Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 16:39:05

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 519184 пъти)

deneb и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #300 -: Октомври 24, 2022, 15:00:24 »
От пачата поне има полза - сгрява, лекува, засища.
Ония ако ще ги сравняваме с пача - тогава само с такава, минала пътя си през храносмилателния тракт.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #301 -: Октомври 24, 2022, 15:36:12 »
Quote (selected)
Служебният министър на икономиката и индустрията увери, че България не изнася оръжия за Украйна. България изнася оръжия за много държави по света, но впоследствие къде отиват Стоянов не знае. Възможно е да изнасяме оръжие за страни, които снабдяват Украйна, завърши Никола Стоянов.
https://epicenter.bg/article/Ministar-Nikola-Stoyanov--Ochakvam-inflatsiyata-da-tragne-nadolu/297274/4/0
Тоя го повтаря това вече на няколко пъти.
Целият съм в слух!
Що не рИветИ бе?
Къде са бурните възмущения, обвиненията в лъжи, ореваването, къчовете...?
И в медиите нещо не виждам друго, освен отегчено съобщаване на новина от трети разряд с изтекъл срок на годност.
Някой ще стъпи ли на килимчето да каже що тъй?
Какво се измени, че толкова хрисими станаха всички?
Безразлични поне, ъ?
Айде бе, кво чакате?
 :c0301:
Ние си рИвем, ама служебния поне не се е изтъпанил:
Quote (selected)
Корнелия Нинова: Един патрон за Украйна не е тръгнал от български производител
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/11486455
Може да е боклук сегашния, но не е толкова лицемерен колкото предния министър.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #302 -: Октомври 24, 2022, 16:13:37 »
Quote (selected)
Може да е боклук сегашния, но не е толкова лицемерен колкото предния министър.
Не питам това!
Кой по голям боклук е - трудна работа да се докаже, поне щото няма, или поне аз не съм чувал за критерии за голям или малък боклук.
Питам що за единия боклук се съдраха определини особи тук /някои даже и приятелчета, ама поне чест им прави, че малко гузно, ама си траят/, а за другия боклук мълчат.
Някои, щото май се усетиха, че тогава га риваха, целта изглежда е била друга.Малко са били като измамените камилчета, ама - случва се!
И само един се обади, може би щото се опозна, то гузен негонен бяга казват.
Та онези боклуци не ме касаят толкова, местните ме интересуват.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #303 -: Октомври 24, 2022, 16:18:21 »
Ако става въпрос за мен, да не харесвах това което направи Нинова, не харесвам и това което прави служебното правителство.
Единственото хубаво сега е че без действащо НС не може да влоши допълнително вече влошеното положение.
Казвах го преди, казвам го и сега, не съм гласувал за БСП на изборите кога лвлязоха във властта, на сегашните също.
Преди това съм гласувал за тях, няма какво да крия.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #304 -: Октомври 24, 2022, 16:28:33 »
Quote (selected)
Ако става въпрос за мен, да не харесвах това което направи Нинова, не харесвам и това което прави служебното правителство.
Не става въпрос за теб.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #305 -: Октомври 24, 2022, 16:33:18 »
Quote (selected)
Преди това съм гласувал за тях, няма какво да крия.
И през ум не ми е минавало да питам кой за кого гласувал или що тъй, а  не иначе.
И никога не съм апелирал да се гласува за този или онзи - всеки с акъла си.

Отговарях на оня детоичгонема, заради инфантилната му арогантност, че с гласуването си не съм разбирал последствията!
То, ги разбирало демек!
 :angryfire:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #306 -: Октомври 24, 2022, 16:51:00 »
Толкова ли е трудно да се разбере, че по действията на Нинова се плюе заради избирателите на БСП - партията с най-големите русофили, участва в най-русофобското правителство.
А служебното правителство няма избиратели и затова могат да си правят каквото си искат.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #307 -: Октомври 24, 2022, 16:51:09 »
Ххха!
Ето го бе!
Quote (selected)
Quote (selected)
"4 от партиите в Народното събрание имат явно изразена проевропейска и пронатовска ориентация и тези партии имат 173 депутати.
И с измислени причини не могат да се разберат - щото копрупцията не я посочват политиците, а съдебните органи. А тези партии заедно даже да направят дори конституционна реформа", каза Цонев.
https://epicenter.bg/article/Tsonev--Reshavaneto-na-tekushtite-problemi-minava-prez-reshavaneto-na-politicheskata-kriza/297317/2/0
Гаче ли ме е чел!
И онова нищожество по горе има наглостта да ме обвинява за това, че съм бил гласувал!
Ааах да #&^(&()) _)((ката!
 :t0114:
 
