Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 12:27:28

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 519973 пъти)

0 Потребители и 29 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7800 -: Май 31, 2023, 11:17:31 »
Вече няма как да има редовно правителство. Аре пак на избори, наесен и до година отново. Мръсната вода трябва да се оттече
Изборите няма да решат въпроса с разделението в държавичката. Изборите няма да решат въпросът със справедливостта. Докато не влязат маса народ в затвора няма оправия. Как мислите дали тези които са оскотели от беднотия ще се прегърнат с тези които имат милиарди и не са забили един пирон? Имотите по Гърция и Средиземно море не са от заплати! Докато има престъпление, а няма наказание няма да има справедливост.
За това трябва съд. А в съдът, прокуратурата и полицията са най-големи безобразия. Та затова не съм оптимист.
Коцето, който е моят човек и той е въздухар. Като вземел властта това ще се оправи. Как ще оправиш съдебната система? Та тя е независима от изпълнителната власт.
Много е гнило...
« Последна редакция: Май 31, 2023, 11:27:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7801 -: Май 31, 2023, 11:18:00 »
Асольче, що не пийнеш два пръста нещо съдоразширяващо? Едно леко аперитивче са успокоение и възбуждане на апетита.  :tongue_:

От какъв зор? Струва ми се, че ти имаш нужда от питие. Слънчевият умнокрасив васалитет гадно се изплъзва и не се знае, чие ще е времето.. :nuts:

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7802 -: Май 31, 2023, 11:19:35 »
Основната от тях е да организират добре следващите парламентарни избори,

Това не е вярно! Повтаряш едно лъжливо клише. Основната функция на служебното правителство е да управлява страната между изборите. А изборите се организират и провеждат от ЦИК. Не от правителството.
Затова не трябва "задължително да трябва" правителство. България си има.

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7803 -: Май 31, 2023, 11:22:37 »
Основната от тях е да организират добре следващите парламентарни избори,

Това не е вярно! Повтаряш едно лъжливо клише. Основната функция на служебното правителство е да управлява страната между изборите. А изборите се организират и провеждат от ЦИК. Не от правителството.
Затова не трябва "задължително да трябва" правителство. България си има.

С юристи като ристю - толкова

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #7804 -: Май 31, 2023, 11:22:53 »
Аз пък си мисля че ГЕРБ и ПП нямат друг избор освен да плеснат с ръце и да се прегърнат.
Щото иначе ПП без избиратели и Баце без имунитет.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7805 -: Май 31, 2023, 11:22:56 »
Otvrat-a e прав! БГ си има правителство. Не е редовно, но няма никакъв проблем. Президент го назначава и е по конституция. Някои държави си карат така с години.
Не им е удобно да кажат, че Козяк иска правителство. На всяка цена.
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7806 -: Май 31, 2023, 11:24:02 »
Асольче,  :0005:  :popcorn: Мога и още, но не трябва. Аз не съм гневна, имам несломимо чувство за хумор, грандиозен инат и зверски независим характер. Когато нещо, или някой не ми изнася, тръшвам вратата и продължавам. И нищо не съм загубила нито при тия, нито при ония, нито преди, или сега. Най-малкото защото не съм имала нереалистични очаквания, че може да ме огрее скок в кариерата, ако яростно защитавам някоя партия и най-вече нейния лидер. Живея спокойно, доволна съм с това, което имам.
-------
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7807 -: Май 31, 2023, 11:31:13 »
Не им е удобно да кажат, че Козяк иска правителство. На всяка цена.

