Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 20:39:52

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 519492 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4680 -: Март 31, 2023, 10:10:12 »
За Буратино не знам, но аз като православна християнка съм длъжна да ти напомня, че числата 3, 9, 40 имат особена функция, смисъл и символика в християнската религия...

... и обикновено се използват в контекст. съгласен, че 40 има особена функция - за дни. в друг контекст - не толкова. от друга страна, за всеки ученик числото 40 е специално - нали толкова е един редовен или намален учебен час.

за години числото 40 е използвано само на едно място, и за народ, който категорично не е българския.

отделно, че да чакаш да мине некво време и да се появи некъв деус екс махина и да те оправи само щото времето било минало и без значение ти какво си /или не си/ правил ми се вижда не съвсем читаво.

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4681 -: Март 31, 2023, 12:41:06 »
Като говорим за сакрални числа, ами нека разгледаме и това на бюлетина №12 -  "Продължаваме промяната - Демократична България".
Писаницата е стара, от времето на управлението на Станишев и НВ Крадлив дядо, и не е актуализирана защото ме мързи да го направя, но я пускам защото има познавателна стойност.  :t2619:

Чудя се от къде да почна да обяснявам, че със сакралните числа шега не бива. Че всичко добро или зло от тях идва. Лошото е, че не знаеш кое от двете ще стане т.е. риск голям има и затова когато става въпрос за важни, големи и съдбоносни въпроси трябва да се избягват. А вие двамата* пък за беда като хаптали налетехте на най-рисковото число на точно 12.
Библията ни дава жива картина за това как Сатаната се е опитал да подмами и унищожи израилтяните само за това, че са скъпоценни в очите божи. Грешката им да изпратят точно 12 съгледвача за проучване на обещаната земя, които по-късно се оказали най-долни дезинформатори се отразила на историята на Израел и целокупния израилтянски народ в продължение на близо 2000 години.
Колко заблуждаващо е числото 12 показва факта, че в различните глави на самата Библия срещаме противоречия, дължащи се на неговата изменчивост в най-неподходящите моменти. Така например в Числа, гл.33 се казва:
9.А като отпътуваха от Мера, дойдоха в Елим; а в Елим имаше 12 водни извори и седемдесет палмови дървета, и там разположиха стан.
А в Изход, гл.15:
27.После дойдоха в Елим, гдето имаше 12 палмови дървета; и там се разположиха на стан при водите.
А разбери сега кое 12 е верното!
Яков пък имал 12 сина, които станали началници на 12 домородства, всяко от тях наречено племе. 12-те племена били една държава, един народ, едно самодържавие. Но тъй като били 12, след смъртта на Соломон десет от тях се разбунтували, отцепили се от Давидовия дом и образували Израилското царство.(Естествено, че след като се отцепили им го нацепили!)
Свети Петър, предполага се също по висша промисъл избира от средите на свойте ученици точно 12 апостоли. Но както казва народа - 12 в торба не стои. Тия същите при гласуванията започнали да правят обструкции на Господа, който пък от своя страна пуснал в Рая 12 дяволи. И тъй като дяволите и апостолите винаги били опозиция решенията чрез гласуване се вземали винаги с 13:12 т.е. според желанието на Господ, който по съвременната политическа терминология играел ролята на балансьор. Така проблемът за демократичното и тоталитарното управление на Рая поне за няколко хиляди години изглежда временно решен.
Между другото като говориме за св. Петър, та се сещам, че на Петровден (29 юни) има традиция девойките да събират 12 цветя от 12 полянки, които да слагат вечерта под възглавниците с надеждата, че ще сънуват този, за когото предстои да се оженят. Тази традиция доколкото ми е известно вече не се спазва защото изисква голям масраф (цветя, полянки...) пък и наличието на девици. За по- сигурно , с подобна цел , сега момите пускат бъдещия жених направо в леглото.
Няма да ви разказвам за Св.Иван Рилски, който прекарва 12 години в пещерата без никакви телесни удобства. Няма да ви плаша с т.н. Вълчи празници по Петковден, когато в период от 12 дни не бива да се кроят и шият дрехи за съпрузите. Но ви предупреждавам, че ако мъж облече такава дреха той и стадата му ще бъдат нападнати от вълци. А ако човек умре с такава дрха, душата му ще се превъплати и ще се превърне във вампир или върколак. Както виждате страшни работи стават с това число 12.
Не съм сигурен, но вероятно на принципа "Клин клин избива" Светата църква е описала образа, който трябва да следваме в "Символ верую" точно в 12 точки, а една от най-древните, най-кратки и общи за всички християни молитва "Господи помилуй" е препоръчала да се произнася по 12 пъти, за да изпросим божието благословение за всеки час от деня и нощта. Ами в 12-те откъса от 12 евангелия, които се четат в четвъртък вечерта, когато се служи утренята на Велики петък не е ли заложен същият принцип..... И още колко други по 12 отрицателни и положителни.
-------------------
* А вие двамата - Писано е за Сергей и Симеон, но да се разбира за Кирчо и Кокорчо. :)))