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #308 -: Октомври 24, 2022, 16:53:33 »
Quote (selected)
че по действията на Нинова се плюе заради избирателите на БСП
Не заради!
А за да ги няма!
Доста гоуема разлика, не ли?
А колкото по ги няма, толкова ей ония от по предния ми пост ще си разиграват коня както си искат.
И именно щото
Quote (selected)
партията с най-големите русофили, участва в най-русофобското правителство.
и удряше спирачките колкото може с 28-те си депутата, покрай прокараните социални придобивки за които се напъваше години наред, се получи това, което беше - нямаше поне турски мечти като цитираните по горе.
Е, ся ги има.
Просто съм ошашавен, какво мълчание и неглижиране настана, след като се изтъпани Корнелията и обяви, подкрепи и се избра Веждито.
Слисването е било гоуемо и още държи влага, не предполагам, че е от разум.
Затова и пуснах темичка, да видя бе!
Обтекаеми коментари. Фифти фифти!
берекетверсин!
Щото пък сега, без шибания председател нямаше да започне работа шибаното НС и щяхме да се хванем за палците зимата без бюджет.
така поне ще опитаме, а ако започнат изгъзици - винаги може да се бламира работата му. А ако пък не може - то на следващото НС въобще няма да има такива опции.
Ще има само евроатлантически ценности!
Запомнете ми прогнозата.
Можеше да се надяваме на нещо друго, ако избирателната активност бе поне 60%, ама къде ти толкоз акъл - я се огледайте дори и само в тукашните коментари!
 :t0174:
« Последна редакция: Октомври 24, 2022, 17:03:31 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #309 -: Октомври 24, 2022, 16:55:13 »
Quote (selected)
че по действията на Нинова се плюе заради избирателите на БСП
Не заради!
А за да ги няма!
Доста гоуема разлика, не ли?
Нинова и тя много помогна БСП да нямат избиратели. А русофилите, смея да твърдя, са мнозинството от българите.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #310 -: Октомври 24, 2022, 16:57:56 »
И аз съм гласувал за БСП някога си и няма защо да се срамувам от това. Но след това, в което се превърнаха, след това, което направиха и правят – никога повече.

Тези обаче, които гласуват за тази партия, да не се правят на утрепани, че не знаели къде отивали онези оръжия и че, видиш ли, търговията с тях била морална. Ето това е лицемерието.

Лицемерие е също да крещиш „ама и тези продават, срещу тях защо не викате“. Да не би да одобряваме, или да гласуваме за такива – както правят лицемерите.
А и изобщо номерът „ама в Америка бият негрите“ не струва. Ако на някого гащите са жълти, няма да ги изчисти, като се опитва да разсейва вниманието.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #311 -: Октомври 24, 2022, 17:09:36 »
Приемах до преди години за виц  оня натряскания дето се издрайфал на правещия му забележка.
Уви, било груба реалност.
Разрастваща се!
"Су тютел" ли беше онова, Мукта?
Е не върви тук, нямаме подходящи заведения и закони.
И достатъчно.
 :t0111:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #312 -: Октомври 24, 2022, 17:12:50 »
https://epicenter.bg/article/Plevneliev--Nyamame-izlishni-ochakvaniya/297325/2/0
Ей ги милите.
Признавам си, очаквах че ще се докараме до тук, но не толкова бързо.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #313 -: Октомври 24, 2022, 17:25:24 »
Quote (selected)
"Въпросът за еврото трябва да се постави на референдум. България и Румъния са единствените страни в ЕС без нито един референдум - нито за приема в ЕС, нито за членството в НАТО", каза още той..