На Козяк не му трябва правителство, трябва му правилен парламент. Редовно или служебно, правителството ще изпълнява решенията на парламента. А тази година на нашия парламент предстоят много важни (за американците) геополитически решения.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7808 -: Май 31, 2023, 11:31:39 »
Не е редовно, но няма никакъв проблем.
Има. Нарича се бюджет 2023. Защото служебното правителство отказа да го прави. С достатъчно смислено за мен основание, впрочем. За сега, ако не греша има само тримесечно удължаване на бюджет 2022, за да вървят все пак плащанията. От 01.07.2023 пенсиите трябва да се индексират по швейцарското правило. Инфлацията си върви, все повече държавни служители протестират за увеличение на заплатите. Прави са хората. 1000 лева нето бяха прилични пари през 2016. И не всички получават и толкова.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7809 -: Май 31, 2023, 11:32:50 »
Асольче,  :0005:  :popcorn: Мога и още, но не трябва. Аз не съм гневна, имам несломимо чувство за хумор, грандиозен инат и зверски независим характер. Когато нещо, или някой не ми изнася, тръшвам вратата и продължавам. И нищо не съм загубила нито при тия, нито при ония, нито преди, или сега. Най-малкото защото не съм имала нереалистични очаквания, че може да ме огрее скок в кариерата, ако яростно защитавам някоя партия и най-вече нейния лидер. Живея спокойно, доволна съм с това, което имам.
-------

Аха, ти си си въобразила, че не ме била огряла някаква кариера. За вашия манталитет е недопустим вариантът, че кариера не се прави на всяка цена. Аз не съм изненадана, щото отлично познавам излъчените от вас плазмодии. Няма нищо случайно в това..

Здравке, невежеството не е оправдание! Приемането на бюджет е приемането на закон и за неговото приемане не е необходимо да има редовно правителство. Какъвто ще бюджет за изготвят радевите, в парламата е съвсем нормално, ако желаят да го променят целия. Абе не е възможно това умнокрасавците да сте толкова безпределно тъпи!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7810 -: Май 31, 2023, 11:35:44 »
На Козяк не му трябва правителство, трябва му правилен парламент.
Тук не си прав. Козяк си има парламента. Американските партии имат далеч над 50%. Колко "по-правилен" парламент им трябва?
Ама не им се отваря парашута. Защото местните продажници не искат да делят. Искат всичко за себе си. Виж как алчността на малцина, работи за мнозинството! Неочакван "benefit".
Та и правителство им трябва. За подържане на илюзията за "демо".
« Последна редакция: Май 31, 2023, 11:42:08 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Джиджи

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 12990
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7811 -: Май 31, 2023, 11:37:07 »
Медийнограмотно погледнато, дългата ръка на Путин още тогава е преоблякла служителите на Интерпол като..., обратното, де, а пък КирчоКокорчевото наследство на Хера си го избираме
сами, заради което трябва да се досебенакажем с оползотворяването на заветния втори мъндат.
Нали така, Джидже?

Така, така, Бананчик ...

Но от тея 3-4 реда по-горе, мога да те поздравя само за мЪндат!!! :t0301:


Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7812 -: Май 31, 2023, 11:38:05 »
Асольче, не ме засягаш по никакъв начин. Нищо мое не зависи от теб. Ти се държиш странно, сипейки обиди. Като не ти харесват талибанлъка, умнокрасивитета и плазмодиите, работи за промяна. Активно и целенасочено. Фърляй трудовата книжка, хлопвай вратата и отивай на разположение на избраната от теб партийна централа да работиш за идеите, които споделяш. Всички можем да си чешем пръстите по форуми и социални мрежи
-----
Ма радевите не щат да готвят бюджет, бе Асольче, не щат и толкоз. Там е ключът от палатката,  били служебни, джанъм, не било тяхна работа.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7813 -: Май 31, 2023, 11:40:55 »
Някой по-горе подсети - време е за аперитива. :beer_old:

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7814 -: Май 31, 2023, 11:41:52 »
Асольче, не ме засягаш по никакъв начин. Нищо мое не зависи от теб. Ти се държиш странно, сипейки обиди. Като не ти харесват талибанлъка, умнокрасивитета и плазмодиите, работи за промяна. Активно и целенасочено. Фърляй трудовата книжка, хлопвай вратата и отивай на разположение на избраната от теб партийна централа да работиш за идеите, които споделяш. Всички можем да си чешем пръстите по форуми и социални мрежи

Пръстите си чешеш ти. И не те обиждам, а констатирам. Бюджетът на Кочината винаги, подчертавам винаги, се е изготвял от две дирекции в МФ. Внасял го е съответният министър на заседание на МС и отдам отива в НС. Всичко е в ръцете на депутатите. Всички останали глупости ги разправят дебили по телевизорите и други дебили им се връзват. Щото не могат да мислят

п. п. Не знам дали радевите не щат да готвят бюджет, щото са подготвили такъв и твоите анимационни герои се скъсаха да го плюят по телевизорите от неколко седмици, не им изнасял заложения дефицит. Ама ти тва си го пропуснала, както обикновено...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7815 -: Май 31, 2023, 11:44:09 »
Тук не си прав. Козяк си има парламента. Американските партии имат далеч над 50%. Ама не им се отваря парашута. Защото местните продажници не искат да делят. Искат всичко за себе си.
Та и правителство им трябва. За подържане на илюзията за "демо".