ВНИМАНИЕ! Единстевна актуализация:"Настъпи 12-ия час! Часът когато каляските се превращат в тикви. Дай Боже!
« Последна редакция: Март 31, 2023, 13:05:43 от Zmeja »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4682 -: Март 31, 2023, 16:08:13 »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4683 -: Март 31, 2023, 16:15:55 »
26-минутен разговор на Симеон Миланов с доц. Валентин Вацев

„ Д н е в н и я т   р е д   н а   Б ъ л г а р и я   е   и з б о р ъ т   м е ж д у   в о й н а т а   и   м и р а “
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
• Предстои ли на България съдбовен избор?
• Повечето българи леви или десни са? За мира или за войната са?
• Защо поддръжниците на мира са по-малко от военолюбците в политиката?
• Може ли дясното у нас да каже "Не" на отвъдокеанските партньори?
• Коя политическа сила подкрепя доцент Вацев?
• Може ли да се конституира блок на мира в НС?
• Реална ли е опасността от влизането ни във войната?
• Задава ли се фашизация на българския политически живот, както и репресии, и ограничения на свободата?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4684 -: Март 31, 2023, 16:38:46 »
ВВП:
Quote (selected)
Приоритет за Русия ще бъде премахването на "рудиментите на господство" на САЩ и други неприятелски държави в световните дела, намаляването на способността им да злоупотребяват с положението си в икономиката и създаването на условия за изоставяне на неоколониални и хегемонистични амбиции на всяка държава.

- Москва смята курса на Вашингтон за основен източник на рискове за собствената и международната сигурност, за мира и справедливото развитие на човечеството като цяло.

- Отказът от антируската политика и получаването на независимост от САЩ би имало положително въздействие върху сигурността и благосъстоянието на Европа.

Мястото ни е с Русия! Знам, че сега разни западоиди ще получат гърч, но то е защото е неизбежно и логично, да се отделим от разлагащия се Запад. Не искам да живея на студено и да ме хранят с червеи и скакалци!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4685 -: Март 31, 2023, 16:48:43 »
Вацев да вземе да говори, само когато има да каже нещо ново, че напоследък е като грамоф. плоча.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4686 -: Март 31, 2023, 16:50:11 »
Той гласува на всички избори:



Тежестта на гласа му е обратно пропорционална на избирателната активност.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4687 -: Март 31, 2023, 17:04:53 »
Не съм виждал проучване с въпроса "ЗАЩО няма да гласувате ?"
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4688 -: Март 31, 2023, 18:05:52 »
Quote (selected)
България получи двигател за МиГ-29 от Полша
Предстои сключване на договор за втори двигател
https://www.vesti.bg/bulgaria/bylgariia-poluchi-dvigatel-za-mig-29-ot-polsha-6164823
Това ми звучи като подигравка.
Години за единия, още години за втория, накрая може да сглобим цял самолет след петилетка. :pissed-891:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4689 -: Март 31, 2023, 18:44:10 »
Quote (selected)
Борисов: Единственият добър вариант е коалиция между ГЕРБ и ПП-ДБ
https://glasove.com/novini/borisov-edinstveniyat-dobar-variant-e-koalitsiya-mezhdu-gerb-i-pp-db
Супер!
Баце резидент под прикритието на минпред, льорел вице резистент под прикритието на фърст вицемиинпред. :smokin:
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4690 -: Март 31, 2023, 19:06:24 »
Quote (selected)
Борисов: Единственият добър вариант е коалиция между ГЕРБ и ПП-ДБ
https://glasove.com/novini/borisov-edinstveniyat-dobar-variant-e-koalitsiya-mezhdu-gerb-i-pp-db
Супер!
Баце резидент под прикритието на минпред, льорел вице резистент под прикритието на фърст вицемиинпред. :smokin:
Коментар от там:
" Трудно се шава, когато са те стиснали за топките."
Cojones
 :)))
От "Празната тенджера по калдъръма"

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4691 -: Март 31, 2023, 19:09:08 »
Quote (selected)
Борисов: Единственият добър вариант е коалиция между ГЕРБ и ПП-ДБ
https://glasove.com/novini/borisov-edinstveniyat-dobar-variant-e-koalitsiya-mezhdu-gerb-i-pp-db
Супер!
Баце резидент под прикритието на минпред, льорел вице резистент под прикритието на фърст вицемиинпред. :smokin:

Баце се наведе както и се очакваше.
Ристю даде нишан преди няколко дни.
Всичко е тип топ за Бацетата и Кирчовците.
За БГ силно се съмнявам.
Орбан разправя че Европа е близо до обсъждането за изпращането на войски като миротворчески в Украйна.
Той обикновено не лъже и е против това.
А ние както ни каза Байдън сме на предната линия на фронта.
https://www.mk.ru/politics/2023/03/31/es-priblizilis-k-obsuzhdeniyu-otpravki-voysk-mirotvorcheskogo-tipa-na-ukrainu.html
Познайте Бацетата и Кирчовците какво ще направят в такъв случай.
Мда. ЗИП-ът беше прав за новите дрехи все пак.
« Последна редакция: Март 31, 2023, 19:15:07 от AnonimusBG »

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4692 -: Март 31, 2023, 19:20:03 »
Бил съм против български офицер  ветеран да се застрелва както е направила "другарката" Якова. Без съд.
Не бих погледал така ако някой се прежали за БГ политик. От споменатите по горе. Ще бъде заслужено. Работят срещу народа си.
Дошло е време разделно! Няма да стане с избори.

Както казват по някой филми:
"Не го правете у дома!" :)))
« Последна редакция: Март 31, 2023, 19:25:21 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4693 -: Март 31, 2023, 19:21:06 »
Неблагодарници!
Та за назе се жертват, нали ни трябва сЛабилно правителство!
П.П. Нападнал ме е някакъв ИИ.
Три пъти пиша "т" той изтрива и праска "Л".
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4694 -: Март 31, 2023, 19:28:56 »
Бил съм против български офицер  ветеран да се застрелва както е направила другарката Якова.

И аз, но да видим как е по белия свят, англичаните отсякоха главата на краля си, след стотина години и французите така, САЩ си застреляха Кенеди, а и не само... Ние сме цвете :)
Вие си ги избрахте!

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4695 -: Март 31, 2023, 19:37:43 »
Бил съм против български офицер  ветеран да се застрелва както е направила "другарката" Якова. Без съд.


явно изпитваш особени чувства към комисионерите - мошеници с генералски пагони от на н.в.армията....

бе знаем че си всеядна хиена с тотално непокрито с нищо самочувствие, но пак впечатлява...

за далаверите на тия “генерали“ само ти не си в час, барабар с останалата фашистваща сган...