 „Ние сме отправили покана към проф. Стив Ханке за свикване на кръгла маса в България по темата. За съжаление, липсва публичен дебат по въпроса.
https://epicenter.bg/article/-Vazrazhdane--kani-parlamentarnite-partii-na-razgovori-za-evrozonata/297293/2/0

Мен това ме вълнува - чаках да го има написано, за да знам, че се движи.
До следващите избоdи има време да се съберат подписите, нищо че най-наточените за еврото вече биха отбой.
Дотогава и единогласието по въпроса за санкциите ще се е разпукало на съставните си части.
*********   ✹    *********

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #314 -: Октомври 24, 2022, 22:03:01 »
Quote (selected)
че по действията на Нинова се плюе заради избирателите на БСП
Не заради!
А за да ги няма!
Доста гоуема разлика, не ли?
Нинова и тя много помогна БСП да нямат избиратели.
първо, от поне десет години бсп тъпри неистов бой - както от боко, така и от радевите правителства впоследствие. и това, че имаше вой, плач и хленч само по времето на нинова като министър, въобще не е случайно - целта си беше да се откажат максимално много хора да гласуват за бсп. и целта беше постигната.

при положение, че преди нинова и след нинова няма никаква, ама абсолютно никаква реакция на същите тези репортажи за украински самолети, двойният аршин на плюещите става безпощадно ясен.

Quote (selected)
А русофилите, смея да твърдя, са мнозинството от българите.
това по никакъв начин не става ясно от вота на въпросното мнозинство. избрани са войнолюбци и русофоби, които без никакво усилие сформират конституционно мнозинство.

същевременно николай малинов някой знае ли колко гласа събра на последните избори?

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #315 -: Октомври 24, 2022, 22:08:49 »
между другото, освен мнозинството русофили, разбита е и илюзията за мнозинството леви. и това е от един куп време - поне от 15 години за леви според социологическите проучвания се определят не повече от 20% от българите. това е мъдрият български народ - беден, ама десен. или неориентиран. ама мъдър.

ето едно проучване от преди месец:
Quote (selected)
21% вярват на десни политици, 14% на леви, а за близо половината - 48% от анкетираните идеологическият уклон няма значение.

Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2022/09/20/43-iskat-deputatite-da-se-boriat-s-korupciiata-samo-4-s-klimatichnite-promeni.544176

и като резултат нема ляво, нема дясно, има тряс в ла*ното прясно.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #316 -: Октомври 24, 2022, 22:09:59 »
ретроспекция:
Quote (selected)
Само 15% от българите се определят като леви
Никола Лалов
21 декември 2009 15:47
https://www.mediapool.bg/samo-15-ot-balgarite-se-opredelyat-kato-levi-news160057.html

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #317 -: Октомври 24, 2022, 22:13:22 »
Няма ляво, ако под ляво се разбира това което прави а не  говори БСП.
Няма и дясно ако Баце е дясната алтернатива.
В този смисъл понятията нямат почва у нас сега.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #318 -: Октомври 24, 2022, 22:16:59 »
натряскал си глупост. лявото си е ляво - леви формации колкото щеш, който не му харесва бесепе - алтернативи бол. обаче левите българи са кът. като русофилството - имаш движение 'русофили', което обаче има известни трудности с набирането на електорат, да се чудиш защо при толкова русофили в мамковината.

същото и за дясното. баце е всеяден, депесето са център, кирчо-кокорчовците и те. обаче разните му десебета, дебета и прочие нещо и тен не могат да се преборят за любовта на мъдрият български народ.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #319 -: Октомври 24, 2022, 22:22:14 »
Quote (selected)
това по никакъв начин не става ясно от вота на въпросното мнозинство. избрани са войнолюбци и русофоби, които без никакво усилие сформират конституционно мнозинство.
Факт!
Т.к. и аз смятам и то се доказва от други факти, че по голямата част от т.н. народец все още си е русофил, близо до акъла е че картинката която е нарисувана за НС е заради онези 38%, в голямата си част  гласуващи за споменатите по горе от теб.
И още повече - заради онези останали 62%, които НЕ са гласували.
Но то не е кур да го набиеш в тъпата кратуна на определени особи, където пък се оказва че за акъл няма място.
При все това си оставам спокоен - да прави секи кво ще, но до момента, когато същите особи започват да раздават това, което го нямат.
А за други особи ще им цитирам по памет един от новите им месии - "...свободата се състояла не в това, да правиш каквото си искаш, а това, което трябва, дори и да не искаш."
Без да коментирам.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #320 -: Октомври 24, 2022, 22:29:57 »
Quote (selected)
Само 15% от българите се определят като леви
Никола Лалов
21 декември 2009 15:47
За леви и десни, освен да се самоцитирам за намси кой път още от началото на оня форум.
Аз, с образование, позиция, статус и т.н. като за средна класа се барам за ляв, а баджанака, още от 90-та година, за десен мъ десен, щото бил син, ама тва щото левскар!!!
Нямаше пари да се обръсне и стоя периодично без работа, докато най накрая му се помогна да изкарва там някой лев.
Среден техник, кабелджия.
Десен!!!
Прелетя през СДС, ДСБ и кацна накрая като върл гербаджия.
Щот син бе!
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #321 -: Октомври 24, 2022, 22:33:13 »
Нашите сини го докарват не като цвят а като роднинска връзка.
Баш сините все потомци на соц номенклатурчици.
Не казвам на комунисти щото разликите са големи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #322 -: Октомври 24, 2022, 22:34:10 »
Аз, с образование, позиция, статус и т.н. като за средна класа се барам за ляв, а баджанака, още от 90-та година, за десен мъ десен, щото бил син, ама тва щото левскар!!!

