Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 28, 2024, 18:00:36

Автор Тема: И сега? …  (Прочетена 519305 пъти)

Zmeja и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8040 -: Юни 02, 2023, 12:41:19 »
съвсем без да се съобразявам с официалната версия, ти ги бях пресметнал
аз ти гледах сметките, не важат
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8041 -: Юни 02, 2023, 12:52:13 »
Quote (selected)
не важат
Е, щом казваш!
 :bored:
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8042 -: Юни 02, 2023, 12:55:16 »
пак ще го напиша: негласувалите са малоумна смесица от дебили и имбецили, неспособни на две магарета сламата да разделят, сиреч да определят най-доброто съгласно вижданията си. и поради тъпотата си въпросните умници са заемали поза на величава преебаност и са оставили по-глупавите от тях, които обаче могат да оценят предоставените възможности, да избират.

който си мисли, че с негласуване се постига нещо, да погледне примерчето от преди месец и нещо - как я оплескаха косовските сърби и сега си имат албански кметове:
Quote (selected)
До провеждането на тези избори се стигна, след като през ноември миналата година сърбите масово напуснаха косовските институции. Бойкотът продължи и вчера, като едва 13 сърби от общо над 45 000 избиратели са дали гласовете си за регистрираните кандидати за градоначалници. И така Северна Митровица, Звечан, Зубин поток и Лепосавич вече имат косовски албански кметове - общност, която съставлява под 5 на сто от населението на тези общини.

ето какво постига негласуването - очевидно изкривяване на представителността. обаче като има имбецили, на които им е трудно да се ориентират...

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8043 -: Юни 02, 2023, 12:57:34 »
и съвсем отделно, че негласуващите са и закононарушители. чуваш ли, здравче? съгласно изборния кодекс гласуването е задължително.

Неактивен Eisblock

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2576
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8044 -: Юни 02, 2023, 12:58:24 »
снайперисти дали са командировали

В Киев бяха дошли с оръжията си на ачик носени... Преди бяха в Египет да стрелят по диви зайци... Пък и тук дал Бог зайци, защо да няма кои да ги понагърмят малко? А после ще кажат, там и ще започне лов на съвсем друг дивеч, масов.

Бързат синковците, бързат, план имат да изпълняват... Та даже и разни уроди се използват съвсем открито, без много сантименти...

Неактивен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9368
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8045 -: Юни 02, 2023, 13:01:48 »
Бързат, щото им пари под краката, империята им се разсипва, бързат да изпреварят и белким я закрепят. Е, няма да стане, не бой се. По света става нещо нечувано и невиждано от хилядолетия и то не е в тяхна полза.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8046 -: Юни 02, 2023, 13:28:35 »
Народът ни е патил много и ще помогне да не ни набутат в огъня, ако управленците реагират адекватно/отговорно. Имаме много слаби точки и знаем откъде можем да бъдем атакувани. Но службите ни са смачкани. Политиците не бива да си врат гагата там.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8047 -: Юни 02, 2023, 13:48:55 »
Quote (selected)
Друго настроение сред депутатите е бюджетът да се удължи с разрешено преливане от европейските аванси към текущи разходи
с очакване финансов министър отново да стане
Асен Василев и той сам да понесе отговорност за бюджета, който прокара миналата година, като лично инициира вдигане на дълга. В този случай държавата рискува да загуби средства под формата на допълнителни лихви, но поне ще има директна връзка между бюджет, неговия дефицит
и финансовия министър, който е допуснал необходимостта за многомилиардно дългово финансиране.
https://glasove.com/na-fokus/darzhavnite-zaemi-golemiyat-problem-v-udalzhavaneto-na-byudzheta

Та кво за Ганди  :beer_old:

Виждам едно неразбиране, първо сте избрали шарлатаните от ПП - не един, а няколко пъти, после се чудите, защо бойкот и саботаж нама да са ефективни, ами като 33 г. все ходим на избори и избираме доказани демагози, лъжци и крадци, сега какво очаквате, та те са се окопали във всяка власт!? Да гласуваш за престъпници означава че си им съучастник, по-горе писах, със саботаж и неучастие в престъпленията не става бързо. Принципът е, правиш каквото е правилно - виж Евангелието, да став акакворо ще, как можеда съучастваш на престъпници, но полсе да не харесваш престъпленията им, когато те ударят и теб, има толкова поговорки - като тръгнеш след торен бъмбър, къде стигаш, като сключваш договор с дявола, какво следва после...
Вие си ги избрахте!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8048 -: Юни 02, 2023, 13:55:38 »
Жалко, че не можахме да се отървем от облещения. А много кадърни свестни хора стоят в забвение. Около властта фъркат едни и същи пеперуди.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8049 -: Юни 02, 2023, 14:13:48 »
Виждам едно неразбиране, първо сте избрали шарлатаните от ПП - не един, а няколко пъти, после се чудите, защо бойкот и саботаж нама да са ефективни
Добре де, избрали сме ги! Аз, специално, гласувах 5 пъти за тях на едни избори!
Поемам вината (мезето от вас).

