Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 17:05:15

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 519246 пъти)

Пенчо бре и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
И сега? …
« -: Октомври 10, 2022, 22:05:39 »

темата „А сега накъде …“ ще остане затворена заради многото тестостерон в нея.

може да продължите да дискутирате тук.

да дискутирате, а не да громите опонентите си.

надявам се да съм ясен и да не се налага да се затваря и тази тема.
the lamers club honourable member …

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2022, 22:17:40 »
Не може да се води дискусия с нагли лъжци.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2022, 22:34:49 »
Бива.
Недотам плавен преход от А сега накъде? към И сега кво?
Съвсем в тон с кукления театър за възрастни.
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2022, 22:37:58 »
Бива.
Недотам плавен преход от А сега накъде? към И сега кво?
Съвсем в тон с кукления театър за възрастни.

нещо подобно, но преходът е плавен според мен :smokin:
the lamers club honourable member …

Неактивен Юмжагийн Целденбал

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 577
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2022, 22:42:48 »
преходът е плавен според мен
The beauty is in the eye of beholder...
 :smokin:

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2022, 23:11:50 »
Дано излезе права Асол, че в последния момент ще успеем със селска хитрост да се измъкнем от ямата, която сами сме си изкопали.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #6 -: Октомври 10, 2022, 23:31:29 »
Модерато ма нон тропо  :)))

На въпроса от темата - мернах, че банкянския тарикат набързо е сглобил към пет-шест (на око) интриги, не е пожалил и ротативките:

Quote (selected)
"Машините са пипани 100%. Аз се надявам ЦИК днес да ме опровергае и да разреши на компютърните специалисти от всяка партия да отидат и да видят какво става със софтуера, когато имаш код. Нека отворят и да погледнат, за да нямаме тези съмнения. 70 000 да отидат до урните само и само за да натиснат копчето: "Не"... 70 000!," коментира още Борисов.
https://epicenter.bg/article/Borisov-e-v-Stara-Zagora--mitropolit-Kiprian-go-nagradi-s-ordena--quot-Sv--Ignatiy-Starozagorski-/295801/2/0

Козяшкият интеррегнум, обаче, ме тревожи - как да погодим селски номер на хаитянеца като не се появява?

Ако ни видят със шматки това е щото ги въртим
Ако ни видят със батки - споко, и тях ше ги успим
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2022, 23:39:44 »
Цитат

    "Машините са пипани 100%. Аз се надявам ЦИК днес да ме опровергае и да разреши на компютърните специалисти от всяка партия да отидат и да видят какво става със софтуера, когато имаш код. Нека отворят и да погледнат, за да нямаме тези съмнения. 70 000 да отидат до урните само и само за да натиснат копчето: "Не"... 70 000!," коментира още Борисов.

https://epicenter.bg/article/Borisov-e-v-Stara-Zagora--mitropolit-Kiprian-go-nagradi-s-ordena--quot-Sv--Ignatiy-Starozagorski-/295801/2/0

и като отидат, какво от това? тя манипулацията е направена, битият бит и нищо чудно да са сменили обратно софтуера.

и какво го учудват тези 70000 на фона на над двата милиона гласували?
the lamers club honourable member …

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2022, 23:59:36 »
Мисълта ми е какво печели уж спечелилия изборите когато предизвиква съмнение в автентичността им, докато този който най-силно би следвало да опищява ортлъка заради 3.83% оглушително си мълчи?
*********   ✹    *********

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #9 -: Октомври 11, 2022, 04:10:48 »
Понеже в "А-сега-накъде?"-то не става, няколко бележки за протокола:

Взривният товар най-вероятно е минал през Бургас, през частното пристанище на бившата любовница на Боку Цветелина Бориславова, Цветанка Карагьозова преди да я назначат за банкерка и собственица на един от най-големите ни планински курорти. Преди време, немного време, Боковото време, там стана скандал с една огромна пратка банани, доста наркотизирани банани от Южна Америка. Някой да е чул за доклад на ДАНСуващите, ГДБОБобовете, пуркуа-турата, етцетера по въпроса? Всичко беше заметено под килима и "забравено" от достойната ни журналистика. Е, може да е пострадал някой докер, чистачка... нямам информация. Под килима беше заметено българското оръжие за ИДИЛиите в Сирия. Оня ден от бургаското летище беше натоварен - поредният - с оръжие укросамолет.
После, ако бомбите почнат да падат върху главите на гласуващите традиционно за ГЕРБ, че и за Киртаците и ДеБилите бургаски клиентелисти и селяндури (основно недоурбанизирана второ и трето поколение клиентела гласува за ГЕРБ и някой и друг реститут за ДеБилите), Путин ще е виновен? Или "Копейкин", както по всевъзможни канали се внушава от прокоп-салите тролове?
« Последна редакция: Октомври 11, 2022, 04:28:53 от Zeitgeist »

