юни 06, 2023, 22:24:36 »
Излиза. Грънци. Днес пред НС я е имало 100 човека, я не. Значи като минимум му е все тая.
Били са много повече. Ето почти пълен запис на протеста (1 ч. и 21 мин.):

https://www.facebook.com/vazrazhdane.velingrad/videos/206118032340059/

Протестът в събота по обяд се очаква да бъде още по-масов.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8411 -: Юни 06, 2023, 23:28:45 »
днес нейните партии във всичките си реинкарнации полегнаха на кирчо, кокорчо и тиквата, ма тя се пъне морал и акъл да раздава.
''Нейните партии'', моите демек, направо се почувствах като царска особа с реална власт. ''Моите партии' найс, а  :smokin:
-----
cekyko, ако нямаш чувство за хумор, аз вина нямам, кахър още по-малко.
Сигурна съм, че знаеш оная притча за царя, който увеличавал данъците, докато народът псувал и плащал. И започнал да ги намалява, когато народът започнал да пие, пее и да танцува по площадите. И за името на един площад в Париж се сетих. Франкофоните ще загреят веднага.


Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8412 -: Юни 06, 2023, 23:33:45 »
Интересно дали екземплярите от правителството ще дочакат есента и коя ще е първата отлетяла перушинка. Залагам на зелената калинка от туризма.
Тая, ако трябва да и дадат колегите 100 дни за да се научи, сезонът ще свърши. Не знам за какво я натресоха точно там, където не и е мястото.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8413 -: Юни 06, 2023, 23:48:07 »
Цитат на: Zdravka
И за името на един площад в Париж се сетих.

ПП и ДБ ги свързвам само с едно нещо в Париж - с Булонския лес.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Радев прецака ПП и ГЕРБ
« Отговор #8414 -: Юни 07, 2023, 06:36:28 »
В последните 3 дни на своето управление служебното правителство на Радев е раздало над 4 млрд. лв. на пътностроителни фирми.
https://www.actualno.com/politics/na-izprovodjak-slujebnijat-kabinet-razdade-miliardi-za-pytishta-po-symnitelen-nachin-news_1985764.html
https://lupa.bg/news/shok-byujetat-e-neizpalnim-bie-tapana-db_239635news.html
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8415 -: Юни 07, 2023, 06:44:07 »
Една новобрачна двойка, близка на Франсоа-Рене дьо Шатобриан, помолила знаменития писател и политик да им даде благословията си, но той отказал с думите: "Всичко, което съм благословил до този момент се е провалило и паднало." Като се разчуло за тази случка той започнал да получава от всички краища на Франция писма с молба: "Господин Шатобриан, молим ви, благословете, о, благословете правителството, благословете министрите!"

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8416 -: Юни 07, 2023, 06:47:53 »
Да го викаме тоз Шатобриан да помага дорде е време.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8417 -: Юни 07, 2023, 06:48:53 »
Quote (selected)
Избори ще видите на марта в сряда.
Явно не ни и трябват избори - нали не гласуваме? За к'ъв чеп са ни? Има си посолства, има утвърждаващо посолство, има ЕС, има НАТО...?
Аре сега, ша са мъчим - за гъби е по-лесно!

Quote (selected)
Не знам за какво я натресоха точно там, където не и е мястото.
Бушон! Едва ли някой в, т.н. "българско правителство" на ПП-ДБ, очаква че всичко ще е "ток и жици". Просто са си подготвили бушон, но не мисля че е тяхна идея. По-скоро, Козяк се грижи за палетата си!

А това с ДПС,  Пеевски и конституцията е най показателното за "демолибералите" от "ДайБГ" - изгряха на с "борбата" срещу ДПС, Пеевски и с мерак за съдебна, конституционна и к'вато там искате рИформа!
Как беше - "ДАНСуитме?", "Кой?" ... (сигурно има помнещи, па нека и да са руси любителки на звезди)!
Ицето с Доган ли ще прави съдебна рИформа? Това ли обсъждаха с гавазите в Росенец, защото Доган не би говорил с ... Ицето директно!
 