то и аз съм левскар, ама не съм си и помислял нито за сдс, нито за останалите и издънки.

така, че не е до футболни пристрастия.
the lamers club honourable member …

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #323 -: Октомври 24, 2022, 22:43:09 »
Quote (selected)
така, че не е до футболни пристрастия.
Съжалявам, ако така си го приел, аз посочих начинът на мислене на една немалка част от народеца ни.
Въобще не свързвам с футбола социалната ориентация, още повече, че не съм гледал мач от 1994 г. га станахме четвъртити.
Но нивото на мислене на голяма част си е такова.
Интересно, че цесекари пък, не го дават така на цвят, иначе резултатите от изборите биха били по други.
Такава каша аморфна сме, че секи социолог може да си прави квито ще изводи.
Вероятно краварски шамани усетиха и подсказаха онова "кой не скача е червен", като вървящо добре сред народеца ни.
И го налапаха.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #324 -: Октомври 25, 2022, 10:18:27 »
ГРОБаджиите бързат в заГРОБването ни - вече са внесли в НС проекторешения за
-оръжие за Украйна
-приемане на еврото
-лицензиране на неруско ядрено гориво
-усилване на охраната от НАТО.

Гласувалите за ГЕРБ (ДБ, ПП, Яневата шайка, за БСП не се наемам да съдя) бездетни самоубийци ще да са?

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #325 -: Октомври 25, 2022, 10:28:04 »

Гласувалите за ГЕРБ (ДБ, ПП, Яневата шайка, за БСП не се наемам да съдя) бездетни самоубийци ще да са?
Софи, въпросителният знак е ненужен.

Знам че се потретвам, но за мен "победата" на герб е резултат на машинация.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #326 -: Октомври 25, 2022, 10:34:26 »
Знам че се потретвам, но за мен "победата" на герб е резултат на машинация.
Второто място на ПП и влизането на Яневата банда в НС на мен ми изглежда още по-съмнително, Коле. За разлика от ГРОБ такивато нямат дори разпълзялата се като отровна плесен12-годишна клиентела по все градове, градчета, села, махали и паланки.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #327 -: Октомври 25, 2022, 10:36:04 »
Знам че се потретвам, но за мен "победата" на герб е резултат на машинация.

Не знам, не знам. Нещо много е „пирова“ тази победа.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #328 -: Октомври 25, 2022, 10:38:17 »
Няма никакви машинации според мен пък.
200 000 общинска и неизчегъртана все още централна администрация, плюс родата им, плюс фирмите които им плащат /ние всички им плащаме!!!/ за уж ОП, прави толкова - към 600К. Това им е максимума, но го имат твърдо и всеки път - също както и турците.
Затова се счупих да обяснявам, че колкото по ниска избирателна активност, толкова повече тия твърди клиенти ги имат в кърпа вързани.
Турците и те са ЗА, Ристюфци и те и това са вече 123 - приемат всичко!
ПП - каквото дадат в тази посока.
 :t2407:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #329 -: Октомври 25, 2022, 10:44:16 »
Quote (selected)
Второто място на ПП и влизането на Яневата банда в НС
Чалгарите бяха къде 600К на по предния път, къде мислиш, че са отишли.
Умнокрасивите и те са пръснати там, щото може би виждат, че ДъйБъ са нефелни и се спасяват към ПП и отчасти яневите, та и там не мисля, че има съмнения. Дори и да има - малко са.
Няма да се уморя да повтарям - не са много тези, които са оформили тази шайка в БГ, много са тези, дето не си размърдват задника до секциите.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен аменеменема

