Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Март 29, 2024, 13:55:11

Автор Тема: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес  (Прочетена 7221 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Потребител заведе дело срещу Hershey Co, като обвинява компанията, че продава черен шоколад, който съдържа високи нива на олово и кадмий. Ройтерс

А тук ще прочетете за TiO2 - Е171, опасният канцероген, който ЕС забрани, но всички си го добавят, даже и нашите отровители, защото било установено, че средният идиот - потребител, из между всички продукти избирал най-блестящия и бял продукт!

Бях силно учуден, че тази бяла боя се добавя и в тъмните шоколади - придава им копринен неустоим блясък.

За последните 30 години, ракът се е увеличил с пъти.

Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Блестящи, бели зъбки с Е171 – канцерогенна добавка. Къде другаде я има?

И разберете, единствената причина, да ни тровят с храни и козметика е, че ги купуваме! В Канада масово се изтегля палмата от храните, защото потребителите спират да ги купуват, а това е убийствено на бизнеса! Опитали се да влагат палма във фуражите, но има скандали - казват, като е вредно за хората, значи е вредно и за животните. 
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Изтеглят от магазините бял хляб с опасни частици вместо сол.

Откриха опасни и съмнителни частици в бял пшеничен хляб. От Сдружение "За достъпна и качествена храна" съобщават, че продуктът в разфасовка от 700 гр. е на голям български хлебопроизводител. Вътрешна проверка на фирмата-производител за причините, довели до проблема по цялата верига на производство, е установила наличие на подобни частици във влаганата в хляба сол.
Епицентър

Не казват кой е производителя, не казват какви са тия "частици". Пък точно тия дни четох, че солта се подправя със смляно стъкло, според автора, за да се разболяват хората и да мрат.
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Това е като да пиете замърсена вода в продължение на една година – предупредиха американците да не ядат риба, отровена с "вечни химикали".

Цяла Америка е отровена с тефлон - този най-любим на жените канцероген, една моя позната ми се похвали с покривка за маса, тефлонирана, не се петносвала от нищо, за нея е по-важно да блесне пред гостите, от колкото да е здрава!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Quote (selected)
Огромни посевни площи в Украйна са или взети под наем, или закупени от частни американски фирми, като Монсанто и Каргил.

Монсанто е пионерът на генно- модифицираните семена, а Каргил е най- големият производител на това дето е като лепкаво вещества от царевица, което се слага във всички пакетирани храни.

И двете фирми използват забранени в ЕС химикали за дератизация на зърното по силозите и в корабите.

Да не кажа голяма дума, но реално това са десетина- двайсет големи американски концерна, които ни правят на маймуни.
Вие си ги избрахте!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Ако съдим по цените на храните, излиза, че Украина храни цял ЕС с пшеница и олио, на фона на замърсяването там, и ГМО и я втасахме
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
В търсене на допълнителни аргументи в защита на своя пазар бяха повдигнати и въпроси за качеството на нашите стоки. Твърди се, че украинското зърно се отглежда с „химикали“, които отдавна са забранени в ЕС. Е, може и да има такива случаи. А редовното споменаване на „украинско зърно със забранени пестициди“ в заглавията на западните медии със сигурност не е от полза за външната търговия.

Но пестицидите не са единственият проблем. В материалите на полската прокуратура украинското зърно е наречено „техническо“ с бележка „използвано за горене и производство на пелети“. Нещо ново на този свят, не твърда или мека пшеница, не лимец, не някои сортове, дори не фуражно – техническо. Според разследването тази класификация е измислена от украинските доставчици с една единствена цел – да се избегне контролът на качеството, защото дори фуражът подлежи на ветеринарен контрол, да не говорим за потребителското зърно, докато техническото зърно не подлежи на никакъв контрол.
https://e-vestnik.bg/37070/pogled-ot-ukrayna-zashto-v-es-ne-se-radvat-na-ukrainskoto-zarno/
Интересно технически колко техническо зърно сме изяли и ние.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Ма то не е само това, мернах миналата година, че италианците правят спагетите с украинско зърно. И май се води произведено в ЕС. Кой знае какво още се води произведено в ЕС с украински суровини.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.


Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Регулаторните органи на САЩ одобриха първите ГМО кренвирши
https://glasove.com/tehnologii/regulatornite-organi-na-sasht-odobriha-parvite-gmo-krenvirshi
Засега са леко "пипнати" следваща стъпка кръстоска със стоножка - прасе със стотина бута.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Честно казано примерно за 30 години толкова пъти учените обръщаха палачинката за разни вредности, че вече не вярвам на никой.
Ям това което ми е вкусно.
Старая се да има по-малко химия.
Но без нея общо взето не се получава.

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Утре съм на охлюви.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Линда Маккензи-Петкова издава първата си готварска книга с рецепти без глутен, захар и мляко,  подходящи за хора с хранителни алергии и здравословен начин на хранене, съобщават издателите от „Книгомания“. Книгата излиза в две издания – на български и английски език.

https://glasove.com/novini/zhenata-na-kiril-petkov-linda-petkova-izdava-parvata-si-gotvarska-kniga
Да припомня че Линда е сладкар.
Сега ако махне и яйцата ще бъде любопитен "сладкиш"
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Клиент пита продавач, предложете ми нещо, с фибри и без глутен, без мазнини, без въглехидрати, без животински протеини, без... - Ми, тоалетна хартия!
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Що го нарочиха глутена не ми стана ясно?
То без него и хлябът не е хляб.
Спомних си детството и кръглия хляб от селската фурна дето му се е отцепила кората и беше 2 кг.

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
Те нарочват всичко, което ни е полезно, връх беше, като ни спряха слънцето и чистия въздух и ни затвориха по къщите - за наше здраве. И ние доброволно си седяхме и се боцкахме, щото това било добре за здравето ни.
Познати мои хранят детето си с морски водорасли за подсилване на организма, щото медът бил алерген. Внуците със слънцезащитни кремове, щото слънцето било алерген... Почвам да се чудя що беше тая война срещу цигарите.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

AnonimusBG

  • Гост
Кво ще ми разправяш.
На близки познати дъщеря им с мъжо си са вегани.
Те се опитваха да спасят поне внучката си.
Не успяха.
Тя сега е в пубертета с анемия.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Що го нарочиха глутена не ми стана ясно?
То без него и хлябът не е хляб.
Спомних си детството и кръглия хляб от селската фурна дето му се е отцепила кората и беше 2 кг.

Един руски лекар го обясни, глутенът е алерген за болните от целиакия, малък процент, при останалите става така, многото отрови и ГМО, с които е наблъскано брашното и хляба възпаляват червата, в резултат чревната лигавица става пропусклива и глутенът който е белтък навлиза в кръвния и лимфния поток, имунната система го атакува и ето ти вторична непоносимост към глутена.

За да ни излъжат, се спонсорират проучвания и публикации, че е виновен глутенът и последват нови печалби за корпорациите, които вече са ви отровили - почвате да им купувате супер скъпите "безглутенови" храни. Плюс милиардите от лечението на тази изкуствено предизвикана непоносимост.

Нямате си представа, колко жестока е реалността на либералния капитализъм!
Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Почвам да се чудя що беше тая война срещу цигарите.

Виж колко им е акцизът и колко се предвижда да расте и ще си отговориш, ако не за пари, е за много пари. Корпорациите умират, ако не им растат печалбите.

А, в два университета доказаха, че никотинът увеличава броя на синапсите в мозъка - на коя корпорация са ѝ притрябвали умни "потребители". Не казвам че е полезно да се пуши, но същите НПО които ни отказват от тютюна, усилено пропагандират легализирането на марихуаната, тя обаче освен катраните, като на тютюна, затъпява хората.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Максимусе
Не им вярвам.
Аз имам класическа алергия.
Явно наследствена, въпреки че при баща ми беше друга.
Познавам доста хора с някаква алергия.
Но не познавам нито един с алергия на глутен(хляб).