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8418 -: Юни 07, 2023, 06:52:50 »
То като говориш с Ицето, трябва да си много концентриран/съсредоточен, ама и това може да не ти помогне.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8419 -: Юни 07, 2023, 06:55:03 »
То като говориш с Ицето, трябва да си много концентриран/съсредоточен, ама и това може да не ти помогне.
Това пък защо? Да не би да очакваш мисъл/идея, която да чуеш...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8420 -: Юни 07, 2023, 07:04:05 »
Кълбо от мисли, конкуруращи се, щъкащи като червейчета за риба.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8421 -: Юни 07, 2023, 07:19:00 »
Явно не ни и трябват избори - нали не гласуваме? За к'ъв чеп са ни? Има си посолства, има утвърждаващо посолство,
Правилно ли съм разбрал? Посолствата предлагат министерски съвет, а утвърждава посолството. Има логика, пък и практиката го потвърждава.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8422 -: Юни 07, 2023, 08:20:48 »
Явно не ни и трябват избори - нали не гласуваме? За к'ъв чеп са ни? Има си посолства, има утвърждаващо посолство,
Правилно ли съм разбрал? Посолствата предлагат министерски съвет, а утвърждава посолството. Има логика, пък и практиката го потвърждава.
Абсолютно точно! Пряко управление на завоювана територия...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8423 -: Юни 07, 2023, 08:32:34 »
Пряко управление на завоювана територия...
Управлява се от генерал-губернатор, който се нарича министър-председател и е за предпочитане същият да има и българско гражданство или поне да е от български произход.
« Последна редакция: Юни 07, 2023, 09:30:15 от Zmeja »

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8424 -: Юни 07, 2023, 09:22:50 »
Жалба жали стар кадия,
Не оставя го на мира Бойко харамия.
Стар кадия миром мира не намира,
едри сълзи рони, плаче сладкогласна лира.
Бочко пак го цака с ланшна топла бира.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8425 -: Юни 07, 2023, 09:34:34 »
То вярно, имаш ли да си платиш, всекиму ставаш драг. Но Бойку един ден всичко през носа излезе. Има прецеденти. Камени, гръмотевици/мълнии падат...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1519
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Радев прецака ПП и ГЕРБ
« Отговор #8426 -: Юни 07, 2023, 09:51:05 »
В последните 3 дни на своето управление служебното правителство на Радев е раздало над 4 млрд. лв. на пътностроителни фирми.
https://www.actualno.com/politics/na-izprovodjak-slujebnijat-kabinet-razdade-miliardi-za-pytishta-po-symnitelen-nachin-news_1985764.html
https://lupa.bg/news/shok-byujetat-e-neizpalnim-bie-tapana-db_239635news.html
 :cool-1084:
:smokin:
Инвестиция в бъдещето ?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8427 -: Юни 07, 2023, 09:52:34 »
да има и българско гражданство или поне да е от български произход.

Юди за 30 (метафорично) сребърника ще се намерят винаги.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8428 -: Юни 07, 2023, 10:23:46 »
Изгледах клипа на Възраждане. Няколко неща ми направиха впечатление - топлото посрещане на "служебния ни премиер" от Козяк, очеизвадния дискомфорт на полицаите и наличието на млад народ. Точно млад народ. Жълтопаветниците отдавна са от типа на младежи като дайнов и офис планктон от фондациите на сорос

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8429 -: Юни 07, 2023, 10:33:28 »
Юди за 30 (метафорично) сребърника ще се намерят винаги.
Много време изтече, очаквам след някоя и друга година да започнат да ни пращат за управници и внуците на живеещите в чужбина нашенци, та затова написах поне да имат български произход. (Примерно децата на ПростоКиро, на Марето Габриел и на още много други знайни и незнайни българи и българки с небългарски фамилии)

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8430 -: Юни 07, 2023, 10:47:59 »
Юди за 30 (метафорично) сребърника ще се намерят винаги.
Много време изтече, очаквам след някоя и друга година да започнат да ни пращат за управници и внуците на живеещите в чужбина нашенци, та затова написах поне да имат български произход. (Примерно децата на ПростоКиро, на Марето Габриел и на още много други знайни и незнайни българи и българки с небългарски фамилии)
Аз бих добавил и да владеят български език, вероятно дотогава ще променят и официалният в Родината ни език или поне ще премахнат понятието официален език.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8431 -: Юни 07, 2023, 10:58:09 »
Другари, глейте по-весело на нещата. Снощи по телевизията казаха, че младите искали деца. То хубаво, ама копторите скъпи. Т.н. строителни предприемачи цвъкат социалистически кутийки за баснословни цени. Градовете ни се развиват стихийно и по стария тертип. Уплътняване, щото е по-евтино. Ако не се озапти тая мафия, наистина загиваме. Децентрализацията артък. Да видим новоснесеното правителство как ще тръгне. Не съм чул досега положителен отзив.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8432 -: Юни 07, 2023, 11:00:15 »
Забележителна реч! Одобрявам!
https://www.youtube.com/watch?v=MX_eyKcu9S0