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 3564
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #330 -: Октомври 25, 2022, 10:47:25 »
Гласувалите за ГЕРБ (ДБ, ПП, Яневата шайка, за БСП не се наемам да съдя) бездетни самоубийци ще да са?
Единствената разлика между БСП и останалите изброени е, че тези другите открито заявяват русофобията си и готовността да служат на големия бял сподар. При БСП тази откритост поне досега беше само на отделни изблици – случаят Вигенин, случаят Стойнев, случаят ММм (на Мая Манолова мъжът) и най-скорошното – плонжът с участието в четворното правителство. Там вече лизаха обущата и откъм подметката.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #331 -: Октомври 25, 2022, 10:52:07 »
Затова се счупих да обяснявам, че колкото по ниска избирателна активност, толкова повече тия твърди клиенти ги имат в кърпа вързани.
Това е класика, христоматийна. Не зная  кой още се нуждае от обяснения. Моето твърдо мнение е, че като не намираш себе си на сергията, отиваш и гласуваш "за никого", независимо как ще ти преразпределят вота. Едни примерно 30тина % "за никого" нямаше да са просто буря в чаша вода, а солиден протестен вот, силни и ясни сигнали и знаци "разкарайте се, не щем ви".

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #332 -: Октомври 25, 2022, 11:06:41 »
Единствената разлика между БСП и останалите изброени е, че тези другите открито заявяват русофобията си и готовността да служат на големия бял сподар.

Най-комичното е, когато неизменно и убедено гласуващи за БСП започнат да псуват ЕС и НАТО. Не знам как психолозите обясняват това шизо. Не вярвам да не са чули своето ръководство от Първанов насам, което не спира да се дере във вярност на евроатлантическите ценности. Същото касае и "русофилството" на БСП-партизаните.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #333 -: Октомври 25, 2022, 11:07:47 »
Едни примерно 30тина % "за никого" нямаше да са просто буря в чаша вода, а солиден протестен вот, силни и ясни сигнали и знаци "разкарайте се, не щем ви".

И те няма да се разкарат. "щете, не щете ни, ние сме тук, други няма!" Тридесет процента протестен вот няма да направи нищо. Трябва да се смени системата. За съжаление нямаме армия, която да направи преврат. А за революция... е, доказали сме, че не ставаме за революции.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #334 -: Октомври 25, 2022, 11:11:44 »
Quote (selected)
Едни примерно 30тина % "за никого" нямаше да са просто буря в чаша вода, а солиден протестен вот, силни и ясни сигнали и знаци "разкарайте се, не щем ви".
Бооожее, ама ти май наистина си мислиш, че тия разбират от нещо друго освен от тояга?
Ама Софи имаш пред себе си гьонсурати, знаеш какво е това, нали?
Мислиш ли, че на някой му пука колко щели да го недолюбват?
Дай да не изпадаме в положението на онези приказки дето се разправяха по време на присъствието на виетнамците тук - дето нахълтали в стаята на студент преспал с виетнамката и му викали "ти си льош..."!
Никакъв протестен вот не ги интересува, никога няма им се повлияе по такъв начин.
Системата е такава, каквато е - броят се действителни гласове и важат само за партии влизащи в НС.
Точка!
Нищо повече никого не го интересува.
А на мен пък ми е чудно - ами сега има цялото ветрило - от консервативни, клиентски, чалгарски, националистки, етнически - баси и най накрая, ако на човек нищо не му харесва, не ходи без долни гащи, нали?
Все някакви си купува.
Макар че и без гащи може да се ходи, но това също е собствен избор, а изборът да оставиш някой друг да решава дали със или без гащи да те остави...ми не го разбирам това!
« Последна редакция: Октомври 25, 2022, 11:16:57 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #335 -: Октомври 25, 2022, 11:19:58 »
Трябва да се смени системата
Да. Убедена съм. Печално е, но аз /все по/ не виждам потенциал у сегашните българи. Особено у младите, все по не виждам. И не защото съм остаряла, а защото всеки  ден, повече от 30 години съм с тях. Дано греша, но...