А, сега ми се иска да изкоментирам и резултатите от самите избори, за да разбера, като как негласуването е довело до избор:
1. Почти 7000000 гласоподаватели (имащи право на глас);
2. Около 2500000 гласоподаватели (ползвали правото си на глас);
3. Приблизително 37% гласували.
Е, сега ще управляват тези 1300000 гласоподаватели, надделели над останалите 4500000!

Та, така е, както си го написал "вие си ги избрахте"!

Не знам защо продължаваме да се "дърлим"?

ПП. Съжалявам за приблизителните числа, но мисля, че дават представа за ситуцията. А който иска да смята с точните: ИЗБОРИ ЗА НАРОДНИ ПРЕДСТАВИТЕЛИ
02 АПРИЛ 2023


Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8050 -: Юни 02, 2023, 14:18:47 »
Жалко, че не можахме да се отървем от облещения.
Щото останалите са цъфнали и вързали! Виден месар - министър на земеделието...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8051 -: Юни 02, 2023, 14:40:04 »
Има нужда от една банка кадри годни за управленци. Де да можеше и нищо да не зависи от депутатите. Трябва да се помисли и как да се пресяват "политиците", мераклиите де. Аз предлагам хора над 90 кг. да не се допускат. Ограничаване броя на мандатите е нещо полезно, но май Нинова вдигна бялото знаме, а другите тайфи се разсейват. Всичко остава отговорност на избирателя, както си е редно де. От неговото зорко око много зависи как да се прочисти камарилата, ама него не го е много еня. Скоро, ако му подпалят чергата, ще заквичи неистово. Та се сетих за стихотворението на Вапцаров "Вяра". Има връзка.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8052 -: Юни 02, 2023, 14:43:39 »
Виден месар - министър на земеделието...
Ин

Да не искаш да е виден природозащитник-веган?

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8053 -: Юни 02, 2023, 14:51:53 »
Виден месар - министър на земеделието...
Ин

Да не искаш да е виден природозащитник-веган?
Естествено, земеделие е - домати, краставици...ракия...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8054 -: Юни 02, 2023, 15:12:40 »
и съвсем отделно, че негласуващите са и закононарушители. чуваш ли, здравче? съгласно изборния кодекс гласуването е задължително.
Нямаш грижа. И глоба да въведат все тая. Плащам си я по фиш и си гледам рахата.
----
Що щат и наще и ваще в стаята на ДПС, а? Подкрепа за конституционна реформа и обещано от агите да не пречат за създаване на правителство.
----
Президентът не се държи мъжки, ссмм. Той ни набута КирилиАсен, негови министри бяха. Шарлатани били, еми, такива са? Радев, къде бля, а, та не разбра що за стока са тия двамцата? 
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8055 -: Юни 02, 2023, 15:16:34 »
пак ще го напиша: негласувалите са малоумна смесица от дебили и имбецили, неспособни на две магарета сламата да разделят, сиреч да определят най-доброто съгласно вижданията си. и поради тъпотата си въпросните умници са заемали поза на величава преебаност и са оставили по-глупавите от тях, които обаче могат да оценят предоставените възможности, да избират.
Няма най-добро, спрямо вижданията ми. А понеже, както е известно съм руса, ми е невъзможно да реша кое е по-малкото зло. Има си и добрите страни да съм дебил/имбецил. Не правя компромис с възгледите и съвестта си и спя спокойно. Освен това мога да псувам всички без изключение. Да не съм гласувала за тях я, че да ги щадя.

Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8056 -: Юни 02, 2023, 15:25:46 »
Виден месар - министър на земеделието...
Ин

Да не искаш да е виден природозащитник-веган?
Естествено, земеделие е - домати, краставици...ракия...
А какво ще правиш ти зимъска? Или до зимата я камилата, я камиларя.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8057 -: Юни 02, 2023, 15:27:09 »
Здравке, дръж се, че тук се търси с лупа и най-малкия кусур на всеки варненец. Може да дрънкаш едно, ама се тълкува друго. Но скоро ще ни налегне облакът както я караме, и всички ще млъкнат.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8058 -: Юни 02, 2023, 15:37:57 »
Няма най-добро, спрямо вижданията ми. А понеже, както е известно съм руса, ми е невъзможно да реша кое е по-малкото зло.
ми да де, пак ще го напиша: негласувалите са малоумна смесица от дебили и имбецили, неспособни на две магарета сламата да разделят.