Активен kаily

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 9369
    • Профил
О, имаме си представа, точно така става!
Откак почнах да следя приключенията с ваксите, много неща ми се изясниха, преди това само подозирах туй онуй. Точно, лишават ни от природосъобразен начин на живот, това току що засегнах в другата тема, наблъскани в градовете, щото няма работа, да идеш да копаш на село почивните дни след 5-дневна работна седмица и да плащаш бензин и т.н. и после пак 5 дена на работа, а в това време циганите ти обрали реколтата... Въздухът замърсен, пръскат ни определено отгоре, водата замърсена, в Англия по едно време щяха да досипват флуор в питейната вода, не знам докъде стигнаха, почвата замърсена, малцина знаят още как се отглеждат домати. В супера, щото и аз съм от тия лабораторни мишки, цените на аналогични продукти, пълни със захар, сол и Е-та в пъти по-ниски от цените на уж по-здравословните. Народът масово с купува захар, сол и Е-та. Като поскъпнаха цените от миналата година, на здравословните поскъпнаха повече.
Отделно ваксите, някой правил опити за много пари, изпуснал духа от бутилката, обаче вместо наказание успял от това пак да направи печалба.


А за цигарите споменах, щото, като гледам как ни тровят по всевъзможни начини, надали мислят за нашето здраве. На моменти се чудя дали пък цигарите не са всъщност полезни и затова воюват срещу тях.
Когато Господ иска да накаже някого, първо му взима акъла.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Но не познавам нито един с алергия на глутен(хляб).

Целиакията е заболяване на автоимунната система, което означава, че имунната система напада собствените клетки на тялото.

 

Целиакията е причинена от протеина (глутена), който се намира в житото, ръжта, ечемика и понякога овесените ядки, генетично обусловена при малък процент хора. Започва още в детството.
Вие си ги избрахте!

AnonimusBG

  • Гост
Но не познавам нито един с алергия на глутен(хляб).

Целиакията е заболяване на автоимунната система, което означава, че имунната система напада собствените клетки на тялото.

 

Целиакията е причинена от протеина (глутена), който се намира в житото, ръжта, ечемика и понякога овесените ядки, генетично обусловена при малък процент хора. Започва още в детството.

Ясно е че са 0,01 % или малко повече.
Нека разни фурни им пекат безглутенови продукти. няма лошо.
Но да ни го бутат на нас масово като нещо здравословно си е просто измама и отнемане на пари за глупости.
Аз например не искам да забранят дърветата които разпространяват моя алерген.
Въпреки че такива като мен са хиляди(ако не милиони) пъти повече от тези с алергия на глутен.
« Последна редакция: Юни 02, 2023, 22:32:22 от AnonimusBG »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
По повод яденето на насекоми май тук писах за специфичните за даден биологичен вид храни и защо буболечките не са нашата храна. Нито пък е прясната ливадна тревица.
Зърнените храни обаче - са и конкретно житните, които са насъщна храна за нашия биологичен вид, съобразени са с нашата физиология (в тази връзка по-вимателно с царевицата!) и без изключение съдържат глутен.

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Quote (selected)
Европейската комисия планира да облекчи нормите за генно модифицираните храни
В бъдеще много генно модифицирани храни (ГМО) ще може да се продават в Европейския съюз без етикетите на продуктите в супермаркетите да съдържат информация за това, гласи нормативно предложение на Европейската комисия, предаде ДПА.
https://glasove.com/biznes/evropeyskata-komisiya-planira-da-oblekchi-normite-za-genno-modifitsiranite-hrani
Даже няма да ги етикират, не че нещо ама вече разделиха естествените храни от промишлените с етикети еко, био и органик.
Да видим кога ГМО ще станат полезни, промишлените неутрални, а естествените опасни за консумация.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен dabedabe