Прав съм, защото нищо различно от твоето не съм казал и ти не си ме разбрал. Козяк си има парламента, и следващият ще е негов, и по-следващият, но се губи ценно време в безсмислени дебати и избори. А трябва спешно да се вземат важни решения. Затова редовно правителство означава утвърждаване на парламента, а не на самото правителство като такова. Те затова ги натискат да се разберат, а не че на България ѝ трябва задължително правителство.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7816 -: Май 31, 2023, 11:47:10 »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7817 -: Май 31, 2023, 11:49:08 »
И това, ако си се затруднила с първия текст:
https://www.actualno.com/politics/slujebnoto-pravitelstvo-vse-pak-njama-da-vnasja-budjet-za-2023-g-news_1854189.html
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7818 -: Май 31, 2023, 11:49:34 »
Асольче, чети:
https://novini.bg/bylgariya/politika/746529

Е, и? Имаш чернова, която подлежи на купища корекции. Не виждам драма, ако на някой чак толкова му е зор за бюджета на кочината

Аз не се затруднявам с текстове. Ти и мисирлъка се затруднявате. Елементарни познания за устройството на държавата не притежавате

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7819 -: Май 31, 2023, 11:52:53 »
Асольче, чети:
https://novini.bg/bylgariya/politika/746529

Е, и? Имаш чернова, която подлежи на купища корекции. Не виждам драма, ако на някой чак толкова му е зор за бюджета на кочината
Позицията ти издиша и противоречи на написаното от теб по-горе.  На много хора им зависят заплатите, пенсиите, социалните плащания от всякакъв характер от този бюджет.
Приятна обедна почивка.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7820 -: Май 31, 2023, 11:55:48 »
Гълъб Донев:
"Трябва да внесем окончателна яснота по мнението на служебното правителство за бюджета за 2023 година. По темата има различни спекулации и различни становища. За бюджета за 2023 говори се говори и с метафори, не винаги успешни. Колегите от министерство на финансите са разработили няколко сценария по темата. Правителството се спря на варианта за удължаване на бюджета. Личното ми мнение е, че е време за вразумяване, когато става въпрос за бюджета на държавата. Управленската философия на едно редовно правителство, излъчено от парламентарно мнозинство, намира израз точно в държавния бюджет. Служебното правителство не разполага с необходимата парламентарна подкрепа, за да предлага свои и деи и политики в интерес на българите", добави той.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7821 -: Май 31, 2023, 11:56:24 »
Асольче, чети:
https://novini.bg/bylgariya/politika/746529

Е, и? Имаш чернова, която подлежи на купища корекции. Не виждам драма, ако на някой чак толкова му е зор за бюджета на кочината
Позицията ти издиша и противоречи на написаното от теб по-горе.  На много хора им зависят заплатите, пенсиите, социалните плащания от всякакъв характер от този бюджет.
Приятна обедна почивка.

Нищо не издиша в моята позиция, щото знам как се прави бюджет дори и на държавата. Винаги го правят едни и същи хора, даже. Това, че някой си намира извинения да не подкрепи направен такъв за основни задължителни плащания, без да се вземат предвид опции за бъдещи кражби/витиевато поднесени като политически приоритети/, не е мой проблем. Проблем е, обаче, за зомбирани тъпанари, дето телевизорите мислят вместо тях. Непознаването на закона не е извинение!!!

