Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Април 19, 2024, 00:35:52

Автор Тема: Re: ВЕИ …  (Прочетена 1861 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ВЕИ …
« -: Февруари 04, 2023, 22:34:35 »
Няма по-голяма глупост на света от това, да се пробваш да забраниш на ганю нещо. Това е повече от преодолимо предизвикателство - това е въпрос на селска чест.
Именно!
Много правилно разсъждаваш Асол, как тъй ще му забранят на Ганю да ползва селскостопанска земя за соларки, че той именно това прави в момента, ползва само селскостопанска земя за соларки, а покривите стоят празни. Селските дворове пустеят, цели села пустеят, но Ганю налита на селскостопанска земя.
Много си права, няма смисъл да забраниш на Ганю да прави соларки.
Само се надявам все пак някой да спре Ганю след като достигнем 50 гигавата соларки, защото толкова излишна мощност за България е безсмислена.
А Ганю както знаем спирачка няма.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2023, 23:03:46 »
Енгелс, приемам признанието, че при инвестицията в по нещо от всичко - резултатът е нищо. Т. нар. технометализъм свършва с тока в контакта. Дано не ти е сложно да го осъзнаеш :popcorn:
бел. Аз лично смятам, че ти нямаш елементарна база за разсъждения. И то на ниво седми клас
Така е.
Затова винаги предпочитам да цитирам експертите, вместо да се напъвам сам да откривам колелото.
Ако смяташ да спориш с експертите или ти да определяш кой е световен или местен експерт, това си е твой проблем.
Но за да ме убедиш, че си по-компетентна от тях, трябва да представиш научни, технически и технологични доказателства.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #2 -: Февруари 04, 2023, 23:44:56 »
Енгелс, стига си цитирал тоя и оня луд за връзване, хващай калема и сметай.  Колко енергия е необходима на развитите икономики годишно, колко произвеждат вятърничавите, кога в най-добрия случай ще почнат да произвеждат толкова енергия, колкото е необходима, какво ще ползват развитите държави през това време, колко земя е необходима за вятърничавите планове, колко ферми за насекоми - небостъргачи ще трябва да се построят, за да заместят недостига на земя.
Бъдещето не е във вятърничавите, те са вятър работа за хора с ветрове между ушите.
Отделно, ще се радвам, ако някой намери и постне една информация, дето няколко пъти ми мина пред очите, ма не помня къде. Колко и какви матряли са необходими за построяването на вятърничавите, батериите и всичко останало и се сравняваше с конвенционалното производство, и се доказваше, че вятърничавите са много по-вредни от конвенционалните.
Мен ме интересува само България.
Моето мнение е, че трябва да ги спрем когато достигнат 50 гигавата соларки в България, което до 10 години Ганю ще направи, защото както правилно отбелязва Асол, Ганю трудно можеш да го спреш, особено сега след като е получил зелена светлина от ЕС и се очаква новите китайски фабрики да залеят ЕС с още по-евтини соларки в следващите 2-3 години.
Но може да се окажа оптимист, Ганю е луд по-далаверата, така че, нищо чудно да надъним 50 гигавата соларки, не за 10, а само за 5-6 години. Това вече ще е проблем, дано да не се окаже съвсем права Асол, че : Няма по-голяма глупост на света от това, да се пробваш да забраниш на ганю нещо. Това е повече от преодолимо предизвикателство - това е въпрос на селска чест.
Но за съжаление, що се отнася до Асол, по отношение на Ганю тя винаги излиза права.
А колкото до разходите Кайли, това изобщо да не те притеснява, това ще са частни проекти, сега има едни почти 100 милиарда частни пари в банките които залежават.
А материалите както винаги ще дойдат от Китай, както винаги досега са идвали.
 :cool-1084:

Асол по отношение на Ганю винаги излиза права, но вие за идиотщините си не питате ганю. Което е повече от свръхголема грешка и ще ви струва и тиквите и домочадието, щото любимият ви ганю не е заразен от емпатия. И вие самите се погрижихте той да не страда от подобни предразсъдъци. Де е говно,, все по твоята тъпа глава ще бие

п. п. Апропо, ако дойде този ден на възмездие и ако зависите от мен, аз ще се дръпна...и няма да участвам. Съдбата ще реши всичко. Нали и вашата кабала трябва да има смисъл, кво пречи да и се предаде такъв..тъпи потурнаци :smokin:
« Последна редакция: Февруари 04, 2023, 23:54:23 от Aсол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2023, 00:00:07 »
Quote (selected)
Не са мръсни а трудоемки.