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8138
    • Профил
Трябва да се бяга от веригите. Който може да си го позволи. И пак няма гаранция.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Хомогенизацията на млякото – за по-добър търговски вид
Тези от вас, които са опитвали домашно мляко, знаят, че при съхраняване то образува гъст каймак, който доста хора не обичат. За да стабилизират мастната емулсия, производителите подлагат млякото на хомогенизация – процес, при който под високо налягане мастните глобули на млякото се разрушават на помалки частици. Проблемът с тези малки частици е, че могат да преминат през стените на стомаха или тънките черва и да се озоват в кръвния или лимфния поток. Те са изключително нестабилни, а в състава им е включен мощен храносмилателен ензим – ксантин оксидаза (КО). Когато КО се освободи от мастната си обвивка, той атакува и разкъсва вътрешната стена на съда, в който се намира, и причинява микроскопична рана. Организмът реагира, като изпраща към това място плако-образуващи частици, включително холестерол, за да запушат раната. Честата консумация на хомогенизирани продукти може да доведе до стотици такива натрупвания по стените на артериите, които в крайна сметка да причинят атеросклероза, водеща до инфаркт или инсулт.
Вие си ги избрахте!


Неактивен Zeitgeist

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 2196
    • Профил
А за цигарите споменах, щото, като гледам как ни тровят по всевъзможни начини, надали мислят за нашето здраве. На моменти се чудя дали пък цигарите не са всъщност полезни и затова воюват срещу тях.
Никотинът е доказано полезен за мозъчната дейност - това го знам от едни професори от времената, когато все още имаше наука, а не сегашната слугинска постнаука.
Катранът, твърдят, бил вреден. Но други пък твърдят, че най-вредни  всъщност при пушене са филтрите на цигарите...
Затова вероятно никъде не се продават цигари без филтър (който помни едновремешното "Слънце").
По едно време си купувах тютюн и си правех цигари сама, но понеже пуша като змеица, се отказах
 Твърде трудоемко и времеемко.

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
А за цигарите споменах, щото, като гледам как ни тровят по всевъзможни начини, надали мислят за нашето здраве. На моменти се чудя дали пък цигарите не са всъщност полезни и затова воюват срещу тях.

Затова вероятно никъде не се продават цигари без филтър (който помни едновремешното "Слънце").
По едно време си купувах тютюн и си правех цигари сама, но понеже пуша като змеица, се отказах
 Твърде трудоемко и времеемко.

Арда , малка кутийка ( 8/10 ? ) :)))

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Ако е от урина, е от нелекуван диабетик (шега), но миризмата на ацетон, може да е от някакъв друг химикал; днеска една позната си купила кайсии, миришели на риба и ги изхвърлила по мой съвет, някаква отрова е, те бързо се развалят.
Вие си ги избрахте!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Катранът, твърдят, бил вреден. Но други пък твърдят, че най-вредни  всъщност при пушене са филтрите на цигарите...
Затова вероятно никъде не се продават цигари без филтър (който помни едновремешното "Слънце").
Помня ги, беха цигарите на баща ми. Помня още и Арда кариочка (споменати по-горе), и Арда (пакет и кутия), и Шумен, и Родопи. Баща ми много мразеше, кога свършеха Слънцето. Тогава си купуваше Стюардеса и ...късаше филтрите ;). Та идея: правиш като баща ми и немаш проблеми с филтри и със сгъване... ма по-скъпичко.

А пушенето на цигара без филтър си иска "умение": то не е като да "засмучеш" половината филтър, инак половината цигара ти остава в устата. Държи се само крайчеца и то с върховете на устните.