Цитатът, дето си го пльоснала по-горе само затвърждава моето изявление. Не е трудно да го схванеш

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7822 -: Май 31, 2023, 12:01:03 »
Не става въпрос за това, кой го прави, пустият му бюджет, а кой го внася за обсъждане в НС и окончателно приемане след евентуални изменения и допълнения, да му се не види. Дали вече окончателно приетият от НС бюджет ще бъде изпълняван от редовно, или служебно правителство не е от значение. Очеизвадно е какво искам да кажа, да му се не види.  :suicide:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7823 -: Май 31, 2023, 12:04:15 »
Не става въпрос за това, кой го прави, пустият му бюджет, а кой го внася за обсъждане в НС и окончателно приемане след евентуални изменения и допълнения, да му се не види. Дали вече окончателно приетият от НС бюджет ще бъде изпълняван от редовно, или служебно правителство не е от значение. Очеизвадно е какво искам да кажа, да му се не види.  :suicide:

Здравке, МФ е изпълнител! Каквото му нареди НС - това прави. Почва се с прогнозната част и тя се прави, независимо дали има или няма парламент. Драмата за избраниците ви е в разходната част на бюджета! Там, освен задължителните държавни разходи социални, здравни и т. н,  се залагат и т. нар. правителствени приоритети/колчета, фиксиращи възможностите за крадене/. Като няма редовно правителство, съществува нелошата възможност да не могат да крадат. В Кочината винаги най-големите кражби са ставали от държавния бюджет. Кирливите ви еврофондове са джобни

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7824 -: Май 31, 2023, 12:09:27 »
Нарича се бюджет 2023. Защото служебното правителство отказа да го прави. С достатъчно смислено за мен основание, впрочем.

направо е пореазително това умнокрасивите как постоянно правовата държава ви е в устата и същевременно подминавате като малка гара явната гавра със законите. прочети си какво пише в чл. 79 от закона за публичните финанси.

баси лицемерието гнусно. от ена страна имаме ицу - бащата на сегашния избор на главен прокурор, сам той правосъден министър, изключен от адвокатската гилдия. от друга - кирчу в битието си на конституционен потъпквател. от трета - асенчу като крадец на фирмени активи в миналото и призоваващ за незаконни чистки в настоящето. от четвърта - дженерал дьо джоб, който някакси не може да забележи усърдното навеждане в посока посолството при определяне на шефовете на службите. от пета...

а бе гнус, гнус и пак гнус. отсекъде. обаче умнокрасивитета им се кефи. тва е.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7825 -: Май 31, 2023, 12:14:09 »
Хахахахаха, сега Здравка тръгнала по утъпканата пътека Плач по биджета 

Аз съм шокиран какъв ресурс и какви усилия се хвърлят срещу това България да няма редовно правителство. Но каквито и ресурси да имат, нямат един ресурс – вие", обърна се към протестиращите депутатът от ПП-ДБ Явор Божанков, като им благодари за подкрепата.
https://epicenter.bg/article/Kiril-Petkov-za-imuniteta-na-Borisov--Vyarvame-v-istinskoto-pravosadie--no-to-ne-tryabva-da-e-buhalka/316953/2/0

Е, изгърме втория мъндат неспасяемо. Остана сеира дерибепепейски.

В магазина има прах за Пране, прах за Пране, салам за мезе ... :i_laughing:



ПП Весела Чернева да си приготви паричките за самостоятелна килия с прани чаршафи и телевизор на Гемето  ):->>>>>

« Последна редакция: Май 31, 2023, 12:36:36 от Banana Joe Maldonado »
*********   ✹    *********

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7826 -: Май 31, 2023, 12:46:20 »
Мисля, че къде интуитивно, къде напълно случайно, поналучкваме изгодната за нас в момента тактика на протакане. В миналото много "отракани" политици имаха възможност в напечени моменти с оставки да коригират леко нещата, но си мислеха че без тях държавата загива. Никаква гъвкавост. Трябва да се използва целия наличен инструментариум. Уж читали Макиавелия.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7827 -: Май 31, 2023, 12:47:31 »
"Борисов да си даде сам имунитета. Щом твърди, че е невинен, да го докаже в един прозрачен съдебен процес."
https://epicenter.bg/article/Ninova--Borisov-da-si-dade-sam-imuniteta--Shtom-tvardi--che-e-nevinen--da-go-dokazhe/316969/2/0
Нинова трябва да знае, че се доказва вина. Невинност не се доказва. Michael Connelly книга написа, ама кой да чете?
Тя е правистка, не аз.
С такива аргументи ще го изперете (без накисване).
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен ddantgwyn