Quote (selected)
Има си и добрите страни да съм дебил/имбецил. Не правя компромис с възгледите и съвестта си и спя спокойно. Освен това мога да псувам всички без изключение. Да не съм гласувала за тях я, че да ги щадя.
няма. първо, с отказа си от гласуване си разпределила гласа си така, както е разпределението на гласувалите, сиреч 1/4 за боко, 1/4 за пепетата и дебетата /преди малко вместо пепета написах папата, лапсус, лапсус, ама искат да папат те/, плюс черночичов, коце, нинова и славчу. така че компромис с възгледите си си направила отсекъде.

второ, след като си гласувала за всички /верно гласувала несъзнателно, ама това не те оправдава/, можеш и да ги псуваш всички, да.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8059 -: Юни 02, 2023, 15:40:04 »
Ограничаване броя на мандатите е нещо полезно, но май Нинова вдигна бялото знаме...
това съм го пропуснал. кога, къде и как? бъди по-конкретен.

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8060 -: Юни 02, 2023, 15:42:22 »
второ, след като си гласувала за всички /верно гласувала несъзнателно, ама това не те оправдава/, можеш и да ги псуваш всички, да.
А ще ми споделиш ли, уважаеми, какво се случва с гласовете на ония добри хора, които съвестно ползват гражданското си право да отидат до урните и гласуват с ''не подкрепям никого''.
С ''не подкрепям никого'' са гласували повече избиратели, отколкото за ИТН.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8061 -: Юни 02, 2023, 15:46:27 »
негласувалите са малоумна смесица от дебили и имбецили, неспособни на две магарета сламата да разделят.

То щото гласуващите, някои от които не могат да говорят, четат и пишат на български са все нобелови лауреати.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8062 -: Юни 02, 2023, 15:50:40 »
onzi, ами май има още с изкарали два мандата като депутати. А със самата Нинова как ще се процедира? Не съм против нея, но времето е безмилостно. Другите "партии" се правят на глухи. За да има полза, това би трябвало да се облече в общовалиден закон. Бихме се отървали от доста талаш.
 И така, с малки стъпки ... , ако ни дадат време сайбиите.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8063 -: Юни 02, 2023, 15:52:54 »
А ще ми споделиш ли, уважаеми, какво се случва с гласовете на ония добри хора, които съвестно ползват гражданското си право да отидат до урните и гласуват с ''не подкрепям никого''.
същото. обаче тези са още по-тъпи, те са смесица от имбецили и идиоти, щото не хем са си направили труда да се разходят до секцията, хем са обявили на целия свят, че са хем тъпи и неспособни на преценка, хем неграмотни, щото не знаят какъв е ефекта от гласуването с "не подкрепям никого"

Quote (selected)
С ''не подкрепям никого'' са гласували повече избиратели, отколкото за ИТН.
ми има активно прости гласоподаватели. има си.

То щото гласуващите, някои от които не могат да говорят, четат и пишат на български са все нобелови лауреати.

и без да са нобелови, тези са в пъти, пъти /по баце/ по-умни от малоумните негласували дебили, щото си знаят интереса. знаят си интереса и отиват да го защитят, гласувайки. докато здравките и отвратите се чудят къде да се почешат и как да изокат, че са неспособни.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8064 -: Юни 02, 2023, 15:53:46 »
Цитат на: Zdravka
Да не съм гласувала за тях я, че да ги щадя.

Да, гласувала си. Пропорционално си гласувала за всички, които са минали 4-те процента.
Точно като отвратния догматик.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8065 -: Юни 02, 2023, 15:56:17 »
onzi, ами май има още с изкарали два мандат като депутати.

аха. пак кретенизми. не че съм очаквал нещо различно от твоята особа, де.

изискването в устава не е за брой мандати, а за години. и като навърташ парламенти с по няколко работни дни - да, мандатите се увеличават.

Quote (selected)
А със самата Нинова как ще се процедира? Не съм против нея, но времето е безмилостно.
в какъв смисъл? има там още колкото ѝ остава до края на мандата и толкоз. след това нов избор на нов председател.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8066 -: Юни 02, 2023, 15:56:24 »
негласувалите са малоумна смесица от дебили и имбецили, неспособни на две магарета сламата да разделят.