Последно един стар виц: Некога, когато излезнаха цигарите с филтър попитали една циганка дали й харесват. Тя отговорила: ами добри са, ама това кафявото много на лошо мирише докато изгори  :)))

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Малко повече за цигарите и пушенето тук:
Прекарах една седмица в ОрландоВЦИ...ама се върнах у дома :))). Наложи се да пракарвам по 7-8 ч/ден в една огромна конферента зала. Дойде време за цигара. Излязох на разузнаване "покрай вратите". За мое учудване на крайните имаше знак "Към зона за пушене". Излязох - покрита огромна тераса, не 2те крайни места знак "За пушачи". Маси, столчета, пепелници. Отивам, сядам, запалвам. На съседната маса една дама "колежка". Долу-горе на мойте години. Много добре изглеждаща (за възрастта) и облечена с вкус. Заприказвахме се. Казвам: Удивен съм, че виждам знак "За пушачи", понеже ние сме третирани като прокажени. Тя отговаря: Тук е Флорида (оказа се, че е местна), а ние все още държим на равнопоставеността. Сега всички пушат легално "Мери-Джоана", значи и за нас трябва да има алтернатива. Следващ цитат: "Радвай се, че не си в Каролина (не уточни за коя става дума). Ще търсиш миша дупка, за да запалиш цигара. Там били обсъждали да забранят пушенето (на тютюн) на всички "обществени" собствености, разбирай улици, паркинзи и пр. Ама имало проблем - как да се третират автомобилите? Те са частна собственост, ама нали се намират в/у обществена такава ...боже за какво се харчат парите от данъците???

Тук при мен, от известно време за всяка покупка на цигари и/или алкохол искат да ми сканират АйДито. Попитах. Отговорът беше: "Сър, ако не го направя, системата няма да разреши продажбата. В същото време по радиото цял ден вървят реклами, как могат да ти съдействат за да си извадиш "документ", че имаш нужда от трева за "медицински" нужди.  :think: Учудвам се, как все още не са "легализирали" шофиране в "напушено" състояние...ама някой ден сигурно ще се случи.

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Казват, че марихуаната давала повече катрани, от тютюна, но дори да са по равно, с какво тя е по-приемлива от тютюна, никотина по-лош ли е от канабиноидите!?

Два университета са правили проучвания, никотина увеличава броя на синапсите в мозъка, за канабиса се твърди, че затъпява потребяващия.
Вие си ги избрахте!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Преди години попоглеждах една ТВ поредица за криминалистиката. Та в един от епизодите някакъв "много главен" експерт от ФБРто сподели, че в последните 20-на г се забелязвало съществено забавяне на декомпозирането на човешката плът. Това създавало много проблеми, когато трябвало да се определи времето на настъпване на смъртта, та се налагали времеотнемащи корекции. Според него това било резултат от увеличението на хранителните консерванти, които поглъщаме днес в сравнение с това, което са консумирали хората преди 30-50 г. Накратко: мумифицираме се приживе и ... объркваме работата на криминолозите  :)))
« Последна редакция: Юли 14, 2023, 02:29:58 от peniko »

Неактивен Kole

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 4111
    • Профил
Peniko, информацията трябва да е на поне 30 г, защото още учех, когато се говореше за този феномен, наблюдаван (първоначално) в страните с висок стандарт. Става дума не само за консерватите и останалите хим. добавки в преработените храни (бои, миризми), а и за т.нар. "forever chemicals", които не се ексктетират щом попаднат в тялото и остават завинаги (пр. оловните изпарения от бензина). Проблемът с негниещите тела не е толкова за криминалистика, а за гробищната паркове.