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7388
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7828 -: Май 31, 2023, 12:50:13 »
Не става въпрос за това, кой го прави, пустият му бюджет, а кой го внася за обсъждане в НС и окончателно приемане след евентуални изменения и допълнения, да му се не види. Дали вече окончателно приетият от НС бюджет ще бъде изпълняван от редовно, или служебно правителство не е от значение. Очеизвадно е какво искам да кажа, да му се не види.  :suicide:

Извинявай, но нищо не пречи бюджетът да бъде внесен от служебният министър на финансите в парламента и да бъде гласуван от него. Косвено потвърждение има и в думите на служебния премиер - не го внасят, защото нямат необходимата политическа подкрепа от парламента, а не защото не могат да го внесат.

А и ми се върти из главата, че ако не бъде приет бюджет за следващата година, се изпълнява този от предишната, разделен на 12 равни части. Но не съм сигурен дали това важи и за държавата, просто не съм се ровил за да видя дали е така.
the lamers club honourable member …

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7829 -: Май 31, 2023, 12:51:42 »
Тя е правистка, не аз

Да, и тя е права. Невинността също се доказва. Със същите процесуални средства както виновността. С експертизи, свидетели, доказателства и т.н.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7830 -: Май 31, 2023, 12:53:52 »
Тя е правистка, не аз

Да, и тя е права. Невинността също се доказва. Със същите процесуални средства както виновността. С експертизи, свидетели, доказателства и т.н.
Я се справи с основните положения в съдебната практика! Всеки е невинен, докато е осъден в съд. А се осъжда за вина. Не се оправдава за невинност. Оправдава се за липса на вина. Обвиненият няма нужда да доказва НИЩО! Обвинението трябва да доказва вина.
Аман от желаниее да участваш! Няма лошо Кажи нещо вярно! Седи при марксизма! Знаш го!

Не е случайно, че по филмите се казва от съдията: "Not guilty!" Нали не казват: "Innocent" и да го пускат да си ходи?
« Последна редакция: Май 31, 2023, 13:04:13 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7831 -: Май 31, 2023, 13:00:13 »
Целта е евроатлантическото мнозинство да гласува закони, които редовното правителство да изпълнява и дори да бъде свалено, назначеното служебно правителство да е задължено да изпълнява. Геополитиката го изисква! (Преведено на нормален разговорен език - САЩ и "Козяк" ни го налагат).

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7832 -: Май 31, 2023, 13:01:42 »
Тя е правистка, не аз

Да, и тя е права. Невинността също се доказва. Със същите процесуални средства както виновността. С експертизи, свидетели, доказателства и т.н.
Я се справи с основните положения в съдебната практика! Всеки е невинен, докато е осъден в съд. А се осъжда за вина. Не се оправдава за невинност. Оправдава се за липса на вина. Обвиненият няма нужда да доказва НИЩО! Обвинението трябва да доказва вина.
Аман от желаниее да участваш! Няма лошо Кажи нещо вярно!

Ами той ти говори верни неща, щото на Континента не е на почит прецедентното англосаксонско право и даже и на всички останали места по света, извън пиратските зони на един бивш нахален остров. Знам, че звучи невероятно, щото друго е по филмите, ама ..светът не е сащ и короната му. И от тиквата не се изисква да доказва невинност, а се откаже от имунитета си.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7833 -: Май 31, 2023, 13:01:49 »
Я се справи с основните положения в съдебната практика!

Предлагам ти да ограничиш експертизата си до бушони, релета и електрически вериги. Правото в МЕИ-то не е на висота.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7834 -: Май 31, 2023, 13:03:27 »
И от тиквата не се изисква да доказва невинност, а се откаже от имунитета си.
Всеки иска нещо Като са ербап, да му свалят имунитета. Има възможност. Колко гласове са нужни? Няма нужда от приказки по медии!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7835 -: Май 31, 2023, 13:06:44 »
И от тиквата не се изисква да доказва невинност, а се откаже от имунитета си.
Всеки иска нещо Като са ербап, да му свалят имунитета. Има възможност. Колко гласове са нужни? Няма нужда от приказки по медии!