75 милиона гулдени комисионни. тогавашни пари. пък ти си го тачи.
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4696 -: Март 31, 2023, 19:49:15 »
Бил съм против български офицер  ветеран да се застрелва както е направила "другарката" Якова. Без съд.
Не бих погледал така ако някой се прежали за БГ политик. От споменатите по горе. Ще бъде заслужено. Работят срещу народа си.
Дошло е време разделно! Няма да стане с избори.

Както казват по някой филми:
"Не го правете у дома!" :)))

Ъхъ само където тогавашните офицери имаха навик да режат глави.
Я на министър-председателя.
Я на разни шумкари и ятаци.
Пък после на Парижските мирни договори 1946-1947 се оказа че благодарение на тези на които им рязаха главите БГ си остана в сегашните граници.
Ама то това за вас не важи.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4697 -: Март 31, 2023, 19:49:24 »
Бил съм против български офицер  ветеран да се застрелва както е направила "другарката" Якова. Без съд.
Не бих погледал така ако някой се прежали за БГ политик. От споменатите по горе. Ще бъде заслужено. Работят срещу народа си.
Дошло е време разделно! Няма да стане с избори.
Този офицер-ветеран служи на същите сили, на които служат и тогавашните, и съвременните политици - финансовия капитал, чиято диктатура Георги Димитров нарича фашизъм. Фашизмът разбира само от сила. Срещу него не може да се води нищо друго освен война. А когато войник застрелва противников войник, го прави без съд и присъда.

Между другото, "Черните ангели" беше един от най-прекрасните български игрални филми. Той беше посветен именно на ремсистите от бойните групи.

______________________________________________________________________________________

Половинчасово интервю на Стоил Механджийски с Костадин Костадинов

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4698 -: Март 31, 2023, 19:52:58 »
комисионерите - мошеници с генералски пагони


А-а, ето защо, всички български политици-евроатлантици-милионери, така мразят комунизма и комунистите - защото са разстрелвали без съд и присъда крадливи политици-милионери!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4699 -: Март 31, 2023, 19:55:11 »
Пък после на Парижските мирни договори 1946-1947 се оказа че благодарение на тези на които им рязаха главите БГ си остана в сегашните граници.
Нещо бъркаш. Благодарение на Ген. Стойчев и БГ армия (на нея никой не е рязал глави) и разбира се Сталин.
2000 шумкари да не си приписват заслуги които нямат. Със сигурност те не са запазили границите на България.
Тази пуста история всеки я прекроява както му уйдисва. Ако не беше Червената армия, никакви партизани, никакви ятаци нямаше да помиришат власт. Не забравяйте кой взе властта на 9 Септември! Горнобанската танкова бригада, дето я няма вече. И БГ офицери.
« Последна редакция: Март 31, 2023, 20:00:55 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен cekyko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2723
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4700 -: Март 31, 2023, 19:57:31 »
комисионерите - мошеници с генералски пагони


А-а, ето защо, всички български политици-евроатлантици-милионери, така мразят комунизма и комунистите - защото са разстрелвали без съд и присъда крадливи политици-милионери!

...естествено, а и за седераста-пропагандист избиването “без съд и присъда“ - щот не признават Народния съд - е престъплението на престъпленията и току го пльокват със и без връзка с темата и фактите....
тия, дето ни убеждаваха да се срамуваме от Сталин, се оказаха просто поклонници на Хитлер...

Неактивен паралелепипед

  • Administrator
  • *****
  • Коментари: 383
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4701 -: Март 31, 2023, 20:00:42 »
Нещо бъркаш. Благодарение на Ген. Стойчев и БГ армия (на нея никой не е рязал глави) и разбира се Сталин.
2000 шумкари да не си приписват заслуги които нямат.

прототии и малоумия и поредното тотално непознаване на фактите...

шумкари били, фашист непоръбен, и ти ли глави искаш да режеш?

нямали били заслуги.

нациста-комисионер, завършил войната като капитан, и лизал и царски задници след нея докато стане ген-майор, и заради особено нагло комисионерстване запратен в запаса каго ген-лейт - нему ли дължиме това, че границата с гърция не минава между пловдив и асеновград?