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
1. Peniko, информацията трябва да е на поне 30 г, защото още учех, когато се говореше за този феномен, наблюдаван (първоначално) в страните с висок стандарт.
2. Проблемът с негниещите тела не е толкова за криминалистика, а за гробищната паркове.
1. Аз като казах, че преди години гледах ТВ поредицата имах предвид поне 10+. Щото това годините аз вече ги нямам за нищо :))) Та реално времето съвпада с това, което то си написал (10 + 20 = 30+).
2. Да разбирам ли, че таксите за погребение ще се увеличат (не, че са ниски)? Тук има лаф: "Скъпо е да се родиш, но е по-скъпо е да умреш"  ;)

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #39 -: Август 04, 2023, 15:01:56 »
Милена Върбанова:

В ход е всяческата химическа кастрация - отровни храни, отровна вода, отровен въздух, отровни ваксини. В Швейцария гледах предаване, в което лекари разобличаваха производители на детски дрешки и одеалца за новородени момченца - бе направено лабораторно изследване на сини ( на цвят ) материи, от които се шият тези дрешки, одеалца и постелки и бе открит химически агент, който прави стерилни бебетата от мъжки пол и фактически ги лишава от мъжки хормони. Предаването бе излъчено поне преди 7-8 години. А как с сега?

Вие си ги избрахте!


Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #41 -: Август 20, 2023, 09:23:32 »
Още веднъж за трансглутаминазата и нейната роля за бума на автоимунни болести и непоносимост към глутен.

Трансглутаминазата, известна още като лепило за месо, у нас се добавя към хляба, сирената и всякакви млечни продукти, без да се обявява на етикета.
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #42 -: Август 30, 2023, 18:35:35 »
Quote (selected)
Експерт разкри: Кой е най-здравословният плод в света
Зеленчуците са по-нискокалорични от плодовете, обясни експерт
https://www.vesti.bg/lyubopitno/ekspert-razkri-koj-e-naj-zdravoslovniiat-plod-v-sveta-6176420
"Английски учЕн"?

Quote (selected)
Да, ботанически погледнато, доматите се считат за плодове. Те съдържат антиоксиданти, които помагат за предпазване от свободните радикали, за които е известно, че причиняват оксидативен стрес и могат да играят роля в развитието на рак, диабет, сърдечни заболявания, и други хронични състояния.

По принцип, да!
Да, да , ама не!
Тия домати дето сега ги ядем са доста далечни роднини на истинските полезни домати.
Даже при плодовете и зеленчуците тече отрицателна селекция.
Зърнените храни от изхранващи хората почнаха да стават токсични, млякото също.
Хилядолетия цивилизацията се е изхранвала с тях, сега са алергични, непоносими...
ЕС е вреден за вашето здраве!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #43 -: Октомври 04, 2023, 07:31:31 »
Quote (selected)
Звезда на MTV почина след усложнения от пластична операция
...
Според Американското дружество на пластичните хирурзи процедурата се използва за "подобряване на контура, размера и формата на задните части".
Това се постига чрез присаждане на мазнини, което представлява преместване на мазнини от друга част на тялото, или силиконови импланти - а понякога и чрез комбинация от двете техники.
https://www.vesti.bg/lyubopitno/zvezda-na-mtv-pochina-sled-uslozhneniia-ot-plastichna-operaciia-6180111
Некачествената храна убива по неочаквани начини.
Който не може да поглъща достатъчно отрови се подлага на операции за да си "подобри" фигурата.
От кога големия задник стана блян?
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Дърт Вейдър

  • Sr. Member
  • ****
  • Коментари: 269
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #44 -: Октомври 04, 2023, 21:27:51 »
От кога големия задник стана блян?
Това винаги е било блян за афро* ... за бледоликите - това което виждаш най-често, става норма :( ... и няма нищо общо с  лафа "Голям майстор - на голям тезгях работи"
активен участник в Брауновото движение

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #45 -: Октомври 15, 2023, 09:03:44 »
„Монсанто“ са платили 4,2 млн. евро за лобизъм в ЕК, за да бъде разрешен хербицидът глифозат в Европа

Иначе са загрижени за нашето здраве и ни разправят легенди, как въглищата ни убивали, цигарите... а ракът стана епидемия!

Вие си ги избрахте!

Неактивен Maximus II

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 8691
  • Fuck the EU
    • Профил
Вие си ги избрахте!