Да, де. Ама има някои дребни разлики. Купища депутати преди Тиквий Велики сами се отказаха от имунитета си, а баш мачото се е запънал и иска да му го гласуват. Защо? :nuts:

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7836 -: Май 31, 2023, 13:08:29 »
Всеки иска нещо Като са ербап, да му свалят имунитета.
Да, ама тогава няма да има правителство. То всичкото еб@на работа.
(Извинете! То пишело "като са ербап", а аз го прочетох "като си еб@л".) :surr:

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7837 -: Май 31, 2023, 13:11:49 »
Защо?
Не съм му адвокат на тиквата, но няма нужда да се очаква от него да легне на некадърниците от прокуратурата. Човекът (доколко е човек е друг въпрос) си търси правата. Няма нужда да доказва невинност. За Вишински ли апелираме?
Дигам ръце от вас! В основата на всяко правораздаване е залегнало римското право. Няма "континентално" и "островно". Доказва се вина!
Нали няма нужда да си учил 4-5 години право, за да го забележите това?
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7838 -: Май 31, 2023, 13:15:40 »
Защо?
Не съм му адвокат на тиквата, но няма нужда да се очаква от него да легне на некадърниците от прокуратурата. Човекът (доколко е човек е друг въпрос) си търси правата. Няма нужда да доказва невинност. За Вишински ли апелираме?
Дигам ръце от вас! В основата на всяко правораздаване е залегнало римското право. Няма "континентално" и "островно". Доказва се вина!
Нали няма нужда да си учил 4-5 години право да го забележите това?

Това е много хубаво, ама защо тогава по вашите филми ви искат алиби и свидетели. Те кво доказват?  :nuts:

Свалянето на имунитета му означава, че могат да го разпитват, или да си наеме адвокат и той да му забрани да говори. Какво лошо има в това? И какви права са му накърнени?

Естествено, означава и, че могат да го изправят на съд. А там, каквото сабя покаже...
« Последна редакция: Май 31, 2023, 13:21:38 от Aсол »

Активен Zmeja

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2084
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7839 -: Май 31, 2023, 13:17:35 »
В основата на всяко правораздаване е залегнало римското право. Няма "континентално" и "островно". Доказва се вина!
Анджък! Да си свали имунитета, да си върти синджирчето, а прокуратурата и съда ако могат да му докажат вината. От какво има да се притеснява!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7840 -: Май 31, 2023, 13:21:51 »
И какви права са му накърнени?
Правото на неприкосновеност на депутата и разделението на властите. Не може на който (ти си го избра) прокурор да му скимне и да си разпитва депутат. Ето Коцето се жалва, че го арестували, щото не се явил на разпит. Лежал в затвора без вина! Нека да покажат годни доказателства пред НС, да му гласуват имунитета и друм при Ставри! С адвокат.
Каквото за тиквата, такова и за Коста!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7841 -: Май 31, 2023, 13:24:06 »
Да си свали имунитета
Ама вие очаквате съвест и морал в сикаджия? Няма да дочакате!
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7842 -: Май 31, 2023, 13:24:28 »
И какви права са му накърнени?
Правото на неприкосновеност на депутата и разделението на властите. Не може на който (ти си го избра) прокурор да му скимне и да си разпитва депутат. Ето Коцето се жалва, че го арестували, щото не се явил на разпит. Нека да покажат годни доказателства пред НС, да му гласуват имунитета и друм при Ставри! С адвокат.

Демек, може да си айдук, може да имат хиляди доказателства срещу теб, но ако не ти свалят имунитета се отърваваш. Това ли искаш да ни разкажеш? Хубаво даваш за пример Костадинов, ама той още като се закле като народен представител сам се отказа от имунитета си. Къф е проблемът на Тиквич?