Въпрос на гледна точка. Щото, според мен, гласуващите са дебили и имбецили, които не чуват петела. Няма нищо по-дебилно и имбецилно от това да гласуваш за либерали и да псуваш либерализма; да гласуваш за убедени евроатлантици и да псуваш НАТО и ЕС; да гласуваш за капиталисти и да се сополивиш за НРБ, СССР и т.н.

Неактивен ohubohu

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 771
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8067 -: Юни 02, 2023, 16:00:26 »
Или до зимата я камилата, я камиларя.
Точно! А и нали знаеш - глобално затопляне, озонови дупки...

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8068 -: Юни 02, 2023, 16:03:24 »
onzi, наясно съм че това не е практика по света. Нинова пробута това правило и поочисти парламента от някои физиономии. Но като въведе тая норма, тя трябва да важи и за нея. Партията артък.
.............
Бе с теб трудно се общува. Сигурно си голям началник.

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8069 -: Юни 02, 2023, 16:06:50 »
Цитат на: otvrat
Няма нищо по-дебилно и имбецилно от това
да гласуваш за либерали и да псуваш либерализма;
да гласуваш за убедени евроатлантици и да псуваш НАТО и ЕС;
да гласуваш за капиталисти и да се сополивиш за НРБ, СССР и т.н.

Да, дебилно е, ама го правиш. На около 85%.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8070 -: Юни 02, 2023, 16:19:22 »
Няма нищо по-дебилно и имбецилно от това да гласуваш за либерали и да псуваш либерализма; да гласуваш за убедени евроатлантици и да псуваш НАТО и ЕС; да гласуваш за капиталисти и да се сополивиш за НРБ, СССР и т.н.

:thup:
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8071 -: Юни 02, 2023, 16:20:59 »
Quote (selected)
Американското посолство в София публикува информация относно готвения протест пред Президентството в 18:30 часа днес. На официалната страница на институцията е посочен начален час, място, както и че в акцията се очаква да се включат хиляди души. Ето какво още пишат американските представители у нас в съобщението си:

В петък, 02 юни 2023 г., около 18:30 ч. ще има демонстрация, която ще започне пред Президентството в центъра на София. (18:30). Демонстрацията ще прерасне в шествие с начало или около 19:30 часа. (19:30) до Орлов мост. Очаква се събитието да приключи около 22:00 часа. (22:00).
Българските власти очакват между 3000 и 5000 да участват в демонстрацията, която според съобщенията е в подкрепа на българското участие в ЕС и НАТО.

Всички граждани на САЩ и членовете на техните семейства се съветват да избягват райони, засегнати от това събитие.

Моля, предвидете затворени пътища и засилено полицейско присъствие в този район. Това може да доведе до закъснения, блокади и общо засилване на нормалния делничен трафик в центъра на София. Имайте предвид, че часовете и маршрутите на шествието, както и затворените пътища подлежат на промяна.

Действия, които трябва да предприемете:

Дори демонстрациите, предназначени да бъдат мирни, могат да се превърнат в конфронтация и евентуално в насилие.
Избягвайте зони на демонстрации.
Бъдете внимателни, ако неочаквано бъдете открити в близост до големи събирания или демонстрации.
Бъдете наясно със заобикалящата ви среда.
Наблюдавайте местните медии за актуализации.
Поддържайте нисък профил.
Гражданите на САЩ се съветват да се обадят на полицията (#112), да потърсят безопасно място и да изчакат помощ от полицията
Помощ:

Посолство на САЩ София, България
Под благовидния предлог намирисва, че:
1. Имат пръст в организацията.
2. Не е невъзможно при необходимост да се погрижат да има конфронтация.
Това е на https://bg.usembassy.gov/message-for-u-s-citizens-demonstration-and-march-presidency-to-eagle-bridge-friday-june-02-2023/
На мен ми излиза на английски. Има списък на подобни съобщения тук: https://bg.usembassy.gov/u-s-citizen-services/security-and-travel-information/
Там има и за Безсмъртния полк (макар че го пишат руски). Между другото, горният списък е удобен начин и ние да се информираме за нашите мероприятия в София ;)

Ако имаше американско консулство във Варна, можехме от страницата (сайта) му да се информираме кога нашите хора организират поредния протест... ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8072 -: Юни 02, 2023, 16:23:45 »
Орбан: Докато сегашното правителство е на власт, Унгария няма да влезе във война с Русия

А нашите евродепутати гласуваха против унгарско европредседателство. Защо, не им харесва идеята, да откажем на САЩ, да воюваме с Русия ли!?
Вие си ги избрахте!

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8073 -: Юни 02, 2023, 16:24:45 »
негласувалите са малоумна смесица от дебили и имбецили, неспособни на две магарета сламата да разделят.