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #336 -: Октомври 25, 2022, 11:30:54 »
Русофилството отдавна не е това, което беше. Вярата в дядо Иван и "братушките" не са основни показатели да бъдеш русофил. Кои са русофилите днес? Всеки, който не вярва в т. н. евроатлантически ценности, моментално е определян като русофил. Русофил си и ако кажеш, че интересите на България и на българите трябва да бъдат на първо място.
Има ли партия, от досега управлявалите, която да бъде определяна като "русофилска"? Определено няма. БСП, на базата на симпатизантите си, бе определяна като такава. Но от времето на Първанов, тя стана защитничка на евроатлантическите ценности. При Станишев и Нинова удари дъното.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #337 -: Октомври 25, 2022, 11:39:16 »
Трябва да се смени системата
Да. Убедена съм. Печално е, но аз /все по/ не виждам потенциал у сегашните българи. Особено у младите, все по не виждам. И не защото съм остаряла, а защото всеки  ден, повече от 30 години съм с тях. Дано греша, но...
Кой да го направи? Поколението Z не успява. Поколението алфа ли? Тия дето живеят в Матрицата? Забрави!

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #338 -: Октомври 25, 2022, 11:41:32 »
Кои са русофилите днес? Всеки, който не вярва в т. н. евроатлантически ценности, моментално е определян като русофил. Русофил си и ако кажеш, че интересите на България и на българите трябва да бъдат на първо място.
Има още една група - тези, които отчитат факта, че България геополитически е в зоната на влияние на Русия, и които знаят какво ни се случва всеки път в новата ни история, когато не отчитаме този факт. Предвид управляващите ни подлоги - трети път. И се боя, че "мекият, нерешителен" Путин няма да е милостив като Сталин, колкото и да ви звучи парадоксално. Не ми се обяснява що така виждам нещата.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #339 -: Октомври 25, 2022, 11:55:38 »
Quote (selected)
Всеки, който не вярва в т. н. евроатлантически ценности, моментално е определян като русофил. Русофил си и ако кажеш, че интересите на България и на българите трябва да бъдат на първо място.
Точно!
Кой не скача е червен.
Колко познато!
Айде още метър напред - тогава?
Какво правим?
Спираме стъписано и чакаме някой пън да ни каже какви сме и накъде да тръгнем?
Мърморим под юрганя?
Ослушваме се като пикаеща крава за да налучкаме посоката?
Търсим си оправдания там където ги няма, за да не изглеждаме дори и в собствените си очи мекотели?
Фащаме манлихерата и заминаваме в гората?
Нищо от това няма и не е необходимо да се прави, щото няма да има никакъв ефект.
Поне не тук и не сега.
И какво остава накрая?
Ааа, системата да сменим...и как?
По горните няколко начина ли - ми не става, работи се с това, което го имаш като инструменти.
А те са ясни.
За съжаление - не на всеки.
 :bigok:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #340 -: Октомври 25, 2022, 12:11:55 »
Фащаме манлихерата и заминаваме в гората?
Н

То у нас вече - ни манлихери, ни гори.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #341 -: Октомври 25, 2022, 12:21:25 »
То у нас вече - ни манлихери, ни гори.
В рапицата - у нас сега рапица да искаш - по цялата магистрала от Бургас до София - хем по-екологично и политкоректно ще е неопартизанското движение

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #342 -: Октомври 25, 2022, 12:26:26 »
Quote (selected)
То у нас вече - ни манлихери, ни гори.
Аде сега, пак оправдания!
Имаме около 250 к ловци - десет пъти повече от армията ни.
Щом съществуват, значи има и добитък, щом има добитък - значи има и къде да се крие, значи и гори има.
Но няма смисъл от изгъзици.
Апропо, не съм се интересувал - ко прай натуту, ако земе някой и направи превратче в страната си, но без да разбърква стройните му редици.
На натуту.
Поне на пръв поглед.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #343 -: Октомври 25, 2022, 12:28:39 »
Quote (selected)
В рапицата - у нас сега рапица да искаш - по цялата магистрала от Бургас до София - хем по-екологично и политкоректно ще е неопартизанското движение
Не си минавала тази година - слънчоглед, докъдето погледнеш. Най вече от Тракия та до Бургас.
М.г. беше рапица.
Ся- слънчоглед!
И да не си си помислила само, че ше падне цената на олиото.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #344 -: Октомври 25, 2022, 12:40:19 »
Quote (selected)
„Много се говори за бързо влизане в „Еврозоната“. Но защо забравяме, че поискахме доклад как ще се отрази това на държавата и народа. Това не значи, че си антиевропейски настроен, а че си отговорен. Каним БНБ на открито заседание тук да ги изслушаме има ли доклад как ще се отрази това“. Това заяви при откриването на новия парламент лидерката на БСП Корнелия Нинова.
https://tribune.bg/bg/politika/bsp-na-pauza-za-vlizane-v-evrozonata-parvo-iskat-publichno-izslushvane-na-bnb-za-posleditsite/

Щом сме в поле чудес - 1/5 от депутатите могат да вкарат референдум за еврото директно.
Разумните и отговорни 25 социалиста и тези на Костя дават 52 депутата от 48 необходими.
Та коя е имагинерната величина в тази уж проста аритметика?