баси капута.

колкото по-прост - толкова по-нагъл.

« Последна редакция: Март 31, 2023, 20:14:08 от паралелепипед »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4702 -: Март 31, 2023, 20:05:02 »
Не съм виждал проучване с въпроса "ЗАЩО няма да гласувате ?"
Предполагам, че повечето негласуващи биха отговорили "Защото не им вярвам". Без да се усещат, че чрез негласуването си оставят същите тези, на които не вярват, да се разпореждат със собствената им съдба. Българският изборен процес се приближава по асимптота до идеала за върхушката, в който гласуват само купените. И колкото по-малко гласуват, толкова повече се повишава и цената на един купен глас. Беше 50 лв. Сега е 150. И един гласуващ само да остане, изборите пак ще бъдат легитимни, защото броят на гласуващите е ограничен отгоре от броя на избирателите в избирателните списъци, но не и отголу!

Гласуването трябва да бъде задължително, както е напр. в Австралия, с прогресивно нарастваща глоба за рецидивистите-нарушители на гражданския си дълг.


Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4704 -: Март 31, 2023, 20:22:42 »
Quote (selected)
и току го пльокват със и без връзка с темата и фактите....
Вариации- разни!
На един му пречел съда –Народният, на друг му изяждали третото ченгетата - били безброй и навсякъде /да се разбира ДС!!!/, на трети камунезете, а на четвърти...вълната!
Възнамерявам да отворя ена нова тема - Есета.
Напиня ме на стари години да зема а стана есеист!
Ми кво - ени стават джендъри, други явни пидали, що пък и аз да не се изкилиферча.
Даже имам и засега мъглява, но идея, по линията - чел недочел, разбрал недоразбрал, обикновен глупак и вреден такъв.
Тва - във връзка с темите, фактите и..."демокрацията".
п.с. Ще помоля да ми разрешите, да пиша демокрация без кавички - те се подразбират.
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4705 -: Март 31, 2023, 20:30:42 »
Пък после на Парижските мирни договори 1946-1947 се оказа че благодарение на тези на които им рязаха главите БГ си остана в сегашните граници.
Нещо бъркаш. Благодарение на Ген. Стойчев и БГ армия (на нея никой не е рязал глави) и разбира се Сталин.
2000 шумкари да не си приписват заслуги които нямат. Със сигурност те не са запазили границите на България.
Тази пуста история всеки я прекроява както му уйдисва. Ако не беше Червената армия, никакви партизани, никакви ятаци нямаше да помиришат власт. Не забравяйте кой взе властта на 9 Септември! Горнобанската танкова бригада, дето я няма вече. И БГ офицери.

Ха ха.
Даже демократите казват 9 900 шумкари.
However, researchers after the transition to democracy point to a figure of around 9,900.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bulgarian_resistance_movement_during_World_War_II#Strength_of_partisan_forces
И кой я прати тази армия в Югославия, Унгария и Австрия?
И що не тръгна преди това?
А?

За рязаните глави.
Снимка на главата на Стамболийски няма, но има снимки на рязани партизански глави, които на Парижската мирна конференция 1946-1947 доказват че в БГ е имало антифашистка съпротива.
Срещу кого ли е било това шумкарство и защо ли тогава са го признали.
Аре майната ви.
В Царството е текло мед и масло и е било рай.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4706 -: Март 31, 2023, 20:37:44 »
Quote (selected)
Даже демократите казват 9 900 шумкари.
Този глупак чете Иво Инджев, не му се връзвай!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4707 -: Март 31, 2023, 20:41:13 »
Айде майна Филибето.
Цъкни ВЕФ-а да чуйм Кидика.