п. п. За да се свали имунитета на народен представител не се изискват неоспорими доказателства. Това не е съд!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7843 -: Май 31, 2023, 13:28:56 »
За да се свали имунитета на народен представител не се изискват доказателства. Това не е съд!
На базата на какво едно народно събрание може да свали имунитета на престъпник - "народен избранник"? Не на вестникарски бълнувания, нали? Или на снимки с променени "data". Затова ви пиша прокуратурата да си свърши работата. Няма нужда да плаши!
Аз не съм видял тиквата да краде. Снимките се аранжират. Нека да извадят доказателства, свидетели!
« Последна редакция: Май 31, 2023, 13:34:44 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7844 -: Май 31, 2023, 13:31:11 »
За да се свали имунитета на народен представител не се изискват доказателства. Това не е съд!
На базата на какво едно народно събрани може да свали имунитета на престъпник - "народен избранник". Не на вестникарски бълнувания, нали? Затова ви пиша прокуратурата да си свърши работата. Няма нужда да плаши!

Няма да пиша общата формулировка, но едно свидетелско показание и няколко документа вършат чудесна работа като мотиви за започване на наказателно преследване :nuts:

В българската "практика" имунитети на народни представители са сваляни без наличието, на което и да е горните условия. Защо Тиквата трябва да е изключение? Щото е ценен за утвърждаване на реднешки произвол в Кочината? И твоите официални боклуци са го приклещили здравата?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7845 -: Май 31, 2023, 13:34:35 »
Не можеш да пренаписваш историята.

Това янките не могат да го разберат, те нямат история.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7846 -: Май 31, 2023, 13:43:41 »

Това янките не могат да го разберат, те нямат история.
Кой я еве историята? Четете Буда! Настоящето е важно!
Египет и Гърция като имат история какво? 2500 години история (за последните) и наследниците на някакви варвари им се подиграха и финансово заробиха. Ирак имат над 3000 години история и камък върху камък не оставиха там тези без история. Ограбиха артефакти на хиляди години.
Слаба утеха, че имаш история. Утеха за лузъри.
Хората в земите на които е България имат история 7-8000 години. И какво: Тези без история си докараха танковете и избират (съгласуват) службите. :pissed-891:
Пишете ми за историята! Много е полезно. Може да си вдигна самочувствието.
« Последна редакция: Май 31, 2023, 13:51:48 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7847 -: Май 31, 2023, 13:56:11 »
Кой я еве историята? Четете Буда! Настоящето е важно!
Египет и Гърция като имат история какво? 2500 години история (за последните) и наследниците на някакви варвари им се подиграха и финансово заробиха. Ирак имат над 3000 години история и камък върху камък не оставиха там тези без история. Ограбиха артефакти на хиляди години.
Слаба утеха, че имаш история. Утеха за лузъри.

Не ме разбра, янките не разбират какво е историята на другите и всичките им войни и операции са провал, след 1945 г., САЩ живяха добре и си решаваха икономическите кризи за сметка на другите, вече нямат кого да ограбят, предстои им дълъг път на упадък, а които изброяваш оставиха цивилизации, американска цивилизация не успя да създаде тоя масонски проект.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7848 -: Май 31, 2023, 14:05:46 »
Тц, тц, тц...Малко обобщение с ваше позволение - евроатлантици /мръсна дума/, Обаче - ГЕРБ+ППДБ+ДПС+ИТН влизат в тази категория. За ориентацията и идеологията на БСП нямам представа. за това я слагам в жълтата зона. Отвъд това на 100% е само ''Възраждане''. Кой имаше за слоган на профила си ''Вие си ги избрахте.'' Много е прав.
----
ПП вероятно ''танцува'' последно танго. Дежа вю х много. След разпада, според някоои анализатори, избирателите им се разпределят така - отказ от гласуване изобщо, гласуват за ДБО, или ''Възраждане'', но все пак ПП минава 4%. Прогноза за влизане в НС наесен по азбучен ред: БСП, ''Възраждане'', ГЕРБ, ДБО, ДПС, ПП. ИТН на кантар. С известни промени, още от същото.
------
Руди гела ще прави партия. Насам народе. Още един виден кандидат борец срещу задкулисието.  :t0174:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7849 -: Май 31, 2023, 14:15:28 »
Пишете ми за историята! Много е полезно. Може да си вдигна самочувствието.