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #10 -: Октомври 11, 2022, 07:43:31 »
Защо правите едни и същи грешки
Защо се отъждествявате с някакви партии, ака мафиотски структури, и най паче защо отъждествявате България с действията на тези структури .
България щяла да отговоря за действията на тогова, че изнасял оръжие, или оногова, че организирал канал за камиони натоварени с ролони с взрив, или пък с наркотици..
Няма такова нещо като България, Германия, или САЩ са организатори, или доставчици, или извършители на теракт, манипулация, или каквото и да е.
Зад всяка една операция стоят конкретни лица, конкретни структури. Международни структури. Частни структури.
И точно те са важни. Точно те се следят. Да се проявят, да бъдат изобличени. И в Съдният ден да бъдат убрани.
Войната е между структурите, на наддържавно, или както още казват наднационално ниво, а не между държавите.
Кои се бият в Украйна?
Частни военни наднационални структури.

Кой плаща на „Академи„?
САЩ?
Не.
Собствениците на  ACADEMI (Constellis) – Apollo Global Management   управляват и разполагат с 512 млрд. долара.
https://www.reuters.com/article/us-constellis-m-a/apollo-pauses-plans-to-sell-security-firm-constellis-sources-idUSKBN1JA2W6
https://www.reuters.com/markets/companies/APO.N/

Кой плаща на „Вагнер„?
Русия?
Едва ли.

« Последна редакция: Октомври 11, 2022, 08:22:57 от Алиса »

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #11 -: Октомври 11, 2022, 07:48:12 »
Мисълта ми е какво печели уж спечелилия изборите когато предизвиква съмнение в автентичността им, докато този който най-силно би следвало да опищява ортлъка заради 3.83% оглушително си мълчи?

аха, но да търсиш логика или здрав смисъл в действията на боко е загуба на време според мен.
the lamers club honourable member …

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2022, 09:03:11 »
Мисълта ми е какво печели уж спечелилия изборите когато предизвиква съмнение в автентичността им, докато този който най-силно би следвало да опищява ортлъка заради 3.83% оглушително си мълчи?

аха, но да търсиш логика или здрав смисъл в действията на боко е загуба на време според мен.
Има много здрава селска мисъл у Баце.
Настанаха времена "живите да завиждат на мъртвите" или в нашия случай управниците да завиждат на управляваните.
На никой не му се управлява следващите месеци, а може би години.
Няма да е управление а следване на заповеди като позитиви няма да има а негативите ще ги отнесе "лидера".
Та малко предварително оплакване от несправедливостта на машинния вот е в реда на нещата.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2022, 09:06:34 »
Мъченик!
Иска да каже, че и той като Байдън не е искал да спечели, но машините го излъчили.
Номер му скроили демек..
Което съвсем, съвсем не е далеч от аналогиите

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2022, 10:18:01 »
Логиката, според мен, би се появила когато се съберат на едно място казаното и премълчаното.

В този случай, главните заподозряни бенефициенти на ротативките са Кирчо ("След Кирил Петков всеки би могъл да е премиер") и лунохода ("Как малка партия, избрана с гласове по-малко от разликата между нас и ПП, как Стефан Янев ще дойде и иска от големите партии подкрепа за политики?". 

Прилича ми на алиби за първия мандат, подкрепено с двама невменяеми свидетели Контактьори с Отвъдното, и отказ от участие във втория и третия.

ПП Е го и чалгаря се отдал на спомени, сякаш изборите не го засягат:
      https://epicenter.bg/article/Slavi-poluchil-SMS-ot-Kiril-Petkov--Arestuvah-Boyko-Borisov--Vladi-Goranov-i-Menda-Stoyanova/295915/2/0
« Последна редакция: Октомври 11, 2022, 10:26:20 от Banana Joe »
*********   ✹    *********

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2022, 10:29:03 »
На Янефф защо му казваш „лунохода“? Откъде идва това?

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #16 -: Октомври 11, 2022, 10:39:13 »
Ми рима от възход и "кръшна като луноход"  :)))
*********   ✹    *********

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #17 -: Октомври 11, 2022, 10:52:32 »
Логиката, според мен, би се появила когато се съберат на едно място казаното и премълчаното.

В този случай, главните заподозряни бенефициенти на ротативките са Кирчо ("След Кирил Петков всеки би могъл да е премиер") и лунохода ("Как малка партия, избрана с гласове по-малко от разликата между нас и ПП, как Стефан Янев ще дойде и иска от големите партии подкрепа за политики?". 

Прилича ми на алиби за първия мандат, подкрепено с двама невменяеми свидетели Контактьори с Отвъдното, и отказ от участие във втория и третия.