И са трудоемки и са много мръсни..По-точно - изключително токсичен процес на утилизация/рециклиране. Не става дистанционно...от вила на село, или от по телевизора.  Някой ще трябва да се прежали..Предлагам да са технометалистите . Дет се вика - да си научат любимия процес от начало и да се погрижат за бъдещето си. Като си започнеш нещо е редно и да си го завършиш..сам. Ще покажеш каква голема работа си и нема начин да не увлечеш масите.  :smokin:
Асол разглобявал съм доста и всякакви батерии и акумулатори, защото съм любопитна гарга. Единствените наистина отровни са тези с кадмий и живак. В литиевите няма нищо подобно.
Никой няма да откаже да рециклира старите литиеви батерии, защото в тях има ценни метали като никел и кобалт.
По-новите желязно фосфатни са още по-лесни за рециклиране. И не си мислете, че за целите на силовата енергетика ще продължат да използват литиеви батерии. Само е въпрос на време да се осъзнаят и да преминат към натриеви. Вярно ще ще бъдат по-големи и по-тежки, но по-евтини и на кой му пука, че е два пъти по-голяма и тежка, ако няма да я качваш на автомобил, а ще си стои на земята.
Асол ти си изключителна фантазьорка и то при това, че перфектно познаваш психиката на Ганю.
Как си представяш Ганю да захвърли за рециклиране електоавтомобилна батерия която струва между 10000 и 20000 лева, при положение че са дефектирали само отделни елементи от хилядите които са в батерията. Още повече, че и след 10, дори след 20 години, повечето от елементите ще имат поне 50% капацитет, Аз бих се навил и на 30% останал капацитет, ако някой ми даде безплатно 1 мегават такива батерии, 300 киловата безплатно ще ми дойдат добре. Но кой би ми дал такъв подарък, който струва над 150 хиляди лева:
 БАТЕРИЯ ЗА ИНВЕРТОР 10KW 200AH/51.2V V-TAC ; Цена: 6199
Затова не подценявайте Ганю, не чакайте от него да изхвърли силови литиеви акумулатори за които се е бръкнал дълбоко в джоба.
Виж акумулаторите за мобилните телефони са друг въпрос, те за нищо не стават.
Борете се да забранят мобилните телефони.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2023, 00:09:30 »
Quote (selected)
Не са мръсни а трудоемки.

И са трудоемки и са много мръсни..По-точно - изключително токсичен процес на утилизация/рециклиране. Не става дистанционно...от вила на село, или от по телевизора.  Някой ще трябва да се прежали..Предлагам да са технометалистите . Дет се вика - да си научат любимия процес от начало и да се погрижат за бъдещето си. Като си започнеш нещо е редно и да си го завършиш..сам. Ще покажеш каква голема работа си и нема начин да не увлечеш масите.  :smokin:
Асол разглобявал съм доста и всякакви батерии и акумулатори, защото съм любопитна гарга. Единствените наистина отровни са тези с кадмий и живак. В литиевите няма нищо подобно.
Никой няма да откаже да рециклира старите литиеви батерии, защото в тях има ценни метали като никел и кобалт.
По-новите желязно фосфатни са още по-лесни за рециклиране. И не си мислете, че за целите на силовата енергетика ще продължат да използват литиеви батерии. Само е въпрос на време да се осъзнаят и да преминат към натриеви. Вярно ще ще бъдат по-големи и по-тежки, но по-евтини и на кой му пука, че е два пъти по-голяма и тежка, ако няма да я качваш на автомобил, а ще си стои на земята.
Асол ти си изключителна фантазьорка и то при това, че перфектно познаваш психиката на Ганю.
Как си представяш Ганю да захвърли за рециклиране електоавтомобилна батерия която струва между 10000 и 20000 лева, при положение че са дефектирали само отделни елементи от хилядите които са в батерията. Още повече, че и след 10, дори след 20 години, повечето от елементите ще имат поне 50% капацитет, Аз бих се навил и на 30% останал капацитет, ако някой ми даде безплатно 1 мегават такива батерии, 300 киловата безплатно ще ми дойдат добре. Но кой би ми дал такъв подарък, който струва над 150 хиляди лева:
 БАТЕРИЯ ЗА ИНВЕРТОР 10KW 200AH/51.2V V-TAC ; Цена: 6199
Затова не подценявайте Ганю, не чакайте от него да изхвърли силови литиеви акумулатори за които се е бръкнал дълбоко в джоба.
Виж акумулаторите за мобилните телефони са друг въпрос, те за нищо не стават.
Борете се да забранят мобилните телефони.
 :cool-1084:

Аз не съм фантазьор, а машинен инженер и твоите напоителни глупости ми идват в повече. По идиотските медии могат и да им дават трибуна, но аз нямам дори търпение да обяснявам материала за осми клас. Това не е моя работа1  Но, мога и го правя, да те определя като несъстоятелен дебил. Човек без грам знания, опит и диплома, но спамещ в нета. И съм сигурна, че ако застанеш срещу мен с "експертизата" си - аз ще спечеля. Разбирам, че ти разполагаш освен с океан от предварително написани безкрайни глупости и безкрайно неработно време, но ако е наложително - ще ти избия зъбите. Без упойка

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2023, 00:19:40 »
Енгелс, ти каза, че развитите държави ще победят Русия, именно защото са развити. Аз ти опонирах, че колкото и да е развита една държава, без енергия е нищо. Нула. А в енергята Русия държи златен пръст. Че и т.н. неразвит свят, който се върти около Русия, а не около запада. Питах те как ще спечелят развитите държави, като нямат енергия, която е алфата и омегата на всяко развитие. Досега не си ме оборил.
Ако НАТО започне война с Русия на живот и смърт, ще я размаже и никакви ядрени оръжия няма да и помогнат, но такава война не се предвижда, ако Русия сама не си я изпроси.
Не Русия, пустините в северна Африка са бъдещето на енергетиката.
Рано или късно малоумните на планетата ще осъзнаят думите на Менделеев:
„ Изгарянето на нефта е като да гориш в печката банкноти “
На природата са и трябвали милиард години да натрупа тези запаси от въглища.
Да ги изгориш и да оставиш следващите поколения без източник на въглерод си е малоумие.
Планетата трябва да спре използването на въглерод съдържащи суровини като гориво за добив на енергия. От тях могат да се направят много по-полезни неща.
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2023, 00:24:30 »
Кирливото ти нато струва точно колкото теб - кесещо говно зад лаптопа, дето ще насере, ако му бутнеш клечката под носа. А клечката е доста близо до този нос.Твоя...за да не се разсейваш...последното не е геополитика, а вътрешна....Ще си скъсаш гащите да се правиш на праведник...изобщо не съмнявам, ма нищо не си разбрал....

Кво нато бе, идиот? Турция ви ебава натуту, а целото ви тъпо нату разчито точно на войниците от Турция. Клоуни. Турците немат никакви намерения да ви стават месце за вашето благополучие. Ти ли ще идеш да правиш компания на шляхтата и на прибалтийските въшки?
« Последна редакция: Февруари 05, 2023, 00:31:03 от Aсол »

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2023, 00:40:40 »
Quote (selected)
Не са мръсни а трудоемки.

И са трудоемки и са много мръсни..По-точно - изключително токсичен процес на утилизация/рециклиране. Не става дистанционно...от вила на село, или от по телевизора.  Някой ще трябва да се прежали..Предлагам да са технометалистите . Дет се вика - да си научат любимия процес от начало и да се погрижат за бъдещето си. Като си започнеш нещо е редно и да си го завършиш..сам. Ще покажеш каква голема работа си и нема начин да не увлечеш масите.  :smokin:
Асол разглобявал съм доста и всякакви батерии и акумулатори, защото съм любопитна гарга. Единствените наистина отровни са тези с кадмий и живак. В литиевите няма нищо подобно.
Никой няма да откаже да рециклира старите литиеви батерии, защото в тях има ценни метали като никел и кобалт.
По-новите желязно фосфатни са още по-лесни за рециклиране. И не си мислете, че за целите на силовата енергетика ще продължат да използват литиеви батерии. Само е въпрос на време да се осъзнаят и да преминат към натриеви. Вярно ще ще бъдат по-големи и по-тежки, но по-евтини и на кой му пука, че е два пъти по-голяма и тежка, ако няма да я качваш на автомобил, а ще си стои на земята.
Асол ти си изключителна фантазьорка и то при това, че перфектно познаваш психиката на Ганю.
Как си представяш Ганю да захвърли за рециклиране електоавтомобилна батерия която струва между 10000 и 20000 лева, при положение че са дефектирали само отделни елементи от хилядите които са в батерията. Още повече, че и след 10, дори след 20 години, повечето от елементите ще имат поне 50% капацитет, Аз бих се навил и на 30% останал капацитет, ако някой ми даде безплатно 1 мегават такива батерии, 300 киловата безплатно ще ми дойдат добре. Но кой би ми дал такъв подарък, който струва над 150 хиляди лева:
 БАТЕРИЯ ЗА ИНВЕРТОР 10KW 200AH/51.2V V-TAC ; Цена: 6199
Затова не подценявайте Ганю, не чакайте от него да изхвърли силови литиеви акумулатори за които се е бръкнал дълбоко в джоба.
Виж акумулаторите за мобилните телефони са друг въпрос, те за нищо не стават.
Борете се да забранят мобилните телефони.
 :cool-1084:

Аз не съм фантазьор, а машинен инженер и твоите напоителни глупости ми идват в повече. По идиотските медии могат и да им дават трибуна, но аз нямам дори търпение да обяснявам материала за осми клас. Това не е моя работа1  Но, мога и го правя, да те определя като несъстоятелен дебил. Човек без грам знания, опит и диплома, но спамещ в нета. И съм сигурна, че ако застанеш срещу мен с "експертизата" си - аз ще спечеля. Разбирам, че ти разполагаш освен с океан от предварително написани безкрайни глупости и безкрайно неработно време, но ако е наложително - ще ти избия зъбите. Без упойка
Именно!
Машинен инженер.
И какво разбираш от химия и електротехника?
И дори си сигурна, че ще спечелиш с придобитите си в миналия век знания.
Асол не разполагаш дори времето необходимо да спориш с мен.
 Ако започнем сега, ти скоро трябва да си лягаш, а аз мога да продължа да споря с теб до сутринта, и после през целия ден до вечерта и по нататък.
Искаш ли да се пробваме, едва ли.
Достатъчно е да погледнеш от мненията ми и ще разбереш, че мога да стоя денонощно във форума без да спя. Буратино може да ти обясни защо е така и защо няма смисъл да спориш с мен. Ако има желание нека ти обясни.
От мен има зелена светлина.
А това за избиването на зъби, издава само безсилие, когато нямаш аргументи и факти.
Пък и нали се сещаш, че вече може да нямам зъби за избиване.
Напъни се да се сетиш на колко години бях, когато преди 20 години с теб се срещнахме в Скай форума.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #8 -: Февруари 05, 2023, 00:42:55 »
Кирливото ти нато струва точно колкото теб - кесещо говно зад лаптопа, дето ще насере, ако му бутнеш клечката под носа. А клечката е доста близо до този нос.Твоя...за да не се разсейваш...последното не е геополитика, а вътрешна....Ще си скъсаш гащите да се правиш на праведник...изобщо не съмнявам, ма нищо не си разбрал....

Кво нато бе, идиот? Турция ви ебава натуту, а целото ви тъпо нату разчито точно на войниците от Турция. Клоуни. Турците немат никакви намерения да ви стават месце за вашето благополучие. Ти ли ще идеш да правиш компания на шляхтата и на прибалтийските въшки?
Пак ти казвам, нямаш ресурси за да спориш с мен, питай Буратино да ти обясни защо.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."

Неактивен Aсол

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5255
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2023, 00:51:22 »
Quote (selected)
И какво разбираш от химия и електротехника?

Доста. Ако спорех с физик, или химик/а в този форум има такивА/ бИх била доста по-скромна, но по отношение на теб - нямам никакви спирачки. Даже ще ти кажа и още по-лоша новина - зачеркнатите от твоето лично безразборно образование със сигурност ще ти отмъстят с кеф... то има много за какво :nuts:
п. п. Моят баща е един от последните останали живи хидроинженери в Кочината. С пет национални обекта зад гърба/АЕЦ Козлодуй и АЕЦ Белене са два от тях/. Така че ще ревете, поне докато внучката му не застъпи на вахта срещу разни примитиви. Ще трябва да виете за тотализиръм срещу под дваесе годишно дете. Боклуци!

Активен Nor1

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 7370
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2023, 01:07:36 »
Градски, общуването с фенове на "тупца-тупца-тупца-тупца" не ти влияе добре.
Джиджи: Ти ги оставѝ военните бази, Butch, защото аз предпочитам да говорим тук за булките на брат ми.

Неактивен Engels

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 5913
    • Профил
Re: ВЕИ …
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2023, 01:31:18 »
Градски, общуването с фенове на "тупца-тупца-тупца-тупца" не ти влияе добре.
Има нещо такова, руските пирати мразят Путин и аз покрай тях, украинските мразят евреина и аз покрай тях, аз мразя Баце и те покрай мен, професионална солидарност какво да правиш. Иначе лично на мен изобщо не ми пука кой ще спечели или загуби войната.
Ако Путин превземе Украйна, ще си навре кол в гъза, защото трябва да я възстановява.
Ако Украйна спечели, ЕС трябва да я възстановява.
Тъй че ако следваме логиката и искаме да съсипем ЕС, по-добре Украйна да спечели, за да набута ЕС със стотици милиарди да я възстановява.
 :cool-1084:
"The future is already here – it's just not evenly distributed."