*********   ✹    *********

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #345 -: Октомври 25, 2022, 12:40:41 »
Не си минавала тази година
Напротив - през май пътувах, тъкмо беше нацъфтяла.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #346 -: Октомври 25, 2022, 12:42:56 »
Според теб Джо, какъв е процентът на компетентните БГ по въпроса?
И може ли, какъвто и да е отговорът ти /ако има такъв/, твоето лично мнение?
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2195
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #347 -: Октомври 25, 2022, 12:44:53 »

И да не си си помислила само, че ше падне цената на олиото.
У нас, Джузепе, само цените на стоките оценяват българската поезия и следват заветите й, поради което са постоянно в

"един безконечен възход

- нагоре! нагоре!"

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #348 -: Октомври 25, 2022, 12:50:09 »
И аз залагам на рапицата да е повече.
От доста години.
Оная соц идея за сеитбообръщението не фаща дикиш у съвременните експлоататори/унищожители.
Цедят земята до последно.
Не само земята.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #349 -: Октомври 25, 2022, 13:07:29 »
Quote (selected)
И аз залагам на рапицата да е повече.
Не знам, август минавах и накъдето погледнах - изсъхнал вече слънчоглед.
Даже споделих с по добрата половинка - глей ги тия, сега само слънчоглед ще садят, щото олиото поскъпна.
Започна някъде около Пловдив, та чааак вече се виждаха на Нефтохим железариите, до там - слънчоглед.
Рапицата се набива повече на очи.
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23463
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #350 -: Октомври 25, 2022, 13:13:24 »
Август рапицата вече я няма на полето.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #351 -: Октомври 25, 2022, 13:31:47 »
Според теб Джо, какъв е процентът на компетентните БГ по въпроса?
И може ли, какъвто и да е отговорът ти /ако има такъв/, твоето лично мнение?

Може, въпреки, че не съм изразявал друго такова.
Мнението ми е, че който пръв пусне контролния изстрел в тила на ЕС има доста по-добри шансове за оцеляване.
България има и мотива, и възможността.
Референдумчето е малък калибър, но върши работа като за начало.
% компетентници е ирелевантен в този контекст.
*********   ✹    *********

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #352 -: Октомври 25, 2022, 13:58:14 »
Едни примерно 30тина % "за никого" нямаше да са просто буря в чаша вода, а солиден протестен вот, силни и ясни сигнали и знаци "разкарайте се, не щем ви".

И те няма да се разкарат. "щете, не щете ни, ние сме тук, други няма!" Тридесет процента протестен вот няма да направи нищо. Трябва да се смени системата. ....
Много е лесно да си против. Много по-трудно е да си "за". Когато не искаш тези или онези, да посочиш кого искаш. Както гледам, всички "нещящи" нямат идея кого "щат".

Същото се отнася и до "системата" - много е лесно да се отрича "системата" без дори да си наясно какво конретно стои зад това понятие. Да се смени, добре, но кое по-точно и с какво ? Опасявам се, че огромното мнозинство отричащи 'системата', просто нямат идея с какво да я заменят.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #353 -: Октомври 25, 2022, 14:27:40 »
Много е лесно да си против. Много по-трудно е да си "за". Когато не искаш тези или онези, да посочиш кого искаш. Както гледам, всички "нещящи" нямат идея кого "щат".

Позволи ми да не се съглася. Според тебе, ако ми поднесат вино, което е кисело или дъха на долнокачествен спирт, би трябвало да си го пия тихомълком, само защото не мога да направя по-добро. Така ли?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #354 -: Октомври 25, 2022, 14:29:31 »
Много е лесно да си против. Много по-трудно е да си "за". Когато не искаш тези или онези, да посочиш кого искаш. Както гледам, всички "нещящи" нямат идея кого "щат".

Позволи ми да не се съглася. Според тебе, ако ми поднесат вино, което е кисело или дъха на долнокачествен спирт, би трябвало да си го пия тихомълком, само защото не мога да направя по-добро. Така ли?