ПП Е го и чалгаря се отдал на спомени, сякаш изборите не го засягат:
      https://epicenter.bg/article/Slavi-poluchil-SMS-ot-Kiril-Petkov--Arestuvah-Boyko-Borisov--Vladi-Goranov-i-Menda-Stoyanova/295915/2/0

много е възможно и така да е.

ще видим, дето казал онзи, който взел парите.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #19 -: Октомври 11, 2022, 11:55:11 »
Ами сега?
 :middle_finger-434:

Quote (selected)
https://trud.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/


И кво сега?
Всички загубили мълчат доволни, а избранникът недоволства.
Етова го няма никъде по света.
В никоя демокрация   
Маайтаап!  :crying_with_laughter-3302:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #20 -: Октомври 11, 2022, 11:55:29 »
Ами сега?
 :middle_finger-434:

Quote (selected)
https://trud.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0/

Quote (selected)
Заради всички подозрения лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов вчера поиска сорс кодът на софтуера, чрез който беше проведено машинното гласуване на изборите за Народно събрание на 2 октомври 2022 г., да бъде предоставен на всички упълномощени наблюдатели и други заинтересовани длъжностни лица. От ГЕРБ са изпратили писмо с искането си до Централната избирателна комисия, Министерство на електронното управление и “Сиела Норма” АД.

уффф, омръзна ми да обяснявам, че няма как да се докаже, че точно този изходен код е „работил“ по време на изборите.

именно за това съм скептик към всякакви форми на електронно гласуване.

в интерес на истината, на хартийката, която получих пишеше името на партията, за която бях гласувал, но това още не означава, че в протокола моят глас е бил записан на правилното място.
the lamers club honourable member …

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #21 -: Октомври 11, 2022, 11:56:43 »
Всички загубили мълчат доволни, а избранникът недоволства.

може да недоволства, защото е разчитал да спечели 121 депутата :smokin:

а другите да мълчат, защото не са очаквали и толкова да спечелят, колкото им се паднаха.
the lamers club honourable member …

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #22 -: Октомври 11, 2022, 11:56:58 »
Тия таратутлеци в служебното правителство имаха една-единствена задача - да осигурят честни избори. А те се изживяваха като средно ниво мениджъри и се занимаваха с търгове(?) за газ и оферти за фърчила.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #23 -: Октомври 11, 2022, 11:58:30 »
Ами сега?

Само така си обяснявам а) първото и второто място на изборите и б) феноменалния антирекорд на избирателна активност. Усетиха се хората. Иди гласувай после.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #24 -: Октомври 11, 2022, 12:01:22 »
Ако някой има претенции от машинното гласуване, то да се сърди на застъпниците си, както и на хората си в комисиите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #25 -: Октомври 11, 2022, 12:31:39 »
в интерес на истината, на хартийката, която получих пишеше името на партията, за която бях гласувал, но това още не означава, че в протокола моят глас е бил записан на правилното място.
точно това означава. щото
Quote (selected)
"Секционната избирателна комисия извършва преброяване на контролните разписки, което не е елемент от отчитането на резултата от машинното гласуване, а служи само за сравняване на резултата, извлечен от записващото техническо устройство и е гаранция за сигурността и прозрачността на изборния процес при отчитане на резултата от машинното гласуване", пише в указанията за секционните комисии, където изрично е уточнено, че броене ще се извършва от 100% от секционните комисии, при които е имало машинен вот.

https://www.mediapool.bg/tsik-pak-reshi-da-se-broyat-vsichki-razpiski-ot-mashinnoto-glasuvane-news339987.html
зяплювците, дето зяпат за подменен вот, могат ли да приложат списък със секции, където машинният протокол се различава от контролното броене?

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #26 -: Октомври 11, 2022, 12:35:10 »
Само така си обяснявам а) първото и второто място на изборите и б) феноменалния антирекорд на избирателна активност. Усетиха се хората. Иди гласувай после.
Аз първото място си го обяснявам някак си с развъдената за 12 години клиентела - не зная дали можеш да си представиш мащабите й.
За останалото - други обяснения няма.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #27 -: Октомври 11, 2022, 12:40:27 »
Само така си обяснявам а) първото и второто място на изборите и б) феноменалния антирекорд на избирателна активност. Усетиха се хората. Иди гласувай после.

за второто - бсп отчетоха около 200 000 гласа спад заради машините, щото техните хора ги е страх да не се изложат и предпочитат да не ходят да гласуват. наскоро проф 'бъдете здрави' и той отчете, че машините са допринесли за общ спад от около 600 000 гласа. ей го:
Quote (selected)
Машинният вот показва отдръпване на 600 000 души, от които 500 000 не отиват да гласуват заради страх от излагане, а 100 000 са тези, "които г-н Рашков и г-н Демерджиев успешно ги страхуват", коментира Михаил Константинов в предаването "Хоризонт до обед".

https://bnr.bg/horizont/post/101717128

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #28 -: Октомври 11, 2022, 12:42:21 »
отделно, че гербавите бяха пуснали бясна пропаганда с цел да откажат всички да гласуват с машини - всичко, което им дойде наум, беше изпонаразгласено, секъв страх и съмнения беха посети.