Въпрос на гледна точка.
глупости. въпрос не на гледна точка, а на факти. фактове. според теб как се формира състава на парламента - на база гласувалите или на база негласувалите? съответно кой е участвал във формирането му и кой - не?

отново, специално за теб: гласувалите са способни да определят интересите си и да изберат спрямо тях. негласувалите - не. а тези, които са се разходили, за да заявят как не подкрепят никого - те са клиничен случай на остра умствена недостатъчност.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8074 -: Юни 02, 2023, 16:27:08 »
Няма нищо по-дебилно и имбецилно от това да гласуваш за либерали и да псуваш либерализма; да гласуваш за убедени евроатлантици и да псуваш НАТО и ЕС; да гласуваш за капиталисти и да се сополивиш за НРБ, СССР и т.н.

:thup:

на кое точно вдигаш палец при положение, че с негласуването твоят глас се разпределя на същите тези либерали и ойроатлантици? м?

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8075 -: Юни 02, 2023, 16:32:24 »
на кое точно вдигаш палец при положение, че с негласуването твоят глас се разпределя на същите тези либерали и ойроатлантици? м?

Ако никой не иде да гласува, чии гласове, ще се разпределят на "либерали и ойроатлантици? м?"
Вие си ги избрахте!

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8076 -: Юни 02, 2023, 16:32:52 »
Че откъде накъде ще ме призовавате, като почти всички са на мнение, че партията на която симпатизирам е от дребнобуржоазна, до прозападна и натовска, но в никакъв случай социална. И какво ще прави на такъв протест като вашият - симпатизант като мен? Да протестирам против натовци и прозападни партии? Че нали "моята "партия и тя била такава?p
Ръководството – да, но не и повечето редови членове, особено от по-старото поколение. И понеже ти не си от ръководството, те уважавам тук и ти отговарям! ;)
Quote (selected)
И какво да правя аз, дребния буржоа и следовник на евроатлантически ценности на вашият протест?
На един от походите за мир във Варна беше Борислав Гуцанов. А на друг – Мая Манолова, която изведнъж се оказа на метър и половина от мен. И какво? Няма проблем. През 1999 г. и ние семейно се бяхме включили протеста на БСП против натовската агресия срещу Югославия. След това ръководството на БСП стана пронатовско и вече няма демонстрации на БСП срещу NATO. Ако ръководството пак стане антинатовско и започнат пак такива демонстрации, пак ще се включим. Така че нещата са аналогични.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8077 -: Юни 02, 2023, 16:36:38 »
Ако никой не иде да гласува, чии гласове, ще се разпределят на "либерали и ойроатлантици? м?"

стига един да отиде и да гласува за себе си - партията му ще има 100% мнозинство. и гласовете на всички останали идиоти, мислещи се за тарикати, ще се разпределят за тази партия.

така че има ли един гласувал - твоята "стратегия" /забележи кавичките/ се е провалила. виж бе, виж кво стана преди месец на изборите в косово.

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8078 -: Юни 02, 2023, 16:45:28 »
отново, специално за теб: гласувалите са способни да определят интересите си и да изберат спрямо тях. негласувалите - не.

Поласкан съм, че ми отделяш специално внимание. Не се впечатлявам от твоите неадекватни "доводи". За мен човек, който гласува за буржоазни либерали, е либерал. И за мен ти си либерал. Няма как да обясниш, че не си. Аз не гласувам за либерали. Няма и какво да избирам, защото всички са либерали. Включително и Възраждане. Класически, първични, така да се каже.
Негласуването делегитимира либералната демокрация, която ти легитимираш с гласуването си. Толкова е просто.
И не мога да разбера какво сте се вторачили в негласуващите. Нещо като антиваксърите при ковида, а? Ходете, гласувайте, щом толкова ви влече.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8079 -: Юни 02, 2023, 16:46:12 »
Няма нищо по-дебилно и имбецилно от това да гласуваш за либерали и да псуваш либерализма; да гласуваш за убедени евроатлантици и да псуваш НАТО и ЕС; да гласуваш за капиталисти и да се сополивиш за НРБ, СССР и т.н.
А ти защо на последните избори не гласува за коалиция "Неутрална България", в която имаше цели две комунистически партии – БКП и ПБК?

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8080 -: Юни 02, 2023, 16:52:04 »
Цитат на: lucho
Цитат на: otvrat
...
А ти защо на последните избори не гласува за коалиция "Неутрална България",
в която имаше цели две комунистически партии – БКП и ПБК?