Активен buratinob

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 23485
  • ЕС е вреден за вашето здраве!
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #47 -: Ноември 30, 2023, 20:45:08 »
Quote (selected)
Румънските магазини отварят щандове за продукти с насекоми
https://manager.bg/%D1%81%D0%B2%D1%8F%D1%82/rumanskite-magazini-otvarat-standove-za-produkti-s-nasekomi
Тия са зинали да прилапат Молдова, явно са им я обещали само ако я преглъщат с насекоми.
ЕС е вреден за вашето здраве!

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #48 -: Ноември 30, 2023, 21:05:05 »
Кекс '' Инсекта''. Необходими продукти - 2 ч.ч.пресято  брашно от пустинни /марокански/ скакалци, 1/2 ч.ч захар, 1/2 ч.ч. олио, 1 ч.ч кисело мляко, един бакпулвер и една ампула ванилов екстракт.
------
Ако нямате брашно от скакалци, става с всяко друго от твърдокрили насекоми. Важно е да го пресеете добре, за да стане мек и ''въздушен'' кексът.
------
Добър апетит.
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #49 -: Ноември 30, 2023, 21:06:46 »
Найс, а? Ба си. :t2407: :pissed-891:
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен Фют

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1460
  • No complain no explain
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #50 -: Ноември 30, 2023, 21:38:03 »
Кекс '' Инсекта''. Необходими продукти - 2 ч.ч.пресято  брашно от пустинни /марокански/ скакалци, 1/2 ч.ч захар, 1/2 ч.ч. олио, 1 ч.ч кисело мляко, един бакпулвер и една ампула ванилов екстракт.
------
Ако нямате брашно от скакалци, става с всяко друго от твърдокрили насекоми. Важно е да го пресеете добре, за да стане мек и ''въздушен'' кексът.
------
Добър апетит.

Бях намерил една книга " Насекоми " , луксозно издание с много, и много хубави снимки и я подарих на дъщеря ми / биоложка / с репликата - " Подарявам ти новата ти готварска книга " :t2622:

Неактивен Zdravka

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1226
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #51 -: Ноември 30, 2023, 21:51:19 »
За скакалците Натуралис, НимаАзал, Пирегард, за сладкишите брашно. Старомодно е, знам. К'во пък и аз не съм първа младост.  ;)
Гледаш го, куче - мърляво, проскубано, а в очите - човек! Гледаш го, човек - наконтен, облечен, а в душата ...

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #52 -: Декември 01, 2023, 18:45:58 »
Ако някой светне мен, неукия как тук могат да се качват видео клипчета - имам няколко кратки, но много "информативни".

Неактивен Captain Buddy

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1618
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #53 -: Декември 01, 2023, 19:33:59 »
Ако някой светне мен, неукия как тук могат да се качват видео клипчета - имам няколко кратки, но много "информативни".
---

Не се коси! Никой не се е родил научен! С четене и питане до Стамбула се стига.
За да качиш клип в тубата:
Отваряш www.youtube.com и в горният ъгъл има иконка на камера с "+", там кликваш и се появява upload video ... следваш инструкциите. Клипа не трябва да е копирайт защитен, ако е, да е позволено ползването му. Малко търпение и си готов.
Току що за проверка качих следния клип https://www.youtube.com/watch?v=kKRYHbJLC4c&ab_channel=SecutechEOOD
As simple as that! Успех!

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #54 -: Декември 02, 2023, 01:29:33 »
Ако някой светне мен, неукия как тук могат да се качват видео клипчета - имам няколко кратки, но много "информативни".
---

Не се коси! Никой не се е родил научен! С четене и питане до Стамбула се стига.
За да качиш клип в тубата:
Отваряш www.youtube.com и в горният ъгъл има иконка на камера с "+", там кликваш и се появява upload video ... следваш инструкциите. Клипа не трябва да е копирайт защитен, ако е, да е позволено ползването му. Малко търпение и си готов.
Току що за проверка качих следния клип https://www.youtube.com/watch?v=kKRYHbJLC4c&ab_channel=SecutechEOOD
As simple as that! Успех!
Благодаря от сърце! Май се подкваси млякото   :t0328::
« Последна редакция: Декември 02, 2023, 03:00:46 от peniko »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #55 -: Декември 02, 2023, 01:38:57 »
Това ми е изпратено по служба, за онагледяване на "технологияta" :t2334: използвана при производство на Хранителни Добавки (Food Supplement). Обърнете внимание на оборудването, обстановката и т.н - накратко хигиената. Лично аз бях шокиран от ръждивата помпа, която използват. Тея се купуват от ширпотреба, да си поливаш тревата с тях. По принцип тук всичко, което произвежда храни и напитки трябва да е поне 304SS, в някои случаи - 316SS. Няма да досаждам с останалите изисквания по стандарт. Обаче - хранителни добавки и енергийни напитки не се водят ни храни ни напитки. Е те така те.
Снимката показва етикета на готовия продукт. Широко достъпен, но не е евтин - почва се от $20 до към $40 на опаковка, според разфасовката и "екстрите". На етикета е видно сичкото буламач дето е вътре.
https://youtube.com/shorts/DBWfVpwcJUI?feature=share
« Последна редакция: Декември 02, 2023, 02:42:40 от peniko »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #56 -: Декември 02, 2023, 01:47:41 »
Ето още едно, пак служебно - този път за технологията на "енергийните напитки"  :t2619:. Снимка нямам.
За тези, които са варили/пекли (според диалекта) домашна ракия: Не ви ли напомня за селските казани - отново уредбата и пак хигиената, с все насекомите? Разликите: А) Тук крайният продукт "не минава през огъня" (лаф на дядо ми). Б) Дядо вареше ракията за лично ползване, а не с търговски цели т.е. нямаше как той да изтрови всеки дето си е купил от неговото "менте". ... А беше й майстор на пущината старецът. Вечна му памет.

https://youtube.com/shorts/7roeNtizKs8?feature=share
« Последна редакция: Декември 02, 2023, 02:47:11 от peniko »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #57 -: Декември 02, 2023, 02:10:06 »
По мой навик ще завърша с хумор, ама е по темата. Отдавна е казано, че в хумора има много мъдрост. Тези 2те са на руски.  Сигурен съм, че няма да имате нищо против и също не вярвам да имате проблеми с него, с езика де.  :0005:
https://youtu.be/X8Elhut2dgI
https://youtu.be/3EM4g5K8zQ4
 
« Последна редакция: Декември 02, 2023, 07:04:46 от peniko »

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #58 -: Декември 02, 2023, 02:58:29 »
Благодаря от сърце! Май се подкваси млякото   :t0328:
[/quote]
Дисклеймър: Капитане, ти не ми рече, че тея ще ми изтипосат имената върху видеото. Аз пък бях толкова въодушевен от успеха, че забелязах чак след публкацията.  :)))
Майтап, разбира се: Данъци не дължа - нито тук, нито в БГ, не съм подледствен (към днешна дата), не се крия от полицията и ... не се притеснявам да се видя в огледалото.  :))). Е, преди седмица ми драснаха един фиш за $50, ама аз вече го платих. Значи името ми е чисто  :0005:

Неактивен peniko

  • Just Member
  • *****
  • Коментари: 1215
    • Профил
Re: Опасните храни с които ни трови глобалния бизнес
« Отговор #59 -: Декември 02, 2023, 03:09:07 »
За скакалците Натуралис, НимаАзал, Пирегард, за сладкишите брашно. Старомодно е, знам. К'во пък и аз не съм първа младост.  ;)
Ся, ти да не искаш да кажеш, че насекомите вече имат търговски марки???  :t2619: Не, това не мога да го повярвам! БОЖЕ ОПАЗИ ХОРАТА ОТ САМИТЕ ТЯХ!!!
« Последна редакция: Декември 02, 2023, 07:19:02 от peniko »