Plovdiv 1984
https://www.youtube.com/watch?v=hp9RTQpUVUo

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4708 -: Март 31, 2023, 22:04:04 »
Quote (selected)
Цъкни ВЕФ-а да чуйм Кидика.
Ориджинъла не беше ли- Цъкни майна ВЕФ-а да чуйм Кидика?
В казармата всичките войници около мен бяха от Филибето.
Понаучиха ме на анасонлийка.
Сетне забравих.
И сега имам в Пловдив първи братчет, бивш авиатор, бивш командир на полк...и все се каним отпреди ковида да се отряскаме за приключването и все не успяваме!
 :t2334:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4709 -: Март 31, 2023, 22:12:22 »
Цъкни майна ВЕФ-а да чуйм Кидика?
Пред Тримона п***и фраш.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #4710 -: Март 31, 2023, 22:37:27 »
Държавните и правителствени ръководители на България, Унгария, Полша, Румъния и Словакия изпратиха писмо до председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, в което призовават за преразглеждане на мерките за противодействие на негативните ефекти от увеличения внос на селскостопански продукти от Украйна в тези страни.
https://epicenter.bg/article/Radev-i-lideri-na-4-strani-ot-ES-s-pismo-do-EK-da-prerazgleda-merkite-za-vnos-na-zemedelski-produkti/312405/2/0

Що така?
Триморие и солидарност с Украйна.
Или не?
 

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4711 -: Април 01, 2023, 00:34:07 »
Останаха броени часове до изборите, а още няма прогнози какви ще са резултатите. И то не от разните му там социологически агенции, дето винаги показват резултати на твърдите избиратели. Може ли да има поредното голямо разминаване на предварителните "социологически изследвания"? На кого са завишени резултатите, на кого са намалени?

Неактивен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2082
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4712 -: Април 01, 2023, 07:06:48 »
ЧЕСТИТ ДЕН НА ЛЪЖАТА! ЛЪЖЕТЕ САМО ДНЕС! :0005: :t0301:
« Последна редакция: Април 01, 2023, 07:15:34 от Zmeja »

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4713 -: Април 01, 2023, 07:50:15 »
ЧЕСТИТ ДЕН НА ЛЪЖАТА! ЛЪЖЕТЕ САМО ДНЕС! :0005: :t0301:
Честито и на теб! Днес само ние, а от утре - както обикновено - само политиците!  :t0301:

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4714 -: Април 01, 2023, 09:41:48 »
Стига предизборна агитация :smokin:
the lamers club honourable member …

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4715 -: Април 01, 2023, 09:54:56 »
ЧЕСТИТ ДЕН НА ЛЪЖАТА! ЛЪЖЕТЕ САМО ДНЕС! :0005: :t0301:
Лъжете СЕ само днес!
Тва брои ли се за агитация?
 :think:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4716 -: Април 01, 2023, 09:55:41 »
На обявената дата на пристигане на новия американски посланик (1.IV.2023 г.) на софийското летище се бяха построили в шпалир много български политици с увиснали езици. Но така и не дочакаха самолета на посланика да кацне и след няколкочасово клечене омърлушени се прибраха по колибките си. По-късно на сайта на американското посолство http://bg.usembassy.gov бе публикувано следното кратко съобщение:
Quote (selected)
Негово превъзходителство Кенет Мъртън има алергия към кучешката слюнка. Затова, вместо да кацне на софийското летище, той кацна на новоизграденото летище в американската военна база "Ново село", откъдето излетя с вертолет и кацна на покрива на американското посолство. От негово име сме упълмощени да заявим следното:

1. На закуските в посолството се туря край. Българските политици и без това прекрасно предугаждат желанията ни и с готовност ги изпълняват. Доказателство за това е изразената готовност на уж не можещите да се понасят политици от двете най-големи предизборни коалиции да съставят съвместно правителство след изборите. Не се съмняваме, че то ще изпълни всички ангажименти, предварително поети на закуската при предшественичката на Негово Превъзходителство, включително и най-вече, разбира се, да изпрати български военни да се бият за нашите интереси срещу руснаците в Украйна и по този начин, след неизбежните жертви, да тури веднъж завинаги край на необяснимата за нас симпатия на българите към Русия.