според мен не, по-точно е да се каже, че ще си поръчаш по-добро.

въпросът е какво да се прави, когато няма по-добро в избата от сервираното.
the lamers club honourable member …

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #355 -: Октомври 25, 2022, 14:33:50 »
въпросът е какво да се прави, когато няма по-добро в избата от сервираното.

За това ми беше мисЛАта. Благодаря за уточнението!

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #356 -: Октомври 25, 2022, 14:37:33 »
Quote (selected)
Удовлетвори ли Ви отговорът на управителя на БНБ?
- Да, удовлетвори ни, защото ние искахме да разговаряме дали БНБ е направила необходимото , което трябваше да направи според графика, който контактната група за въвеждане на еврото беше изготвила, а именно да се изготви един анализ, съвместно с Министерство на финансите, който да показва добрите и лошите страни на еврозоната. Този анализ по думите на Радев е готов, макар че заради изборите не е представен публично и по никакъв начин не е публикуван. Ние поискахме този анализ да бъде публикуван скоро и бързо....

На първо място, започваме консултации с всички останали парламентарни групи за свикване на референдум за въвеждане на еврото. На следващо място го уведомихме, че сме поканили професор Ханке, един от най добрите световни икономисти. В момента търсим контакти с нобеловия лоареат професор Джоузеф Стиглиц. Започваме една голяма публична кампания...

- Как ще се развиват контактите Ви с професор Ханке?
- Ние сме пратили покана до него. Той заяви принципната си готовност да дойде. Говорихме с него още преди изборите. След това се разбрахме по време на кампанията, че като минат изборите, ще му пратим покана. Изпратили сме му такава покана. Чакаме да каже кога ще има възможност до България.
https://epicenter.bg/article/Kostadinov--Ako-poluchim-tretiya-mandat--shte-predlozhim-kabinet-ot-lichnosti--koito-ne-sa-polit/297381/11/0

Я го и неличното ми мнение се появило  :i_laughing:
Разговорите и поканата са проведени още в началото на лятото, докато се дъвчеше Френското предложение.
Сега Костя има нужните козове и знам, че ще си ги играе.
Благодаря на разумните и отговорните, че поне не се мешат - няма и как да го направят, защото е fait accompli.
Занапред ще е така.

ПП Системата е размиващо понятие - има лица и адреси.
*********   ✹    *********

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #357 -: Октомври 25, 2022, 15:22:52 »
 
Quote (selected)
въпросът е какво да се прави, когато няма по-добро в избата от сервираното
Всъщност, първият въпрос е - това само мен ли ме засяга?
Ако отговорът е да (както може би е с виното), мога спокойно да избирам всякакви опции- от никаква реакция, до  това да избухам сервитьора с бутилката, ако се инати да не ми я смени.
Ако обаче засяга и други- примерно компанията на масата, опциите силно намаляват - не мога да стоя безучастен, щото ще изглеждам и с право мухлю, а и не мога да си позволя произволни действия.
Тогава вече ще е зле, ако не мога да намеря макар и компромисно решение.
В краен случай бих си признал, че нищо не ми харесва и ще помоля за съвет какво да избера.
Може пък да има по запознати, но никога не бих си позволил да се изцепя - "всички вина в менюто са кофти и глупак е този, който си поръча нещо от тук".
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2950
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #358 -: Октомври 25, 2022, 15:45:54 »
В реалния живот сменяш заведението и цепиш компанията - който иска в другото, който иска в това. Не сме се женили.

Пак от реалния живот имаше един номер за ония тарикати, дето немат пари да си поръчат цяла бутилка, ама искат наливно розе на чаша. Mach rose, фокус-мокус, те ти розе наливно. Така се повяват хибридните харварди и луноходи, дето само наблюдателните ще забележат, че отсъстват от менюто. Кръчмата винаги е минимум един ход преди балъците си мющерии.
*********   ✹    *********

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11066
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #359 -: Октомври 25, 2022, 16:01:35 »
Quote (selected)
В реалния живот сменяш заведението и цепиш компанията - който иска в другото, който иска в това. Не сме се женили.
Да, ама това после!
След като минеш кофтия скуиз от киселата бутилка пред теб.
Ама решението не разбира от изчакване.
« Последна редакция: Октомври 25, 2022, 16:20:17 от Giuseppe »
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.