Щото всички в БГ, освен него, разбира се, са дребно-буржоазни либерали.
Сал той един е правоверен и умнокрасив марксист  :nuts:
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8081 -: Юни 02, 2023, 16:53:59 »
Като пишете за изборите, мисля основният проблем на българите е, че гласуват емоционално, не със свойте интереси. Напр. "някой имал трапчинка на брадата"...
Нормално е за България е да е лява, че маса народ живее в панел и например на туба бензин от центъра на София и е пенсионер, но той е десен. Привърженик на реститутски партии. Или за т.н. Цар.
За мен това е феномен. Не го разбирам. Има 5 декара на село, но се смята за чорбаджия, щото взема 5 литра олио.
Заслепили са ги с тези медии. Европа като кажат мед им пада от устата.
Абе альо, Европа ви граби като за последно. И САЩ, за да сме точни.
Ако хората гласуваха в синхрон с техните интереси, американско - европейските партии нямаше да вземат и 20%.
Изключение е турската партия. Но и турците си гласуват за агите си. Защото им защитават "правата и свободите". ;)
Да не забравя, ТВ е вредно за вашето здраве!
Да, всеки трябва  да гласува за интересите си! Не виждам как в интереса на българина влизат чужди бази в БГ. Пазят ни от "Иван", че ще ни вземе панелката? Не вярвам.
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 17:01:05 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8082 -: Юни 02, 2023, 16:55:07 »
Негласуването делегитимира либералната демокрация, която ти легитимираш с гласуването си. Толкова е просто.

толкова е просто, че просто не е вярно. с негласуването даваш конституционно мнозинство на либералите, онези натовските, и джендърските. така че няма как да ги делегитимираш чрез негласуване. няма.

Неактивен lucho

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8584
    • Профил
    • Личен сайт
Re: И сега? …
« Отговор #8083 -: Юни 02, 2023, 16:56:29 »
Кошмарният план на новото правителство - въвличат ни във войната
Цитат на: Недялко Недялков
ВАЖНО, НАИСТИНА ВАЖНО.

Който има очи, да види. Който има уши, да чуе.

Проблемът не е просто в имунитета.

Да беше само това!

По-страшно е.

Неолибералният Запад е разпоредил правителство на ГЕРБ с официалния им политически противник ППДБ, защото само под такава формула и с такава конфигурация България ще се включи активно във войната. С жива сила. На първо време - един батальон, два кораба…

Информиран човек съм, уви.

ГЕРБ и ППДБ са двете безпрекословно придворни на посолството партии, чиито лидери се държат с компромати и се плашат със санкции. За да слушат.

До изборите в САЩ има година и половина, корумпираните демократи бързат тази война да ескалира и фронтът да се разшири с натовска държава. Конфликтът трябва да стане източноевропейски, регионален. Избрана е покорна и периферна България. Все пак само едно малко море дели Варна от Одеса…

Очевидно е, че ни готвят за това. Няма да се разминат черните забрадки на майките, ракетните обстрели - привидно само по военни цели. Чак тогава ще ни просветне, но късно.

Нашето поколение не е преживявало ужаса на войната. За нас тя е абстракция, нещо, което няма как да ни докосне и това е даденост. Не вярваме до последно и сме престъпно лекомислени.

Подвластни сме на пропагандата и лесносмилаемите клишета на Сорос - “Ако не си за Зеленски, си враг на демокрацията и евроатлантизма”, “Русия е абсолютното зло”, “Западът е доброто”, “Интересите на Европа са над националните”, “Който е срещу новото правителство, е агент на Радев и Кремъл”…

Не искам да плаша никого. Това не са конспиративни брътвежи или пропутинска пропаганда. Ненавиждам Путин, както всеки друг диктатор и милитарист, но това не е нашата война. Нашите синове и дъщери нямат място в нея. Абсурдно е да превръщаме градовете ни в пушечно месо на Кремъл. Достатъчно направихме..

Да беше за отечеството, да се хвърлим и да се прежалим.

Но за бизнес интересите на Байдън - баща и син?!

Пиша го сега, за да се уплашим навреме. Борисов, Петков, Бойкикев, Василев ще ни въвлекат във войната РЕАЛНО - чрез новия КАБИНЕТ НА ВОЙНАТА и ястребите, номинирани за министри.

Въпрос на малко време, броени месеци.

Присъдата е издадена. Да не се молим за отсрочка, а да се ядосаме и да разваляме сделката ИМ, която ще плащаме с кръв.

В противен случай - който може, да бяга и да се спасява. Сега. Или поне да отпраща децата далеч от тая мръсотия.

Наистина не съм вярвал, че ще го кажа, защото цял живот съм убеждавал децата си да останат в родината…

Щом дори и Недялко Недялков се е усетил какво става и се се уплашил, значи наистина сме загазили и в момента загазваме много, ама много здраво!!!
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 17:01:54 от lucho »


Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8085 -: Юни 02, 2023, 17:00:08 »
Аз не гласувам за либерали.
точно обратното - с негласуването си овластяваш либералите.