това с цел по-малко хора да гласуват, та те с твърдото ядро да са най-отпред. успяха. и като чета съмненията тука, направо са преуспели.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #29 -: Октомври 11, 2022, 12:45:41 »
между другото, тва с машините е от същия сериал, както и оръжията на нинова. значи осем години се стреля там, обаче:
- преди нинова - тишина, тук-там нещо се споменава за разни пратки с оръжия или муниции, квото се спомене - буря в чаша вода.
- по време на нинова - неистов вой, квич, рев, писък.
- след нинова - тишина, тук-там нещо се споменава за разни пратки с оръжия или муниции, квото се спомене - буря в чаша вода.

колкото до машините - виновният за 100% машинен вот си има име и то е крум зарков.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #30 -: Октомври 11, 2022, 13:00:56 »
между другото, тва с машините е от същия сериал, както и оръжията на нинова. значи осем години се стреля там, обаче:
- преди нинова - тишина, тук-там нещо се споменава за разни пратки с оръжия или муниции, квото се спомене - буря в чаша вода.
- по време на нинова - неистов вой, квич, рев, писък.
- след нинова - тишина, тук-там нещо се споменава за разни пратки с оръжия или муниции, квото се спомене - буря в чаша вода.

колкото до машините - виновният за 100% машинен вот си има име и то е крум зарков.

Съгласна съм за всичко изписано за износа на оръжие. Правеше се редовно преди Нинова, прави се и сега от синергитичното правителство. Проблемът на Нинова е електоратът й - повечето не са клиентилисти. Който ще продължава да го нема с пълна сила. И аз съм на мнение, че дали ще е Нинова или Зарков - все тая. Причините са други! Като се избистри /ако/ идеологията на БСп, която в момента я няма, ще се появи и естественият й лидер. Наличното е трагично

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #31 -: Октомври 11, 2022, 13:13:16 »
да де, ама не електоратът на нинова вдигаше шум до възбог за всяка снимка. не електоратът на нинова плещеше простотии по телевизиите. и не електоратът на нинова се прояви като принципен, ама на принципа "щом е срещу нинова - ще вия, а ако не е срещу нея - ще си мълча".

електоратът на нинова, от друга страна, беше успешно успан от гербавата пропаганда. също както и с машинките. аз затова направих паралел.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #32 -: Октомври 11, 2022, 13:34:46 »
зяплювците, дето зяпат за подменен вот, могат ли да приложат списък със секции, където машинният протокол се различава от контролното броене?

А кой, или какво, брои резултата от флашките и кой го контролира?
Вие си ги избрахте!

Неактивен Алиса

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5571
  • Алиса в страната на кривите огледала
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #33 -: Октомври 11, 2022, 13:38:41 »
Като се избистри /ако/ идеологията на БСп, която в момента я няма, ще се появи и естественият й лидер.

Идеологията и е точно такава каквато е, и по избистрена, може да иде само в националсоциализъм
БКП произлиза от социалдемокрацията, в началото на 20в, а не от социалистите

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #34 -: Октомври 11, 2022, 13:39:20 »
С една дума Нинова е невинна защото всички така правят.
Мен ми е все тая.
Аз съм я отписал и нея и опозицията и.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #35 -: Октомври 11, 2022, 13:50:51 »
с една дума тези, които зяпат само срещу нинова, а скромно си мълчат за периодите преди и след нея, показват... мммм... как най-мекичко да се изразя... показват извънмерна податливост към гербава пропаганда.

щото дори и да не са били осведомени за състоянието на нещата преди нинова, то сега знаят. обаче последният самолет, дето бил натоварил нещо си в бургас, мина съвсем мимоходом. а нищо не се е променило с изключение на икономическия министър. решението на парламента си стои.

обаче квич и хленч срещу новия икономически нещо не се забелязва от иначе много принципните. не се забелязва и нищо срещу радев, дето го назначи новия икономически.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #36 -: Октомври 11, 2022, 13:55:22 »
в интерес на истината, на хартийката, която получих пишеше името на партията, за която бях гласувал, но това още не означава, че в протокола моят глас е бил записан на правилното място.
точно това означава. щото
Quote (selected)
"Секционната избирателна комисия извършва преброяване на контролните разписки, което не е елемент от отчитането на резултата от машинното гласуване, а служи само за сравняване на резултата, извлечен от записващото техническо устройство и е гаранция за сигурността и прозрачността на изборния процес при отчитане на резултата от машинното гласуване", пише в указанията за секционните комисии, където изрично е уточнено, че броене ще се извършва от 100% от секционните комисии, при които е имало машинен вот.

https://www.mediapool.bg/tsik-pak-reshi-da-se-broyat-vsichki-razpiski-ot-mashinnoto-glasuvane-news339987.html
зяплювците, дето зяпат за подменен вот, могат ли да приложат списък със секции, където машинният протокол се различава от контролното броене?

и? какво от това, че се извършва броене? нали се сещаш, че големите измами бяха в районните комисии, а не в секционните.

не че не е правилно да се броят и контролните разписки, след това обаче какво става, ако излезе разлика между протокола от машината и броенето на ръка?
the lamers club honourable member …

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #37 -: Октомври 11, 2022, 14:06:27 »
Quote (selected)
не че не е правилно да се броят и контролните разписки, след това обаче какво става, ако излезе разлика между протокола от машината и броенето на ръка?

На тези избори в нито една секция не се случи. По закон мисля, че се смятат резултатите от машината.
Quote (selected)
нали се сещаш, че големите измами бяха в районните комисии, а не в секционните.

Има застъпници, които присъстват на броенето, заснемат протокола, а след това подават информацията в централата си.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #38 -: Октомври 11, 2022, 14:37:02 »
и? какво от това, че се извършва броене? нали се сещаш, че големите измами бяха в районните комисии, а не в секционните.
не се сещам. преди имаше едно непрестанно мазане и коригиране на протоколите от секционните, което наистина се извършваше в районните. сега това го няма, или поне никой не е алармирал за разлика между протокола от секцията и този в цик. така че пак машинките излизат невинни.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #39 -: Октомври 11, 2022, 15:22:13 »
Quote (selected)
електоратът на нинова, от друга страна, беше успешно успан от гербавата пропаганда

Аз изобщо не съм успешно успана, тъй като една трета от трудовия ми стаж е минал в МИ. С гербавите имам тежка линия на противопоставяне години наред и пълно неприемане от моя страна на  случайни семейни труженици в управлението на държавата. България има спешна нужда от истинска левица, но не наличната. И аз винаги гласувам. И внимателно гледам какво ми се предлага

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #40 -: Октомври 11, 2022, 15:42:41 »
и? какво от това, че се извършва броене? нали се сещаш, че големите измами бяха в районните комисии, а не в секционните.
не се сещам. преди имаше едно непрестанно мазане и коригиране на протоколите от секционните, което наистина се извършваше в районните. сега това го няма, или поне никой не е алармирал за разлика между протокола от секцията и този в цик. така че пак машинките излизат невинни.

не се сещаш, но преди били :)))

а аз какво съм написал, а?

и надявам се да схващаш, че „сега това го няма“ и „поне никой не е алармирал“ са две големи разлики според кореняците одесити?
the lamers club honourable member …

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #41 -: Октомври 11, 2022, 15:53:39 »
Quote (selected)
C.Results cannot be altered by activating a Trojan Horse through a sequence of key presses because
1.  Trojan Horse cannot be inserted into the software code of ECI EVM burnt into the Microcontroller Chip since the chip is one time Programmable only.

D.ECI-EVMs cannot be Physically Tampered with nor their components be changed without anyone noticing.
The tamper detection feature makes an EVM inoperative the moment anyone tries to open the machine. The Self diagnostic feature checks the EVM fully every time it is switched on. Any change in its hardware or software will be detected.

F.  Contrary to misinformation spread and alleged by some, ECI does not use any EVMs produced abroad.  EVMs are produced indigenously by two PSU manufacturers viz. Bharat Electronics Ltd., Bengaluru and Electronics Corporation of India Ltd., Hyderabad. The Software Program Code is written in-house by these two companies and not outsourced and approved by TEC of ECI and subjected to strict security procedures at factory level to maintain the highest levels of integrity.
 The software programme is converted into machine code by manufacturers and only then given to the chip manufacturer abroad. (We don’t have the adequate capability of producing semi-conductor microchips within the country). Every microchip has an identification number embedded into memory and the producers have their digital signatures on them. So, the question of their replacement does not arise at all because microchips brought back to manufacturers are subjected to functional tests with regard to the software. Any attempt to replace microchip is detectable and can make EVM in-operative. Thus, both changing existing program and introducing new one are detectable making EVM in-operative because EVMs are tamper detect.

Frame-work of the challenge:

Election Commission of India invites the nominees of National and State Recognized political parties who contested and claimed that the EVM machines held under the ownership of Election Commission of India and used in the recently held General Assembly Elections of five states namely Punjab, Goa, Manipur, Uttarakhand and Uttar Pradesh in Feb-Mar 2017 were tampered or that these could be tampered even under technical  and administrative safeguards of ECI, to demonstrate their claims at the ECI Headquarters within the framework of the extant administrative and security protocols prescribed by the Commission.