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8433 -: Юни 07, 2023, 11:10:07 »
Аз бих добавил и да владеят български език, вероятно дотогава ще променят и официалният в Родината ни език или поне ще премахнат понятието официален език.
Врътката с ДПС за конституционна реформа е за признаване на турско малцинство и турския език като втори официален. Европейските + английския вече сме ги признали с влизането ни в ЕС.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8434 -: Юни 07, 2023, 11:11:10 »
Quote (selected)
Т.н. строителни предприемачи цвъкат социалистически кутийки за баснословни цени.

Де да бяха "социалистически". Тогава имаше някакъв ред, наречен градоустройствен план - междублокови пространства, градинки, достъп до инфраструктура, в това число и застраховка в преоразмеряване за сигурност на обектите. Да не говорим, че магазини и кръчмета не бяха нацвъквани по мазета и тротоари и да не влизам в детайли, щото се вбесявам. Цигания и селяния до шия - вече евроатлантическа. Кич и простотия в евроКочината

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8435 -: Юни 07, 2023, 11:17:55 »
Да, добре е. Тези неща трябваше да се кажат. Поздравления за К. Костадинов!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7406
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8436 -: Юни 07, 2023, 11:48:31 »
Другари, глейте по-весело на нещата. Снощи по телевизията казаха, че младите искали деца. То хубаво, ама копторите скъпи. Т.н. строителни предприемачи цвъкат социалистически кутийки за баснословни цени. Градовете ни се развиват стихийно и по стария тертип. Уплътняване, щото е по-евтино. Ако не се озапти тая мафия, наистина загиваме. Децентрализацията артък. Да видим новоснесеното правителство как ще тръгне. Не съм чул досега положителен отзив.

Хайде пак артък приказки на битпазар - уплътняването не е измислица от времето на развития социализъм. В София поне беше въведено от Софиянски и неговите архитекти.

Само един пример от София - Младост, Люлин и Дружба - няма никакво уплътняване, има достатъчно място между блоковете.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8437 -: Юни 07, 2023, 11:58:59 »
Ай ся, уплътнявали били. Не сте ли виждали новото строителство в големите руски градове. И ония гигантски блокове с микроквартири, дето на жаргон се наричат муравейники, или человейники.  Ако ми остане време ще ви намеря клипове по темата. За Монте Карло изобщо да не споменавам.
-----
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11175
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8438 -: Юни 07, 2023, 12:00:02 »
Quote (selected)
няма никакво уплътняване
НямаШЕ.
Ако не ме домързи, ще поместя две снимки.
Едната на нормален соц терен, където не можаха да го уплътнят, щото с активна местна съпротива остана съществуването на детска градина - подготвЯна упорито за "отпаднала необходимост" с последваща "оптимизация" на терена.
Другата, на малко футболно игрище до училище, което изглежда нямаше кой да го защити и нацвъкаха 5 /пет/ блокчета на територийката му.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8439 -: Юни 07, 2023, 12:41:43 »
Уплътняването най-добре проличава край морето и в София.
-----------------
Само за сведение: Кооперецията на пл."Възраждене" №3 (построена през 1935 г.), откъм ул. "Марко Балабанов" е по-ниска "за да не засенчва прозорците и дневната светлина на отсрещното училище". Това е според изискване на общината, които документи съм чел лично.
-----------------
Кой ти мисли сега за отсрещното училище, особено пък в центъра на София!
« Последна редакция: Юни 07, 2023, 12:56:08 от Zmeja »

Активен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2975
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8440 -: Юни 07, 2023, 12:44:24 »
По-Веssело гледайки на нещата, новоснесеното правителство едва ли ще стигне до оправянето на оптималната гъстота при гнезденето на младите птички. Сладкопойната чучулига Vessela.Tcherneva@ecfr.eu може и да не отърве сливенския кафез.

Айде, голишарчетата, andante ma non troppo:

хаш две о равно на вода
це квадрат равно на сода
хаш две о равно на вода
це квадрат равно на сода
    лена лена магдалена
    да запише второ виише
*********   ✹    *********

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8441 -: Юни 07, 2023, 12:55:31 »
Новоизпеченият мин.-предс. Сорос Денков се оплаква, че служебното правителство саботирало работата на новоизпечените министри, като уволнило заместниците им

Така, така! Служебният мин.-предс. (вероятно по идея на Радев) сложи прът в колелата на новоизпеченото американско колониално правителство. Сега ще трябва да търсят хора за зам.-министри. Добър тон е даден и всички надолу по йерархията трябва да го следват. Пълен бойкот на това "правителство" на изменниците!!!

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2150
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8442 -: Юни 07, 2023, 13:02:39 »
За разлика от сега, дори по времето на колониите е имало някакъв контрол и отговорност на управленците, когато са засегнати интересите на метрополията.
-----------------------------
Прочутият генерал-губернатор на Източна Индия Варен Хастингс управлявал страната и съответно я ограбвал в продължение на 12 години (1773-1785). При разглеждането на шумното (сега бихме казали общественозначимото) му дело в Лондон за държавна измяна, изнудване и други подобни престъпления, в своя защита той заявил, че ако всичко това е вярно и той е бил такъв какъвто искат да го изкарат клеветниците, индийците в никакъв случай не биха издигнали толкова много храмове в негова чест. Едуард Бьорк, тогава известен оратор на вигите го сразил като изтъкнал, че той не се съмнява ни най-малко в твърденията на Хастингс за храмовете, но трябвало да се има предвид, че бенгалците строят храмове преди всичко на злите божества за да ги омилостивяват и се предпазват от бедствия. Не случайно храмовете на Хастингс били издигнати по бреговете на Ганг между храмовете на холерата и сифилиса.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8874
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8443 -: Юни 07, 2023, 13:14:43 »
За разлика от сега, дори по времето на колониите е имало някакъв контрол и отговорност на управленците, когато са засегнати интересите на метрополията.
Сегашната метрополия няма време. Изборите в САЩ са след година и половина. Затова и Асен Василев каза прочутото си изречение за това, че проруските сили у нас ще вземат превес през следващите 18 до 24 месеца.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8444 -: Юни 07, 2023, 13:37:56 »
Новоизпеченият мин.-предс. Сорос Денков се оплаква, че служебното правителство саботирало работата на новоизпечените министри, като уволнило заместниците им
Така, така! Служебният мин.-предс. (вероятно по идея на Радев) сложи прът в колелата на новоизпеченото американско колониално правителство. Сега ще трябва да търсят хора за зам.-министри. Добър тон е даден и всички надолу по йерархията трябва да го следват. Пълен бойкот на това "правителство" на изменниците!!!
----
Първо, зам. министрите в едно правителство също са част от политическите кабинети в отделните министерства.
Второ, освобождаването /не уволнението/ на същите е съвсем логично - при смяна на властта си отиват всички министри и техните заместници.
Трето, няма никаква пречка зам. министър да бъде преназначен на същата длъжност от новия министър.
----
P.S. Едно не може да се отрече тук. Медицинската специалност на новия ни здравен министър е 100% адекватна на повсеместната шизофрения в милата родина. Психиатър на нас отдавна си ни трябваше. Айде сега проф. Хинков министър, при следващ мандат д-р Цветеслава Гълъбова - министър председател. Търсят се психиатри за постовете на президента и председателя на НС. Когато му дойде времето разбира се. Ма желязото се кове, знаете кога.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8445 -: Юни 07, 2023, 14:15:22 »
Трето, няма никаква пречка зам. министър да бъде преназначен на същата длъжност от новия министър

Пречка няма, но се губи тръпката ти да изволниш старите замове. А Денков е рехав като дантела. Той така и така щеше да ги изволни по-късно, но понеже всички нови министри са аджамии няма кой да ги въведе в работата. Това му е дерта.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8446 -: Юни 07, 2023, 14:45:30 »
Съгласна съм. Аз акцентирах върху принципа, не върху дертовете на академика. Не съм му фен. Както писах вече, само психиатърът се вписва в обстановката.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1378
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8447 -: Юни 07, 2023, 15:09:33 »
Не знам дали му е тука мястото и моля администраторите да ме извинят ако не е.
Не е ли време вече, след като имаме редовно правителство, да се вземе някакво решение и да престанем с тази идиотска смяна на часовото време два пъти годишно. И да не се оправдават с чакане какво ще кажат началниците, защото те, ЕС,  вече казаха. „Всеки сам си прецЕНЯ на кое време да остане!“

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4346
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8448 -: Юни 07, 2023, 15:32:15 »
Да се освободят всички зам. министри е доста хитър ход. Не знам чий - на Г.  Донев или на президента.
Защото целта на новоизбраните пазиБоже министри беше зам. министрите от служебното правителство да свършат черната работа по предаването на властта и след това да бъдат натирени.
Сега ситуацията е проста - нужен ти е съответният зам. министър - за 3 часа Правителството може да утвърди поне 30 парчета. Не ти е нужен -  не предприемаш никакви стъпки.
Топката е в краката на Денков.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8449 -: Юни 07, 2023, 15:46:33 »
Коварна практика. Ма нали пък министрите са дялани камъни, стават за всеки ъгъл. Но с туй противопоставяне доникъде няма да я докараме. Ще си развяват байраците разни напомпени посланици. Е, сега поне не се цалуват.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8450 -: Юни 07, 2023, 16:03:55 »
Ма нали пък министрите са дялани камъни

Дяланите камъни стават само за една работа - да затискат зелето в кацата. За да стане добра армеята.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8451 -: Юни 07, 2023, 16:06:08 »
Цитат на: dabedabe
Ще си развяват байраците разни напомпени посланици. Е, сега поне не се цалуват.

Сегашните "цАлуването" го прескачат и направо ни ****.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8452 -: Юни 07, 2023, 16:25:19 »
Честито на всички "галфони с тюбетейки" и без тюбетейки! Възраждане избра Пеевски за член на Конституционната комисия. Задникът на Коцето лъсна като месечина. Но Коцето не е виновно. Глупостта е карма до гроб.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8453 -: Юни 07, 2023, 16:41:23 »
Това е саботаж, бе. И без туй щяха да набутат дебелака.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8454 -: Юни 07, 2023, 16:47:06 »
Това е саботаж, бе. И без туй щяха да набутат дебелака.

Не знам какво разбираш под саботаж. Или кой го е извършил. Но дори Възраждане да бяха гласували "въздържал се", прасчо нямаше да влезе в комисията. А те съзнателно свалиха кворума. Така че нямаше да може да се набута дебелака. Те го набутаха. Мен ми е се тая. Аз Коцето съм го претеглил от Ден № 1. Не съм идиот и никой не ме е излъгал.

Неактивен дедо Барми

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1733
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8455 -: Юни 07, 2023, 16:53:16 »
.
Sine Borisov ... in stilo Borisov

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1275
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8456 -: Юни 07, 2023, 16:55:13 »
https://www.moreto.net/novini.php?n=478939 Тия без майтап се заеха с чистка.  :pissed-891: :t2407:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10103
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8457 -: Юни 07, 2023, 17:00:38 »
Новият кабинет върна Румен Спецов като шеф на НАП

НАП е сърцето на финансовото министерство. Ако бях циник, щях да си помисля нещо. Но аз не съм циник и няма да си помисля нищо.

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7437
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8458 -: Юни 07, 2023, 17:02:27 »
Цитат на: otvrat
Не съм идиот.

Доскоро и аз не те смятах за такъв.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8459 -: Юни 07, 2023, 17:05:50 »
Това е саботаж, бе. И без туй щяха да набутат дебелака.

Не знам какво разбираш под саботаж. Или кой го е извършил. Но дори Възраждане да бяха гласували "въздържал се", прасчо нямаше да влезе в комисията. А те съзнателно свалиха кворума. Така че нямаше да може да се набута дебелака. Те го набутаха. Мен ми е се тая. Аз Коцето съм го претеглил от Ден № 1. Не съм идиот и никой не ме е излъгал.

Общо взето помогнаха на ПП-ДБ щото иначе те трябваше да пробутат някак си Пеевски, а щеше да е неудобно.
Ристю за кво десантира в Росенец?
Такива ми ти мисли ми се въртят в тиквата.