2. Предстои мащабна замяна на служителите в посолството. От досегашните ще останат само тези, които осигуряват консулските услуги. Останалите ще бъдат заменение от молекулярни биолози, чиято задача ще бъде разшифроването на уникалния български генетичен код. Без съмнение пословичното покорство на българите, изразяващо се в послушен отказ от гласуване на масата народ, за да могат американските партии да спечелят изборите, се дължи на някакви особени гени. След изолирането им ще ги вградим в специален вирус, който ще разпръснем из целия свят така, както разпръснахме вируса на "Ковид-19". Новият вирус най-сетне ще ни осигури неограничено покорство на всички народи по света и така лелеяното от нас световно господство.

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4717 -: Април 01, 2023, 10:01:39 »
Аз съм съвсем сериозен.
the lamers club honourable member …

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4718 -: Април 01, 2023, 10:55:34 »
Днес е Международният ден на птиците
Quote (selected)
Българското дружество за защита на птиците (БДЗП) ще отбележи празника днес от 10½ до 14 ч. съвместно със Зоологическа градина – София. Всеки посетител на зоопарка ще има възможност да научи повече за птиците и тяхното опазване.

Неактивен Bacho Кольо

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4319
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4719 -: Април 01, 2023, 12:11:27 »
На обявената дата на пристигане на новия американски посланик (1.IV.2023 г.) на софийското летище
..........
следното кратко съобщение:
Quote (selected)
Негово превъзходителство Кенет Мъртън има алергия
.......
„ Новият вирус най-сетне ще ни осигури неограничено покорство на всички народи по света и така лелеяното от нас световно господство.
Откъде изкопа цитата?

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7387
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4720 -: Април 01, 2023, 12:21:03 »
На обявената дата на пристигане на новия американски посланик (1.IV.2023 г.) на софийското летище
..........
следното кратко съобщение:
Quote (selected)
Негово превъзходителство Кенет Мъртън има алергия
.......
„ Новият вирус най-сетне ще ни осигури неограничено покорство на всички народи по света и така лелеяното от нас световно господство.

Откъде изкопа цитата?

днес е 1-ви април, не забравяй, така че цитат надали има.
the lamers club honourable member …

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4721 -: Април 01, 2023, 12:30:50 »
Да не забравим да се подготвим/заредим за утревечершния дебат. Че утре е сух ден. То ний вече претръпнахме и никакви резултати не могат ни изненада. Каквото каже народът, туй. Е, някой се съмнява, че не искал бил точно туй да каже. Ами, следващия път.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4722 -: Април 01, 2023, 13:12:57 »
Откъде изкопа цитата?
Честит Ден на хумора и шегата (День смеха, Aprilscherz, April fools' day, Poisson d'Avril, Pesce d'aprile, ...)! ;)

Но... да не забравяме, че във всяка шега има известна доза истина! :)))

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4723 -: Април 01, 2023, 14:11:04 »
Quote (selected)
Скоро всеки студент може да си има собствен университет
За поредна година над 80% от местата за математици стоят празни
...
Двойно повече места, отколкото може да запълним

Действащите в България студенти намаляват от 216 370 през 2020/21 г. на 200 781 души през 2021/22 г., т.е с близо 16 000 за година. За сметка на това общият капацитет, определен от Националната агенция по оценяване и акредитация за всички професионални направления във всички висши училища, е увеличен от 407 хил. на 415 хил. студенти. Така, логично той отново остава наполовина незапълнен, но ако през 2021 г. броят на студентите е представлявал 53% от определения от НАОА капацитет, през 2022 г. този дял се свива до 48 на сто. Защо утвърждаваме толкова много места, е неясно.
https://www.segabg.com/category-observer/skoro-vseki-student-mozhe-da-si-ima-sobstven-universitet
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4724 -: Април 01, 2023, 15:58:37 »
Днес един известен българин навършва 44 години, но чл. 182, ал. 4 от ИК ми забранява да разкрия кой (и това не е първоаприлска шега!).