Quote (selected)
И не мога да разбера какво сте се вторачили в негласуващите.
ми вие негласуващите сте като педерите на прайда - онея досаждат на всички с перата си в гъза, вие окудкудякахте всичко да се хвалите колко сте умствено неспособни. и си получавате реакцията.

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8086 -: Юни 02, 2023, 17:05:36 »
Орбан: Докато сегашното правителство е на власт, Унгария няма да влезе във война с Русия

А нашите евродепутати гласуваха против унгарско европредседателство. Защо, не им харесва идеята, да откажем на САЩ, да воюваме с Русия ли!?
Не всички. "Против гласуваха двама български евродепутати - Ангел Джамбазки и Андрей Слабаков."
Или накратко In vino veritas!   :t0328:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8087 -: Юни 02, 2023, 17:09:16 »
 Живеем в свободна и демократична страна. Който иска гласува, който не иска не гласува. Всеки да прави каквото желае, стига с това да не застрашава други живи същества, да не нарушава законите на РБ и Галактиката, да спазва правата и свободите на останалите човеци по тая и другите планети.
 С други думи слушайте тихичко Софи Маринова, да не безпокоите съседите. Не хвърляйте боклук през балкона, спазвайте пътните знаци, отстъпвайте място в градския транспорт на тези, които имат повече нужда от вас да седнат, псувайте тихо на пейката пред блока, когато ви бият на белот, минавайте сутрин под душа... :tongue_:
---
Не призовавам никого да не гласува. Още по-малко някога съм си служила с обидни квалификации към когото и да е в този форум, или където и да е другаде. Не търпя да ме поучават, обиждайки ме.
Приемам градивна критика и полезни съвети, дори ако последните са непоискани.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен otvrat

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 10076
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8088 -: Юни 02, 2023, 17:10:24 »
точно обратното - с негласуването си овластяваш либералите.


Аха, разбрах. Аз, като не ходя да гласувам, "овластявам" онези, за които гласуваш ти. Значи правилно съм забелязал, че е като при ковида. И там неваксинираните бяха виновни на ваксинираните, че са се ваксинирали.

ми вие негласуващите сте като педерите на прайда

Не е зле малко да си подбираш изразите. Селските простащини говорят за липса на аргументи.

Неактивен Butch

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4530
  • Victoria Nuland "Fuck the EU"
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8089 -: Юни 02, 2023, 17:10:55 »
Тези войнички които срещам по улицата облечени в BDU (Battle Dress Uniform) ще ги пратят на фронта?
Не вярвам. Недялков преиграва. Той си знае защо. Сега българската армия има само социални фунции. Чорба...
Виж, могат да пратят всичкото тежко българско оръжие. Ако вече не са го пратили.
Тези бесни псета са страхливи. Кандидатите за правителство.

Кой БГ кораб ще пратят? Този който не можа да стигне до Либия?
Куриоз: Съсед се оплаква, че съпругът на внучка му завъшил Военно въздушното не му дали диплома за летец, защото нямал налетени часове. Сега "метял плаца" на поделението. С такива летци ли ще воюваме. И със платените самолети от САЩ? Но ще дойдат някой ден, ако слушкаме... Смешки някакви. Може и да не дойдат. Ще обявим война на кого?
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 17:31:32 от Butch »
От "Празната тенджера по калдъръма"

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8090 -: Юни 02, 2023, 17:13:18 »
Сега българската армия има само социални фунции.

Каква българска армия? Че има ли такава?

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8091 -: Юни 02, 2023, 17:14:18 »
"Левицата" се спазари навремето с новите гаспадари за да запази едни крадени пари. И пак ще мине метър, а народът ще страда. Сетили се сега да протестират. Къде им са парите и децата? ППДБ, ГербСДС и всички останали, от космоса ли дойдоха или са саморасли?

Неактивен Shabaan_bin_Robert

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1360
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8092 -: Юни 02, 2023, 17:21:48 »
По въпроса за гласуването и негласуването.
Получавам по една от социалните мрежи следното, както им викат сега "меме":
"Помня как учителят по биология ни разказваше за кучето на Павлов и ние се смеехме. После звънецът биеше и ние всички отивахме да закусим."
Препращам го на познати и получавам следния отговор:
"Също както някой идва и казва "дошли сме да спрем корупцията и да оправим държавата", и хората стават и отиват да гласуват за него!"