5.  Each Political Party will be allowed to choose a maximum of 4 EVMs of their choice from any 4 polling stations out of the Five poll-gone States
11.            A Challenge Slot of 4 Hours shall be allotted to each participating Political Party, wherein their registered nominees shall be given access to one of their chosen EVMs (CU+BU + VVPAT if deployed) for the purpose of PROVING the Challenge Statement 1 and 2.  In case the first chosen EVM is in-operative as a result of transportation, then the second of the chosen EVM shall be allowed to be used for the challenge and so on.
https://pib.gov.in/newsite/printrelease.aspx?relid=161986


Пускам го пак за сравнение с "В момента, ако ЦИК предоставят сорс кода, автоматично би отпаднала тригодишната гаранция на машините".

Машинките може и да са напълно невинни, но съмнение или се разсейва или се задълбочава.

*********   ✹    *********

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #42 -: Октомври 11, 2022, 16:46:17 »
И сега... какво ново в служебния гълъбарник?
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #43 -: Октомври 11, 2022, 16:48:53 »
21-минутно изявление на Костадин Костадинов на тема "Как да избегнем въвличането ни във войната?"

https://www.facebook.com/kostadin.eu/videos/1261780564581823/

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #44 -: Октомври 11, 2022, 17:12:09 »
не се сещаш, но преди били

а аз какво съм написал, а?
първо, преди имаше проблеми с протоколите, а сега - не. затова и не се сещам.

Quote (selected)
и надявам се да схващаш, че „сега това го няма“ и „поне никой не е алармирал“ са две големи разлики според кореняците одесити?
не мога да си представя как няма да има оплакали се при положение, че:
1. всички партии имат снимани секционните протоколи, и
2. ако някой секционен протокол в модифициран, винаги като резултат ще има някой ощетен. и именно този ощетения няма никаква, ама никаква причина да си трае.

така че според мен разликата не е толко голяма. верно, че не съм кореняк одесит.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #45 -: Октомври 11, 2022, 17:46:37 »
не се сещаш, но преди били

а аз какво съм написал, а?
първо, преди имаше проблеми с протоколите, а сега - не. затова и не се сещам.

Quote (selected)
и надявам се да схващаш, че „сега това го няма“ и „поне никой не е алармирал“ са две големи разлики според кореняците одесити?
не мога да си представя как няма да има оплакали се при положение, че:
1. всички партии имат снимани секционните протоколи, и
2. ако някой секционен протокол в модифициран, винаги като резултат ще има някой ощетен. и именно този ощетения няма никаква, ама никаква причина да си трае.

така че според мен разликата не е толко голяма. верно, че не съм кореняк одесит.

Аз са си кажа съображенията като многогодишен председател на СИК. На ниво СИК няма проблеми - още при смесените избори по свое осмотрение/законът ми дава подобно право/, освен бюлетините, преброих и разписките от машинното гласуване. Отивам в РИК -там също няма проблем, защото виждам какво вкарва операторът, щото чака и да се подпиша след това. И тука вече започват въпросите.  Какво става след това!? Защо не се броят офи;иално разписките и да се сравняват с крайния резултат?Защото за години наред до 17 .00 никога при мен избирателната активност не е надвишавала 40 %. Как така точно след този част скача поне с 10 отгоре/говоря за всичките тези години/. Това дори е физически невъзможно, да не говорим, че знам колко хора гласуват след 17 - я има, я няма дваесетина на секция. Аргумент - на сайта на ЦИК избирателната активност свършва винаги до 17 .00. След това няма никой там по въпроса. И гледаме нарастване на проценти при окончателно решение. Нещо не ви ли смущава? Какво всъщност става в останалите два часа?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #46 -: Октомври 11, 2022, 17:54:47 »
Аз са си кажа съображенията като многогодишен председател на СИК. На ниво СИК няма проблеми - още при смесените избори по свое осмотрение/законът ми дава подобно право/, освен бюлетините, преброих и разписките от машинното гласуване. Отивам в РИК -там също няма проблем, защото виждам какво вкарва операторът, щото чака и да се подпиша след това. И тука вече започват въпросите.  Какво става след това!? Защо не се броят офи;иално разписките и да се сравняват с крайния резултат?Защото за години наред до 17 .00 никога при мен избирателната активност не е надвишавала 40 %. Как така точно след този част скача поне с 10 отгоре/говоря за всичките тези години/. Това дори е физически невъзможно, да не говорим, че знам колко хора гласуват след 17 - я има, я няма дваесетина на секция. Аргумент - на сайта на ЦИК избирателната активност свършва винаги до 17 .00. След това няма никой там по въпроса. И гледаме нарастване на проценти при окончателно решение. Нещо не ви ли смущава? Какво всъщност става в останалите два часа?
за мен в последните два часа гласуват или търгуващите с гласа си, или тези, дето не могат на две магарета сламата да разделят и седят и до последно чакат просветление свише.

това, че вече няма примерно индианска нишка, не значи че не може да се дават едни кинти за едно гласуване - просто този метод е отпаднал. методът със странните преференции си важи - примерно давам на 20 човека по 50 лева, за да гласуват за дпс, преференция 104. и после гледам кое как.

но това няма значение, идеше реч за възможни манипулации. за което аз съм категоричен, че ако имаше такива, от манипулациите щеше да ощетени, и именно ощетените нямаше да си мълчат.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #47 -: Октомври 11, 2022, 18:10:33 »
Аз са си кажа съображенията като многогодишен председател на СИК. На ниво СИК няма проблеми - още при смесените избори по свое осмотрение/законът ми дава подобно право/, освен бюлетините, преброих и разписките от машинното гласуване. Отивам в РИК -там също няма проблем, защото виждам какво вкарва операторът, щото чака и да се подпиша след това. И тука вече започват въпросите.  Какво става след това!? Защо не се броят офи;иално разписките и да се сравняват с крайния резултат?Защото за години наред до 17 .00 никога при мен избирателната активност не е надвишавала 40 %. Как така точно след този част скача поне с 10 отгоре/говоря за всичките тези години/. Това дори е физически невъзможно, да не говорим, че знам колко хора гласуват след 17 - я има, я няма дваесетина на секция. Аргумент - на сайта на ЦИК избирателната активност свършва винаги до 17 .00. След това няма никой там по въпроса. И гледаме нарастване на проценти при окончателно решение. Нещо не ви ли смущава? Какво всъщност става в останалите два часа?
за мен в последните два часа гласуват или търгуващите с гласа си, или тези, дето не могат на две магарета сламата да разделят и седят и до последно чакат просветление свише.

това, че вече няма примерно индианска нишка, не значи че не може да се дават едни кинти за едно гласуване - просто този метод е отпаднал. методът със странните преференции си важи - примерно давам на 20 човека по 50 лева, за да гласуват за дпс, преференция 104. и после гледам кое как.

но това няма значение, идеше реч за възможни манипулации. за което аз съм категоричен, че ако имаше такива, от манипулациите щеше да ощетени, и именно ощетените нямаше да си мълчат.

Говоря основно за манипулация с избирателната активност. Тука е лъжата. Квото е до 17.00 - това е националната истина. Демек, почти никаква след тази част. Може и да е ставало някъде натовраване, но това не променя нищо. Аз имам преки впечатления от София, а тук е съсредоточена четвърт България

По мое мнение манипулациите се проявяват чрез избирателната активност. Не са разпечатките. Това обяснява и дългогодишната "невъзможност" да си преброиш населението. Аз държа на задължителното въвеждане на активна регистрация. Останалото - вън от списъците
« Последна редакция: Октомври 11, 2022, 18:15:38 от Aсол »

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #48 -: Октомври 11, 2022, 19:46:32 »
Quote (selected)
МВФ: България няма да изпадне в рецесия нито сега, нито догодина
https://www.segabg.com/hot/category-economy/mvf-bulgariya-nyama-da-izpadne-recesiya-nito-sega-nito-dogodina
Нормално, ние рецесии призвеждаме във вселенски мащаби и изнасяме.
Се надаме Мъск да го колконизира тоя пуст Марс та и там да изнасяме.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #49 -: Октомври 12, 2022, 10:28:49 »
Quote (selected)
електоратът на нинова
Извинете ме, но "електората" не е на Нинова! Той е на БСП и е от около 30 години, т.е. доста преди Нинова, а вероятно и доста след нея!
Нека не обиждаме членовете и симпатизантите на тази партия...

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #50 -: Октомври 12, 2022, 11:45:43 »
Quote (selected)
Е, да го бяхте сторили, когато бяхте на власт!

07-10-2022г., Соня Колтуклиева



ПП минава в опозиция, но иска
:

1. Закон за КПКОНПИ
2. Механизъм за контрол над главния прокурор
3. Увеличаване на минималната работна заплата и пенсия
4. Две тарифи за ток и вода
5. Таван за цената на газа
6. Увеличаване на заплатите на учителите и младите лекари и т.н..
7. Да не се увеличат данъците.
8. Влизане в Еврозоната и Шенген.
9. Приемане на 22-та закона по плана за възстановяване.

…. Е, да го бяхте сторили, когато бяхте на власт!
https://www.lentata.com/e-da-go-byahte-storili-kogato-byahte-na-vlast

Ами да ги бяхте оставили да го сторят, докато бяха на власт …  :t0120:

Щото и едно БЕБЕ се ражда живо и здраво чак на 9-ия месец,

а НЕ при прекъсната бременност на 7-мия месец
:t0114:


Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #51 -: Октомври 12, 2022, 11:46:02 »
Като основната причина за тази „прекъсната бременност” е посочена  кратко и ясно от Кирил Кадийски – известен български поет с купища международни награди:

Quote (selected)


„Темида не спи.

Нокаутирана е, лежи и ближе рани.

И НЕ може да направи нищо, докато се обслужва от тази прокуратура.”
https://www.lentata.com/temida-ne-spi-nokautirana-e-lezhi-i-blizhe-rani-ne-mozhe-da-napravi-nischo-dokato-se-obsluzhva-ot-tazi-prokuratura  :notworthy:

« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 12:00:49 от Джиджи »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #52 -: Октомври 12, 2022, 12:11:58 »
Щото и едно БЕБЕ се ражда живо и здраво чак на 9-ия месец,
Глупости. Гледай си речниците.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #53 -: Октомври 12, 2022, 12:14:05 »
Декарт не е прав. Жижи съществува.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #54 -: Октомври 12, 2022, 12:41:06 »
Quote (selected)
Цитат на: Джиджи в Днес в 11:45:43

    Щото и едно БЕБЕ се ражда живо и здраво чак на 9-ия месец,

Глупости. Гледай си речниците.

За речниците – хубу, гледам си ги, няма къде да ходя ...

А ТИ лично, КОГА за последно родѝ преди 9-ия месец ... :t1816:

И КАК е бебенцето ... :t2334:

« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 13:39:10 от Джиджи »

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #55 -: Октомври 12, 2022, 12:53:34 »
Постижения на правителството на Подменящите:
Минималната работна заплата от 670 лв. на 710 лв.;
Мминималната пенсия от 300 лв. на 370 лв., а от 1 юли - до 467 лв.;
Подкрепа за младите семейства с данъчни облекчения (Какви?);
Безплатни ясли и детски градини;
Увеличение на бюджета с 315 млн. лв. за образователната система;
ДОСТОЙНО възнаграждение за медиците;
Подкрепа за хората с увреждания.

Актуализацията на бюджета:
0% ДДС за хляба;
25 стотинки отстъпка за бензин и дизел;
ОСВОБОЖДАВАНЕ НА (???) акциза на тока и втечнения газ;
Намаляване на ставката на 9% за парното;
Увеличаване цената на газа три пъти.

Това, според Подменящите!
Виждам, че доста от нещата, описани от мрънкалото, се припокриват!
Дали пък не са пропуснали нещо и сега да искат да се поправят? Газа, например, само 3 пъти, а можеше да е 6 пъти. И вместо да ни го карат втечнен от УСА, може от Марс, с корабите на Мъск. Вместо само 70 руски дипломати да се изгонят, направо да се обяви война на Русия, няма да си играйкаме на дребно, а!

Нали така...


Quote (selected)
Декарт не е прав. Жижи съществува.
То убу, че съществува, ама ще трябва да и обясниш кой е Декарт, та да го приеме :)

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #56 -: Октомври 12, 2022, 13:06:34 »
А после и когитото  :crying_with_laughter-3302:

Бившият любимец на Джиджито нещо се е раздрънкал следизборно:
https://epicenter.bg/article/Slavi-vadi-tayni-ot-koalitsiyata/296045/11/0

И пак нито дума за изборния му резултат.
*********   ✹    *********

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #57 -: Октомври 12, 2022, 13:32:28 »
Бившият любимец на Джиджито нещо се е раздрънкал следизборно:
https://epicenter.bg/article/Slavi-vadi-tayni-ot-koalitsiyata/296045/11/0

И пак нито дума за изборния му резултат.

Ако ще го приемеш от мен – Кирчо е ВТОРИ от 7 на брой! –  НЕ йе последен!!! :t2015:

Затуй, много по-добре е да видим как се е раздрънкал Слафчу, дето изобщо го нема у парламента ...   :t2334:

« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 13:37:41 от Джиджи »

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #58 -: Октомври 12, 2022, 14:53:13 »
Аз те съветвам да не подценяваш дрънкането на Слафчу, щото то ще хване здрави корени, на които той слага само малко тор. Ако трябва да съм честна, не знам къде живееш...ще се събудиш много повече от нещастна

п. п. Това, че си много глупава няма да ти бъде индулгенция

п.п.п- Бармалей, не ви излиза пасиансът. И най-загубените на около дваесе и кусур ви чакат да умрете. Даже за разлика от вас, разбират че това е съдбата ви. Не мисля, че трябва да се изненадваш. Просто си прочети историята на държавата :smokin:

Идеята да я пренаписвате не беше добра.  :smokin:
« Последна редакция: Октомври 12, 2022, 15:30:13 от Aсол »

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #59 -: Октомври 12, 2022, 15:35:06 »
Кирил Кадийски – известен български поет с купища международни награди:

Това как го прави компетентен, да дава политически акъл!?
Вие си ги избрахте!