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4725 -: Април 01, 2023, 16:01:06 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4726 -: Април 01, 2023, 16:15:40 »
Дявол ги знай! За сметка на това има решение 1853 за допускане на до двама представители на всяка партия или коалиция до изчислителните пунктове:
Quote (selected)
1. Партиите, коалициите и инициативните комитети, регистрирали кандидатски листи в изборите за народни представители на 2 април 2023 г. могат да имат до двама свои упълномощени представители, които имат право да присъстват в изчислителните пунктове в Централната избирателна комисия при въвеждането и повторното въвеждане на данните от протоколите с резултатите от гласуването на секционните избирателни комисии за произвеждане на изборите за Народно събрание на 2 април 2023 г.

[...]

8. По време на въвеждането на данните могат да присъстват по един упълномощен представител на партия, коалиция и инициативен комитет, без да се пречи на работата в Изчислителния пункт, при спазване указанията на Централната избирателна комисия.

9. Достъп до Изчислителния пункт се осигурява след започване въвеждане на данните с резултатите от гласуването извън страната.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4727 -: Април 01, 2023, 16:23:52 »
днес е 1-ви април, не забравяй, така че цитат надали има.

Това не е първоаприлско, това си е живата истина, вярвам че го мислят, ако има как, ще го направят!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4728 -: Април 01, 2023, 16:28:17 »
17-годишен ученик от София е изпратил част от бомбените заплахи в училищата в страната

И сега, к'во става с великите анализи, на великите борци с киберпрестъпността, дето познали по стилистиката, че е дело на руснаците!?  :lol:
Вие си ги избрахте!

Неактивен пешo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2946
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4729 -: Април 01, 2023, 16:31:05 »
Дявол ги знай! За сметка на това има решение 1853 за допускане на до двама представители на всяка партия или коалиция до изчислителните пунктове:

Което е пълна глупост и само показва тоталната неграмотност на ония, дето го наложиха.
Against stupidity the very gods themselves contend in vain.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4730 -: Април 01, 2023, 16:32:00 »
Аз, само така си мисля дали машинният резултат случайно е съвсем независим от предходни събития ?  :giggie:

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4731 -: Април 01, 2023, 16:33:33 »
Къде може да следим броенето на бюлетините утре
Quote (selected)
Видеонаблюдението на процеса на броене на бюлетините и обработването на изборните протоколи след края на изборния ден в неделя – 2 април, ще е достъпно на интернет адрес: https://evideo.bg/
Предполагам, че сървърите там ще се претоварят и никакво наблюдение няма да може да се прави.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4732 -: Април 01, 2023, 17:55:54 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4733 -: Април 01, 2023, 17:59:05 »
Quote (selected)
17-годишен ученик от София е изпратил част от бомбените заплахи в училищата в страната
И сега, к'во става с великите анализи, на великите борци с киберпрестъпността, дето познали по стилистиката, че е дело на руснаците!?  :lol:
Хванали са и другия, който пък бил 16-годишен, в Пловдив.

Активен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11071
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4734 -: Април 01, 2023, 18:00:21 »
Така им се пада на недоклатените хибридници!
 :)))
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23479
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4735 -: Април 01, 2023, 18:01:25 »
Бaширов и Петров младши.
ГРУПодрастващи.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4736 -: Април 01, 2023, 18:16:06 »
Путин почна тинейджъри да вербува, не го е срам. Нали имаше руска следа?
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4737 -: Април 01, 2023, 18:56:46 »

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8588
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #4738 -: Април 01, 2023, 19:05:45 »
Путин почна тинейджъри да вербува, не го е срам.
Юноши (подростки, adolescents, Heranwachsendern).

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #4739 -: Април 01, 2023, 19:15:47 »
Quote (selected)
Освен задържаните двама 17-годишни в София вчера, има още три случая в страната, обикновено са непълнолетни лица. Общо 8 лица са задържани, каза Петър Тодоров. 

Сега платените русофоби и телевизиите, които им дават трибуна, да вземат да ги разследват за "фалшиви новини" и да се извинят на Русия!
Вие си ги избрахте!