Неактивен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7317
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8093 -: Юни 02, 2023, 17:23:48 »
Цитат на: otvrat
точно обратното - с негласуването си овластяваш либералите.

Аха, разбрах. Kато не ходя да гласувам, "овластявам" онези, за които гласуваш ти.

Не. Овластяваш онези, срещу които гласувам.

И не си като педерите на прайда. А като тия, които ходят да ги гледат и полутайно да си уговарят срещи с тях.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8094 -: Юни 02, 2023, 17:45:23 »
Който иска гласува, който не иска не гласува. Всеки да прави каквото желае, стига с това да не застрашава други живи същества, да не нарушава законите на РБ и Галактиката, да спазва правата и свободите на останалите човеци по тая и другите планети.

първото изречение противоречи на второто. негласуването нарушава изборния кодекс, където черно на бяло пише:
Quote (selected)
Чл. 3. (1) (Изм. - ДВ, бр. 39 от 2016 г., в сила от 26.05.2016 г.) Изборите се произвеждат въз основа на всеобщо, равно и пряко избирателно право с тайно гласуване и осигуряват свободно изразяване на волята на избирателите. Гласуването е задължително, извършва се лично от избирателя и представлява изпълнение на гражданския му дълг.

така че вземи да се ревизираш. ако искаш да спазваш законите - трябва да гласуваш.

Неактивен onzi

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7722
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8095 -: Юни 02, 2023, 17:48:18 »
точно обратното - с негласуването си овластяваш либералите.

Аха, разбрах. Аз, като не ходя да гласувам, "овластявам" онези, за които гласуваш ти.
нищо не си разбрал, естествено. като не ходиш да гласуваш, овластяваш тези, за които са гласували останалите. в конкретния случай даваш конституционно мнозинство на войнолюбците и джендърите*.

Quote (selected)
ми вие негласуващите сте като педерите на прайда

Не е зле малко да си подбираш изразите. Селските простащини говорят за липса на аргументи.
не е зле негласуващите да попрестанете да се хвалите с тъпотата си. щото малоумието, с което се хвалите, е точно толкова досадно, както и педерите на прайда.


* пп. ако с негласуването си "овластяваше" онези, за които гласувам аз, то аз щях да те моля да не гласуваш, а не да ти навирам в очите простотията ти.

логика && отврат = false.

AnonimusBG

  • Гост
Re: И сега? …
« Отговор #8096 -: Юни 02, 2023, 17:54:52 »
Гласували, негласували.
ПП бяха с Корнелия, сега са с Баце.
Едва ли ще има някаква разлика.

Попитай за кого вият сирените
https://www.lentata.com/popitay-za-kogo-viyat-sirenite

Повечето деца от най-ранна възраст са пропити с искрено презрение към Родината си и народа си
https://www.lentata.com/povecheto-deca-ot-nay-ranna-vzrast-sa-propiti-s-iskreno-prezrenie-km-rodinata-si-i-naroda-si

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8097 -: Юни 02, 2023, 18:20:48 »
Това е разтърсващо.

Неактивен Giuseppe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 11067
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8098 -: Юни 02, 2023, 18:33:39 »
Няма нищо по-дебилно и имбецилно от това да гласуваш за либерали и да псуваш либерализма; да гласуваш за убедени евроатлантици и да псуваш НАТО и ЕС; да гласуваш за капиталисти и да се сополивиш за НРБ, СССР и т.н.

:thup:

на кое точно вдигаш палец при положение, че с негласуването твоят глас се разпределя на същите тези либерали и ойроатлантици? м?
Ох, аман!
Как да обясниш на негласуващия, че всъщност и той гласува?
Вече не знам!
Щото гласуващият все пак изразява своята воля (отделен въпрос ефективно или не), а негласувакият предоставя на други да ползват гласът му по свое усмотрение.
Наистина само дебил не може да схване толкова просто нещо!
ако сте съгласни с всеки експерт по дванайсет от дванайсет въпроса, отидете на психиатър.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23464
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: И сега? …
« Отговор #8099 -: Юни 02, 2023, 19:08:18 »
Няма да избелват само Баце.
Quote (selected)
Пеевски даде благословията си на бъдещия кабинет
https://glasove.com/novini/peevski-dade-blagosloviyata-si-na-badeshtiya-kabinet
Изчистват и самото ДПС, дълго време те бяха най-мерзките в НС, няколко мандата бяха в инфекциозното.
Бяха опозиция, станаха "конструктивна" опозиция, сега вече са НЕопозиция.
Явно не е дошло времето отново да застанат видимо до казана и те да раздават порциите.
Засега ще са само "консултанти" един вид политически "Ковачки".

ЕС е вреден за вашето здраве!