Лично мнение Butch. Без претенции за аксиома.
Освен история има и природни закони. ''Старите'' цивилизации се изтощават от дългото си присъствие на тази земя и отстъпват мястото си на тези които са млади и годни да завоюват ресурси и територии.
Асимилиране на местното население се подразбира. Може и по мекия ''римски'' вариант. Да му оставят известна автономия, езика и религията, докато времето заличи по естествен път необходимостта от тях.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7850 -: Май 31, 2023, 14:28:38 »
Тиквата толкова смачкан, не съм го виждал. Не може да каже гък. Спечели изборите, но не направи правителство, а и не му дават министерства.
Но по-интересно ми е как ще му спасят имунитета. Няма да се изненадам, ако му скроят номер.

Неактивен noooo

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1365
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7851 -: Май 31, 2023, 14:32:06 »
Quote (selected)
Борисов се разведе с ДПС и Гешев, жени се по принуда за ПП.
Този път Андрей Райчев, с "думи прости", е описал ярко и точно цялата картина.

Неактивен Banana Joe Maldonado

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2953
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7852 -: Май 31, 2023, 14:37:55 »
Quote (selected)
като първи без коментар напуснаха лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, заместникът му Томислав Дончев, председателят на парламентарната група Десислава Атанасова, а след нея и Мария Габриел.
Срещата напусна и съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков,

а на разговорите към 12 часа продължаваха да бъдат Асен Василев, Николай Денков, съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов.
https://epicenter.bg/article/Sreshta-PP-DB-i-GERB-SDS--Razgovaryat-v-kabineta-na-predsedatelya-na-parlamenta/316996/2/0

Академикът в незавидната роля на сериозен клоун може и да не облизва термометъра толкова усърдно.

Що се отнася до историята, едно ключе дето го няма из напомадените читанки:

Valgā (वल्गा).—f.  (-lgā) A bridle, a rein.
*********   ✹    *********

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7853 -: Май 31, 2023, 15:11:50 »
 :0005:
« Последна редакция: Май 31, 2023, 15:18:47 от Zdravka »
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7854 -: Май 31, 2023, 15:26:26 »
Протестиращи срещу Радев: Искаме насилие и български Майдан
Аз да питам - кур'бийки ша има ли? Да знам, да се нареждам!
Иначе, щом искат насилие - сигурно ще го получат, ама после да няма рев за 'Стамбулската таковата!

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7855 -: Май 31, 2023, 15:35:35 »
Райчев се мята като шаран на сухо. Достатъчно е да се проследят изявленията му само за последните две седмици. Не знае, къде се намира

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7856 -: Май 31, 2023, 15:38:51 »
Остай ти курабийките. Мен това ме потриса до позив за повръщане, колчем го видя.

''Съветникът на бившия премиер Кирил Петков по външно-политическите въпроси Весела Чернева е издавала на Скопие българската позиция по присъединяването на РС Македония към ЕС.''
*****
Даже и в избора на кого да доносничат са жалки тия. Убийте ме, не мога до ден днешен да разбера, как подлъгаха толкова народ, че и умни и образовани хора да гласуват за тия...
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7857 -: Май 31, 2023, 15:42:24 »
Умен не е тъждествено на образован, особено като се има предвид, че за последните 30 години по улична котка да хвърлиш, виШиС от нбу, библиотекарския и прочее "университети" ще удариш

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7858 -: Май 31, 2023, 15:50:18 »
Асольче, това твоето обсесия ли е, фиксация ли е, не знам. Психологията, психоанализата и подобните им не са ми специалност. Айде спри за малко да търчиш подире ми. Ако ти е скучно на работа, разбирам те. На всеки се случва, пък вече е и кафяно време. Не излизаш ли за по кафе на чист въздух в това хубаво време? На мен трета година всеки ден ми е почивен, не ме мисли.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5253
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #7859 -: Май 31, 2023, 15:58:40 »
Клишето "умен и образован" е виновно. Така се самонаричате тва "новият български елит", другите са диви балкански субекти. Няма значение, че и пуцовете по харвард водите за образование. А за над 20 години трудов стаж никъде не съм срещала правилник, в който към три и половина след пладне да се предвижда кафе-пауза. Полага ти се само половин час обедна почивка, при осем часа работно време :smokin: